Rosja to wielka impotencja?


Oto co przyszło od mego serbskiego korespondenta z Kanady:

I just heard Russian Ambassador to Canada say that there is not going to be a military intervention in Ukraine and that Russia has a policy of non interferance in Ukraine. He also said that Russia expects the same from others. He further said that millions of Russians live in Ukraine and millions of Ukrainians live in Russia and what happened in Ukraine is a family tragedy.

Czyli Rosja nie będzie interweniować na Ukrainie i ma nadzieję, że i inni nie będą tego robić. Ze względu że w Rosji mieszkają miliony Ukraińców, a na Ukrainie miliony Rosjan, jest to wielka rodzinna tragedia.

Reklamy

24 uwagi do wpisu “Rosja to wielka impotencja?

 1. Nie Rosja tylko „Rosja” i nie „Rosja” tylko zydowski kotlet W.Putin, ktory kolaboruje ze swoimi zydowskimi pobratymcami z „Jew-S.A.”, z gory Synaj (Isra-hell) i z SYNAGOGI SZATANA (Chabad-Lubawicz).

  Polubienie

 2. Re: Roman K,
  Andrew Korybko z Moskwy z tytulem magistra nauk politycznych uniwersytetu moskiewskiego to BULLSHITTER, ktory albo nie nie posiada wiedzy, albo celowo oglupia czytelnikow.

  Po pierwsze, Polska nie rzadza Polacy, ale polskojezyczni zydzi i podobna sytuacja panuje na Ukrainie, w Rosji oraz na kontynencie europejskim i w Ameryce Polnocnej.
  Po drugie, Turcja to dawne Imperium Osmanskie i Syria byla czescia tego imperium i stad moze wynikac wieksze zaangazowanie sie Turcji, ktora liczyla na kasek dla siebie w przypadku obalenia al Asada.
  Po trzecie, Rosja posiada baze okretow wojennych w Syrii i Syria jest jednym z glownych importerow rosyjskiego uzbrojenia i to sklonilo Rosje do interwencji w sprawie Syrii, podczas gdy Rosja oddala Husseina i Kaddafiego zydo-anglosaskiej mafii na pozarcie oraz kolaborowala z „Jew.S.A” w sprawie nalozenia sankcji na Iran – na prosbe USA, Rosja zerwala kontrakt z Iranem na dostawe rakiet S300.
  Po czwarte, Turcja i Polska sa w NATO wiec ze zrozumialych wzgledow kolaboruja z NATO, podczas gdy Rosja nie jest w NATO, ale kolaboruje z NATO i kolaboruje z USA i Izraelem.
  Po piate, destabilizacja w Syrii ma zwiazek z Izraelem, podczas gdy destabilizacja na Ukrainie ma zwiazek z UE i zydowka J.Tymoszenko przefarbowana na blondynke.
  Moral:
  Andrew Korybko nie napisal ani slowa o podstepnej i wywrotowej robocie zydostwa, jakby zydzi w ogole nie istnieli.
  Strona tego szczyla:
  http://vk.com/id31521316

  Polubienie

 3. Wykorzystując obecne nastroje na Krymie, Rosja bez problemu mogłaby zaanektować Krym do FR i kolejno poszczególne wschodnie i południowe regiony Ukrainy, a tam gdzie by się wahano czy ociągano z prośbą o dołączenie do Rosji, podesłać kilka tysięcy ,,turystów” plus nieco dolarów do kupienia miejscowych liderów by uzyskać taką deklarację o wstąpieniu do Rosji. W ten sposób tanim kosztem Rosja zaczęła by odrabiać straty z okresu rozpadu ZSSR
  Jedyny problem i przeszkoda w realizacji tego planu, jak się wydaje jest niejaki Putin, który w tym momencie wydaje się być marionetką zachodu

  Polubienie

 4. Na pocieszenie pozwolę sobie zauważyć, że mój kolega, belgijski antyamerykański „komunitarysta” Luc Michel, dobrze się orientujący co się w Europie dzieje, donosi że z Rosji na Krymie są już po cichu wyładowywane jednostki wspierające krymskie „Pospolite ruszenie”. Mam nadzieję, że politycy w Rosji nauczyli się już od Anglosasów ich „złotej zasady” wyrażonej w formule „nasze usta wciąż zaprzeczają temu, co nasze ręce robią” (to słowa znanego polityka i historyka Arnolda Toynbee).

  Posmotrim, uvidim.

