Zachod ignoruje brutalne gwalcenie praw czlowieka na Ukrainie


Zachód ignoruje brutalne gwałcenie praw człowieka na Ukrainie

MSZ Federacji Rosyjskiej wzywa partnerów zachodnich i międzynarodowe organizacje praw człowieka do zdecydowanego potępienia przypadków łamania praw człowieka na Ukrainie. Należy położyć kres represjom politycznym wobec ludzi z odmiennymi poglądami stosowanymi przez obecne władze w Kijowie.

Moskwa podkreśla, że w zaistniałej sytuacji nie sposób uznać wyznaczonych na 25 maja wyborów prezydenckich za nieskrępowane wyrażanie woli przez obywateli Ukrainy.

Na Ukrainie panoszy się terror. Obecni kijowscy liderzy, którzy objęli swoje stanowiska w wyniku zbrojnego zamachu stanu w dniu 22 lutego, w dalszym ciągu stosują tak samo sprzeczne z prawem środki, aby utrzymać ster władzy w swych rękach. Kijowski reżim brutalnie łamie podstawowe prawa obywateli: wprowadza zakaz wolności słowa, kieruje armię przeciwko pokojowym manifestacjom, porywa aktywistów ludowego ruchu protestu. Już obecnie na Ukrainie jest kilkudziesięciu więźniów politycznych, a sytuacja z dnia na dzień jedynie się pogarsza, zwraca na to uwagę rzecznik MSZ Federacji Rosyjskiej Aleksander Łukaszewicz:

Na podstawie doniesień mediów można wnioskować o rozpoczęciu „polowania na czarownice”, masowych prześladowaniach ludzi o odmiennych przekonaniach, prześladowaniach politycznych i stosowaniu represji wobec tym, którzy odważą się sprzeciwić się obecnym władzom w Kijowie. Skrajne zaniepokojenie wywołują także doniesienia o przyśpieszonej budowie na Ukrainie wielkich aresztów śledczych, przeznaczanych dla tysięcy osób, jakoby dla rozmieszczania w nich nielegalnych imigrantów. Na Ukrainie nie ma tak wielu nielegalnych imigrantów, natomiast budowane obiekty bardzo przypominają faszystowskie obozy koncentracyjne. Mimowolnie nasuwa sią pytanie, czy kijowski reżim zamierza zamykać tam współobywateli z południowo-wschodnich regionów kraju?

Dziwi, że wszystkie te fakty nadal pozostają niezauważone przez Zachód. Dopiero po zdecydowanych naleganiach strony rosyjskiej w OBWE i w Międzynarodowym Komitecie Czerwonego Krzyża lidera ludowego ruchu protestu w obwodzie donieckim, więzionego Pawła Gubariewa, odwiedzili międzynarodowi obserwatorzy. Stwierdzili oni, że Gubariew znajduje się w areszcie w nadzwyczaj szkodliwych dla zdrowia warunkach, że był torturowany, a obecnie prowadzi bezterminowy strajk głodowy. Jednak w tej sytuacji nie doszło ani do żądania uwolnienia zatrzymanego pod wymyślonym pretekstem aktywisty, ani do potępienia kijowskich władz za represje polityczne wobec innych przeciwników aktualnego reżimu przez zachodnich obrońców praw człowieka. Przyczyn tego szukać należy w tym, że kraje zachodnie poparły zamach stanu na Ukrainie, a nawet finansowały go, podkreśla wicedyrektor Instytutu Krajów Członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw Igor Szyszkin:

Wiemy o tym, że przytłaczająca większość międzynarodowych organizacji praw człowieka znajduje się pod kontrolą Waszyngtonu. W związku z tym przymykają na wszystko oczy. Czy obecnie jakiekolwiek międzynarodowe organizacje praw człowieka zwróciły uwagę na ograniczanie wolności słowa na Ukrainie, na prześladowania dziennikarzy, na wydalanie dziennikarzy z kraju? Gdyby coś podobnego miało miejsce w jakimkolwiek innym kraju Amnesty International, Freedom House i inne organizacje oburzałyby się głośno. Jednakże w tym przypadku nie widzą one nic. Jak prowadzony jest tak zwany wyścig prezydencki, gdy kandydaci są bici, gdy niektórzy z nich nie otrzymują ochrony państwowej, gdy są zajmowane i palone biura partii międzynarodowe organizacje praw człowieka nie widzą tego.

W żaden sposób nie zgadza się to z normami OBWE i Rady Europy, jak też koliduje z zobowiązaniami podjętym przez kijowskie władze podczas spotkania w Genewie 17 kwietnia. Czynniki w Moskwie nalegają na to, żeby na Ukrainie położono kres wszelkiej przemocy, potępiono ekstremizm i uruchomiono proces konstytucyjny. Rosja ze swej strony zamierza również w przyszłości sprzyjać deeskalacji konfliktu na Ukrainie.

