Obóz dla uchodźców z Ukrainy…


Obóz dla uchodźców z Ukrainy w Nowej Dębie? Wizyta Ministra Siekniewicza

W związku z sytuacją na Ukrainie Bartłomiej Sienkiewicz sprawdzi gotowość służb i podległych jednostek na ewentualne przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Szef MSW podczas wizyty na Podkarpaciu zapozna się także z aktualną sytuacją na polsko-ukraińskim odcinku granicy.

W piątek minister weźmie również udział w odprawie z przedstawicielami urzędu do spraw cudzoziemców, straży granicznej, policji państwowej straży pożarnej oraz odwiedzi poligon wojskowy w Nowej Dębie, gdzie planowane jest – gdyby zaszła taka konieczność -utworzenie tymczasowego obozu dla uchodźców.

**

Odcinek granicy z Ukrainą o łącznej długości 535,18 km ochraniają dwie jednostki organizacyjne Straży Granicznej, tj. Nadbużański Oddział SG z siedzibą w Chełmie (296,26 km) oraz Bieszczadzki Oddział SG z siedzibą w Przemyślu (238,92 km). Oddziały dysponują łącznie siłami ok. 4200 funkcjonariuszy, w tym w placówkach SG bezpośrednio na granicy z Ukrainą – 2400 funkcjonariuszy.

Decyzją Komendanta Głównego SG od dnia 17 lutego do 31 marca 2014 r. do Nadbużańskiego Oddziału SG oddelegowano 71 funkcjonariuszy z innych jednostek organizacyjnych SG z terytorium kraju. Ponadto, gdyby zaszła taka konieczność, Komendant Główny SG może skierować do oddziałów funkcjonariuszy z nieetatowych pododdziałów odwodowych centralnego podporządkowania Komendanta Głównego SG – łącznie ok. 780 funkcjonariuszy.

Od początku roku Urząd do Spraw Cudzoziemców przyjął 76 wniosków o nadanie statusu uchodźcy w RP przez obywateli Ukrainy.

**

Plan wizyty Ministra Bartłomieja Sienkiewicza na Podkarpaciu (7.03):  

9.00 – 10.00 Nowa Dęba – poligon wojskowy – planowany jest tymczasowy obóz dla uchodźców

10.00 – 11.00 przejazd do Medyki

11.00 – 12.30 Medyka – odprawa ze służbami (Urząd ds. Cudzoziemców, SG, Policja, PSP)

12.30 – Medyka – briefing prasowy z udziałem min. B. Sienkiewicza

15.00 – wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

 

Źródło: MSW

http://infonowadeba.pl/oboz-dla-uchodzcow-z-ukrainy-w-nowej-debie-wizyta-ministra-siekniewicza/

 

Reklamy

17 uwag do wpisu “Obóz dla uchodźców z Ukrainy…

 1. Slava Herojam! Smert Orlam!

  ] https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1661772_534072490023774_1612521881_n.jpg

  Nie ma zadnych przypadkow..sa przypadki zastrzelenia…
  To Tylko Znaki! – ze przyblizylo sie Kurestwo Zolto Sine,
  Dyplomacja orze, Mansanto sieje, Prawy Sektor mloci,
  Zabieraja nawet to- czego nigdy nie mieli..
  i juz nigdy miec nie beda .
  Slepym wydlubujac oczy,
  gluchym dajac w ucho,
  chromym lamiac kosci kopniakami.
  Ubogim wzamian glosi sie programy oszczednosciowe.

  Lecz ludzi dobrej woli jest wiecej i mocno wierze w TO-
  Ze ktos odpowie na nurtujace mnie pytanie;
  Czy podtarcie brudnej dupy banderowca Olesia,
  geba ministra Sikorskiego- to wiekszy zaszczyt
  dla Olesiowej dupy..czy dla ministrowej mordy?
  Niech zyje i rozkwita cywilizacja Ludojedow!
  Wszystkie narody Ukrainy!..
  uciekajcie dopuki mozecie,
  orly tez myslaly – ze sa stworzeniami Bozymi,
  a nie wrogami Banderowcow!
  RomanK marzec 2014

  Polubienie

 2. Bruce Willis w filmie ,,Zabójczy numer”
  – Mówisz w lewo, skręcasz w prawo
  Tak samo Pan Minister mówi
  – Baraczki dla uchodźców
  a w praktyce to baraczki dla ,,przyjaciół Ukrainy” tych najemników po dwuletniej partyzancko terrorystycznej praktyce w Syrii a wcześniej z Libii.
  Przecież Ukraińcy ci którym majdan i banderowcy z prawego sektora nie odpowiadają będą uciekać do Rosji a nie do Polski.
  Wiec nie dajcie sobie mydlić oczu.

