Krym ogłosił niepodległość


Foto: RIA Novosti

Foto: RIA Novosti

Deputowani Rady Najwyższej Krymu przyjęli rezolucję w spranie niepodległości autonomii – poinformowało biuro prasowe parlamentu.

„Rada Najwyższa Autonomicznej Republiki Krymu, wypełniając bezpośrednią wolę narodów Krymu wyrażoną podczas referendum 16 marca 2014 roku (…), postanawia ogłosić Krym niezależnym i suwerennym państwem – Republiką Krymu” – zapisano w dokumencie.

Parlament zwrócił się również z prośbą o przyjęcie Krymu do Rosji w charakterze podmiotu Federacji Rosyjskiej.

Wcześniej poinformowano, że 96,77% mieszkańców Krymu, którzy wzięli udział w referendum, zagłosowało za przyłączeniem do Rosji.

Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_17/Krym-oglosil-niepodleglosc-4330/

25 uwag do wpisu “Krym ogłosił niepodległość

 1. Zgodnie z wynikami referendum, które odbyło się na Krymie, 96,77% biorących w nim udział mieszkańców półwyspu opowiedziało się za przyłączeniem autonomii od Federacji Rosyjskiej – poinformował szef komisji ds. referendum Michaił Małyszew.
  „Liczba głosów uczestników ogólnokrymskiego referendum oddanych na pytanie „Czy jest Pan/Pani za przyłączeniem Krymu do Rosji na prawach podmiotu Federacji Rosyjskiej”, wyniosła 1 233 002 osób, co w przeliczeniu na procenty daje 96,77%” – powiedział Małyszew. Zgodnie z jego słowami frekwencja na wyborach wyniosła 83,1%.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_17/96-77-uczestnikow-referendum-opowiedzialo-sie-za-przylaczeniem-Krymu-do-FR-8959/

  Polubienie

 2. Prezydent Rosji Władimir Putin we wtorek, 18 marca, zwróci się z posłaniem do Rady Federacji w związku z przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej nowego podmiotu, Krymu – poinformował dzisiaj wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Rosji Iwan Mielnikow. Wystąpienie Putina zaplanowano na 15:00 czasu moskiewskiego.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_17/Putin-zwroci-sie-z-poslaniem-do-RF-w-zwiazku-z-przylaczeniem-Krymu-do-Rosji-4795/

  Polubienie

 3. Sukces także w Wenezueli
  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2014/03/z15635777fpolicja-z-zatrzymanymi-protestujacymi.jpg?w=700

  Prezydent Wenezueli rozpędził opozycyjny Majdan organizowany przez żydostwo z USA
  za: http://wyborcza.pl/1,75477,15635713,Prezydent_Wenezueli_rozpedzil_opozycyjny__Majdan_.html

  Płacze Nasz (żydowski) Dziennik: Przegrany „wieczny” prezydent
  Hugo Chávez potknął się o Chrystusa. Kościół zawsze aktywnie uczestniczył w budowaniu zdrowego i odważnego społeczeństwa w Wenezueli. Dlatego po przejęciu władzy przez socjalistę na ataki nie trzeba było długo czekać.
  Przez cały okres swojej „wiecznej” władzy Chávez, który był zażartym przyjacielem Raula i Fidela Castro, Putina, Łukaszenki, Ahmadineżada, al-Asada i innych „szanujących” prawa człowieka władców, walczył zażarcie z Kościołem katolickim, ponieważ wiedział, że sprzeciwia się on jego bezwzględnemu podporządkowaniu osoby kolektywowi, polityce miażdżenia indywidualnych cech jednostki dla dobra ogółu, i to dla jakiegoś utopijnego „dobra”. Jak każdy dyktator przegrał. Raju na ziemi nie zdążył zbudować. Następca dyktatora też go nie wybuduje. Jeżeli zaś Nicolás Maduro pójdzie drogą Cháveza, wówczas krew będzie się długo lała na ulicach miast Wenezueli, jeżeli ustąpi, choć na krok, powtórzy historię z Majdanu, czyli straci władzę.
  http://www.naszdziennik.pl/wp/70800,przegrany-wieczny-prezydent.html

