Referendum w sprawie statusu Krymu odbędzie się 30 marca


Referendum w sprawie statusu Krymu odbędzie się 30 marca

Referendum w sprawie statusu autonomii odbędzie się w Krymie 30 marca – oświadczył przewodniczący Rady Ministrów ukraińskiej autonomicznej republiki, Siergiej Aksionow.

„W związku z koniecznością podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu przeprowadzenia referendum w sprawie statusu autonomicznej republiki Krym. Referendum zostało wyznaczone na 30 marca” – powiedział Aksionow podczas pierwszego posiedzenia rady ministrów Krymu w nowym składzie.

Tymczasem marszałek Rady Najwyższej Krymu, Władimir Konstantinow, oświadczył, że sytuacja w autonomii unormowała się.

Jak powiedział marszałek, „obecnie konieczne jest zajęcie się kwestiami gospodarczymi”.

za:http://polish.ruvr.ru/2014_03_01/Referendum-w-sprawie-statusu-Krymu-zostalo-przelozone-0678/

 

Władze Krymu porozumiały się z Flotą Czarnomorską w sprawie pomocy

Władze Krymu porozumiały się z Flotą Czarnomorską w sprawie pomocy

Foto: RIA Novosti

Władze Krymu nawiązały współpracę z rosyjską Flotą Czarnomorską w celu ochrony porządku publicznego i kluczowych obiektów autonomii. Poinformował o tym, według doniesień mediów, szef rządu regionu, Siergiej Aksionow. Kiedy dokładnie osiągnięto te porozumienia – nie ujawniono.

Premier autonomii poinformował również, że sytuacja na Krymie znajduje się pod kontrolą.

1 marca Aksionow poprosił Moskwę o pomoc w utrzymaniu pokoju i porządku na półwyspie. Na Kremlu obiecano rozpatrzyć tę prośbę.

za:http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_01/Wladze-Krymu-porozumialy-sie-z-Flota-Czarnomorska-w-sprawie-pomocy-1063/

 

Na południu Ukrainy wzrosła liczba osób chcących uzyskać obywatelstwo FR

Na południu Ukrainy wzrosła liczba osób chcących uzyskać obywatelstwo FR

Kolaż: Głos Rosji

Na południu Ukrainy wzrosła liczba wniosków od osób chcących otrzymać rosyjskie obywatelstwo – czytamy w opublikowanym dzisiaj komunikacie Generalnego Konsulatu FR w ukraińskim mieście Odessa.

Wcześniej rosyjski Generalny Konsulat w mieście Symferopol poinformował, że nie wyklucza, iż rosyjskie paszporty będą mogły być wydawane nie tylko funkcjonariuszom ukraińskiej jednostki specjalnej Berkut, ale także innym obywatelom Ukrainy.

 

za:http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_01/Na-poludniu-Ukrainy-wzrosla-liczba-osob-chcacych-uzyskac-obywatelstwo-FR-8557/

 

 

Ukraina: w Doniecku podniesiono flagę Rosji

Ukraina: w Doniecku podniesiono flagę Rosji

Kolaż: Głos Rosji

W mieście Donieck na Ukrainie odbywają się masowe wiece prorosyjsko nastawionych mieszkańców regionu. Ponad 1000 osób zebrało się na centralnym placu im. Lenina z transparentami.

Nad budynkiem Donieckiej Obwodowej Administracji Państwowej demonstranci podnieśli dziś rosyjską flagę – donoszą lokalne media.

Obecnie plac przed budynkiem jest całkowicie wypełniony ludźmi trzymającymi w rękach rosyjskie flagi.

Ludzi protestują przeciw ostatnim decyzjom Rady Najwyższej, wśród których było między innymi postanowienie o pozbawieniu języka rosyjskiego statusu języka regionalnego.

Tymczasem w Charkowie obok budynku administracji na Placu Wolności rozpoczęła się bójka między zwolennikami EuroMajdanu i uczestnikami wiecu „Za Charków”.