  Polubienie

 5. Czy rzeczywiście neobanderowcy będą głównymi beneficjentami euromajdanowej rewolucji?

  Podział Ukrainy wydaje się być nieunikniony. Jedyne pytanie jest takie, jak daleko na wschód sięgnie nowo powstałe państwo neobanderowskie i czy Ukraina wschodnia i południowa wejdą w skład Rosji od razu, czy te terytoria staną się na jakiś czas czymś w rodzaju Naddniestrza, Abchazji i Osetii Południowej, czyli nieoficjalnymi prowincjami FR.
  Banderowcy nie mają ani tylu ludzi, ani środków, by podbić wschodnią i południową Ukrainę, a następnie ustanowić tam swoją administrację i ją utrzymać. Dominująca rosyjskojęzyczna ludność tych terenów ich nie trawi i dysponuje większym potencjałem gospodarczym, ludnościowym, zbrojnym i przemysłowym, a w dodatku może liczyć na wielopłaszczyznowe wsparcie Rosji, zarówno poprzez wschodnią granicę, jak i z Krymu, gdzie stacjonuje rosyjska flota wojenna.
  Wbrew nieskrywanej radości nadwiślańskiich globalistów (zarówno tych lewicowych z okolic „Gazety Wyborczej”, jak i prawicowych z okolic PiS-u), rozpad Ukrainy wcale nie musi być niekorzystny dla Rosji. Rosja przejmie uprzemysłowioną wschodnią i ważną strategicznie południową (z Krymem i długim wybrzeżem czarnomorskim) Ukrainę, a pozbędzie się banderowskiego balastu (który był dla niej o tyle groźny, że promieniował i zdobywał dla banderyzmu nowych zwolenników na wschodzie i południu), czyli zachodniej, biednej rolniczej Ukrainy. Będzie to mniej więcej to samo, co odpadnięcie biednej, rolniczej Słowacji od zamożniejszych, uprzemysłowionych Czech. To, że dla Rosji nie jest to wielki problem i liczy się ona od dawna z taką możliwością, mówił choćby jeden z czołowych rosyjskich geopolityków – Aleksander Dugin – już 5 lat temu:

  Kto więc straci na podziale Ukrainy? Paradoksalnie stracą na tym główni uczestnicy i „ofiarodawcy” euromajdanowej rewolucji, czyli ukraińscy nacjonaliści. Gdy wschodnia i południowa część obecnego państwa ukraińskiego zostanie włączona do Rosji (a prędzej czy później się to stanie), raz na zawsze będą mogli zapomnieć o „Wielkiej Ukrainie”. Zostaną ze swoimi zachodnimi, rolniczymi biednymi terenami i prawdopodobnie nie będą mieli innego wyboru, jak rozłożyć po balcerowiczowsku nogi przed zachodnimi neokolonizatorami:

  http://szczesniak.pl/2522
  za: http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/106522,kto-skorzysta-a-kto-straci-na-rozpadzie-ukrainy
  ==================================
  Zachód USA i UE nie chcą podziału Ukrainy, one chcą ją całą (mój dopisek, adm) i życzą sobie by Putin siedział cicho i nie narażaj się na ich niezadowolenie

  Polubienie

 6. Panie Marku o tych doniesieniach słyszał jedynie Luc Michel, wcześniej niektórzy słyszeli, że pod Kijowem wylądowała grupa desantowa FR.
  Obawiam się także, że Rosjanie niczego się nie nauczyli, inaczej Ateny, Madryt, Lizbona, Rzym miały by swoje anty unijne majdany, krew, ogień, szubienice i kałachy w rękach nowych liderów

  Polubienie

 7. WOJNA O PIENIĄDZ trwa,a CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,czytaj ŻYDOWSKA ma znaczący w pływ w MIESZANKACH CYWILIZACYJNYCH.
  OBRONIĆ POLSKOŚĆ to być wiernym CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.Przeszła ona swoją ewolucyjną drogę i nie przez przypadek twórca cywilizacyjnego podziału Feliks Koneczny osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA.

  Polubienie

 8. „Gdybanie” to jedno,plany to drugie, a po trzecie BOG MOZE POKRZYZOWAC WSZYSTKIE PLANY LUDZKIE !

  Dzis żyjesz a jutro może cie już nie być zywym wśród innych i najbliżsi pogrzebia cie lub spala .

  Jedno jest pewne i DOSWIADCZONE :

  ZYDZI,NIEMCY i ROSJANIE zawsze się dogadywali w swych planach i podzialach nie tylko obszarow wpływu ale rzeczywistego PODZIALU calych obszarow wlasnosci po kontynenty.

  REGION JEWROKOLCHOZU ZWANY GALICJA (zyzna ,urodzajna,przy obsadzie wydzielonych niewolnikow/roboli do pracy na burzujow ) ma powstać i to jest w ich porozumieniach tajemnych,
  plany te pokrzyzowac może BOG,bo ludzie biedni sa zaslabi aby tego dokonać i im zapobiec,co najwyżej przelac wlasna krew.

  Ktos powie przy tym :
  a co na to amerykańskie „jewreje” ?

  Ci jak zwykle sfinansują plan (sa najbogatsi) a potem sobie odbiorą z nawiazka w roznej postaci lacznie ze zlotem i papu.

