Władze Ukrainy ogłosiły rozpoczęcie operacji antyterrorystycznej


Władze Ukrainy ogłosiły rozpoczęcie operacji antyterrorystycznej

 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i centrum antyterrorystyczne Ukrainy podjęły decyzję o rozpoczęciu na terytorium kraju operacji antyterrorystycznej. Taki komunikat został zamieszczony na stronie internetowej SBU.

„Dzisiaj ma miejsce świadome i celowe użycie przemocy i zastraszanie ludności nakierowane na osiągnięcie celów przestępczych. Wszystko to z użyciem broni palnej. To już nie przejawy terroryzmu, a konkretne jego akty. Radykalne i ekstremistyczne ugrupowania swoimi działaniami realnie zagrażają życiu milionów ukraińskich obywateli” – czytamy w komunikacie.

 

za: http://polish.ruvr.ru/2014_02_19/Wladze-Ukrainy-oglosily-rozpoczecie-operacji-antyterrorystycznej-9505/

9 uwag do wpisu “Władze Ukrainy ogłosiły rozpoczęcie operacji antyterrorystycznej

 1. Powtarzam i tutaj:

  Coś poważniejszego niż „Majdan” się święci na Ukrainie – i „krwawy Majdan” wczoraj prawdopodobnie był do tego pretekstem. Otóż ramach „akcji antyterrorystycznej” generał. Lebied’ podprowadza 500 komandosów z Diepropietrowska pod Kijów. A w tym czasie Janukowycz zmienia Szefa Sztabu. Czyżby wojsko przygotowywało „ochronę budynków rządowych” i ubezwłasnowolnienie „niewydolnego” prezydenta? Czyli tak zwany „scenariusz egipski”? Nie zapominajmy, że główne szkoły wojskowe na Ukrainie „po cichu” zostały opanowane przez suto płacących swym „kukłom” Amerykanów już blisko 10 lat temu…

  Polubienie

 2. Pytanie jakie władze Ukrainy, prezydent, służby, czy ministerstwo?

  Dla mnie jest nadal niejasna sytuacja w Egipcie. Jeśli do upadku Mubaraka przyłożyli rękę Amerykanie i Izrael, to wojskowi tego kraju, jak by się można spodziewać pro amerykańscy odwdzięczyli się im spodziewanym kontraktem na zakup broni u Rosjan.

  Wojskowi to na ogół tłumoki, ale być może niektórzy z nich ( na Ukrainie) są w stanie zrozumieć, że dla USA najlepszą opcją byłaby długotrwała wyniszczająca wojna w Europie, taka w której wschodnia i jej zachodnia część legła by w gruzach.
  Nie jest też tajemnicą, że Waszyngtonowi pasowałoby także pogorszenie stosunków na linii Berlin Moskwa w tym transferu ropy na zachód i euro na wschód
  Jeśli któryś z generałów zdecyduje się odsunąć Janukowycza i zaprowadzić porządek to wcale nie jestem pewien czy nie wyjdzie to i Ukrainie i Europie na dobre.
  To co się dzieje obecnie, aż się prosi o wojskowy zamach stanu i jeśli on nie nastąpi to tylko dla tego że w całej armii, czy też w resortach siłowych funkcjonują same lebiegi ( w rozumieniu pierdoły)
  Jeśli od dziesięciu lat jak podaje pan Marek, Amerykanie opłacają niektóre kukły w szkołach wojskowych Ukrainy, a rosyjski wywiad nie był w stanie temu przeciwdziałać, to i sami Rosjanie są także niewiele warci

  Polubienie

 3. Dziś rano, po przerwaniu linii „rozejmu”, majdaniarze ruszyli w górę ulicy „tej z mostkiem” (bodajże jest to Bankowa) pod dominujący Plac Niezależności hotel „Ukraina” ( obecnie Radison,njajlepszy hotel w Centrum Europy). Ciekawym czy i ten „zamerykanizowany zabytek czasów stalinowskich” też spłonie? Na wszelki wypadek z Wierchownej Rady Ukrainy dziś rano ewakuowano cały personel. Ponoć snajper, strzelający z Majdanu, postrzelił az 20 berkutowców. Robi się gęsto, wciąż nie wiem w jaki sposób majdaniarze otrzymują posiłki, chociażby ropę do zasilania agregatów prądowych, skoro Plac Niezależności jest ponoć otoczony przez służby „miejskie”. Metro od 2 dni nie kursuje. Patrz dane i „prima translacja Espresso TV” na http://www.km.ru; pokazywano przed chwilą pojmanego pułkownika „Berkuta”.

  Polubienie

 4. http://www.km.ru :

  Гражданская война на Украине: хроника 20 февраля
  11:57 20.02.2014 , Александра Воздвиженская
  Сторонники оппозиции на Майдане © РИА Новости, Андрей Стенин

  Из Верховной Рады начали эвакуировать депутатов
  В Киеве снайпер открыл стрельбу по бойцам «Беркута»
  В Киеве закрылось посольство Великобритании

  Все большее количество силовиков и оппозиционеров становятся жертвами внутриполитического конфликта в стране

  dzisiaj 20 stycznia
  12:45

  Твиттер «Евромайдана» сообщает, что в отеле «Украина» четверо убиты выстрелами в голову и сердце. Журналист Тимур Олевский в эфире телеканала «Дождь» сказал, что видел, как плачут сотрудники милиции. По его словам, огнестрельное оружие используют обе стороны конфликта.

  12:40

  Раненых в столкновениях активистов доставляют на Михайловскую площадь, где собрались машины скорой помощи. По данным УНИАН, сейчас на Майдане Незалежности более 30 тысяч человек, а на улице Грушевского и Владимирском спуске строят новые баррикады. Почти все оппозиционеры — с металлическими щитами, деревянными палками и кучей камней. Милиция же выстроилась возле стадиона «Динамо».

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s