Na co gotów jest Zachód, aby przeszkodzić w referendum na Krymie?


Foto: EPA

Do referendum na Krymie pozostał tylko tydzień. W Autonomii ma zostać podjęta decyzja rozstrzygająca o jej dalszych losach: wejść w skład Federacji Rosyjskiej czy pozostać w składzie Ukrainy i rozszerzyć swoje pełnomocnictwa.

Przy czym Sewastopol po referendum może wejść w skład Federacji Rosyjskiej jako oddzielny podmiot. Tymczasem była premier Ukrainy Julia Tymoszenko gotowa jest rozpocząć na półwyspie wojnę partyzancką, a państwa zachodnie grożą Rosji wprowadzeniem sankcji.

Na Krymie i w  Sewastopolu pełna parą trwają przygotowania do referendum: przygotowywane są punkty do głosowania, sprawdzane są listy wyborcze, drukowanych jest 1,5 miliona biuletynów. Los półwyspu i miasta zostanie określony 16 marca: czy pozostaną w składzie Ukrainy, czy zostaną podmiotami Federacji Rosyjskiej. Te dwa pytania po rosyjsku, po ukraińsku i po krymsko-tatarsku będą widniały na kartach.

Jednocześnie na Ukrainie walka z rosyjskim językiem toczy się także w internecie. Nominowany przez Radę Najwyższą tymczasowo pełniący obowiązki prezydenta Aleksandr Turczynow nakazał wszystkim organom państwowym zablokować dostęp do rosyjskojęzycznych wersji swoich stron internetowych. Do niedzieli linki w języku rosyjskim zostały zlikwidowane już w 14 ministerstwach państwa, strony działają tylko po ukraińsku i angielsku. Bez względu na to, że na południu i na wschodzie państwa ludność mówi głownie po rosyjsku.

Zgodnie z sondażami, większość mieszkańców Krymu i Sewastopola chciałoby przyłączenia do Federacji Rosyjskiej. Jeśli w referendum to życzenie zostanie potwierdzone, to w ciągu miesiąca pod rosyjską jurysdykcję przejdą dwa podmioty, informuje przewodniczący Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Władimir Konstantinow:

Jestem o tym przekonany: prowadziliśmy sondaże w tym kierunku – mieszkańcy Krymu już poczuli się obywatelami innego państwa, ojczystego państwa. Nie wyjeżdżając nigdzie powróciliśmy do ojczyzny. 22 lata znajdowania się w składzie Ukrainy to walka o naszą samodzielność, o naszą tożsamość, walka o język, naszą kulturę i naszych bohaterów.

Zgodnie z rekomendacja Rosji, Autonomia zaprosiła na referendum międzynarodowych obserwatorów, aby przekonali się oni o przejrzystości i legalności głosowania. Jednak, niestety, zagraniczni obserwatorzy mogą wypaczyć rzeczywisty stan spraw na Krymie, zauważył Władimir Konstantinow.

Do przeszkodzenia w przeprowadzeniu referendum wzywa Zachód była premier Ukrainy Julia Tymoszenko. Nalega ona na zwiększeniu nacisku na Moskwę i już przygotowała projekt sankcji ekonomicznych, które Unia Europejska i USA powinny jej zdaniem, wprowadzić przeciw Rosji. Tymoszenko grozi także rozpoczęciem partyzanckiej wojny na Krymie, jeśli region zagłosuje za przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej.

Tradycyjnie już na powód do przeprowadzenia działań wojennych czeka Waszyngton. Sekretarz stanu USA John Kerry w rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem oświadczył, że przyłączenie Krymu do Rosji zamknie drzwi dyplomacji. A szef Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Martin Dempsey w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji opowiedział o tym, że nie wyklucza konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Mamy zobowiązania przed sojusznikami oraz NATO i zapewniliśmy ich, że jeśli sprawy dotkną tych zobowiązań, to z naszej strony nastąpi odpowiedź.

To, że Ukraina w ogóle nie jest członkiem NATO, a sytuację w państwie zaostrzają zachodnie państwa wraz z radykalnymi nacjonalistami USA najwyraźniej w ogóle nie interesuje.

 

za:http://polish.ruvr.ru/2014_03_09/Na-co-gotow-jest-Zachod-aby-przeszkodzic-w-referendum-na-Krymie-0142/

Reklamy

13 uwag do wpisu “Na co gotów jest Zachód, aby przeszkodzić w referendum na Krymie?

 1. Nauczcie sie do cholery jasnej ze te „referendum” jak to nazywacie jest pod lufami kalachow , dlaczego tego nie piszecie gowniarze !!!!

