Na zielonej Ukrainie


Operacja specjalna na Ukrainie: strzelanina w Słowiańsku

Służby porządkowe, podporządkowujące się Kijowowi, prowadzą operację specjalną w mieście Słowiańsk w obwodzie donieckim, gdzie wczoraj zwolennicy federalizacji zajęli szereg budynków administracyjnych.

Słuchać strzelaninę, przestrzeń powietrzna jest patrolowana przez śmigłowce wojskowe. W mieście rozmieszczono punkty kontrolne. Uzbrojeni ludzie w kamuflażu wybiórczo sprawdzają przejeżdżające pojazdy. Jeden z takich punktów znajduje się niedaleko Rady Miejskiej Słowiańska, gdzie nad barykadami z opon i piasku powiewają rosyjskie flagi oraz flagi Donieckiej Republiki Ludowej i Milicji Ludowej Donbasu.

Akcja protestacyjna odbywa się także pod budynkiem miejskiego komisariatu.

Około 150 bojowników radykalnego ukraińskiego ugrupowania Prawy Sektor przybyło do miasta Słowiańsk, aby uczestniczyć w operacji specjalnej przeciwko zwolennikom federalizacji Ukrainy, którzy zajęli szereg budynków administracyjnych – podają media.

Według niepotwierdzonych danych, przedstawiciele radykalnego ugrupowania podporządkowują się dowództwu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Wczoraj kandydat na prezydenta, lider Prawego Sektora Dmytro Jarosz ogłosił całkowitą mobilizację wszystkich struktur organizacji w związku z nieustającymi akcjami protestacyjnymi, odbywającymi się na południowym wschodzie Ukrainy.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_13/Bojownicy-Prawego-Sektora-przybyli-do-Slawianska-1399/

Duży wiec zwolenników federalizacji Ukrainy został zaplanowany w Charkowie na niedzielę – podają media.

Na Placu Wolności w centrum miasta stoi samochód, który został przygotowany do wykorzystania w charakterze improwizowanej sceny. Na pojeździe wiszą plakaty: „Berkut obroni”, „USA – sponsorem światowego terroryzmu”, „Referendum”.

W centralnej części Charkowa można zauważyć koncentrację milicji: w zaułkach zaparkowane są busy z funkcjonariuszami, na ulicach milicjanci stoją w niewielkich grupach.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_13/Zwolennicy-federalizacji-Ukrainy-przygotowuja-sie-do-wiecu-w-Charkowie-8632/

Jeśli rozmowy z protestującymi, którzy zajęli budynek obwodowego zarządu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w Ługańsku, nie dadzą rezultatu, w najbliższych godzinach może rozpocząć się szturm – poinformował tymczasowo pełniący obowiązki zastępcy szefa prezydenckiej administracji Andriej Senczenko.

„W tej chwili sytuacja w Doniecku jest ustabilizowana. Co się tyczy Ługńska, to jeśli w najbliższych godzinach – do końca dnia – ludzie, którzy z bronią w rękach znajdują się wewnątrz budynku SBU, nie uświadomią sobie wszystkich konsekwencji, trzeba będzie przeprowadzić szturm. Jeśli się nie poddadzą, zostanie wydany rozkaz strzelania do nich.

Protestujący w Ługańsku domagają się referendum w sprawie statusu regionu.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_10/Kijow-grozi-bronia-protestujacym-na-wschodzie-Ukrainy-8805/

Konflikt na Ukrainie: ciąg dalszy

Moskwa nie ma żadnego związku z ostatnimi wydarzeniami na południowym wschodzie Ukrainy, oświadczył minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow. Co więcej, Rosja nie ma planów przyłączyć południowo-wschodnich obwodów sąsiedniego państwa. Jest to sprzeczne z podstawowym interesem Federacji Rosyjskiej.

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow odrzucił oskarżenia niektórych zachodnich polityków o to, że Rosja pretenduje do południowego wschodu Ukrainy. Moskwa nie ma zamiaru przyłączać regionów sąsiedniego kraju, gdyż jest to sprzeczne z interesem polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej. Szef rosyjskiej dyplomacji przyznał, że w wydarzeniach na południowym wschodzie Ukrainy mogą uczestniczyć pojedynczy obywatele rosyjscy, ale w tym, według niego, nie ma nic dziwnego.

Ławrow podkreślił, że na terytorium Ukrainy nie ma ani rosyjskich wojsk, ani agentów specjalnych. Moskwa także występuje przeciwko wprowadzeniu negocjatorów pokojowych do sąsiedniego państwa na podstawie decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Tym czasem kraje zachodnie, zamiast tego, żeby pomóc w rozwiązaniu kryzysu ukraińskiego, tylko zaostrzają i tak już gorącą sytuację, zaznaczył szef MSZ Federacji Rosyjskiej.

Jeśli chodzi o paralele, które same się narzucają: to i Kosowo i wiele innych. Nam stale mówią: Kosowo było szczególnym przypadkiem, tam zginęły tysiące osób. To nie mieści się w żadne cywilizowane ramy. Okazuje się, że żeby mieszkańcy Krymu uzyskali uznanie swojego niezaprzeczalnego prawa, trzeba żeby na Krymie przelało się tyle samo krwi, ile w Kosowie? To zupełnie niegodne porównanie, niegodne analogie.

Żeby rozwiązać ukraiński konflikt władze w Kijowie powinny w pełni zrozumieć odpowiedzialność przed swoim narodem i uwzględniać interesy wszystkich regionów. W Moskwie widzą rozwiązanie kryzysu w stworzeniu federacji. Ale to zagadnienie może rozwiązać tylko naród ukraiński, podkreślił rosyjski minister.

