Pułapka personalizmu. Nasz stosunek do Kościoła i religii – cd.


 Mamy, więc oto wielkie oszustwo służących Syjonowi, Kościoła instytucjonalnego, cywilizacji łacińskiej, realizowane pod pozorem etycznej szlachetności.

    Nie trzeba być wyjątkowo bacznym obserwatorem życia społecznego, czy szeroko rozumianej polityki schyłku XX i początku XXI wieku, żeby dostrzec, iż współczesny kryzys ekonomiczny jest tylko jednym z przejawów kryzysu cywilizacyjnego świata Zachodu.

I że przewartościowaniu podlega wszystko to, co stanowi zarówno otoczenie człowieka, czyli rzeczywistość, w której żyjemy jak i wartość oraz godność osoby ludzkiej. Proces ten jest realizowany – bo ma on swoich twórców i wykonawców -, z wykorzystaniem osiągnięć socjotechniki, a więc przy pomocy szczytnych haseł obrony praw, godności, sprawiedliwości, wolności, równości szans, demokracji, ale także, choć nieco rzadziej, przy użyciu siły militarnej. Innymi słowy twórcy „DOBRA” wprowadzają je podstępem, a w razie oporu, to i siłą – jeśli cel „szlachetny”, to można zabijać w imię standardów cywilizacji Zachodu. A czy zachodnia cywilizacja nie jest przypadkiem tożsama z cywilizacją łacińską?

 

Naturalną obroną przed procesami degeneracji życia społecznego, życia narodu, instytucji państwa, jest odradzanie się nacjonalizmów (nie mylić z szowinizmem!) – narodowych państw. I rzecz zdumiewająca, wszyscy ci, którzy domagają się „DOBRA”, w imię wspomnianych wcześniej szczytnych wartości, stają się wrogami nacjonalizmu, wrogami narodowego państwa, które sprzeciwia się degeneracji ludzkiej cywilizacji – ?

Jednym z głównych zarzutów stawianych nacjonalizmowi jest jego dbałość o dobro grupy, czyli wspieranie tzw. cywilizacji gromadnościowej. Przeciwnicy nacjonalizmu są zwolennikami personalizmu – na piedestał wynoszą dobro jednostki.

 

Odzyskaną przez Polaków wolność i demokratyczne rządy pochwalał sam JPII


                             Czym jest i komu służy filozofia personalizmu?

 Jest to nurt w kulturze i filozofii XX wieku, który w centrum swoich zainteresowań stawia osobę, a nie społeczność. W literaturze przedmiotu znajdziemy informację, że personalizm powstał w opozycji do totalitarnych systemów państwowych, które doprowadziły Europę i świat do tragedii ludobójstwa. Być może w tak lapidarnym ujęciu da się przełknąć to stwierdzenie jako prawdziwe – z pewnością taką nadzieję żywią propagatorzy omawianej filozofii. Personalizm występuje zarówno jako kierunek świecki, odnoszący osobę do „absolutu”, jak i religijny, odnoszący osobę do istoty Boga. W Polsce, w kraju chrześcijańskim, personalizm występuje głównie jako myśl chrześcijańska wsparta takimi autorytetami jak ks. J.Tischner, JPII, czy o. M.A.Krąpiec.

 

Już nawet proste, logiczne rozumowanie pozwala wyprowadzić wniosek, że dobro grupy nie może być realizowane bez uwzględnienia dobra jednostki i na odwrót, dobro jednostki musi uwzględniać dobro grupy. Ta wzajemna zależność implikuje oczywiste ograniczenia: jednostki względem grupy i grupy względem jednostki.

Ponieważ jednostka, grupa, naród, społeczność państwa, nie funkcjonują w próżni, ale w sąsiedztwie identycznych podmiotów, to czy tego chcemy, czy nie i czy nam się to podoba, czy nie, poddani jesteśmy walce o byt. Kiedyś w tej walce używaliśmy maczugi, potem karabinu, a dzisiaj tzw. czynników produkcji: ludzi, ziemi, kapitału – czyli ekonomiki gospodarowania oraz bywa, że i nadal karabinu, uwiarygodniającego np. zachodnie idee, jak choćby unijną integrację.