  O impotencji Rosji „nie bzykajcie”,bo ROSJA JEST ZNISZCZONA ALKOHOLEM ,po którym umysl jest do wymiany ale jeszcze przeszczepow nie dokonuje się.

  Rosja to dziś wielki KOCIOL w którym GOTUJE SIE BIGOS SWIATA.
  Będzie można się nim „najeść” za niedługi czas.

  Wszyscy się nim najedzą,takze w Polsce „od Michnika po Rydzyka”,jedni się nim najedzą i dostana sraczki,drudzy będą rzygac gdzie popadnie.

  OSTROZNIE z WSZYSTKIMI SENTYMENTAMI,BY MILOSC BOKIEM CI NIE WYSZLA !

  Polubienie

 9. Ot, co jeszcze wczoraj wieczór otrzymałem, za pośrednictwem prof. Mirosława Zabierowskiego z Wrocławia.

  A moi znajomi z http://www.anti-glob.narod.ru już robią składki na „pospolite ruszenie” w Sewastopolu.

  Janukowicz a MFW, czyli co media przemilczały

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11917&Itemid=47
  http://marucha.wordpress.com/2014/02/25/janukowicz-a-mfw-czyli-co-media-przemilczaly/

  Posted by Marucha w dniu 2014-02-25 (wtorek)

  Sprawa z Janukowiczem jest o tyle skomplikowana, ze nie ważne co gazety podają na pożarcie gawiedzi – ważne, czego nie podają.

  Mnie, osobiście, zawsze najbardziej podejrzane wydają się rutynowe oskarżenia o ‘życie pełne zbytku’ rożnych przywódców, których mamy planowo znienawidzić (Marcos, Husajn, Kadafi, Assad…). Jest to oddziaływanie na prymitywne instynkty gawiedzi i duraków. Kiedyś pokazywano pałac, w którym mieszka Putin. Potem się okazało, że to był pięciogwiazdkowy hotel, z którym akurat Putin nie miał nic wspólnego.

  Ja nie mam jakichś sentymentów do Janukowicza. Ale w głowie mi się nie mieści, że Ukraińcy z Zachodniej Ukrainy rzucają się na Ukraińca,z Zachodniej Ukrainy!
  Jeszcze żeby Janukowicz był rosyjskiego pochodzenia!

  Tłuszcza ukraińska przypomina sienkiewiczowski majdan, po którym kozacy ciągali Barabasza i innych ‘podejrzanych’, a chcieli posiekać Skrzetuskiego, bo był Polakiem.

  Pozwole sobie przypomnieć, co się stało na Ukrainie i co próbował zrobić Janukowicz.

  Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW (czytaj: żydowskich lichwiarzy) pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy — rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur.

  W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania.

  Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy, Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.

  W kwietniu 2013 roku MFW opublikował raport, w którym zaleca ograniczenie „subsydiowania energii”. Subsydiowanie energii to nic innego jak ulgi podatkowe na energię i paliwa, czyli utrzymywanie cen dla konsumentów na niskim poziomie.

  „Subsydia, pomyślane jako środek ochrony konsumentów w praktyce zwiększają nierównowagę fiskalną, eliminują inne pilne wydatki publiczne, obniżają prywatne inwestycje, w tym w sektorze energetycznym. Dotacje zachęcają również do nadmiernego zużycia energii, sztucznie promują energochłonne i kapitałochłonne gałęzie przemysłu, ograniczają zachęty do inwestowania w odnawialne źródła energii, przyspieszają wyczerpywanie się zasobów naturalnych i obniżają konkurencyjność” – stwierdza bełkotliwie raport „Reforma subsydiowania energii: lekcje i implikacje”.

  Dodatkowo raport MFW ocenia, że likwidacja subsydiów polegających na zaniżaniu cen mogłaby spowodować 13 proc. spadek emisji CO2.

  Jak widzimy z powyższego żydowska lichwa pod przykrywką ograniczenia emisji CO2 wymusza zwiększenie obciążeń podatkowych. Prowadzi to do zwiększenia cen podstawowych surowców energetycznych, takich jak gaz i benzyna, dla rodzimej ludności — tym samym taka polityka powoduje zubożenie społeczeństwa. Co więcej, zwiększone w ten sposób wpływy z podatków trafiają do budżetu tylko po to, aby za chwile powędrować na spłaty kredytów zaciągniętych u żydowskiej lichwy z MFW.

  Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.

  Janukowycz w przeciwieństwie do Jaruzelskiego na taki rozwój wypadków nie zgodził się.

  Rozmowy z MFW oraz UE zostały zawieszone w listopadzie 2013 roku.

  Pod koniec listopada rozpoczęły się protesty na Majdanie.

