Polskie władze nie poparły demontażu pomnika generała Czerniachowskiego


Foto: Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie  

Polskie władze nie poparły demontażu pomnika rosyjskiego dowódcy Iwana Czerniachowskiego – poinformował wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski na spotkaniu z gubernatorem obwodu kaliningradzkiego Nikołajem Cukanowem.

„Rada Wojewódzka jednogłośnie zagłosowała przeciwko demontażowi pomnika. Uważamy, że na poziomie municypalnym nie możemy podejmować takiej decyzji. Tego typu sprawami zajmuje się wyłącznie Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej” – powiedział Podziewski.

Wojewoda dodał, że zwrócili się do niego polscy weterani, którzy uczestniczyli w II wojnie światowej, z prośbą o zachowanie pomnika Iwana Czerniachowskiego.

Ze swej strony gubernator obwodu kaliningradzkiego podkreślił, że rząd obwodu razem z wolontariuszami będzie się opiekował pomnikiem w Pieniężnie.

 


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_28/Polskie-wladze-nie-poparly-demontazu-pomnika-Czerniachowskiego-0151/

Reklamy

22 uwagi do wpisu “Polskie władze nie poparły demontażu pomnika generała Czerniachowskiego

 1. Odnośnie wypowiedzi w Sudiu WPS Production
  Likwidowanie pomników Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej na przykład na Mazurach oznacza, że Polacy podważają przynależność tych ziem do Polski uzyskaną dzięki Armii Czerwonej. Czyli mówiąc wprost: ci radni chcą powrotu Mazur i Warmii do Niemiec. Zdrajcy i zaprzańcy.

  Co do pomnika? tego Żołnierza Radzieckiego? gwałcącego Niemkę, i to ciężarną Niemkę, to wypada zapytać, skąd taki student ma kasę na tego typu twórczość? Kto mu to wysponsorował?
  I jaka miała by być wymowa tego „dzieła”? otóż, „dzieło” to miałoby przedstawiać Żołnierzy Armii Czerwonej jako gwałcicieli. Tymczasem wiemy ze źródeł bezpośrednich – od naszych rodzin i znajomych – jak zachowywali się Niemcy wobec Słowian, w tym przypadku: Polaków. Polki nie tylko były gwałcone, ale też robiono na Polkach „doświadczenia medyczne” w czasie ich pobytu w obozach śmierci i niemieckich „instytutach medycznych”. Normalny mózg ludzki nie jest w stanie wyobrazić sobie bestialstwa Niemców wobec podbitych Narodów. Polkom w Ravensbrueck usuwano np. kości kolanowe, albo wszczepiano ciąże pozamacicznie, albo wszczepiano im do macic płody zwierząt, obcinano kończyny i amputowano organy wewnętrzne, wyłupiano oczy czy też przecinano połączenia nerwowe czy to w mózgu czy w kończynach, wstrzykiwano przeróżne trucizny; Niemcy nie mieli żadnych zahamowań, by na Polkach przeprowadzać najbardziej zwyrodniałe i bestialskie eksperymenty.
  TO SĄ FAKTY, TO JEST PRAWDA.

  Po napaści Niemców na Związek Radziecki Niemcy traktowali Żołnierzy Radzieckich niezwykle bestialsko. W kilku obozach jenieckich Niemcy zagłodzili kilkadziesiąt tysięcy Radzieckich Jeńców na śmierć. Przypadki kanibalizmu występujące u słabszych psychicznie Jeńców spowodowane długotrwałym głodem dokumentowali by udowadniać, że Słowianie to podludzie. Sami Niemcy obżerali się w tym czasie bez skrępowania.

  To Niemcy napadli na Polskę i ZSRR. To Niemcy mordowali naszych cywilów strzelając do kolumn uciekinierów z samolotów. To Niemcy odcięli Leningrad od dostaw żywności na 900 dni!!! Dzieci w Leningradzie umierały jako pierwsze. Ale także dorośli co słabszej kondycji głodu nie wytrzymywali. Do jedzenia Rosjanie w Leningradzie mieli albo nic, albo JEDNĄ KROMKĘ CHLEBA DZIENNIE, a zima była niezwykle sroga. Był to czas potworny. Ale Bohaterscy Mieszkańcy Leningradu się nie poddali.

  U nas w Warszawie, na Szucha, była mordownia, w której odziały SS przesłuchiwały polskich więźniów albo osoby podejrzane o działalność konspiracyjną. Niemcy z SS WYRYWALI POLAKOM PAZNOKCIE, PRZYPALALI PAPIEROSAMI ALBO ŻELAZEM, ŁAMALI KOŚCI, a tzw. zwykłe bicie to był przywilej dla więźnia, kobiety były poddawane gwałtom zbiorowym.
  W obozach koncentracyjnych, w których Więźniowie pracowali dla firm niemieckich istniejących po dziś dzień!!! na porządku dziennym było bicie i znęcanie się nad Więźniami, także zmuszanie kobiet do seksualnych usług, a dozorczynie więzienne brały sobie kobiety do perwersyjnych zabaw seksualnych.

  Jak myślicie, dlaczego z naszych bibliotek usunięto wiele książek traktujących o II. wojnie światowej? Mniej rozumnym podpowiem: by usunąć ślady bestialstw Niemców wobec Polaków i Słowian.

