Kolejna antyrosyjska prowokacja w Pieniężnie


Na kilka godzin przed przybyciem oficjalnej delegacji rosyjskiej z Kaliningradu oraz delegacji polskich środowisk kombatanckich tzw. „nieznani sprawcy” dopuścili się zbeszczeszczenia pomnika gen. Iwana Czerniachowskiego.

Niejako na zamówienie  władz polskich, wspierających żydobanderowską juntę na Ukrainie, która jest zarówno antyrosyjska, jak i antypolska – wynajęci lub inspirowani wandale dopuszczają się czynów, które sprzeczne są z interesem Polski oraz urągają pamięci historycznej na ziemi, która wkrótce może być areną podobnej żydobanderowskiej prowokacji, jak na Ukrainie( musimy pamiętać, że na Warmii i Mazurach żyje wielu potomków banderowskich siepaczy, podatnych na antypolskie inspiracje).

Nie możemy milczeć w tych sprawach i nie przeciwdziałać im aktywnie jako Polacy odpowiedzialni za obecne granice Rzeczypospolitej.

PZ

 

 

 

Zdewastowano pomnik gen. Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie

 

Pomnik generała Armii Czerwonej Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie (zdjęcie archiwalne)

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy zdewastowali pomnik gen. Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie, odpowiedzialnego za likwidację AK na Wileńszczyźnie. Do incydentu doszło kilkanaście godzin przed oficjalną wizytą rosyjskiej delegacji z obwodu kaliningradzkiego. 

Dewastację kontrowersyjnego pomnika ujawnił w niedzielę rano policyjny patrol. Na monumencie sowieckiego generała namalowano Znak Polski Walczącej i napis „Precz z komuną”. Jak poinformowała rzeczniczka braniewskiej policji Jolanta Ciszewska prawdopodobnie uszkodzono też pamiątkową tablicę przy pomniku. 

– Na miejscu pracują policjanci, którzy zbierają ślady i sporządzają dokumentację procesową – powiedziała policjantka. Jak dodała, dotychczas nikogo w tej sprawie nie zatrzymano. 

Do incydentu doszło na kilkanaście godzin przed wizytą oficjalnej delegacji z przygranicznego miasta Mamonowa i grupy motocyklistów z obwodu kaliningradzkiego. W niedzielę po południu Rosjanie organizują przy pomniku w Pieniężnie obchody związane z nadchodzącym Dniem Zwycięstwa, które obchodzone jest w Rosji 9 maja jako święto państwowe. 

Organizatorzy uroczystości uzyskali zgodę na zgromadzenie od władz miejskich Pieniężna. Pikietę przy tym pomniku zapowiedziało na niedzielę stowarzyszenie „Solidarni 2010”, które sprzeciwia się honorowaniu sowieckiego dowódcy, odpowiedzialnego za likwidację oddziałów AK na Wileńszczyźnie. 

O pomniku stało się głośno na początku tego roku, gdy rada miejska Pieniężna wyraziła wolę jego rozebrania, co wzbudziło protesty w Rosji. Inicjatywę lokalnego samorządu poparła Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, która zaproponowała stronie rosyjskiej przeniesienie pomnika na teren obwodu kaliningradzkiego. Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie uznała tę propozycję za nieuzasadnioną. 

W lutym rosyjska ambasada zorganizowała przy pomniku obchody rocznicy śmierci Czerniachowskiego. Przed tą uroczystością grupa Rosjan odnowiła monument i uporządkowała jego otoczenie bez zgody władz Pieniężna. 

Wcześniej Rosjanie nie organizowali oficjalnych uroczystości w tym miejscu. Zbudowany na początku lat 70. ubiegłego wieku monument z popiersiem gen. Czerniachowskiego od lat stał praktycznie zapomniany i zarósł krzakami. Pomnik stoi niedaleko miejsca, gdzie radziecki dowódca został śmiertelnie ranny podczas operacji wschodniopruskiej w lutym 1945 r. 

W ocenie polskich historyków „wobec Polski i Polaków generał Iwan Daniłowicz Czerniachowski odegrał rolę zdecydowanie negatywną”. Jako dowódca 3. Frontu Białoruskiego był odpowiedzialny za realizację operacji wileńskiej. Doprowadził do aresztowania płk. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” i rozbrojenia 8 tys. żołnierzy AK, z których wielu zostało zesłanych do łagrów lub przymusowo wcielonych do Armii Czerwonej. Rosjanie uważają go natomiast za jednego z najzdolniejszych radzieckich dowódców i bohatera wojennego.

(ib)

za:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019385,title,Zdewastowano-pomnik-gen-Iwana-Czerniachowskiego-w-Pienieznie,wid,16578848,wiadomosc.html?ticaid=112aa1

Reklamy

44 uwagi do wpisu “Kolejna antyrosyjska prowokacja w Pieniężnie

 1. Żyd wyłazi ze skóry, żeby coś antysłowiańskiego wykombinować i jedyne, co mu do łba przychodzi to „precz z komuną”, czyli właściwie precz z żydo-bolszewią. Oj, chyba nie o to mu chodziło.

  Polubienie

 2. łoj barany, nie narodowcy
  czcić na naszych terenach zbrodniarza który zdradziecko przyczynił się likwidacji AK?
  Naszym obowiązkiem jest umieszczenie przy podobnych „pomnikach” tablic informacyjnych
  o „zasługach” tych „bohaterów” w stosunku do narodu Polskiego tak aby stały się pomnikami hańby Rosjan, spadkobierców sowietów, wtedy same znikną.

