Ukraina na progu wojny domowej (?)


000365JR9XXYYY05-C317-F3Dzieło z kolekcji zwanej „sztuka Majdanu” – to „strzał w dziesiątkę”, choć całkowicie przypadkowy. Nieszczęśni artyści nie wiedzieli, że rewolucja francuska także była dziełem międzynarodowego żydostwa.

 

Ukraina jest już obezwładniona

ZNAJOMYM

– Wschodnimi regionami zarządzają już  rosyjscy wojskowi

mówi ukraiński ekspert ds. bezpieczeństwa z Centrum Razumkowa.

Rz:  Czy ukraińskie władze utraciły kontrolę nad wschodnimi regionami kraju?

Ołeksyj Melnyk:Boję się, że tak.

Był przecież Krym, czy Kijów znów popełnił ten sam błąd?

Nasze centrum zawsze miało problemy w zarządzaniu regionami, szczególnie wschodnimi. Teraz widać, że tam przeważają wpływy oligarchów i miejscowych gangsterów.

Kogo ma pan  na myśli, mówiąc „oligarchowie”? Przecież  mianowany przez Kijów gubernator Serhij Taruta też jest oligarchą.

To, że Taruta jest gubernatorem,  jeszcze nie znaczy, że ma tam władzę. Wszystkim tym rządzi w Doniecku Rinat Achmetow 
[najbogatszy człowiek na Ukrainie – red.], a w Ługańsku – Aleksander Jefremow [jeden z czołowych polityków Partii Regionów – red.].

Czy działają w porozumieniu 
z Moskwą?

Bez dwóch zdań, musieli umówić się z nią czy też próbowali to zrobić. Ale dla nich była to głównie gra z rządem w Kijowie o uznanie swoich wpływów politycznych. Jednak obecnie sprawy zaszły już tak daleko, że wymknęły im się spod kontroli. Wydaje się, że Moskwa może wkrótce przystąpić do planu B w stosunku do nich i po prostu ich odsunąć.

Czy w tej sytuacji ma szansę operacja antyterrorystyczna?

Zakończyła się fiaskiem, nim się tak naprawdę rozpoczęła. W niedzielę w Słowiańsku na posterunku separatystów  przy wjeździe do miasta została po prostu rozstrzelana grupa naszych  alfowców  [z oddziału specjalnego Alfa – red.]. Do tej chwili nie wiadomo, dlaczego dali się zabić, mając przewagę w liczbie i uzbrojeniu nad załogą posterunku.

Wcześniej pojawiały się informacje, że Alfa odmawia wykonania rozkazu ataku na siedzibę ukraińskiej służby bezpieczeństwa w Ługańsku…

Mogę się jedynie domyślać, że obecnie zbieramy owoce czteroletniej polityki [byłego prezydenta – red.] Janukowycza, który usuwał profesjonalistów, zastępując ich lojalnymi wobec swojej „familii” – nawet w oddziałach specjalnych.

Co w takim razie z operacją wojskową?

W działaniach antyterrorystycznych armia nie może odgrywać pierwszoplanowej roli, jedynie wspomagającą. Jednocześnie nie może przejąć głównego ciężaru ich prowadzenia, nie ma odpowiednio przeszkolonych oddziałów. Może ewentualnie pojedynczych oficerów.

Kto zatem rządzi na wschodzie Ukrainy?

Zarządzają, przynajmniej tam, gdzie zdobyli władzę, rosyjscy wojskowi: jak można sądzić z ich wyposażenia, wyszkolenia i sposobu zachowania się. Oficerowie [wywiadu wojskowego – red.] GRU, ale też [cywilnego – red.] FSB. Przy czym nie spadli z nieba, byli tam od czasu kryzysu na Krymie.

Czy możliwe jest, że wszystkie te wydarzenia to wyrąbywanie korytarza przez terytorium Ukrainy do Naddniestrza?

