WOJNA ŁAJDACKICH MEDIÓW Z ROSJĄ


Ot, co mi dzisiaj “wpadło” do mej skrzynki poczty elektronicznej:

 

WOJNA ŁAJDACKICH MEDIÓW Z ROSJĄ

Stephen Lendman – 3.3.2014,

tłumaczenie Ola Gordon,

korekta Piotr Bein

Redaktorzy łajdackich mediów znajdują nowe sposoby kompromitacji. Szydzą z prawdziwych informacji i opinii. Tłumią je, naruszając podstawowe normy dziennikarskie. 

Podlizują się władzy. Wspierają lukratywne interesy. Opłakują tych lubianych. Popierają zachodnią agresję. Robią to wielokrotnie. Obwiniają ofiary za przerażające amerykańskie zbrodnie. Potępiają Putina za odpowiedzialną obronę bezpieczeństwa i ochronę zagrożonych Rosjan.

Dzięki Bogu, że on istnieje. Jest jedynym światowym liderem odpowiedzialnie prowokującym głupca w Białym Domu. On jest naszą najlepszą nadzieją na światowy pokój. Zasługuje na poparcie całego świata. Jego najlepsze wysiłki mogą nie wystarczyć.

Neokoni opanowali Waszyngton. Grożą każdemu. Głupiec w Białym Domu ryzykuje rozpoczęcie III wś. Jego głupiec-sekretarz stanu John Kerry powiedział: “Teraz omawiamy wszystkie opcje”.

Skandalicznie oskarżył Rosję o “agresję”. Żaden kraj nie dokonuje jej częściej przeciwko pokojowo nastawionym krajom niż USA. Wszczyna jedną wojnę po drugiej. Przez to pustoszy i niszczy kraje. Kerry jest niepostawionym w stan oskarżenia zbrodniarzem wojennym. Tak jak ten głupiec w Białym Domu. Oni zagrażają światowemu pokojowi. Ryzykują potencjalny armagedon. Łajdackie media dopingują temu co zasługuje na potępienie. Potępiają to, co zasługuje na pochwałę. Kiedy Ameryka idzie na wojnę albo ją planuje, oni haniebnie dołączają.

Wyróżniają się w tym redaktorzy New York Timesa. Udają prawdziwych dziennikarzy. Podają spreparowane śmiecie dezinformacji jako wiadomości. Poparli ukraińskich puczystów, którzy obalili demokratycznie wybrany rząd. Zrobili to z dobrze zaplanowną pomocą USA. Stop NATO Rick Rozoff nazwał ich zamach najbardziej jawnym od czasu marszu Mussoliniego na Rzym w1922 r. To nie przesada. Nic w niedawnej przeszłości nie dorównuje ich bezczelności.

Times editors turn a blind eye. Journalism the way it’s supposed to be is verboten. On March 2, they headlined “Russia’s Aggression.”

Redaktorzy Timesa są ślepi na rządzenie przez chołotę. Wszystkim kierują fanatyczni puczyści, przerażają każdego uważnego obserwatora. Redaktorzy Timesa przymykają oko. Prawdziwe dziennikarstwo jest zakazane. W wydaniu z 2 marca umieścili nagłówek Agresja Rosji. Szokująco oskarżyli Putina o “wykorzystywanie kryzysu ukraińskiego do przejęcia kontroli nad Krymem (jak również) każdego innego sposobu złapania władzy, jaki może knuć.”