Uważamy, że jest w pełni możliwe zapewnienie deeskalacji ukraińskiego kryzysu. W tym celu niezbędne jest zaprzestanie narzucania faktów dokonanych. Trzeba przerwać próby legitymizowania rządu z Majdanu wszelkimi dowolnymi sposobami nie zrywając dialogu ze wszystkimi bez wyjątku siłami politycznymi i regionami Ukrainy. Zrozumiałe jest, że potrzebna jest pewna gwarancja utrzymania poza blokowego statusu Ukrainy, zapisana w jej prawodawstwie.

Poza tym na Ukrainie, chociaż przerzucają na Moskwę odpowiedzialność za problemy w kraju, chcieliby mieć z Rosją „pozytywne stosunki”. O tym oświadczył wyznaczony przez Radę Najwyższą na stanowisko premiera Arsenij Jaceniuk. Poprzedniego dnia po raz pierwszy od momentu dojścia do władzy odwiedził wschodnie regiony Ukrainy, gdzie już od kilku tygodni nie ustają akcje protestacyjne. W Doniecku i Dniepropietrowsku odbył naradę z kierownictwem pięciu obwodów obiecując wprowadzenie ustawy o lokalnym referendum i uwzględnienie opinii mieszkańców południowego wschodu przy wprowadzaniu zmian do Konstytucji.

Chcę wyraźnie oświadczyć, że władza centralna gotowa nie po prostu do dialogu z regionami, a gotowa jest do wypełnienia tych prawomocnych żądań i życzeń każdego mieszkańca naszego kraju i w ramach zmian konstytucji będziemy w stanie odpowiedzieć na te marzenia trendy, na każdą specyfikę każdego regionu, które są dzisiaj.

Występując przed publicznością w języku Puszkina i Tołstoja Jaceniuk zaznaczył, że rząd nie ma zamiaru ograniczać języka rosyjskiego, czyli ustawa „O językach”, przyjęta przez parlament 3 lipca 2012 roku, będzie obowiązywać jak do tej pory.

Są różne pomysły, żeby zmienić ustawy o językach. Prawo Kolesniczenko-Kiwałowa nadal obowiązuje. Zgodnie z tym prawem język rosyjski faktycznie ma status oficjalnego. Jestem pierwszym, który jest za tym, żeby gwarantować prawa każdemu człowiekowi do rozmawiania w tym języku, w którym on chce.

W lutym Rada Najwyższa zniosła prawo o podstawach państwowej polityki językowej, które uznawało za oficjalne dwa języki w regionach, gdzie liczba mieszkańców przekracza 10 procent. To wywołało oburzenie mieszkańców południowego wschodu Ukrainy. Oni nie ufają także obecnym obietnicom Jaceniuka. W sobotę kilka tysięcy osób wyszło w Ługańsku na wiec. Żądają oni przeprowadzenia referendum o federalizacji i nadanie na poziomie ustawowym językowi rosyjskiemu statusu drugiego języka państwowego. Póki to nie nastąpi akcje protestacyjne nie zostaną wstrzymane, oświadczają mieszkańcy regionu.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_04_12/Konflikt-na-Ukrainie-ciag-dalszy-8197/

 

 

 

 

Reklamy

51 uwag do wpisu “Na zielonej Ukrainie

 1. Co więcej, Rosja nie ma planów przyłączyć południowo-wschodnich obwodów sąsiedniego państwa. Jest to sprzeczne z podstawowym interesem Federacji Rosyjskiej.
  Ławrow

  A mnie się zdaje, że facet stracił całkowite rozeznanie co jest a co nie jest w interesie Rosji.
  Być może rację stanu zaczyna postrzegać tak jak ją postrzegają politycy z elit na zachód od Bugu
  Jak to widzą mieszkańcy wschodniej Ukrainy?

  f

  Foto: East News

  Polubienie

 2. Zielony dolar albo zielona trawa
  Nie wszystko co sie zieleni jest zlotem. Dolar chociaz wyczarowany z powietrza jest rowny zlotu. Zloto ma wartosc i tylko krowa ceni sobie trawe wiecej niz zolty metal. Czlowiek sobie a krowa sobie, do czasu i w takiej chwili znalazl sie swiat. Bankierzy juz zabrali wszystko co bylo do zabrania oprocz dziennej strawy koniecznej do przezycia a tego nie mozna kupic. To trzeba zabrac i to sila. Soczysta zielen to samo zycie, kto sie jej pozbedzie to dolarem sie nie nakarmi. Grozba wojny nuklearnej wisi nad swiatem jak nigdy dotad. Strzaly w Slowiansku docelowo maja poroznic Slowian. Oni sami powinni sie zniszczyc a potem mamona zbierze plony. Kto jak kto ale byly Prezydent USA Jimmy Carter nie wypowiada sie teraz bez powodu, ze Stany to „najwiekszy podzegacz wojenny na swiecie.”

  Polubienie

 3. Niewykluczone, że żydo-reżim Ukrainy użyje wojska przeciw Ukraińcom. Będzie to ostatnia rzecz, jaka uda się żydo-banderowszczyźnie i syjonistom z USA.

  Ukraina: Rozpoczyna się akcja antyterrorystyczna z użyciem armii
  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-rozpoczyna-sie-akcja-antyterrorystyczna-z-uzyciem-ar,nId,1409108#commentReplyForm-main

  Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyn Naływajczenko oświadczył w niedzielę, że prorosyjscy separatyści na wschodzie kraju w przypadku użycia broni „zostaną zlikwidowani”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-szef-sluzby-bezpieczenstwa-ukrainy-terrorysci-zostana-zlikwi,nId,1409124?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Polubienie

 4. Wydaje się, że Turczynów świadomy jest swojej słabości, słabości całego majdaniarskiego reżimu.
  Bo w armii ukraińskiej przecież też służą Rosjanie, bo także wielu z Ukraińców wolałoby połączyć się z Rosją i mieć wyższe pobory, większe emerytury, mniejsze rachunki za gaz, zapewnioną pracę i zakłady pracy, których nie przejmą zachodnie koncerny jedynie po to by je zlikwidować.
  Jeśli ogląda się telewizję, nawet tą naszą TVP to widzi się, że coraz więcej ,,zielonych ludzików”
  z bronią w ręku jest po stronie tych którzy nie chcą rządów majdaniarzy.
  Kolejne dni pokażą czy zwycięży opcja rosyjska, czy da się jednak spacyfikować.
  W Charkowie znowu górą siły pro Rosyjskie, które ponownie zajęły budynek adm. rządowej.

