Putin na żywo – także w Polsce


Na zdjęciu: Zofia Bąbczyńska-Jelonek

Na zdjęciu: Zofia Bąbczyńska-Jelonek

Polacy mieli szansę obserwować na żywo dyskusję prezydenta Putina z narodem, obcokrajowcami przebywającymi w Rosji i mieszkańcami Berlina. Stało się to dzięki bezpośredniej transmisji publicznej telewizji: TVP Info (nie najlepsze tłumaczenie z języka rosyjskiego) i niektórych komercyjnych stacji telewizyjnych.

Władimir Putin wprowadził zwyczaj bezpośrednich dyskusji medialnych z obywatelami kraju, organizowanych zazwyczaj pod koniec roku. Wiosenny wyłom w tradycji związany był z wydarzeniami na Ukrainie i na Krymie, oraz zaostrzeniem się relacji między Rosją a Zachodem na kanwie tych wydarzeń. Władze rosyjskie są świadome, że niepokoją one Rosjan bez względu na ich poglądy polityczne. Co miało odzwierciedlenie w toku dyskusji.

Polskie media tradycyjnie skrytykowały spotkanie i nazwały je „propagandowym spektaklem” lub „wielkim wyreżyserowanym show Putina”, nie bardzo zresztą wchodząc w meritum rozmów. A warto było, choćby po to, by poznać poglądy prezydenta Rosji na źródła nacjonalizmów w zachodniej Ukrainie, czy o krymskich Tatarach, o których los tak martwił się podczas wizyty w Turcji prezydent RP Bronisław Komorowski.

Odnotowały jedynie kilka ważnych politycznych sekwencji. Jako najważniejsze uznano „przyznanie się Putina”, że żołnierze rosyjscy byli na Krymie przed i po referendum, pilnowali porządku w czasie jego przeprowadzania. Tak, jakby polscy dziennikarze nie wiedzieli, że na Krymie stacjonują od dziesięcioleci jednostki rosyjskiej floty czarnomorskiej.

Odnotowano też, że prezydent Putin nie boi się NATO, ale na jego ekspansję na wschód adekwatnie zareaguje i na zapewnia, że wojsk i instruktorów z Rosji we wschodniej Ukrainie nie ma.

Trzeba przyznać, że niektóre portale internetowej, jak np. www.Interia.pl – uczciwie relacjonowały to wielogodzinne spotkanie.

Mnie zainteresowała natomiast ocena nacjonalizmu na Ukrainie. Władimir Putin wskazał, że skrajne nacjonalizmy rodzą się przede wszystkim na zachodzie kraju, którego ziemie ongiś należały do Polski, Węgier i Czech, w odróżnieniu od ziem Ukrainy południowo-wschodniej, które od wieków były ziemiami rosyjskimi. Ukraińcy na zachodnich ziemiach byli dyskryminowani i traktowani, jako obywatele II-giej kategorii, a to budziło w nich niechęć do „okupantów” i stało się zasiewem nastrojów nacjonalistycznych. Władimir Putin uważa, że niwelowanie tych nacjonalizmów to zadanie dla państw graniczących obecnie z zachodnią Ukrainą.

Trzeba przyznać, że prezydent Putin, chociaż nie jest historykiem, jak polski prezydent, to historię Ukrainy i jej problemy etniczne zna bardzo dobrze. I wie, z jakim potencjałem ludzkim ma do czynienia na Ukrainie. Czego o polskich politykach trudno powiedzieć.

Na pytanie o krymskich Tatarów, rosyjski prezydent przyznał, że w minionych czasach doznali wielu krzywd i odwołał się do decyzji Katarzyny II, dot. Krymu i mieszkających tam Tatarów.

Trzeba naprawić wyrządzone im krzywdy i przywrócić, to, co mieli za Katarzyny II. Dotyczy to także innych mniejszości mieszkających tam od wieków – Greków, Niemców, Ormian”- zaznaczył prezydent.