  Polubienie

 4. Nasz (żydowski) Dziennik: UE: Referendum na Krymie nielegalne
  http://www.naszdziennik.pl/swiat/71472,ue-referendum-na-krymie-nielegalne.html

  GW – żydowska gadzinówka Michnika: Szef OBWE: referendum na Krymie będzie nielegalne
  http://wyborcza.pl/1,91446,15607895,Szef_OBWE__referendum_na_Krymie_bedzie_nielegalne.html

  W podobnym duchu informują Polaków wszystkie pozostałe żydo-media. Jak można wnioskować, legalne jest tylko to, czego dopuszczą się syjonistyczne zbiry.

  Polubienie

 5. W ściekowych mediach w Polsce – gewałt.. – krzyczą – „Putin udławi się Krymem’.. Pozostało im już tylko krzyczeć… „Psy szczekają, a karawana jedzie dalej”.. Cha…cha…

  Polubienie

 6. Putin załamany, najpierw się rozpłakał, a potem popadł w chorobliwie zaraźliwy śmiech, gdy: po przestudiowaniu polskich mediów zrozumiał, że Polska jest mocarstwem, Rosja słabym bankrutem, a on sam idiotą. Geniusz syjonizmu zwyciężył raz jeszcze – ???????????

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2014/03/1966697_663602760341817_930649799_n.jpg?w=700

  Polubienie

 7. Ukraina: Niepokoje na wschodzie kraju. Protest przed polskim konsulatem

  Niespokojnie na wschodzie Ukrainy. W Doniecku prorosyjscy aktywiści zaatakowali budynki rządowe, a w Charkowie protestowali przed polskim konsulatem w tym mieście. Padały hasła „Polska, won!” i „Europa nie przejdzie„.
  http://wiadomosci.onet.pl/ukraina-niepokoje-na-wschodzie-kraju-protest-przed-polskim-konsulatem/fzxvd

  Oto, co zawdzięczamy syjonistycznym kreaturom z III RP.

  Polubienie

 8. Opublikowano 16 mar 2014
  więcej na: http://www.koniec-swiata.org
  Do szturmu na budynek administracji doszło po raz kolejny w Doniecku. Siedzibę Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zaatakowali prorosyjscy demonstranci, którzy wyłamali rolet przeciwwłamaniowe i dostali się do środka, demolując wnętrze budynku.

  Protestujący wokół budynku trzymają flagi Rosji i krzyczą: „Zagłębie Donieckie to Rosja”, a także określają miejscowego oligarchę Rinata Achmetowa mianem „wroga narodu” i wyrażają swoje poparcie dla przywódcy separatystów Pawła Hubariewa, który przebywa w areszcie. Żądają także referendum, oficjalnie o federalizacji Ukrainy, choć część otwarcie mówi, że następnym krokiem będzie ogłoszenie niepodległości obwodu i dołączenie do Federacji Rosyjskiej. Ochrona manifestacji pilnuje, aby nie doszło do żadnych prowokacji.

  Polubienie

 9. Rosja absolutnie nie może „odpuścić” Ukrainy. Przekazanie kontroli nad tym krajem USA i UE – może oznaczać koniec imperium.
  Utrata Ukrainy natychmiast spowoduje wkroczenie Chin od wschodu.
  Dlatego też wcześniejsze „rozegranie” Bałkanów przez USA/UE/NATO – było wstępem do ataku na Ukrainę – czyli ataku na Rosję.

  Z drugiej strony USA/UE nie może odpuścić Ukrainy – bo to będzie dla nich koniec procesu globalizacji – próby przejęcia kontroli nad światem za pomocą pieniądza.

  Po porażkach w Ameryce Południowej, Syrii, Afganistanie, Iranie i Korei – USA musi „wygrać” Ukrainę – aby utrzymać swoją rolę mocarstwa światowego.

  Moim zdaniem USA/UE – nie mają żadnych szans wygrać z Rosją wojny o Ukrainę. Pomimo wielu atutów – są po prostu za słabe gospodarczo i finansowo (ich waluta są bez wartości) a z pewnością nie będą ryzykować konfliktu zbrojnego. To dla nich obecnie żaden interes – wojna o Ukrainę.

