Wschodnia Ukraina coraz bliżej Rosji


Mieszkańcy Doniecka i Charkowa wyszli na ulice pod flagami Rosji

Foto: RIA Novosti

Foto: RIA Novosti

Kilka tysięcy osób wyszło w niedzielę na place ukraińskich miast Doniecka i Charkowa (południowy wschód Ukrainy) pod flagami Rosji.

Demonstranci w Doniecku skandowali „Donbas!”, „Rosja!” i domagali się wyznaczenia daty referendum w sprawie statusu obwodu donieckiego.

W Charkowie uczestnicy masowych akcji krzyczeli: „Berkut uratował Ukrainę!”, „Przebudź się ukraiński narodzie!”, „Unia brackich narodów!”. Zgromadzeni domagali się przeprowadzenia referendum w sprawie statusu wschodnich obwodów Ukrainy i nadania językowi rosyjskiemu statusu państwowego.


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_06/Mieszkancy-Doniecka-i-Charkowa-wyszli-na-ulice-pod-flagami-Rosji-4794/

 

 

AP Photo/Andrey Basevich

 

AP Photo/Andrey Basevich

 

AP Photo/Andrey Basevich

 

AP Photo/Alexander Ermochenko

 

za:http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1100937

 

„Народная самооборона” под зданием управления СБУ в Луганской области взяла освобожденных под свою охрану
Reklamy

36 uwag do wpisu “Wschodnia Ukraina coraz bliżej Rosji

 1. Rosjanie nie popuszczają

  W dniu 1 marca, Doniecka Rady Miasta podjęła uchwałę (decyzję) wspierającą mieszkańców w ich żądaniu przeprowadzenia referendum. Deputowani Rady Miasta oznajmili, że decyzja w sprawie przeprowadzenia referendum jest obecnie rozpatrywana przez organa sądowe, a kolejna rozprawa odbędzie się w dniu 22 kwietnia.

  On March 1, Donetsk City Council made a decision to support the residents in their calls for a referendum. The deputies of the city council said that the decision on whether to hold a referendum is currently being considered by the court prosecutor, and the next hearing will take place on April 22.

  h

  6 kwiecień budynek administracji rządowej w Dponiecku z transparentem w barwach Rosji i napisem Doniecka Respublika

  Polubienie

 2. Ukraina: Separatyści wdarli się do budynków rządowych. Dwie osoby ranne
  Olg, prot, PAP 06.04.2014 14:47
  Dwie osoby zostały ranne, gdy prorosyjscy separatyści wdarli się do siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w Ługańsku na wschodzie kraju. Tłum wyważył drzwi i wybijał cegłami okna na pierwszym piętrze – poinformował portal „Wostocznyj Wiariant”. Separatyści wkroczyli też do budynku administracji obwodowej w Doniecku.
  Manifestanci rzucali dużymi cegłami; ktoś użył granatów dymnych, z budynku wydobywa się dym – podaje „Wostocznyj Wiariant”. Dwie osoby zostały poszkodowane – kobieta ma rozbitą głowę, jeden z milicjantów został wyniesiony na noszach, nie wiadomo, jakie odniósł obrażenia. Portal podaje też, że przed budynkiem SBU eksplodują race i granaty dymne.

  Według rosyjskiej agencji ITAR-TASS około tysiąca osób pikietuje siedzibę SBU, domagając się uwolnienia lidera organizacji znanej jako „Ługańska Gwardia” Aleksandra Charitonowa. Tłum skanduje „Uwolnić aktywistów!” i „Hańba SBU!”.
  Transparent „Republika Doniecka”

  W Doniecku grupa separatystów wdarła się do siedziby administracji obwodowej. Według agencji prorosyjscy demonstranci wybili okno na pierwszym piętrze, po czym około 30 osób dostało się do środka budynku. Weszli na daszek nad wejściem, gdzie wywiesili 3 flagi rosyjskie.

  Pod budynek administracji obwodowej przyszło około dwa tysiące osób, które wcześniej wzięły udział w separatystycznym wiecu. Około 50-osobowa grupa zdołała się wedrzeć do środka, mimo że budynek był strzeżony przez milicję. Napastnicy starli się z funkcjonariuszami i wyrwali im kilka tarcz – pisze agencja Unian.