  Polubienie

 2. „Nauczcie sie do cholery jasnej ze te “referendum” jak to nazywacie jest pod lufami kalachow , dlaczego tego nie piszecie gowniarze !!!!” – gówniarzem to jesteś ty, a po za tym po nicku można dojść do wniosku żeś wielbiciel jueseju oraz zachodniej gównokracji, więc pakuj walizki i wynocha do twojej kochanej żydo-ameryki. I gówno cie powinien obchodzić wybór mieszkańców Krymu jak chcą do Rosji to co? zabronisz im? a chocby nawet było przeprowadzane pod lufami kałachów to i tak jest to lepsze niz pozostawienie Krymu na pastwę neobanderowców i euromatołów finansowanych, szkolonych i dozbrajanych przez żydo-banksterów.

  Polubienie

 3. Ja tylko dopisze,ze NIE WSZYSTKICH SLOWIAN MOZNA KUPIC ,
  BRAWO SLOWIANIE ,nie idzcie na żaden „lep” SZMULI i SZWABOW .

  PIENIADZE JAKIMI ONI SZASTAJA (skradzione/zawlaszczone przez wieki wszystkim narodom) ,teraz was zadlawia.
  Nareszcie Rosjanie odplaca się po 100-tu latach za SZMULOWSKO-SZWABSKA REWOLUCJE,urzadzona im przez Lenina

  Na nich faktycznie potrzebny tylko bat , w du.e i WON z rodzimych krajów poszczególnych narodow.

  Tylko gdzie teraz oni się podzieją ,wszędzie ich gonia od siebie i co ciekawe ,wlasnie na Zachodzie ,wiec pchaja się tam gdzie jeszcze „narody rozmodlone i niekumate” !

  A ten wyżej „od gowniarzy” to chyba sam gowniarz ,lub zle doinformowany SZMUL ?
  Tys człowieku podpisujący się „USA” naprawdę jesteś biedny i to pod każdym względem ,bo jeżeli faktycznie ty z USA to SLEPY i GLUCHY , nie wiesz kto i jak wygrywa wybory w USA.
  Jeżeli dorabiasz przez internet to wiedz,ze ten portal nie dla ciebie ,bo tu takich jak ty leja po odstających uszach i garbatym nosie szmulowskich glow !
  Tu „dorobkowiczow” poznaje się w mig .

  Polubienie

 4. USA,
  Nie podniecaj sie tylko trzymaj sie faktow historycznych.

  Krym byl darowany Ukrainie przez N.Chruszczowa (Ukrainca) w 1954r.

  Ukrainski zyd Jaceniuk (obecny premier) blokuje pokojowe marsze poparcia w sprawie autonomii Krymu, podczas gdy sam w porozumieniu z zydo-anglosaska mafia miedzynarodowa dokonal przewrotu i przejal wladze na Ukrainie w sposob zaprzeczajacy zasadom demokracji – vide rowniez amerykanskie poparcie dla autonomii Kosowa tylko dlatego, ze byl zamieszkaly w wiekszosci przez Albanczykow (bylych emigrantow z komunistycznej Albanii), pomimo, ze Kosowo bylo zawsze serbskie; rozdrobnienie Jugoslawii mialo rowniez swoj cel militarny, poniewaz Jugoslawia stanowila znaczna sile w Europie.

  Ukraina winna jest Polsce KRESY WSCHODNIE, ale o tym milcza wszystkie zydowskie media swiata wlacznie z bylymi i obecnymi wladzami Ukrainy – akty polskiej wlasnosci znajduja sie w archiwach panstwowych w Kijowie, ktore przekazala Rosja Ukrainie po 1991r, a powinna przekazac Polsce.

  NATO spelnia role swiatowego policjanta, ktorego uzywa zydo-anglosaska mafia miedzynarodowa do realizacji swoich celow: panowania nad calym swiatem i gojami – vide program zydowskiej supremacji jaki glosi zydowska sekta religijna CHABAD-LUBAWICZ, ktora goscila wielokrotnie w Bialym Domu, a takze na Kremlu u Putina, u Merkel, u Kaczynskiego, w Brukseli etc i to nie sa wycieczki turystyczne, ale wizyty w okreslonym celu.

  Ukraina nie jest czlonkiem NATO i obecnosc floty amerykanskiej na Morzu Czarnym oraz grozby generalicji i amerykanskiego zydostwa z Bialego Domu (np. Kerry) pod adresem Rosji i Putina dowodza kto przygotowal i stal za przewrotem na Ukrainie, a jednoczesnie realizowany jest program „Osaczania Rosji” autorstwa polskiego zyda Z.Brzezinskiego i to jest rowniez dowod agresywnej polityki zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej, ktora pod haslem demokracji realizuje swoje prywatne cele po trupach do sukcesu.