  Pozostaną więc przepychanki i groźby dyplomatyczne, które medialnie dobrze się sprzedaje – ale los Ukrainy jest już przesądzony.

  Ukraina będzie podzielona na trzy części – i to w najbliższym czasie.
  Podskoczą ceny gazu i surowców – ktoś przecież musi za ten konflikt zapłacić – a będą to w większości zwykli, normalni ludzie.
  Ci, którym marzyła się wolność i dobrobyt.
  nadużycie link skomentuj
  Ryszard Opara 17.03.2014 10:40:01

  Ryszard Opara 10:40:01
  Żyrynowski już nadaje, że podzielić Ukrainę, Zachodnia biedna, bez infrastruktury, przemysłu, surowców, ze zdegradowaną ziemią, z banderowskim problemem do Polski z powrotem, Wschodnia z całym inwentarzem do Rosji.
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/107272,krym-to-jedynie-preludium

  Polubienie

 10. Mieszkańcom Krymu, gratulujemy doskonałego wyboru. Możemy jako
  Naród POLSKI – być trochę zazdrośni… na pewno będzie efekt domina…
  Tak „bawią się” syjonistyczno – banderowscy chłopcy w Kijowie, podpuszczani
  przez USA,UE (czytaj: Polskę). – to ICH „zasługa”.

  Polubienie

 11. Uwlaszczenie narodow i ludzi

  Jezeli kazdy narod ma naturalne prawo do kawalka swiata to konsekwentnie kazdy czlowiek ma prawo do wlasnego kąta. Oby Krym byl nie tylko potwierdzeniem, ze narody maja cos do powiedzenia o sobie ale takze by Krym dal przyklad swiatu, ze kazdy jego mieszkaniec bedzie mial rowniejsze prawa. Jezeli po referendum kanalie swiatowe nadziane falszerskim pieniadzem beda zyly w krymskich palacach a jego prawowici mieszkancy czyscili w nich ustepy i zamiatali ulice wiec bedzie potrzebne nastepne referendum by uwlaszczyc ludzi. Rozproszenie wlasnosci lub uzytkowania musi stac sie niezbywalnym prawem czlowieka. Chruszczew, chociaz jako komunista potepil wladze carska co nie przeszkadzilo mu zachowywac sie w sposob podobny. Roporzadzil Krymem, czescia Rosji, jak swoja wlasnoscia, poniewaz takiej nie posiadal wiec juz tylko z tego powodu jego dzialalnosc byla nielegalna. Krym z referendum czy bez niego nalezy do Rosji. Car w XIX wieku sprzedal Alaske USA. Ciekawe czy Indianie i Eskimosi Alaski odkryja z okazji krymskich korowodow, ze moze oni maja cos do powiedzenia. Ktos handlowal ich ziemia jak wlasna, czy to bylo legalne? A moze przeprowadza referendum i przylacza sie do Rosji 🙂 .

  Polubienie

 12. Chutor1
  Dobrze dedukujesz. Wywód logiczny.Może jeszcze być jak w piosence „LUBE” –
  – nie walaj duraka, Ameryka .,odnośnie Alaski…

  Polubienie

 13. Myślę, ze trzeba iść za ciosem i zacząć propagować to:
  WNIOSEK O UNIEWAŻNIENIE TRAKTATU UNIJNEGO

  Organizacje Patriotyczno-Narodowe w Ameryce Północnej, w Kanadzie i Australii wnoszą wniosek o unieważnienie Traktatu przystąpienia Rzeczypospolitej Polski do Unii Europejskiej podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach, stanowiącego Wspólnotę Gospodarczą Europy.

  a) Wniosek uzasadniamy tym, że Traktat zawarty był gospodarczy a nie polityczny, mający wyrównać opóźnienia gospodarcze Polski wynikłe z najazdu Niemiec na Polskę i okupacji komunistycznej.

