Putin podpisał ustawę ws. przyłączenia Krymu do Rosji


Putin podpisał ustawę ws. przyłączenia Krymu do Rosji

Foto: RIA Novosti

Prezydent Władimir Putin podpisał ustawę w sprawie przyłączenia Krymu i Sewastopola do Rosji i przejściowego okresu integracji nowych podmiotów Federacji. Dokumenty zostały podpisane w Sali Jekateryninskiej na Kremlu w obecności zaproszonych parlamentarzystów.

Na Krymie 16 marca odbyło się referendum w sprawie statusu autonomii. Za przyłączeniem się do Rosji opowiedziało się ponad 96% mieszkańców. 18 marca strony podpisały odpowiedni dokument. We czwartek Duma Państwowa, a dzisiaj Rada Federacji ratyfikowały umowę. Językami urzędowymi na Krymie ogłoszono rosyjski, ukraiński i krymsko-tatarski.

Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_21/Putin-podpisal-ustawe-ws-przylaczenia-Krymu-do-Rosji-3733/

Reklamy

8 uwag do wpisu “Putin podpisał ustawę ws. przyłączenia Krymu do Rosji

 1. Wiceadmirał Oleg Bieławiencew został mianowany pełnomocnym przedstawicielem prezydenta Rosji na terenie Federalnego Okręgu Krym Federacji Rosyjskiej. Nowo utworzony Okręg Federalny składać się będzie z dwóch podmiotów: Republiki Krym i miasta Sewastopol.

  Biografia zawodowa wiceadmirała Olega Bieławiencewa –

  Вице-адмирал Олег Белавенцев окончил Севастопольское высшее военно-морское инженерное училище. Работал первым заместителем гендиректора ФГУП „Росвооружение”, руководителем ФГУ „Агентство „Эмерком” МЧС РФ, начальником управления делами губернатора Московской области и правительства Московской области. В последнее время занимал пост генерального директора ОАО „Славянка”.

  za: http://itar-tass.com/politika/1065501

  Polubienie

 2. Kryzys na Ukrainie jest przełomowy dla rozwoju stosunków politycznych między Rosją a krajami zachodnimi. Nie ma prawie żadnej nadziei na to, że kryzys zakończy się w najbliższej przyszłości. Ukraińska gospodarka jest zniszczona, aparat państwowy osłabiony, a problemy narodowe pogłębiły się. Nawet jeśli ukraiński kryzys nieco ustąpi, Ukraina będzie źródłem problemów na wiele lat do przodu, zatruwając relacje między Rosją a Zachodem. Będzie to także miało prognozowane skutki dla rosyjskiej współpracy wojskowo-technicznej z Chinami.
  W tej sytuacji kluczowe znaczenie dla Rosji ma wsparcie ze strony takich krajów, jak Chiny i Indie. Obecnie Chiny są największym partnerem handlowym Rosji i zachowanie ścisłych kontaktów skazuje wszystkie zachodnie strategie nakierowane na izolację Rosji na niepowodzenie.
  Główne skutki ukraińskiego kryzysu będą dotyczyły nie losów Ukrainy, lecz drogi, którą obierze Rosja. Najprawdopodobniej rozpoczyna się długi okres konfrontacji między Rosją a USA; walka z amerykańską presją stanie się naszym najważniejszym zadaniem, przerastającym inne względy. Zwiększy to znaczenie rosyjskiej współpracy wojskowo-technicznej z Chinami, które w najbliższym czasie ostatecznie zajmą miejsce głównego partnera w polityce zagranicznej Rosji.
  Wcześniej na wspólne projekty wojskowo-techniczne państwa rosyjskiego z Chinami wpływały najróżniejsze czynniki: strategie polityki zagranicznej, bieżące relacje z Zachodem, zagrożenie wyciekiem technologii do Chin, zagrożenie chińską konkurencją na rynkach broni krajów trzecich. Ponadto, brano pod uwagę planowanie kryzysowe w przypadku mało prawdopodobnego, lecz hipotetycznie możliwego gwałtownego pogorszenia się stosunków dwustronnych. Zazwyczaj w związku z tymi względami Chiny miały bardziej ograniczony dostęp do rosyjskich technologii wojskowych, niż Indie.
  W obecnej sytuacji Rosja będzie najprawdopodobniej usuwać warunki i ograniczenia, które wpływały na politykę w sferze eksportu broni. Rosja jest coraz bardziej zainteresowana szybkim rozwojem potencjału wojskowego innych krajów BRICS, zwłaszcza Chin. Gdy USA zamieniły się w główne źródło zagrożenia, w warunkach stopniowego rozwoju nowej wersji zimnej wojny, Rosja jest coraz bardziej zainteresowana szybkim wzmocnieniem potencjału uderzeniowego Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Szybki postęp w jej przezbrojeniu będzie oznaczał, że USA będą miały mniej sił i możliwości do wywierania presji na Rosję.
  W przypadku negatywnego scenariusza rozwoju ukraińskiego kryzysu można się spodziewać rozszerzenia rosyjsko-chińskiej współpracy wojskowo-technicznej, obejmującej bardziej drażliwe sfery. Może to być projektowanie i budowa atomowych okrętów podwodnych i sprzętu dla nich; przekazanie niektórych typów sprzętu kosmicznego, w tym reaktorów atomowych dla aparatów kosmicznych, które od dawna cieszą się zainteresowaniem strony chińskiej; współpraca w tworzeniu systemów ostrzegania przed atakiem rakietowym itd.
  Jednocześnie mogą zostać rozszerzone ramy współpracy wojskowo-technicznej z Indiami. W obecnych warunkach w interesie Rosji jest, aby państwa BRICS jak najszybciej stały się potężnymi i niezależnymi centrami siły ze znaczącym potencjałem wojskowym. Jeśli Rosja nie rozwiąże tego zadania, będzie musiała w pojedynkę stawiać czoła zachodniej presji.
  Istnieją więc wszystkie przesłanki, aby spodziewać się pojawienia w bieżącym roku nowych obszernych inicjatyw w sferze współpracy wojskowo-technicznej między Rosją a Chinami i innymi państwami rozwijającymi się.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_03_19/Ukraina-i-wspolpraca-wojskowo-techniczna-Chin-i-Rosji-9072/