Jeśli przyjmiemy taki wariant, to należy powiedzieć wprost: nie tylko Naddniestrze. Zachód powinien bardzo poważnie się zastanowić, co robić dalej. Ukraina jest obezwładniona, a inicjatywa jest po rosyjskiej stronie.

Chce nas pan postraszyć?

Nie, Polska nie będzie następna. Jeśli już, to któreś z państw bałtyckich, tego bym nie wykluczał. Zachód naprawdę nie  powinien się ociągać z wprowadzeniem trzeciego pakietu sankcji.

Reklamy

31 uwag do wpisu “Ukraina na progu wojny domowej (?)

 1. @Adm
  Spokój i opanowanie w takich tematach, sa nie do przecenienia.Scenariusz jest realizowany
  zgodnie z planem, w sposób w miarę pokojowy, z olbrzymim poparciem „tubylców”
  jugowostoka, w przeciwieństwie do podobnych zagrywek NATO, gdzie „bomby, śmierć,
  zniszczenia i łzy”, były ZAWSZE nieodzownym elementem „gry”.
  A może prezydent Federacji Rosyjskiej to jednak nie Pupin?
  W takich sytuacjach, decydujące znaczenie ma wola narodu, demokratyczny?? Zachód
  takie oczywiste fakty winien „przyjąc do wiadomości.”
  Na takie okoliczności, pracowała od uznania niepodległości Ukrainy – jako pierwsze państwo
  Polska i „polska polityka wschodnia”.

  Polubienie

 2. Krzyk
  zdecydowanie wolałbym by Putin był mężem stanu, by już nie pajacował w kapeluszu kowbojskim na koniu, nie śpiewał amerykańskich piosenek, a wziął się za sprawy umocnienia Rosji i jej konsolidacji z tymi obszarami które Ukrainiec z pochodzenia Nikita Chruszczow odjął od Rosji i podarował Ukrainie.
  Dla pokoju na świecie Rosja musi być państwem silnym i prowadzić politykę twardo przeciwstawiając się wszelkim agresorom skądkolwiek by się nie wywodzili. Polityka miękka jedynie ośmiela i zachęca Zachód do działań agresywnych. Jestem pewien, że gdyby Putin uprawiał taką politykę, zachód nie śmiałby zorganizować pod jego nosem kijowskiego majdanu, ale ponieważ mieli go tak jak ja za Pupina wiec wleźli z kopytami na pradawne ziemie Rusi nie licząc się z nikim i z niczym. ( Fakt, że się przeliczyli nie biorąc pod uwagę miejscowej ludności na wschodzie Ukrainy i być może także i tego że z Pupina może wyjść Putin wojownik i strateg.

  Nam Polakom pokój i samostanowienie o sobie jest szczególnie potrzebne.
  Jest takie przysłowie
  -Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
  Oby o tym przypomnieli sobie nasi politycy, szybciej niż za późno.

  Polubienie

 3. @Adm
  Rozumiem, pełna zgoda. a już z podkreśleniem zachowań Putina mających na celu
  przypodobanie się Zachodowi (fajny chłop, luzak). Oni będą się przymilnie uśmiechać, ale to tylko gra pozorów, Rosja „zawartość Rosji” potrzebna jest Zachodowi, oczywiście
  nie jako równorzędny partner a powalona na kolana(co najmniej).
  „Oni posieją wiatr, MY zbierzemy burzę”, jak na razie w tym kierunku zmierzamy.Niestety.

