Janukowycz ogłosił przedterminowe wybory prezydenta


Janukowycz ogłosił przedterminowe wybory prezydenta

 

Prezydenta Ukrainy złożył oświadczenie po rozmowach, przeprowadzonych z liderami opozycji, przedstawicielami Rosji i UE. Oprócz przedterminowych wyborów prezydenckich, Janukowycz wyraził gotowość na powrót do konstytucji z 2004 roku, co przewiduje podział pełnomocnictw na korzyść premiera i parlamentu.

„Oświadczam, że inicjuję przedterminowe wybory prezydenckie. Inicjuję również powrót do konstytucji z 2004 roku z podziałem pełnomocnictw na korzyść republiki parlamentarnej” – czytamy w oświadczeniu prezydenta kraju na jego stronie.

za:http://polish.ruvr.ru/news/2014_02_21/Janukowycz-oglosil-przedterminowe-wybory-prezydenta-5360/

Reklamy

8 uwag do wpisu “Janukowycz ogłosił przedterminowe wybory prezydenta

 1. Jedno nie uległo zmianie, W.Janukowycz posiada nadal faktyczną władzę na Ukrainie. Oczywiście sytuacja wewnętrzna jest trudna. Jeśli Ukraina ma nie ulec żydowskiej międzynarodówce, to koniczne będą rozwiązania polityczne takie, jaki zastosował w Rosji W.Putin, czyli żydostwo musi zostać całkowicie pozbawione wpływu na politykę władz, może zostać w gospodarce.

  Polubienie

 2. Daj diabłu palec, a chwyci za rękę.
  Nie wierzę, by na tym się zakończyło.
  Tu chodzi o całkowite podporządkowanie Ukrainy Zachodowi.
  O to toczy się gra.
  Gra o Ukrainę dziś, by o Rosję zagrać jutro ( już tylko regionalne mocarstwo dające się przyrównać do Hiszpanii czy Turcji) w której już jest hodowanych kilku ludzi typu Prochoruk

  Polubienie

 3. Zgadzam się z Adm. Janukowycz jest skończony – i to na własne, ewidentnie głupie życzenie. Podobnie jak Gorbaczow rozwalił kompartię ZSRR, tak Janukowycz rozwalił swą Partię Regionów: już 26 deputatów z niej uciekło. W ostatnim postanowieniu dzisiejszej Wierchownej Rady uwolniono z więzienia Julię Tymoszenko – a więc jest ktoś, kto szybko może zastąpić „pierdołę” Janukowycza i będzie to dokonane nie dopiero w grudniu br. A dzisiaj po południu ta Wierchowna Rada z „tryzubem” w godle uwolniła ze swych funkcji ministra Spraw Wewnętrznych Zacharenkę. W ramach Konstytucji Ukrainy z 2004 roku rola prezydenta jest bardzo ograniczona. Zachodniacy (reprezentowani w Kijowie przez „trzech królików” franco-szkopsko-anglopolskiego pochodzenia), obecnie biorą wszystko i jest to przygotowanie do rozwału Rosji – Obama w imieniu PANA ŚWIATA już zapowiedział, że przygoda Rosji w Syrii ma się zakończyć tak jak się kończy obecnie z Ukrainą.

  Bardzo ładnie, na pozór niezrozumiałe postępowanie Janukowycza streścił mój kolega Izrael Szamir: w tekściku „NIE PŁACZ PO UKRAINIE”:

  (…) Nie należy zbytnio żałować – upadek Janukowycza o nie taki zły rezultat pośredni. Niezrozumiałe, dlaczego tak bardzo za nim się wstawiamy. Bóg z nim, niech ucieka. Można mu dać polityczny azyl w Rosji, niech żyje razem z Abajewem, zrzuconym od władzy prezydentem Kirgizji, gra z nim w karty i przeklina niewdzięczny naród.

  Janukowycz i jego Partia Regionów okazali się niegodnymi władcami. Janukowycz dal swemu synowi możliwość przechwytywania obcych przedsiębiorstw i wzbogacił wszystkich kapitalistów Ukrainy. Partia Regionów nie dala rady i nie próbowała realizować interesy swego elektoratu.