  Polubienie

 3. Chiny oświadczyły, że siły zbrojne kraju gotowe są na zdecydowaną odpowiedź w przypadku prób zakłócenia pokoju w regionie. Poinformowała o tym Fu Ying, sekretarz prasowa Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych.
  Jak powiedziała Fu Ying, Chiny popierają pokojowe rozwiązywanie konfliktów, a armia kraju przeznaczona jest wyłącznie do celów obronnych, jednak Pekin gotowy jest do efektywnego reagowania na naruszenia.
  Oświadczenia Fu Ying zbiegły się w czasie z kolejną eskalacją napięć w stosunkach między Chinami, Japonią i Koreą Południową. Wszystkie te państwa mają spory terytorialne. Przedstawiciele tych trzech państw regularnie kierują do siebie nawzajem ostre słowa.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_05/Chiny-zagrozily-zdecydowanym-odwetem-za-naruszanie-pokoju-5522/

  Polubienie

 4. Kontrakt na pełnej skali projekt nowego bombowca strategicznego PAK DA między rosyjskim rządem i spółką „Tupolew” został podpisany w 2013 roku, a sam bombowiec zostanie uwzględniony w państwowym programie zbrojeniowym na lata 2016-2025.

  Ogłosił to kierownik departamentu technologii lotniczej Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji Andriej Boginskij.
  Rosja przewiduje rozpoczęcie seryjnego zakupu tych samolotów w ciągu najbliższych 10-11 lat. To mniej więcej pokrywa się z terminami realizacji takich amerykańskich programów, jak projekt bombowca B-1B Lancer i ciężkiego bombowca strategicznego o niskiej widoczności radarowej B-2 Spirit. Sądząc po wszystkim nowy rosyjski samolot będzie podobny do amerykańskiego B-2, ale będzie na nowym poziomie: będzie latać z prędkością poddźwiękową oraz będzie charakteryzował się niską widocznością radarową.
  Jeśli w konstrukcji mowa będzie głównie o powtarzaniu amerykańskich decyzji, to doprowadzi to do zmniejszenia ryzyka opóźnienia projektu. Jednak zagrożenie to jest wysokie: bombowiec strategiczny jest niezwykle skomplikowanym i kosztownym systemem. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w ZSRR takim projektom towarzyszyły liczne niepowodzenia i skandale.
  Oprócz trudnego i technicznie ryzykownego programu opracowania samolotu pojawi się pytanie o celowość masowej produkcji. Głównym zadaniem nowoczesnego bombowca strategicznego jest służba jako platforma do wystrzału pocisków manewrujących średniego zasięgu. Takie rakiety są używane bez wejścia w strefę działania obrony przeciwlotniczej wroga. Zasięg lotu najnowszych rosyjskich pocisków manewrujących Ch-101 przekracza 5500 km. Dla samolotów przenoszących takie rakiety ważny jest zasięg lotu, dostępność skutecznych środków zarządzania ogniem, urządzenia nawigacyjne i znaczny załadunek.
  Te cechy mają już posiadane przez Rosję samoloty, takie jak Tu-95MS, które zostały zbudowane w latach 80-tych i mogą być eksploatowane jeszcze przez dziesięciolecia, przechodząc modernizację. Prawdopodobnie Rosja stara się stworzyć bombowiec o dużym zasięgu, nadający się do działań przy wielu różnych sytuacjach lokalnych konfliktów. Taki samolot, w szczególności, mógłby razić dobrze chronione obiekty potężnymi bombami kierowanymi lub atakować cele mobilne, na przykład okręty.