  Polubienie

 4. Kijowska junta , która nie tak dawno sama dokonała nielegalnego objęcia władzy /puczu/ na Ukrainie, teraz sama jest obiektem ataku ze strony powstańców z obszarów południowo-wschodnie Ukrainy z czym jak widać nie może się pogodzić i sobie sprawnie poradzić, co też może świadczyć o jej militarnej / przypadek przejścia na stronę powstańców 25 dniepropietrowskiej brygady powietrzno-desantowej/ i politycznej słabości . Żadnego skutku nie miało też skierowane przez Turczynowa do powstańców ultimatum, którego termin upłynął wczoraj rano, do opuszczania okupowanych budynków administracji rządowej i oddania broni. Brak jest na chwilę obecną informacji o podjęciu przez kijowska juntę wobec powstańców bardziej zdecydowanych działań bojowych / poza Krematorskiem, gdzie w zasadzie nie doszło pomiędzy stronami do bezpośredniej walki, lecz miała miejsce interwencja paramilitarna mająca za zadanie rozproszyć przebywających mitygujących tam demonstrantów/ :

  http://news.mail.ru/politics/17854374/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

  W przypadku Krematorska powstańcy od samego początku nie zamierzali podejmować tam walki , jedynie ich celem był opóźnienie i związanie sił militarnych kijowskiej junty, po to między innymi,. by dać jeszcze czas Donieckowi do osiągnięcia pełnej gotowości bojowej. Cel ten został osiągnięty.

  http://www.nakanune.ru/news/2014/4/15/22349022/

  Jednocześnie obserwując ukraińską i rosyjską blogosferę /przestrzeń internetową/ daje się zauważyć niesamowitą obustronną aktywność prowadzoną w ramach wojny informacyjnej . Znamienne są też wezwania administratorów stron internetowych do internatów mające ich zdyscyplinować jak chociażby to znajdujące się na stronie Berkutu :

  „ВНИМАНИЕ!!! Если вы отсылаете нам сообщения с не проверенной информацией, с дезинформацией или старой информацией не имеющей отношения к текущим событиям, иначе будем банить нещадно!!! Спасибо за понимание!

  UWAGA! Jeśli wysyłacie do nas wiadomości z niesprawdzoną informacją, z dezinformacją lub stare informacje niezwiązane z bieżącymi wydarzeniami bądźcie pewni , iż zostaniecie bezlitośnie zbanowani! Dziękujemy za zrozumienie ! ”

  Zamiast prawdziwej wojny i działań bojowych- jak na razie i niech tak dalej będzie- w tej dziwnej jak dla mnie wojnie mamy do czynienia z apelami jak chociażby ten w Donbasie :

  W scenariusz ten wpisuje się również prezydent Rosji Putin :

  http://russian.rt.com/article/27939

  I na razie na tyle z bieżących wydarzeń na Ukrainie.

  Polubienie

 5. To co robi aktualnie prezydent Rosji to w czystej, klasycznej, akademickiej postaci wojna informacyjna, którą do tej pory Rosja była ofiarą.

  http://russian.rt.com/article/27939

  Trzeba jednak obiektywnie powiedzieć, iż w ostatnich latach sytuacja na tym odcinku się diametralnie zmieniła i Rosja całkowicie przejęła inicjatywę w tej wymyślonej przez Zachód wojnie /między innymi Krym jest bardzo dobrym przykładem efektywności w tym względzie niezbrojnych -informacyjnych metod działań/. Patrząc w niedaleką przeszłość Rosji należy stwierdzić, iż obecny wysoki poziom wyszkolenia Rosjan w zakresie wojny informacyjnej jest zasługą byłych kadr rosyjskich wojskowych skupionych wobec przedsięwzięcia znanego pod nazwą Koncepcja Społecznego Bezpieczeństwa w skrócie KOB, w której na szczególne uznanie -moim zdaniem – zasługuje generał Konstanty Pietrow i jego naukowy i publicystyczny dorobek w tym zakresie.

