W Kijowie kijami walczy o władzę tandem UPA-USA


Sława Wolnej od UPA i USA Ukrainie – A „Tryzub” niech jak najszybciej zginie!

Poniżej filmik pokazujący „pokojową działalność”, na ulicach Kijowa, gangów „samoobrony UPA”

A tutaj dzisiejsza wypowiedź, na kijowskim Majdanie, szefa obficie sponsorowanego przez USA gangu „Swoboda UPA”:

Reklamy

17 uwag do wpisu “W Kijowie kijami walczy o władzę tandem UPA-USA

 1. Mam na prawdę spore obiekcje co do zdolności przywódczych Janukowycza.
  Co raz bardziej jestem skłonny zgodzić się z opinią A. Dugina o w/w.

  Polubienie

 2. Opozycja ukraińska zamierza sformułować własny rząd – powiedział wczoraj lider frakcji parlamentarnej Barkiszczyna Arsenij Jaceniuk, występując na scenie podczas odbywającego się na Majdanie Niepodległości w Kijowie wiecu ludowego. „Opozycja tworzy własny rząd, to wspólna decyzja liderów opozycji i byłej premier Julii Tymoszenko” – powiedział Jaceniuk. W związku z tym Jaceniuk jeszcze raz podkreślił, że rezygnuje ze stanowiska szefa rządu, które zaproponował mu prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

  * Protestujący w Kijowie umocnili barykady na ulicy Gruszewskiego, prowadzącej do dzielnicy rządowej. Część ulicy zablokowano dla ruchu, może przez nią przejechać jednocześnie tylko jeden samochód. W pobliżu barykady zaparkowano buldożer, leżą nowe worki z piaskiem. „Nie zamierzamy stąd odchodzić. Jeśli władze spróbują nas oszukać w kwestii amnestii, w ciągu kilku minut zbudujemy nowe barykady” – mówią demonstranci. Wcześniej opozycja, wypełniając warunki amnestii, opuściła budynki kijowskiej administracji i odblokowała budynki tarnopolskiej, iwanofrankowskiej, lwowskiej i połtawskiej administracji obwodowych.
  http://jeznach.neon24.pl/post/106214,poniedzialek-17-02-2014

  Polubienie

 3. Rosja nie wyklucza działań dezintegrujących Ukrainę.Dla Moskwy ciągle wariantem optymalnym jest strategiczna kontrola nad całością państwa ukraińskiego. Jednak Kreml wydaje się coraz bardziej być rozczarowany Janukowyczem i rozważa, na wypadek braku jego woli lub zdolności do podjęcia działań siłowych, zapasowy wariant kontrolowanej dezintegracji Ukrainy. Świadczy o tym wyrażane na coraz wyższym szczeblu poparcie dla idei regionalizacji Ukrainy. Jest ono sygnałem do aktywizacji dla prorosyjskich środowisk na Ukrainie popierających taką ideę. W ważnym wywiadzie Głazjewa padło m.in. stwierdzenie, że konieczna jest regionalizacja Ukrainy – z samodzielną polityką gospodarczą i częściowo zagraniczną regionów, aby zapobiec rozpadowi państwa, czego Rosja nie chce. Od kilku tygodni podobne tezy głosi część prorosyjskich sił na Ukrainie, w tym Wiktor Medwedczuk, najbardziej prorosyjski polityk Ukrainy, osobisty przyjaciel prezydenta Putina, uważany za tubę propagandową Kremla. Rosja nie ogranicza się do deklaracji, ale także inicjuje lub wspiera inicjatywy zmierzające do realizacji tego pomysłu. M.in. na Krymie i w Odessie przy współudziale partii Rodina, założonej przez wicepremiera Rosji Dmitrija Rogozina, lokalne organizacje rosyjskie stworzyły w pierwszych dniach lutego struktury Słowiańskiego Frontu Antyfaszystowskiego. Front wystosował apele do prezydenta Janukowycza o uspokojenie sytuacji w kraju oraz do prezydenta Putina z prośbą o podjęcie działań dyplomatycznych w obronie interesów i praw Rosjan mieszkających na Ukrainie w związku z szerzącą się w kraju rusofobią i ukraińskim neonazizmem. Podobne inicjatywy podejmują władze Autonomicznej Republiki Krymu, gdzie parlament zapowiedział, że podczas najbliższego posiedzenia 19 lutego zamierza zwrócić się do Rosji z apelem o opiekę i wsparcie. Z kolei pod patronatem gubernatora obwodu charkowskiego Mychajły Dobkina regionalne struktury Partii Regionów utworzyły odwołujący się do tradycji radzieckich Front Ukraiński, który deklaruje walkę z „siłami faszystowskimi” i propaguje ideę federalizacji Ukrainy.
  http://jeznach.neon24.pl/post/106208,niedziela-16-02-2014