  b) Traktat został ustalony i podpisany przez agentów komunistycznych składających się z żydo-komuny, agenturalnego przywództwa Solidarności wywodzącego się z loży masońskiej KOR – Komitet Obrony Robotników (którego korzenie wywodzą się z loży Krzywego Koła i agentów „okrągłego stołu”, narodowości niepolskiej wrogo nastawionej do katolickiej Polski i Polaków.

  c) W umowach traktatowych pominięto Konstytucję Rzeczypospolitej Polski, która jasno określa suwerenność, niezależność i nienaruszalność granic Polski – Art. B& ust. 91. Art. 188 i Art. 235.Referendum przeprowadzono niezgodnie z Konstytucją Polski. Nie zapoznano obywateli z prawami i obowiązkami przynależności do Unii a pytanie referendalne skonstruowano celowo niezrozumiale dla ogółu Polaków-obywateli. Zmasowaną i zakłamaną propagandą wprowadzono Polaków w błąd utajniając założenia europejsko- imperialne mocarstwa niemiecko-żydowskiego.

  Referendum o tak kluczowym znaczeniu dla Polski merytorycznie nie przygotowane i zakłamane

  d) nie może być wiążące Polaków wobec Unii Europejskiej.

  Unia Europejska nie jest federacją gospodarczą suwerennych i niezależnych państw jak wmówiono Polakom, ale jest supermocarstwem o założeniach totalitarnych, zbrodniczych (aborcja, eutanazja), korporacyjnych, wynaturzonych i niszczycielskich. Likwiduje ona państwa narodowe, własność państwową, prywatną, kulturę, etykę, religię i Boga co jest nie do przyjęcia przez Polaków wychowanych w kulturze łacińskiej, kochających Narody i Ojczyznę, suwerenność, niezależność i wolność.

  Polska może być wzorem do naśladowania dla upadającej dziś Europy i zdziczałego Zachodu a nie łupem wynaturzonego globalizmu i poligonem nuklearnych wojen totalitarnych. Miejsce Polski jest wśród Narodów Słowiańskich Wschodu skąd zawsze szło wyzwolenie i rozwój kraju a nic z Zachodu, który bezustannie od wieków najeżdża na Polskę, morduje Polaków, rabuje kraj niszczy gospodarkę i rozrywa na strzępy jak teraz.

  Informujemy architektów tego imperium europejskiego, że rdzenni Polacy o Słowiańskich korzeniach nie będą stanowić żadnego układu imperialnego, nigdy nie wyrzekną się Boga, Ojczyzny, suwerenności, wolności i niezależności, ponieważ kochają swój kraj z Jego tradycjami. Nigdy nie podporządkują się nakazom i narzuconym wzorcom gospodarowania.

  Tak jak w 1939 międzynarodowi gangsterzy i zbrodniarze Zachodu tak dziś przy współudziale Komisarzy mianującymi się politykami Polski grabili wszystko co Polska posiada.

  Narodowe pytanie – kto dał prawo ugrupowaniom partyjnym o tak małym poparciu społecznym o decydowaniu o losie Polski bez udziału Polaków. Kto dał prawo targowiczanom o ukrytym pochodzeniu wystawiać Polskę na licytacyjną sprzedaż, podpisywania ważnych umów międzynarodowych i traktatów godzących w suwerenność Polski, i Polskiej Racji Stanu bez wiedzy i zgody Polaków. Jakim prawem urzędnicy bezprawnej Unii decydują o funkcjonowaniu naszej gospodarki. Polska jest własnością Polaków i tylko oni mogą decydować o układach międzynarodowych i co produkować w kraju jako najwyższy Suweren Państwa. Nie wolno Polakom prosić urzędników brukselskich o zgodę łowienia ryb na naszych terytoriach, budowy statków i rozwoju stoczni gdyż jest to sprawa Polaków a nie Brukseli i komisaryjnych rządów w Polsce. Jeżeli nie chcą uczciwie służyć Polsce i Narodowi to ich miejsce jest w Brukseli pod czułym okiem swoich mocodawców. Rządzenie Polską i budowanie państwa suwerennego to zadanie całego Narodu polskiego na czele z wojskiem i kościołem a nie nieznanych przywódców związków zawodowych stoczniowców, górników, kolejarzy, służby zdrowia czy nauczycieli o utajnionych korzeniach rodowodach. Likwidowanie dobrze prosperujących resortów było i jest sabotażem rządzących, zdradą narodową i zbrodnią dokonywaną na Polakach.