Niedorzecznie stwierdzili: “bezpośrednie zagrożenie dla ukraińskich Rosjan jest bezpodstawne”. Krymska ochotnicza samoobrona już zniweczyła próbę przejęcia budynków rządowych przez kijowskich agentów. Redaktorzy Timesa ignorują kontry do swych argumentów. Kłamali, że Ukraińcy na Krymie są zagrożeni, podczas gdy ci nie mają się czego obawiać od odpowiedzialnego rządu. Rządzący demokraci za priorytet uważają bezpieczeństwo publiczne. Redaktorzy Timesa niesłusznie oskarżali obalonego prez. Wiktora Janukowycza o zabójstwa cywilów przez zamachowców z zimną krwią, którzy strzelali też do kijowskiej bezpieki na Pl. Niepodległości. Neonazistowcy snajperzy strzelali z dachów, z okien otaczających budynków. Wszystko wg scenariusza. Brudne ręce Waszyngtonu manipulowały wydarzeniami. Obama ponosi pełną odpowiedzialność. To on układał się z faszystowskimi zbiramii i on dostał kolejną imperialne trofeum. A czy je utrzyma, to inna sprawa. Ukraińcy w całym kraju raczej nie będą tolerować tego, co dla nich zaplanowano. Może wybuchnie prawdziwa rewolucja.

Redaktorzy Tiimesa konsekwentnie stoją po złej stronie historii, ignorują fakty, zakopują je. Wymyślaja informacje. Kłamią dla władzy. Robią to, by bronić tego, czego nie da się obronić.

Kłamali, że Putin dąży do “kontroli nad Krymem”. On chce “upokorzyć Ukrainę” – powiedzieli. Chcą, by Obama, NATO i liderzy UE  sprowokowali Putina “jeśli (on) nasili interwencję na Ukrainie”.

Putin popiera suwerenność Ukrainy, sprzeciwia się bezpośredniej roli Waszyngtonu w zastąpieniu demokratycznie wybranego rządu Ukrainy rządami zgraji faszystów. Nie spodziewajmy się, że redaktorzy Timesa to wyjaśnią.

Redaktorzy-neokoni Washington Post chcą większej interwencji USA,  popierają siłowe obalenie Assada w Syrii i faszystów uzurpujących władzę na Ukrainie.

W artykule pt. Polityka zagraniczna prezydenta Obamy opiera się na fantazji dowalili Assadowi w Syrii, Si Dżinpingowia w Chinach i Putinowi. Chcą, by Obama skonfrontował ich agresywniej. Jeśli “nie zrobi z tego sprawy zaangażowania globalnego, nikt nie zrobi tego” za niego, napisali.

Wg nich, “fala demokracji na świecie się zakorzenia”. Zignorowali bezpośrednią rolę Waszyngtonu w działalności wywrotowej w kraju i zagranicą. We wczesniejszych artykułach redakcyjnych, ledwie powstrzymali się w naleganiu na bezpośrednią interwencję USA. Są za ukraińskimi faszystami przywładzy.

David Ignatius jest jednym z wielu felietonistów Washington Post. Ma wieloletnie związki z wywiadem USA. Nie jest dziennikarzem, tylko propagandystą. Otwarcie sprzyja zbrojeniu przeciwnych Assadowi szwadronów śmierci. Pisze o tym, co chcą wyeksponować waszyngtońskie rozrabiaki. Pomija niewygodne fakty. Kłamstwa, cholerne kłamstwa i sybstytut dezinformacji. 2-go marca napisał: Błąd Putina na Ukrainie może doprowadzić do katastrofy. Skłamał, że Putin “napadł na Krym”. Jeśli zajdzie potrzeba, Putin wykorzysta wojsko, by chronić Rosjan. Zrobiłby tak każdy odpowiedzialny lider.

Ignatius odwrócił sprawy do góry nogami. Stwierdził, że “byłe satelity sowieckie” są “żyjącymi w dobrobycie” członkami UE. Zignorował zwiększającą się biedę, bezrobocie i deprawację wśród krajów członkowskich. Śmiesznie napisał, że republiki b. Jugosławii “wyszły jako silne demokracje”. Rządzą nimi pro-zachodnie marionetkowe rządy. Janukowycza obwiniał za zbrodnie faszystowskich zbirów na ulicach. Oni “odważnie walczyli z zimnem i brutalnością policji podczas protestów” – napisał. A dokonali mordu z zimną krwią, obalili demokratycznie wybrany rząd Ukrainy, rządzą brutalną siłą. Nie oczekumy, że Ignatius to wyjaśni.