  Polubienie

 4. Gdyby władza prezydenta W.Janukowycza wisiała faktycznie na włosku, to już mielibyśmy takie same żydo-rządy na Ukrainie, jakie mamy w Polsce. Wiele przemawia jednak za tym, że eskalowanie przez syjonistów napięcia na Ukrainie i jego polityczne niwelowanie przez Rosję ma bardzo podobny charakter jak działania w Syrii – tu były polityczne i militarne. Z Syrii także płynęły do nas informacje, że „demokracja” zwycięży tam lada moment. Chwała Bogu inspirowana przez syjonistów rewolta została w Syrii zdławiona nie bez wydatnej pomocy Rosji. Tego samego należy oczekiwać na Ukrainie.
  Zadanie jest tu nieco trudniejsze, ponieważ chodzi także i o to, żeby W.Janukowycz nie stracił poparcia w przyszłych wyborach.
  Jestem dobrej myśli, żydostwo na Ukrainie niczego nie ugra.

  Polubienie

 5. Wszystko wskazuje NATO, że jutro, we wtorek 18 lutego, nastąpi w Wierchownej Rade (oczywiście pod znakiem znienawidzonego „trizuba”) próba najzwyklejszego ZAMACHU STANU, wspartego atakiem mas „samoobrony UPA-USA” na zewnątrz tego niesławnego budynku. (Do tego zadania się te bojówki aktywnie przygotowują błąkając się, w pełnym „bojcowym” rynsztunku, po ulicach Kijowa; Patrz pierwszy filmik na tym poście, wskazujący iż te bojówki są obecnie wyposażone lepiej niż „Birkut”, który będzie nial za zadanie bronić budynku Wierchownej Rady.) Ciekawym, czy „Birkutowców” udało się już przekupić, (lub podstawić fałszywych ochroniarzy?), tak jak to było w Belgradzie w październiku 2000 roku, przy szturmie budynku Skupszcziny?:

  Kto zna rosyjski może poczytać ostrzeżenie Sekretariatu Partii Regionów na ten „blisko-przyszłościowy” temat:

  http://zadonbass.org/news/accent/message_76334

  Jak mawiają w Rossii, „zavtra posmotrim i uvidim „.

  Polubienie

 6. Kiedy powroci zachodni region „Ukrainy” do Polski ?

  Jurij Bołdyriew z rządzącej Partii Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza uważa, że zachodnie obwody Ukrainy są „naroślą na ciele tego kraju”.

  – Nie będziemy mieć przyszłości, jeśli nie poradzimy sobie z następstwami paktu Ribbentrop-Mołotow. Utrzymywanie w jednych granicach Galicji i Donbasu czy Krymu możliwe jest tylko przy użyciu siły. Gdy ma się takie struktury, jak NKWD, KGB czy Partię Komunistyczną. Powinniśmy się pozbyć Galicji – mówił poseł.

  Bołdyriew jest znany z podobnych wypowiedzi. Rok temu mówił, że „mając w granicach Galicję, która do 1939 roku należała do Polski, Ukraina będzie przebywać w permanentnym kryzysie i nigdy nie stanie się pełnowartościowym państwem”.

