To ja: Ruski agent


To ja: Ruski agent

© Фото: КиноПоиск.ru

Strach w Polsce pisać o Rosji i Ukrainie. Jeśli pisanie jest rezultatem myślenia – co wcale nie jest oczywiste (można przecież pisać bez używania mózgu), łatwo zostać zdrajcą, albo chociaż „rosyjskim agentem wpływu”.

Zdrajcy i agenci

Łatwiej zostać zdrajcą. Zdrajcą zostaje się wtedy, kiedy mówi lub robi się coś niezgodnego z „polską racją stanu”. Co to jest „polska racja stanu”, tego władze nie tłumaczą. Z definicji wynika, że to „nadrzędny interes państwowy”. Kto określa, co nim jest? Kilka osób z kierownictwa rządzącej partii. Co w sytuacji, kiedy interes tych kilku osób nie pokrywa się z interesem narodu? Nic. Straszą wojną i przekonują, że mają rację. Jak przekonują? Nazywając racjonalistę zdrajcą i wykorzystując do tego cały uzależniony od siebie aparat mediów. A co jeśli próbujesz z nimi polemizować? Zostajesz rosyjskim agentem wpływu!

Rosyjskich agentów w Polsce są setki tysięcy. Wystarczy mieć minimum średnie wykształcenie, konto na Facebooku i myśleć. (Jeśli do tego znasz jeszcze trochę rosyjski – po Tobie…). Prawicowe tygodniki opinii dumnie informują o inwigilacji przez wojskowy kontrwywiad blogerów racjonalnie piszących o relacjach rosyjsko – ukraińskich. Tygodniki prorządowe tropią dziennikarzy pozytywnie piszących o Rosji, nawet przed rokiem! Ba, media zamieszczają poradniki jak w Internecie rozpoznać rosyjskiego agenta wpływu. Rosyjski agent stosuje w swoich postach i komentarzach zasady ortografii i gramatyki. Pisze podając fakty, używa dużych liter i nie używa wulgaryzmów.

Kiedy z przerażeniem zauważyłem, że spośród 350 moich znajomych na Facebooku wszyscy tak robią, miałem dwa wyjścia: albo zlikwidować konto, albo się ujawnić. Wybrałem to drugie rozwiązanie i przystąpiłem do facebookowej społeczności: „Rosyjscy agenci w Polsce”. Zostałem też członkiem grupy: „Bojkotuję bojkot rosyjskich produktów”. I nawet trochę aktywny w niej byłem: podałem spis stacji Lukoil w Polsce, informacje o rosyjskich wódkach dostępnych nad Wisłą (niestety, często mylonych z ukraińskimi), a nawet namawiałem do kupna rosyjskich zegarków. Niestety – producent serii AVIATOR nie zachowali się i niczego mi nie podarowali. Jego pijarowcy doszli widać do wniosku, że skoro oni płacą podatki, a mi płaci Łubianka – jesteśmy kwita.

Natchniona twarz boksera

Zajadam ruskie pierogi („ruskie pierogi – początek Putina drogi”). Zajadam bliny („jesz blina – osiedlasz Putina”). I patrzę ogłupiały już nie na rosyjsko – ukraińską, a polską rzeczywistość. Idą wybory do parlamentu Unii Europejskiej (UE). Twarzą rządzącej w Polsce Platformy Obywatelskiej (PO), partii intelektualistów – jak się niegdyś sama tytułowała, został ukraiński bokser W. Kliczko. Partia ta straszy Polaków nadchodząca wojną i przekonuje, że jeśli nie uwierzymy w „ich rację stanu” – 1 września polskie dzieci nie pójdą do szkół. Podłe? – nie, raczej wzniosłe intelektualnie jak boks.