  A teraz jakiś pomylony – ponoć student – robi „pomnik”?

  Jak wobec tego miały by wyglądać takie poglądowe „pomniki” wystawiane Niemcom? No jak? Czy ich bestialstwo nie spowodowało by ogólnonarodowego szoku u nas? czy może wówczas Polacy doszli by do przytomności po zaczadzeniu zachodnią propagandą skierowaną przeciw Polakom i Polsce, Rosjanom i Rosji, czyli Słowianom?

  Niemcy rozpętali II wojnę światową i wszelkie jej konsekwencje spadają tylko i wyłącznie na Niemców.
  Wszystko, co się potem wydarzyło, było już tylko ciągiem dalszym aktu wojennego zainicjowanego przez Niemców.
  Gdyby Niemcy wojny nie zrobili, nie napadli na kraje Europy, to Stalin nie musiał by zbroić Armii Czerwonej kosztem rozwoju kraju, nie musiał by wysyłać młodych ludzi na śmierć na frontach.

  Cokolwiek zrobili Niemcy – nie ma na to żadnego usprawiedliwienia, ponieważ Niemcy NIE MUSIELI tego robić.

  Cokolwiek zrobił Stalin i Armia Czerwona było działaniem koniecznym, wymuszonym przez Niemców i służyło zakończeniu bestialstw dokonywanych przez Niemców na Narodach podbitych.

  Za złamanie rozkazu/zakazu w Armii Czerwonej groziła kara śmierci w trybie natychmiastowym, jako doraźne działanie frontowe.
  Z całą pewnością można stwierdzić, że Bohaterscy Żołnierze Armii Czerwonej nie dostali rozkazu, by gwałcić osoby cywilne.
  Żadna armia na świecie nie odniesie zwycięstwa, gdy żołnierze zajmują się gwałtami a nie walką.

  Polacy wyobrażają sobie, że żołnierz po przejściu w pełnym rynsztunku 30 km i będąc głodnym ma ochotę ganiać za babami. Albo Polacy wyobrażają sobie, że żołnierz po bitwie ma w głowie co innego niż gdziekolwiek się położyć i odpocząć.
  Tylko zboczone umysły wyobrażają sobie orgie w czasie frontowych bitew. W walce o życie nikomu nic innego do głowy nie przychodzi niż przeciwnika zabić i samemu przeżyć.

  Żaden żołnierz na wojnie nie jest bezkarny. Musi on słuchać rozkazów i to bezwarunkowo.
  W „Przeglądzie” parę lat temu komentator o pseudonimie „Inżynier” opisywał przypadek znany mu osobiście od członków rodziny, że w czasie przemarszu Wojsk Radzieckich jeden z żołnierzy wszedł do przydomowego ogródka jakiegoś domu i wyrwał z grządki JEDNĄ CEBULĘ. Zaopatrzenie na froncie jest różne i nikogo dziwić nie mogło, że żołnierze odczuwali brak witamin. Jednak żołnierza tego na oczach wszystkich rozstrzelał jego oficer za złamanie zakazu!!! Tragizm tego wydarzenia jest przeogromny! Żołnierz ten nie padł w boju, zginął od kuli własnego oficera. Zginął po to, by Bohaterska Armia Radziecka mogła pokonać bestialskich Niemców.

  Armia bez bezwzględnej dyscypliny to nie armia, a hołota, czego dowody mamy dziś na Ukrainie, a przed kilkudziesięciu laty w Wietnamie – armię USSA czy francuską.

  Bohaterska Armia Czerwona potrafiła utrzymać dyscyplinę wśród swoich żołnierzy i poprowadzić Ich do zwycięstwa. Zwycięstwo to uchroniło Słowian przed eksterminacją z rąk zachodnich demonów.

  Wieczna Cześć i Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej!
  Wieczna Cześć i Chwała Słowianom, którzy pokonali niemieckich faszystów.
  Cześć Ich Pamięci! ! !

  Polubienie

 2. Co takie pomniki mają przypominać? Co niby ich obecność ma zmieniać w polskiej rzeczywistości? Zamiast walczyć o pomniki, martwe symbole krasnoarmiejców, JP2 czy co tam jest, czy nie jest w modzie, powinniśmy zacząć wkońcu zwracać uwagę na teraźniejszość. Idea Polski w granicach piastowskich sama w sobie nic nie znaczy jesli nie poprze się ją realnymi działaniami jak np masowe uwłaszczenia Polaków mieszkających na zachodzie kraju, delegalizacja lub znaczne ograniczenie prawne antypolskich organizacji odwołujących się do kosmopolityzmu i międzynarodowego wyzysku&tyranii. Inaczej piękne pomniki nadal będą sobie stać, a wszędzie wokół morze gnoju.

  Polubienie

 3. co dają takie pomniki? Ci Żołnierze nie żyją. Padli w boju o Polskę – o terytorium, jakie dziś mamy. Pamięć o Nich to najminimalniejsze minimum, jakie jesteśmy winni Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej.

  Cześć Ich Pamięci! ! !

  Polubienie

 4. Wyzwolili, bo musieli… jeśli chcieli przejść na zachód i dobić Niemcy. Pomijam już kwestie że gdyby nie podpisywali paktu Ribentropp-Mołotow, to 2 wojna by nie wybuchła i nikt nikogo wyzwalać by nie musiał.

