Ekonomiczny aspekt zaostrzenia sytuacji na Ukrainie


Rosja może złożyć wniosek w WTO przeciwko USA za sankcje

Rosja może złożyć wniosek w WTO przeciwko USA za sankcje

Rosja bada możliwość złożenia wniosku w WTO przeciwko USA za sankcje wobec rosyjskich banków – poinformował minister rozwoju gospodarczego Aleksiej Ulukajew.

Ulukajew powiedział, że „mieści się to w kategorii ograniczenia WTO, mamy nadzieję na wykorzystanie mechanizmów WTO, aby w tej dziedzinie postawić naszych partnerów na miejsce”.

20 marca USA wprowadziły sankcje wobec niektórych rosyjskich osób fizycznych i organizacji. Na czarnej liście znalazły się cztery banki, których klienci przez dłuższy czas nie mogli realizować płatności kartami plastikowymi Visa i MasterCard.


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_16/Rosja-moze-zlozyc-wniosek-w-WTO-przeciwko-USA-za-sankcje-7517/

Klaus: Zachód i USA wywołały na Ukrainie konflikt nie do rozwiązania

Klaus: Zachód i USA wywołały na Ukrainie konflikt nie do rozwiązania

Zachód i USA wywołały na Ukrainie konflikt nie do rozwiązania, Ukraina powinna sama określić wektor swojego rozwoju – oznajmił były prezydent Czech Vaclav Klaus w wywiadzie dla czeskiej telewizji.

„Nie Rosja i nie Putin spowodowali to, co wydarzyło się na kijowskim Majdanie. Do tej sytuacji doprowadziły Europa Zachodnia i USA” – powiedział Klaus.

Rozwiązanie ukraińskiego kryzysu były prezydent Czech widzi jedynie w rezygnacji z jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz w sprawy Ukrainy. Teraz tylko obywatele Ukrainy powinni decydować, jak będą żyć dalej – uważa polityk.


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_04_23/Klaus-Zachod-i-USA-wywolaly-na-Ukrainie-konflikt-nie-do-rozwiazania-0597/

Sąd w USA zakazał Lockheed i Boeing kupowania rosyjskich silników

Sąd w USA zakazał Lockheed i Boeing kupowania rosyjskich silników

Amerykański sąd federalny nałożył zakaz na wykorzystywanie rosyjskich silników rakietowych spółki United Launch Alliance przez spółkę mieszaną Lockheed Martin i Boeing.

Zakazu domagała się prywatna spółka SpaceX, która produkuje rakiety i statki kosmiczne i ma nadzieję na wygranie przetargu komercyjnego rosyjskiego producenta. Sąd podjął decyzję w warunkach apeli w Kongresie o opracowanie w ciągu 5 lat amerykańskiego silnika rakietowego na paliwo ciekłe, aby nie zależeć od rosyjskiej produkcji.

Wcześniej Pentagon informował, że z powodu ukraińskiego kryzysu może zostać zrewidowana kwestia wykorzystywania rosyjskich silników dla rakiet nośnych Atlas.

 
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_02/Sad-w-USA-zakazal-Lockheed-i-Boeing-kupowania-rosyjskich-silnikow-5887/

Niemcy nie poprą USA w kwestii zaostrzenia sankcji wobec Rosji

Niemcy nie poprą USA w kwestii zaostrzenia sankcji wobec Rosji

Niemcy nie zamierzają popierać inicjatywy USA odnośnie zaostrzenia sankcji wobec Rosji z powodu stanowiska, jakie zajęli w tej sprawie niemieccy przemysłowcy – podaje amerykańska gazeta Wall Street Journal.

Według informacji przekazanych przez źródła, w ostatnich tygodniach największe niemieckie spółki, w tym chemiczny gigant BASF SE, koncern elektrotechniczny Siemens AG, Volkswagen AG, Adidas AG i Deutsche Bank AG, w publicznych oświadczeniach i prywatnie jasno dały do zrozumienia, że opowiadają się przeciwko rozszerzeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji.

Według gazety, takie właśnie stanowisko kanclerz Niemiec Angela Merkel zamierza przedstawić prezydentowi USA Barackowi Obamie na przyszłym spotkaniu w Białym Domu.


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_02/Niemcy-nie-popra-USA-w-kwestii-zaostrzenia-sankcji-wobec-Rosji-5642/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s