Ewangelizacja narodów słowiańskich wg arcybiskupa Wiktora Skworca


W trakcie swojej pielgrzymki na Ukrainę, papież Jan Paweł II, nazwał rzeź Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej ( liczba ofiar wg. różnych ocen od 200 tys. do 500 tys.)  –

realizowaną przez OUN-UPA i błogosławioną często przez unickich księży , mi.in. przez milczący brak potępienia tego ludobójstwa przez ” ukraińskiego Mojżesza”, metropolitę, arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego –

laboratorium wiary ???!!!

Obecnie, wszczynany za naszą pd-wschodnią granicą chaos o podłożu szowinistycznym wg. słowa hierarchów KK w Polsce wart jest mszy, wsparcia politycznej awantury ofiarami wierzących Polaków oraz ma stanowić podstawę do wyrażenia solidarności z rzekomym dążeniem do wolności, godności i poszanowania praw człowieka przez samozwańców uczepionych u klamki syjonistycznych obłąkańców ???!!!!

PZ

 

Wiktor SKWORC

Arcybiskup
WIKTOR SKWORC

Metropolita Katowicki

Dewiza biskupia: In Spiritu Sancto
(W Duchu Świętym)

 • urodzony: 19.05.1948, Ruda Śląska – Bielszowice
 • święcenia prezbiteratu: 19.04.1973
 • święcenia biskupie: 06.01.1998
 • mianowany arcybiskupem: 29.10.2011

Funkcje w dykasteriach watykańskich:

 • – Członek Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów

Funkcje w KEP:

 • – Delegat KEP ds. Działalności w Polsce „Kirche in Not”
 • – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
 • – Przewodniczący Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec

Inne funkcje:

 • – Członek Kościelnej Komisji Konkordatowej
 • – Członek Rady Nadzorczej Fundacji „Opoka”
 • – Przewodniczący Zespołu ds. Finansów KKK

za: http://episkopat.pl/biskupi/lista/97.1,biskup.html

Apel Metropolity Górnośląskiego o modlitwę w intencji Ukrainy

Drodzy Diecezjanie,

tragiczne wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkie ofiary przemocy, zwłaszcza poległych w bratobójczych starciach oraz ich najbliższych. Z gestem wyciągniętej dłoni stajemy przy rannych i poszkodowanych.
Zwracam się z do was, Drodzy Diecezjanie, z apelem, abyśmy w najbliższą niedzielę w modlitewnej jedności powierzyli Bożej Opatrzności sprawy narodu ukraińskiego, zmagającego się o poszanowanie wolności, godności człowieka i obywatelskich praw. Nasze prośby włączamy podczas każdej Eucharystii w modlitwę wiernych oraz w błagalny śpiew Suplikacji. A najbliższy piątek, 28 dzień lutego, przeżyjmy jako dzień pokuty i postu, ofiarowany za ukraiński naród.
Dodatkowym motywem naszego modlitewnego zaangażowania jest fakt, że w archidiecezji lwowskiej pracują nasi śląscy księża, od lat włączeni w odbudowę zniszczonych przez system komunistyczny struktur Kościoła katolickiego.
Bracia i Siostry,
konkretnym przejawem naszej solidarności z narodem ukraińskim będzie także zbiórka pieniężna, którą przeprowadzimy w niedzielę 2 marca br. przed kościołami archidiecezji po każdej Mszy św. Pozyskane środki materialne przekażemy do Caritas Kościoła na Ukrainie.
W tym czasie duchowej jedności z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy wszystkim diecezjanom z serca błogosławię:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
† Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita
Katowicki

Katowice, 21 lutego 2014 r.

 

za:http://www.archidiecezja.katowice.pl/index.php/informacje-biece/37-kuria/dokumenty/3891-apel-metropolity-gornoslaskiego-o-modlitwe-w-intencji-ukrainy

Reklamy

13 uwag do wpisu “Ewangelizacja narodów słowiańskich wg arcybiskupa Wiktora Skworca

 1. Kreowany przez NOWA LEWICĘ : CHAOS i NICOŚĆ może być sprzymierzeńcem na otwarcie się przez Ukraińców na CYWILIZACJĘ ŁACIŃSKA :

  Polubienie

 2. Ukraińska Cerkiew Prawosławna Patriarchatu Moskiewskiego oskarżyła władze Rosji o łamanie przykazań biblijnych. Rzecznik prasowy Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Georgij Kowalenko złożył odpowiednie oświadczenie na antenie „Gromadzke TV”.
  Według słów Kowalenki, większość informacji na temat Ukrainy, nadawanych przez centralne kanały rosyjskiej telewizji, to kłamstwo. Przedstawiciel UCP wskazał na to, że bezpośrednio łamie to przykazanie „nie kłam”. W Startym Testamencie brzmi ono „nie wypowiadaj fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu”.
  Kowalenko powiedział także, że wprowadzeniem wojsk na Ukrainę Rosja łamie przekazanie „nie zabijaj” i „nie pożądaj domu swego bliźniego”.

  za: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_02/Ukrainska-Cerkiew-Prawoslawna-zarzuca-Rosji-lamanie-przykazan-5073/

  uhhaha ha !!!!!!!