  Polubienie

 5. Pakt Ribentropp-Mołotow był na rękę przede wszystkim III Rzeszy i dla Rzeszy był konieczny, dawał iluzję Stalinowi że Hitler jest jego sojusznikiem, chociaż nie przypuszczam aby Stalin był taki głupi i nie wiedział co planuje Hitler. Ten pakt dawał czas Niemcom na atak i neutralizację państw zachodnich, czyli po prostu zabezpieczenie sobie tyłów przed planowaną inwazją na ZSRR, Hitler bał się że państwa zachodnie(marionetki banksterów) wbiją mu nóż w plecy podczas gdy jego armie będą się wykrwawiały się pod Stalingradem, Moskwą, Uralem, Archangielskiem, Leningradem, Kaukazem, więc podpisanie paktu Ribbentropp-Mołotow było konieczne, aby zabezpieczyć się od strony ZSRR. II wojna światowa wybuchłaby tak czy siak, nie po to przecież banksterzy odbudowywali potęgę militarną Rzeszy, odbudowywali gospodarkę, udzielali kredytów zbrojeniowych, udzielali pomocy technicznej III Rzeszy, wynieśli Hitlera i partię nazistowską do władzy żeby teraz nie rozpocząć wojny. III Rzeszę dozbrojono i dofinansowano po to aby skierować ją przeciwko ZSRR, z drugiej strony prowokowano Japonię do wojny na przykład po przez wstrzymywanie dostaw surowców do Japonii i starano się ukierunkować agresję Japońską na Chiny a potem ZSRR(Syberia), zajęcie Chin było konieczne, Chny miały być przyczółkiem do ataku na ZSRR. III Rzesza, Japonia, Włochy i ich sojusznicy mieli wziąć ZSRR z dwóch stron i wzajemnie się wykrwawić pod Uralem, Kaukazem i na Syberii a alianci zachodni weszliby w ten obszar w charakterze porządkującego, ale wszystko poszło nie tak, Japonia zaatakowała w prawdzie Chiny ale całych nie zajęła, do wojny z ZSRR nie przystąpiła pomimo kilku incydentów granicznych, zamiast tego uderzyła w zasobne kolonie i posiadłości europejskich mocarstw kolonialnych w Azji południowo-wschodniej. Japonia i tak okazała się użytecznym idiotą bo atakiem na Pearl Harbor dała świetny pretekst do przystapienia USA do wojny, co miało być testem militarnych, politycznych i ekonomicznych możliwości nowego światowego żandarma. Natomiast Rzesza po zneutralizowaniu Polski zaatakowała państwa zachodnie, zlikwidowała Francję i nieomal zlikwidowała Wlk. Brytanię, w tym momencie plan banksterów się sypnął i zostali zmuszeni do wejścia w sojusz z ZSRR przeciwko Japonii i Niemcom. Tak czy siak i Japonia i Niemcy okazali się użytecznymi idiotami bo dzięki nim zrealizowano wiele planów, na przykład stworzono państwo Izrael czy powołano ONZ które niby miało zapobiec dalszym tego typu tragediom czy osłabienie i likwidacja Imperiów kolonialnych które mogły stanowić do pewnego stopnia konkurencję dla nowo wypromowanego światowego żandarma – USA.

  Polubienie

 6. aż żal, że Stalin nie zatrzymał się na Bugu i nie zostawił Hyclerowi Polaków do dobicia, ponieważ okazali się Polacy niegodni tego, by Naród Rosyjski i Bohaterscy Żołnierze Armii Czerwonej poświęcali dla nich swoją krew i życie. Hańba spada na wieki na Polaków za takie nikczemne postępowanie.

  Anglia i Francja zostawiły Polskę na pastwę Hyclera, ponieważ celem II. wojny światowej był podział łupów zrobionych w ZSRR przez kraje Zachodu. I żadnego innego celu nie było. Co robił Stalin i co podpisywał Stalin czy czego nie podpisywał, nie może podlegać ocenie jakichś plugawych polaczków, którzy zawdzięczają swoje życie Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej a zachowują się haniebnie oceniając przeszłe WIELKIE wydarzenia pierdząc wygodnie w fotel przed komputerem.

  Hańba wieczna polactfu!

  Pakt Ribentrop – Mołotow powstał dopiero w ostatniej chwili, gdy wiadomo było już na pewno, że Anglia i Francja nie zdecydują się z wiadomych względów na sojusz z ZSRR przeciw Hyclerowi.
  Do ostatniej chwili ambasador ZSRR pertraktował z Anglią i Francją, ale te były w sojuszu z Hyclerem z nadania USSA i choć z pewnością Stalin obiecał Anglii i Francji coś za sojusz z ZSRR, Anglia i Francja miały ochotę na całość łupów zrobionych w ZSRR po pokonaniu Armii Radzieckiej.

  By to rozumieć, wystarczy nieco się zastanowić i nawet niekoniecznie trzeba mieć do tego jakiś geniusz. Ludzka, normalna uczciwość pozwala zrozumieć bardzo wiele.

