Okradanie Polaków zgodne z prawem


Od 1 kwietnia do końca lipca Polacy mogą wybierać między OFE a ZUS i nie jest to żart z okazji prima aprilis.

Wybór, przed którym od jutra stanie ponad 16 milionów Polaków, jest następujący: albo całość składki emerytalnej będzie wędrować do ZUS albo będzie podzielona między ZUS a OFE. Bez względu na decyzję, do ZUS będzie szła dotychczasowa suma 12,22 procent wynagrodzenia brutto. Wybór dotyczy reszty składki czyli 7,3 procent pensji, która jest obecnie dzielona na 4,38 procent na dodatkowe konto w ZUS i 2,92 procent dla OFE.

Inaczej mówiąc, jeżeli weźmiemy po uwagę składkę emerytalną jako całość, możemy zdecydować: albo jej 100 procent ma być przekazywana do ZUS albo 85 procent do ZUS i 15 procent do OFE.

en_00935903_1039                                                 Niejaki Leszek B. lobbuje za OFE – dlaczego?

Ludzie powiązani z towarzystwami emerytalnymi najgłośniej krzyczą: żadnych zmian! Ci obrońcy istniejącego systemu emerytalnego nie walczą w obronie przyszłych emerytur Polaków. To walka o to, by ściągać jak najwięcej pieniędzy do własnych kieszeni. Np. Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza w 2009 r. dostało ponad milion złotych od sponsorów, m.in. od właścicieli powszechnych towarzystw emerytalnych.

Warto zapamiętać, że w 2009 r. na wynagrodzenia w PTE wydano ponad 104 mln zł. Jest więc czego bronić. I powszechne żydo-media prezentują całe tabuny lobbystów okradania Polaków. Sądy, czyli agenda żydo-systemu III RP, ścigają myślozbronie – mowę nienawiści, nie ścigają natomiast złodziei, ani tych, którzy jawnie i publicznie oszukują Polaków.

ZUS – to najlepszy system emerytalny, który jednak został zniszczony przez kolejne żydo-rządy III RP, które likwidowały i likwidują polską gospodarkę.

 

Dariusz Kosiur

 

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Okradanie Polaków zgodne z prawem

  1. W poniższym filmie syjonistyczny manipulant podał tylko jedną prawdziwą informację, że żydo-rząd Tuska zdecydował się na likwidację OFE wyłącznie z powodu załamania finansów III RP. I tak faktycznie jest, bo z całą pewnością nie chodziło rządzącej bandzie o ochronę polskich emerytów i ich emerytur. Tym nie mniej warto posłuchać, żeby zobaczyć jakich wybiegów używają oszuści.

    Polubienie

  2. @Paweł Masłowski

    To nie jest 5 kolumna. To jest żydowska kurwa i trzeba to powiedzieć otwartym tekstem. tej kurwie chodzi o aby rząd pożyczył niedobór funduszy ubezpieczeniowych. Odsetki (około 15 mld zł) zapłacimy z naszych podatków. O tym ten żydowski parszywiec nie wspomniał.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s