Gazeta Wyborcza podkreślała jego wypowiedź, że „ ….Skłócenie Rosji i Ukrainy to rozerwanie jednego narodu. Bolszewicy nigdy nie dopuszczali możliwości podziału i mieli rację”: Zwróciła też uwagę, że „reset” w stosunkach USA-Rosja, ogłoszony przez prezydenta Obamę, skończył się już przed wybuchem kryzysu na Ukrainie, a w stosunkach między Rosją a USA doszło do utraty zaufania. I jeśli Amerykanie chcą odzyskać zaufanie, to muszą, wg słów prezydenta Putina: „respektować interesy innych stron oraz międzynarodowe prawo”.

Sensację w Polsce wywołał Edward Snowden, którego interesował podsłuchy w Rosji i stosunek prezydenta do takich działań operacyjnych federalnych służb specjalnych, co Gazeta Wyborcza skwitowała: „Porozmawiali ze sobą „jak byli agenci„. Fakt ten nie umknął też Internautom.

Mariusz Zinek, na FB odnotował: „Anne Applebaum komentuje wystąpienie Snowdena: „Edward Snowden właśnie oficjalnie zrobił z siebie narzędzie rosyjskiej propagandy” (przeczytane w Onecie). A ja zadam pytanie: a Pani mąż (szef polskiej dyplomacji, minister Radosław Sikorski – przyp. red.), jakiej propagandy jest narzędziem? Na pewno nie polskiej. Waszyngton? Tel Aviv?…”

Prezydent Rosji przedstawił jasno i klarownie stanowisko Rosji wobec Ukrainy i plany wobec Krymu. Zaprezentował się, jako przywódca silnego kraju o zdecydowanych pryncypiach, który nie dąży do żadnych eskalacji napięć na Ukrainie, lecz szuka dla nich racjonalnego rozwiązania.

Zachód, natomiast, jest wpatrzony w chaotyczne działania kijowskich władz na wschodzie kraju, gdzie kilka kobiet potrafi przepędzić ze wsi zmotoryzowany oddział armii ukraińskiej. I reaguje z coraz mniej ukrywaną irytacją na te wydarzenia.

Desperacja jest tak wielka, że premier RP Donald Tusk osobiście zadzwonił do prezydenta Białorusi, przez polskich polityków i media określanym jako komunistyczny dyktator.

Czyżby było to preludium do rozmów polskich władz z Władimirem Putinem?

Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska


za: http://polish.ruvr.ru/2014_04_18/Putin-na-zywo-takze-w-Polsce-4704/

Reklamy

18 uwag do wpisu “Putin na żywo – także w Polsce

 1. 2014-04-17 13:09
  Premier Donald Tusk poinformował, że w ostatnich kilkunastu godzinach rozmawiał o sytuacji na Ukrainie z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką, premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem i szefem KE Jose Barroso. W czwartek po południu ma rozmawiać z szefem NATO.
  – Od kilkunastu godzin rozmawiam z moimi partnerami na temat sytuacji na Ukrainie i o tym, co może zdarzyć się dosłownie w ciągu najbliższych dni, wczoraj rozmowy z premierem Kanady (Stephenem Harperem), szefem Komisji Europejskiej, premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem, dzisiaj rozmowa z prezydentem Białorusi; pierwsza tego typu rozmowa, ale uzasadniona dramatyczną sytuacją na Ukrainie – powiedział Tusk w Jaworznie.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,15801936,Nocny_szturm_w_Mariupolu_przerwany__12_rannych__jedna.html#ixzz2zEpFgnEk

  Polubienie

 2. Syjonistyczny Żyd już wie, że godziny władzy żydo-banderowców na Ukrainie są policzone – to już koniec syjonistycznej rebelii.
  Sytuacja po genewskich rozmowach jest analogiczna do tej, w której stroną był prezydent W.Janukowycz, tyle, że teraz jest odwrotnie i to Międzynarodowy Żyd da dyla.