  Fran SA

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11920&Itemid=119

  Polubienie

 10. Gdyby się ktoś do tej „cichej walki” o Krym z neobanderowcami dołączyć ze wsparciem „od Mamona” to proszę się skontaktować z panią profesor językoznawstwa (zna polski) Eleną Borisową w Moskwie (należy ona do ugrupowania gen. Leonida Iwaszowa, tego który w czerwcu 1999 „cichcem” zajął lotnisko w Pristinie w Kosowie, wzbudzając tym aktem wściekłość dowództwa NATO, któremu umknęła radość z powodu „zwycięstwa” nad Jugosławią.)

  Załączam treść dzsiejszego listu od pani Eleny, sprawdzającej czy kontakt jest wiarygodny:

  Тема: Re: [Дискуссия] Fwd: сбор средств на поддержку Севастополя

  Кассаду можно верить, тем более, что он сам ручается за этих людей

  Среда, 26 февраля 2014, 9:53 +04:00 от elena borisova :

  Ребята, вы их знаете? Можно было бы распространять, но только если есть гарантия, что деньги не пойдут бог весть куда!

  Na pohybel tryzubowcom!

  MG w autobusie ze szpitala w Katowicach

  Polubienie

 11. Panie Marku, niech pan zapyta Eleną Borisową czy Maria Putin ( starsza córka Putina) mieszka obecnie w USA? Gdzie mieszka, studiuje młodsza córka Putina Jekaterina, czy prawdą jest, że Putin ma nieślubne dzieci z Niemką z okresu gdy był tam rezydentem i czy został tam przewerbowany przez żydów z niemieckiego wywiadu dzięki którym podłożono go następnie kilka lat później Jelcynowi, w czym kluczową rolę miał odegrać Bierezowski i Abramowicz a także Czubajs

  To że Świetłana, córka Stalina wyjechała z Rosji, mieszkała i umarła w Londynie to chyba wszyscy dziś wiedzą.

  Polubienie

 12. Teraz, to pan panie Tadeuszu stara się przelicytować marsa z Toronto, którego mózg obrośnięty jest złogami tłuszczu po przxedawkowanych hamerykańskich hamburgerach. Tenże udaje, że wie z kim spała babka Putina oraz jakich nozyczek używał do strzyzenia Stalina dziadek Putina – cyrulik kremlowski, którego przekupili żydzi :))

  Nie jest ważne w tej chwili kto chciał i w jakim celu „użyć” Putina, wazne jest natomiast to, co prezydent Rosji zrobił przez ostatnie kilkanascie lat, aby skutecznie ograniczyć wpływy zydowstwa w Rosji, a w najwazniejszych dziedzinach życia państwowego pozbawić ich możliwosci decyzji. wazne jest jak udało się zahamować proces staczania się Rosji w degenerację za sprawą Gorbaczowa, Jelcyna i ich żydowskich suflerów. Wazne jest tez to jak została przezwycięzona samowola zydo-anglosasów w polityce i gospodarce swiatowej.

  Starcie ze światowym anglo-żydostwem tyo jest proces i walka wymagajaca żelaznej woli, determinacji , rozwagi i umiejętnosci czekania ( ale nie z założona noga na nodze). Nie ma prostych rozwiazań.

  Strategie konia trojańskiego też trzeba adekwatnie stosować, ale pod warunkiem, że w koniu trojańskim będzie przebiegły i wytrwały Odys, a nie buńczycznyi gorączkujący się Achilles.

  Polubienie

 13. RomanK powiedział/a
  2014-02-26 (środa) @ 15:08:26

  2 grudnia 1981 roku żydowski agent Bronisław Geremek w rozmowie z towarzyszem ministrem Cioskiem oświadczył, że „dalsza pokojowa koegzystencja pomiędzy Solidarnością w obecnej formie a socjalizmem realnym jest niemożliwa. Konfrontacja siłowa jest nieuchronna. Aparat Solidarności musi zostać zlikwidowany przez państwowe organy władzy. Po siłowej konfrontacji Solidarność mogłaby powstać na nowo bez ambicji sięgnięcia po władzę.”

  I wlasnie tu… w tym fragmencie znajduje sie prawdziwa odpowiedz i wyjasnienienie stwierdzenia Putina…. czy sie to komus podoba- czy nie.