  Polubienie

 3. Portal onet.pl zamieścił dzis zdjęcie oraz film przedstawiający zółnierza o wyraznie mongoloidalnych rysach twarzy jako „dowódce Rosjan na krymie”

  Ta bezczelna propaganda to jest po prostu podzeganie do wojny,jest to niezgodne z konstytucją,mistyfikacja która ma w oczach Polaków utrwalić obraz Rosjanina jako „dzikiego azjate”

  Zastanawiam się czy dziennikarskie porstytutki od nadmiaru gejowskiego sexu,kokainy oraz innych uzywek zachowują jescze resztki stabilności umysłowej oraz instynktu samozachowawczego

  Polubienie

 4. PACHOŁKU ŻYDÓW – szabas goju… zdrajco Polski – jesteś szalony, a twój mózg zlasowany Talmudem to mózg małpy.. /przepraszam małpy/… Ale takie nasunęło mi się porównanie… Tródno rozmawiać z oszołomstwem..

  Polubienie

 5. ^^ Ej Ty, u góry. Polaku, zacznij naprawiać świat od nauki języka polskiego. Może jednak zamiast g…o wartych broszurek, warto zakupić słownik języka ojczystego? 🙂

  Polubienie

 6. @jangryko,

  tenże „PACHOŁKI ROSJI = ZDRAJCY POLSKI” – to chyba musi być jakiś „przybrany lub zaadoptowany” obywatel drugiego na Ziemii ( zaraz po Izraelu ) – Narodu Wybranego – czyli England-u….

  gdyż w utworku muzycznym, którym nas tu, zapewne „kupiony” przez anglosasów licznymi benefitami uraczył, padają na koniec takie oto słowa:
  Anglia ponad wszystko ma najlepszą „firmę”…

  co moim zdaniem, należało by raczej tłumaczyć: najlepszy GANG… który to już od kilku stuleci skutecznie terroryzuje nie-anglojęzyczny „pogański” świat…

  Polubienie

 7. A tu kilka zdań, nt. przewrotnej polityki uprawianej przez brytyjski GANG „miłujący” jak wilk jagnięcie nadjebliwych Polaków-rodaków (w tym również i mą starszą siostrę z całą rodziną), którzy tę ich „pobłogosławioną przez Boga-Mamona wyspę”, od blisko 10 już lat coraz liczniej i szczelniej zasiedlają…
  Co istotne GANGu, który na poczatku lat 90-tych „doradzał”, zresztą skutecznie, „naszym” zaprzedajnym polityczno-społeczno-dziennikarskim dziwką, jak to sprawnie w „białych rękawiczkach” doprowadzić obywateli własnego ponad 38mln kraju do pokojowego w nim „ubezwłasnowolnienia”…

  A najgorsze w tym wszystkim jest to, że zdecydowana większość rodaków tam żyjący, nie ma nawet o tym zielonego pojęcia…
  Więcej – nie chcą o tym słyszeć – gdyż mogłoby to niepotrzebnie tylko, zakłócić ich bożo-statyczny spokój „wegetującej duszy”…

  cyt: „W listopadzie 1994r. w Pultusku odbylo sie miedzynarodowe sympozjum zorganizowane przez Grupe Windsor. W spotkaniu uczestniczyli leaderzy partii Konserwatywno-Liberalnych z Polski, Wegier, Czech i Slowacji. Pod patronatem „europejskich” opiekunow, w atmosferze sztucznie wywolanej histerii o komunistycznym zagrozeniu, debatowano nad koniecznoscia zjednoczenia polskiej centro-prawicy.
  Utworzenie systemu politycznego opartego o dwie wielkie partie, wymiennie sprawujace wladze i mimo teatralnych gestow wzajemnej „opozycji” realizujace identyczne programy, to jedno z priorytetowych zadan masonerii w krajach naszej czesci Europy. System taki, by byl skutecznym, musi posiadac pewne mechanizmy, ktore sprawdzily sie doskonale w panstwach tzw. Zachodu. Mechanizmy te, karmiace sie sila emocji elektoratow, wyolbrzymiaja do monstrualnych rozmiarow malo istotne roznice i podnosza je do rangi sztandarow danych partii.
  (…) oto co pisala „Gazeta Wyborcza” z 15 XI 1994 r.: „Dzialajaca od roku Grupa Windsor skupia konserwatystow Europy Srodkowej i jest finansowana przez najwieksza amerykanska fundacje republikanska Heritage Foundation i brytyjskie fundacje konserwatywne. Razem z dzialajacymi juz od dawna w tym regionie niemieckimi fundacjami Konrada Adenauera [CDU] i Hansa Seidla [CSU] anglosascy konserwatysci postawili sobie za cel wspieranie i jednoczenie srodkowo-europejskiej centroprawicy.”
  Podstawowa funkcja panstwa opartego o Katolicka Nauke Spoleczna winna byc troska i opieka nad jego obywatelami, szczegolnie nad slabszymi. To stwierdzenie nie jest juz oczywistym, zosta to zachwiane, zobaczmy jak perfidnie: „O tym jak przekonac wyborcow do kapitalizmu, mowili w sobote i w niedziele goscie Grupy Windsor podczas seminarium poswieconego polityce spolecznej i gospodarce rynkowej. Seminarium prowadzone przez brytyjskiego konserwatyste Rogera Scrutona dotyczylo m.in. sposobow budowania spolecznego poparcia dla reformy panstwa opiekunczego. […]
  Brytyjscy goscie „G.W.” opowiadali o swoich doswiadczeniach w przekonywaniu wyborcow do trudnych reform – Kroczacy socjalizm panstwa opiekunczego, jest grozniejszy niz narodowy socjalizm czy bolszewizm [sic! przyp. wyd.] – zapewnial prof. David Marsland z Westlondon Institute, zachecajac do „zwalczania naukowcow i mediow, ktorzy propaguja mnostwo idiotycznych pomyslow na temat panstwa opiekunczego” – Trzeba ich ignorowac, a kiedy wynosza glowe ponad parapet, to trzeba im dolozyc… oczywiscie w sensie demokratycznym [sic.! przyp. wyd.] – mowil prof. Marsland.” „