  Polubienie

 3. Solidarni z Walentynem Turczynowem fałszywie oskarżonym o ekstremizm /antysemityzm/ :

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100003905217711&fref=pb&hc_location=friends_tab

  Czy na świecie jest antypolonizm? Jest . Czy ktoś może słyszał, iż któryś polakożerca odpowiadał karnie za swoje zachowanie i czyny ? Proszę o przykłady, bo ja osobiście o takim fakcie nic nie wiem. Gdzie te prawa człowieka skoro są na świecie równi i równiejsi. Powiedzcie gdzie one są, bo ja osobiście ich nie widzę i w nie nie wierze. Może sie mylę. Niech ktoś mnie sprostuje.

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100006486979257

  Polubienie

 4. Dzisiejsza wojna toczy sie o ludzkie serca

  Takie byly slowa iranskiego polityka. Jezeli ktos zrobi nawet pobiezna liste sil Slowian i ich wrogow to sie okaze, ze w ostatecznym wyniku na arenie europejskiej albo Slowianie wygraja albo Europa pokryje sie kurzem historii. Podzial pomiedzy my i oni przebiega nie wedlug granic politycznych a raczej tym kto chce byc panem a tym kto powinien byc rabem. I dwa prawa, rabowi nie wolno miec broni. Zrowno w Rosji jak i Ameryce wladze robia wszystko by spoleczenstwo rozbroic. Jezeli Slowianie maja korzystny moment historyczny by stawic opor to jest wlasnie teraz. Ludobojcza antyslowianska dzialanosci „wlasnych” rzadow i „obcym” udziale jest zbyt widoczna by nie rodzila instynktu obronnego. Wlasnie tlumienie tego odruchu jest glownym zadaniem wrogich sil. Wyliczja rakiety, samoloty itp sprzet. Unikaja jak ognia faktu, ze dzisiejsza wojna to wojna asymetryczna i jezeli jest prowadzona przez ludzi zdeterminowanych to nie mozna jej wygrac. Infrastruktura Europy, jak nigdy dotad, czyni wszystkich wspolzaleznych. Np zniszczenie rurociagow gazowych, electrycznosci itd bedzie oznaczalo koniec a szczegolnie dla tych zadufanych.

  Polubienie

 5. No i jak tu ufać Żydom?

  MSZ Rosji skrytykowało w piątek władze w Waszyngtonie za wypowiedzi na temat czwartkowych ustaleń w Genewie w sprawie kryzysu ukraińskiego.

  Strona rosyjska przypomina, że zgodnie z ustaleniami z Genewy rozbrojone mają zostać grupy zbrojne. Według niej „jest oczywiste (…), że chodzi przede wszystkim o odebranie broni bojownikom Prawego Sektora i innych ugrupowań profaszystowskich biorących udział w lutowym przewrocie w Kijowie”.

  Jak dodaje MSZ Rosji, „to zwolennicy ‚Majdanu’ powinni przede wszystkim opuścić przejęte przez nich instytucje państwowe i inne obiekty w stolicy Ukrainy i regionach zachodnich”.

  „Liczymy na to, że realne działania naszych partnerów ukraińskich i zachodnich w kontekście decyzji podjętych w Genewie będą w większym stopniu odpowiadać treści osiągniętego tam porozumienia” – oznajmiło MSZ Rosji.

  za: http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-msz-rosji-usa-probuja-wybielic-wladze-w-kijowie-i-grozic-san,nId,1412687

  Polubienie

 6. Jakie to wzruszajace, ze Bronislaw Komorowski troszczy sie oTatarow krymskich! A Polacy maja wrazenie, ze najbardzej troszczy sie on o przedstawicieli narodu przebranego. Moze wprowaadzi jakis Dzien Tatarow Polskich, ludzi, ktorych przodkowie pieknie zasluzyli sie Rzeczpospolitej, nigdy nie dopuszczajac sie zdrady, w odroznieniu od Zydow, ktorym zafundowano wypasione Muzeum. Nie moge miec szacunku dla czlowieka, ktory bedac elektem tak ocenil swoja szanse na przyszla prezydenture. BYLOBY TO PIEKNE UKORONOWANIE MOJEJ KARIERY POLITYCZNEJ. Byla to paskudnie karierowiczowska wypowiedz, panie Komorowski.