  Polubienie

 3. Ukraina: bp Szyrokoradiuk zachęca do modlitwy w intencji ojczyzny

  – Ukrainie bardzo potrzebna jest jedność chrześcijan i obecnie widzimy ją na Majdanie – powiedział 23 stycznia na falach kijowskiego „Radia Maryja” biskup Stanisław Szyrokoradiuk.
  20140125 10:45
  kcz (KAI) / Kijów

  „Jednoczy nas nieszczęście, bo to prawdziwe nieszczęście dla narodu ukraińskiego. A teraz trzeba się modlić o pokój i aby naród ukraiński nie przegrał. Ponieważ tutaj przegrać nie możemy” – stwierdził biskup pomocniczy diecezji kijowsko-żytomierskiej.

  Bp Szyrokoradiuk przypomniał, że we wszystkich kościołach na Ukrainie trwają codzienne modlitwy o pokój w tym kraju, a w niektórych parafiach te modlitwy mają charakter ciągły. W położonej blisko Euromajdanu kijowskiej konkatedrze św. Aleksandra odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiana jest litania do Wszystkich Świętych. Sam bp Szyrokoradiuk codziennie sprawuje Mszę św. w intencji manifestantów. „Jako duchowni mobilizujemy ludzi do modlitwy – mówił dalej. Zaznaczył, że nie mamy już do czynienia ze zwyczajną demonstracją. Wobec ludzkich ofiar konieczna jesz mobilizacja: duchownych i wiernych do modlitwy, zaś obywateli – do podejmowania obowiązków społecznych.

  Hierarcha podkreślił że na Euromajdanie codziennie modlą się katolicy obrządku łacińskiego z całej Ukrainy. „Tak się złożyło, że mamy obecnie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którą dostrzegamy również na kijowskim Placu Niepodległości”. Dodał, że czynnikiem jednoczącym jest przeżywane przez obywateli Ukrainy nieszczęście. Zachęcił do modlitwy o pokój, ażeby naród ukraiński nie przegrał, ponieważ tu przegrać nie wolno, żeby żyć w normalnym prawnym państwie.

  Zdaniem bp. Szyrokoradiuka tragiczne starcia przy ul. Hruszewskiego zostały sprowokowane dyktatorskimi ustawami, ponieważ manifestacja na Majdanie miała charakter pokojowy. Teraz część narodu ukraińskiego obudziła się, pragnie żyć w innym państwie, w europejskim kraju i dlatego giną ludzie. „Im większy będzie ucisk, tym bardziej naród będzie się budził” – zaznaczył. Przypomniał, że Ukraina potrzebuje patriotów, ludzi skłonnych do ofiarności. „Trzeba się modlić, aby takich ludzi było więcej na Ukrainie, bo nie «ma większej miłości, niż oddać życie za przyjaciół»” – podkreślił biskup pomocniczy diecezji kijowsko-żytomierskiej.

  Biskup Szyrokoradiuk przypomniał, że naród ukraiński przeżył w swych dziejach represje, Głodomór lat trzydziestych, Czarnobyl i wiele innych cierpień oraz wezwał by nie tracić otuchy. „Nie trzeba płakać, a modlić się. Jesteśmy ludźmi wierzącymi, należy wierzyć, że nic bez woli Bożej się nie stanie. Wszystko, co Pan przygotował dla nas, musimy przyjąć. Powinnyśmy zmobilizować swoje siły na modlitwie i modlić się każdego dnia. Nasza modlitwa jest bardziej potrzebna, aniżeli nasze łzy” – oświadczył bp Szyrokoradiuk. Zaznaczył, że ofiary ludzi, którzy oddali swoje życie za ojczyznę, przyniosą swój plon. Jako przykład przywołał Sergija Nihojana, 20-letniego Ormiania, którego śmierć zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie. „Krew męczenników przynosi plon” – podkreślił bp Stanisław Szyrokoradiuk.

  za:http://www.idziemy.com.pl/kosciol/ukraina-bp-szyrokoradiuk-zacheca-do-modlitwy-w-intencji-ojczyzny

  Polubienie

 4. Co możemy zrobić dla Ukrainy?

  Nasze, polskie, spojrzenie na Ukrainę i jej problemy jest bardziej sentymentalne i bardziej praktyczne zarazem. Bo dla nas Ukraina to nie jakaś odległa zagranica, ale najbliższe sąsiedztwo

  Ukraina po raz kolejny stanęła przed historyczną szansą na normalność. Po raz trzeci w ostatnim ćwierćwieczu, począwszy od pamiętnej deklaracji niepodległości w roku 1991, przez pomarańczową rewolucję w roku 2004 i wreszcie obalenie dyktatorskich rządów Wiktora Janukowycza. Jak tę szansę wykorzysta?