Natalia Kowalenko


Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_04_30/Zachod-ignoruje-brutalne-gwalcenie-praw-czlowieka-na-Ukrainie-1746/

Reklamy

6 uwag do wpisu “Zachod ignoruje brutalne gwalcenie praw czlowieka na Ukrainie

 1. Dom Profsojuza w Odessie w ogniu –siedziba związków zawodowych.

  Główny podżegacz:

  To twarze młodych faszystek przygotowujących butelki z benzyną:

  Są duże straty w ludziach. Są zabici i ranni . W domu Związków Zawodowych jest wiele spalonych ciał :

  Polubienie

 2. Jaki „Zachod” ?
  Dzisiaj trzeba pisac OTWARCIE :
  ZYDZI ,po obu stronach „wielkiej sadzawki” walcza rekami durnych gojow o prym nad swiatem miedzy sobą – tak ci bez pejsów jak i z pejsami i brodami.

  Durnota ludzka GOJOWSKA ZNIEWOLONA/OGLUPIONA myśli,ze ZYDZI DADZA IM NIEBO,za zycia jak i po śmierci a to zwykla utopia i ciagle przestrajania ustrojowe.

  Prosba do wszystkich ZYDOW :

  Dajcie wreszcie spokoj i POKOJ NIE-ZYDOM ,
  ZYJCIE z WSZYSTKIM NARODAMI w ZGODZIE !
  Za mało jeszcze macie majatkow i klopotow ???

  Polubienie

 3. „Jaki „Zachod” ?
  Dzisiaj trzeba pisac OTWARCIE :
  ZYDZI ,po obu stronach „wielkiej sadzawki” walcza rekami durnych gojow o prym nad swiatem miedzy sobą – tak ci bez pejsów jak i z pejsami i brodami.”

  A ja odnosze wrażenie że to już nawet nie żydzi, ale internacjonalistyczne, oderwane od wspolnoty, tradycji i krajów pasożytnicze, pomieszane rasowo mafie, kartele. Nie jestem żydem, ale myślę, że taki typowy pejsaty tradycjonalista nie chce mieć nic wspólnego z pustoszącą świat plagą NWO.

  Polubienie

 4. Zachód ignoruje brutalne gwałcenie praw człowieka na Ukrainie??? ależ to Zachód gwałci prawa człowieka na Ukrainie!!!!!!!!!!!!!!

  Demony zachodnie, do piekła z wami!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 5. „Zachod ignoruje brutalne gwalcenie praw czlowieka na Ukrainie” – tytuł tego artykułu jest dość śmieszny i naiwny, zachód(czytaj: banksterzy) nigdy nie szanowali praw człowieka, mieli je gdzieś, sami te prawa systematycznie gwałcili i gwałcą i będą gwałcić. Ale innym oczywiście będą zarzucać, wypominać, wmawiać ich nie szanowanie, łamanie i gwałcenie w celu usprawiedliwiania swoich własnych podbojów, agresji, okupacji, kolonizacji, inwazji, bombardowań czy sankcji. Powiem szczerze że kompletnie nie wierzę w głoszone przez zachód „prawo”, „sprawiedliwość”, „prawa człowieka”, „demokrację”, „bezpieczeństwo”, „wolność słowa”, „sumienia” i „wyboru” i tym podobne oraz w wszelkie konwencje, porozumienia, traktaty, konstytucje i deklaracje i „instytucje międzynarodowe” mające „gwarantować” te prawa i tym podobne bzdety, to są jedynie slogany, mające za zadanie odwracać uwagę publiczności od zbrodniczości zachodu, mające za zadanie otumaniać i ogłupiać ludzkość, mające uśpić ludzkość, stworzyć ludziom iluzję demokracji, sprawiedliwości, bezpieczeństwa, wolności, różnorodności oraz wyboru, chodzi o to aby ludzie myśleli że żyją w państwie prawa i są bezpieczni, chodzi o to aby myśleli że rząd się nimi zaopiekuje i nie zrobi im krzywdy, chodzi o odwrócenie uwagi od faktu że żyjemy w makabrycznej, perfidnej i podstępnej dyktaturze. W ogóle metody postępowania perfidnego zachodu z ludzkością, obojętnie pod czyją dominacją, czy to papieską czy banksterską na przestrzeni dziejów nie zmieniły się wcale, jedynie hasła przy pomocy których dokonują tych zbrodni są modyfikowane i tak na przykład kiedyś podbijano, niszczono, wyzyskiwano, mordowano pod hasłami „chrystianizacji”, „ewangelizacji”, „misji cywilizacyjnej” itp a teraz robi się to samo ale pod pretekstem „obrony praw człowieka”, „szerzenia i obrony demokracji”, zapewnienia ludzkości „bezpieczeństwa”, „dobrobytu” itp.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s