  Polubienie

 7. Rosjanie w przeciwieństwie do innych nacji , objętych planami nowego światowego porządku nie czekają jak im śmierć zapuka do okien, lecz po pamiętnych wydarzeniach utraty gruntu pod nogami pod rządami Gorbaczowa i wiecznie pijanego Jelcyna wyciągnęli wnioski z własnych współczesnych negatywnych doświadczeń i nawiązując do wcześniejszych pozytywnych zwycięskich wojennych doświadczeń w krótkim czasie pod wodzą prezydenta Putina osiągnęli rozwój i postęp. Ubogacili się też w wymyśloną na Zachodzie wiedzę w postaci prowadzenia metodami niezbrojnymi współczesnej wojny- wojny informacyjnej, którą przejęli dla siebie i przystosowali wykorzystując tę broń, odwracając ją w kierunku przeciwnika, osiągając na tym polu niewyobrażalne powodzenie. Duża w tym zasługa ludzi -byłych wojskowych, którzy zgromadzeni wokół inicjatywy tzw. Koncepcji Społecznego Bezpieczeństwa tę tajną wiedzę zgłębili i rozpropagowali, uświadamiając ludziom ewentualne skutki ich bezmyślności prowadzącej do ich na niespotykaną dotąd skalę zaplanowanej przez Zachód dla Rosji klęski w ramach wcześniej już przeze mnie w postach na tym portalu omawianych planach / Dullesa/ projektach /harwardzkim i houstońskim/ zmierzających do fizycznej likwidacji Rosji i Rosjan, a w zasadzie wszystkich Słowian.

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77766

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/04/04/najwieksze-zagrozenie-dla-czlowieka-czlowiek/#comment-77791

  No cóż my Polacy pierwszą bitwę z syjonistyczną bestią już przegraliśmy -Rok 1989 przejęcie władzy w Polsce przez „steropianowców”. Teraz jako naród zamiast odrobić straty i się przegrupować i przeorganizować, tkwimy w chocholim tańcu pod muzykę serwowaną nam przez naszych oprawców będących marionetkami międzynarodowej mafii i ich usłużnymi agenturalnymi rezydentami na nasz kraj /unijny barak. Jeśli się nie obudzimy to będzie po nas. Niektórzy mówią, iż my przecież nic nie możemy. Nieprawda tak mówią nasi wrogowie, by nas zniechęcić i zdemoralizować oraz osłabić nasze morale.

  Nie mamy co liczyć na naszą generalicję /może poza nielicznymi wyjątkami : śp. generał Sławomir Petelicki , generał Piotr Makarewicz/ w swej megalomanii żyjącą w matrixie skupioną w klubie generała w pełni samozadowoloną ze swojej sytuacji, bez troski o Polskę i Polaków. Wojsko nasze po 1989 r. wykorzystywane za granicą do realizacji bandyckich , imperialistycznych celów też w perspektywie rozwoju wydarzeń w kraju nawet gdyby się psychicznie przemogło i zaczęło służyć Polsce i Polakom też nie zdąży na czas, by w razie czego się dyslokować i przyjść nam z pomocą. Powtórzy się wariant znany nam z historii w postaci armii Andersa, która wszystkich wyzwalała poza Polską i Polakami.

  Polscy kibice muszą też się otrząsnąć z letargu i uświadomić sobie, iż są wykorzystywani przez tzw. Ruch Narodowy, który tak naprawdę patrząc od strony jego kierownictwa nie jest polski. Przypomnę słowa , które na temat kibiców powiedział śp. generał Sławomir Petelicki, pod którymi ja również się podpisuje :

  Chwała generałowi Petelickiemu. Generał powiedział piękne zdanie o kibicach ; Kibice to ludzie honoru. W pełni się z tą wypowiedzią zgadzam i ją popieram. Sława Kibice.