  Głównym rozgrywającym pozostaje Rosja, która nie ma zamiaru pogodzić się z utratą strefy wpływów. Ciągle posiada wiele instrumentów politycznego, ekonomicznego, a nawet militarnego oddziaływania na kierunek ukraińskich przemian. Ukraińska gospodarka jest mocno uzależniona od rosyjskiego rynku zbytu. Prócz tego Ukraina jest uzależniona od importu rosyjskiego gazu i cen tego surowca dyktowanych przez Moskwę. O tym i o miliardowych kredytach lub sankcjach dla Ukrainy może zdecydować w Rosji w każdej chwili jeden człowiek: Władimir Putin.

  W rozgrywkach o przyszłość Ukrainy Moskwa nie zawaha się także wykorzystać mniejszości rosyjskiej, szczególnie znaczącej i wpływowej w okolicach Doniecka i na Krymie. Ostatnie przypadki demonstracyjnego zastępowania flag ukraińskich na masztach flagami rosyjskimi wskazują bardzo niebezpieczny kierunek rozwoju sytuacji. Trzeba bowiem pamiętać, że rosyjska doktryna wojenna przewiduje możliwość podjęcia interwencji zbrojnej wszędzie tam, gdzie zagrożone są interesy mniejszości rosyjskiej. A pretekst zawsze się znajdzie, choćby w ostatnim pozbawieniu języka rosyjskiego jego uprzywilejowanej pozycji przez ukraiński parlament. Do tego nie wolno zapominać, że właśnie na Ukrainie, w Sewastopolu, znajduje się jedna z najważniejszych strategicznie baz rosyjskiej marynarki wojennej. Rosja, prócz imperialnych ambicji, ma zbyt wiele racjonalnych powodów, aby nie zostawić Ukrainy w spokoju.

  Na tym tle zaangażowanie Unii Europejskiej w sprawy ukraińskie jest raczej symboliczne, chociaż protesty na kijowskim Majdanie miały związek z rezygnacją przez Janukowycza z podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią, na rzecz zacieśniania relacji z Rosją. Faktycznie, Unia nie ma Ukrainie zbyt wiele do zaproponowania, bo nigdy nie myślała poważnie o wzajemnej integracji. Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton robiąca sobie zdjęcia aparatem komórkowym w miejscu upamiętnienia poległych na Majdanie przypominała raczej turystkę niż wysokiego przedstawiciela zjednoczonej Europy przybywającego na ważne rozmowy. Ta Europa nie ma bowiem dla Ukrainy ani konkretnej obietnicy członkostwa, ani tym bardziej około 30 miliardów euro kredytów, których ten kraj potrzebuje, aby uniknąć bankructwa. Również propozycja kulturowa Unii zakładająca wyzbywanie się wszelkich tożsamości może nie być atrakcyjna dla Ukraińców, którzy swoją tożsamość narodową właśnie budują.

  Nasze, polskie, spojrzenie na Ukrainę i jej problemy jest bardziej sentymentalne i bardziej praktyczne zarazem. Bo dla nas Ukraina to nie jakaś odległa zagranica, ale najbliższe sąsiedztwo, które ma wpływ na nasze losy i poziom naszego życia. Niepodległa i dostatnia Ukraina, zintegrowana z zachodnimi strukturami, jest ważnym czynnikiem budowania naszego bezpieczeństwa od Wschodu. Prócz tego Ukraina to dla nas kraj, z którym łączy nas skomplikowana historia. Jedni patrzą na nią głównie przez pryzmat Lwowa, Stanisławowa i Podola, inni bardziej przez pryzmat Wołynia i czystek etnicznych. Stąd kraj ten budzi wśród Polaków skrajne emocje. Ale to również setki tysięcy Polaków, którzy tam ciągle mieszkają i marzą o tym, by wreszcie zniknęły granice między nimi i Polską – bez żadnego rewizjonizmu.

  Co więc możemy dzisiaj zrobić dla Ukrainy? Najwięcej mogą dzisiaj zrobić nasi politycy, zwłaszcza na forum Unii Europejskiej i NATO, aby otworzyć tam drzwi dla naszych sąsiadów. A my sami znacznie więcej możemy zrobić dla konkretnych ludzi, kiedy nie chodzi o wielką geopolitykę, ale o zwykłą miłość bliźniego. Jej wyrazem jest choćby post w ostatni piątek lutego, ale także podzielenie się chlebem, lekarstwami, pieniędzmi, dobrym słowem z ludźmi zza wschodniej granicy. Wielu z nas jeszcze pewnie pamięta, jak niedawno ważne było wsparcie z Zachodu w czasach trudnych dla nas. Jak ważny był każdy gest dobroci, ciepłe słowo, uśmiech, kiedy pojawialiśmy się za granicą. W sztafecie życzliwości i miłości przyszła chyba kolej na nas.

  ks. Henryk Zieliński
  henryk.zieliński@idziemy.com.pl

  za:http://www.idziemy.com.pl/komentarze/co-mozemy-zrobic-dla-ukrainy-

  Polubienie

 5. Kard. Dziwisz zapewnia o modlitwie u grobu św. Piotra i bł. Jana Pawła II za naród ukraiński
  xrp, Kraków, 2014-02-22

  Jutro w bazylice mariackiej w Krakowie, z inicjatywy przebywającego w Watykanie na nadzwyczajnym konsystorzu kard. Stanisława Dziwisza, zostanie odprawiona o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ukrainy. Metropolita krakowski poruszony sytuacją na Ukrainie prosi wiernych archidiecezji krakowskiej o modlitwę w intencji narodu ukraińskiego oraz o pokojowe rozwiązanie konfliktu. „Jeżeli odpowiedzią na przemoc jest również przemoc, to nigdy w przyszłości nie doprowadzi ona do wyjścia z kryzysu” – kardynał przypomniał słowa bł. Jana Pawła II, który stanął w obronie pokoju na Bałkanach.