  Dzis dokladnie to samo dzieje sie na Ukrainie….i dlatego sezon polowania na Banderowcow uwazam za otwarty.
  Banderowcom powierzono role I Solidarnosci Narodowej Polskiej…rozmontowania sitwy….i zrobienia miejsca dla wlasciwej parchatej elity.
  Powtorka metody na tracony wosk…gdzie odlewajac nowa swietlana porzyszlosc poswieca sie…to co nadalo forme, bez ryzyka zachowania charakteru:-)))
  Piekne sprytne i chytre plany Demokracji Zachodu pokrzyzowalo jednak:
  Oswiadczenie Rosji,…… ze nie bedzie interweniowac…i ze zostawia do zezarcia ta zabe , czyli UPA pod roznymi nazwami…dla NATO…, ktore przeciez nie po to wystawilo ukryte dotad skrzetnie i umiejetnie budowane latami struktury UPA., (zeby je szybko zlikwidowal Putin rekami KGB -co dla Ukraincow stanbowiloby kamien obazy i nowa zbrodnie ludobojtwa popelniona na Ukrainie rowna Hlodomorowi)…..zeby teraz je samemu wykanczac rekami NATO:-)))))
  Mozliwosc dogadania sie Banderowcow z Rosjanami..wydaje sie tak nieprawdopodobna,ze warta do sprawdzenia:-)
  Pozostaje jeszcze mozliwosc wywolania konfliktu w Bieszczadach z Polska….no, ale- jak juz po slowie i wypitce na Majdanie..trudno bedzie:-))))

  Obalony Prezydent Janukowycz ma dosc mocne zaplecze we wschodniej i poludniowej Ukrainie..zeby firmowac legalne posuniecia panstwa Ukrainy…rekami samych Ukraincow…

  Rosjanie sie ucza szybko …szkoda, ze nie Polacy… ani Ukraincy:-)))
  Zaczyna sie bardzo niebezpieczna faza tzw rewolucji na Ukrainie, gdzie inwestowac trzeba przy marnych widokach na zyski..i pewnych stratach.
  Tak ze troszke i straszno a troszke i wesolo…choc do smiechu daleko….ostatniemu:-))

  Polubienie

 14. Zachód zwykł stosować różne ciekawe sztuczki.
  Nam zwolnił z twierdzy w Magdeburgu Józefa Piłsudskiego akurat w odpowiednim ( dla siebie ) czasie, Lenina podesłali z 5 milionami marek (w złocie) do Rosji też w odpowiednim dla siebie czasie i obecnie jakby ten bokser Kliczko zamieszkały ponoć na stałe w Niemczech chciał jeszcze nie tak dawno miał kandydować na mera Kijowa później prezydenta Ukrainy, staje chciał nie chciał na majdanie.
  Czy niemieckie służby były aż tak złe, słabe i złożone z samych patałachów niezdolnych do zgarnięcia Putina wtedy gdy on bawił się w szpiegowanie RFN?
  Jasne że nie, przecież od czasu do czasu następowała wymiana tych, którzy wpadali po obu stronach żelaznej kurtyny. Pytanie czy wszystkich?
  Putina szczęśliwym trafem nie złapano?
  A może złapano i dano mu do wyboru dwie opcje, dwadzieścia lat odsiadki, lub kamień do szyi i na głęboką wodę do Renu, albo zaczynasz pracować dla nas, a my w zamian pokierujemy twoją dalszą karierą .
  To standard w pracy służb jakby kto pytał
  Mniejsza z tym.
  Faktem jest, że ze Szroederem żyli jak bracia, dał Szroderowi posadę i to świetnie płatną, Niemcom sprzedaje ropę znacznie taniej niż Polakom i ma dom, (to wiemy z TVP) w Niemczech

  Pytanie jest gdzie są jego córki, czemu nie widać ich na Kremlu, czemu nie widać ich w Moskwie ani w Petersburgu, w ekskluzywnych lokalach, drogich sklepach, na spotkaniach charytatywnych.
  Jeśli mieszkają w USA, czy W. Brytanii to Putin jest na krótkiej smyczy i w sprawie Ukrainy palcem nie kiwnie.
  Wiem, wiem, dał rozkaz Szojgunowi by sprawdzono gotowość …. ale do czego?

  A tak przy okazji
  Ziuganow pod adresem Putinie w Dumie państwowej FR. – Dziś w putinowskiej Rosji mamy 5 milionów milionerów i 100 milionów biedoty

  Nasz święty JPII przyjaciel Regana też jakby przypadkowo został wybrany… przez Zbiga Brzezińskiego
  I jak tu nie szukać drugiego dna na to co się dzieje w polityce i na świecie?
  Ploty krążą, ale czy jest dym beza ognia?

  Polubienie

 15. Pozwolę sobie przypomnieć, co mi pisali moi znajomi w Moskwie. Otóż generał Iwaszow został zgłoszony do wyborów prezydenckich z 600 tysiącami podpisów pod jego kandydaturą. Znaleziono jednak „kruczek” i jego kandydatura została wycofana z „wyścigu” o prezydenturę. Iwaszow to skomentował, że Rosja jest w rękach kryminału.