  Parchy ludzkie, które wyżywiła ziemia polska wywalczona krwią świętą Bohaterskich Żołnierzy Armii Radzieckiej nie mają żadnych ludzkich cech, lecz są odpadami ewolucyjnymi. Tak nikczemny i niegodziwy jak to parchate polactfo nie jest żaden normalny człowiek, by krew poświęconą dla jego życia plugawił.

  Gdyby takiemu jednemu czy drugiemu bydlakowi ukatrupili Niemcy rodziców, Polsce zaoszczędzona została by hańba noszenia na naszej ziemi wywalczonej świętą krwią Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej takich parchatych bydlaków.

  Stalin wcale nie musiał gonić Niemców do Berlina. Mógł zostać na Bugu i zaoszczędził by co najmniej dziesięć milionów swoich żołnierzy.

  Gdy czytam takie parchate, zbydlęcone poalctwo – pomiot nie wiadomo czyj – to aż żal, że na Bugu się Stalin nie zatrzymał i nie przyglądał się jak Hycler i spółka wyrzynają to polactfo.
  Nie ma dostatecznie dosadnego słowa by haniebną postawę tych nieludzi udających Polaków określić; nawet te najbardziej plugawe nie oddają całego plugastwa tego szubrawstwa hańbiącego naszą ziemię i Ojczyznę swoją niegodną postawą.

  Zaś wojna by nie wybuchła, gdyby USSA i Anglosasi nie wyposażyli do wojny Hyclera i nie upodlili narodu niemieckiego głodem do tego stopnia, że zatracili Niemcy ludzkie cechy.

  Z ZSRR nie ma to nic wspólnego. Rosję Zachód wciągnął do I. wojny, zrobił w Rosji na zapleczu rewolucję i krwawą wojnę domową, kraj wyniszczył, rozgrabił, napadł w lat dwadzieścia ponownie co nazywamy II wojną światową, ale i tak nic to Zachodowi nie dało. Jak był bankrutem tak jest i do dziś. Zachód to demon, którego nie zaspokoi żadna suma pieniędzy, żadna góra złota i żadna śmierć milionów ludzi. Zachód to demon, który chce unicestwić ludzkość i Ziemię. I dąży do tego przy pomocy wojen i robionych na nich pieniędzy.

  Stalin okazał się genialnym politykiem i z pewnością był niezwykłym człowiekiem, skoro Zachód tak uparcie Go opluwa. Można śmiało przyjąć, że Stalin był kimś zupełnie przeciwnym niż to nam Zachód chce wbić na siłę do głów.

  Jak to jest, że Rosja czy Wschód ani razu nie napadł w celach rabunkowych Zachodu, a Zachód robi to od stuleci nieustannie?

  Wieczna hańba plugawcom udającym Polaków, szkalującym Bohaterów II. wojny światowej!

  Cześć I Wieczna Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej! ! !