  „Modlę się, by uczyniono wszystko co tylko możliwe, aby jak najszybciej ustały krwawe ataki zbrojne, a rozpoczęte rozmowy i negocjacje służyły osiągnięciu skutecznego porozumienia i zapanowaniu upragnionego pokoju. Przede wszystkim swoją modlitwą obejmuję ofiary przemocy, ich bliskich oraz rannych” – powiedział metropolita.

  Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek, 28 lutego br.

  Poniżej pełny tekst przesłania metropolity krakowskiego na Mszę św. o pokój na Ukrainie

  Drodzy Bracia i Siostry,

  pozdrawiam was bardzo serdecznie zgromadzonych w Bazylice Mariackiej na modlitwie o pokój na Ukrainie. Uczestnicząc w konsystorzu w Rzymie, nie mogę być razem z wami, ale poprzez to słowo pragnę zjednoczyć się w modlitwie za bratni naród ukraiński. Słowa braterskiego pozdrowienia i jedności w modlitwie kieruję do ks. kard. Mariana Jaworskiego, metropolity lwowskiego. Dziękuję ks. bp. Janowi Szkodoniowi za przewodniczenie tej Eucharystii, która jest wyrazem jedności z naszymi braćmi i siostrami, Ukraińcami.

  Wydarzenia ostatnich tygodni w Kijowie i w wielu miastach na Ukrainie wstrząsnęły opinią publiczną w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Fala przemocy na Majdanie Kijowskim spowodowała odruch solidarności z narodem ukraińskim i spontaniczne wezwanie do modlitwy. Solidarność jest odruchem serca z każdym człowiekiem, który cierpi z powodu niesprawiedliwości i gwałtu.

  W naszych sercach przepełnionych bólem i współcierpieniem z tymi, którzy stracili swoich najbliższych rodzi się modlitwa do Boga o pokój i zgodę braterską. Odwołujemy się do wartości chrześcijańskich, które od stuleci są obecne na ziemi kijowskiej, będącej „kolebką chrześcijaństwa w Europie Wschodniej”. Ukraina ponad tysiąc lat temu stała się miejscem, gdzie została zaszczepiona wiara chrześcijańska. Od wieków w Kijowie rozbrzmiewają słowa Chrystusa wyrażone przez modlitwę liturgii wschodniej, które zachęcają do miłości i przebaczenia. Wszyscy wierzący w Boga jesteśmy wezwani przez naszego Mistrza do odrzucenia wszelkiej formy przemocy i kultywowania miłości wzajemnej.

  23 czerwca 2001 na lotnisku w Boryspolu Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie pielgrzymki apostolskiej powiedział do Ukraińców: „W ciągu stuleci naród ukraiński przeżył próby bardzo bolesne i wyniszczające. Pozostając w obrębie zakończonego niedawno stulecia, trudno nie przypomnieć tu tragedii dwóch wojen światowych, wielokrotnych klęsk głodu, niszczących klęsk żywiołowych — wydarzeń niezwykle bolesnych, które pozostawiły miliony ofiar śmiertelnych. Zwłaszcza pod jarzmem reżimów totalitarnych, komunistycznego i nazistowskiego, ten lud zagrożony był utratą tożsamości narodowej, kulturowej i religijnej, a jego elita intelektualna, strzegąca społecznego i religijnego dziedzictwa kraju, została zdziesiątkowana”. Te bolesne i dramatyczne doświadczenia stały się jednak impulsem do podjęcia dzieła odrodzenia narodowego.

  Dziś modlimy się razem z bratnim narodem ukraińskim, aby nie zostały zawiedzione oczekiwania, lecz aby stały się początkiem nowej zgody i jedności narodowej. Prosimy Boga, aby błogosławił Ukraińcom i uleczył wszystkie rany. Zapewniam o modlitwie u grobu św. Piotra i bł. Jana Pawła II za naród ukraiński, a także za was i wasze rodziny.

  Stanisław kard. Dziwisz
  Metropolita Krakowski

  Kraków, 22.02.2014 r.

  za:http://ekai.pl/diecezje/krakowska/x75646/kard-dziwisz-zapewnia-o-modlitwie-u-grobu-sw-piotra-i-bl-jana-pawla-ii-za-narod-ukrainski/

  Polubienie

 6. W niedzielę, 23 lutego w katedrze siedleckiej była celebrowana Eucharystia w intencji pokoju i zgody na Ukrainie. Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski.