 

za:http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_01/Ukraina-w-Doniecku-podniesiono-flage-Rosji-8461/

 

Reklamy

9 uwag do wpisu “Referendum w sprawie statusu Krymu odbędzie się 30 marca

 1. Ukraina-Media donoszą, że pojawiły się wojska NATO w zachodniej Ukrainie.

  Dzisiaj w Izbie Społecznej Federacji Rosyjskiej odbyło się przesłuchanie na temat sytuacji na Ukrainie podczas którego deputowany ludowy Rady Najwyższej Ukrainy, Olieg Cariew nagłośnił informację o pojawieniu się wojsk NATO na terytorium zachodniej Ukrainy. Według jego danych we Lwowie rozpoczęli lądowanie wojskowi NATO, pisze Business-gazeta z powołaniem się na gazetę „Moskowskij komsomoliec”. „W marcu powinny odbyć się ćwiczenia Ukrainy i NATO. Kontyngent wojskowych, według dokumentów, jest ograniczony. Powinno przybyć do 1 tysiąca ludzi. Oni już przylatują samolotami. Podaje się tak informację, że to jest czas ćwiczeń”-poinformował Cariew. Wcześniej media donosiły, że na wody Morza Czarnego wpłynęły 2 amerykańskie okręty wojenne, rakietowy niszczyciel USS „Ramage” (DDG-61) i okręt flagowy VI Floty USA „Mount Whitney”. Na pokładach amerykańskich okrętów znajduje się ponad 600 „fok”. Wektor ruchu okrętów amerykańskich pozwala przypuszczać, że płyną one ku ukraińskim brzegom Czarnego Morza. „To wszystko czyni sytuację w kraju bardzo napiętą”-stwierdził Cariew. Przewodniczący Rosyjskiej Rady Społecznej ds. współpracy międzynarodowej i dyplomacji publicznej, Siergiej Ordżonikidze, powiedział, że dzienny koszt ukraińskiego „euromajdanu” w szczytowych dniach osiągał poziom 80 milionów dolarów. „To oczywiste, że mowa może być tylko o potężnej pomocy zagranicznej. Przy czym w akcjach protestu na Ukrainie bierze udział tylko 4% ludności. Tak że mówić o tym, że „powstał naród” nie można”. Cariew podczas przesłuchań powiedział także, że w tym tygodniu na Majdanie oczekiwane są prowokacje. Są one konieczne do podgrzewania zainteresowania ukraińskimi wydarzeniami.

  Za: http://3rm.info/43836-smi-voyska-nato-vysadilis-na-zapade-ukrainy.html

  Data publikacji: 27.02.2014

  Przekład: RX

  za:http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/106640,ukraina-wojska-nato-w-zachodniej-ukrainie

  Polubienie

 2. Co na to Putin, jakoś reaguje czy udaje, że nic się nie dzieje?

  Bardzo ciekawie wygląda nazwisko prezydenta FR gdyby je podzielić tak jak to się pisze po angielsku to jest
  Put in
  proszę sobie przetłumaczyć put in z angielskiego na polski
  i z niemieckiego na polski.
  I co wyjdzie?
  Albo przetłumaczyć put in na rosyjski
  Ja nic nie sugeruję, podaję jedynie jako ciekawostkę.

  Polubienie

 3. W lądowanie wojsk NATO nikt nie uwierzy, ale wyszkolonych grup ,,turystów” już prędzej. Ciekawe co się dzieje w Klewkach i w Szymanach, czy tam coś nie ląduje?

  Polubienie

 4. Z Neon24
  —–
  „Prowokują nas do zbrojnego konfliktu. Wg. informacji naszego wywiadu, przeprowadzany jest scenariusz, który w pełni odpowiada scenariuszowi abchaskiemu, kiedy sprowokowawszy konflikt, przystąpili do aneksji terytorium”

  Przedstawiciel prezydenta Ukrainy na Krymie, Serhij Kunicow potwierdził informację, że wczoraj (28.02.2014r.) wylądowało na Krymie trzynaście samolotów transportowych IŁ 76 z rosyjskim desantem.

  Trzynaście samolotów desantowych IŁ 76, w których mieści się po 150 żołnierzy jednostek specjalnych daje ich łączną liczbę około 2000.

  P.o. prezydenta Ukrainy, Ołeksandr Turczynow powiedział, że Rosja próbuje zaanektować fragment terytorium Ukrainy:

  „Pod pretekstem wojskowych manewrów Rosja wprowadziła wojska do Autonomicznej Republiki Krymskiej. I nie tylko zajęli parlament Krymu i Radę Ministrów ale także próbują brać pod kontrolę cywilne obiekty, komunikację, miejsca rozlokowania naszych wojsk….Ukraińskie wojska wykonują swoje obowiązki, ale nie poddają się prowokacji, wejdą w zbroiny konflikt, rozumiejąc wysokie ryzyko na jakie narażona byłaby w takim wypadku cywilna ludność Krymu…..Osobiście zwracam się do prezydenta Putina z żądaniem natychmiastowego powstrzymania prowokacji i odwołania wojskowych z Autonomicznej Republiki Krymskiej, oraz z żądaniem podejmowania działań wyłacznie w ramach podpisanych umów”

  Na koniec swego oświadczenia p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow podkreślił, że Rosja razem z Wielką Brytanią i USA są gwarantami granic Ukrainy.