  Polubienie

 8. pytanie do redakcji WPS:
  Dlaczego jakikolwiek użytkownik internetu wchodząc na portal wierni-polsce-suwerennej po prawej stronie w zakładce blogroll zauważa reklamowany czy też polecany adres niezalezna.pl??? Przecież tego żydowskiego wycia, ścierwa, steku kłamst, bzdur i manipulacji sakiewicza wildsteinow zambrowskich i reszty koczowniczej gadzinówki, która służy ogłupianiu Polaków, nie da się czytać a co dopiero polecać na takim portalu jak WPS. Te żydowską strone, załganą telwizje republika, syjonistyczną gazete polską i ich obrzezanych pseudo-żydowskich dziennikarzy należy piętnować na każdym kroku aż do całkowitego zniszczenia!
  A kiedyś w przyszłości za każdy kłamliwy nieprawdziwy sfałszowany artykuł karać więzieniem. Tępić syjonistów na każdym kroku aż do zwycięstwa! To jest obowiązek każdego Polaka!

  Polubienie

 9. Podzielam pogląd Franza, że niezależna.pl oraz TV Republika, to syjonistyczne media o niezwykle antypolskim charakterze, pomimo, że ten konglomerat medialny wydaje Gazetę Polską ( cóż za arogancka kpina) i oplata Polskę siecią tzw. klubów Gazety Polskiej – będących w istocie mieszaniną żydowskich gmin i rusofobicznej tłuszczy. Nie dawniej jak w piątek przekonałem się o tym na spotkaniu w Łodzi miejscowego klubu Gazety Polskiej z Wildsteinem i Sakiewiczem.

  Polubienie

 10. Oboz dla uchodzcow na Podkarpaciu dla Ukra-incow ?

  Ja zakładam,ze to będzie baza wypadowa dla przyszłych rebeliantow w Polsce,ktorych wcześniej będzie się tam szkolić i na sygnal zaczna się „polskie majdany”.
  Zreszta autentyczna wiocha Majdan jest blisko Nowej Deby czyli „sygnal z niebios” wskazuje na to.
  No i wspolczesny Sienkiewicz to tez „wieszcz” , nowa „trylogie” nam zapowiada.

  PUSZCZO SANDOMIERSKA NIE SPIJ – BANDY IDA W TWOJE KRZAKI !

  Zagrajcie im „loberka od zesowa, cza zatancyc po zesowsku,no i tym sien-kie-wicom zajrzyc w podniebienie,nie oglondojta się na nic,majac pozor na ryzunow !”

  „Chlopcy RZESZOWIACY kazcie sobie zagrac ,tylko się nie dajcie za czupryny targac…….. „.

  CZY POLSKA MA ZWIERZCHNIKA SIL ZBROJNYCH oraz WOJSKO POLSKIE ???

  UKOCHANA MA OJCZYZNO POLSKO ,GDZIE PODZIALO SIE TWE WOJSKO ???????????
  GDZIE TWA ZBROJA ,GDZIE TWOJ DUCH ?
  CO DZIS ROBI POLAK ???

  DBA TYLKO O SWOJ BRZUCH !

  Polubienie

 11. Na wspomnianym przeze mnie spotkaniu w Łodzi gwiazd TV Republika i Gazety Polskiej. odmóżdżony Sakiewicz głosił pogląd o fizycznym zagrożeniu Polski przez Rosję i wzywał do krucjaty przeciwko KGBiście Putinowi, a arogancki i zakłamany Wildstein przedstawiający soją TV Republika jako spontaniczną, tanią inicjatywę, która ze względu na swój wdzięk „przyciągnęła inwestorów” ( ale jakich, głąb nie chciał podać :)) TV Republika, to wg słów tego bufona i niedouka, to telewizja oparta na prawdzie i zupełnie niezależna:)) Na moje pytanie od kogo niezależna omal nie dostał palpitacji, a moje wspomnienie – jak to jego bliski współpracownik Józef Orzeł ( klub RONINA)13 grudnia 2013 roku wezwał policję na otwartą konferencję, aby mnie zastraszyć w wyrażaniu odmiennego zdania niż dopuszcza Chevron i ambasada USA nt. łupków i koncesji w Polsce – spieniło go do żywego.

  Stado baranów na sali spod znaku smoleńskiej sekty oraz etnicznych syjonistów omal nie wciągnęło mnie na pal wzorem demokratycznego Majdanu a’la Beria.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s