  Ale przesunięcie, przez Putina, bardzo sprawnego ministra spraw nadzwyczajnych Szojgu na ministra obrony Iwaszow skwitował z uznaniem, że nareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Tylko że ta zmiana miała miejsce kilka miesięcy temu, w sytuacji gdy stan Armii Czerwonej, z nowiutkimi zakupionymi we Francji okrętami i czołgami zakupionymi we Włoszech zaczął przypominać sytuację PKP w Polsce obecnie, z nowiutkimi „Pendlino” rdzewiejącymi na bocznicach. (Jakby ktoś nie wiedział, to z Wa-wy do Gdańska się jedzie ok. 6 godz (przez poprzednie stulecie 3-4 godzin) a z Krakowa do Katowic 2,5 godziny (przez poprzednie stulecie ok. 1 – 1,5 godz.) I te „remonty” trwają już ponad 5 lat, ludność z konieczności przerzuciła się na autobusy dalekobieżne.

  Polubienie

 16. Z powyższych wypowiedzi wynika, że 401autobahn vel mars vel toronto skutecznie posiał 😉
  Kto następny po Putinie do obrzezania? 🙂

  Polubienie

 17. Z tymi czołgami to faktycznie ciekawa sprawa.
  Rosja ma ich ponad 16 000, Ameryka jedynie coś około 2500 szt. być może wychodząc z założenia, ze czołgami wygrywało się w II W S. ale już od czasów wojny arabsko -iIzraelskiej kiedy oficer armii izraelskiej meldował, że na zniszczenie 52 arabskich czołgów produkcji oczywiście radzieckiej musieli zużyć ,,aż” 58 rakiet przeciwczołgowych, jakby wiadomym jest, że czołgi to właśnie miniona epoka i nie ma co w nie inwestować .
  Gdyby Rosja kupiła w Francji zamiast wspomnianych przez pana marka Mistrali i czołgów np bezzałogowe drony, lekkie szpiegowskie i cięższe bojowe, to z pewnością armia rosyjska wyglądałaby na bardziej nowoczesną i mobilną niż obecnie. No i zwiększyła produkcję samolotów Su i Mig, bo tu Amerykanie mają pięcio, sześciokrotną przewagę.
  Panie Krzysztofie
  Putinowi zwrócę honor jeśli zacznie prowadzić politykę nieco twardszą niż obecnie, gdyż nadmierne uleganie zachodowi nie wróży i nam nic dobrego.
  Janukowycz odczul to na własnej skórze, nasz Gierek też dał się nabrać na kredyty

  Polubienie

 18. Re: markglogg za Fran SA
  Cytat:
  „Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.”

  Odpowiedz:
  Ten cytat to ZAKLAMANA PAPKA PROPAGANDOWA, a na dodatek NIELOGICZNA.

  Po pierwsze, w PRL rzadzil E.Gierek az do strajkow sierpniowych 1980r, a nie Jaruzelski.

  Po drugie, w Polsce wystepowaly NIEDOBORY ZYWNOSCI, na co wplyw mialy:
  – swiatowy wzrost cen ropy naftowej w latach 1980-1982, co doprowadzilo do ZASTOJU GOSPODARCZEGO na swiecie oraz inflacji.
  – wojna prowadzona przez ZSRR w Afganistanie (od grudnia 1979r do lutego 1989), na ktora Polska, jako czlonek Ukladu Warszawskiego dostarczala dodatkowe kontyngenty zywnosci w ramach „bratniej pomocy” dla ZSRR.
  – rosnace zadluzenie PRL zwiazane z zachodnimi pozyczkami bankowymi i problemami ze splata odsetek od pozyczek co mialo rowniez wplyw na ograniczenie importu z powodu braku dewiz na zakup surowcow i towarow na zachodzie, potrzebnych dla gospodarki PRL.
  – SPADEK WARTOSCI ZLOTOWKI, wzrost kosztow produkcji i problemy w sektorach gospodarczych PRL; spadek wartosci zlotowki spowodowal wzrost kupna dolara, a polski eksport do ZSRR rozliczany byl w „rublach transferowych” (1 rubel = 2 dolary), czyli oddawalismy Sowietom towary i produkty za poldarmo.
  – wojna iracko-iranska (1980-1989; S.Hussein byl wspomagany przez USA) co spowodowalo spadek polskiego eksportu i inwestycji w Iraku (strefa dolarowa, do ktorej wyjezdzali wylacznie „czerwoni fachowcy”).
  – zaopatrzenie w pierwszej kolejnosci dla NOMENKLATURY KOMUNISTYCZNEJ, LWP, SPEC SLUZB i MILICJI, ktore utrzymywane byly kosztem narodu polskiego, ktorych nie obowiazywaly limity na mieso, cukier etc.
  – domyslnie, produkcja amunicji i uzbrojenia w Polsce na potrzeby wojny prowadzonej przez ZSRR w Afganistanie.

  Podane przeze mnie informacje demaskuja RZADY CZERWONEJ DYKTATURY w Polsce i ukazuja na czym polegala „przyjazn” pomiedzy PRL a ZSRR, co wplywalo na niski standard zycia wiekszosci narodu polskiego.
  Poza tym ktos musial robic na CZERWONA DYKTATURE i dlatego tak trudno bylo dostac paszport, zeby wyjechac z PRL-owskiego LAGRU. Dodatkowym utrudnieniem byl wymog posiadania minimum 150 dolarow na koncie w banku PKO i posiadanie zaswiadczenia bankowego, ktore nalezalo pokazac „wladzy” przy wyjezdzie z PRL – tak komunisci tresowali Polakow, jak malpy.