Ignatius niedorzecznie przewiduje “kaskadujący łańcuch błędu, który sprowadzi wojska rosyjskie wgłąb Ukrainy i ustawi scenę dla wojny domowej”. Chcąc tego uniknąć, Putin idzie na całość, dla stabilności i bezpieczeństwa. Faszystowscy planiści zamachu stanu poniosą pełną odpowiedzialność, jeśli wybuchnie konflikt wewnętrzny. Ignatius jest wojowniczym jastrzębiem. Nalegał: Obama “byłby mądry gdyby dążył do powstrzymania rosyjskiej agresji, bez podania zbyt jasno, jaka może być amerykańska drabina eskalacji”. Jego komentarz nie mówił o najważniejszym dla czytelnika, systematycznie zatajając prawdę.

Redaktorzy Wall Street Journal to najgorsi z oburzających autorów. Stosują zasady Ruperta Murdocha. 2-go marca napisali Putin wypowiada wojnę : “siłą przejął ukraiński Półwysep Krymski (i) teraz planuje zająć resztę terenów słowiańskiego sąsiada”.

“Bezczelna agresja” – wrzeszczeli. Wojna zagraża sercu Europy “pierwszy raz od zakończenia zimnej wojny” – twierdzili. Po II wś. nigdy ona nie zagrażała, dopiero teraz. Zorganizowany przez Waszyngton zamach podnosi stawkę. Obama zagraża pokojowi światowemu.

Putin jest najlepszą szansą świata by utrzymać pokój. Zobaczymy, czy odeprze agresję USA. Redaktorzy odwrócili prawdę do góry nogami. Trudno o bardziej wymyślne bzdury. Oskarżyli Putina o “ruch w celu podzielenia Ukrainy”. Uważają, że “pospolite demokratyczne powstanie” obaliło Janukowycza. Zignorowali zorganizowany przez USA faszystowski coup d’etat.

Rosyjski parlament nazwali “bezmyślnym”. Kłamali oskarżając jego członków o “przyzwolenie na interwencję militarną w całej Ukrainie, co jest niczym innym niż deklaracja wojny”. Pełną odpowiedzialność Obamy za kryzys na Ukrainie nazwali “wykreowaną całkowicie w Moskwie”.

Putin i minister spraw zagr. Siergiej Ławrow to dyplomaci światowej klasy, demokraci. Są przeciwieństwem zachodnich faszystów. Zasługują na kandydaturę na Pokojową Nagrodę Nobla. Bardziej na nią zasługują niż którykolwiek inny światowy lider. Ale komitet noblowski ma własny system: czci zbrodniarzy wojennych. Nie kwalifikują się orędownicy pokoju.

Ci redaktorzy piszą to, czego nie dotknęliby odpowiedzialni dziennikarze. Uważają, że Putin dąży do “autorytaryzmu zakorzenionego w krajach klienckich”. Chce “uniemożliwić im dołączenia do Europy” – twierdzą. Wolność na zdominowanych przez Zachód  terenach szybko zanika. Oficjalną polityką jest neoliberalna ostrość. Zwykli ludzie są bezwzględnie wykorzystywani. Nie spodziewajmy się, że redaktorzy to wyjaśnią.

Kłamali, że wyższa izba Rosji, Rada Federacji “zgodziła się na deklarację wojny”.

Kłamali jeszcze raz nazywając kijowski zamach demokracją parlamentarną. Cytowali kłamstwa Obamy. Legalną obronę Rosjan przez Moskwę nazwali “naruszeniem prawa międzynarodowego”.

Redaktorzy ci ponaglają do agresywnych środków antyrosyjskich. Chcą wystawić na celownik ich funkcjnariuszy. Chcą by okręty wojenne VI Floty patrolowały wody M. Czarnego w pobliżu Krymu. Wyobraźmy sobie, że rosyjskie okręty wojskowe weszłyby do Zatoki Meksykańskiej. Jaka byłaby reakcja Waszyngtonu?