  Manifestanci ściągnęli flagę Ukrainy z budynku i wywiesili flagę rosyjską. Wywiesili też transparent z napisem „Republika Doniecka!”. Siedzibę administracji nadal otacza kilkusetosobowy tłum, a milicja, w liczbie około 500 funkcjonariuszy, która początkowo nie interweniowała, sprowadziła na miejsce armatki wodne, ale ich nie użyła.

  Według internetowej agencji „Ostrow” z Doniecka na terenie budynku jest około 200 ludzi, którym inni separatyści dostarczyli już żywność i wodę.

  Do starć doszło także podczas wieców w Charkowie, gdzie wybuchła bijatyka między prorosyjskimi manifestantami i – jak się przypuszcza – działaczami „Prawego Sektora” – poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

  „Będziemy tu stać choćby dobę”

  Rosyjska agencja ITAR-TASS podaje, że manifestanci w Doniecku wezwali do utworzenia „rady narodowej” obwodu donieckiego. – Będziemy tu stać choćby dobę. 7 marca odbędzie się tu zebranie albo zjazd, na który przyjedzie po jednym przedstawicielu z każdego miasta. Powinni też przyjechać przedstawiciele innych obwodów – ługańskiego i chersońskiego – zapowiedzieli demonstranci.

  Wszystkie te trzy obwody znajdują się na wschodzie Ukrainy; ługański i doniecki graniczą z Rosją, a chersoński przylega do Krymu.

  Demonstranci wydali rezolucję, w której domagają się zwołania nadzwyczajnej rady obwodowej Doniecka i podjęcia przez nią decyzji o przeprowadzeniu referendum w sprawie przyłączenia obwodu do Rosji – podała internetowa gazeta „Ukraińska prawda”.

  Demonstracje pod flagami Rosji

  Wcześniej we wschodniej Ukrainie odbyło się kilka separatystycznych wieców. W Doniecku ok. 2 tys. demonstrantów zebrało się na pl. Lenina pod flagami Rosji. Domagali się federalizacji Ukrainy. Przedstawiciele ruchu Rosyjski Blok apelowali o bojkot przedterminowych wyborów prezydenckich zaplanowanych na 25 maja. Skandowano: „Chcemy Rosji i Stalina”. Uczestnicy demonstracji wyrażali też poparcie dla przedstawicieli Berkutu zatrzymanych przez ukraińskie służby specjalne w związku z podejrzeniem udziału w masowych zabójstwach podczas protestów w Kijowie.

  Wiece odbywały się też w Charkowie. Na pl. Wolności kilka tysięcy osób wzięło udział w dwóch różnych: prorosyjskim na rzecz zabitych w starciach milicjantów oraz na rzecz przystąpienia do Unii Celnej Białorusi, Rosji i Kazachstanu.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15751440,Ukraina__separatystyczna_demonstracja_w_Doniecku_i.html

  Polubienie

 3. Jarek nie może być kapralem, bo nigdy nie był w wojsku, jeśli się nie mylę, a więc nigdy nie był nawet szeregowcem. To przysłowiowa dupa z uszami, co to chciałby być Napoleonem, ale wszystko co go z nim łączy, to niski wzrost. Innych podobieństw nie dostrzegam.

  Polubienie

 4. Zarząd Służby Bezpieczeństwa w Ługańsku (wschód Ukrainy) uwolnił 6 zwolenników federalizacji kraju.
  Wcześniej około 1000 występujących za federalizacją Ukrainy aktywistów przejęło kontrolę nad budynkiem obwodowego zarządu Służby Bezpieczeństwa w centrum Ługańska.
  Wiece z żądaniem federalizacji Ukrainy i nadania językowi rosyjskiemu statusu języka państwowego w niedzielę odbyły się także w Charkowie i Doniecku.
  W związku z tymi wydarzeniami pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Aleksander Turczynow odwołał wizytę roboczą na Litwę.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_06/W-Lugansku-uwolniono-zwolennikow-federalizacji-Ukrainy-9287/