  Polubienie

 5. Wczoraj Ukrainę odwiedził szef CIA Brenner, który przekonywał ukraińskich przywódców, iż w powstaniu i okupacjach rządowych budynków na wschodzie Ukrainy nie uczestniczą regularne rosyjskie pododdziały , a nieregularne pododdziały. Nie specoddziały rosyjskiej armii, a szczególni powstańcy /wojownicy/ – weterani i profesjonaliści rosyjskich wojskowych sił zbrojnych . Tą wiadomością stymulował przywódców Ukrainy do przyspieszenia antyterrorystycznej specoperacji na południowo-wschodniej Ukrainie.

  http://3rm.info/45709-ob-amerikanskom-vklade-v-karatelnuyu-operaciyu-na-vosstavshem-yugo-vostoke.html

  A nasi weterani i emeryci wojsk specjalnych – moi wojskowi koledzy ? Uczestniczą w akcjach martyrologii /przeciwko, którym nota bene nic nie mam , ale z umiarem , bez przesady/, w grupach rekonstrukcyjnych /historycznych/, najczęściej falsyfikujących historię , czy też są ochraniarzami na przykład w nocnych mafijnych sklepach z alkoholem, które rozpijają i tym samym zniewalają naród i tak już zniewolony i upokorzony, ochraniają żydowskie sądy itd. Jak spotkałem w swoim czasie zastępcę szefa WSW w Łodzi ppłk. Andrzeja Konopkę jako ochraniarza w łódzkim sądzie , to się szczerze uśmiałem. No cóż podobno żadna praca nie hańbi!!!

  Tym razem szef CIA Brenner ma rację . Kwestię tę poruszyłam wcześniej tutaj :

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77826

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77958

  Polubienie

 6. W mojej ocenie -z wojskowego punktu widzenia- wynik tej operacji jest z góry przesądzony na niekorzyść kijowskiej junty i wspierających ich amerykańskich najemników / w sumie 400 osób z firmy Grayston Limited – co to jest w tego typu działaniach bojowych -na południowo -wschodniej Ukrainie mamy do czynienia z powstaniem narodowym/. W swoim czasie kończąc w 1974 r. szkołę oficerską- WSOWPanc w Poznaniu napisałem prace dyplomową na temat działań bojowych w warunkach szczególnych : w miastach, w terenie lesistym i bagiennym, a więc tematyka ta jest mi pod względem teoretycznym znana. Jako były oficer służb specjalnych i komandos wiem, iż na terenie działań bojowych przewagę ma ten kto dobrze zna ten teren i ma poparcie miejscowej ludności. W tym przypadku nie ulega wątpliwości , iż to powstańcy z południowo-wschodniej Ukrainy w ewentualnej walce dysponują tym jakże ważnym atutem. Wykorzystanie regularnej armii, w tym czołgów, transporterów, dział w terenie miejskim jest znacznie ograniczone, a czasami niemożliwe. W tym względzie przemieszczenie jednostek regularnej armii przez kijowską juntę na wschód Ukrainy ma charakter jedynie psychologiczny, propagandowy, tym bardziej, iż tak naprawdę nie jest wiadomo jak ta armia się zachowa w warunkach walki ze swoimi współbraćmi /zobacz przypadki powszechnej dezercji w wydarzeniach na Krymie/. W tej sytuacji Rosja nie ma po co wkraczać na Ukrainę, gdyż przewaga jest po stronie powstańców o orientacji prorosyjskiej. Powinna się jedynie ograniczyć do prowadzenia wzmożonej w tym momencie wydarzeń wojny informacyjnej, co zresztą jak dotąd świetnie czyni. Powstańcy mają jeszcze jeden ważny element na swoją korzyść co z góry czyni ich zwycięzcami, a przeciwników stawia na przegranej pozycji. Mają wysokie morale i motywację wynikające min. z faktu uświadamiania sobie skutków ewentualnej przegranej. Też ważny element nie występuje po stronie przeciwnej, w tym szczególnie wśród amerykańskich najemników, którzy walczą za pieniądze. Współczuje najemnikom, którzy wpadną w ręce obrońców wschodniej Ukrainy. Obserwowany w ostatnim okresie wzrost wzajemnej agresji nie wróży im najlepiej. W tej sytuacji może okazać sie , iż nie dojdzie do działań bojowych, bo rachunek strat i zysków przemawia przeciwko kijowskiej juncie. Taki wariant też biorę pod uwagę. I takiego rozwoju wydarzeń życzę Ukraińcom.