Chcą, by inne kraje NATO skonfrontowały Moskwę. “Pan Obama i Zachód muszą podjąć akcję” – pisali. Muszą zrobić coś więcej “niż tylko grozić…”

Ukrainę absurdalnie nazwali “ofiarą nie skorzystania przez p. Obamę z ‘czerwonej linii’ ws. Syrii”. “Ukraińców nie wolno zostawić samych, by zmierzyli się z Rosją, i nie wolno pozwolić na aneksację Krymu przez Kreml” – mówili. Putina nazwali “głównym sprawcą tego, co może szybko przerodzić się w nowy światowy chaos”. 

Ci redaktorzy i komentatorzy specjalizują się w wymyślaniu historii. Ich bzdury nie mają sensu. Stale przewracają prawdę do góry nogami. Tłumią to, co najbardziej chcą wiedzieć czytelnicy. I przez to się hańbią.

Felietonista z Chicago, Mike’a Royko (1932 – 1997) pisał: “Żadna szanująca się ryba nie dałaby się zapakować” w gazetę Murdocha.* To jest teraz prawdą bardziej niż kiedykolwiek.

Kryzys trwa dalej. Wojenne wiatry grożą huraganem. Potencjalny konflikt Wschód –  Zachód jest realny. Obama będzie całkowicie odpowiedzialny, jeśli ten konflikt wybuchnie. A wraz z nim – wyjący kłamcy z łajdackich mediów.

*Popularne w Anglii danie na wynos – smażoną rybę z frytkami zawsze pakowano w serwetkę i w gazetę.

 

Link: Wojna łajdackich mediów z Rosją

 

10 thoughts on “WOJNA ŁAJDACKICH MEDIÓW Z ROSJĄ

 1. W sztuce WOJNa O PIENIĄDZ teatru polityki są strony mające swoje interesy.Trzy elementy stanowią płaszczyznę do konkurowania na najlepsze autorstwo : AROGANCJA,PYCHA i ZŁO.
  Pocieszające jest,że pod takim kątem płyną oceny krytyczne z kraju,gdzie żydowska ewolucyjna strategia grupowa znacząco wpływa na politykę.Tylko czekać,jak nadreprezentacja mniejszości żydowskiej zacznie wyciągać rękę po „swoje”.
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9590

  Lubię

 2. Ambasador Ukrainy na Białorusi Michaił Jeżel oznajmił, że obecnie omawiana jest możliwość rozmieszczenia w jego kraju amerykańskiej tarczy antyrakietowej w zamian za przyznanie Kijowowi pomocy finansowej przez Stany Zjednoczone.
  „Jest to kwestia rozmów. Jak się mówi – najpierw wdamy się w bójkę, a potem się zorientujemy” – powiedział dzisiaj w Mińsku ambasador dziennikarzom, odpowiadając na pytanie, dotyczące rozmieszczenia amerykańskiej tarczy antyrakietowej na terytorium Ukrainy jako warunku przyznania pomocy finansowej krajowi w zaistniałej sytuacji kryzysowej.

  Lubię

 3. Stany Zjednoczone i UE przygotowywały się do EuroMajdanu w stolicy Ukrainy przez kilka lat – oświadczył w wywiadzie dla międzynarodowej telewizji Press TV były pracownik amerykańskiego wywiadu Scott Rickard.
  Według niego, bezpośrednie wydatki Stanów Zjednoczonych na akcję protestacyjną w Kijowie przewyższyły 5 mld dolarów. Jednym z głównych sponsorów zamachu stanu na Ukrainie, według byłego pracownika CIA, był założyciel aukcji internetowej eBay Pierre Omidyar i amerykański miliarder i spekulant giełdowy George Soros.
  Zdaniem Rickarda, przyczyny wydarzeń na Ukrainie mają charakter gospodarczy i geopolityczny. Zachód próbował wciągnąć Ukrainę, tak samo jak byłe republiki radzieckie, do NATO.