  Wcześniej, jako członek komisji kultury w ukraińskim parlamencie, proponował przesiedlenie na Syberię mieszkańców graniczącego z Polską obwodu wołyńskiego.

  Caly artykul jest na stronie:
  http://www.wykop.pl/ramka/958347/posel-rzadzacej-partii-regionow-oderwac-lwow-od-ukrainy/

  Polubienie

 7. Podobnie jak w PRL

  Demonstracje przeciwko rujnującym kraj eksperymentom lewicowych władz trwają już dwa tygodnie.
  W Caracas i kilku wenezuelskich miastach od dwóch tygodni trwają antyrządowe protesty. Demonstranci, najczęściej studenci, protestują przeciwko rządom lewicy, które doprowadziły do zapaści gospodarczej, a na dodatek ograniczają swobody obywatelskie. W odpowiedzi władze organizują demonstracje poparcia dla rządu.

  C.d. na stronie:
  http://www.rp.pl/artykul/69991,1087714-Wenezuelczycy-sa-zmeczeni-rewolucja.html

  Polubienie

 8. Afryka szansą dla polskiej żywności – pierdolic celowe rosyjskie embargo na polska zywnosc !

  http://www.rp.pl/temat/1070507.html

  Polscy eksporterzy biją na alarm w Rosji
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polscy;eksporterzy;bija;na;alarm;w;rosji,54,0,1477942.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne

  Rośnie polski eksport żywności: od stycznia do sierpnia 2013 r. wyniósł 12,6 mld euro, czyli 12,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Handlowi nie zaszkodziły negatywne opinie w Czechach i na Słowacji, ani obostrzenia ze strony Rosji.
  http://www.forbes.pl/polska-rolniczym-potentatem-eksport-zywnosci-siega-19-mld-euro,artykuly,165397,1,1.html

  Ciekawostka
  „Największym odbiorcą naszych towarów rolniczych są Niemcy, gdzie trafia 22 proc. eksportu rolno-spożywczego, wartego ok. 2,5 mld euro.”
  Eksport polskiej zywnosci do Rosji w 2012 roku wyniosl okolo 1.4 miliardow dolarow, czyli o polowe mniej niz do Niemiec.

  Polubienie

 9. No i teraz sobie porownajecie UCZENI i PROSTACZKOWIE czy w Polsce bylo konieczne wprowadzenie stanu wojennego (czytaj wyjątkowego) przez Wojskowa Rade Ocalenia Narodowego 13 grudnia 1981 r.

  Jak może wojsko zapobiec przelewowi narodowej krwi .

  Do tej pory uwazalem ,ze barczysty i wysoki Januk-owycz (Putin przy nim chudzina fizyczna) pomyśli o wojsku i zrobi porządek wojskiem ze wszelka cholota uliczna w tym milicyjnych durni,ktorzy się wzajemnie ganiają po ulicach i okladaja się z podplacona gowniarzeria co tylko jest pod reka .
  Zas płatnych podżegaczy/rozrabiaczy i za nimi stojącymi pasionymi kasiora wezmie za leb i chociaż do uspokojenia przymknie do wytrzeźwienia w odosobnionych miejscach/obozach internowania jak zrobila w Polsce WRON.

  Tu sobie przypominam swoja dzialalnosc wojskowo-komisaryczna z grudnia 1981 i wiem kto za wszystkim stal nawet na dolach. Milicja,ktora tez była pod nasza wtedy wojskowa kontrola siedziała jak trusie na posterunkach i miała za zadanie tylko sluzyc w podpowiedziach „kto jest kto”,nawet bron posiadana przez nich była pod nasza wojskowa kontrola (stare ruskie karabiny z dluga kolba).

  Czy jutro 18 lutego stanie się cos ważnego(?) watpie.

  Bo Ukraincy to nie Polacy to „CALKOWITY MISIAG KRWI” i wcale nie sa bohaterami(może do kobiet ,dzieci starcow do rjezania tak) ale gdy takiego ukraińskiego „bohatyra” weźmiesz choćby tylko za pysk i przystawisz do muru,odrazu zaczyna piskliwym głosikiem beczec „haspodyn pamyluj” !