  W związku z nieprawidłowościami zachodzącymi na Zachodzie – Unii Europejskiej i Państwie Polskim dotyczących przemian ustrojowych, gospodarczych i umów międzynarodowych wnosimy do Trybunału Konstytucyjnego o unieważnienie Traktatu Unijnego niezgodnego z Konstytucją Rzeczypospolitej Polski, Art. 8 ust. 1. Art. 178 dotyczący umów międzynarodowych oraz o unieważnienie referendum wejścia Polski do Wspólnoty Państw Europejskich, ponieważ został tu naruszony porządek prawny państwa i narodu polskiego. Wszelkie nieprawidłowości z Konstytucją Polską, Polską Racją Stanu i Wolą Narodu są niezobowiązujące Polaków bo nieważne. Mamy tu do czynienia z jawną zdradą interesów narodowych przez rządzących, oszustwem unijnym niszczącym ważne resorty przemysłowe przez upadłość i przekazywanie ich bliżej nieokreślonym nabywcom pozbawiając Polaków pracy i chleba na własnej ziemi.

  Artykuł 8 Konstytucji Rzeczypospolitej Polski mówi, że Konstytucja jest najważniejszym i niepodważalnym prawem Rzeczypospolitej Polski. Art. 8 i 9 Konstytucji nakazuje Rzeczypospolitej przestrzeganie prawa międzynarodowego ale tylko w granicach ujętych w Konstytucji. Mamy tu do czynienia z jasnym złamaniem prawa i oszustwem przez ludzi sprawujących władzę w Polsce od 1989 r. i Kontraktem Rzeczypospolitej z Unią Europejską, która wymaga bezwzględnego respektowania prawa wspólnotowego, które na dziś jest prawnie nieusankcjonowane. Nie stosowanie się do tego umownego bubla unijnego naraża Polskę na sankcje finansowe, gospodarcze i polityczne.

  W związku z nową okupacją Polski przez UE i zażydzony Zachód nie uznajemy przemian w Polsce po roku 1989 i układów z Unią Europejską, układu z NATO, ponieważ są bezprawne i fikcyjne. Są przemianami umownymi grup przestępczych, żądnych zysków i władzy.

  Wszystkie przemiany i układy Polski po roku 1989 są nieważne bo bezprawne i godzące w interes Państwa Polskiego i Polaków. Złamały one nie tylko obowiązującą Konstytucję Polską ale też Kartę Praw Obywatela przy ONZ obowiązującą także Polskę bo ratyfikowaną przez rząd Polsce.

  Cytat: „Władza usiłująca pozbawić obywateli źródła utrzymania czyli pracy i suwerenności dokonuje ludobójstwa tych obywateli i zdrady narodowej a czyny takie nie podlegają przedawnieniu”.

  Z założeń Konstytucji Rzeczypospolitej Polski i Karty Praw Obywatela ONZ mamy tu do czynienia z bezprawnym działaniem prezydentów, rządów i parlamentów w Polsce po roku 1989 i jawną zdradą narodową. Takiej zbrodni i zdrady narodowej żaden Naród, historia, ani pokolenia nie wybaczą.

  ŻĄDANIA NARODU POLSKIEGO:

  Żądamy od Unii Europejskiej i komisarzy sprawujących władzę w Polsce do dokładnego rozliczenia się przed Narodem Polskim z setek milionów złotych, które od wielu lat bezprawnie ściągane są od Polaków w formie haraczu na utrzymanie i wyposażenie urzędników bezprawnej Unii.

  Żądamy dokładnego wyjaśnienia kiedy, w jakim celu i przez kogo została założona Unia Europejska, kto dokonał i gdzie jej rejestru, kto jest jej właścicielem, kto ciagnie z niej korzyści jak również ujawnienia planów organizowania mocarstwa Niemiecko- Żydowskiego na terenie wschodniej i środkowej Europy.