  Podobne prace nad programem nowej generacji bombowca o dużym zasięgu i małej widoczności radarowej trwają obecnie w Chinach. Jeśli Rosja jeszcze długo będzie zdolna do rozwiązywania wielu zadań przy użyciu dostępnych samolotów Tu-95 i Tu-160, to Chiny takiej możliwości nie mają. Nawet najnowszy bombowiec H-6K nie może atakować kontynentalnego terytorium Stanów Zjednoczonych i nie może tankować w powietrzu.
  W przeszłości Rosja i Chiny omawiały możliwość dostaw ChRL bombowców Tu-22M3, ale nie były w stanie uzgodnić swojego stanowiska. Teraz, kiedy oba kraje pracują nad podobnymi w przeznaczeniu i bardzo drogimi projektami, współpraca i koordynacja wysiłków pomogłaby naprawić stary błąd. Bliska współpraca w stworzeniu tak ważnego systemu broni jak bombowiec strategiczny mogłaby sprzyjać wzmocnieniu wzajemnego zaufania i pozwoliłaby na znaczne oszczędności.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_03_10/Rosja-i-Chiny-stworza-bombowiec-nowej-generacji-2081/

  Polubienie

 5. Putin to madry człowiek i co ważne ,nie tylko dobry wywiadowca ale ten,ktory szybko poznaje się na ludziach,baaa, calych narodach.
  Dzisiaj chyba zna go już caly swiat a najbardziej „narod przebrany”.

  Smutne jest to ,ze Polakow wrogo nastawia się do Rosji i Putina .

  Trzeba wiec informować nawet najmniejsza parafie w Polsce o co dzisiaj Rosjanom i Putinowi chodzi.
  Ja to robie poczynając od własnej rodziny a przy okazji mam pogląd jak ludziom w Polsce „wyprano mozgi” i kto to ,jak zrobil.

  Bardzo dużo Polakow uważa Rosjan za „bolszewikow” i gdy stawiam dodatkowe pytanie :
  „kto to,co to jest bolszewik ?” – otrzymuje odpowiedz ,jak to kto,przecie to to rusek !”.
  No i masz chlopie/babo placek z komunistycznym szmulowskim powidłem/mazidłem.

  Mowcie/piszcie ludziom ,ze bolszewicy to nie Rosjanie ale MIESZANCY/PRZEBIERANCY i ich słudzy, to SZMULOSZWABIA !
  Przy okazji zapytajcie bliższych , dalszych „lemingów” czy wiedza kim był Lenin i co naputal Rosjanom,takze Stalin ,bo dzisiejsze młode pokolenie wie tylko tyle ze to była „komuna”, a to całkowity falsz !

  Gdy zapytasz co to jest/była ta „komuna” to otrzymasz wymijające odpowiedzi: „noooo,to było cos zlego co nalezalo zmienić” .

  Rodacy dawajcie domowe lekcje MLODYM POLAKOM,oni sa WYJALOWIENI POLITYCZNIE !!!

  Polubienie

 6. W czasch sowieckich i dzisiaj ukrainska historia KAMLIWIE kreuje ludobujców Stefana Bandere lub Szuchewycza jako jedynie „desydentów” walczacych jakoby TYLKO ze STALINIZMEM oraz fałszywego ich kreowania na wojowników o stworzenie niezależnego państwa Ukraina z cynicznym OSZUKAŃCZYM usunieciem z historii zoorganizowanych przez nich krwawych OKRÓTNYCH maskr setek tysiecy Polaków, w celu krwawego OCZYSZCZENIA z Polaków z tamtego regionu, którzy wcześniej zamieszkiwali te tereny przez 700 lat.

