Referendum w sprawie Krymu


Na referendum na Krymie przyjedzie 70 obserwatorów z 23 krajów

Foto: RIA Novosti

Foto: RIA Novosti

Prawie 70 międzynarodowych obserwatorów z 23 krajów zarejestrowało się, aby uczestniczyć w referendum na Krymie 16 marca – powiedział na konferencji prasowej w Symferopolu szef komisji Rady Najwyższej Krymu ds. przeprowadzenia referendum Michaił Małyszew.

Na referendum zostaną zadane dwa pytania: „Czy jesteś za wcieleniem Krymu do Rosji na zasadach podmiotu Federacji Rosyjskiej?” i „Czy jesteś za przywróceniem Konstytucji Republiki Krymu z 1992 roku i statusu Krymu jako części składowej Ukrainy?”. Za zaakceptowane zostanie uznane pytanie, na które zostanie oddana ponad połowa głosów.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_14/Na-referendum-na-Krymie-przyjedzie-70-obserwatorow-z-23-krajow-9707/

Reklamy

9 uwag do wpisu “Referendum w sprawie Krymu

 1. Moskwa uważa, że projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Ukrainy od początku nie miał żadnych podstaw – oświadczyło MSZ Rosji.
  W resorcie podkreślono, że wydarzenia na Ukrainie nie stwarzają zagrożenia dla międzynarodowego bezpieczeństwa i pokoju na świecie.
  Dzisiaj Rosja zablokowała przyjęcie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ przygotowanej przez Stany Zjednoczone rezolucji przeciwko referendum na Krymie.
  „Krok strony amerykańskiej można wyjaśnić jedynie dążeniem do zaspokojenia własnych interesów geopolitycznych poprzez maksymalne upolitycznienie i bez tego trudnej sytuacji, potęgowanie na skalę międzynarodową histerii wokół Ukrainy” – oświadczono w MSZ Rosji. Resort przypomniał, że w projekcie rezolucji nie ma nic na temat kluczowych wektorów wewnętrznego kryzysu na Ukrainie: przede wszystkim o przejęciu siłą władzy w Kijowie.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_15/MSZ-Rosji-projekt-rezolucji-RB-ONZ-nie-ma-podstaw-4409/

  Polubienie

 2. Rosja nałożyła weto w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na projekt rezolucji, który uznawał jutrzejsze referendum na Krymie za nielegalne.
  Dokument, przedstawiony przez Stany Zjednoczone, został poparty przez 13 krajów członkowskich Rady Bezpieczeństwa. Chiny wstrzymały się od głosu.
  Projekt rezolucji, zainicjowany przez Stany Zjednoczone w tym tygodniu, zakładał uznanie nadchodzącego referendum na Krymie za „nieważne” i wezwanie wszystkich krajów do odrzucenia jego rezultatów.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_15/Rosja-zablokowala-rezolucje-przeciwko-referendum-na-Krymie-9050/

  Polubienie

 3. Nieznani sprawcy porwali lidera partii Blok Rosyjski, deputowanego Rady Miejskiej ukraińskiego Sewastopola Giennadija Basowa – poinformowało biuro prasowe partii. Te doniesienia potwierdziła lokalna milicja.
  Partia Blok Rosyjski, druga co do liczebności w Radzie Miejskiej Sewastopola, została utworzona w 2002 roku na Krymie, jako organizacja do walki o prawa rosyjskojęzycznej ludności Krymu i Sewastopola. W 2012 roku partia nie weszła do Rady Najwyższej Ukrainy, ale jej lider Giennadij Basow został wybrany do Rady Miejskiej.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_15/W-Sewastopolu-porwano-lidera-partii-Blok-Rosyjski-4416/

  Polubienie

 4. Rosja przebazowała na Białoruś samolot wczesnego ostrzegania A-50

  Ta czterosilnikowa maszyna, zbudowana na bazie transportowego Ił-76, będzie stacjonowała w bazie Sił Powietrznych Białorusi w Baranowiczach, około 130 km od granicy z Polską.
  A-50 (w kodzie NATO – Mainstay) jest przeznaczony przede wszystkim do patrolowania przestrzeni powietrznej. Może być także wykorzystywany jako latające centrum dowodzenia i stacja przekaźnikowa, przez którą łączą się różne samoloty. Maszyna może też naprowadzać samoloty bojowe na cele.

  Według białoruskiego Ministerstwa Obrony przebazowany A-50 „pozwoli znacznie rozszerzyć możliwości zwiadu radiolokacyjnego i naprowadzania lotnictwa myśliwskiego Białorusi i Rosji, a także dowodzenia dyżurnymi siłami obrony powietrznej”.

