Wiekszosc sil zbrojnych Ukrainy na Krymie przeszla na strone Rosji


To jest wiadomość z http://www.neon24.pl , która jest warta nowego postu

Wojsko ukraińskie na Krymie zdezerterowalo na masowa skale, a koszary, uzbrojenie i amunicje porzucono i jest to pod kontrola sil samoobrony.

Wiekszosc sil zbrojnych Ukrainy na Krymie przeszla na strone Rosji i zolnierze podporzadkowali sie wladzom lokalnym, wkrotce zloza przysiege wojskowa.

Przejscie na strone wladz Krymu bylo absolutnie pokojowe, bez jednego strzalu ze strony wojska lub krymskiej samoobrony.

Niektorzy zolnierze po prostu uciekli, a niektorzy zostawili pismo o rezygnacji.

Zolnierze nie dostawali wyplaty od wielu miesiecy.

Wojsko ukrainskie na Krymie zdezerterowalo na masowa skale, a koszary, uzbrojenie i amunicje porzucono i jest to pod kontrola sil samoobrony.

Sily samoobrony nadal pilnuja porzadku na ulicach Symferopola.

Na Krymie nie ma juz aktywnych oddzialow wojska ukrainskiego.

 

Wszystko to potwierdzil wicepremier Krymu, pan Rustam Temirgalijew.

30 marca na Krymie przeprowadzi sie referendum aby zdeterminowac przeznaczenie tego regionu autonomicznego Ukrainy.

2 marca, 10 ukrainskich okretow wojennych opuscilo port w Sewastopolu kierujac sie do Odessy, wiele okretow opuscilo port dobrowolnie, jednak niektore sie wylamaly i powrocily.

Wladze autonomiczne Krymu nie maja nic wspolnego z ruchami okretow ukrainskich.

Byli ukrainscy zolnierze beda skladac przysiege wladzom Krymu o godzinie 17 czasu lokalnego.

Nowo mianowany szef floty wojennej, admiral Denis Berezowski zlozyl przysiege wiernosci wobec ludnosci Krymu.

http://yukon.neon24.pl/post/106698,ukrainskie-wojsko-na-krymie-zdezerterowalo-zolnierze-przeszli-na-strone-wladz-regionu

Reklamy

11 uwag do wpisu “Wiekszosc sil zbrojnych Ukrainy na Krymie przeszla na strone Rosji

 1. Jak oświadczył premier Dmitrij Miedwiediew, Rosja gotowa jest rozwijać stosunki z Ukrainą. Stawia jednak warunki i odmawia współpracy z „tymi, którzy doszli do władzy poprzez rozlew krwi”. „Ukraina to nie ta grupa ludzi” – napisał Miedwiediew na Facebooku.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-premier-rosja-gotowa-rozwijac-stosunki-z-ukraina,nId,1115021?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Polubienie

 2. Rosji nie grozi żaden „Majdan”. Scenariusz planowany przez Brzezińskiego dla Rosji spalił na panewce. Eksport „demokracji” do Rosji w najbliższym czasie nie ma żadnych szans. O tym w artykule pt. „Путин понял, что переборщил, и начал откручивать назад”

  http://www.gazeta.ru/politics/2014/02/04_a_5881461.shtml

  O planach Brzezińskiego wobec Rosji :

  http://www.interfax.ru/world/346144

  Realne obawy o „Majdan” mogą mieć natomiast rządzący w Polsce, Litwie , Estonii i Łotwie.

  Polubienie

 3. I z czego się cieszycie putinowscy agenci? Giełda w Moskwie pikuje, podstawowe indeksy od lat nie były na takim minusie. Dla odmiany USD (notabene jedyna szanowana waluta przez Rosjan) umacnia się. Całe te zawirowania pokazuje jakim „mocarstwem” na słomianych podwalinach jest Wasza kraina mlekiem i miodem płynąca. Wkrótce bolszewia przyjdzie na kolanach błagać zachód o pomoc, ale najpierw wszystkie ich prywatne aktywa (ciekawe dlaczego nie trzymają ich w swoich znacjonalizowanych bankuszkach?) zostaną im zamrożone.
  Pamiętajcie putinowskie pociotki – kto mieczem wojuje od miecza ginie.

  Polubienie

 4. Sergiuszu, nie zaklinaj rzeczywistości, wiem że irytuje wasze żmijowe plemię fuck off jaki pokazał wam Putin. Nasza kraina rzeczywiście jest mlekiem i miodem płynąca i dlatego przyciąga tak wiele żydowskiej szumowiny. Podobnie jest z Ukrainą i dlatego tak płaczą po niej żydowskie płaczki, bo może się im ona nawet w części wyślizgnąć ze spoconych łapsk, bo że nie dostaną Krymu i zapewne także wschodu, to pewne. A banderowski zachód jak już zje wszystko razem z kotami i dziećmi włącznie, to przyjdzie w pęta do matiuszki Rasiji, albo nie daj Boże na rabunek do Lechistanu

  Polubienie

 5. Na Krymie powstaje Ministerstwo Obrony

  Na stronę Autonomicznej Republiki Krym (ARK) przeszła cała baza lotnicza ukraińskich sił zbrojnych w Sewastopolu.

  W tej bazie znajduje się 45 myśliwców MIG-29 i cztery szkolne samoloty Ł-39. Jednak w w stanie zdolności do lotu są tylko cztery bojowe myśliwce i jeden samolot szkolny. W obsłudze bazy zatrudnionych jest ponad 800 osób.

  Wcześniej na stronę ARK przeszło około trzech tysięcy osób związanych z ukraińską armia, oraz dwa tysiące żołnierzy wojsk ochrony pogranicza. Posiadając tak liczną armię, która przysięgła służyć ARK, władze Republiki zamierzają utworzyć Ministerstwo Obrony.

  Według http://www.km.ru

  Polubienie

 6. @sergius wystarczy wam kurek z gazem zakręcić, większość polityków na zachodzie zrobiłaby gejparade’owskiego lodzika Rosji byleby do tego nie dopuścić. Pikujące indeksy? Daruj sobie picia na dziś. Jedyne co zachód mógł zrobić to zamrozić konta ‚rosyjskim’ oligarchom – tym samym robiąc Rosji przysługę prawdę mówiąc – pieniądze zostały w Rosji.

  Polubienie

 7. ale to że pejsaci zaglądają na takie strony jak ta i że sami wyszukują w sieci Was ludzi rozsądnie kalkulujących w tej wielkiej rozgrywce globalnej świadczy o tym że czują się niepewnie i chcą wiedzieć co druga strona w tym państwie myśli na temat Ukrainy. Przy okazji Brzeziński ostatnio przemawiając w CNN wyglądał jak wampir, takie moje skojarzenie. Co ci żydzi w sobie mają że nieładnie się starzeją, rzućcie okiem na greenspana albo bartoszewskiego

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s