  Właśnie dzieki temu fałszywemu ZABIEGOWI określania ich jako TYLKO „wojowników ze stalinizmem” oni zostali FAŁSZYWIE wylansowani na bohaterów ukrainskich, gdyż innych autentycznych ukraincy nie chcą znaleśc lub NIE mają.

  W powstałej Ukrainie po 1991 roku, czyli po rozpadzie ZSRR nałożono całkowitą cenzurę historyczną na to, że Bandera, Szuchwycz … itp ukraińskie WAMPIRY też ZAMORDOWALI wielu ukrainskich cywili, nawet z tego samego kregu nacjonalistycznego, którzy mogli wyrosnąc na równym jemu przywódców w UPA , zyskac popularnośc i jego zastapic. Bandera takich fizycznie wyeliminował.

  W ukrainskiej polityce historycznej jest też nałożona cenzura, UKRYWA się, że dowódcy UPA byli pomocnikami III Rzeczy niemieckiej Hitlera, którzy wymordowali kilka milonów niewinnych ukrainców w czasie 2 wojny światowej i za tych zbrodni ludobujstwa obecna ZAFAŁSZOWAN historia Ukrainy tych morderców NIE rozlicza. Też jest ukrywane fakty, że Banderowcy ukrainscy byli zaufanymi pracownikami hitlerowskiej administracji, maszyny do mordowania ludzi w czasie okupacji Ukrainy przez Niemców.

  Banderowcy i UPA-wcy ukraińscy doskonale widzieli jak niemcy hitlerowscy dokonują ludobujczych mordów ludnosci cywilnej na ukrainie z planem zasiedlenia tych terenów kolonistami niemieckimi. Banderowcy ZGODZILI się z takim ludobujczym rozwązaniami, gdyż uważali, że hitlerowcy wyreczają w wyczyszczeniu Ukrainny z innych nacji, dlatego niemców uważali za swoich najlepszych sprzymierzenców przyjacił za OCZYSZCZENIE przyszłej Ukrainy z Polaków, Żydów, Ruskich, Wegrów i innych narodowości.

  Bandera i władze nacjonalistów ukrainskich też ZGODZILI się zaraz po rozpoczeciu 2-j Wojny światowej na wywózke 1.5 milona młodych ukrainców do III Rzeszy niemieckiej, aby tam oni pracowali w przemysle zbrojeniowym dla potrzeb barbażyństwa armi hitlerowskiej.

  Nacjonaliści ukraińscy, ludobujca Stefan Banderacy też Szuchwicz i UPA-wcy dokładnie wiedzieli jakimi metodami posługiwali się nazisci niemieccy-hitlerowcy, widzieli jak niemcy i SS-mani mordują cywilną ludnośc ukrainska i innych karajach podbitych, ale ukraincy się temu NIE przeciwstawiali, bo to się mieściło w ramach ukrainskich doktryn ideologicznych „czystości rasy ukrainskiej” a nawet ukraińcy powielali nimców, z jeszcze wiekszym niewyobrażalnym OKRUCIŃETWEM.

  W ramach tej „czystości rasy” ukrainskiej UPA i nacjonalisci ukraincy wyrzynali bez skrupułów WSZYSTKICH członków rodzin małżenstw narodowo wymieszanych: polsko-ukrainskich, rosyjsko-ukrainskich, ukrainsko-wegierskich … itp. Tak też było na POLSKIM Wołyniu.

  Ukraincy nacjonalisci urzywali identycznych metodologii mordowania jak SS-mani, a nawet posługiwali sie doktrynami tak strasznej nienawisci rasowej już zupełnie wyzutami z człowieczeństwa jakie ZNAMY jakich urzywali przy wyrżnięciu co najmniej 150 tysiecy Polaków na Wołyniu.

  Ukraińscy banderowcy oraz UPA wspierali niemieckie SS i zzaproponowali hitlerowcom sformowanie ukrainskiej formacji SS-Gilzen, która potem mordowała cywilną ludnosc w różnych krajach Europy razem niemcami hitlerwskimi. Nacjonalisci ukrainscy uznawali doktryny nazistowskie za skuteczne, a nawet stworzyli swoje ukrainskie doktryny „czystosci rasy ukrainskiej” jeszcze bardziej ludobujcze od tych którymi się posługiwało niemieckie Waffen SS.