  Wojna informacyjna jest współcześnie najbardziej popularną formą działań wojennych taką „wojną bez wojny”, nota bene, której my Polacy padliśmy ofiarą w 1989 r. /co charakterystyczne większość Polaków, którym fałszywie wmówiono, iż odzyskali wolność min. robił to JPII ,do dzisiaj nie zdaje sobie z tego sprawy i tego sobie nie uświadamia/

  W Polsce wśród wojskowych, w tym akademików /o ile się mylę proszę o sprostowanie mnie na zasadzie przeciwdowodu i antytezy/ też ta forma współczesnej wojny jest mało znana i traktowana marginesowo. Pewnie po to byśmy nie byli jak Rosjanie za mądrzy.
  W środowiskach wojskowych naukowców i dowódców nie ma wiedzy o Koncepcji Społecznego Bezpieczeństwa, tym samym nie ma tak niezbędnych na współczesnym polu walki umiejętności prowadzenia wojny informacyjnej. W ten sposób sami sobie i swojemu narodowi, który My wojskowi powinniśmy bronić , wyrządzamy krzywdę i sami sobie kopiemy grób do którego wrzuci nas w odpowiednim momencie nasz rzekomy „sojusznik” z Zachodu i z za Oceanu.

  Oj ! głupi my naród głupi, a przecież taki patriotyczny. Nie wyciągamy żadnych wniosków z historii. Nie uczymy się na własnych błędach. Kolejny raz robią nas w konia. Nasi „sojusznicy” chcą powtórzyć w Polsce ukraiński wariant i z Polaków zrobić banderowców, po to by ich później przy aplauzie światowej opinii publicznej wykończyć jako wrogi szowinistyczny, zagrażający światowemu pokojowi element. W tym kierunku zmierza zmanipulowany i sterowny w Polsce z zagranicy tzw. Ruch Narodowy opanowany i kierowany przez zdrajców Polski, którzy –tak naprawdę-niczym nie różnią się od obecnej menażerii politycznej w Polsce- są jego nową agenturalną odsłoną na naszym terytorium. Pamiętajmy o tym jak – jak barany- idziemy w patriotycznych marszach z okazji serwowanego nam raz do roku Dnia Niepodległości.

  Nie dajmy się zwieść przebierańcom!!! Stańmy chociaż raz w naszej tragicznej historii na wysokości zadania. Zacznijmy w końcu samodzielnie myśleć. Przez okno wyrzućmy lub wyłączmy telewizory przez które 24 godziny na dobę sączona jest nam obca , wroga propaganda i poprzez którą jesteśmy podprogowo świadomościowo negatywnie programowani.

  Uczmy się we własnym zakresie. Nie oczekujmy od naszych wrogów, iż oni nas wyszkolą w sumie przeciwko sobie. To absurd, a oni są pragmatyczni i co widać , zwłaszcza w ostatnim okresie z determinacją realizują swój plan nowego światowego porządku min. prowadzącego poprzez zatrucie żywności i jej opatentowanie /GMO/ do wielkiej depopulacji ludności na świecie.

  Są pierwsze oznaki, iż na naszym terenie zaczyna się coś dobrego dziać w zakresie podniesienia wiedzy społecznej. Do takich zdarzeń zaliczyłbym utworzenie tej strony, gdzie wśród Polaków popularyzowana jest Koncepcja Społecznego Bezpieczeństwa :

  https://www.facebook.com/kob.polska

  To pozytywny przykład, iż dojrzewa w Polsce świadomość.
  .
  Zwracam się do Polaków, w tym do polskich żołnierzy :

  Jako Polacy nie bądźmy głupsi od innych na świecie !!!

  Polubienie

 6. Panie Michale Jarzyński – ściskam prawicę! Na Pana przykładzie widać, że w naszym Narodzie są mężczyźni świadomi swojej roli jako obywatele naszej Ojczyzny. Jako kobieta będę mogła spokojnie zająć się garami i robótkami na drutach. I, zaiste, kusząca to perspektywa dla białogłowy

  Polubienie

 7. W nawiązaniu do komentarza Michała

  Filmy: JPII przemawia do posłów, których zdecydowana większość jest żydowskiego pochodzenia i w żaden sposób nie pochodzą oni z demokratycznych wyborów, ich udział w sejmie RP jest konsekwencją ustaleń Żydów biorących udział w obradach „okrągłego stołu”. Polski Naród został wyeliminowany z życia politycznego swojego kraju w czym znaczący udział miał JPII (uwaga! materialy IPN, warunek JPII: delegalizacja Solidarności).