  Lubię

 4. ad link od pana Kazimierczaka.
  dodałem parę zdań pod tym artykułem :

  „Z tą końcową tezą w artykule, o katastrofie bym się tak nie spieszył. Kimś 100 milionów Słowian – Rosjan i Białorusinów trzeba wymordować. Granica Krzyżactwa przesunęła się mocno na wschód nad linię Bugu i wdziera się na Ukrainę.

  A nabór na mięso juz sie prowadzi dzień i w nocy w mendiach – bez wyjatku wszystkich. Właściwie cały tzw Ruch Narodowy to formacje Krzyżaków gotowych i wściekłych z nienawiści do walki na smierc i życie ze Słowianami.

  Warto wiedzieć, że nowością będzie to, że zamiast nagich mieczy będą posiłki zbrojnych atomów wysyłanych z hameryki, israelya prosto na krzyżackie łby. Wszak cel uświęca środki.

  I takim super fajnym sposobem, cudzymi łapami , Babilon Wielki pozbedzie sie raz na zawsze Słowian , tych z krwi i kości i tych zżydziałych .

  Lubię

 5. „Polakom … zrobimy drugi Katyń” słowa Dmitrija Jarosza -przywódcy „Prawego Sektora” w rozmowie z Olegiem Tiahniobokiem – przywódcą partii „Swoboda ”

  Stenogram rozmowy pomiędzy liderem ugrupowania „Swoboda” Oleg Tiahnibok i liderem ugrupowania „Prawy sektor” Dmitrij Jarosz .
  Rozmowa miała miejsce w dniu 25 lutego 2014 r. w restauracji „Turgieniew” na ulicy Wielkiej Żytomirskiej 40 w Kijowie / na tej samej ulicy pod numerem 23 mieści się siedziba partii „Swoboda”/. W rozmowie poruszony jest również polski wątek.

  http://wesservic.livejournal.com/851729.html

  Tłumaczenie własne przytoczonej wyżej rozmowy pomiędzy Tiahnibokiem i Jaroszem w części dotyczącej Polski i Polaków :

  Oleg Tiahnibok : Dobrze! Z Rosjanami i Europejczykami jasne, co myślisz o Polakach . Oni poważnie myślą o powrocie na Wołyń. Na mapach już zaczęli Wschodnie Kresy rysować. Tam są silne prapolskie nastroje. Jeśli z Europą wspólnego języka nie znajdziemy , rozżaleni na nas mogą spuścić „polskiego psa”. W styczniu polski sejm oskarżył “Swobodę” / ugrupowanie Tiahniboka –przyp. własna/ o prowadzenie antypolskiej polityki. Mnie nazwali antysemitom i russofobem. Tyle szumu było.

  Dmitrij Jarosz : Możesz być dumny. Mnie jeszcze tak nikt nie nazwał. Mało OUN i UPA krwi przelali ? Będą podnosić głowę, my im zrobimy drugi Katyń . Ani metra ukraińskiej ziemi nie oddamy ani Rosjanom, ani Polakom , ani tym bardziej Żydom. Karabinów na wszystkich starczy. Mam do ciebie Oleg kolejne pytanie. Ja nie rozpuszczę Majdanu do prezydenckich wyborów. Zainstaluje kontrolę w najważniejszych ministerstwach i regionach. Będę ubezpieczał twoje działania. . W zestawieniu z możliwościami twojej „Swobody”to będzie siła. W ostatecznym etapie jeżeli „pacuki” / prawdopodobnie chodzi o Jaceniuka , Kliczkę i Tymoszenko -przyp. własna/ znowu zaczną handlować Ukrainą, my znowu podniesiemy Majdan i weźmiemy władzę. Naród już jest gotów do tego…

  Oto z jakimi hasłami maszerują bojówkarze Dmitrija Jarosza – lidera „Prawego Sektora” i członkowie partii „Swoboda” na czele której stoi Oleg Tiahniobok, a sceneria przypomina marsze niemieckich faszystów.