  Zydowscy doradcy Obamy, ktory jest pionkiem w ich grze, podobnie jak poprzedni prezydenci USA, najwyrazniej przeholowali w swoich kalkulacjach co moze bardziej zaszkodzic Ameryce i Europie niz Rosji z punktu widzenia ekonomii opartej na surowcach naturalnych, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny – wysoki skok cen ropy naftowej spowoduje skok kosztow produkcji i cen w innych dziedzinach ekonomi i gospodarki i w konsekwencji doprowadzi do sparalizowania ekonomii w krajach zachodnich i krachu na gieldach swiatowych.

  Polska i Polacy nie powinni kibicowac zadnej ze stron w konflikcie rosyjsko-amerykanskim, poniewaz nic na tym nie zyskuja, a opinie takich zydow, jak Kaczynskiego, Tuska i im podobnych nalezy olac.

  Polubienie

 5. Zbankrutowane USA: PODZIELIĆ Ukraine na TRZY PAŃSTEWKA: Zachodnią i Wschodnią Ukraine z granicą na rzece Dniep + Krym ! pisze:

  Dzisiaj na wielu dosyć POWAŻNYCH stacjach radiowych w USA prowadzono dysputy jak POTRAKTOWAĆ nacjonalistę BANDEROWCA(tak jego określali!) ukraińskiego Jacyniuka, który ma przylecieć na ŻEBRY do zbankrutowanego Waszynktonu JUTRO, czyli w Środę.

  Społeczeństwo i przecietni obywatele Ukrainy zostali z pełną cyniczną premedytacją KOMPLETNIE SKONFLIKTOWANI oraz na TRWAŁE PODZIELENI przez ekstremistów pod wzgledem ekstremizmów narodowych i zapatrywan politycznych.

  Obecny ekstrymistyczny „nowy rząd” ukrainy faktycznie FIZYCZNIE podzielił obywateli na DWIE częci:

  1. Zawziętych zwoleników pro-zachodnich mieszkajacych w kierunku ZACHODNIM od rzeki Dniepr, ILUZORYCZNIE zoorientowanych na „pomoc kredytową” z zachodniej Europy liczących na CÓD „gruszek na wierzbie” JAKOBY by mieli otrzymac ze zbankrutowanej zdemoralizowanej UE i odległego też zbankrutowanego USA, które NIC a NIC NIE da za darmo tym „zachodnim ukarińcom”.Zachodnia Ukraina jest bardziej bezrobotna i klepie biedę.

  2. Wschodnich obywateli ukarinskich, częściej nardowości rosyjskiej, tych mieszkajacych na WSCHÓD od rzeki Dniepr do granicy z Rosja, wyraźniej czytających REALIA swojego geopolitycznego położenia produkujacych 35% towarów bez problemu EKSPORTOWANYCH do Rosji, których „zachód” nigdy od nich NIE kupi.Oni z tego żyją.

  Ten PODZIAŁ dwóch grup obywateli Ukarainy był kiedyś tylko MYŚLOWY, który był w jakiś sposób zarzadzalny przez takiego Janukowicza usiłujacy lawirowc, GODZAĆ te dwie orientacje, tak aby NIE doszło do FIZYCZNEGO konfliktu czyli SKRAJNEGO podziału już na ziemi, do którego doprowadziała EXTREMA nacjonalistów Jacyniuka i jego kumli BANDEROWCÓW z zachodniej Ukrainy.

  Wyglada na to, że NIE da się już POGODZIC w rzaden sposób tych tak bardzo SKONFLIKTOWANYCH obywateli, którzy zaczeli walczyc z urzyciem broni. Zatem, aby było możliwe prowadzenie FAKTYCZNEJ działności gospodarczej bez zakłuceń, aby było z czego życ bez doprowadzenia do WOJNY DOMOWEJ, to LEPIEJ dla USA i UE będzie, gdy tą obecną Ukraine PODZIELI się na DWIE CZĘŚCI z fizyczną granicą na rzece Dniepr, napewno z całą PEWNOŚCIĄ i RADOŚCIĄ przystanie na to USA, bo to się obejdzie NAJNIŻSZYM kosztem dla USA i Rosji: tzn. powstaną DWA ODZIELNE panstwa: Zachodnia Ukraina i Wschodnia Ukraina + jeszcze ODZIELNIE Krym. Tak gadali na stacjach radiowych w USA.