  Jak z powyższego widać wojna wisi obecnie na włosku i jakakolwiek prowokacja z jednej czy drugiej strony może doprowadzić do otwartego konfliktu militarnego.

  Przypomnę, że w dniu wczorajszym we Lwowie wylądowały jednostki wojsk armii amerykańskiej, które mają uczestniczyć w planowanych wcześniej ćwiczaniach z wojskami ukraińskimi w ramach współpracy NATO oraz, że nadal w basenie Morza Czarnego przebywają dwa okręty amerykańskiej marynarki wojennej.

  Natomiast w dniu dzisiejszym ukraiński minister spraw zagranicznych Władymir Ogryzko miał czelność zwrócić uwagę, że oświadczenie prezydenta USA Baracka Obamy w kwestii obecnych wydażeń na Ukrainie daje Rosji carte blanche:

  „To nie jest oświadczenie lidera światowego mocarstwa. Rosja otrzymała carte blanche na wojnę. Ale cena dla wszystkich będzie straszliwa. Dla USA również….Ukraina powinna powrócić do statusu jądrowego. Dość już bycia zakładnikiem bandytów ze wschodu i cyników z zachodu. To realność”.

  Zaś szef gabinetu ministrów Autonomicznej Republiki Krymu Sergiej Aksenow podjął decyzję o czasowym podporządkowaniu sobie wszystkich struktur siłowych na terenie półwyspu. Jednocześnie zwrócił się do władz w Moskwie o pomoc:

  „…rozumiejąc swoją odpowiedzialność za życie i bezpieczeństwo obywateli zwracam się do prezydenta Rosji Władymira Putina z prośbą o pomoc w zapewnieniu pokoju na terytorium Krymu.”

  Jednocześnie sprawa prowokacji, która może doprowadzić do otwartego konfliktu zbrojnego, w obecnej sytuacji panującej na Ukrainie jest na tyle oczywista, że z tej strony można spodziewać się wszystkiego.

  Dowodem na to może być choćby przykład ostatnich incydentów do jakich doszło w Równym, gdzie lider Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie, Ołeksandr Muzyczko vel Saszko Biały ogłosił pełną gotowość bojową swoich oddziałów po tym jak pojawiła się informacja, że z Kijowa wysłano dwa autobusy funkcjonariuszy milicji w celu jego aresztowania.

  Szyszko Biały ostrzegł, że nowego ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, Arsena Awakowa, który wydał polecenie go aresztować „zniszczy i powiesi jak psa, za nogi na bramie MSW”. Określił go przy tym słowem „pietuch” co w gwarze kryminalnej oznacza najniższą kastę więzienną, którą określa się pasywnych homoseksualistów.

  Ołeksandr Muzyczko vel Szaszko Biały jest działaczem UNA-UNSO i koordynatorem Prawego Sektora w zachodnich obwodach Ukrainy. Wcześniej brał udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej, dowodząc walczącym tam ukraińskim oddziałem UNA- UNSO. Był również osobistym ochroniarzem czeczeńskiego prezydenta generała Dżochara Dudajewa. Za wojenne zasługi w Czeczenii został nagrodzony osobiście przez prezydenta Dudajewa najwyższym odznaczeniem Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, orderem „Bohatera Narodu”.

  Drugim incydentem z udziałem Ołeksandra Muzyczko, doszło po tym gdy poskarżono się mu na bezczynność prokuratora, który nie spieszył się z wydaniem nakazu aresztowania podejrzanego o uduszenie kobiety:

  Może więc i u nas warto by było wziąść sobie na poważnie słowa wypowiedziane na kijowskim Majdanie przez Bernarda- Henri Levy:

  „Jesteście ucieleśnieniem projektu europejskiego. Przywracacie mu jego treść i program”

  adnovum.neon24.pl/post/106340,na-kijowskim-majdanie-objawil-sie-duch-trockiego

  Przecież My nie będąc gorszymi od Ukraińców możemy wziąść z nich przykład pokazany na powyższym filmie i przywrócić temu europejskiemu projektowi jego treść i program również w naszym kraju.

  Zresztą miano obalaczy komunizmu, jakimi zachodni świat określił Polaków, do czegoś chyba nas zobowiązuje?

  Tak więc, tak jak w 1989 roku „obaliliśmy światowy komunizm”, czy dziś nie należałoby dokończyć dzieła i rzeczywiście go nie obalić likwidując jego niszczące Polskę pozostałości?