  Polubienie

 7. LuK, PRZEMEX, NANA
  istniało coś takiego jak Gneralny Plan Wschodni(generalplan OST) opracowany przez nazistów około 1936-38 roku, był to plan eksterminacji narodów słowiańskich w poszczególnych proporcjach: Polacy 85% do liwkidacji, białorusini 75%, ukraincy 65%, rosjanie 50-60%, czesi 50% itd, generalny plan wschodni mial zostac „zakończony” na Polakach w 1970r- wówczas to niemcy zamordowaliby ostatniego zyjącego Polaka, pozostałe 15% Polaków zostało przeznaczonych do germanizacji. Już w 1933r ministerstwo propagandy 3 rzeszy „informowało” swoich obywateli: „nawet zwykła dojarka musi mieć jasność sytuacji że polskość jest równoznaczna z niższą rasą ludzką”, oczywiście piłsudczycy udawali ze nic nie słyszą i nie widzą. Generalny Plan Wschodni miał swoje podłoże na nienawiści do narodów słowiańskich czyli na tzw antyslawiźmie(slawofobia) – jego podstawy zostały opracowane i zbudowane na ZACHODZIE juz w XIX wieku głównie przez anglikow niemców i francuzow, za twórce nienawiści do słowian uważa się houstona stewarta chamberlaina ktory opowiadał się za wyższoscia wysokiej, jasnowłosej i długogłowej „rasy Teutonów”. Częścią Generalnego Planu Wschodniego był Plan Inteligenzaktion(Inteligencja)- wymordowanie polskiej inteligencji od wrzesnia 1939r do kwietnia 1940r – łącznie Niemcy zamordowali blisko 100 tysiecy Polakow! Czescia Planu Inteligencja był Plan Tanneberg – zagłada polskich elit przywódczych juz od 1 wrzesnia 1939r do 25 pazdziernika 1939r, niemcy zamordowali 20 tysiecy najwartosciowszych Polakow w 760 zbiorowych mogiłach. Kolejną częscią Generalnego Planu Wschodniego była Akcja AB i stanowiła kontynuacje Planu Inteligencja, Akcja AB- Nadzwyczajna Akcja Pacyfikacyjna – ludobójstwo narodu polskiego głównie naszych elit intelektualnych od maja do lipca 1940 roku, przykładem Akcji AB są masowe egzekucje w Palmirach! Kolejnymi częściami GENERALNEGO PLANU WSCHODNIEGO na narodzie polskim były Intelligenzaktion na Pomorzu, Intelligenzaktion Posen, Intelligenzaktion Masovien, Intelligenzaktion Litzmannstadt, Intelligenzaktion Schlesien, Sonderaktion Krakau, Sonderaktion w Częstochowie, Sonderaktion Lublin, Sonderaktion Bürgerbräukeller, Generalsiedlungsplan – Generalny Plan Przesiedleńczy, Zbrodnia w Lesie Szpęgawskim, Zbrodnia w Piaśnicy, Zbrodnia w Mniszku, Mord w Czarnym Lesie, Mord na polskiej inteligencji krzemienieckiej, Mord na mieszkancach Bydgoszczy, Einsatzgruppen w Polsce itd itd itd JEDNO WIELKIE LUDOBÓJSTWO NA POLAKACH. Zgodnie z narodowosocjalistyczną teorią rasową, prawie cała polska ludność była uważana według Generalnego Planu Wschodniego za ludzi gorszej kategorii, niemożliwych do zniemczenia. Generalny Plan Wschodni był znany przez wiekszosc wywiadow w tym i polski na pół roku przed wybuchem drugiej wojny swiatowej, ZSRR byl jedynym krajem na swiecie ktory na 3 miesiace przed 1 wrzesniem 1939r zaproponował nam sojusz przed planowaną zagładą słowian!! Obóz sanacyjny ktory rzadził Polską odrzucił ten sojusz!!!!! Woroszyłow zwracał się na poczatku wojny polaków z niemcami: „marszałku śmigły, trzymajcie się mocno! 10 milionów radzieckich bagnetów stoi za wami!” patrz zygmunt berling http://youtu.be/Zs-0lPdUTTM
  nigdy nie byloby 2 wojny swiatowej gdyby oboz sanacyjny, naszpikowany syjonistami, znający generalny plan wschodni, podpisal sojusz z ZSRR, niemcy tysiac razy zastanowiliby sie co robic. Kolejnym zbiegiem okolicznosci jest to ze 17 wrzesnia 1939r o świcie polski rząd podejmuje decyzje o ewakuacji na zachód a zaraz po tej informacji w tym samym dniu wkracza armia czerwona!!!! Ta banda piłsudczyków wiedziała bardzo dobrze że niemcy zaatakuja Polske, wiedzieli co to jest generalny plan wschodni i nic nie zrobili, nic!!!! Zostawili, oddali naród na rzeź a sami uciekli na zachód, do swoich przyjaciół a później polski żołnierz służył na wszystkich frontach swiata za mieso armatnie!!! Podobnie było gdy na mocy ukladu sikorski- majski z lipca 1941r http://youtu.be/8MN6cPgdMjA utworzono wojsko polskie na terenie zsrr, stalin zrzekł się zajetych terenow polskich z wrzesnia 1939r i uznał je za polskie, i znów dziwnym trafem wojsko polskie zwane armia andersa utworzone w zsrr zostało w 1942r wyprowadzone z zsrr i prowadziło turystyke wojenna w europie zachodniej zamiast isc wyzwalac polskie ziemie!! Nigdy nie byłoby w Polsce tzw okresu stalinowskiego gdyby syjonisci londynscy nie wyprowadzili armii andersa do iranu!!! Gdyby armia andersa walczyla ramie w ramie z armia czerwona na froncie wschodnim to wojna skonczylaby sie o rok szybciej. Po zwinięciu z zsrr wojsk andersa Stalin stracił całkowicie zaufanie do tzw rządu londyńskiego z ktorym podpisal uklad sikorski-majski i każdy ich przedstawiciel na ziemiach polskich był od tej pory wrogiem zsrr. Nigdy nie wybuchłoby Powstanie Warszawskie gdyby syjonisci londynscy nie zamordowali generała Sikorskiego w Giblartarze w 1943r!!! Dziwne, generała sikorskiego zamordowali a generała andersa już nie, ciekawe dlaczego?!
  I to co napisał NANA ze gdyby armia czerwona zatrzymałaby sie na rzece Bug to niemcy wyrżnęliby cały naród polski zgodnie z generalnym planem wschodnim wiec plucie dzis na armie czerwona a nie znając historii jest niesłychaną hańbą dla Polaków! Teraz należy sobie odpowiedziec kto tworzy w naszym kraju książki, gazety, media, kto pisze nam historie i uczy naszą młodzież, kto tak bezczelnie steruje umysłami Polaków i ciągle pcha nas przeciwko Rosjanom??? Jest taki naród od którego czuć czosnek, wstrętne garbate nosy!!! Po wojnie szefem Powszechnego Wydawnictwa Narodowego został żyd grynberg, stwierdził on lakonicznie ze książki to od zawsze był interes żydowski, tak jest w europie i ameryce i tak będzie w Polsce.
  Podsumowując chciałbym powiedziec ze Okcydent czyli zachód skupiony w bankierskiej finansjerze podbił już praktycznie cały świat. Każdego dnia ich potężne korporacje czerpią korzyści z katorżniczej pracy krajów trzeciego swiata, ich bogactwo nie opiera się na ciężkiej pracy i wysiłku lecz na wyzysku podbitych ludów których mają za nic, zniewolili w ciągu ostatnich 500 lat praktycznie wszystkie kontynenty i wszystkie narody, zrobili z nich swoje kolonie i swoich niewolników poza jednym narodem… Tym narodem są SŁOWIANIE!!!! I to o nich chodzi syjonistom i to ich bedą próbować utopić najlepiej we własnej krwi! Gdybyśmy my Słowianie przez 500 lat mordowali indian murzynów arabów czy azjatów, kradli ich bogactwa naturalne i ziemie to wówczas my bylibyśmy „zamożni”, lecz my jesteśmy uczciwi, chcemy żyć w pokoju na swoich ziemiach, to zachód jest barbarzyński, to zachód ma na rekach krew milionów niewinnych ludzi i musimy zrozumieć w końcu że zachód każdego dnia chce nas zniszczyć by rządzić światem. Co roku wydają setki milionów dolarów na propagande i sianie nienawiści wśród narodów słowiańskich, codziennie gdy budzą się ich wstrętne mordy dostają sraczki na samą myśl ze słowianie przejrzą na oczy i się połączą, no ale niestety rozumieją to tylko nieliczni i serdecznie pozdrawiam to nieliczne grono ciągle powiekszające się.