  Technika rozpadu Ukrainy warta jest opracowania przez fachowców. Przygotowana przez Gene Sharpa taktyka składała się z kilku elementów (…)

  Historia wskaże w jakim stopniu sam Janukowycz znal i rozumiał tekst rozgrywanego scenariusza. Wydaje się, że zachowywał się jak Gorbaczow w 1991 roku. Czyż nie tak jak on posyłał i wycofywał specnaz na plac bez uzbrojenia, z nieodpowiednim wyposażeniem, robiąc wszystko aby płomień nie wygasł? Jakiekolwiek były jego plany i plany organizatorów tego (ohydnego według mnie i nie tylko mnie) przedstawienia, je da się zerwać.

  Poniżej pełen tekst mego „towarzysza broni” (comrade in arms). Nie zdradzę co z niego logicznie wynika i tylko przypomnę, iż dla Romana Dmowskiego ukraiński to dialekt polskiego i że Ukraina pozostawiona sama sobie to będzie kraj chamsko-bandycki.
  .
  Całość na: http://www.svpressa.ru/politic/article/82651/

  Polubienie

 4. Pingback: Nie płacz po Ukrainie? | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 5. Dokładnie miesiąc temu – 21/02 (sprawdziłem), napisałem przy okazji artykułu: „Ambasada USA przeznaczyła milion dolarów na “drakę” w Kijowie?” – z 20/02/2014, posted M.G.

  cyt.skrót :

  „totalna kompromitacja ukraińskiej milicji…!!!
  Aby nie dać sobie rady, z opłaconymi zapewne po kilkadziesiąt dolarów na łeb, połączonych …sił :))) meneli, starych dziadów i gówniarzy…?!

  setka dobrze zoorganizowanego z któregokolwiek większego miasta, mającego nie jedną “ustawkę” za sobą, kibicowskiego chłopa z Polski, “przeczołgałaby” ze dwa, trzy razy po asfalcie tę przypadkową, sfinansowaną zbieraninę,(…)

  no chyba, że MILICJA UKRAIŃSKA WIE COŚ WIĘCEJ, a ta hooliganeria to TYLKO przedsmak tego, co ma dopiero nastąpić…”

  I pomyśleć, że wtenczas intuicyjnie,
  chwilę przed opublikowaniem powyższego komentarza, przyglądając się jeszcze przez chwilę z niesmakiem poczynaniom berkutowskich oferm, które to uważam, od naszych dzielnych chłopców nie jednego mogłyby się nauczyć,
  pamiętam, że przez moment, naszła mnie taka oto myśl, czy aby czasem w Kijowie nie mamy do czynienia z odgrywaniem, zaaranżowanej wcześniej, „ustawki” (j/w w przypadku pseudokibiców z Polski) z udziałem sił Berkutu i „aktorów – opozycjonistów”…

  Polubienie

 6. pardon,
  Dokładnie miesiąc temu – 21/01 (sprawdziłem), napisałem przy okazji artykułu: “Ambasada USA przeznaczyła milion dolarów na “drakę” w Kijowie?” – z 20/01/2014, posted M.G.

  Polubienie

 7. Trwa WOJNA O PIENIĄDZ.i teatr giełdy handlowania wojną i pokojem przeniósł się na kijowski Majdan.Odwołując się do bandyckich korzeni licytują się trzy ZAKONY : SIŁY,SPEKULACJI i NARODOWY

  Polubienie

 8. ZEGAR REWOLUCJI PRZYSPIESZL !
  Teraz UWAGA :
  Zaczna się wedrowki strachliwych jak w każdej /rewolucji/wojnie.
  Zwroccie uwagę gdzie i kto będzie uciekal.

  Obszar Polski jest za maly DLA ZYDOW UCIEKINIEROW Z CALEGO SWIATA !

  Francja i Niemcy niebezpieczne sa dla tych co maja cos na sumieniu.
  Anglia na razie milczy .
  USA WYDOJONE – krowa ledwo zipie.
  Zydom w Izraelu wcale nie jest lekko mimo dotacji plynacych z USA,zreszta Bliski Wschod siedzi na nuklearze,wystarczy iskra wariata.

  Janukowicz nie jest na tyle glupi co wodzowie,ktorzy uważali ze sa niezniszczalni (wylicz sobie tych których zalatwil Syjon).

  Wiec co pozostalo tęgiemu mezczyznie ,wagi cięższej niż bokser Kliczko ?
  Zobaczcie na na ujęciu kamery podawania i sciskania sobie rak Janukowycz ,Kliczko – zdjecie bardzo wymowne pod którym można dopisać „praszczaj lubomil gorod,uchodim zawtra w morje „.
  Za rodinu dopiero zakrzykną ruskie i prosto może nie tym razem na Berlin ale na ……. .
  ???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s