  Polubienie

 5. Zamiast zabojstw samobojstwa
  Wojny itp masowe zabojstwa na wieksza skale pozostawiaja po sobie mscicieli ze strony przegranej i czesto moralne potepienie zwyciezcow. Kto szuka ten znajdzie. Jezeli np Ukraincom dobrze pomiesza sie w glowie to sami dojda do wniosku, ze sa tak paskudni, iz razem nie moga zyc. Tylko patrzec a mala Szwajcaria, zlozona z trzech etnicznch grup i poslugujaca sie tylomaz jezykami, zacznie sie rozpadac. Moze to jest jakas szarada. A moze tu jest gra o wyzsza stawke niz Ukraina podzielona lub nie. Z odleglosci czasu i przestrzeni nie mozna wykluczyc, ze likwidacja Ukrainy to poczatek konca bialej rasy. Zamorzeni Ukranicy rusza w swiat za chlebem, inni wypelnia ich miejsce i reszta bedzie zakazana historia. Tak zle nie jest. Wspolczesna medycyna moze zachowac zycie nie tylko jednostki ale i calej rasy. Przechowanie genow bialego czlowieka w podziemnym bunkrze jest jednym z rozwiazan. Mniej optymistyczni wola zachowac troche bieli w rodzaju ludzkim na sposob pradziadow od dawien dawna. Poczawszy od marca tego roku odbywaja sie comiesieczne marsze na calym swiecie pod haslem: mieszanie ras rowna sie ludobojstwu bialego czlowieka. To sie okaze, czy majdanowe nakrecane wydarzenia stana sie ostatnimi, ktorych uczestnicy ujawnili swiatu swa karygodna naiwnosc. Inne majdany w Europie i na innych kontynentach beda prawdziwie kolorowa rewolucja: biali po jednej stronie i tam pozostana!
  http://whitemanmarch.com/

  Polubienie

 6. A ten mój „Chu/j/tor1” znowu coś pie… o mieszaniu się ras i stąd zagrożeniu dla „białych półgłówków”. Jakby to nie wiedział (Ignorancja to potęga Rasy Białej?) że od strony biologicznej najlepsze są mieszańce, bo bez dopływu świeżej krwi, to krzewią się degeneraci, tak jak ci angielscy „arystokraci” w rodzaju chorego na hipochondrię i chorobę Downa potomstwa Karola Darwina. Podobne RASOWE upośledzenia cechują także obdarzonych genetyczną chorobą Tay-Sachsa Żydów, wśród tych pochodzących z Magrebu nagminnie występuje brak jednego członka kości palców, itd.

  A skądinąd określenie „ŻYDOBANDEROWSKIE ELITY” (nie tylko na Ukrainie dzisiaj, ale np. i w Polsce) winno w potocznym języku zastąpić „żydokomunę” bo ta już ze 30-45 lat temu mutowała w „żydoliberałów”. No i – co jest bardzo ważne i o czym IPN milczy – banderowcy WYMORDOWALI POLAKÓW KILKUKROTNIE WIĘCEJ niż tzw. komuniści w czasie i po II Wojnie Światowej (Np. to Ukraińcy 22 września 1939 spalili w stodole, w miejscowości Urycz koło Lwowa, 73-100 żołnierzy 4 Pułku Piechoty Strzelców Podhalańskich (patrz mój znaczek), którzy się poddali Niemcom 16 września 1939 po przegranej bitwie nad Sanem. W tym początkowym okresie wojny Niemcy zachowywali się jeszcze zgodnie z konwencją Genewską i gdyby to oni zrobili, to autorom groziłoby rozstrzelanie przez służby wewnętrzne Wermachtu: http://pl.wikipedia.org/wiki/4_Pu%C5%82k_Strzelc%C3%B3w_Podhala%C5%84skich .)

  Ad „Opolczyka” istotny wpis nt. uwielbionego przez POLSKIEGO PAPIEŻA zdania z Biblii „Czyńcie sobie Ziemię poddaną”, to polecam teksty na ten temat, który udało nam się opublikować w krakowskich „Zielonych Brygadach” dwadzieścia lat temu w broszurze „Peru Urewru – Biblijne korzenie ochrony i niszczenia środowiska”:

  http://zb.eco.pl/BZB/8/index.htm

  chodzi mi w szczególności o tekst Ireneusza Kani z Krakowa

  http://zb.eco.pl/BZB/8/czesc1.htm

  Polubienie

 7. TAK !
  MIESZANIE RAS TO NAJWIEKSZE TRAGEDIE NARODOW !!!

  Kot z psem tylko pozornie mogą zyc w zgodzie po odpowiednim Ich „odmozdzeniu”.
  Dzisiaj nie tylko propaganda i wszelkim kłamstwem ludzi się odmozdza ale również przy pomocy zywnosci i lekow !

  Może ludzie w końcu to zauwaza,ze im częściej chodza do lekarzy tym częściej chorują i umierają.
  Im więcej zra nie własnej a importowanej zatrutej zywnosci ,tym bardzie skracają swoje zycie !