  Polubienie

 8. Żeby było jasne, nie pluje na ACz, tylko przeciwstawiam się robieniu cyrku pt. „Polska – prezent od Stalina”. Nie dostalismy żadnego prezentu, Polska w dzisiejszych granicach należała nam się jako zadośćuczynienie za zniszczenie kraju przez agresorów z zachodu i wschodu. Nie mam zamiaru płaszczyć się teraz przed jakimiś pomnikami. Mam głęboką nadzieję, że ten kraj w dzisiejszych granicach pozostanie, bo nie wyobrażam sobie powortu do II RP – kraju pod wieloma względami patologicznego. Nie liczy się to, co było kiedyś, tylko to, co jest dzisiaj i nasza przyszłość, jak już wczesniej pisałem. Dzisiejsza Rosja to na szczęście już nie ZSRR i osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, by ten kraj nie zatrzymał się na Krymie. Ja bynajmniej za żadnym Lwowem, czy innym Wilnem płakać nie będę, bo nic mnie nie łączy z tymi miejscami. Ba, nie miałbym też nic przeciwko temu, by Polska wycofała się z NATO i UE, ale nie mam zamiaru składać kwiatów pod pomnikami jakichś Tuchaczewskich, czy innych gnid, do Tworek się nie wybieram.

  Polubienie

 9. „chociaż nie przypuszczam aby Stalin był taki głupi i nie wiedział co planuje Hitler.”

  Jeśli dobrze pamiętam, to za Stalina w ZSRR, człowiekiem odpowiedzialnym za kontrwywiad – był Suwoplatov. Dzięki zainstalowanym siatkom szpiegowskich w krajach zachodnio-europejskich, tj. Francja czy W.B., Stalin dobrze wiedział, że kraje te NIE ZAMIERZAJĄ, NIE PLANUJĄ (pomimo składania takich deklaracji, ba! podpisanym umowom) udzielać jakiejkolwiek pomocy państwom środkowo-wschodnio europejskim… w przypadku napaści na nie hitlerowskich Niemiec i ich sojuszników.
  I to było głównym powodem, dla którego Stalin (ponoć dwukrotnie) składał propozycję Polsce, jak również Czechom (ci się zgodzili) zawiązania anty-hitlerowskiego Sojuszu…
  Natomiast, aby w przyszłości nie wracano powtórnie do tego rodzaju rozmów, Abwehra błyskawicznie poprzez swojego człowieka – J. Becka, doprowadza do sztucznego, granicznego konliktu polsko-czeskiego na Zaolziu 1938 roku.

  „Anglia i Francja zostawiły Polskę na pastwę Hyclera, ponieważ celem II. wojny światowej był podział łupów zrobionych w ZSRR przez kraje Zachodu. ”

  Dokładnie. I tu od setek lat nic się nie zmieniło… tak wtedy, jak i obecnie.
  Toć, sam Stalin chcąc przekonać do siebie gen. Sikorskiego, tłumaczył mu, że jakby na historię nie spojrzeć – to zawsze wszystkie ataki na Rosję (generalnie Sławian) szły przez Polskę…

  Zaś co się tyczy „naszych” starych – nowych elyt…,
  to te od 1000 lat z małymi przerwami oraz wyjątkami, tj. od momentu kiedy nauczyły się czytać Stary Testament + Listy św. Pawła, niczym ich nowy „idol” – Jezus Chrystus (Chytrus), masowo zaczęli umierać dla Sławian (od „sława”, czyli odwaga, męstwo), by móc następnie cudownie zmartwychwstać już jako Słowianie (od „słowa”, czyli słowa bożego – chtonicznego – pasożytniczego)…

  „Jest taki naród od którego czuć czosnek, wstrętne garbate nosy!!!”

