Czy Janukowycz jeszcze żyje?


Ktoś tylko symulował obronę konstytucyjnych władz Ukrainy przed niemiecko-liberalną jaczejką. Ktoś na oczach świata odgrywa niezły teatr.

Polski ekspert policyjny Dariusz Loranty słusznie zauważył, że prorządowe siły Ukrainy nie powinny mieć żadnego problemu, by poradzić sobie z Majdanem, który tak naprawdę nie stanowił żadnego zagrożenia dla konstytuyjnego porządku. Parę zdecydowanych posunięć szybko uspokoiłoby sytuację. A tak się nie stało. Berkut zachowywał się niezwykle pasywnie, tak, jakby uczestniczył w walce ustawionej przez bukmacherów, walce, którą miał przegrać.

A Janukowycz? Czy to on wydawał służbom siłowym tak niezrozumiałe decyzje? A może o niczym już wówczas nie decydował? Jeśli tak było w istocie, to znaczyłoby, że został opuszczony przez politycznych aliantów. Czy przez Putina również? Jeśli ta ostatnia hipoteza okazałaby się prawdziwa, to znaczyłoby, że problemy Janukowycza (i Polski) są o wiele większe niż mogłoby się wydawać w najczarniejszych scenariuszach.

A dlaczego parę dni temu polskie media rozpisywały się o śmierci Nicolae Ceaușescu?

Krzysztof Zagozda

http://zagozda.neon24.pl/post/106551,czy-janukowycz-jeszcze-zyje

Komentarze:

 • Na razie
  Na razie postrzelono jego współpracownika.
  Nathanel 26.02.2014 19:43:01
 • Miałem takie same odczucia, zdziwienie przebiegiem sytuacji.
  To musiało być ustawione.
  NUS 26.02.2014 20:11:15
 • Berkut rzeczywiście działał tak, jakby miał zakaz rozprawienia się z wywrotowcami.
  Na YT są filmiki, na których widać, jak berkutowcy stoją zasłaniając się tarczami, a banderowcy napieprzają w nich bezkarnie kostką brukową i prętami, a gdy któregoś berkutowca wyrwą z szeregu, to go po prostu szlachtują (prawdopodobnie na śmierć). Widziałem też na YT filmik, jak berkutowcy stoją z tarczami, co chwila podbiega jakiś banderowiec i rzuca w nich butelką z benzyną, a gdy któregoś berkutowca podpali, to jego koledzy gaszą go gaśnicą, potem na jego miejsce wchodzi do szeregu inny berkutowiec i sytuacja się powtarza. Berkutowcy, biorąc pod uwagę w jak brutalny sposób byli atakowani, bardzo rzadko używali broni. To wyglądało tak, jakby specjalnie zostali posłani na stracenie. Sam nie rozumiem, o co tu chodzi. Czy to miałkość Janukowycza, czy kryje się za tym coś więcej? Polecam uważne przejrzenie filmików z tymi walkami na You Tube.
  powiew świeżości 26.02.2014 21:01:51
 • @powiew świeżości 21:01:51
  Widziałem te filmiki. Dają do myślenia.
  Krzysztof Zagozda 26.02.2014 21:07:57
 • Polecam też lekturę tego tekstu:
  powiew świeżości 26.02.2014 21:21:52
 • @powiew świeżości 21:21:52
  Konserwatyzm.pl kolejny raz odmówił mi publikacji tekstu ujawniającego politykę Berlina. Tym razem tego: http://zagozda.neon24.pl/post/106494,rozpad-ukrainy-to-wstep-do-rewizji-granicy-na-odrze-i-nysie
  Krzysztof Zagozda 26.02.2014 21:27:53
Reklamy

6 uwag do wpisu “Czy Janukowycz jeszcze żyje?

 1. Tekst z podanego wyżej linku:

  Deputowany partii Batkiwszczyna, Giennadij Moskal 26 lutego zwrócił się do p.o. ministra spraw wewnętrznych w rewolucyjnych władzach Ukrainy, Arsena Awakowa o powstrzymanie plądrujących Kijów sotni, wchodzących dawniej w skład Samoobrony Majdanu, jak i grup rekrutujących się spośród członków innych rewolucyjnych organizacji.