  Te sprawy historycznie o zbrodniarzach ludobujcach nacjonalistach ukrainskich były tematem TABBU od zakonczenia 2 wojny światowej w czasch sovieckich, gdzie historia była PREPAROWANA i wybiurcza w zaleznosci od chwilowych potrzeb, priorytetów zmieniąjąc się władców w poszczególnych krajach w całym bloku sowieckim. Własnie dlatego udało się zamaskowac i przekłamywac faktyczną histore o ludobujcach Stefanie Banderze, Szuchewiczu, UPA, nacjonalistach ukrainskich z których po 1990 roku pod niaciskiem żydowskich post-banderowców stworzono fałszywe MITY, wymyslono legendy o ich „bohatrstwie” w walce o państwo ukrainskie, którym to FAŁSZEM władze ukrainskie Kuczmy i Juszczenki karmili FAŁSZYWĄ historią ukrainską młodzież w szkołach na obecnej Ukraińie do DZISIAJ.

  Ta nacjonalistyczna atmosfera otwartej krwawej przemocy, oparta na doktrynach UPA wcześniej czy później doprowadzi do obecnej NACJONALISTYCZNEJ wojny domowej na Ukrainie, a w nastepnej kolejnosci doprowadzi do KRWAWEJ wojny domowej pomiedzy Rosjanami I Ukraińcami, który przyczyni się do TRWAŁEGO ROZPADU tej obecnej Ukrainy na 2 lub więcej ODZIELNYCH państewek.

  Nowa nacjonalistyczna władza ukrainców w Kijowie UZURPUJE sobie 100% posiadania władzy na tej Ukranie TYLKO dla obywateli NARDOWOŚCI ukraińskiej z pełnym WYKLUCZENIEM obywateli Ukrainy, ale narodowości Rosyjskiej, co nie jest NIE doprzyjecia przez ponad 60% obywateli Ukrainy po siłowym przewrocie politycznym w lutym 2014 roku w Kijowie.

  Wskutek dokonanej REBELI oraz siłowego obalenia legalnie wybranego Prezydenta Ukrainy przez skrajnie nacjonalistyczne gangi ukraińskie typu „Prawy Sektor” , „Swobode … itp to doprowadziło do POTĘŻNEGO wygenerowanego KONFLIKTU na nie wyobrażalną skale, pomiedzy Ukraińcami i Rosjanami obywatelemi obecnego panstwa Ukraina.

  Tym sposobem nacjonalisci ukrainscy WYHODOWANI na bardzo ZGUBNYCH nazistowskich doktrynach UPA-Bandery WYKREOWAŁO totalną zajadłą wrogosc Ukrainców do Rosjan oraz innych narodowości zamieszkałych na Ukrainie.

  To doprowadziło do nieomal całkowitego ROZPADU dotychczasowej wojskowej armi państwa Ukraina w której nie chca służy Rosjanie z ukrainskim obywatelstwem. To też doprowadziło do CAŁKOWITEGO rozpadu wszystkich służb bezpieczenstwa państwa tej obecnej Ukrainy, a także do TRWAŁEGO narodowego PODZIAŁU tego panstwa na DWIE lub wiecej CZĘŚCI, co w dalszej kolejności doprowadzi z całą PEWNOŚCIĄ do FIZYCZNEGO rozpadu tej obecnej Ukrainy na DWIE lub wiecej części, co jest NIE uniknione.

  W ostatnich dniach zostały sformowane na “wschodniej ukrainie” oddziały SAMOBRONY o nazwie: “Народная дружина Юго-Востока Укранины” którzy twierdzą, że NIE uznają SAMOZWAŃCZYCH nie legalnych UZURPATORÓW faszystów ukraińskich z Kijowa, którzy dokonali zamachu stanu o czym zawiadamiają w swoim oficjalnym oświadczeniu z 16 marca 2014r , zamieszczonym na YouTube.

  Twierdzą że ich odziały “Народная дружина Юго-Востока Укранины” już liczy 20 tysięcy uzbrojonych żołnierzy, a ich formacje znajdują się we wszystkich miastach oraz osiedlach “wchodniej ukrainy” i nie wpuszczą na teren “wschodniej obecnej ukrainy” jakich kolwiek uzbrojonych formacji wysłanych przez UZURPATORÓW nacjonalistów ukrainskich z Kijowa, a jak przyjdą to będą potraktowani jako “obcy napastnicy” :

  Народная дружина Юго-Востока Укранины:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s