Druga pod względem wielkości, a zarazem największa partia opozycyjna, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) mówi mniej więcej to samo. Dodaje do tego tylko przekaz, że to PO razem z Putinem zamordowali polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem. Jeśli dodamy do tego (co dla nas, Polaków, jest nazbyt oczywiste), że liderem tej partii jest brat bliźniak zmarłego prezydenta Kaczyńskiego – sprawa jest klarowniejsza. Ale, ale. Dla PiS-u już jestem zdrajcą, bo napisałem, że prezydent zmarł, a tak nie wolno. Prezydent, wg nomenklatury partii brata, został: „zamordowany”, „zdradzony”, ewentualnie „poległ” (jak na polu walki). Wzywa więc PiS do zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Trzecia pod względem wielkości partia – Twój Ruch (TR) domaga się „natychmiastowego i nadzwyczajnego” przyjęcia Ukrainy do NATO. Dzięki temu znaleźlibyśmy się w stanie wojny z Rosją. Nie te hasła są przykładem obłudy lub debilizmu. Bardziej szokuje fakt, że TR wspiera swoim nazwiskiem były prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski i trzech ministrów z jego kancelarii (2 kandyduje do parlamentu UE).

Szlaban na pamięć

W Polsce nie należy pisać, że ukraiński rząd powstał w wyniku zamachu stanu. Pod żadnym pozorem nie wolno przypominać, że za zamachem tym stały Stany Zjednoczone, a ich poplecznikiem w Europie była Polska. NIE WOLNO podkreślać, że powstały kryzys jest rezultatem antyrosyjskiej polityki polskiego MSZ „Partnerstwo Wschodnie”. Zakazane jest mówić i pisać, że obecny rząd w Kijowie tworzą partia i ugrupowania odwołujące się do zbrodniczych tradycji UPA i jej współtwórcy – Stepana Bandery. nie na miejscu jest przypominanie o ludobójstwie UPA dokonanym na Polakach w latach 1942- 44.

Kategorycznie nie wolno odwoływać się do polskiej mniejszości na Ukrainie; mogłaby powiedzieć co myśli o kijowskiej juncie i Banderze, a to byłoby niezgodne z „polską racją stanu” .Nie powinno się mówić o bodajże pierwszej decyzji obecnego – „zreformowanego” ukraińskiego parlamentu znoszącego prawo mniejszości narodowych do posługiwania się własnym językiem.Niech Bóg broni (!) podać do publicznej wiadomości, że w ukraińskim parlamencie leży projekt zmian w kodeksie karnym. Zmiany mają dopuszczać legalne posługiwanie się symboliką faszystowską.

Nie wolno porównywać kijowskiego Majdanu z wydarzeniami we Wschodniej Ukrainie! Na Majdanie byli „proeuropejscy demokraci”, a np. w Doniecku są terroryści i separatyści. Próby pacyfikacji Majdanu nazywano „ludobójstwem” i „mordem”. Wysyłanie czołgów na cywilną ludność na wschodzie kraju określa się mianem „operacji antyterrorystycznej”. Berkutowców przechodzących na stronę Majdanu nazywało się „bohaterami”. Tych, którzy na wschodzie Ukrainy przechodzą na stronę narodu nazywa się zdrajcami. W lutym br. cały cywilizowany świat – z USA i Polską na czele – wzywał ukraiński rząd do „niedopuszczenia do rozlewu krwi”. Teraz dwa państwa – Polska i USA, przodują w wezwaniach do rządu Ukrainy o podjęcie walki z terrorystami i separatystami. Trzymając się ich retoryki, że owymi niegodziwcami są rosyjscy żołnierze, wzywają Ukraińców do rozpętania III wojny światowej.

My, szpiedzy

Bycie ruskim szpiegiem przestało mi przeszkadzać. Wkurza mnie tylko trochę jedzenie pierogów z ziemniakami i serem (zwanych w Polsce „ruskimi”), bo ich po prostu nie lubię. W Polsce każdy jest sowietologiem. Każdy o Rosji wie wszystko. I trochę z tą rusofobią jest jak z polskim antysemityzmem. Oficjalnie go nie ma, a praktycznie wszyscy widzą, że kwitnie. W Polsce każdy był, jest, albo będzie Żydem. Wygląda na to, że tak samo ma się sprawa z nami – ruskimi szpiegami.