  Istotna wypowiedź JPII na filmie w czasie od 2.50 – 3.20

  Istotna wypowiedź JPII na filmie w czasie od 1.05 – 2.10

  (więcej na: https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/06/27/jpii-wielki-agent-syjonizmu/ )

  Polubienie

 8. Odpowiadam na zwrot „do zolnierzy” – do Polakow jako zolnierz POLSKI w stanie spoczynku lat 72.
  Panie i Panowie do WASZEJ WIADOMOSCI !

  MY ZOLNIERZE POLSCY ktorzy SLUZYLI POLSCE i NASZEMU NARODOWI POLSKIEMU nie jestesmy już w MUNDURACH – jesteśmy w st.spoczynku/na emeryturach/rentach ,względnie młodsi poszli za praca w cywilu ,

  WSZYSTKICH NAS ODESLANO DO CYWILA podczas „PRZESTRAJANIA” POLSKI !
  STALISMY SIE NIEBEZPIECZNI DLA NASZYCH ODWIECZNYCH WROGOW,

  WOJSKO POLSKIE i JEGO SZKOLNICTWO Z L I K W I D O W A N O !!!

  Czy to cos Wam mowi ?

  Obecnie sluzacy w wojsku,ktore jeszcze się nazywa „polskie” TO NAJEMNICY ZA KASE a nie z obowiązku obrony Ojczyzny.
  Malo tego to ludzie z RODOW MIESZANYCH,tak,tak z obywatelstwem polskim ale……… .

  Wiec KTO MA BRONIC POLSKE i POLAKOW ?????????????????????????

  POLACY WINNI ODBUDOWAC/STWORZYC WOJSKO POLSKIE OD NOWA/OD FUNDAMENTOW,DAC WLASNE UZBROJENIE,SZKOLNICTWO,SKIEROWAC DO OBRONY W OBREBIE GRANIC POLSKI,NIE WYSYLAC NA ZADNE MISJE !!!!!!!!!

  TO ROZKAZ POLAKA DO POLAKOW !

  Polubienie

 9. Chyba najbardziej przykre w tym wszystkim,że obojętnie po której stronie barykady – z każdej ze stron jest żołnierz który jest czyimś mężem,ojcem,bratem …
  Jak bardzo przykre,ze mimo rozumu nie potrafimy dojść do porozumienia,kompromisu tylko za pomocą pięści :(((( Mam tylko nadzieje,że w/w konflikt nie rozleje się na inne państwa.

  Polubienie

 10. Oto wiadomości BBC Rossija sprzed kilku godzin:

  Корреспондент Би-би-си Гэбриэл Гейтхаус поговорил в Славянске с украинскими военными, которые сдались пророссийским активистам.

  „Их несколько десятков. У них отобрали оружие, – сообщает он. – Насколько я понимаю, договоренность заключается в том, что солдаты из Днепропетровска сдают оружие, и тогда пророссийские силы отпускают их”.

  Czyli po naszym, zachdnioslowiańskim języku:

  Korespondent BBC gabriel Geithaus (?) porozmawial s Słowiańsku z ukraińskimi żołnierzami, którzy sie poddali – wraz ze swymi BTRami i czołgami – aktywistom prorosyjskim. „Jest ich kilka dziesiątków, u nich zabrano broń. O ile ja rozumiem, umowa polega na tym, że żołnierze z Dniepropietrowska oddają broń i wtedy sily prorosyjskie poszczają ich wolno”. (Z innych doniesień wynika, że ci żolnierze się poddają, bo jak twierdzą, od 4 dni już nic prawie nie jedli, zapewne ich pierwszym aktem agresji w Słowiansku jest rzucenie się na suto zastawione stoły z jadlem, oczekujące na ZDRAJCÓW UKRAINY.)