  Wniosek dla czytelnikow:
  „markglogg” podsuwa Polakom artykuly propagandowe w/g swojej CZERWONEJ LINII IDEOLOGICZNEJ.

  Polubienie

 19. A co to za sztuka odebrać niesłusznie oddany Ukraińcom Krym? Przecież cała trudność polega na tym, co potem. Widocznie Krym do Rosji wróci tak czy siak, więc nie ma powodu poświęcać życia ludzkiego w tym celu.
  Putin jest człowiekiem i ma prawo do błędów – tych prywatnych – jakie robią ludzie. Oczywiście, ciekawe jest, jak wygląda jego prawdziwa sytuacja rodzinna. Ale czy to coś da oprócz pożywki dla nowych plotek i spekulacji? Jeżeli Putin trzyma to w tajemnicy, należy to uszanować. Można go oceniać jako polityka, ale nie mamy prawa oceniać go jako męża czy ojca.

  Na miejscu Stalina też bym wysłała swoje dziecko za granicę. Pomyśleć należy krótko nad tym, kto doszedł do władzy po śmierci Stalina i czy jego potomstwo byłoby w Ojczyźnie bezpieczne. [Ponoć konającego na oczach „współpracowników” Stalina niejaki beria nawet opluwał, ale mając już pewność, że Stalin już się nie podniesie.] Odpowiedź jest jasna: bezpieczne by nie było. No to ja też poleciłabym swojemu dziecku kłamać tak, jak tego na Zachodzie oczekują, bo co to za różnica dla trupa Stalina? A dla dziecka szansa na przeżycie. Umrzeć można łatwo. Życie to dopiero wielka sztuka.

  Ja uważam, że nie mam żadnego wyboru i albo będę wierzyć w mądrość i dalekowzroczność polityki Putina, albo będę świadomie czy nie świadomie grać w ręce zachodniej lichwy.

  Polubienie

 20. Odpowiedz do gajowego Maruchy, ktory zablokowal mi dostep do komentarzy na swojej stronie, bo nie mogl strawic faktow o Siwaku i Putinie.

  Do fanatykow Siwaka i Putina…

  Z tonu wypowiedzi gajowego Maruchy (#82) wynika, ze czerwona wsza A.Siwak to rowniez autorytet, przy ktorym bledna nawet fakty historyczne o samym Siwaku.
  Czytanie opowiastek Siwaka nie jest zadna trudnoscia, ale trudnoscia dla wielu jest czytanie miedzy wierszami i nie wszyscy lubia jak sie im o tym przypomina.
  Moje wnioski sa oparte na faktach i nie trzeba nawet udowadniac, ze czlonkostwo Siwaka w biurze politycznym KC PZPR dyskwalifikuje go jako polskiego patriote.

  Na fakty podawane o Putinie spotykalem sie z rozna reakcja czytelnikow i byli tez tacy, ktorzy zielenieli ze zlosci jak gajowy Marucha.

  ZSRR”bis” zwany potocznie „Rosja” jest siedliskiem skorumpowanych politykow, korupcji, rosyjskojezycznego zydostwa, ktore kontroluje wazne galezie przemyslu i gospodarki i stanowi najbogatsza warstwe tamtejszego spoleczenstwa – vide lista najbogatszych zydow w Rosji na stronie:
  http://www.bibula.com/?p=32494
  Do listy nalezy dodac jeszcze rosyjskiego zyda Mosze Kantora, ktorego majatek jest oszacowany na 2.4 miliarda dolarow.

  Na Placu Czerwonym w Moskwie co roku instalowany jest zydowski swiecznik z okazji zydowskiego poganskiego swieta swiatla (Chanuki).

  Sytuacja w „Rosji” po 12 latach od czasu wlaczenia „zielonego swiatla” przez W.Putina w 2000r na osiedlanie sie zydostwa w „Rosji”
  http://forum.suwerennosc com/viewtopic.php?f=35&t=430&start=90
  Zrodlo:
  http://3rm.info/21134-nexvatka-sinagog-feor-xochet-udvoit-kolichestvo.html

  Przy okazji jeszcze takie informacje:
  Były szef KGB L.Szebarszin, który usunął Putina z KGB za jego potajemne kontakty z BND i CIA został zamordowany w Moskwie – 30 marzec 2012.
  Zrodlo:
  http://shturmnovosti.com/view.php?id=35274