  WOJSKO i TYLKO WOJSKO MOZE ZROBIC PORZADEK NARODOWY !
  Warunek :
  SWOJE NARODOWE WOJSKO,NIE OBCE i NIE NAJETE !!!

  Powodzenia Januk-owycz !
  Bądź mezny i pokaz na co cie stać aby nie dopuscic do rozlewu krwi własnej i narodowej.

  A jak nie potrafisz ,to zwiewaj jak Benedykt XVI przed szmulami do zenskiego klasztoru pod babskie habity.
  Przyjdzie chudzina Putin i zrobi ze SZMULAMI i SZWABAMI porządek biorac obce dziadostwo za pysk i WON !

  Polubienie

 10. Odnośnie tego „ukraińskiego wojska”, to znajomi z PSPU ( http://www.vitrenko.org ) mi mówili, że NATO prowadzi szkołę oficerską w okolicach Odessy, a ostatnio przeczytałem, że i we Lwowie znajduje się szkoła oficerska wojsk wewnętrznych, też prowadzona przez NATO: bo te 5 miliardów dolarów, „zainwestowanych”, w ciągu ostatnich 20 lat przez USA w Ukrainę na coś poszły, nie tylko na tę, wyraźnie antyżydowsko-antyrosyjską, Miedzyregionalną Akademię Kształcenia Kadr (MAUP), na cały post-sowiecki obszar, gdzie i ja występowałem 2 razy.

  Janukowicz został wybrany w 2010 na prezydenta Ukrainy głosami „klanu” donieckiego (Achmetow, Firtasz, Lewoczkin), która to mafia oczywiście też jest częściowo żydowska – i bez „haków” nań NATO by nie dopuściło do jego elekcji. Stąd jego zobowiązania wobec USA, autorem „rewolty” przeciw bezwarunkowej asocjacji z UE był premier Azerow, z wykształcenia zdolny geolog, zdaje się od „układów z NATO” niezależny. Obecnie odsunięty of władzy, ale w sytuacji gdy Janukowycz jest prezydentem, to Azerow został szefem Partii Regionów i chyba wciąż będzie w stanie coś ukraińskim NATOwcom nabruździć.

  A oto co skompilował nt. postępowania Janukowycza mój kolega E.Z:

  Poniżej ocena sytuacji na Ukrainie. Wyjaśniam, że poddałem ją weryfikacji kilku naukowcom, politologom i dziennikarzom ze Wschodu oraz b. Jugosławii. W związku z faktem, że oni mają tożsame zdanie na ten temat ośmielam się Państwu ponownie go przedstawić albowiem zawiera bardzo doniosłe stwierdzenia.

  W tej całej sytuacji na Ukrainie, to w istocie rzeczy za „całokształt” odpowiedzialny jest prezydent Janukowycz, który:

  1. Zaraz po wgranych wyborach odciął się od swojego elektoratu, który był „prorosyjski”. Stał się od razu prezydentem „prozachodnim”.

  2. Przyjął politykę wobec Rosji, zmierzającą do wyciągnięcia największych korzyści na „teraz” na „dziś”, aby później „integrować się z zachodem”. UE & NATO. Majdan był jemu potrzebny, ponieważ 70% ludności Ukrainy jest przeciwna UE & NATO!

  3. Reasumując stąd takie a nie inne jego – jako prezydenta Ukrainy, zachowanie w trakcie „majdanu”….. Podbijanie ceny….. Proponowanie „opozycji” rządzenie Ukrainą. Bez Majdanu nigdy nie mógłby dopuścić do władzy tych ludzi!!!!!!!!! Nie mógłby składać takich propozycji!

  4. Kto to jest Janukowycz? To jest de facto polityczny intrygant. Odpowiedzialny za to, co się działo na Majdanie…

  Co z tego w konsekwencji wyniknie?