Libia skonczona

W związku z tym podporządkowywanie bez zastrzeżeń paradygmatowi personalizmu całego życia społecznego i państwowego jest szkodliwym i niebezpiecznym absurdem nie tylko dla grupy, ale także dla samej jednostki. Osłabiona grupa, naród, państwo, nie będą w stanie zagwarantować praw jednostki.

Interesujące, że podobny błąd w myśleniu popełniają apologeci liberalizmu gospodarczego, domagający się jednocześnie całkowitej wolności gospodarowania dla jednostki i ograniczenia niemal wszystkich funkcji państwa, no, może poza obronnymi. Tylko kto i w czyim imieniu będzie chronił tę wolność dla przedsiębiorczych jednostek, stanowiących niewielką część w porównaniu ze społecznością najemnych pracowników, bezrobotnych i ich rodzin? Przy czym liberałowie powołują się tu właśnie na Kościół, na cywilizację łacińską i głoszoną przezeń filozofię personalizmu w postaci „prawa do wolności” danego przez samego Boga. Tylko, czy z tej wolności skorzystają w jednakowym stopniu przedsiębiorcze jednostki i najemni pracownicy oraz bezrobotni i bezdomni?

 

Wiele wyjaśnia personalistyczna myśl o. M.A.Krąpca, który w swoim życiorysie – co chyba nie jest bez znaczenia – odnotował flirt z żydo-masonerią. Jak sam opowiadał, w 1938r. po wejściu w życie dekretu prezydenta I.Mościckiego, delegalizującego wszystkie organizacje o strukturach niejawnych, przyszły zakonnik maturę musiał zdawać już w innej szkole.

Personalizm według o. M.A.Krąpca na podstawie jego pracy: „O ludzką politykę” zwięźle przedstawił  prelegent Radia Maryja, profesor KUL i WSKSiM (stworzonej przez o. T.Rydzyka), M.Ryba:

„Osoba ludzka jest w tym ujęciu absolutnie bytem podstawowym, w odniesieniu do której budowane być powinny wszelkie urządzenia społeczne. W żadnym przypadku nie powinna być ona traktowana i używana jako środek do celu, choćby najbardziej „szczytnego”. Wszelkie zatem tendencje do absolutyzowania państwa czy narodu, z jakimi mieliśmy do czynienia w historii, obce są cywilizacji łacińskiej.”

Zatem z łacińskiego punktu widzenia ocena konkretnych systemów państwowych, kultur i cywilizacji jest uwarunkowana odpowiedzią na pytanie: czy człowiek może się w sposób pełny rozwinąć w nich jako osoba?

(http://cywilizacja.ien.pl/?id=77 )

 

Jak z tego widać Kościół, cywilizacja łacińska, były i są wrogiem państwa narodowego. Kiedyś utrudniało ono władzę Rzymowi. Pośrednim beneficjentem cywilizacji łacińskiej, władzy Rzymu – poprzedniczki współczesnej nam UE -, było żydostwo, którego zasięg pasożytowania na narodach pokrywał się z obszarami opanowanymi przez cywilizację łacińską. Współcześnie, gdy UE staje się w Europie tym, czym kiedyś był Rzym, żydostwo jest bezpośrednim beneficjentem nowego porządku, który jest etapem na drodze do NWO.

I rzecz ciekawa, zarówno UE jak i Kościół głoszą wszem i wobec filozofię personalizmu, UE świecką, Kościół chrześcijańską, jako jedyne, słuszne, dobre, nowoczesne, rozwiązanie cywilizacyjne wskazane do naśladowania – do naśladowania nawet pod przymusem siły Zachodu. Paralela do krucjat krzyżowych niosących niewiernym ludom zdobycze cywilizacji łacińskiej jest tu aż nadto oczywista.

jerusalem

Obydwie filozofie stoją w opozycji do państwa narodowego, które siłą rzeczy jest nieprzyjazne tym wszystkim elementom obcym, mniejszościom narodowym, dla których asymilacja z grupą, z narodem, jest genetycznie nie możliwa, które chcą podporządkować grupę i naród dla własnych celów i korzyści. Takim elementem pasożytującym na narodach były i są mniejszości żydowskie, Żydzi – odwieczni wrogowie państwa narodowego. To ich światowa finansjera sprawująca faktyczne rządy w świecie Zachodu wyznacza standardy zachodniej cywilizacji, co należy rozumieć jako realizację degeneracji ludzkiej cywilizacji dla potrzeb światowego syjonizmu budującego NWO wielonarodowej niewolniczej masy.