  – Modlimy się dzisiaj za naród ukraiński oraz za wszystkie trudne sprawy, z jakimi jego przedstawiciele muszą się teraz mierzyć. – powiedział bp Zbigniew Kiernikowski. Zachęcał też do modlitwy o wzajemne zrozumienie, pojednanie i przebaczenie, by budowano rzeczywistość ziemską zgodnie z zamysłem Pana Boga.

  Biskup Siedlecki przyznał, że choć są to sprawy bardzo trudne, to musimy mieć świadomość, że u Boga nie ma rzeczy niemożliwych. – Naszą modlitwą, dziełami miłosierdzia i postem, do którego zachęca Episkopat Polski, wspomagajmy naszych sąsiadów, aby zwyciężył duch pojednania i wspólnoty. – powiedział bp Kiernikowski.

  Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwróciło się w ostatnim czasie z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Apelują również o podjęcie postu. Piątek 28 lutego ogłoszono ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę.

  za:http://podlasie24.pl/wiadomosci/diec.-siedlecka/modlili-sie-za-narod-ukrainski–119ab.html

  Polubienie

 7. Kościół prosi o modlitewną solidarność z Ukrainą. W obliczu dramatycznych wydarzeń zachęca też do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu.

  Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br.

  Caritas Polska zbiera fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących na Ukrainie. Ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas Spes ze Lwowa, podkreśla, że obecnie nie ma szans na zorganizowanie jakichkolwiek transportów z pomocą humanitarną. Osoby chcące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”. Mogą też wysłać SMS charytatywny o treści: „POMAGAM” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

  Już od teraz podejmijmy modlitwę i pośćmy w intencji Ukrainy – zachęca rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, nawiązując do apelu biskupów. – Wielu jest poszkodowanych, są ranni. Szereg ludzi zginęło. Módlmy się za nich i za ich rodziny – mówi.

  Szkoda tylko, że Episkopat nie wyjaśnia o jaką Ukrainę mają się modlić wierni KK w Polsce???

  Czy za Ukrainę Tiahnyboka, Jaceniuka, Jarosza, Kliczki i innych pajaców pociąganych za sznurki przez Sorosa,

  czy za Ukrainę słowiańską, narodową, obliczalną, suwerenną, nie poddaną złodziejskiej eksploatacji przez syjonizm i wspierające go struktury instytucjonalnego KK ?!

  Polubienie

 8. P.E. 1984:

  Panie Marku, zwracam uwagę na pewien niuans. Otóż kiedykolwiek jest mowa o ‚cywilizacji łacińskiej’, jej prymacie , roli itp. itd, to w ogóle nie chodzi o żadną cywilizację. ‚Cywilizacja łacińska’ to wytrych intelektualny stosowany do wciskania wykształciuchom prymatu politycznego Kościoła Rzymskokatolickiego i katolickich przesądów nad interesem narodowym. Osoby posługujące się hasłem’cywilizacji’ często są zbyt tępe, by zdawać sobie z tego sprawę, że całe to bredzenie o ‚cywilizacjach’ i opiewanie ‚cywilizacji łacińskiej’ i istocie nie jest nawet postulowaniem jakiegoś kanonu wartości, bo też i jakie to wartości ‚cywilizacja łacińska’ uosabiała? Inkwizycję, stosy, krucjaty, ciemnotę, feudalizm i pochwałę niewolnictwa? „cywilizacja łacińska’ to po prostu ‚racja stanu państwa Watykan’. A dla tępego polskiego motłochu są procesje, święte obrazy, msze, pielgrzymki i spędy. Tępy polski motłoch ma nie mieć świadomości politycznej wybiegającej poza parafię (jak się tłumaczy słowo ‚parafianin’?). Ma padać na durną mordę przed funkcjonariuszem Watykanu i akceptować każdą krzywdę i niesprawiedliwość, bo jak wiadomo, gdy walą w mordę, to nadstaw drugi policzek. A o doczesne sprawy nie zabiegaj, bo to domena pogan. Twoja nagroda w niebie ‚cywilizacji łacińskiej’.

  Póki nie powstanie świadomość narodowa wolna od kajdan nakładanych na umysły przez Watykan i jego otumanionych pachołków, póki Polacy będą motać się w zafundowanym im przez Konecznego i jeszcze paru katolickich fanatyków fałszywym obrazie świata (jedyna wartościowa książka Konecznego to studia etnograficzne nad mniejszością żydowską, nazwane przez niego ‚Cywilizacją żydowską’), póty nie będzie mowy o jakiejkolwiek Polsce, narodzie polskim czy polskim interesie narodowym. ‚Łacinnik’ nie uznaje narodu polskiego – on widzi naród jako przypadkową zbiorowość, której jedynym obowiązkiem jest wdrażać w życie postulaty ze ‚świętej’ książki Żydów i papieży. Wieki dziejów polskich to klęski sprowadzane na przyszły naród polski przez fanatyków katolickich, chcących państwem polskim i polskim ludem realizować wschodnią i wewnętrzną politykę papieży.