  W sytuacji jaka zaistniała, rzecznik sil zbrojnych Ukrainy w Kijowie uzasadnił poddawanie się jednostek wojska, ktore przyjechaly, pod flagami Rosji, do Słowiańska i Krematorska, „postępem wojennym”. Czyli po najedzeniu się, te „ukryte siły zbrojne NATO” poproszą o oddanie im broni, wymienią flagi na żółto-niebieskie. i wykonają powierzone im przez CIA zadania.

  Tę hipotezę rzecznika sil zbrojnych Ukrainy najwyraźniej zdementował p.o. prezydenta tego „zielonego kraju” Turczynow, który kilka godzin temu zdymisjonował ministra Wojsk Wewnetrznych Ukrainy.

  Polubienie

 11. W środowiskach wojskowych naukowców i dowódców nie ma wiedzy o Koncepcji Społecznego Bezpieczeństwa, tym samym nie ma tak niezbędnych na współczesnym polu walki umiejętności prowadzenia wojny informacyjnej……………………….
  Najmocniej wzrusza mnie i śmieszy jednocześnie, koncepcja byłego wiceministra obrony p. Szeremietiewa który opowiada publicznie i są na tą okoliczność filmy na you tube, że dla Polski najlepszą formą obrony jest wojna partyzancka. Przy czym według niego dowodem na to ma być nasza historia z okresu ,,potopu” szwedzkiego kiedy to partyzantka w tym chłopska z cepami i widłami biła regularną armię najeźdźcy.
  I tak przekonany do tej koncepcji zastanawiam się czy nie zakupić jakiego cepa i wysłać p. Sz. jako ekwipunku partyzanckiego.
  Wracając do Ukrainy.
  Stan armii ukraińskiej jak widać taki jak stan wojskowej garkuchni i tu bardzo by się przydała pomoc USA w osobie p. Nulan z pieczonymi słodkimi bułeczkami.
  Na poważnie.
  Bez wojskowej grochówki trudno nawet o wojnę
  A obserwując poczynania zachodu można by rzec tak po prostu po żołniersku i po rosyjsku, że chwilowo zdurniał

  h

  Polubienie

 12. Prawda wreszcie wyszła na jaw!!! nie dało się nadal kłamać!!! Ukraińskie ministerstwo obrony: Straciliśmy sprzęt w Kramatorsku !!! Rosyjscy dywersanci przejęli sześć jednostek ukraińskiego sprzętu wojskowego w Kramatorsku na wschodzie kraju – oświadczyło w środę Ministerstwo Obrony w Kijowie. Resort zaprzeczał dotąd, jakoby stracił tam wojskowe pojazdy opancerzone. Media twierdziły wcześniej, że separatyści przejęli kontrolę nad kilkoma ukraińskimi pojazdami w Kramatorsku, a ich załogi poddały się przeciwnikom kijowskich władz. Wozy te widziano także w znajdującym się 15 kilometrów dalej Słowiańsku. Na pojazdach powiewały rosyjskie flagi. Ministerstwo wyjaśniło, że pojazdy, które uczestniczyły w policyjno-wojskowej operacji antyterrorystycznej, zostały przejęte, gdy ich kolumnę zablokowali w mieście mieszkańcy Kramatorska.

  „Byli wśród nich przedstawiciele rosyjskich grup dywersyjno-terrorystycznych. W wyniku blokady ekstremiści przejęli sprzęt i odjechali kolumną w kierunku Słowiańska” – czytamy w komunikacie.

  Resort podał, że obecnie pojazdy te znajdują się w oddalonym od Kramatorska o 15 kilometrów Słowiańsku i pilnują ich uzbrojeni ludzie. Losy załóg pozostają na razie nieznane. – „Nieprawdziwe” informacje i „sfabrykowane” nagrania

  Wcześniej Ministerstwo Obrony twierdziło, że rozpowszechniane w mediach wiadomości o stracie wojskowych pojazdów opancerzonych są nieprawdziwe, a obrazujące to zdjęcia i nagrania wideo zostały sfabrykowane. Serhij Sobolew, szef frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna, której przedstawiciele zajmują najwyższe stanowiska w państwie, mówił nawet, że separatyści, którzy przejęli ukraińskie pojazdy, są tak naprawdę przebranymi Ukraińcami.