  Polubienie

 7. Ja trochę wcześniej,bo w 1965 r, konczylem OSS w Pile, w sluzbach/wojskach spec. nie sluzylem ale sluzylem w „zaganskiej dywizji nieprzemakalnych wojsk” w 2 jednostkach przez jedynascie lat (dla niezorientowanych o sluzbie w LWP oznajmiam ,ze byly to „zielone garnizony” pierwszorzutowe do wszelkich zadań).
  Jako młody podporucznik uczestniczyłem w „ratowaniu komunizmu” w Czechoslowacji w 1968 r. gdzie w składzie tej dywizji 3 m-ce miałem do czynienia i uczestniczenia w „preludium wojny domowej” zgotowanej i dyrygowanej przez szmuli Ukladu Warszawskiego.
  To był mój „pierwszy chrzest zolnierski”,nie powiem bojowy ,bo co to za boj „wywijać kalachem” przed bezbronna ludnoscia cywilna ale rozkaz jest rozkazem.
  Mogę wieloma doświadczeniami sluzyc z tego okresu ale jedno co powiem i chyba wszyscy przyznają ,ze bombardowan Czechoslowacji przez wojska ( w tym polskie) Czechoslowacji nie było .
  Natomiast co zrobilo NATO w Jugoslawi ,jak i inne inwazje natowskie chyba przypominać nie trzeba zyjacym .

  Do czego zmierzam w swej wypowiedzi ,ano do tego,ze BANDYCKIE NATO porównajcie z Ukladem Warszawskim ,dając plusy i minusy.

  „Na zielonej Ukrainie …” (jak opiewa temat) obecnie dzieja się „rozne scenariusze” w wydaniu szmuloszwabskoamerykanskim i tu tez porównajcie sobie zachowania tak PODZEGACZY WOJENNYCH z wszystkich stron i usłużnych im durniow ,przeanaliujcie co się chce przez to osiagnac,kto i na co liczy.
  „Niedzwiedz rosyjski” w przeciwienstwie do zachodnich „lwiątek i tygrysow ” skupionych w jednym stadzie szmulowskim jest dziś gotowy na wszystko przy poparciu sterowanej i dyrygujacej ONZ.
  Nie wiem jak długo będą igrac z ogniem i czekac na mylny ruch Putina ale jedno jest pewne,ze zawsze niedzwiedz nie skory jest do zaczepek ,dopiero gdy „cos/ktos go ukuje i mocno go zaboli zacznie krwawic,wchodzi do walki,podczas której tak lwy jak i tygrysy szans nie maja !”

  Szmulowska cholota zagniezdzona nie tylko na Ukrainie ale w każdym prawie państwie i tymi państwami wladajaca jest NIEOBLICZALNA !!!

  Teraz ,wlasnie na Ukrainie nastapi to co cywile przewidziec nie mogą ,my wojskowi wiemy ,co w sytuacjach krytycznych każdy z nas ZOLNIERZY może i jest zdolny uczynic.
  Dlatego tez zachowanie nawet weteranow na terenach Ukrainy ( nie tylko),bedzie takie a nie inne gdy już smierc zagladnie wszystkim w oczy !

  Szmul czy szwab nie jest w stanie tego pojac ,bo to narody TCHORZE,”bohaterscy” gdy maja za sobą silnego, lub gdy maja „niebo czyste” i mogą z perfidnoscia BOMBARDOWAC BEZBRONNYCH (może i dlatego już pierwsze jaskolki przyleciały w okolice Lodzi i Poznania).

  Nie będę prorokowal ale jestem przekonany,ze każdy „DOSTANIE TO NA CO ZASLUZYL !”
  Dostanie glupi Ukrainiec i prowodyr,dostanie SZMUL i SZWAB ,a narod rodowity rosyjsko-slowianski pokaze na co go stać .

  Niepewni sa MIESZANCY ,z tymi nigdy nic nie wiadomo,ktore geny się w nim odezwia matki czy ojca ,szmula,szwaba,czy bolszewika ale ich jest mniejszość zas BANDER-UBOWCY dostana takie lanie,ze już więcej glowy nie podniosą (obojętnie z której strony).

  Osobiscie wierze,ze BOG DOBRYCH LUDZI NIE DA SKRZYWDZIC ,lotry dostana za swe perfidne i faryzejskie zycie .

  Daj Boze !

  Polubienie

 8. Akurat z Rosji otrzymałem dwa filmiki, z tłumaczeniem na język polski, wskazujące

  1. Kto strzelał do snajperów strzelających – zazwyczaj w plecy – do majdaniarzy posuwających się ulica Instytucką pod górę (był to specnaz, w czarnych ubraniach i z żółtymi opaskami, rozmieszczony na trawnikach dość wysoko nad biegnącą stromo w górę tą ulicą – pamiętam ją dość dobrze – ci umundurowani policjanci nie celowałi w dół ulicy do majdaniarzy, ale w górę /lub na swoim poziomie/ do snajperów – i innych snajperopodobnych – rozmieszczonych w oknach i na dachach okolicznych budynków zajętych przez majdaniarzy; początkowo ponoć ten specnaz celował w bruk ulicy, by odstraszyć atakujących, którzy wycofali się bez żadnych strat, co na filmiku widać)

  2. Kto bezpośrednio strzelał (często niezbyt celnie) do majdaniarzy. Tutaj najbardziej przekonywujący jest pokazany moment na filmiku, na którym widać, że kula, która wbija się w drzewo, wydzielając obłoczek dymu, nadleciała z tej samej strony – czyli z jakiegoś okna hotelu „Ukraina” – z którego filmował przebieg zdarzeń jakiś pro-majdanowski telewizyjny reporter.

  польский 1 часть –

  польский 2 часть –

  Polubienie

 9. Uwaga! Dzisiaj Tusk oficjalnie powiedział że;

  Ukraina jest ważniejsza od spraw Polski!

  Mamy więc w Polsce u władzy zdrajców i banderowców, którzy oficjalnie się do tego przyznają!