  Polski nacjonalista, jeśli to będzie w interesie narodu polskiego, odrzuci postulaty zwolenników ‚cywilizacji łacińskiej’ i przyjmie rozwiązania przypisywane przez pachołków Watykanu jako gorsze, bo ‚niełacińskie’ – ‚turańskie’ czy ‚bizantyńskie’. Bo polski nacjonalista nie ma za zadanie wdrażać jakiś ‚boży porządek’ [oczywiście wymysł ludzi, przyjmowany za ‚objawiony’ przez skołowanych ‚łacinników’], tylko porządek korzystny dla narodu polskiego – politycznie, ekonomicznie i demograficznie.

  Polubienie

 9. P.E. 1984
  Dodam jeszcze, że wszelkie obiektywne osiągnięcia ‚cywilizacji’ ‚łacińskiej’ w obszarze nauki i sztuki to nie dziedzictwo ‚chrześcijańskie’, tylko efekt niezatarcia (mimo prób!) dorobku antyku – Grecji i Rzymu. To na fundamencie filozofii i nauki Grecji i Rzymu Watykan tworzył swoje potworki (‚urodki’!), swoją ‚filozofię’, która była w istocie jedynie ‚skatoliczonym’ plagiatem Platona i Arystotelesa! Nawet obecnie ‚katolicka nauka społeczna’ to zwyczajna kradzież intelektualna. Tym razem z dorobku socjalistów, w tym Marksa. Kradzież wywołana spostrzeżeniem, że ideologia socjalistów jest społecznie nośna, a petryfikowanie feudalizmu (i feudalnego / niewolniczego w swojej naturze kapitalizmu!) jest strategią samobójczą, bo odbierze pracownikom Watykanu klientów, którzy znajdą sobie dostawców bardziej atrakcyjnej ideologii – i lepiej objaśniającej ich sytuację, interesy – oraz dostarczającej rozwiązań problemów, z którymi się borykają.

  Polubienie

 10. PE. 1984
  Jeszcze w sprawie RELIGII. RELIGIA jest, Panie Marku, metodą do przekonywania ludzi do robienia czegoś, co przeczy ich wiedzy o świecie. Religia jest metodą do zagłuszania głosu rozsądku, usuwania refleksji, namysłu, metodą zagłuszania empatii. Dlatego w imię boga czy religii dokonywano na przestrzeni tysiącleci najpodlejszych, najkrwawszych i najbardziej bezrozumnych czynów. Wyrzynanie miast innowierców (np. albigensów), niszczenie bezcennych dzieł sztuki i ksiąg jako ‚bezbożnych’, niszczenie dorobku materialnego rożnych kultur – to przecież przez całe wieki było domeną chrześcijaństwa. Niewiele wiemy o kulturze materialnej Słowian na ziemiach polskich, bo Kościół Katolicki (czytaj ‚cywilizacja łacińska’) pieczołowicie niszczył wszystko, co mógł. Inna religia abrahamowa, Islam, wychowała identycznie postępujących obłąkańców. Swego czasu świat obiegły relacje z niszczenia przez Talibów olbrzymich posągów Buddy, kutych w zboczach gór. Ale przecież obie te religie (islam i chrześcijaństwo) mają wspólnego przodka, judaizm, który w swojej świętej księdze (znanej jako ‚Stary Testament’) opiera bardzo podobne rzezie dokonywane przez Żydów – wycinanie w pień miast z inwentarzem żywym włącznie.

  Polubienie

 11. 401autobahn

  p.e.1984
  Wikipedia nie jest obiektywnym zrodlem informacji i karmi czytelnikow polprawdami, a nawet falszuje wydarzenia historyczne, o czym mialem okazje sie przekonac porownujac informacje z Wikipedii z informacjami z innych zrodel, ktore sa politycznie niepoprawne lub zakazane przez instytucje swieckie i koscielne.
  Zeby dotrzec do prawdy to trzeba jej szukac, a Ty poszedles na latwizne i dales sie nabrac na plewy.
  Zydowskie plemie koczownikow mialo kilkunastu “bogow”, takich jak: Slonce, El, Baal, Moloch, JHW (jahwe) i w zydowskich ksiegach jest to widoczne, ale osoby, ktore tlumaczyly zydowskie ksiegi podaly tylko “boga” JHW i ukryly wiele kompromitujacych informacji o zydach i przez kilkanascie wiekow koscielne owieczki i barany byly karmione poliycznie poprawna propaganda, az do chwili, kiedy nie zostaly odkryte zwoje Morza Martwego (Dead Sea Scrolls) w 1946r.
  Watykan milczal wtedy i nadal milczy, a tymczasem rabka tajemnicy uchylaja trzej profesorowie archeologii: Strugnell, Costello i Herzog – wiecej jest na stronie:
  (http://forum.suwerennosc com/viewtopic.php?f=35&t=458&start=20)
  Profesorowie: Strugnell i Costello zostali oskarzeni o antysemityzm i wyrzuceni z renomowanych uniwersytetow, a Watykan zakazal im ujawniania poznanych informacji.