  – Są to nasze siły zbrojne, które wykorzystały partyzancką metodę przeniknięcia na terytorium kontrolowane dziś przez oddziały wojskowe Federacji Rosyjskiej i separatystów, którzy są przez nią finansowani – oświadczył.

  – Sądzę, że będziemy wiedzieli o tych wydarzeniach więcej w ciągu dwóch-trzech godzin. Zrozumiecie wtedy, że był to przełom, którego dokonały w ten sposób nasze oddziały – podkreślał wówczas Sobolew.
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62 z Neonu24

  Polubienie

 13. To dlatego w żydo-mediach cisza. Żydo-banderowszczyzna w opałach, więc „morda w kubeł”.
  Kto wie, czy żydo-banderowska rebelia nie uruchomiła lawiny, która uprzątnie żydo-system w państwach słowiańskich.

  Polubienie

 14. Wszystko idzie po myśli i wg.PLANOW PANA BOGA !

  Nie dowierzasz ?
  Przekonasz się – nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.

  Zastanawiam się jak i gdzie teraz będą uciekać biedniejsi szmule i szwaby,gdy już calkiem będzie się im palic pod ogonem.

  Kumpel podpowiada mi:
  Jak to gdzie – DO PIEKLA i to do tego w zaświatach ,bo nawet w piekle ziemskim nie ma już dla nich miejsca ,tyle z zydzialych gojow do niego napchano.

  Raduje się serce raduje się dusza
  gdy szmul ze szwabem do piekla wyrusza !

  Będzie WIELKANOC !

  ALLELUJA !

  Polubienie

 15. Gutek
  Pan wierzy w Boga szmulów?

  Czy to co się dzieje w Doniecku i Odessie to robota ,,zimnego KAG ebisty” prezydenta Putina, czy wyłącznie ludzi tam zamieszkujących ( jedynie co najwyżej z cichym poparciem Rosji i z sympatią i satysfakcją samego Putina, ze w końcu naród nie taki głupi i bierny jak by to chciały elity rządzące USA i UE
  Zaczynamy żyć w naprawdę ciekawych czasach.

  Polubienie

 16. Trzy ofiary śmiertelne 13 rannych w starciach pod bazą wojskową w Mariupolu

  3 dead, 13 injured as anti-govt protesters rally near Ukrainian military base – Interior Ministry
  Three people were killed and thirteen others injured by gunfire in a confrontation between anti-government protesters and soldiers stationed at a military base in the Ukrainian city of Mariupol, Interior Minister Arsen Avakov says.

  h

  h

  Polubienie

 17. „Najmocniej wzrusza mnie i śmieszy jednocześnie, koncepcja byłego wiceministra obrony p. Szeremietiewa który opowiada publicznie i są na tą okoliczność filmy na you tube, że dla Polski najlepszą formą obrony jest wojna partyzancka. Przy czym według niego dowodem na to ma być nasza historia z okresu ,,potopu” szwedzkiego kiedy to partyzantka w tym chłopska z cepami i widłami biła regularną armię najeźdźcy.” – widać że Szeremietiew chce popchnąć Polaków odmóżdzonych samobójczym, romantycznym „patriotyzmem” uzbrojonych w kije, sztachety, płyty chodnikowe, cegły, wiatrówki, łańcuchy, kosy, widły i inne cuda do kolejnej rzezi narodowej. Odmóżdżeniec albo agent Szeremietiew nie widzi że od czasów „potopu” technologia posunęła się bardzo do przodu i że sztachetami, cegłami, widłami i itp. nie nawalczymy nic? A chocbyśmy nawet dysponowali bronią jak karabiny, wyrzutnie rakiet itp. to i tak nie mamy szans przeciwko przeważającym siłom natowskim a w dodatku sami bez jakiegokolwiek sojusznika to już w ogóle możemy sobie tylko pomażyć o walce partyzanckiej.