  Polubienie

 10. Michał Jarzyński
  Powstańców prorosyjskich jest stosunkowo niewielu, mają też b. ograniczoną ilość broni.
  Bez wsparcia ze strony Rosji ich los byłby przesądzony.
  Nie wiemy jakie są faktyczne plany USA. Jeśli chodziłoby im jedynie o rozpętanie krwawej wojny domowej na wyniszczenie całego regionu, na zasianie nienawiści Ukraińców do Rosjan i odwrotnie to możne im się to udać. Wystarczy że popchną do walki dozbrojone bandy młodych i starych banderowców i tych opłacanych bandziorów których ściągną z Syrii i z innych części świata i będzie choć lokalna to jednak duża stosunkowo wojna.
  To automatycznie zaabsorbuje Rosję, może nawet wciągnie ją w ten konflikt, a Ameryce pozwoli na sianie zamętu w np w Wenezueli, na Kubie, w Egipcie, Węgrzech Orbana, czy Turcji
  Myślę np. że Ameryce bardzo by odpowiadało gdyby w konflikcie tym zaangażowała się Polska i Rumunia i zapewne będą do tego z jej strony ostre i może nawet skuteczne naciski.
  Tego się obawiam, bo przy obecnych rządach ten scenariusz jest jak najbardziej możliwy i gdyby np Tusk się wahał to zostanie podmieniony na J. Kaczyńskiego, a ten już pokazał że się pali do wojny z Moskwą, za Smoleńsk, za Katyń, za brata, za własne urojenia.

  Polubienie

 11. Gdzieś czytałem, że te „piaskowo-zielone” tym razem, dobrze wyekwipowne w broń „ludziki” w Słowiańsku, to ponoć ubrane trochę inaczej „zielone ludziki” z Krymu, opłacone przez „rodzinę” Janukowycza. I z tego powodu p.o. prezydent Turczynow już wyraźnie „żebrze” o wprowadzenie na wschodzie i południu Ukrainy sił ONZ. A „nasz polski” gen. Polko z kolei się domaga, aby Ukraina podjęła się wojny z Rosją, skoro nie potrafi się odważyć zaatakować mieściny o symbolicznej nazwie Słowiańsk..

  Polubienie

 12. do adm.

  Poniższy link, ilustrujący XXI-wieczny „taniec wojenny” prawdziwie europejskiej, ukraińskiej młodzieży, przed jej „pochodem na Moskwę” (vide hasło bojowe polskiego generała – nomen omen – Polko) jakoś się nie chce wyświetlić w całej swej krasie „Kto nie skacze ten Moskal”:

  Polubienie

 13. No i nareszcie się wyświetlił – toć to przecież najlepszy komentarz do trwającej już ponad dwadzieścia lat Wojny USraela o wolną (od „Moskali”) Ukrainę.

  Polubienie

 14. Wojna i pokoj
  Taki jest tytul powiesci Lwa Tolstoja o rosyjskiej wojnie obronnej z roku 1812. Francuzi niosacy zydo-masonska idee oswiacenia zajeli Moskwe. Dwiescie lat pozniej Kijow, dawna stolica Slowian Wschodnich, znalazla sie pod okupacja Zachodu tym razem z dodatkiem amerykanskim. Tej samej Ameryki, ktorej palac prezydencki zostal spalony przez Brytyjczykow w roku 1814. Innej krasy okupanci to zydo-masoni ramie w ramie z banderowcami, ktorzy kilkadziesiat lat wczesniej rezali jewrejow z hitlerowskim przyzwoleniem tylu ile sie dalo. Chociaz to wszystko wyglada ponuro i groznie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze ten ferment wydzie Slowianom na zdrowie. Juz sam Napoleon, niejako bog wojny, wolal walczyc ze sprzymierzencami niz jendym wrogiem. Smierc banderowca w Doniecku za sprawe zydokracji wywola u zyda uczucia tyle ze mieszane, takie to zydowsko-banderowskie braterstwo broni. Zdecydowana przewage nad agresorami Slowianie maja w tym, ze prowadza wojne obronna, a taka jak w 1812 r zawsze ma przewage moralna, i tego sie nie kupi. Do tego ukladu sil mozna dodac, co jest skrzetnie pomijane w propagandzie, ze Slowanie nie maja juz wiele do stracenia od strony materialnej. Wojna o natychmiastowe lupy to tylko miedzy sytym i glodnym. Co sie stanie gdy wojna z Ukrainy wleje sie do Rosji, czy wowczas Putin stanie po stronie tlustych czy chudych. Ciekawe czasy, na dwoje babka wrozyla.

  Polubienie

 15. komentarz z fb

  Jacek M. Kwiatkowski

  Putin napisał list do ministrów UE/szefów państw, a odpowiedź otrzymuje z …USA, to pokazuje pewną hierarchie, ile mogą tak naprawdę samodzielnie ci ministrowie

  Polubienie

 16. Ad P.E. 1984. Rzeczywiście w Pana obszernym tekście, porównującym „kolorowe rewolucje” z bohaterstwem „Solidarności”, są wskazane te dwa filmiki ze strzelaniny na ulicy Instytuckiej w Kijowie (choć bez polskich tekstów tłumaczenia). Przepraszam, że całego Pańskiego artykułu do chwili obecnej nie przeczytałem, za wyjątkiem jego zakończenia. I to z tego samego powodu co dr Piotr Bein, który proponowała tekst skrócić o 3 strony.

  W internecie zbyt długich tekstów po prostu nie da się czytać, o swoich też twierdzę że są zbyt długie.

  Pozdrowienia, postaram się przeczytać Pańskie opracowanie w całości.