Przed Przyjaciółmi Rosjanami tylko jakoś tak, nam wstyd…

 

Cyprian Darczewski, polski publicysta, Warszawa


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_04_22/To-ja-Ruski-agent-5746/

Reklamy

12 uwag do wpisu “To ja: Ruski agent

 1. Z informacji pochodzących z jednego z forów polskich komandosów, którego jestem uczestnikiem i który odwiedzają również rosyjscy komandosi ze SPECNAZ-u i ВДВ wynika, iż we współczesnej Rosji , pod rządami prezydenta Władymira Pupina tamtejszy wymiar sprawiedliwości prowadzi sprawy z art.282 kk Federacji Rosyjskiej tj. o tzw ekstremizm /antysemityzm/. Między innymi sprawę taką ma bohater wojny w Czeczenii , trener –mistrz sportu Валентин Табачный :

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100003905217711

  Po zapoznaniu się z jego sprawą skomentowałem to tak:

  Валентин ! Powiedz mi czy ta sprawa z art. 282 УК РФ już się skończyła , a jeśli tak jaki otrzymałeś wyrok / z postu to nie wynika/. Z moim doświadczeniem i wiedzą chciałbym teraz być na Twoim miejscu.

  Ja myślę, iż ta sprawa nie powinna być rozpoznawana przez sąd , lecz powinna być rozwiązywana środkami politycznymi. Robienie z Ciebie „wroga ludu” to gruba przesada. W mojej ocenie: Twoja sprawa, to sprawa niewątpliwie dla prezydenta Władymira Putina.

  Валентин! Скажите мне, это дело по статье 282 УК РФ уже закончился, и если так, как вы получили суждения / из поста это не очевидно/. С моим опытом и знаниями сейчас я хотел бы теперь быть на Вашем месте.
  .
  Я думаю, что этот случай не должен быть заслушанным в суде, но должны решаться политическими средствами. Делает из Вас” врага народа” это большое преувеличение. На мой взгляд Ваше дело , это несомненно дело для президента Владимира Путина.

  PS. Jestem od 1989 r. do teraz prześladowany w Polsce. W przeszłości naruszając wszelkie obowiązujące przepisy orzeczniczo -wojskowe i medyczne zrobili ze mnie wariata i pod tym pretekstem jako osobę niewygodną, zwolnili mnie z wojska. Do dzisiaj przez zaniechanie utrzymują to bezprawie tak jak , by się nic nie stało. Mają za sobą wymiar sprawiedliwości i skorumpowanych urzędników. Cały czas sądzą, iż mogę im naskoczyć. Zamiast naprawić to bezprawie cały czas nasyłają na mnie swoich agentów między innymi na internetowych forach, po to by mnie zastraszyć i skompromitować. Na razie są bezkarni . Jak długo jeszcze nie wiem. Mi się nie spieszy. Jestem cierpliwy. Валентин ! jak widzisz nie tylko Ty masz problemy . Jestem z Tobą, po Twojej stronie..

  Polubienie

 2. Ale to nic nowego, fasadowe ocenianie :)))/ myślę,że jest to wynik jakiejś ułomności intelektualnej / zgodnie z panującym trendem.Jednak czytając artykuły na necie nie wiadomo dlaczego mass-media cały czas prowadza wojnę przeciw, Rosji nastawią rodaków – zdumiewa mnie tan fakt chociażby z uwagi na to,ze jesteśmy przecież uzależnieni energetycznie od wschodu,gospodarczo.Tego po prostu nie jestem w stanie zrozumieć? Przecież / już teraz mamy sankcję na eksport żywności / a co jeżeli Rosja zacznie wojować z naszym bezpieczeństwem energetycznym?
  Przecież wtedy rodacy faktycznie mogliby sie wkurzyć i wyjść na ulicę? Albo jest to jakaś część układanki? Albo bezdenna głupota rządzących?