  Zgodnie z wolą Narodu, Polską Racją Stanu i Kartą Praw Obywatela przy ONZ żądamy odszkodowania od Unii Europejskiej za zniszczenie przemysłu polskiego, pozbawienie ponad 6 mil. Polaków pracy i środków do życia, zwrotu zagrabionego mienia narodowego wypracowanego przez całe pokolenia Polaków oraz bogactw zgromadzonych w skarbcu państwa w postaci złota, srebra, pieniędzy i papierów wartościowych.

  Żądamy wypłacenia odszkodowań za zepchnięcie Polski na margines kolonialny, cierpienia, niewolniczą pracę na Zachodzie, rozbicie rodzin, utratę zdrowia i życia wielu Polaków. Zawiadamiamy, że takie przestępstwa jak zdrada narodowa i ludobójstwo narodu nie podlegają przedawnieniu.

  Żądamy by wszyscy rządzący Polską po 1989r. ujawnili swoje korzenie do 5 pokolenia oraz rodowe nazwiska. Aby być Polakiem nie wystarczy urodzić się w Polsce, zmienić nazwisko i mówić po polsku, ponieważ w Polsce obowiązuje prawo krwi.

  Polska jest własnością Narodu polskiego, który ma swoje symbole narodowe, religię, kulturę i tradycje. Żądamy natychmiastowego usunięcia ze wszystkich urzędów bezprawnie powieszonych flag unijnych. Nie życzymy sobie by na terenie Polski grany był hymn unijny, gdyż Unia jest bezprawnym, bez rejestru i bez konstytucyjnym tworem zbudowanym na fikcyjnym i wynaturzonym podłożu.

  Fundamentem funkcjonowania państwa narodowego jest pieniądz. W związku z tym nie wyrzekniemy się nigdy narodowej złotówki z orłem polskim na rzecz masońskiego euro.

  Unia Europejska i komisarze rządzący Polską muszą przyjąć do wiadomości, że Polska i Naród to nie prezydent i premier. Naród ma nie tylko prawo ale i obowiązek unieważnić traktat unijny, ponieważ nie upoważnił prezydenta ani premiera do podpisania traktatu unijnego likwidującego suwerenność państwa polskiego. Dlatego wnosimy zgodnie z Konstytucją i wolą Narodu o unieważnienie tego traktatu.

  Wniosek ten został podpisany przez 5 organizacji Narodowo-Patriotycznych. Wzywamy wszystkich zatroskanych o los Polski o pełną mobilizację ratowania naszej Ojczyzny Matki i powołania rządu rdzennie narodowego.

  Zrób 100 ksero i rozdaj —————

  Polubienie

 14. @markkglogg „Ukraincy nigdy nie byli naszymi bracmi” – slusznie
  W latach siedemdziesiatych ostatniego wieku w Stanach Zjednoczonych powstal film pod tytulem – Korzenie. Dotyczy to prawdy rozpoznanej na calym swiecie, ze wlasna wartosc i dume czlowiek czerpie ze swoich korzeni. W tym wypadku niewolnik po przywiezieniu do Ameryki dostaje nowe imie w wbrew jego woli ale poprzez biczowanie zmuszony jest do jego uzywania. Ten obraz jest przydatny dla zrozumienia spraw tak ukrainskich jak i polskich. Tysiac lat temu, przed i po wprowadzeniem dwoch odlamow chrzescijanstwa: jeden na wschod od Bugu na drugi na zachod, Slowianie rozpoznali swoja innosc nie poprzez jezyk lecz przez roznice wyznaniowe. Ostatecznie lokalne gwary sie utrwalily z pomoca liturgii i tak to powstaly niby dwa narody: Lachy i Rusini. Mozna sie wiec zogdzi z wypowiedzi na video, Ukraincy nigdy nie byli naszymi bracmi, bracmi byli Rusini. Z chwila gdy Ukraincy odkryja swa historie i beda z niej dumni to wroca do swego imienia. Jezeli nie dzieci to wnuki neobanderowcow to zrobia bo taka jest ludzka natura. Dla przypomnienia to Kain zabil Abla i nie zmienia to faktu, ze byli oni bracmi.
  Dalsze argumenty z video o nowej strategii rosyjskiej moznaby wlozyc miedzy bajki gdyby nie fakt, ze w Europie ludzie musza stanac po stronie pokoju i kazde zagrzewanie do wojny musi byc powaznie uzasadnione. Otoz dowiadujemy sie, ze Rosjanie zmieniaja granice panstwowe jak Albanczycy w Serbii: zasiedlaja przygraniczne panstwo, robia referendum i voila podboj kraju jest skuteczny. Kto jak kto ale kraje slowianskie w tym Rosja i Ukraina po upadku komunizmu utracily miliony ludzi wskutek ujemnego przyrostu naturalnego. Owszem zasiedlanie sie odbywa: w samej Moskwie mieszka dwa miliony nowoprzybylych muzulmanskich imigrantow.