  Czy prędzej czy później na Ukrainie dojdzie do wielkiego rozlewu krwi….. Następnie do podziału Ukrainy. Ponieważ zostały uruchomione procesy, których już nie da się zatrzymać!

  EZ dn. 18.02.2014

  Polubienie

 11. Wszystko to wygląda na najzwyklejszą „ustawkę” w walce dwóch gangów „wlast'” i „opozycja”.

  Jak ktoś zna rosyjski niech sobie przetłumaczy tę opinię z portalu http://www.tut.by :

  S.Gromov 18 февраля 2014 в 15:01 из Беларуси
  Да все нормально. К этому оппозиция и готовилась. Нужна была передышка, перегруппировка сил, освобождение тех кого „повязали”, переброска оружия, боеприпасов … ну, а причина начала боевых действий (по сути настоящего свержения власти) могла быть любая, вплоть до того, что милиция на них косо посмотрела… И опять кируют не Яценюк, не Кличко, да и не Тягнебок. Они сами не знают что происходит…, просто кукловоды в очередной раз развели и власть и этих клоунов.

  Polubienie

 12. Kijów: „Sektor prawicowy” wzywa właścicieli broni palnej na Majdan

  Na stronie organizacji „Sektor prawicowy” na portalu vkontakte został umieszczony pilny komunikat sztabu centralnego organizacji.
  „Pojawiły się potwierdzone informacje o wysokim prawdopodobieństwie rozpędzenia Majdanu za pomocą sprzętu opancerzonego i broni palnej – czytamy w komunikacie. – W związku z tym wzywamy wszystkich właścicieli broni palnej do zebrania się na Majdanie i utworzenia oddziałów do obrony ludzi przed poplecznikami przestępczej władzy”.
  Lider ogólnoukraińskiego zjednoczenia „Swoboda” Oleg Tiagnibok ogłosił powszechną mobilizację i wezwał wszystkich mężczyzn do niezwłocznego stawienia się w Kijowie.

  za: http://polish.ruvr.ru/2014_02_18/Ksiezycowe-cele-nowych-rakiet-nosnych-2837/

  Ukraina: władze postawiły protestującym ultimatum

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kraju oświadczyły, że jeśli do godziny 18:00 czasu kijowskiego zamieszki w mieście nie ustaną, służby te będą zobowiązane do zaprowadzenia porządku sposobami przewidzianymi przez prawo – poinformowano na stronie internetowej SBU.
  Wcześniej minister spraw zagranicznych Ukrainy, Leonid Kożara, oświadczył, że wydarzenia w Kijowie wymagają od organów władzy „adekwatnego reagowania” i wezwał inne państwa i organizacje międzynarodowe do obiektywnej i bezstronnej oceny rozwoju sytuacji na Ukrainie.

  za:http://polish.ruvr.ru/news/2014_02_18/Ukraina-wladze-postawily-protestujacym-ultimatum-5424/

  Polubienie

 13. Ot, tutaj dokłanie jest pokazane, jakimi rodzajami broni posługują się „pokojowi demonstranci”” I że tzw. „męska siła” to wciąz nie jest na Ukrainie bajka z zamierzchłej przeszłości:

  Polubienie

 14. Powtarzam i tutaj, bo to jest ważne:

  Coś poważniejszego niż „Majdan” się święci na Ukrainie – i „krwawy Majdan” wczoraj prawdopodobnie był do tego pretekstem. Otóż ramach „akcji antyterrorystycznej” generał. Lebied’ podprowadza 500 komandosów z Diepropietrowska pod Kijów. A w tym czasie Janukowycz zmienia Szefa Sztabu. Dlaczego to zrobił? Czyżby w obawie że wojsko przygotowywało „ochronę budynków rządowych” i ubezwłasnowolnienie „niewydolnego” prezydenta? Czyli tak zwany „scenariusz egipski”? Nie zapominajmy, że główne szkoły wojskowe na Ukrainie „po cichu” zostały opanowane przez suto płacących swym „kukłom” Amerykanów już blisko 10 lat temu…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s