  Podobnie bylo z dobieraniem Ewangelii, ktore weszly w sklad NT (Nowego Testamentu), pomimo, ze istnialo okolo 20 opisow z zycia Jezusa Chrystusa.
  Historyk rzymski Tacyt opierajac sie na kronikach rzymskich pisze, ze polecenie na ukrzyzowanie Jezusa wydal Herod, ktory byl obecny w siedzibie Pilata podczas przesluchania Jezusa, a propaganda koscielna wskazuje na Pilata, co jest rowniez zapisane w Credo (wyznanie wiary) i sluzy jako dogmat wiary.

  Zydowski “bog” JHW i Jezus Chrystus to dwie odmienne osobowosci.
  JHW jest barbarzynca i nawet kaze zydom zabijac inne narody i wchodzic w posiadanie ich majatkow, a Jezus z kolei jest milosierny i nie zabiega o dobra materialne.
  To jest dowod, ze chrzescijanstwo, ktore zapoczatkowal Jezus Chrystus nie pochodzi od judaizmu, ktory jest z kolei religia wymyslona przez zydow i ten fakt potwierdzili nawet rabini.
  Dodatkowymi dowodami sa cytaty z Talmudu, ktore podaja, ze Jezus byl wrozbita i niespelna rozumu (opetanym) oraz ze przebywa w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie – vide “The truth about the Talmud” (Prawda o Talmudzie) na stronie historyka M.Hoffmana:
  http://revisionisthistory.org/talmudtruth.html

  Inaczej jest w przypadku wymyslonego przez Mahometa islamu, ktory uwaza Abrama (Abrahama) za swojego ojca (ojciec Izmaela zrodzonego z arabskiej niewolnicy), a Jezusa uwaza jedynie za proroka rownego Mahometowi.
  Poza tym islamski “bog” nazywa sie Allah i nakazuje zwalczac inne religie z judaizmem wlacznie – judaizm i islam sa w stanie wiecznej wojny.
  A biorac pod uwage rowniez fakt, ze judaizm jest religia wymyslona przez zydow do swoich potrzeb, islam jest religia, ktora ma niewiele wspolnego z judaizmem.

  Wrzucanie judaizmu, islamu i chrzescijanstwa do jednego kotla to glowny cel EKUMENISTOW, ktorzy wywodza sie z grona modernistow i masonerii, bardzo czesto o zydowskim rodowodzie i dlatego z taka latwoscia dokonali zmian podczas trwania Soboru Waykanskiego II w latach 1962-1965, w ktorym udzial brali rowniez przedstawiciele z zydomasonskiej organizacji B’nai B’rith (polskojezyczny zyd J.Lichten z USA, rabin A.Heschel z USA etc).
  Poza tym Ekumenizm sluzy rowniez do zaprowadzenia jednej religii co jest jednym z elementow w realizacji planu NWO (New World Order – Nowego Porzadku Swiata) pod calkowita kontrola zydow – zydzi zaplanowali wymazanie chrzescjanstwa, co znajduje swoje odzwierciedlenie w zapisie w Talmudzie – Sanhedryn 90a (patrz odnosnik do strony historyka M.Hoffmana).

  Chrzescjanstwo probuja rowniez osmieszyc ATEISCI, w czym przodowal komunizm i komunisci, posrod ktorych najwiekszy odsetek stanowilo zydostwo, ktore z kolei nie plulo na judaizm, ale plulo na chrzescijanstwo i glownym celem atakow byl KK, ktory stawial im najwiekszy opor, poniewaz inne odlamy chrzescijanstwa, jak prawoslawie, protestantym, luteranizm etc byly opanowane przez zydostwo – obsadzone zydami lub kolaborantami zydowskimi (agentura) tak jak w ZSRR; KGB decydowalo kto ma stac na czele kosciola prawoslawnego w ZSRR i potencjalny kandydat musial byc tajnym wspolpracownikiem KGB, w przeciwnym wypadku odpadal z gry.

  Chrzescijanstwo i postac Jezusa Chrystusa probuja takze osmieszyc i opluwac zawodowi i pospolici klamcy historyczni, ktorym Jezus i chrzescijanstwo przeszkadzaja lub nie pasuja do ich pogladow politycznych. A przeciez chrzescijanstwo jest czescia polskiej kultury i obyczajow od tysiaca lat i jest jednym z elementow moralnego wychowania Polakow i Polek od najmlodszych lat.
  Co to za Polak lub Polka, ktorzy pluja i wysmiewaja jeden z elementow polskiej kultury i obyczajow ?…. to jest BYDLO W LUDZKIEJ SKORZE.

  Polubienie

 12. 401autobahn

  p.e.1984 napisal – cytat:
  “Ale przecież obie te religie (islam i chrześcijaństwo) mają wspólnego przodka, judaizm…”

  Odpowiedz
  Nie klam, nie falszuj historii i nie oglupiaj Polakow.
  Sekta katolicka (powstala w 325r na soborze w Nicei) dostosowala chrzescijanstwo do swoich potrzeb organizacyjnych i zastosowala swoja doktryne w praktyce, przy czym nalezy jeszcze odroznic interesy koscielne sekty katolickiej od interesow prywatnych liderow sekty katolickiej i ich wspolnikow, ktorzy dosc czesto byli osobami swieckimi z tytulami ksiazat i krolow – od 962r wladze nad sekta katolicka mial cesarz niemiecki Otton I, ktory realizowal swoja germanska doktryne i nosil tytul cesarza Swietego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego i taki stan obowiazywal az do 1806r (do abdykacji cesarza Austrii i Niemiec Franciszka II pod presja Napoleona Bonaparte).