  Polscy kibice!!! nie dajcie się sprostytuować i wykorzystać cwaniaczkom spod sztandaru Ruchu Narodowego, którzy z Polską i Polakami nie wiele mają wspólnego.

  Rodacy !!! niektórzy mówią : nie nasz cyrk i nie nasze małpy. Tak mówią nasi wrogowie i kłamią, by nas psychologicznie rozbroić i zrobić z nas swoich niewolników. Nie pozwólmy im na to . Polska to nasza ojczyzna , a małpami w Polsce są oni.

  Polubienie

 8. Panie Jarzyński, też tak uważam. Dla nas pogonić takie małpy z obcego nadania to przecież piegi. Poradziliśmy sobie z Hyclerem i jego kliką, to co za problem dla nas zrobić teraz porządek? Nie musimy przecież nikogo bić, a tym bardziej zabijać. Rozwalisz łeb byle czemu a odpowiadać będziesz za człowieka. My możemy zwyczajnie pokazać im, gdzie jest ich miejsce. A jeszcze lepiej, gdy uświadomimy sobie, gdzie nasze miejsce. I kim my tak naprawdę jesteśmy.

  Wesołych Świąt, Szanowne Polki i Polacy. Bowiem święta Wielkanocne to nasze święta, choć przerobione przez katolików na własne potrzeby.
  W górę serca ! i na pohybel naszym wrogom!

  Polubienie

 9. Ile masz lat,jakie sa twe obecne sily i co robisz aby się nie dac zniewolić SZMULOM i SZWABOM ?

  Pytanie to zadaje WSZYSTKIM PATRIOTOM POLSKIM.

  Pisac w sieci net to za mało.
  Może to (choć nie zawsze ) usprawiedliwiać ludzi po 70-tce,ktorzy już nie maja sil na inne działania niż porady słowne.

  A WY MLODZ i w pelni siI – CO CZYNICIE CHOCBY WE WLASNYCH POLSKICH SPRAWACH (?), internet i gawedzenie to za mało aby cos dla POLSKI i POLAKOW w celach obronnych czynic.

  Piszecie to czy tamto o jakiś ruchach pseudo-narodowych , o kibolach i innych chwytliwych zawołaniach i krzykach pseudo-obronnych,gdy tym czasem POLSKIEGO RUCHU NARODOWEGO NIE MA.

  Ktos się wysila na zalozenie stowarzyszenia,organizacji lub partii POLSKIEJ ,wiec pytam ,która to,co robi,CO DOKONALA DLA POLSKI i POLAKOW ,jakie sa jej osiagniecia ???

  Był Andrzej Lepper i to dość wysoko we władzach – KTO MU POMOGL w OBRONIE TEGO CO POLSKIE ,po za pojsciem na jego pogrzeb nie zrobil nic ,choćby wyjasnic jego tajemnice śmierci ?!
  Dzialala Samoobrona,Liga Polskich Rodzin ,kto poszedł z nimi po POLSKE kto ich wsparl ?
  Chcial zmienić kształcenie i wychowanie POLSKIEJ MLODZIEZY minister Edukacji Narodowej Roman Giertych – poparl go ktoś,pomogl mu ?

  Jest tu , to Stowarzyszenie Wiernych Polsce,czy mogę zapytać ile ma czlonkow i wsparcia,kto poparl Pana Dariusza Kosiura w wyborach (wszelkich) ?

  Wreszcie
  ilu tu mamy dyskutujących Polakow trzeba wyliczyć, czy tego nie widać ?
  Sa tez inne portale na ,których co widzimy,drwiny i przepychanki oraz pelna agentura ze sledzeniem ,co kto mowi i jak działa aby srulom czapka/mycka/kapelusz z glowy nie spadla.

  WKROTCE SZMULE i SZWABY CZAPKAMI NAS NAKRYJA !