  Polubienie

 17. 25 samodzielna dniepropietrowska brygada powietrzno desantowa przeszła na stronę powstańców południowo wschodniej Ukrainy, co zdaniem niektórych ekspertów oznacza początek końca kijowskiej junty.

  http://www.voicesevas.ru/news/yugo-vostok/-nachalo-konca-hunty-slavjansk-25-brigad.html

  Nadmieniam, iż wcześniej oceniając sytuację militarną na Ukrainie wskazywałem na możliwość takiego rozwoju wydarzeń na Ukrainie. Wydaje mi się, iż ogólnie rzecz biorąc ukraińskie wojsko, w tym kadra dowódcza nie darzy sympatią kijowskiej junty i nie ma zamiaru wykonywać jej rozkazów walki ze swoimi współbraćmi ze wschodu Ukrainy. Patrząc na to od strony polityczno-militarnej jest to osobliwy przypadek niesubordynacji wojska wobec własnego przywództwa politycznego z którym obserwując wydarzenia na Ukrainie mieliśmy już wcześniej do czynienia na Krymie, gdzie wojsko – w zdecydowanej większości- przeszło na stronę krymskich powstańców / czarnomorska flota i inne jednostki/. Uogólniając można powiedzieć, iż na wschodzie Ukrainy mamy –jak na razie- sytuację podobną z jaką spotkaliśmy się podczas krymskich wydarzeń , a więc narodowe powstanie –referendum w sprawie oddzielenia się od Ukrainy – ogłoszenie własnej suwerenności.

  Jak dalej potoczy się sytuacja na Ukrainie, czy dojdzie do krwawej jatki z jaką mieliśmy wcześniej do czynienia na kijowskim Majdanie trudno do końca przewidzieć. Na razie rozwój wydarzeń militarnych na wschodzie mą tę odmienność od stosowanych na przykład przez NATO działań bojowych, iż dokonuje się środkami poza militarnymi, politycznymi, bez bombardowania infrastruktury przeciwnika i ofiar wśród ludności cywilnej. Sądzę, iż taki rozwój wydarzeń na Ukrainie , pomimo prowadzonej przeciwko niej –na szeroką skalę wojny informacyjnej, w której aktywnie uczestniczy Polska , a szczególnie jej polityczne kierownictwo /polski naród jako całość w przeciwieństwie do swoich przywódców -zachodnich syjonistycznych marionetek w większości nie akceptuje banderyzacji Ukrainy/ zjednuje na świecie w oczach opinii publicznej , coraz więcej zwolenników i sympatyków dla tych nowo wykreowanych podmiotów państwowych oraz dla samego prezydenta Rosji Putina, któremu – moim zdaniem słusznie- przypisuje się autorstwo tych zmian.

  Nie można wykluczyć obserwując obecną sytuację na świecie, iż w ten sposób na naszych oczach dokonuje się nowa globalizacja świata , tym razem pod patronatem Rosji i samego jej prezydenta Pupina. Tak na dobrą sprawę jest to ta sama globalizacja , która realizowana jest przez Zachód. Różni się jednak od niej tym, iż ma ludzką twarz i jak widać jest akceptowalna przez międzynarodową społeczność. Czy za tym stoi ta sama tajna struktura, która rządzi światem ? Nie można tego wykluczyć !!!

  Polubienie

 18. Michał Jarzyński
  W powyższym komentarzu, wymienione (nazwisko?) prezydenta Rosji, to pomyłka,
  czy celowe uderzenie????
  A może nastąpiła zmiana brzmienia i pisowni ( którą przeoczyłem).

  Polubienie

 19. „25 samodzielna dniepropietrowska brygada powietrzno desantowa przeszła na stronę powstańców południowo wschodniej Ukrainy, co zdaniem niektórych ekspertów oznacza początek końca kijowskiej junty.” – czyli jednak wojsko nie jest aż tak tępe jak myślałem, moim zdaniem można się spodziewać wojskowego zamachu stanu i posprzątania ukraińskiego burdelu przez któregoś z prorosyjskich generałów.

  Polubienie

 20. No i jeszcze pojawił się bojowy „hymn Dombasu” z całkiem zgrabnym tekstem:

  Z kolei jak podają – i pokazują – vesti24 w jakiejś malej mieścinie miedzy Charkowem a Sawianskiem organizowane jest duże zgrupowanie nowoczesnych BTR-ów i helikopterów, obsadzonych jednostkami z zachodniej Ukrainy, przygotowujące się do ataku na Sławiansk. Pani mer tej mieściny się nawet publicznie skarżyła, że zaczyna na miejscu brakować żywności, bo te setki żołdactwa (dobra nazwa) Gwardii Narodowej ponoć wszystko wyżerają, zajęli szkoły na zakwaterowanie, itd.

  Polubienie

 21. “25 samodzielna dniepropietrowska brygada powietrzno desantowa przeszła na stronę powstańców południowo wschodniej Ukrainy….

  Jeśli większość żołnierzy i kadra dowódcza brygady to Rosjanie, to nie mogło być inaczej.
  Stąd Turczynow i Jaceniuk mogą się obawiać by któraś z jednostek wojskowych nie wkroczyła do Kijowa i nie aresztowała ,,rządu”

  Polubienie

 22. „wojsko tępe” – kogo masz na myśli – wojsko/zolnierze najemni ,czy WOJSKO SLUZACE Z NABORU OBOWIAZKU OBRONY WLASNEJ OJCZYZNY ???

  Proszę na przyszlosc mieć to na uwadze w określaniu i wyrazaniu się o kims/o czyms ,bo dzisiejsi zdezorientowani obywatele ZAPOMNIELI CZYM/KIM JEST WOJSKO,KOMU i ZA CO SLUZY !
  Dzisiaj WOJSKA POLSKIEGO nie widać na ulicach w POLSKICH MUNDURACH, za to widać rozne draństwo z zamaskowanymi twarzami w roznych mundurach,czesto nie znające jezyka polskiego !

  Rosyjscy zolnierze ,jak i ukraińscy do tej pory nie byli „NAJEMNI”.

  W POLSCE (na samym początku pierestrojki z zamierzonym celem) WOJSKO POLSKIE Z NABORU POWSZECHNEGO ZLIKWIDOWANO,KADRE OFICERSKA i PODOFICERSKA CZYSTEJ KRWI POLSKIEJ Z W O L N I O N O !!!