  Chrzescijanstwo bierze poczatek od Jezusa Chrystusa – Boga, a nie od zydowskich bajek ST wytrzepanych z zydowskich obrzezanych k*tasow i wymieszanych z historia starozytna, zeby wygladaly na prawdziwe.

  Polubienie

 13. Jak czytam – zaś użytkownicy dali się podpuścić polityce prowadzonej przeciw narodowi polskiemu na zasadzie dziel i rządź PO i PIS / z KK / Może warto zacząć wartościować jakie czynniki wpływają na egzystencję/kondycję zwykłego Kowalskiego,a co za tym idzie całego narodu.
  Zresztą rodacy dali sie podpuścić nie tylko na zasadzie zwolenników czy przeciwników PO-PIS czy KK-Ruch Palikota ale media próbują nas dzielić na wiele rożnych sposobów na wielu płaszczyznach.
  Polacy podzieleni ws. dopuszczalności eutanazji
  ekai.pl/wydarzenia/raport/x62448/polacy-podzieleni-ws-dopuszczalnosci-eutanazji/
  Polacy podzieleni w sprawie przyjęcia Euro
  http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,3852,polacy-podzieleni-w-sprawie-przyjecia-euro.html
  Polacy podzieleni ws. związków partnerskich
  tvp.info/informacje/polska/polacy-podzieleni-ws-zwiazkow-partnerskich/10427418
  Polacy podzieleni pod względem priorytetów finansowych na 2013 rok
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polacy-podzieleni-pod-wzgledem-priorytetow-finansowych-na-2013-rok#
  Polacy podzieleni między bankowość internetową a tradycyjną
  http://www.se.pl/twoje-pieniadze/poradnik-se/polacy-podzieleni-miedzy-bankowosc-internetowa-tradycyjna_214633.html

  Euro 2012 sukcesem? Polacy podzieleni
  http://www.sewekliponski.pl/wpis/166/euro-2012-sukcesem-polacy-podzieleni
  Polacy podzieleni ws. aborcji – tylu samo za, co przeciw
  http://www.tvpparlament.pl/sondaze/polacy-podzieleni-ws-aborcji-tylu-samo-za-co-przeciw/5221571
  Polacy podzieleni w kwestii bicia dzieci
  wiadomosci.onet.pl/kraj/polacy-podzieleni-w-kwestii-bicia-dzieci/ttp02
  Polacy podzieleni ws. przyspieszonych wyborów, w PiS
  00polityka.pl/stan-gry/2013/06/03/stan-gry-polacy-podzieleni-ws-przyspieszonych-wyborow-w-pis-nie-ma-euforii-kwasniewski-na-90-proc-nie-wystartuje/
  Polacy podzieleni w sprawie kary śmierci
  przemysl.naszemiasto.pl/artykul/1186373,polacy-podzieleni-w-sprawie-kary-smierci,id,t.html
  Rząd uznał niepodległość Kosowa. Polacy podzieleni
  http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=42527&t=42527
  Nowe tłumiki: Polacy podzieleni po decyzji GKSŻ
  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110325/ZUZEL11/609408111
  Polacy podzieleni ws. likwidacji KRUS
  http://www.ppr.pl/artykul-obop-polacy-podzieleni-ws-likwidacji-krus-150688-dzial-236.php
  Polacy podzieleni ws. budowy elektrowni jądrowej
  radioszczecin.pl/1,70160,polacy-podzieleni-ws-budowy-elektrowni-jadrowej
  Polacy podzieleni w sprawie wieku emerytalnego
  http://www.dobraemerytura.org/news/_44/polacy-podzieleni-w-sprawie-wieku-emerytalnego/
  Polacy podzieleni w sprawie funduszy unijnych
  http://www.fundusze-europejskie.pl/artykul/0,0,a,458,Polacy-podzieleni-w-sprawie-funduszy-unijnych.html
  Polacy podzieleni w ocenie PRL-u
  uczyc-sie-z-historii.pl/pl/aktualnosci/zobacz/1211
  Pogrzeb Pary Prezydenckiej w niedzielę na Wawelu. Polacy podzieleni
  lazarz.pl/?id=2&nr=1727
  Polacy podzieleni w ocenie rozwoju sytuacji w kraju
  http://www.polskatimes.pl/artykul/290453,sondaz-obop-polacy-podzieleni-w-ocenie-rozwoju-sytuacji-w-kraju,id,t.html?cookie=1

  słowo klucz -> PODZIELENI !
  Czy jednak aby na pewno? Czy to może reżimowe media nam wmawiają,że jesteśmy podzieleni?
  Dziel i rządź (łac. divide et impera) – stara i praktyczna zasada rządzenia polegająca na wzniecaniu wewnętrznych konfliktów na podbitych terenach

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s