 

I tak dochodzimy do pytania, czy godność osoby ludzkiej i wszystkie przynależne jej prawa realizowane są pełniej w cywilizacji gromadnościowej, np. przez socjalistyczną PRL, w której nie istniały bezrobocie, bezdomność, samobójstwa z biedy, czy w cywilizacji personalistycznej, w której bezrobocie, bezdomność, samobójstwa z biedy, są jej nieodłącznym atrybutem?

Mamy, więc oto wielkie oszustwo służących Syjonowi, Kościoła instytucjonalnego, cywilizacji łacińskiej, realizowane pod pozorem etycznej szlachetności.

 

Dariusz Kosiur

Nasz stosunek do Kościoła i religii” –  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/07/nasz-stosunek-do-kosciola-i-religii/

Reklamy

18 uwag do wpisu “Pułapka personalizmu. Nasz stosunek do Kościoła i religii – cd.

 1. Filozofia Kosciola Rzymsko Katolickiego oparta jest od strony filozoficznej na Arystotelesie i jego kontynuatorze sw Tomaszu z Akwinu. Wedlug Arystotelesa czlowiek jest istota spoleczna tj potrzebuje np zbiorowosci panstwowej by sie prawidlowo rozwijac. Dla maluczkich tj nie skazonych „cywilizacja lacinska” wystarczy przyjrzec sie prawom naturalnym o zachowaniu gatunku: kogut jest gotow poswiecic swe zycie aby ochronic kury. Widac, ze przemytnicy roznych idei przyozdabiaja je rzymskimi orlami by nadac im pozory odwiecznych prawd. Nim powstaly rzymskie drogi i prawa w tamtych spoleczenstwach czlowiek wzrastal w rodzinie o nie kwestionowam autorytecie ojca. Niewolnik, ktory z braku dobrych manier stracil stan wolnego czlowieka mogl sie ich douczyc w srodowisku rodzinnym. Nawet najlepsze wiezienie nigdy nie dostarczy dobrych warunkow do resocjalizacji przestepcy. Tak sie jakos sklada, ze w naszych czasach medycyna nie zawsze zajmuja sie leczeniem ciala a system karny – duszy. 🙂

  Polubienie

 2. @Świętobor.
  Jest problem znalezienia osi symetrii miedzy liberalizmem a republikanizmem,co jest efektem CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI,pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,której doświadczamy.
  Można znaleźć uzasadnienie dlaczego Pan Darek jest konsekwentny i nie grzeszy wiedzą o CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.Jej ewolucyjne osiągnięcia opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA,która ma również niemieckie wydanie.wymowne było zekranizowanie sztuki Lusi Ogińskiej ZMARTWYCHWSTANIE przez Bohdana Porębę!!!
  Od tych bredni zaprezentowanych przez Dariusza Kosiura bardziej interesujący byłby wywód o CYWILIZACJI wg jego autorstwa.

  Polubienie

 3. przykład manipulacji
  biskup o Jezusie z Nazaretu i o narodzie wybranym.

  Natomiast z Biblii można się dowiedzieć, że Matka Boska wywodziła się z prostej linio od króla Dawida, a tenże król, był królem….(Eskimosów?)
  Ponieważ nie chcę słuchać podanego wykładu po raz wtóry, zapytam, czy biskup w swoim wykładzie wyłożył jakiej zatem narodowości był Jezus?

  Że jeśli będziemy posłuszni woli bożej….

  Polubienie

 4. Tak ,to sa fakty,ktorych nie da się już dalej kryc .
  A co do oczyszczenia Kosciola to mysle,ze BOG WSZYSTKICH LUDZI i SWEGO STWORZENIA DOKONA TEGO !
  Już czesc tu pokazanych na fotografiach zabral do siebie na SAD OSTATECZNY.
  Inni jeszcze czekaja w kolejce „wg.zaslug”.
  Czlowiek przez cale swe zycie „zbiera” uczynki dobre i zle,dokonuje tego na rozne sposoby,bywa,ze zaniecha zbierania złych ale nie wszyscy dokonują ZADOSCUCZYNIENIA w naprawie wcześniej wyrządzonego zla ludziom i swiatu.