  A teraz komunikat dotyczacy wspolpracy „Rosji” z NATO.
  Rzad rosyjski zatwierdzil uzycie rosyjskiej bazy powietrznej w Uljanowsku nad Wolga jako bazy przerzutowej do i z Afganistanu dla Stanow Zjednocznych i ich czlonkow NATO – 25 czerwiec 2012
  Zrodlo:
  http://en.ria.ru/russia/20120629/174312840.html

  A teraz o tym, jak Putin dba o Rosjan.
  PONAD 90% LUDNOŚCI ROSJI TO BIEDACY I NĘDZARZE !
  Zrodlo:
  http://shturmnovosti.com/view.php?id=37135

  p.s.
  Odnosniki do strony gajowego Maruchy, gdzie probowalem dwukrotnie zamiescic moj komentarz:
  http://marucha.wordpress.com/2014/02/25/janukowicz-a-mfw-czyli-co-media-przemilczaly/#comment-325732
  http://marucha.wordpress.com/2014/02/25/janukowicz-a-mfw-czyli-co-media-przemilczaly/#comment-325733

  Polubienie

 21. Odpowiedz do gajowego Maruchy, ktory zablokowal mi dostep do komentarzy na swojej stronie, bo nie mogl strawic faktow o Siwaku i Putinie.

  Do fanatykow Siwaka i Putina…

  Z tonu wypowiedzi gajowego Maruchy (#82) wynika, ze czerwona wsza A.Siwak to rowniez autorytet, przy ktorym bledna nawet fakty historyczne o samym Siwaku.
  Czytanie opowiastek Siwaka nie jest zadna trudnoscia, ale trudnoscia dla wielu jest czytanie miedzy wierszami i nie wszyscy lubia jak sie im o tym przypomina.
  Moje wnioski sa oparte na faktach i nie trzeba nawet udowadniac, ze czlonkostwo Siwaka w biurze politycznym KC PZPR dyskwalifikuje go jako polskiego patriote.

  Na fakty podawane o Putinie spotykalem sie z rozna reakcja czytelnikow i byli tez tacy, ktorzy zielenieli ze zlosci jak gajowy Marucha.

  ZSRR”bis” zwany potocznie „Rosja” jest siedliskiem skorumpowanych politykow, korupcji, rosyjskojezycznego zydostwa, ktore kontroluje wazne galezie przemyslu i gospodarki i stanowi najbogatsza warstwe tamtejszego spoleczenstwa – vide lista najbogatszych zydow w Rosji na stronie:
  http://www.bibula.com/?p=32494
  Do listy nalezy dodac jeszcze rosyjskiego zyda Mosze Kantora, ktorego majatek jest oszacowany na 2.4 miliarda dolarow.

  Na Placu Czerwonym w Moskwie co roku instalowany jest zydowski swiecznik z okazji zydowskiego poganskiego swieta swiatla (Chanuki).

  Sytuacja w „Rosji” po 12 latach od czasu wlaczenia „zielonego swiatla” przez W.Putina w 2000r na osiedlanie sie zydostwa w „Rosji”
  forum.suwerennosc com/viewtopic.php?f=35&t=430&start=90
  Zrodlo:
  3rm.info/21134-nexvatka-sinagog-feor-xochet-udvoit-kolichestvo.html

  Przy okazji jeszcze takie informacje:
  Były szef KGB L.Szebarszin, który usunął Putina z KGB za jego potajemne kontakty z BND i CIA został zamordowany w Moskwie – 30 marzec 2012.
  Zrodlo:
  http://shturmnovosti com/view.php?id=35274

  A teraz komunikat dotyczacy wspolpracy „Rosji” z NATO.
  Rzad rosyjski zatwierdzil uzycie rosyjskiej bazy powietrznej w Uljanowsku nad Wolga jako bazy przerzutowej do i z Afganistanu dla Stanow Zjednocznych i ich czlonkow NATO – 25 czerwiec 2012
  Zrodlo:
  en.ria ru/russia/20120629/174312840.html

  A teraz o tym, jak Putin dba o Rosjan.
  PONAD 90% LUDNOŚCI ROSJI TO BIEDACY I NĘDZARZE !
  Zrodlo:
  http://shturmnovosti com/view.php?id=37135

  p.s.
  Odnosniki do strony gajowego Maruchy, gdzie probowalem dwukrotnie zamiescic moj komentarz:
  marucha.wordpress com/2014/02/25/janukowicz-a-mfw-czyli-co-media-przemilczaly/#comment-325732
  marucha.wordpress com/2014/02/25/janukowicz-a-mfw-czyli-co-media-przemilczaly/#comment-325733

  Polubienie

 22. Anonim
  Cytat:
  „Ja uważam, że nie mam żadnego wyboru i albo będę wierzyć w mądrość i dalekowzroczność polityki Putina, albo będę świadomie czy nie świadomie grać w ręce zachodniej lichwy.”

  Odpowiedz:
  Tak mysla ludzie ograniczeni.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s