  Czyżby zapowiadała się tym razem „Europejska Wiosna”???

  Pozdrawiam.

  PS.

  Informacja z ostatniej chwili:

  „W nocy na 1 marca nieznani uzbrojeni ludzie, przysłani z Kijowa, podjęli próbę przejęcia gmachu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Krymu. W rezultacie podstępnej prowokacji ucierpieli ludzie. Dzięki zdecydowanym działaniom oddziałów samoobrony, próbę przejęcia budynku MSW udaremniono. Ostatnie wydarzenia potwierdzają dążenie znanych politycznych kręgów w Kijowie do zdestabilizowania sytuacji na półwyspie” – głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ.

  „Wzywamy tych, którzy wydają podobne rozkazy z Kijowa, do powściągliwości. Uważamy za skrajnie nieodpowiedzialne dalsze zaognianie i tak napiętej sytuacji na Krymie” – czytamy w oświadczeniu.

  PS.2

  14:23Trzy rosyjskie kutry rakietowe oraz krążownik rakietowy Floty Czarnomorskiej „Moskwa” zbliżają się do okrętów ukraińskiej straży przybrzeżnej, dyżurujących na wodach terytorialnych Ukrainy na Morzu Czarnym – poinformowała Straż Graniczna w Kijowie.

  1. http://www.youtube.com/watch,

  2. http://www.youtube.com/watch,

  3. adnovum.neon24.pl/post/106340,na-kijowskim-majdanie-objawil-sie-duch-trockiego,

  4. fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-jaceniuk-zadamy-wycofania-wojsk-rosyjskich,nId,1114608,

  5. http://www.youtube.com/watch.

  http://adnovum.neon24.pl/post/106644,prowokuja-nas-do-zbrojnego-konfliktu

  Polubienie

 5. Komisja Obrony i Komisja Spraw Zagranicznych Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu, poparły wniosek prezydenta Władimira Putina w sprawie wydania zgody na użycie rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy. W imieniu prezydium Rady Federacji wniosek prezydenta poparł wiceprzewodniczący izby Jurij Worobiow. Przedstawiając sytuację na Ukrainie, podkreślił on, że “bojownicy z Majdanu byli szkoleni na Litwie i w Polsce; teraz chcą rozszerzyć swoje wpływy na wschodzie Ukrainy i Krymie”.

  za:http://wiadomosci.wp.pl/lbid,6101,title,Ambasador-Ukrainy-przy-ONZ-Moskwa-popelnia-powazny-blad,nazywo.html?ticaid=1124a9
  16:08
  PILNE

  Polubienie

 6. ewolucja na ukrainie przyniesie odwrotny efekt do tego jaki oczekiwali ustawieni na barykadach biedni,omamieni nacjonalistycznymi hasłami ludzie,tak jak rewolucja bolszewicka doprowadziła do głodu i nędzy miliony proletariuszy o których to się rzekomo opowiadała tak samo rewolucja ukrainska doprowadzić moze do smierci milionów białych europejczyków w wyniku planowanej wojny EU-Rosja.Co ciekawe przedstawiciele „nacji handlowej” tez jako juz zbyt biali są przewidywani do usnięcia w dalszej kolejności o czym wspomiał ostatnio nawet ich wybitny przedstawiciel pan Heinz Kissinger.Niektórzy z nich naiwnie licza jeszcze ze miliardy murzynów,arabów oraz azjatów potraktują ich jako swoich a oni poprzez „intermarriage” dodrapią sie na szyty władzy w nowym świecie,ale to nie dziwne przed wojna wielu z nich wiązało także nadzieje z powstaniem 3 Rzeszy Oraz Zsrr które miały uchronić ich przed „Polskimi faszystami” jak to się skończyło wiadomo,Zsrr został najweiszkszym dostawcą broni dla anty-syjonistycznych państw Arabskich a Radzieckie/Rosyjskie rakiety spadają na Izrael bez przerwy juz od lat 60-ych o 3 Rzeszy wspominąc juz nawet nie będe.

  Polubienie

 7. Korespondencja bojowników Majdanu z Tatarami Krymskimi

  Korespondencja bojowników Majdanu z Tatarami Krymskimi: “dziczy wiele, potrzeba więcej broni”

  Ze zdobytej (przez hakerów) korespondencji nacjonalistów Ukrainy i Tatarów Krymskich można wywnioskować, że jedni i drudzy dla osiągania swoich celów na Krymie potrzebują neutralizacji głównej przeszkody: rosyjskojęzycznej ludność półwyspu.

  http://treborok.wordpress.com/korespondencja-bojownikow-majdanu-z-tatarami-krymskimi/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s