  Polubienie

 15. Ad Chutor1. ciekawa opinia. Jeśli chodzi o Krym, to był on po wielokroć zasiedlany i „odsiedlany” przez wiele nacji, począwszy od politeistycznych Greków, a potem monoteistycznych semickich Hazarów i (też monoteistycznych, ale inaczej) skośnookich Tatarów, których „odsiedlił” bezbożny, wychowany w prawosławnym seminarium jezuickim w Tyflisie Stalin po II Wojnie Światowej itd. Ale z tą koncepcją „rosyjskiego podboju przez plebiscyt” Maxa Kolonki trudno się nie zgodzić. W polskim radio słyszałem, że Rosja dzisiaj ma takie oto propozycje dla hiper-nazistowskiej junty rządzącej w Kijowie:

  1. Zaakceptować utratę Krymu
  2. Wprowadzić rosyjski jako drugi oficjalny język tego ogromnego kraju.
  3. Przeprowadzić federalizację regionów Ukrainy.

  I podejrzewam, że po okresie głośnych wrzasków „nie oddamy ani centymetra ukraińskiej ziemi i wszystko przyniesiemy w „trójząbkach” w darze dla Unii Europy” (premier Jaceniuk kilka dni temu), kolejna władza Ukrainy pokornie się zgodzi z tą „propozycją nie do odrzucenia” sformułowaną przez Moskwę: gdzieś czytałem, że aż 20 milionów Ukraińców marzy o rosyjskim paszporcie, w tym 2 milionom to się już udało zbiorowo załatwić za pomocą plebiscytu. Planowana federalizacja oczywiście ułatwi organizację kolejnych plebiscytów.