  Polubienie

 3. @Michal
  Wolnosc wyszla z Kijowa
  Wedlug Mao wladza wychodzi z lufy karabinu. A kto ma wladze ten ma wolnosc. Walka o wladze trwa ciagle, w czasie pokoju troche pieniedzy, troche bizantyjskich intryg i cel jest osiagniety. W czasie wojny obowiazuja inne reguly. Obecne wojny informacyjne, ekonomiczne niewiele maja wspolnego z istotnym elementem walki – odwaga. Ten kto jest pierwszy by wachac proch temu wladza bedzie nadana przez tych co dziela braterstwo krwi. Czas pokoju lub wojny za pomoca najemnikow to czas zniewiescienia i taka sama wladza.
  Ludzie planuja jedno o los sprawia drugie. Koczowniczo-bankiersko-moskiewskie obzarstwo zapragnelo wypasu na zielonej Ukrainie. Po zajeciu Kijowa wyslalo cieplo-zimnych najemnikow po zlote runo na wschodnia Ukraine. Wszystko by szlo wedlug planu gdyby nie to, ze kozaczestwo sie ocknelo i widzac i nadchodzaca wojenna rozrobe poczulo sie w swoim zywiole. Atamani sie pojawili i zycie nabralo tetna. Czy ono udzieli sie innym to sie okaze. Dzisiaj najlepszym przejawem sflaczenia Europy jest fakt, ze Niemka ma piersze dziecko w wieku 29 lat Polka 26 a Ukrainka 23. Tak czy inaczej jezeli Europa ma sie obudzic to moze to sie stac tylko na Ukrainie i kijowska „dalekowzroczna” sitwa dala temu zaplon.

  Polubienie

 4. Rosja będzie twardo obstawać przy tym, żeby nie dopuścić do rozlewu krwi na Ukrainie, broniąc praw ludzi na wszelkie możliwe legalne sposoby – oświadczyła przewodnicząca Rady Federacji Walentyna Matwijenko na antenie radia Głos Rosji.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_30/Rosja-postara-sie-nie-dopuscic-do-rozlewu-krwi-na-Ukrainie-9237/

  Ta kobiecina zaczyna mówić jakby była co najmniej po. prezydentem Rosji.
  Putin uważaj, zaczyna ci wyrastać konkurencja.

  Polubienie

 5. Wśród przedstawicieli rosyjskiej elity władzy objętych amerykańskimi sankcjami finansowymi jest Walentina Matwijenko, przewodnicząca Rady Federacji – izby wyższej parlamentu Rosji,…

  Naszym zdaniem na Ukrainie nie ma dziś warunków do przeprowadzenia tych wyborów – powiedziała przewodnicząca Rady Federacji.

  Charakteryzując sytuację na Ukrainie Matwijenko wymieniła „kontynuację przemocy, zastraszanie, podejmowanie bezprawnych decyzji, obalanie organów władzy, zajmowanie gmachów, poniżanie ludzi, stwarzanie zagrożenia dla ich życia, a także zakaz rozmawiania po rosyjsku”.
  Jej zdaniem, przeprowadzeniu wyborów prezydenckich nie sprzyjają też „prześladowania przez władze w Kijowie ich oponentów z powodów politycznych, a także prześladowania niewygodnych dziennikarzy”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/opinie/news-matwijenko-uczciwe-wybory-na-ukrainie-nie-sa-obecnie-mozliwe,nId,1353877?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  A wcześniej:
  Szefowa Rady Federacji: Możemy wysłać kontyngent wojskowy na Krym
  Przewodnicząca Rady Federacji, wyższej izby parlamentu Rosji, Walentina Matwijenko nie wykluczyła możliwości wysłania ograniczonego kontyngentu rosyjskich wojsk na Krym w celu ochrony baz Floty Czarnomorskiej i rosyjskich obywateli

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-szefowa-rady-federacji-mozemy-wyslac-kontyngent-wojskowy-na-,nId,1114680?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

 6. cd. sprawy Валентинa Табачнeгo

  Валентин Табачный poinformował internautów, iż w dniu 29 kwietnia około godziny 19-tej jego rodzina, a konkretnie schorowana mama była telefonicznie szantażowana i straszona przez nieznanego osobnika o pseudonimie „Cola”

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100003905217711

  Idąc mu w sukurs ze swoim wsparciem odpowiedziałem mu tak :