  Szczepia się ludzie przeciw chorobom/epidiom nie wiedzac,ze to te szczepienia wpedzaja je w choroby ! SZCZEPIA SWE BEZBRONNE DZIECI !!!

  Im więcej WIERZA tym ciemniejsi się staja upodabniając się do „diablow” w czarnych lub kolorowych szatach.

  Nauczono ludzi chodzic ze swymi zwiarzatkami domowymi do weterynarzy ,wiec i zwierzątka chorują a kasa „uzdrowicielom” rosnie ,także farmacji !

  LUDZIOM POTRZEBNE JEST PRZEWIETRZENIE ICH WLASNYCH MOZGOW !!!

  OTWORZCIE DRZWI DO SWEGO ROZUMU !!!
  Kluczem internetu ,bo w innych mediach już prawdy nie znajdziecie.

  Polubienie

 8. Więc nie chcę żyć wśród was chutorów i gutków – bo dla mnie jesteście inną „rasą”. Mieszanie się ras jest tragedią również dla czarnych, żółtych etc. Już nigdy nie będą wystarczająco czarni bądź żółci.

  Polubienie

 9. Deputowani do Donieckiej Rady Obwodowej ogłosili stworzenie Donieckiej Republiki Ludowej – podają miejscowe media.
  W siedzibie administracji obwodowej obecnie odbywa się posiedzenie rady obwodowej, w którego trakcie deputowani omawiają kwestię przeprowadzenia referendum w sprawie wejścia obwodu w skład Rosji.
  Przed budynkiem odbywa się prorosyjski wiec. Flaga Rosji na maszcie administracji została zastąpiona większą.
  Wcześniej kandydatka na prezydenta Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła, że pilnie wylatuje do Doniecka. Tymoszenko twierdzi, że celem obecnych wydarzeń jest «aneksja ukraińskiego wschodu zgodnie z krymskim scenariuszem».

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_07/Doniecka-Rada-Obwodowa-oglosila-stworzenie-Donieckiej-Republiki-Narodowej-5063/

  Polubienie

 10. W Charkowie pod siedzibą administracji obwodowej doszło do starć między prorosyjskimi przeciwnikami nowej ukraińskiej władzy a zwolennikami EuroMajdanu. Zgodnie z relacją świadków, uczestnicy bójki użyli kijów bejsbolowych i butelek. Na miejsce zdarzenia przybyło kilka karetek pogotowia. Nie jest wykluczono, że są ranni.
  Według różnych szacunków, w pobliżu budynku znajduje się od 100 do 300 protestujących, którzy nie zamierzają się rozchodzić.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_07/W-Charkowie-doszlo-do-starc-protestujacych-1437/

  Polubienie

 11. Deputowani do Donieckiej Rady Obwodowej i zwolennicy federalizacji Ukrainy, którzy ogłosili utworzenie Donieckiej Republiki Ludowej, zwrócili się do prezydenta Władimira Putina z prośbą o zapewnienie bezpieczeństwa i wprowadzenie tymczasowego kontyngentu pokojowego do regionu.
  „Tylko w Rosji widzimy naszego obrońcę rosyjskiego świata. Jesteśmy gotowi walczyć o nasze przekonania. Nam samym bez Rosji będzie ciężko” – oświadczył jeden z oratorów. Zgromadzeni ludzie zareagowali na apel do Władimira Putina owacją.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_07/Republika-Doniecka-poprosila-Rosje-o-wprowadzenie-wojsk-0943/

  Polubienie

 12. No to mamy ciekawe czasy.
  proklamacja Ludowej Republiki Donieck ( Ukraine 2014. April 7 Proclamation Donetsk People’s Republic )

  Polubienie

 13. Trzy jednostki bojowe zostały przerzucone do obwodu donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy w celu stłumienia powstań – poinformowało w poniedziałek źródło w ukraińskich organach ścigania.
  Według słów źródła, pierwsza z nich to „oddział wojsk wewnętrznych”, „druga – odział gwardii narodowej, składający się z wybranych bojowników Prawego Sektora”. „Trzecia zaś – najemnicy Blackwater w formie oddziału specjalnego przeznaczenia MSW Ukrainy, „Sokół”. Ich zadaniem jest maksymalnie szybkie i skuteczne poradzenie sobie z protestującymi” – dodało źródło.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_04_07/Trzy-jednostki-bojowe-zostaly-przerzucone-na-wschod-Ukrainy-5993/