  Dzisiaj innej drogi NIE MA, aby NIE było otwartej zbrojnej WOJNY domowej jaka była miedzy Koreją Północna i Południową. USA NIE będzie prowadzic wojny o jakąś tam Ukraine, oddaloną o 12 tysiecy kilometrów od swoich granic. USA nic, a nic NIE zyskało na prowadzeniu wojny w Kreji więc tym bardziej USA nie miało w przeszłości zysków i NIE będzie mieć z Ukrainy.

  Jak Ukraina zostanie PODZIELONA na DWIE części to te DWIE CZĘŚCI będą BARDZIEJ STABILNE, niż ta dzisiaj SKONFLIKTOWANA w jedej całości i LEPIEJ będzie się prowadzic interesy.
  TAKIE są REALIA po AWANTURNICTWIE BANDEROWCÓW na Majdanie w Kijowie, którzy SKONFLIKTOWALI Ukrane na stałe i ją ROZWALILI, podzielili.

  Dalej gadali nad-redaktory na stacjach radiowych w USA, że jak tak za 50 lat w końcu ukrancy KIEDYŚ zmądrzeją i nie będzie NACJONALISTYCZNYCH awantur to im POZWOLIMY sie połączyc spowrotem w jedno państwo jak Niemcom z NRD i NRF, gdyż obecnie ukraincy NIE dorośli aby życ zgodnie w jednym państwie.
  Konic.Kropka.

  Polubienie

 6. Zbankrutowane USA,
  W celu unikniecia wojny, pomysl podzialu Ukrainy na wschodnia i zachodnia plus Krym jest dobry, ale jesli chodzi o czesc zachodnia Ukrainy to do 28 stopnia dlugosci geograficznej wschodniej, czyli od Kamienca Podolskiego na polnoc, ziemie te sa WLASNOSCIA POLSKICH RODOW SZLACHECKICH od kilkunastu stuleci (w okresie przedrozbiorowym 1772-1795, polska wlasnosc siegala az do Dniepru) i jest to okreslone rowniez w TRAKTACIE RYSKIM (majacym charakter pokojowy) z marca 1921r pomiedzy Polska (wowczas II RP), zydo-bolszewickim ZSRR (ktoremu nie udalo sie zaprowadzic komunizmu w Europie zachodniej po trupie Polski) i Ukraina (ktora byla sztucznym tworem panstwowym zlozonym z rosyjskich i bialoruskich zbiegow wymieszanych z Tatarami i zydostwem).
  Stosujac sie do zawartego porozumienia miedzynarodowego pomiedzy Polska, ZSRR i Ukraina (Traktat Ryski z 1921r), ukrainski zyd i SZOWINISTA Jacyniuk bedzie musial wyniesc sie z Kijowa i zbudowac „swoje wlasne panstwo” na tratwie, ktora bedzie mogl plywac po Dnieprze (granica i strefa miedzynarodowa) razem z doradcami zydowskimi z USA i Europy zachodniej – za kazdym razem zyd Jacyniuk bedzie musial pisac podanie o pozwolenie wyjscia na lad i bedzie placil wysokie clo, gdyby przyszedl mu do glowy handel.

  Historia dowodzi, ze ZYDOWSKA ZARAZA, ktora rozpanoszyla sie po swiecie sieje zamet i zniszczenie, a od roku 1897 (Pierwszy Swiatowy Zjazd Syjonistow w Bazylei, Szwajcaria) ZYDOWSKA ZARAZA postanowila zdobyc kontrole na calym swiatem i gojami, co realizuje z uporem maniaka i obowiazkiem gojow jest sie temu przeciwstawic, bo tu chodzi o BYC ALBO NIE BYC gojow – tych tematow nie bedzie poruszac zadna oficjalna stacja radiowa i telewizyjna, poniewaz albo sa wlasnoscia zydostwa, albo sa uzaleznione od zydostwa.

  p.s.
  Dzieki za przekazanie informacji.

  Polubienie

 7. Myślenie czekoladowego Marsa ze zdegenerowanym przez amerykańskie hamburgery mózgiem ma cechy majaczenia pseudohistorycznego i oderwane jest od wszelkiego realizmu i nie ma nic wspólnego z polskim interesem narodowym.