  ВАЛЕНТИН ! to szczucie na Twoją mamę to symptom działania w tej sprawie służb specjalnych, zmierzających w ten chamski sposób doprowadzić do zamknięcia Tobie ust i do Twojej neutralizacji . Sądzę , iż oni rozważali / rozważają również wariant Twojej likwidacji , lecz poprzez likwidację Ciebie osiągnęli, by skutek odwrotny do zamierzonego -wynieśli, by Ciebie jako męczennika za ojczyznę na ołtarze/karty historii, a tego się bardzo boją /boją się dopuścić do grona świętych osób spoza ich grona/. Moja rada dla Ciebie : rób to co robiłeś i głośno o tym mów. Mamę chroń. Zmień jej telefon najlepiej na kartę i dzwoń do niej z odrębnego telefonu również na kartę lub z budki telefonicznej za każdym razem z innej. Wiedz, iż w walce , którą prowadzisz jesteś w zasadzie sam mając przeciwko sobie zespół nieprzebierających w środkach opłacanych z państwowych, budżetowych pieniędzy „profesjonalistów”. którzy na dodatek mają do swojej dyspozycji całą technikę operacyjną.

  Pozdrawiam Twoją Mamę, Ciebie i brata. Życzę dalszej wytrwałości i determinacji , w tym co robisz, lecz nie przesadzaj – każdy swój ruch dokładnie wcześniej przemyśl. Pomyśl też o sobie. O rodzinie, jeśli nie masz to załóż. Pamiętaj o tym, iż sam tego świata nie zmienisz nawet, jeżelibyś tego najbardziej chciał. Inni tego i tak nie zauważą i nie docenią tego co między innymi dla nich robisz- większość na tym świecie to niestety egoiści i konformiści. Oni myślą tylko o sobie. Niemniej Twoja niezłomna wola i postawa Słowianina – rosyjskiego patrioty w pełni zasługuje na powszechne uznanie i poparcie, co ja ze swojej strony czynię i namawiam innych do uczynienia tego samego.

  PS. To wszystko co Ciebie obecnie spotyka ja już przerabiałem na sobie. Ostatnio służby specjalne dla mojej neutralizacji wykorzystały przeciwko mnie swojego agenta -zabójcę, by mnie zastraszyć i skompromitować. Na marginesie nie wolno im zastępować sądu i w zamian za darowanie winy z kimś takim współpracować. Oni złamali prawo. Co tym razem kombinują-na razie nie wiem, lecz się dowiem. Oni nie są tacy dobrzy za jakich się mają.

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100006486979257

  Polubienie

 7. Obejrzałem ten film:

  Moja reakcja -mój komentarz :

  Oto przykład skrajnej głupoty tzw. „narodowców”. Rzecz w tym, iż w Polsce nigdy nie było prawdziwej komuny. Rzucanie więc populistycznych haseł typu: ” Precz z komuną! „, „Raz sierpem, raz młotem – czerwoną hołotę!” to walka z wiatrakami, to matrix do którego został zapędzony i sprowadzony tzw. Ruch Narodowy, świadczący o braku doświadczenia i ignorancji jego uczestników, zmanipulowanych przez doświadczonych graczy, będących na usługach Międzynarodowej lichwy. Odnośnie Kwaśniewskiego, wymienionego tutaj Leszka Millera powiem jedno: oni nie są żadną lewicą. Oni reprezentują na terenie Polski obce nam interesy z Zachodu i z za Oceanu, spod znaku CIA/Mossad. To oni zadaniowani przez swoich tajnych mocodawców rozwalili metodą „od góry” polską lewicę i zrobili z niej pośmiewisko. Obejrzyjcie ich program sprowadzający się do obrony „seksualnych inaczej” i inne pierdoły. Gdzie w nim jest obrona robotników i chłopów. Pytam się : no gdzie ? A zakładów przemysłowych już nie ma , służba zdrowia , armia, policja i inne instytucje w Polsce są w stanie totalnego rozkładu. To ma być lewica. Taką lewicę to na kopach bym wyniósł z Polski. To obca , niebezpieczna agentura im służąca, a nie Polsce. To społeczni degeneraci. Dziwię się ludziom, którzy ponownie wybrali Leszka Millera na Przewodniczącego SLD. To świadczy o ich ignorancji i zaślepieniu. Wybrać swojego kata na wodza i oczekiwać na jego błogosławieństwo to w czystej postaci schizofrenia.