  Polubienie

 14. Naddniestrze i Mołdawia powinny „w cywilizowany sposób się rozłączyć”, ponieważ Naddniestrze marzy o budowaniu dobrobytu wspólnie z Rosją – oświadczył przywódca nieuznawanej republiki, Jewgienij Szewczuk, podczas wystąpienia z przemówieniem do naddniestrzańskiego narodu w związku z gwałtownym zaostrzeniem się sytuacji na Ukrainie.
  „Władze Mołdawii mogą podjąć decyzję o podążaniu swoją drogą – do Unii Europejskiej, do NATO, lub do Rumunii – dodał Szewczuk.
  Jego zdaniem na tej decyzji skorzystają wszyscy, także mieszkańcy Naddniestrza, którzy „są zmęczeni walką o przetrwanie”.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_07/Przywodca-Naddniestrza-zaproponowal-Moldawii-cywilizowane-rozlaczenie-sie-0725/

  Polubienie

 15. Nie jest sztuka rozpalenie ognia ,
  SZTUKA JEST JEGO UGASZENIE GDY SIE ROZPRZESTRZENI !

  Czy nad tym zastanawiają się podpalacze ognia ,w dodatku swiatowi ?

  MORDERCY !
  WY TEZ ZGINIECIE !!!

  Polubienie

 16. Rinat Achmetow chce stworzyć swoje własne udzielne księstwo na wschodzie Ukrainy. On gra przede wszystkim dla siebie – tak ostatnie działania najbogatszego ukraińskiego oligarchy komentuje analityk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Piotr Kościński.

  Achmetow negocjował w nocy z separatystami, którzy zajęli siedzibę Służby Bezpieczeństwa w Doniecku. Jak powiedział, nie chce by wschód Ukrainy stał się częścią Rosji, ale jednocześnie popiera część postulatów protestujących.
  Jak podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Piotr Kościński, dla Achmetowa wcielenie Donbasu do Rosji byłoby tragedią. Wtedy nie byłby już najbogatszym oligarchą, ale jednym z wielu takich jak on. Mógłby też łatwo popaść w konflikt z prezydentem Władimirem Putinem.
  Zdaniem analityka, Achmetowowi chodzi przede wszystkim o uzyskanie wpływu na władze Ukrainy. Sytuując siebie na pozycji negocjatora między rządem a separatystami znacznie wzmacnia swoją pozycję zarówno wobec Kijowa, jak i Moskwy.

  Na wschodzie Ukrainy od kilku dni znów jest niespokojnie. Wczoraj separatyści, domagający się przyłączenia regionu do Rosji, wtargnęli do siedziby Służby Bezpieczeństwa w Doniecku. Napięta sytuacja jest też w Charkowie, gdzie prorosyjscy manifestanci zajęli budynki administracji państwowej. Usunęła ich stamtąd policja. Zatrzymano 70 osób.

  za:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Najbogatszy-ukrainski-oligarcha-chce-stworzyc-swoje-udzielne-ksiestwo,wid,16525638,wiadomosc.html

  Polubienie

 17. Poniżej zamieszczam wpis p. Michała Jarzyńskiego, gdyż on z niewyjaśnionych powodów technicznych ma problemy z wpisaniem się w dział komentarzy pod niniejszym wątkiem:

  PZ

  „Ludzie na świecie mają już dość syjonistycznego bandytyzmu. Oto dwa przykłady :

  Zamieszkujący Czarnogórę chcą oddać swoją ziemię Putinowi

  Mieszkańcy wielu wsi pod miastem Kom w czarnogórskim regionie Andrijewica zadeklarowali swoją ziemię prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi pod budowę rosyjskiej wojennej bazy.

  Takim przykładem Czarnogórcy z wiejskiego plemienia Wacojewiczej chcą pokazać swoim władzom co oni myślą o wstąpieniu Czarnogóry do NATO. Oni mówią, że słowiańscy bracia są dla nich bliżsi , niż ci , którzy jeszcze nie dawno siali tutaj śmierć i oni nie mogą zapomnieć bombardowania NATO w sąsiednim Murino, gdzie 15 lat temu zginęli niewinni ludzie , w tym również i dzieci.

  http://top.thepo.st/205067/Jiteli-CHernogorii-hotyat-otdat-svoi-zemli-Putinu

  Ze swojej strony tym mieszkańcom dedykuje piosenkę :

  Drugi przykład :

  Petycja do Międzynarodowego Sądu i Trybunału w Hadze !!

  Apelujemy, ażeby rozpoznać zbrodnie USA przeciwko Ludzkości .