  Polubienie

 18. „ko-Gutek” napisal – cytat:

  „MY ZOLNIERZE POLSCY ktorzy SLUZYLI POLSCE i NASZEMU NARODOWI POLSKIEMU…”

  Odpowiedz:
  Wy zolnierzu zawodowy sluzyliscie DYKTATURZE KOMUNISTYCZNEJ w PRL.

  Rota przysiegi wojskowej w PRL:

  „Ja, obywatel Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, stojąc w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam narodowi polskiemu, być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem. Wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminu, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego.
  Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego zawarowanych w konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności rządowi Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
  Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stac nieugięcie na straży pokoju w bratnim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami, a w razie potrzeby nie szczędzić krwi ani życia, mężnie walczyć w obronie Ojczyzny o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu.Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę, obowiązek wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej.”

  Polubienie

 19. Re: D.Kosiur (16 kwiecien 2014)

  Zydo-banderowcy i ich wspolnicy z USA, Izraela, UE, MFW etc wraz z odpowiednimi sluzbami wywiadowczymi przeoczyli jeden wazny szczegol, ktory dotyczy stopnia zinwigilowania spoleczenstwa Ukrainy przez sowieckie sluzby specjalne KGB/FSB i GRU, oddzialywania sowieckiej propagandy, oddzialywania ukrainskiej cerkwi prawoslawnej, ktora podlegala pod patriarchat w Moskwie i oczywiscie skupisk Rosjan zamieszkujacych Ukraine.

  Z historycznego punktu widzenia, wschodnia czesc Ukrainy zawsze byla pro-rosyjska i ja nie widze tutaj niespodzianek, ze akurat ten region nie chce u siebie zmian tym bardziej, ze chodzi glownie o wplywy zachodnie w szerokim tego slowa znaczeniu (polityka, ekonomia, religia etc).
  Poza tym ukrainskie wojsko, policja i spec sluzby sa zorientowane w sprawie obecnej sytuacji politycznej na Ukrainie i praktycznie nowy zydo-banderowski rzad traci poparcie wojska i ukrainskiego spoleczenstwa, ktory niby walczyl o „demokracje” na Ukrainie, a faktycznie stosuje terror wobec Ukraincow, ktorego jedyna podpora staje sie NATO, a to z kolei jest dowodem, ze mamy do czynienia z rzadem marionetek w Kijowie na uslugach zydo-anglosakiej mafii miedzynarodowej, z ktora W.Putin prowadzil do niedawna przyjazn i interesy co do dzis jest ukrywane przez liderow strony WPS, ktorzy reprezentuja OBOZ MOSKIEWSKI w Polsce, jak swego czasu zwolennicy carycy Katarzyny.

  Polubienie

 20. Ot, kolejna „ciekawostka prawna” p.o. rządów na Ukrainie. Otóż jak podały przed chwilą http://www.vesti.ru, obecna „władza Majdanu” zamierza zmienić Konstytucję (nie posiadając do tego wymaganej większości w Wierchownej Radzie pod znakiem Tryzuba), zezwalając na przeprowadzenie wyborów prezydenckich w sytuacji ogłoszenia „stanu wyjątkowego” w niektórych regionach kraju. Ten „stan wyjątkowy” jest bowiem konstytucyjnie wymagany dla usprawiedliwienia użycia wojska do walki z wrogiem wewnątrz kraju.

  Wot i „demokracja” której tak bardzo broni NATO, także i w Polsce, za pomocą US Army. Ani mru mru, bo inaczej „pulja w łob” jak to niedawno wykrzykiwał obecny p.o. premier Jaceniuk na SWOIM MAJDANIE.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s