  Polubienie

 16. Zakończyło się referendum na Krymie. 95 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem Krymu do Rosji.

  Czy jestem zdziwiony? Ani trochę. Wróciłem z Symferopola dokładnie tydzień temu i wiem jaka była atmosfera na ulicach i jakie były oczekiwania większości mieszkańców półwyspu. Pewnie, nie robiłem reprezentatywnej sondy ulicznej ale niewielu spotkałem takich, którzy deklarowali, że nie będą brali udziału w referendum. Znakomita większość chciała połączenia z Rosją. Warto sobie uświadomić dlaczego.
  Po pierwsze Ukraina przez lata swojej niepodległości nie zrobiła prawie nic, by jej obywatelom żyło się lepiej. Dotyczyło to również Krymu. Dość powiedzieć, że do dzisiaj Ukraina nie osiągnęła poziomu dochodów z czasów, kiedy była republiką Związku Radzieckiego. Do tego trzeba dodać niesłychaną korupcję, dotykającą zwykłych ludzi na każdym kroku i niesłychaną arogancję władz każdego szczebla. Ludzie mieli dość. Samemu Krymowi na dodatek powoli i bez konsultacji z półwyspem Kijów odbierał nawet pozory samodzielności i doprowadził do tego, że słowo „autonomia” brzmiało jak ponury żart.
  Jak mówił jeden z deputowanych krymskiego parlamentu, na każdą instytucję krymskiej, rzekomo autonomicznej w ramach państwa ukraińskiego administracji, przypadały jedna lub dwie centralne instytucje ukraińskie, które kontrolowały i praktycznie kierowały decyzjami krymskiego samorządu. Rząd na Ukrainie spodziewał się, że mieszkańcy półwyspu tego nie zauważą?
  Poza tym obywatele Krymu mieli prawo do obaw. Choćby z powodu projektu ustawy o językach mniejszości narodowych, praktycznie skierowanej przeciwko ludności rosyjskojęzycznej. W polskich mediach nie ma śladu cytatów z dyskusji nad tym projektem w ukraińskim parlamencie, a szkoda. Argumenty, które podczas niej padały były oparte na nienawiści i jawnej rusofobii. To miało prawo przerazić ludzi.
  I jeszcze jedno. Polskie media wyśmiewają obawy mniejszości rosyjskiej przed nacjonalistami ukraińskimi. Przekonują, że to „rosyjska propaganda”. Ale to nie propaganda. Na Kreszczatyku i Majdanie, dziś już w miarę spokojnych wciąż stoją namioty z flagami nacjonalistów, plakatami i symboliką UPA. To nie margines. To potencjalna siła. A w rządzie co najmniej trzech odpowiedzialnych urzędników związanych jest z partią Swoboda, której korzenie tkwią w skrajnym nacjonalizmie.
  Nie ma co się bać?
  Rosjanie na Krymie mają prawo cieszyć się z wyników referendum. Ale warto pamiętać, że ci, którzy głosowali przeciw lub bojkotowali referendum też mieli do tego prawo. O wartości referendum będą świadczyć zachowania mieszkańców i władz Krymu wobec tej mniejszości, która przegrała głosowanie. Najlepszym sposobem na udowodnienie, że się mylili jest stworzenie im takich warunków do życia i wygłaszania swoich poglądów, jakich nie mieli w ostatnich latach.
  Irytujący jest festiwal hipokryzji, jaki rozpętał się w znakomitej większości polskich mediów w związku z krymskim referendum. Z jednej strony dziennikarze podkreślają, że referendum było jakoby bojkotowane przez Tatarów, a z drugiej dziwią się wysokiej frekwencji i wygranej. A czego się spodziewali, skoro Rosjan jest zdecydowana większość? Z jednej strony sugerują, że jest mało wiarygodne, a z drugiej narzekają na brak międzynarodowych obserwatorów, którzy nie chcieli przyjechać na referendum. Bo to, że są międzynarodowi obserwatorzy zaproszeni przez Rosję, to dla naszych dziennikarzy się nie liczy.
  Równie denerwująca jest pewna jednostronność intelektualnego dyskursu wokół referendum i sytuacji na Krymie u Ukrainie. W Polsce króluje wojenna retoryka, zresztą zupełnie bez pokrycia i diagnozy ekspertów, których znajomość realiów jest bliska zeru. Ci nieliczni, którzy próbują oceniać sytuację biorąc również pod uwagę prawo Rosji do obrony własnych interesów są w najlepszym wypadku zakrzykiwani albo nazywani rosyjskimi agentami.
  Nikt nie rozumie, że obiektywne spojrzenie to spojrzenie z wielu stron.
  Tego w Polsce brakuje.
  Maciej Wiśniowski, polski publicysta, Krym – Warszawa
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_03_17/Krymska-lekcja-2896/

  Polubienie

 17. Oczywiscie, ze jest realna mozliwosc wypisania sie z jewRopejskiego kolchozu w sposob bardzo prosty i skuteczny zarazem pod jednym warunkiem: Jesli w RP powstanie Rzad Tymczasowy na okres 90 dni zlozony tylko z Polakow (patriotow Narodu Polskiego) do czasu rozpisania wyborow do tylko do Sejmu – wyboru na konkretne osoby fizyczne – imie i nazwisko (zadnych partii, stowarzyszen czy ugrupowan politycznych).

  Wtedy powstanie taka mozliwosc, ktora w chwili obecnej jest calkowicie paralizowana (i szantazowana) lichwiarskim (bandyckim) systemem finansowym.
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s