  Dlaczego jest to ważne

  Na obecną chwilę USA jawi się głównym wrogiem ludzkości / człowieczeństwa/.W swojej historii żadna ze stron na świecie nie przyniosła tyle cierpień i tyle krzywd wśród ludności cywilnej jak Ameryka. Nadszedł czas , aby ten satanistyczny kraj odpowiedział za wszystkie przestępstwa popełnione przeciwko ludzkości. Za wszystkie bombardowania pod fałszywym pretekstem do interwencji wojskowej w suwerenne państwa za wszystkie goeprzewroty na świecie, które były finansowane przez Stany Zjednoczone Ameryki ! Za działania w celu całkowitego zniszczenia słowiańskich narodów i ustanowienia panowania nad całym światem! Najwyższy czas, aby zatrzymać głównego wroga ludzkości w postaci USA. Ostatnio pojawiło się zbyt wiele dowodów zbrodni popełnionych przez USA, których nie wolno pozostawić bez odzewu , nie mamy takiego prawa! Oni powinni być ukarani za bombardowanie Jugosławii, Iraku, Libii. Afganistanu i jeszcze wielu innych krajów , które USA napadły pod fałszywym pretekstem. Oni powinni być ukarani za geoprzewroty w Egipcie i Ukrainie! Nadszedł czas , aby powiedzieć USA – STOP !

  https://secure.avaaz.org/ru/petition/Mezhdunarodnyy_sud_v_Gaage_Mezhdunarodnyy_tribunal_My_prizyvaem_vas_priznat_prestupleniya_SShA_protiv_chelovechestva/

  Oświadczam , iż podpisałem tę petycję”

  Michał Jarzyński.

  Polubienie

 18. Nowe kierownictwo Ukrainy po zmianie władzy w kraju nie wykonało ani jednego pozytywnego gestu w stronę południowo-wschodnich regionów, których mieszkańcy są przekonani, że ich interesy są lekceważone – oznajmił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.
  „Odrzucenie dialogu odbierane jest jako sygnał tego, że jeśli mieszkańcy sami nie zadbają o swoje prawa, nie zadba o nie nikt” – podkreślił Ławrow.
  Minister twierdzi także, że reprezentować południowe i wschodnie regiony Ukrainy na wielostronnych rozmowach w sprawie sytuacji w tym kraju powinni zatwierdzeni przez siły polityczne kandydaci na prezydenta.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_08/Kijow-nie-zrobil-pozytywnych-gestow-wobec-poludniowego-wschodu-Ukrainy-2548/

  Polubienie

 19. Rząd Federacji Rosyjskiej przesłał obserwatorów do Doniecka, Charkowa i …
  Nie ma informacji na ten temat z innych źródeł.

  Polubienie

 20. „Działania milicji przy zapewnianiu porządku w Charkowie, gdzie w niedzielę zwolennicy federalizacji przejęli kontrolę nad budynkiem obwodowej administracji, nie wytrzymują krytyki. Ponad 30% pracowników charkowskich służb porządkowych zostanie zwolnionych” – oświadczył podczas briefingu pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow.
  „Popatrzmy inaczej zarówno na charkowski Berkut, jak i całą charkowską milicję. Stwierdziłem wczoraj, że większa część milicjantów nie tyle służyła Ojczyźnie, ile sabotowała proces” – powiedział Awakow.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_08/Ponad-30-pracownikow-charkowskiej-milicji-zostanie-zwolnionych-8657/

  Polubienie

 21. Ustalona przez Rosję cena gazu dla Ukrainy jest niesprawiedliwie wysoka, co stwarza zagrożenie zawieszenia transportu rosyjskiego surowca do Europy – oznajmił szef Ministerstwa Energii Ukrainy Jurij Prodan.
  „W tej sytuacji pojawia się zagrożenie zawieszenia dostaw gazu na Ukrainę i związane z tym zagrożenie zawieszenia tranzytu gazu do Europy, ponieważ możliwości Ukrainy w zapewnieniu tranzytu nie są nieograniczone” – powiedział Prodan dziennikarzom.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_08/Ukraina-mowi-o-zagrozeniu-dla-tranzytu-gazu-do-Europy-5012/