  POLSKIE SZKOLY OFICERSKIE i PODOFICERSKIE ROZWIAZANO !!!
  POLSKE ROZBROJONO,ZORGANIZOWANO WOJSKO NAJEMNE z „odpowiedniej krwi mieszanej” odpowiednio dokonując „selekcji pochodzenia” !

  CZY TO POLAKOM DAJE COS DO MYSLENIA ???

  Teraz chce się rozbroić Rosje i przylegle wcześniej do niej regiony/nowopowstałe państwa z rozbiórki ZSRR .

  I jeszcze jedna bardzo wazna uwaga :

  ZABITO/ZAMORDOWANO POLSKICH LOTNIKOW oraz najważniejszych DOWODCOW LOTNICTWA POLSKIEGO – PRZESTRZEN POWIETRZNA NAD POLSKA NIE JEST CHRONIONA PRZEZ POLAKOW LOTNIKOW/PILOTOW !!!

  W każdej chwili mogą nas bombardować OBCY !

  ZROZUM TO POLAKU !

  Polubienie

 23. @Marek Głogoczowski

  Marek Głogoczowski napisał: Ad P.E. 1984. Rzeczywiście w Pana obszernym tekście, porównującym “kolorowe rewolucje” z bohaterstwem “Solidarności”, są wskazane te dwa filmiki ze strzelaniny na ulicy Instytuckiej w Kijowie (choć bez polskich tekstów tłumaczenia).

  Tłumaczenia można włączyć. Ale faktycznie trzeba wiedzieć, że to można zrobić – plus gdzie i jak – i ludzie się w tym gubią. Dodamy linki do wersji z napisami wbudowanymi w film.

  Marek Głogoczowski napisał: Przepraszam, że całego Pańskiego artykułu do chwili obecnej nie przeczytałem, za wyjątkiem jego zakończenia. I to z tego samego powodu co dr Piotr Bein, który proponowała tekst skrócić o 3 strony.
  W internecie zbyt długich tekstów po prostu nie da się czytać, o swoich też twierdzę że są zbyt długie.

  1. Kiedy osoba z tytułem doktora skarży się, że napakowany faktami tekst (około 15-stronicowy) jest „zbyt obszerny” zaczyna być smutnawo.
  2. Tekst jest tak syntetycznym omówieniem bardzo szerokiego spektrum problemów, że nie da się z niego nic wyrzucić bez straty dla całości. Jeśli Pan nie wierzy, proszę o wykaz tego, co można usunąć bez straty dla efektywności i klarowności przekazu.
  3. Piotr Bein chciał, żeby skrócić tekst do 3 stron, co zakrawało na idiotyzm – i oczywiście taka sugestia nie mogła być wzięta pod uwagę. Osoba poszukująca wyjaśnień pewnych zdarzeń z historii najnowszej przeczyta cały tekst. Osoby nie poszukujące wyjaśnień nie przeczytają nawet jednej strony. Pewnych spraw nie wolno omawiać po łebkach.
  4. Zastanawia mnie, skąd zna Pan korespondencję między mną, P. Beinem i Z. Jóźkówem. Czyżby P. Bein, tak jak przewidziałem, zaczął swoim zwyczajem nakręcać hucpę wokół reprymendy, którą ode mnie dostał za manipulowanie faktami, angażując osoby trzecie w konflikt interpersonalny, który sam – właśnie tymi manipulacjami – wywołał?

  Marek Głogoczowski napisał: Pozdrowienia, postaram się przeczytać Pańskie opracowanie w całości.

  Opracowanie tworzyło kilka osób. Miałem nadzieję, że tematyka i sposób jej prezentacji zainteresują Pana na tyle, by przeczytać. Jeśli tekst Panu nie „podchodzi”, nie ma się co zmuszać, może rzeczywiście nie warto.

  Pozdrawiam
  P.E.

  Polubienie

 24. Wyglada na to,ze „wylania się w dyskusjach kto jest kto”.
  To bardzo smutne,ze to zaczyna być na takim portalu jak ten.
  Na innych przestalem się dziwic.

  Boze ,co się z ludzmi dzije ???

  Polubienie

 25. Na artykuł taki, jak „Kolorowe rewolucje i ich organizatorzy” – opracowany kompleksowo, acz na tyle przejrzyście, by każdy „niedowiarek” mógł zrozumieć charakter i skalę problemu, czekałem od dawna. Propozycja skrócenia go do 1/5 całości to jakiś absurd – co wówczas by zostało? Właśnie kompleksowość, naukowa rzetelność i obiektywizm opracowań czynią PMN oraz prywatny blog pe1984 szczególnie wartościowymi pośród stron o tematyce narodowej. 3-stronicowe felietony poczytać można na wielu innych witrynach.

  Panie Marku – Pańska „Wojna bogów” jest znacznie dłuższa od tekstów na PMN, a mimo to nie miałem problemu z przeczytaniem jej z ekranu komputera w jeden wieczór. Jeżeli tekst porusza nurtujący problem, a przy tym jest dobrze napisany i udokumentowany, to „sam się czyta”.

  Polubienie

 26. Ojej, przecież wyraźnie napisałem, że dr Piotr Bein zaproponował – tak jego opinię zapamiętałem – by skrócić ten interesujący internetowy tekst (jak się okazało, aż 15 stronicowy) O TRZY STRONY. Proszę się nauczyć czytać me krótkie wypowiedzi sformułowane w języku polskim, bo z niedoczytań wychodzi galimatias..

  MG

  Polubienie

 27. Szanowny Panie Marku,

  Być może nie dość jasno napisałem (uznałem że pogrubienie do wystarczy), ale źle Pan zapamiętał, co przy odrobinie dobrej woli jest Pan w stanie sprawdzić. Z rozumieniem Pana wypowiedzi nigdy problemów nie miałem – i nie mam w zwyczaju komentować czegoś, czego rzetelnie nie przeczytałem. To wszystko robi się jakby coraz mniej powiązane z tematem.