  Podział obecnej Ukrainy( która oczywiście, że jest tworem sztucznym i bez perspektyw jako byt samodzielny i nie stowarzyszony lub włączony do Rosji.) na zachodnią( banderowską) i wschodnią ( prorosyjską lub sfederalizowaną z Rosją), to prawdziwe nieszczęście dla Polski. Otrzymamy bowiem za naszą pd. – wschodnią granicą przymierający z głodu skansen sfrustrowanych banderowców, którzy przez rządzących nimi żydów będą ( przy braku interwencji Rosji zajętej reintegracją części wschodniej przed drugim etapem, tj, poproszeniem Europy o rozwiązanie przez Rosję kwestii ukraińskiej) podjudzani przeciw Polsce. Doprowadzi, to nasz kraj do skraju załamania, gdyż jednocześnie wzmagany i popierany przez żydów niemieckich będzie separatyzm Śląska w myśl „unijnego” prawa do samostanowienia i tolerancji etnicznej i narodowościowej. Takim sposobem – wydymana przez żydo-anglosasów z tak ulubionej przez Marsa hameryki – Polska jak zwykle robiąca za pożytecznego idiotę sama założy sobie stryczek na szyję.

  Jedyne wyjście, to porozumienie z Rosją, kopnięcie w dupę żydowsko-anglosaskich usług samobójstwa polskiego oraz ewentualnie rosyjsko-polska-białoruska misja stabilizacyjna na zachodniej Ukrainie w celu pozbycia się żydowsko-banderowskich awanturników i podżegaczy oraz ustalenie wschodnioeuropejskiej wolnej strefy ekonomicznej pod słowiańskim protektoratem Rosji- Polski-Białorusi ( z zaproszeniem np. kapitału chińskiego)

  Polubienie

 8. Polska , Rosja , Białoruś to jedyne wyjście.. Ale narazie Polski nie ma… Wpierw trzeba było by pogonić tą żydowską hucpę z Wiejskiej…
  Ale rzeczywiście jak dojdzie do podziału Ukrainy to mamy przerąbane… Wydaje mi się że tej rządzącej żydowskiej hucpie w Polsce na tym zależy.. aby Polski nie było…. Well Cadyk Sikorski przecież powiedział, że budżetem Polski powinny zarządzać Niemcy… Cadyk Lejba Kohn /Wałęsa/ również to potwierdził… Choroba wie… ale oni może grają na to by dokonać rozbioru Polski..już literalnie..bo po co niby popierają .banderowców…. Ba… jeszcze oczekują od nas patriotyzmu… – /ostatnio modny temat w mediach/ niby mamy dać sie zarżnąć w imię międzynarodowego żydowskiego syjonizmu!….
  W życiu…

  Polubienie

 9. paziem,
  Albo potracil cie samochod, albo spadla ci na glowe cegla, bo majaczysz jak w goraczce.
  Czlowiek rozumny wyciaga wnioski z wydarzen historycznych dotyczacych stosunkow polsko-rosyjskich i polsko-radzieckich. Z kolei POLSZEWIK (polska odmiana bolszewika) jak ty ciagle agituje pomimo, ze jego agitacja jest pozbawiona sensu.
  Jak chcesz do ZSRR”bis”, ktore blednie nazywasz „Rosja” to droga wolna, ale nie pchaj Polski i Polakow ponownie w gowno, z ktorego wyszli 20 lat temu.

  Nieszczesciem dla Polski jest ZYDOSTWO oraz taki „meat head” jak ty paziem, ktory wlazi Putinowi w dupe bez wazeliny, bo liczy, ze Putin zrobi za niego brudna robote i podobnie jest w przypadku sekty katolickiej, ktora nakazuje Polakom modlic sie do Boga, zeby zrobil za nich brudna robote w Polsce.
  Wy jestescie smierdzace lenie, ktorzy siedza na dupie i ciagle narzekaja na swoj los.
  A tu trzeba ruszyc mozgiem, zawinac rekawy i wyczyscic polskie podworko z gowien, ktore zalegaja od ponad 60 lat.
  Albo bedzie w Polsce porzadek, albo bedziecie gnic na kupie gnoju – wybor nalezy do was.

  Szowinista Jacyniuk jest pionkiem w zydowskiej grze – vide pionek A.Hitler, ale to dopiero polowa problemu. Druga polowa problemu jest spoleczenstwo, ktore siedzi na dupie i narzeka, ale nic nie zrobi, zeby zwalczyc problem w zarodku i tu jest problem.
  Bo kto toleruje zlo, zeby sie nie narazic i niczego nie stracic, staje sie ofiara zla i moze wszystko stracic, wlacznie z zyciem wlasnym.
  To zyciowe spostrzezenie powieksza zbior polskich przyslow o nowe przyslowia:
  „Kto nie zwalcza zla w zarodku ma u siebie zlo”.
  Analogicznie:
  „Kto nie zwalcza ognia w zarodku ma u siebie pozar”.
  Przyslowia sa madroscia narodu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s