  A żydki – jak to żydki, tam gdzie zdołają przekonać do swego „produktu” (Pisma od Boga) naiwnych głupków – tam niejako z automatu, znajdują swą nową Ziemię Obiecaną…

  Polubienie

 10. Gdyby Hitler i jego sojusznicy wygrali wojnę to Polaków, Rosjan i innych Słowian by już nie było, nie rozmawialibyśmy tu najprawdopodobniej, z tym że naziści nie planowali raczej wyrżnięcia wszystkich „podludzi”, jakąś część chcieli przesiedlić za Ural i utrzymywać jako tanią siła roboczą/niewolników, bo przecież kto by na tą „rasę panów” robił. Niemniej banksterzy wypromowali Hitlera i nazistów i zadbali o to aby byli tacy silni, nie po to aby Hitler i sojusznicy wygrali wojnę i zgarnęli całe łupy po klęsce ZSRR, ale po to aby wyniszczyli/wykrwawili się nawzajem w wojnie, a w momencie poważnego osłabienia, wyniszczenia, wycieńczenia obu stron od zachodu Rzesza miała dostać cios w plecy, ale nie wyszło bo Hitler nie głupi był i najpierw zneutralizował większość państw zachodnich oprócz Anglii w ten sposób zabezpieczając sobie tyły.
  Gdyby Armia Czerwona zatrzymała się na Bugu to zwyczajnie sprawiła by prezent hitlerowcom którzy mogliby dalej bezkarnie mordować Polaków, ale z drugiej strony sprawiła by prezent aliantom zachodnim którzy wcale nie mieli zamiaru oddawać Stalinowi obszaru przynajmniej pomiędzy Bugiem a Łabą. Z tego tytułu istniały w czasie wojny plany zakładające obalenie Hitlera i jego najbliższej świty, dogadanie się z tą częścią aparatu III Rzeszy która była nieprzychylna Hitlerowi i nazistom, zawarcie separatystycznego pokoju na froncie zachodnim i południowym, przerzucenie całości wojsk Wehrmachtu i SS na front wschodni, prawdopodobnie dozbrojenie jej po cichu albo nawet jawnie, zatrzymanie Armii Czerwonej na Wiśle a nawet odrzucenie jej za Bug, to mogło by spowodować długotrwałą, wyniszczającą wojnę pozycyjną pomiędzy Armią Czerwoną a Wehrmachtem na ziemiach polskich które zostałyby zamienione w wypaloną pustynię.

  Polubienie

 11. Jeśli chodzi o Polskę to ona miałabyć wciągnięta do sojuszu z III Rzeszą, Włochami, Japonią i ich sojusznikami, do tego służył zainstalowany w Polsce po zamachu majowym litweski przybłęda, austro-węgierski i niemiecki agent Piłsudski i jego sanacyjna ekipa, wściekły antybolszewik, chcący za wszelką cenę zbudować międzymorze (pomysł żydowski) będące wymierzone głównie w ZSRR. Ale w decydującym momencie coś poszło nie tak i Polskę III Rzesza musiała zneutralizować ponieważ stała na drodze do podboju ZSRR.

  Polubienie

 12. „Ale w decydującym momencie coś poszło nie tak i Polskę III Rzesza musiała zneutralizować ponieważ stała na drodze do podboju ZSRR.”

  To „COŚ” – to przerost osobistych ambicji Hitlera i jego przybocznych… To jego zerwanie się z judeo-anglosaskiej smyczy… Hitlera do władzy wyniosły „siły”, które chciały JEDYNIE posłużyć się narodem niemieckim w wojnie przeciwko świetnie sobie radzącym, pomimo celowo wywołanego sztucznego kryzysu ekonomicznego – komunistycznej ZSRR.
  Nic ponadto…

  Hitlerowi po prostu zamarzyły się w pewnym momencie za „mocne Niemcy”, a na powstanie na kontynencie Europejskim takich Niemiec – Królestwo Brytyjskie, zgodnie z prowadzoną polityką „złotego środka”, już nie mogło sobie pozowlić.
  Dzięki zachowanym stenogramom (m.in. w Moskwie) rozmów Hitlera z rządem brytyjskim, ten przez cały niemal okres wojny, dosłownie żebrał o …przyłączenie się anglosasów do wojny wymierzonej w szerokorozumianą Sławię…

  Polubienie

 13. „Dzięki zachowanym stenogramom (m.in. w Moskwie) rozmów Hitlera z rządem brytyjskim, ten przez cały niemal okres wojny, dosłownie żebrał o …przyłączenie się anglosasów do wojny wymierzonej w szerokorozumianą Sławię…” – to chyba właśnie dlatego Niemieckie wojska pancerne nie zostały użyte do ostatecznej likwidacji Brytyjskiego korpusu ekspedycyjnego i wojsk francuskich i belgijskich okrążonych pod Dunkierką, gdyby bowiem Niemcy zlikwidowali to okrążenie zanim Brytyjczycy i Francuzi się ewakuowali to do niewoli zostałoby wzięte 340 tysięcy żołnierzy a to pozbawiło by Anglię możliwości obronnych, a przynajmniej poważnie by ją osłabiło i spowodowało by że stała by się łatwym łupem. Ale Niemcy tego nie zrobili bo widocznie mieli nadzieję że zawrą pokój z Anglią i wspólnie zaatakują ZSRR.

  Polubienie

 14. LuK, ty możesz sobie nawet na własną matkę pluć za to, że cię urodziła. Przecież bez niej też byś był na świecie, nieprawdaż? Nie dziwota, że się do Tworek nie wybierasz, bo pewnie w nich od dawna jesteś.
  Normalny człowiek ma szacunek dla tych, którym coś zawdzięcza. Najwyraźniej twoja rodzina to tchórze i dekownicy, nie mający odwagi walczyć za Polskę.