  Lubię

 6. „Stany Zjednoczone i UE przygotowywały się do EuroMajdanu w stolicy Ukrainy przez kilka lat – oświadczył w wywiadzie dla międzynarodowej telewizji Press TV były pracownik amerykańskiego wywiadu Scott Rickard. (…)
  Zdaniem Rickarda, przyczyny wydarzeń na Ukrainie mają charakter gospodarczy i geopolityczny.” …

  Gospodarczo (ekonomicznie) skolonizowne kraje postkomunistyczne już od wielu lat przypominają rezerwaty względnie poligony…
  Natomiast co zaś tyczy się dalekosiężnej geopolityki, to strategia anglosaskich Syjonistów pozostaje niezmieniona, i właściwie sprowadza się do osaczenia wielkiego „Niedźwiedzia” z wszystkich możliwie kierunków.
  W tym kontekście, człowiek zaczyna lepiej rozumieć przymusową „wymianę kadr wojskowych” w Polsce na przestrzeni ostatnich lat, oraz zastąpienie ich tymi nowymi „ułożonymi”, uprzednio starannie wyselekcjonowanymi młodszymi generacjami.
  Niespełna rok temu, mój starszy wiekiem kuzyn „wygadał się” mnie, że odbywa akurat taki „przyśpieszony” kurs języka rosyjskiego, gdyż jak to ujął, język wroga trzeba znać…
  Przypadek…?

  Lubię

 7. A żołdaków, za solidną michę wspierają również legiony dziennikarskich prostytutek.
  Mówiąc językiem M.G., „w krajach pod Bogiem-CIA”, dziennikarzyny bardzo szybko doskonale przyswoiły sobie „teorię gier językowych” wg Wittgensteina, w której to teorii – „prawda” zawsze zależy od odpowiednio tylko dobranych słów.

  Lubię

 8. Na portalu http://www.prawda2.info w wiadomości „sytuacja w regionach” pojawiło się takie oto info:

  Donieck dzisiaj 5 marca

  Najpierw było „sława ukrainie” i „milicji spasiba” (za wyprowadzenie prorosyjskich ochotników samoobrony z budynku administracji):

  Jednak pod wieczór na już tylko „Rosjia” !!

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=22814&start=50

  (patrz drugie video na tym adresie)

  Pro rosyjscy ludzie ponownie zdobyli budynek powiesili na nim rosyjską flagę. Człowiek przemawiający do tłumu, prosi o ochotników – operatorów, montażystów, reżyserów dzwięku i korespondentów do pomocy w stworzeniu własnych narodowych obywatelskich mediów, gdyż w kanałach infromacyjnych idzie tylko info majdaniarskie, fałszywe kłamstwa. Trzeba organizować własne media aby dać odpór wojnie informacyjnej.
  (w trakcie prywatnej transmisji słychać jak tłum śpiewa hymn „idzie święta wojna, narodowa wojna” ten sam co w Sewastopolu przed 10 dniami)

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=22814&start=50

  JerzyS

  Dołączył: 20 Maj 2008
  Posty: 3096 Post zebrał 0.0 mBTC

  PostWysłany: 20:57, 05 Mar ’14 Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem
  19:45
  Estonia potwierdziła autentyczność rozmowy o snajperach na Majdanie

  http://polish.ruvr.ru/2014_03_05/Estonia-potwierdzila-autentycznosc-rozmowy-o-snajperach-na-Majdanie-7694/

  MSZ Estonii potwierdził autentyczność rozmowy telefonicznej szefa estońskiej dyplomacji, Urmasa Paeta,
  z Wysokim Przedstawicielem UE ds. zagranicznych, Catherine Ashton, w której omawiana jest między innymi kwestia snajperów,
  strzelających w Kijowie podczas akcji na Majdanie.

  „To przykre, że taki podsłuch w ogóle był prowadzony” – powiedział Paet. Dyplomata wstrzymał się od bardziej szczegółowych komentarzy.

  Zapis rozmowy Paeta z Ashton został dziś zamieszczony w serwisie YouTube.

  Według tego, co powiedział Paet, ludzie, którzy ponieśli śmierć po obu stronach,
  zostali zabici przez tych samych snajperów, którzy zostali wynajęci przez liderów Majdanu.

  Lubię

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s