  Każdy ma szanse ZAWROCENIA ZE ZLEJ SWEJ DROGI ZYCIOWEJ.
  Zegar BOZY wymierza nam czas .

  Polubienie

 5. @Adm
  Od choroby umysłowej najlepszymi znachorami byli wojownicy od mesjasza Karola Marksa.Jak widać kształtują też DEMOKRACJĘ SUWERENNĄ.

  Polubienie

 6. @Gutek
  Z komentarza wynika,że i Żydów nie można zamieścić w jednym worku.Trzeba mówić o ideologii i ich ewolucyjnej strategii grupowej i jest już literatura dająca opis dalszego ciągu CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ zanalizowanej przez Feliksa Konecznego.
  Jest również opis idei i stosowanych narzędzi dla budowania systemu SYNARCHICZNEGO.Odsyłam do Pierre Virion i jego książki RZĄD ŚWIATOWY-GLOBALIZM,ANTYKOŚCIÓŁ I SUPERKOŚCIÓŁ.Mogą tam się odnaleźć zwolennicy SUWERENNEJ DEMOKRACJI.

  Polubienie

 7. Chlopie uczony !
  No ,bo jak ci mam jeszcze trafic do „myslunku” – zejdz na ziemie do „prostaczkow” mimo,ze jesteś „uczony w pismie”.
  Nie baw się w profesorskie wywody ,bo ja w swym zyciu widziałem tez profesorow nago tańczących na stole (byli w pijanym widzie).
  Mnie już nic w zyciu nie zaskoczy nawet smierc,dlatego ludziom mowie/pisze wprost i namawiam innych do tego aby to czynili .
  Nawet prof. Jaroszynski zaczyna rozumieć prosta mowe i używa już innego jezyka.
  Nie mogą tego zrozumieć jeszcze inni „wsiokii robole”,którzy wznieśli się na wyzyny doktoratow i przelewają to co im do glow podczas nauk wcisnieto w mozgi chelpiac się nabyta wiedza.
  Jak mogą ludzie zrozumieć jakiś „system synarchiczn”y jak nie może zrozumieć POLAK POLAKA w dzisiejszych czasach i nadstawia grzbiet szmulowi czy szwabowi a baba du.e.
  Potem wszyscy wala do konfesjonalu szmulowskiego i już sa im wszystkie „grzychy” odpuszczone.
  Ida także do ich supermarketow po truciznę, a pole po ojcach i dziadkach dziczyzna zarasta , gd u szmula lub u szwabay cos urobia jakiś grajcar niosa go do szmulowskiego banku bo w chałupie już beczek ze zbozem „nima” ,nima tez gdzie i „piniadzow przechować,bo dziecki wydra na szmulowska dyskotekę”.

  I co będzie dobrze ?
  Nie – Mieciu ,koncz z uczona mowa,ta nie dla „prostaczkow” ,na tych wpierw potrzebna ZDROWA CZYSTA WODA prosto ze studni a nie ze szmulowskich wodociagow !

  WODA ORZEZWIAJACA ROZUM !
  Tu już nawet ewangieliczne przypowieści nie pomoga ,tak zostały skazone ludzkie rozumy .
  A wszystko zaczelo się od szmulowskiej karczmy.

  Polubienie

 8. @Gutek.
  Wszystko zaczyna się od filozofii i to już antyczni Grecy to wymyślili,stąd list rozwodowy opisany w HELLENIZM A JUDAIZM i rozwój kultury chrześcijańskiej.
  Jeżeli nie te korzenie to jakie?!Na jakich wartościach przyszłość Polaków chce oprzeć Gutek?

  Polubienie

 9. @Mieczysław S.Kazimierzak

  Czy potrafi Pan własnymi słowami napisać, z którymi poglądami w tekście Pan się nie zgadza i uzasadnić dlaczego?
  Język polski jak żaden inny pozwala na precyzyjną prezentację własnych poglądów.

  Polubienie

 10. Pingback: Kanonizacja JPII – od św.Stanisława ze Szczepanowa do św.JPII z Wadowic | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 11. Pingback: Nasz stosunek do Kościoła i religii – cz.1/2 | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s