  „Nocami, ludzie ci strzelają w zamieszkałych okolicach z broni palnej, zachowują się prowokująco i niewłaściwie. W dzień nieustannie dzwonią do mnie obywatele z różnych regionów kraju z jedną prośbą – by ochronić ich przed uzbrojonymi przestępcami. Dzwonią, gdyż organy bezpieczeństwa, których zadaniem jest bronić porządku, na powiadomienia poszkodowanych nie reagują i nie ruszają się z miejsca”.

  „Pod pretekstem rewolucji, grupy te grabią opuszczone domy, kradną biżuterię, cenne rzeczy, a także napoje alkoholowe, które piją później na ulicach miasta, po czym strzelają z broni palnej, obrzucają pomieszczenie koktajlami Mołotowa, a nawet gwałcą kobiety i dziewczęta, którym nie udało się uciec” mówi o sytuacji w Kijowie G. Moskal.

  Szczególnie aktywny udział w plądrowaniu miasta biorą sotnie 31. i 33. Samoobrony Majdanu. „31. sotnią dowodzi Sasza Bunker, a 33. ma na wyposażeniu 10 automatów kałasznikowa. Oprócz tego, pojawiła się nieznana wcześniej organizacja UPA „Specnaz”, która ma na swoim wyposażeniu ponad 20 sztuk broni palnej i 9 automatów kałasznikowa” twierdzi deputowany. Jedna z aktywnych części 31. i 33. sotni przemieszcza się po ulicach Kijowa samochodem z należącą do Rady Najwyższej rejestracją AA 0019 BP.

  Uzbrojone w broń palną, granaty, pistolety, automaty kałasznikowa i obrzynki grupy rewolucjonistów napadają na domy funkcjonariuszy dawnej władzy, często ludzi nie odgrywających istotnej roli w upadłym reżymie, po czym je plądrują. W czasie takich napadów zgwałconych zostało dotychczas kilka kobiet.

  Członkowie zbrojnych band przemieszczają się swobodnie po terenie zachodniej i centralnej Ukrainy. „Zatrzymują samochody i autokary, znęcają się nad pasażerami i domagają się pieniędzy, rzekomo na wsparcie rewolucji” relacjonuje G. Moskal.

  „Na dzień dzisiejszy, ich postępowanie nie różni się niczym od postępowania ludzi obalonego reżymu, a nawet jest dużo gorsze. Domagam się by p.o. ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow natychmiast podjął działania dla ochrony obywateli Ukrainy przed zagrożeniami ze strony uzbrojonych przestępców” apeluje deputowany.

  Wydaje się, że apel ten pozostanie jednak niespełniony, gdyż jego adresat poprzedniego dnia rozwiązał specjalne oddziały milicji Berkut, a według naszych własnych informacji, we Lwowie członkowie rewolucyjnych „organizacji obywatelskich” patrolują ulice wraz z milicją. Siły porządkowe Ukrainy zostały upokorzone i zastraszone przez rewolucjonistów, czego symbolem stały się poniżające „przeprosiny” do jakich pod groźbą zlinczowania przez motłoch, zmuszono funkcjonariuszy Berkuta we Lwowie. Rewolucja złamała ukraińskim służbom mundurowym kręgosłup moralny, a panami kraju stały się uzbrojone bandy.

  Ronald Lasecki
  ==========================
  Czy rabunków dokonują jedynie ci z samoobrony, czy zaczyna się walka polityczna o władzę

  Polubienie

 2. Euromajdan – Bałkanizacja Ukrainy

  Ten poniżej film przeznaczam głównie dla gorliwych zwolenników – „cywilizacji łacińskiej”
  Mamy tu pełny obraz niszczenia Słowian przez pasożytniczych koczowników państwo po państwie.. Film długi ale jeśli ktoś chce, co nie co zrozumieć to powinien obejrzeć i przemyśleć.

  Polubienie

 3. „Na dzień dzisiejszy, ich postępowanie nie różni się niczym od postępowania ludzi obalonego reżymu, a nawet jest dużo gorsze. Domagam się by p.o. ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow natychmiast podjął działania dla ochrony obywateli Ukrainy przed zagrożeniami ze strony uzbrojonych przestępców” apeluje deputowany.”

  a to paradne! deputowany nie widzi różnicy między stanem sprzed „majdanu” na Ukrainie i potem? „niczym nie różni się od postępowania ludzi obalonego reżymu”??? a co robił ludziom ten „reżym”? no co? czyżby napadał na domy przeciwników politycznych i gwałcił ich kobiety? rabował ich domy?
  Arsen Awakow powinien się leczyć, a nie zajmować polityką.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s