  W czwartek Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało o przebazowaniu na Białoruś sześciu myśliwców przechwytujących Su-27 i trzech wojskowych samolotów transportowych. Będą one stacjonować w bazie Sił Powietrznych Białorusi w Bobrujsku, w obwodzie mohylewskim, około 130 km na południowy wschód od Mińska.
  Ministerstwo podało też, że „po zakończeniu niezbędnych czynności przygotowawczych załogi rosyjskich myśliwców będą pełnić dyżur bojowy wspólnie z białoruskimi kolegami, prowadząc zwiad powietrzny i broniąc przestrzeni powietrznej Państwa Związkowego” Białorusi i Rosji. Wyjaśniło również, że samolotami transportowymi przerzucono personel techniczny z Zachodniego Okręgu Wojskowego.

  W środę prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oznajmił, że jego kraj zaproponuje Rosji rozmieszczenie na swym terytorium do 15 dodatkowych samolotów w związku z aktywnością NATO przy granicy białoruskiej. Dodał, że chodzi o ćwiczenia lotnicze nad terytorium Polski. Minister obrony Białorusi Jury Żadobin przekazał później, że w grę wchodzi przemieszczenie w najbliższym czasie na terytorium Białorusi do 12 rosyjskich samolotów bojowych.

  W tym tygodniu na ćwiczenia do Polski przyleciało 12 samolotów F-16 amerykańskich sił powietrznych wraz z personelem technicznym. Początkowo odbywające się co kwartał rotacyjne ćwiczenia polsko-amerykańskie planowano na mniejszą skalę, ale przed najbliższą edycją zapadła decyzja o ich rozszerzeniu. Okresowe pobyty amerykańskich F-16 i transportowych C-130 Hercules odbywają się od dwóch lat na podstawie dwustronnej umowy.

  (meg)

  za:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-przebazowala-na-Bialorus-samolot-wczesnego-ostrzegania-A-50,wid,16474702,wiadomosc.html

  Polubienie

 5. Pytania zwiazane z referendum na Krymie sa pokretne i moim zdaniem powinny brzmiec:
  1. Czy jestes za powrotem Krymu do Rosji ?
  2. Czy jestes za pozostaniem Krymu przy Ukrainie ?
  3. Czy jestes za autonomiczna Republika Krymu ?

  Polubienie

 6. Putin wykonał właśnie arcygenialny ruch. W ciągu jednego dnia zarobił 20 miliardów dolarów, odzyskując przy tym rosyjskie przedsiębiorstwa, które w wyniku pieriestrojki w połowie zostały przejęte przez amerykańskich i europejskich „inwestorów” czytaj judeo-satanistów!
  Konfrontacyjnym podejściem względem Ukrainy spowodował gwałtowny spadek cen akcji rosyjskich spółek energetycznych, naftowych i gazowych. Zachodni potentaci zaczęli lekko panikować. Zdenerwowanie narastało dzięki wojennej nagonce w mediach korporacyjnych. Rubel leciał na łeb, na szyję a wraz z nim ceny akcji, osiągając głębokie dno. Dramat rozegrał się na przestrzeni jednego tygodnia. Zaczęło panować przekonanie, że Moskwa kierowana przez „szaleńca” zmierza ku ekonomicznej katastrofie.
  W decydującym momencie Putin dał sygnał do wykupienia wszystkiego, co było dostępne na giełdach. Gdy judeo-sataniści się połapali, było za późno. Zyski z działalności firm rosyjskich będą od tej pory spływały do kasy państwowej, a nie do kieszeni śmiertelnych wrogów Słowian. Rubel samoistnie odzyskał swoją wartość. Tym sposobem Putin użył histerycznej propagandy wojennej i nagonki skierowanej w jego osobę dla wzmocnienia Rosji!

  Polubienie

 7. „93 proc. mieszkańców Krymu zagłosowało za przyłączeniem do Rosji”
  Według badań opinii publicznej, które publikuje Ria Novosti, 93 proc. mieszkańców Krymu zagłosowało za przyłączeniem do Rosji.

  Polubienie

 8. Referendum zakończone,MADROSC ludzi pochodzenia rosyjsko-słowiańskiego na Krymie udowodnila (95,5%),za kim i za czym należy isc przez zycie (MADROSC,ROZSADEK,WYRACHOWANIE,POKOJ) !
  Obcy w kosmos won !

  Mniejszosc OBCA (4,5%) dostala w pysk,dzisiaj media na kłamstwie oparte ziona zolcia jak ukrainska flaga ,także sikorki kwila i wysuwają się na najwyższe drzewa,bo ich korzenie rodowe tego wymagają.

  Prezydent Putin po raz kolejny okazal spokoj i opanowanie ,także w rozmowie z Obama.

  Aj waj przepadl krymski raj !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s