  Wdepna w ziemie ,zdusza do poziomu podłogi ,kompania jankesow najemnych z USA lub przebierancow z Izraela zniewoli wielomilionowy narod zadżumionych leniwców politycznych Polakow.

  Co ciekawe ,ze na pielgrzymki umiemy lub ktoś potrafi leniwców zorganizować ,także na wszelkie „drogi krzyżowe i gorzkie zale”.
  Co niedziela depczemy do kosciolka i tam zanosimy prośby i zale do nieba ,w rozmowach pretensje wszystkich do wszystkiego ,wiec jeszcze raz pytam SILNEGO i ZDROWEGO POLAKA :
  CO ZROBILES,ROBISZ i MASZ ZAMIAR ZROBIC DLA POLSKI i POLAKOW
  ABY NAS NIE ZAKUTO W NIEWOLE LUB ZADANO NAM SMIERC ?

  CZY SA W TOBIE JAKIES JESZCZE INSTYNKTY OBRONNE ???

  Zapomniales jezyka w gebie i sztuki pisania ,nie masz sily chwycić za kołnierz a gdy to nie pomoze za pale i nia po garbatych nosach przylozyc PANOM TEGO SWIATA ???

  Jak nie wiesz sam jak to zrobić to popros mądrzejszego to ci wyjasni.

  Temat : „Putin na zywo-….” , a ty co zdechles już ,czy lezysz zapijaczony w barłogu ?

  Kto, Putin ma was obronić albo Bialoszenka przed podpalaczami tego swiata ,czekasz az chalupe ci odbiorą lub podpala,ziemie po ojcach i dziadkach zagarna ???

  Jutro pojdziesz swietowac WPOJONE CI ZMARTWYCH WSTANIE JEZUSA ,wiec pytam :

  KIEDY TY LENIWCU ZMARTWYCH – WSTANIESZ ?
  POLSKA SAMA SIE NIE ODRODZI ,BO POLAKOW JUZ ZABIJAJA W ZARODKU a STARYCH w CHOROBIE !
  WAS MLODYCH TRUJA NA ROZNE SPOSOBY !

  Nie wesołych ale PRZEMYSLANYCH SWIAT ZYCZE RODAKOM POLAKOM,
  SWIAT ZDROWEGO ROZSADKU i PLANOW DZIALAN aby POLSKA BYLA POLSKA !

  Nie drwiące „Alelluja i do przodu” ale lac od poniedziałku każdego i wrogiego w Polsce –
  .. uja

  dziadek

  Polubienie

 10. Wykłady Generała Pietrowa obejrzałam kilka razy, wszystko co było dostępne. Niesłychanie to mądre i dalekowzroczne. I bardzo humanitarne. Praktycznie nie ma tam nic, do czego normalnie myślący człowiek mógłby się przyczepić. Rosjanie mają u siebie ludzi, którzy wiedzą, co mówią i dlaczego to mówią. Oraz wiedzą, czego lepiej jest nie powiedzieć i dlaczego lepiej jest tego nie powiedzieć.
  Generała Pietrowa zabili. Ale nie ma to znaczenia z perspektywy ogólnoświatowej, ponieważ to, co On ludziom przekazał ma wymiar daleko większy niż materialny byt ludzki.
  Cześć Jego Pamięci!

  Polubienie

 11. Zacząłem słuchać (na usprawnionym w tym celu kompie) wykładów gen. Konstantina Pietrowa, który zmarł (czy naturalną śmiercią?) w czerwcu 2009 roku. Jego pierwszy wykład nt. PRZYKAZAŃ BIBLII (przypomnianych Polakom przez JPII w encyklice „Laborem exercens” z 1981 roku) przypomina i moją „Wojnę Bogów” i pracę „Antysemityzm” dr Jana Cechanowicza z Litwy/Bialorusi, obecnie mieszkającego w Rzeszowie. Polecam z tej pracy artykuł „Dzieje antysemityzmu w ZSRR (1922-1991) : przypadek Władymira Bieguna” – http://markglogg.eu/?p=389.

  także na https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/06/13/interesujaca-dla-polaka-wypowidz-profesora-wladymira-bieguna-z-minska-na-temat-syjonistycznego-ataku-na-swiat-caly/

  Profesor Władymir Biegun – kóorego książki rozchodziły się w późnym ZSRR w nakładach 100 tysięcy egzemplarzy – zmarł w szpitalu w Moskwie w 1989 roku w wieku lat 60. Też podejrzewają zabójstwo.