  Tym większy szacunek i respekt należy się Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej, że dla takich tchórzy i dekowników udających Polaków Oni poświęcali swoją krew i swoje życie.

  Cześć i Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej ! ! !

  Polubienie

 15. Ja to tylko zapytam dzisiaj :
  Czy jest już gdzies postawiony pomnik Lecha Walesy ?
  Przeciez to człowiek tak zasluzony i silny,ze nawet ponoc obalil mur berliński ?!
  Jeżeli o pomnikach ,to przecież po to się je stawia aby inni mieli co obalac .

  A polskie władze to już sa ,od kiedy ???
  No,chyba,ze od dzisiaj ale jeszcze w telewizornii nie podali.

  Polubienie

 16. LuK, co Cię obchodzi, co ja piszę? czy ja Ci coś dyktuję? co będę zmieniać i kiedy nie Twój interes. Pola Raksa to piękna kobieta, ale moja Matka też była niczego sobie. Co do „Czterech Pancernych” to od kilku lat mamy z rodzinie zwyczaj oglądać wszystkie odcinki na sylwestra. Przyjemna rozrywka i czas pożytecznie spędzony.
  Durniów, którzy twierdzą, że „Czterej Pancerni” jest serialem zakłamanym pytam: a czy amerykański maciorminator i cała reszta dżejmsów bondów miała kiedykolwiek z jakąkolwiek prawdą coś wspólnego? podpowiem: nie miała i nie ma.
  Natomiast film „Czterej Pancerni” stanowił część programu umożliwiającego kolektywne przepracowanie wojennej traumy, jaką mieli Polacy na skutek bestialskiej wojny wywołanej i prowadzonej przez Niemców przeciw Słowianom. Jest to piękny, pozbawiony agresji i nienawiści film o wojnie, przywracający równowagę psychiczną dając nadzieję na normalne postrzeganie życia. Arcydzieło polskiej sztuki filmowej. Dziś już nie do osiągnięcia, bo obecnie aktorzy to wyrobnicy nie artyści, a publika to przypadkowy zbiór ludzi nie rozumiejących nic z rzeczywistości.

  Polubienie

 17. Można ci przytaknąć ale z ta wojna „wywolana przez Niemcow”, to trzeba by uzupelnic kto „bilety na nia oplacicl”.
  Co do psa Szarika ,to ladne i wierne psisko,zreszta wszystkie psy sa wierne ,szczególnie te za „jakies scierwo”.
  Faktycznie serial o czterech wojakach dobrze się oglada ,przeciez to cos bliższego dla nas Polakow niż jakies pastuchy krow ,których kręcili szmule w „swietym drzewie”,przeciez na tym dobrze się zarabia .
  Dzisiaj kreci się „gwiezdne wojny” i „proroctwa” aby na ich scenariuszach realizować rzeczywistość.
  Nasz rodak Sp. B.Poreba nakrecil kilka dobrych filmow i scenerii i chciał jeszcze o Jedwabnym ale mu nie pozwolili,zreszta tym samym skrocili mu zycie wcześniej go dobrze „patrolując”,a on biedny nie dostrzegal w swoim otoczeniu wrogow podobnie jak Sp.polityk Andrzej Lepper,ktory wroga miał nawet w swej kancelarii i „musial się powiesić”.

  W Polsce to władze pozwalają krecic „przekręcone historie”,także wydawac i publikowac „książki historyczne” ,no i wiele „innego strachliwego” badziewia ,a ludziska nie tylko w Sylwestra ale na co dzień gapia sie na polskie i niepolskie „tasiemce”,przy tym „tancza z polskimi gwiazdami” !
  Eeeeeech zycie .
  Ale lepsze to niż wojna,bo znowu tam i z powrotem przez „MOST JEWROPEJSKI”
  POLSKA przewalaly by się „eszelony”,bataliony i pulki az po fronty bialo-ruskie i ukra-inskie.

  Teraz jak nam podesla natowskie brygady, ponoc tych wedrowek ma już nie być ,tylko jedno pierdykniecie i po wszystkim !

  Będzie polski majdan,ktory już przyszykowany przez pasibrzuchów ,pajacow w palacach i premierow „na ostatku” pomoga im w tym prezesi od prawa i sprawiedliwości dla swoich.
  Kurduple partyjni nie spia ,tylko wala tam gdzie można się przypodobać szmulom i szwabom,nawet w „ofierze całopalnej” skladaja swych braci „na ołtarzu zdrady i obłudy” !

  Modlcie się bo nie znacie dnia i godziny ,kiedy znowu będą gwalcic polskie dziewczyny.

  My zas domorośli politycy spierajmy się i sypmy sobie piaskiem po oczach ,zyjmy i umierajmy w pojedynke,moze nas ktoś pochowa gdzies tam nad podmokłym cmentarzu, a może i na to nie będzie stać rodziny ,w których tez już od rana do wieczora klotnie i pytania :
  „premierze ,jak zyc ?”.
  Po co te pytania ,nie lepsza pala i zimna woda ????

  Zas plemierzy popra swoich i ich w razie czego pochowają w alejach zasłużonych lub na Wawelu.

  I jak tu nie klac „qwa ich mac” !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s