  Polubienie

 22. Przedstawiciele Słowacji oświadczyli dzisiaj podczas rozmowy z ukraińską delegacją w Brukseli, że nie są w stanie zapewnić rewersu gazu na Ukrainę w pełnym zakresie z powodu pewnych ograniczeń – oznajmił minister energetyki Ukrainy, Jurij Prodan.
  Szef Ministerstwa Energetyki Ukrainy oświadczył wcześniej, że Ukraina organizuje dostawy rewersowe z Europy. Kijów próbuje porozumieć się między innymi ze Słowacją w sprawie rewersu gazu.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_08/Slowacja-nie-moze-zapewnic-rewersu-gazu-na-Ukraine-w-pelnym-zakresie-7099/

  Polubienie

 23. Obok zajętego przez prorosyjskich aktywistów budynku zarządu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w obwodzie Ługańskim trwa wiec. Ludzie, którzy zajęli budynek, umacniają barykady. Ogrodzili się oni płotem i umacniają go workami z piaskiem, a ułożone za nim opony samochodowe polewają łatwopalnymi mieszankami.
  Przemawiający na wiecu oświadczyli, że zamierzają stworzyć parlament Republiki Ługańskiej, wybrać nowych deputowanych i powołać nowe władze.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_08/Protestujacy-w-Lugansku-zamierzaja-stworzyc-wlasny-parlament-7752/

  Polubienie

 24. Mieszkańcy Ługańska i Doniecka stanęli w obronie swojej ojczystej ziemi. Są przygotowani na najgorsze.

  Poprzedniej nocy w Charkowie na rozkaz ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Awakowa miał miejsce atak antyterrorystycznych ugrupowań na protestujących Charkowian w budynkach administracji zatrzymano 70 protestujących, których skuto kajdankami i położono na ziemi, a następnie aresztowano. /na początku filmu/

  Nie chcą w Charkowie milicji Awakowa z Kijowa:

  Jak zaistnieje taka potrzeba Rosja wyśle do Doniecka swój kontyngent

  Polubienie

 25. Wiadomości z Ukrainy:

  Zagraniczni najemnicy pracują pod przykryciem specjalnych ukraińskich oddziałów „Sokół” i „Jaguar”

  Sytuacja na Ukrainie – bardziej niż napięta. MSZ Federacji Rosyjskiej stwierdziło, że w południowo-wschodnie rejony kraju, w tym szczególnie do Doniecka ściągane są pododdziały wewnętrznych wojsk i Narodowej Gwardii z udziałem bojowników bezprawnego pododdziału „Prawy Sektor”

  Szczególnie niepokojący jest fakt, iż w tej operacji bierze udział około 150 amerykańskich najemników z prywatnej wojennej organizacji „Greistoyn” przebranych w mundury funkcjonariuszy pododdziału „Sokół” – podkreślono w rosyjskim ministerstwie spraw zagranicznych.

  Tymczasem funkcjonariusze ukraińskiej milicji biorący udział w akcji oczyszczania budynków lokalnej ługańskiej administracji mówią o tych ludziach ubranych w mundury
  ukraińskiego specjalnego pododdziału „Jaguar”, iż oni unikają bezpośredniego kontaktu z innymi funkcjonariuszami i nie odpowiadają na pytania ani po rosyjsku, ani po ukraińsku. Są żartobliwie nazywani „głuchymi jaguarami”. Ale mieszkańców to nie bawi. Ludzi z NATO i z natowską bronią widziano również w Doniecku.

  Waszyngton zaprzeczył tym informacjom. W białym domu stwierdzono, iż pracownicy prywatnej wojennej firmy „ Greistoyn” należącej do Korina Tajlora nie biorą udziału w tłumieniu zamieszek w południowo-wschodniej części Ukrainy. W odpowiedzi stwierdzili , iż„ u nas nikt nie pracuje na Ukrainie, my także nie planujemy nikogo w ten rejon kierować”

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201404091210-xytv.htm

  Reakcja obrońców południowo-wschodniej Ukrainy na ewentualność przebywania tam amerykańskich najemników :

  Polubienie

 26. Film o „psach wojny”, najemnikach, prywatnych armiach. Wyjaśnia zagadkę „zielonych ludzi” znanych z ostatnich wydarzeń na Krymie :

  PS. Pod tym filmem umieściłem na Yuo Tube swój komentarz, który został tam opublikowany, a następnie zniknął i teraz go nie ma . Oto ten komentarz :

  “Film dobry pijarowski. Po jego obejrzeniu mam jednak wątpliwości już wcześniej u mnie intuicyjnie istniejące : czy obecna sytuacja na świecie nie jest rozgrywana przez światowych globalistów prących do nowego porządku świata /NWO/ poprzez ogólnoświatową manipulację opinią publiczną na zasadzie : dobry i zły policjant. W tym przypadku prezydent Putin występuje w roli tego dobrego policjanta.