  Wracając do tzw. Ruchu Narodowego w Polsce. To kolejne oszustwo wobec polskiego narodu. Ruch ten jest całkowicie odgórnie opanowany przez wrogów Polski i przez nich agenturalnie od wewnątrz infiltrowany i sterowany. To oni zawłaszczyli pamięć o polskich patriotach z AK pomordowanych i torturowanych po II Wojnie światowej przez żydowską bezpiekę i Informacje Wojskową. Ci ludzie to stare lisy. Teraz przebierając się owczą wełnę udają hurapatriotów i wymyślając hasła jak: „Żołnierze Wyklęci” /Przeklęci to są oni i tacy na zawsze będą/ oraz hasła takie jak : „Precz z komuną” , „Raz sierpem , raz młotem – czerwoną hołotę” celowo odwracają uwagę Polaków od prawdziwych sprawców naszej obecnej tragicznej sytuacji tj. wywodzącej się z Zachodu i za Oceanu Międzynarodowej Lichwy.

  Młodzi Ludzie!
  Nie dajcie się oszukiwać i wodzić za nos hołocie ,która tak naprawdę ma Was w dupie. Jeżeli chcecie naprawdę służyć Polsce to róbcie to w inny sposób na przykład podnosząc swoją wiedzę historyczną i ogólną. Wyjście na barykady to ostateczność, a wyjście na barykady pod Waszymi obecnymi przywódcami to pewna dla Was śmierć -tego chcecie. Polska w swojej dotychczasowej historii już zbyt dużo wylała niepotrzebnej krwi swoich synów. Nauczcie sie wpierw samodzielnie myśleć , a dopiero później działajcie.

  Polubienie

 8. OSZWABIENI PRZEZ EUROKOŁCHOZ
  PARKING NIESTRZEŻONY

  Unijne „dotacje” narzucają bowiem konieczność, po pierwsze – wniesienia tzw. wkładu własnego, co zwykle oznacza sięganie po lichwiarsko oprocentowane kredyty, po drugie – wieloletniego finansowania z naszych podatków „inwestycji” (zwykle przydatnych psu na budę) już po ich zakończeniu. Przykład pierwszy z brzegu to budowa tzw. Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Ma kosztować ok. 100 mln zł, przy czym połowę „daje” UE, a resztę mają pokryć solidarnie miasto Gdańsk i samorząd województwa, oczywiście z kredytów. Gdy teatr już powstanie kolejne miliony złotych na jego utrzymanie będą ściągane z podatków mieszkańców, choć dla nich daleko ważniejsze są np. bieżące remonty dróg. Swoją drogą, ciekawe czy na deskach rzeczonego teatru przedstawiony zostanie bez ocenzurowania np. „Kupiec Wenecki” – oczywiście autorstwa W. Szekspira – z licznymi wtrętami jawnie „antysemickimi”.

  http://www.moto.media.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=993:oszwabieni-przez-eurokochoz&catid=39:parking-niestrzeony&Itemid=82

  Polubienie

 9. „Polska” racja szmuli i szwabow zarzadzajacych Polska jest zawsze „racja bogów” tej ziemi !
  Z nich wszystkicj jeden jest najważniejszy „bozek mamon”,ten ma wpływ na każdego SLUGE !!!
  Co do agentow jest jeden PEWNIK,ze to nie tylko ZDRAJCY ale SWINIE w ludzkiej postaci.
  Malo którym udaje się przezyc do „późnego uboju”.

  Agent zawsze ratuje się ucieczka ale rece zarówno SPRAWIEDLIWOSCI jak i rece mocodawców i tak go dosiagaja aby nie było zywych swiadkow do następnego tumanienia mas .
  Tak wiec AGENCI (wszelcy) zegar zycia i wam bije !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s