  Odnośnie tego „obrzezania w 8 dniu życia i wpływu tego zabiegu na późniejszy rozwój osobowy”, o której to hipotezie mówi Pietrow, to mam wątpliwości. Brak napletka ponoć zwiększa u Żydów ich pobudliwość seksualna. Starożytni Żydzi skopiowali ten zabieg imitując obrzezanie kapłaństwa Egiptu (o czym zapewne doniosła Abrahamowi jego żona – wspólniczka w biznesie – Sara). No i Amerykanie od XX wieku też masowo stosują obrzezanie swego męskiego potomstwa. Czy z tego powodu są oni bardziej potulni wobec żądań swego „Pana Zastępów”? Nie wiem, choć to jest fakt, że narząd mowy, jak przypomina to Pietrow, po przekroczeniu „wieku krytycznego” ok. 7-10 lat, jeśli w tym wczesnym okresie dzieciństwa jest nie trenowany, to później już się nie rozwinie.

  Według mnie – jako tzw. piagetysty – na wykształcenie się tzw. „żydowskiego sposobu (bez)myślenia” bardziej niż brak napletka wpływa czytelnictwo Pisma Świętego już od bodajże 3 roku życia, czyli od okresu kiedy to goje jeszcze się bawią (bawili) na podwórku w gonionego itd.

  Polubienie

 12. Panie Michale. Opolczyk swoimi atakami, zamiast próbować i zrozumieć „kiboli” tylko propaguje kolejną nienawiść. Występuje jako ten rozumiejący, ale nie potrafi zrozumieć, że ludzie błądzą, że nie dano im mieć alternatywy. Pluje na wszystkich, którzy nie dostąpili „słowiańskiego zbawienia”. Kreuje się na „słowianina wskazującego drogę” ale nie sądzę, aby nasi przodkowie chcieliby mieć z takim typem do czynienia.
  Chętnie napisałbym to u niego, ale mam tam bana. Ośmieliłem się być Polakiem, czyli w/g tego typa szowinistą.

  Polubienie

 13. Wykrzykiwanie haseł typu „precz z komuną”, „raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę” w dzisiejszych czasach kiedy „komuny” już nie ma i nic za to nie grozi jest po prostu śmieszne a nawet żałosne, nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem. „Kibole” to jedynie przypadkowa zbieranina różnych ludzi, fanów różnych klubów, drużyn często z wypaczonym pojęciem o patriotyzmie kojarząc go nieodłącznie z watykańskim odpryskiem chrześcijaństwa i ci naiwni ludzie są często wykorzystywani przez różnych typów, pseudopatriotów, „narodowcóf” w celu zdobycia zwolenników i przyszłego bydełka wyborczego dla budowanego właśnie przez syjonistyczną żydo-władzę w Polsce „Ruchu Narodowego” który z ideą narodową nie ma nic wspólnego. „Ruch narodowy” budowany jest przez syjonistów w celu zastąpienia nim skompromitowanej i skorumpowanej obecnej ekipy „rządzącej” Polską od 1989 roku(chodzi mi tutaj o wszystkie partie agenturalne a nie tylko PO), po prostu jedne marionetki zostaną zastąpione drugimi, a system będzie ten sam, stare marionetki zostaną „rozliczone” czyli dostaną 1,5 roku w zawiasach a potem uciekną na Bahamy i tam będą sobie wygodnie żyć za nakradzione, a nowe marionetki będą „rządziły” będąc na pasku tych samych mocodawców czyli syjonistycznych żydo-banksterów. I znowu ludzie zostaną zrobieni w bambuko.