  Niezależnie od tych wątpliwości stwierdzam, iż pod względem ogólnoludzkich wartości bliżej mi jest do Słowian.

  Autor filmu przywołuje w tym filmie – bardzo słusznie- Koncepcję Społecznego Bezpieczeństwa. Szkoda, iż nie przywołuje nazwisk osób, które ją stworzyły min. śp. generała Konstantego Pietrowa. Przy okazji polecam stronę na ten temat :

  https://www.facebook.com/kob.polska

  Z tym językiem rosyjskim zamiast angielskiego to lekka przesada -megalomania. Podobno na początku świata był jeden język, dopiero później w ramach zasady “dziel i rządź” doszło do jego zróżnicowania. Osobiście jestem za istnieniem w obiegu wielu języków.

  Pozdrawiam wszystkich Słowian !!! ”

  Nie wiem dlaczego usunięto powyższy komentarz z Yuo Tube

  Polubienie

 27. Film dobry pijarowski. Po jego obejrzeniu mam jednak wątpliwości już wcześniej u mnie intuicyjnie istniejące : czy obecna sytuacja na świecie nie jest rozgrywana przez światowych globalistów prących do nowego porządku świata /NWO/ poprzez ogólnoświatową manipulację opinią publiczną na zasadzie : dobry i zły policjant. W tym przypadku prezydent Putin występuje w roli tego dobrego policjanta.

  Panie Michale – tej tezie być może zaprzecza fakt puszczania w wirtualną przestrzeń przez żydomedia takich „kwiatków” jak ten:
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16523754,kat,1356,title,Ziemie-historycznie-nierosyjskie,galeria.html?ticaid=112854
  którego publikacja ma z całą pewnością określony cel wywołania efektu wystrzelonego kapiszona, a za chwilę później prężenie muskuł rannego sępa:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dzialo-elektromagnetyczne-juz-za-dwa-lata-Pentagon-po-raz-pierwszy-pokazal-jego-niszczycielska-moc,wid,16524928,wiadomosc.html?ticaid=11284d
  Z całą pewnością jest to wojna psychologiczna, która może przekształcić się w światową pożogę, bo tylko w ten sposób usraelski hegemon „usprawiedliwi” realne widmo bankructwa tego państwa..

  Polubienie

 28. Jak pisałem wyżej ,ten ogien się rozlewa i jest co raz bliżej Rosji.
  Podpalacze tego swiata „bawia się dobrze w podpalacza i strazaka” ale narody ogarnia trwoga.
  Dzisiaj w Warszawie rozcznica czwarta smoleńskiej masakry,wiec zauważcie co kto czyni,ile w tym sprytu i przebieglosci FARYZEUSZY .

  Przejdzmy z Ukrainy na Ojczyzniane podwórko,zobaczcie co nam gotuja przy „naszym ogniu”.

  Jeszcze tylko uwaga o „You Tube” (czytaj pejsotuba) – WSZYSTKO TO UN-e stworzyly i to we wielu celach,wiec nie dziwcie się co tam jest ukazywane ,co jest i co znika.

  Madry to zauwaza inny się dziwi,a jeszcze inny otwiera oczy i zaczyna myslec,bo przecież tam jest i po slipiach i po uszach .

  Polubienie

 29. Sankcje USA są elementem walki o kontrolę nad zasobami

  Amerykańskie sankcje wobec krymskiej spółki energetycznej Czernomornieftgaz stanowią „element globalnej walki USA o kontrolę nad zasobami energetycznymi” – napisał na Facebooku wicepremier Krymu Rustam Temirgalijew.
  Temirgalijew podkreślił również, że wsparciu „demokracji” na Ukrainie, a także w Iraku i Libii ze strony USA bardzo często towarzyszą kontrakty amerykańskich spółek na ekskluzywne wydobycie węglowodorów w tych krajach.
  Wcześniej Departament Skarbu USA wprowadził sankcje wobec spółki Czernomornieftgaz, a także Temirgalijewa i innych krymskich urzędników.
  Czernomornieftgaz do 17 marca należał do Ukrainy, lecz po referendum w sprawie niepodległości Krymu został nacjonalizowany.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_12/Sankcje-USA-sa-elementem-walki-o-kontrole-nad-zasobami-8696/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s