  Pozdrawiam

  P.E.

  A tymczasem na zielonej Ukrainie …

  17:31 About 60 Ukrainian servicemen from the crews of armored combat vehicles sent to the town of Kramatorsk as part of a military operation to quell federalization protests in eastern Ukraine on Wednesday sided with protesters.
  Za: http://voiceofrussia.com/2014_04_14/Ukraine-crisis-Kiev-calls-for-full-scale-antiterrorist-operation-in-south-east-LIVE-UPDATES-0336/

  Dla polskiego radia (I program) relację na żywo złożył reporter/korespondent (zachodnio?)ukraiński, zaintrygowany, dlaczego ubrani w losowe fragmenty umundurowania „separatyści” „kręcą bączki” transporterami opancerzonymi ukraińskiej armii. Podszedł i zapytał, gdzie są żołnierze z tych transporterów.
  Padła odpowiedź:
  -„Jedzą obiad”.

  Polubienie

 28. Ciekawe co by zaistniało na „zielonej Ukrainie” jakby nie-ukraincy z niej wyjechali i zaprzestali
  w niej rozwiazywac nie swoje problemy,takze obce rzady nie wtracaly się do polityki Ukraicow.

  Co dla przykładu taki Jaroslaw Kaczynski ma do szukania na Ukrainie i tam się znalazł obok innych wichrzycieli podczas majdanu ???

  Po co inni tam się pchaja ?

  ZOSTAWIC UKRAINE UKRAINCOM !
  Rewolucja natychmiast się skończy.

  Polubienie

 29. Ad PE1984. Sprawdzę co dr Bein dokładnie napisał za dwa dni, jak dotrę do mego stacjonarnego kompa, aktualnie w „odwirusowywaniu” w Z-nem.

  Polubienie

 30. Wygląda na to że „armia ukraińska” pod „rządami” reżimu w kijowskiego zdycha z głodu, więc pojechali się dożywić u… separatystów. 🙂

  Polubienie

 31. Co to za zwrot „separatyści” ?
  Czyzby określenie terroryści nie wystarczalo albo konieczne jest kolejne macenie w glwoach gojow .
  Co do woja ,to jesc musi ,pic tez się chce ,a i zaru….c by się przydalo a diabel nie spi ,szaleje na całym swiecie !

  Co teraz będzie ,jak glodny zolnierz skieruje bron tam gdzie nie powinien ???

  I znowu SZMULE ze SZWABAMI narozrabiali !
  Jak mawiają Rosjanie „jebit ich mac , ot swołocz !”.

  Jak tak dalej pojdzie to……. i Zydzi z Ukrainy uciekną ,a moze nie ?
  Cholera ruskiej ziemi się im zachciało,plemie takie czy owakie !

  Nie daja ludziom zyc w spokoju gdzie tylko się pojawia .

  A co w Polsce wyprawia taki Tusk ,czy Kaczynski i im podobni ???

  Eeeech ! nie tylko dziwny ale zwariowany ten swiat pod zarządem szmuli i szwabow.

  Pod jaki zabor to dzisiaj ludziom isc ?
  Może tak NAROD SAM o SOBIE STANOWIC BEDZIE.

  Mysle,ze najlepsze wyjście będzie gdy obcych pogoni się z własnej Ojczyzny albo….
  i stuli sie im pyski !!!

  Polubienie

 32. W nawiązaniu do komentarza Michała Jarzyńskiego15.04
  Końcowe zdanie z textu „Czy za tym stoi ta sama tajna struktura,która rządzi swiatem?
  Nie mozna tego wykluczyć”!!!
  Mimo dużej dozy sympatii do dokonań Putina(w porównaniu z poprzednikami), należy być krytycznym i zachować zdrowy rozsądek w ocenie deklaracji które mają niestety miejsce.
  Przeczytałem gdzieś ze:
  ” Dla kogo Krym!
  Putin obiecuje wiecej synagog DLA KRYMCZAN.”
  Bo to Zydowski Okręg Autonomiczny daleko i klimat „nie tego”.A i Birobidzan – nie metropolia.
  Krym nie od „wczoraj” przypasował. ..dzięki mądrejj polityce narodowosciowej,
  nie wyszło w latach 30-ych, czy jeszcze nic straconego?
  Pozostają z nadzieją????

  Polubienie

 33. @krzyk,

  Ciekawa i zarazem słuszna uwaga. Mnie już dużo wcześniej, cały ten konflikt o Krym, przywołał podobne skojarzenie.
  Dla mnie osoba Putina, od samego początku, jest li tylko kontynuacją (spadkobiercą) linii trockistowskiej z lat 20-30 XXw.
  Krym już wtedy, przez organizacje żydowskie, został wytypowany na super miejsce pod założenie państwa Izrael.
  Dopiero polityka Stalina pokrzyżowała te chore plany. Po wojnie wskrzesił je do życia ponownie Beria. Jednakże nowo rodzący się konflikt światowy, okres zimnej wojny, spowodował, że plany spaliły na panewce.
  Zaś sam Stalin dopilnował osobiście, by na złość Wielkiej Brytanii, a nawet kosztem przyjaznych stosunków z państwami arabskimi, do założdenia namiastki państwa żydowskiego doszło na terytorium Palestyny.

  Kto wie, czy w całym tym konflikcie o Ukrainę, nie chodzi o powtórne masowe zażydzenie ziem obecnej Ukrainy – innymi słowy stworzenie nowej Chazarii.
  Przecież większość polityków (o żydowskich korzeniach) tak w Polsce jak i w USA, Kanadzie – korzeniami wyworzą się z terytorium dzisiejszej Ukrainy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s