  Polubienie

 14. przemex
  kibice, kibole nie rozumieją tego o czym my tutaj piszemy i mówimy, bo i skąd mają to wiedziec?? z telewizji radia gazet?? ktorych?? z kazdej strony sa bombardowani i dezoinformowani, powielają syjonistyczna propagande, nie mają dostepu to rzetelnych wiadomosci, potrzeba do nich dotrzeć i na spokojnie wszystko opowiedziec, krok po kroku, oni nie wiedzą ze są wykorzystywani tak samo jak nie wiedziało tego 10 milionow Polaków popierających solidarność, tak samo jak nie rozumieli tego Powstancy Warszawscy, Listopadowi czy Styczniowi, to są w większosci dzieci tych ludzi tych 10 milionow solidarnosciowcow, jezeli my im tego nie przetlumaczymy to zostaną wykorzystani przeciwko wlasnemu krajowi i posłużą za bydło a nie daj bóg mięso armatnie. i wiem ze niektorych nie przekrzyczymy i do ich gorących głów nic nie dotrze ale nalezy to robic chociażby tak jak robili to polscy patrioci ze stowarzyszenia Grunwald którzy jeździli do robotnikow by tłumaczyc im całą ówczesna sytuacje. wszystko w naszych rekach, do dzieła.

  Polubienie

 15. Franz
  „to zostaną wykorzystani przeciwko wlasnemu krajowi i posłużą za bydło a nie daj bóg mięso armatnie.”

  Uwaga sluszna i o pozytywnie brzemiennych skutkach. Kibol po uswiadomieniu sobie, ze oszukancza metoda byl skierowany przeciwko jego wlasnym interesom bedzie tym gorliwiej propagowal nabyta wiedze. Ta metoda nie musi byc stosowana tylko na wlasnym poworku by w ostatecznym wyniku rodzic owoce dla calej Europ, a zwlaszcza dla srodkowej. Przykladem tego jest jak post-banderowcy sluza obcym na szkode Ukrainy. Przez osobiste kontaty z nimi mozna osiagnac pozadane rezultaty za ktore beda dziekowac.

  „Janczarzy byli elitarną piechotą Imperium Osmańskiego. Żołnierze tejże formacji rekrutowano spośród ludności podbitych przez Turków krajów……… W 1828 roku zostali rozwiązani, ich jednostki wymordowano przez Spahisów i artylerię, a ci, którzy przeżyli, zostali publicznie poddani egzekucji.” Podobny los spotkal Kozakow sluzacym Niemcom.

  http://pl.assassinscreed.wikia.com/wiki/Janczarzy

  Polubienie

 16. „nie mają dostepu to rzetelnych wiadomosci” – powstańców styczniowych, listopadowych, warszawskich czy solidaruchów można jeszcze zrozumieć bo oni faktycznie nie mieli dostępu do rzetelnych informacji a przynajmniej ten dostęp był ciężki i utrudniony, zewsząd byli bombardowani propagandą, ale w dzisiejszych czasach obok propagandowych żydo-mediów mamy internet, choć nie wszystko co piszą w nim jest prawdą, wystarczy tylko chcieć, siąść, poszukać, pomyśleć, przeanalizować, ale po co? Jak net służy im jedynie do oglądania pornoli, a potem wóda i na mecz, a potem wykrzyknąć na głupawych manifestacjach precz z „matołem” i jest fajnie. Oczywiście każdy ma prawo do błądzenia, ale jak tak dalej będą błądzić to się obudzą z ręką w nocniku i znowu będą narzekać że ich wykiwano, ale jak byli tacy co mówili co jest grane i jak się sprawy mają to się słuchać nie chciało, bo po co? Lepiej obejrzeć serial albo pójść do baru tudzież na mecz a potem narzekać że kraj szlag trafia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s