  Polubienie

 3. @ali

  Łoj nieuku – ucz się historii i myśl logicznie.
  Nikt z nas nie zaprzecza faktom historycznym, a do takich należy eliminacja AK z terenów zajmowanych przez ZSRR.
  A teraz pomyśl: AK podlegało rządowi londyńskiemu, czyli faktycznie aliantom zachodnim, dla których ZSRR był potencjalnym wrogiem (przez kilka lat po zakończeniu wojny jeńcy niemieccy byli przygotowywani do ponownej walki z ZSRR). Które państwo prowadząc wojnę zdecyduje się na utrzymywanie na swoich tyłach V kolumny, którą w zamyśle rządu londyńskiego i zachodnich aliantów (po zamordowaniu gen.Sikorskiego i wyprowadzeniu części wojsk polskich z ZSRR przez Żyda Andersa) miała być AK.
  Żołnierzy AK na terenach ZSRR spotkał tragiczny los, zostali bezwzględnie wykorzystani przez żydo-masoński rząd londyński – analogia z powstaniem warszawskim jest tu także uprawniona.

  Polubienie

 4. Alez te parchy przebiegle i to po obu stronach barykady !
  Gdzie się te srule podzieją gdy wszędzie zaczna ich gonic ?

  A Palac Kultury (PKiN ) w Warszawie jeszcze nie zburzony,nie walnela w niego jakas „efka 16” z demobilu albo Leopard nie rozwalil ?
  Przeciez to nie tylko „monjument” ale i dar ZSRR /Stalina.
  Zrozumiec można ,ze czerwoni do komuni (w kosciolkach oddalonych od siedziby komitetow PZPR} przystępowali i nawróceni przystepuja obecnie,ba nawet umieja znakiem pokoju dzielic/przekazywać sobie ale żeby pomniki zaniedbać a potem odnawiać jedni a niszczyc drudzy to jak to rozumieć ?
  Ale się porobilo.

  Polubienie

 5. Jedni chcą pomnik, a inni nie. W Polsce powinny istnieć muzea pomników i jesli większość ludzi dany monument nie toleruje, powinien być ustawiony w muzeum, jako świadectwo historii. A co do tego wandalizmu to jasne jest że chodzi tu o nasz najdroższy skarb, o który każdy Polak powinien dbać bardziej niż o swój własny interes – żydojacyniukobanderowszczyzna.

  Polubienie

 6. A gdzie byś, człowieku LuK miał to muzeum, gdyby Bohaterscy Żołnierze Armii Czerwonej własną krwią nie zapłacili za przegonienie Niemców z naszych, słowiańskich terenów? Gdyby Ciebie matka wysłała na wojnę, gdybyś padł gdzieś od kuli, a potem byle parchas osrywał miejsce twojej chwały, bo też byłbyś zadowolony? I jak czuła by się Twoja matka?

  Polacy mają dług wdzięczności wobec Rosjan, wobec Żołnierzy Radzieckich i tego długu nigdy nie spłacą, ponieważ od Bohaterskich Żołnierzy Radzieckich Polacy przyjęli ofiarę krwi. Nie masz prawa mieszkać na tej ziemi i bezcześcić tych, którym tę ziemię zawdzięczasz. Trzeba było wyzwolić się samemu, jak się nie podobało wyzwalanie przez Bohaterską Armię Czerwoną. Że co, że Cię wtedy nie było? No właśnie! dlatego zamilcz.

  Rosjanom jest w zasadzie wszystko jedno, jak Polacy podchodzą do historii.
  Ale Polakom nie powinno być wszystko jedno. To nie Polacy wyzwalali Rosję spod niemieckiej okupacji, a Rosjanie, Wojska Radzieckie naszą Ojczyznę wyzwalały. Do końca naszych dni zobligowani jesteśmy wdzięczność Matkom Radzieckim, które na wojnie straciły synów.
  Stawianie Im pomników to najmniej, co możemy zrobić i ważne jest to tylko dla nas.
  Jeżeli Polacy dalej będą się zachowywać niegodziwie, stracą własny kraj i staną się tułaczami. Dla takich niegodziwców, nikczemników, Rosja na pewno nie poświęci już ani jednego swojego człowieka. I dobrze. Jeżeli Polacy zachowują się jak parszywcy, to przyjdą do nas – a nawet już są – więksi parszywcy i nas wykończą. I dobrze. Los zdrajców i nikczemników zawsze jednaki i kończą oni na śmietniku historii.,

  Polubienie

 7. nana jesteś albo głupi, albo tylko udajesz, od każdego „:starszego” człowieka w moim otoczeniu-wujkowie, sąsiedzi itp przy temacie wojny, „wyzwolenia” słyszę, że Niemcy jacy byli to każdy wie ale wychwalany przez Ciebie żołnierz radziecki był gorszy, córki/zony trzeba było pieczołowicie ukrywać bo gdyby przypadkiem któraś wpadła w oko żołnierzowi, wiadomo chyba co by się stało

  Polubienie

 8. nana… a może raczej nina77? Piszecie podobnie… no i te matki znowu 😛 Już tu kiedyś pisałem o pomnikach, wszędzie kupa gnoju, banki i markety osrywają ta ziemie, a wy sobie te pomniki… Niedługo nie trzeba będzie nawet ich obalać, bo będą stały na półkach marketowych… pytanie tylko w jakim dziale. I tak właśnie slawianie przegrywają, zamiast na nowo zdefiniować siebie, swoją misje i miejsce na tej planecie oraz wszechświecie, to bawią się w wołoszańskich historyków odkurzających pomniki. W d… je sobie wsadźcie. Gdy amerykanie zasypują świat nowoczesnymi dronami, wy im przeciwstawicie odrestaurowane
  T-34. Cześć i chwała zapóźnieniu!

  Polubienie

 9. @StudentPG
  Ile już się nasłuchałem podobnej paplaniny. „Ruskie szły, to się trzeba było w sianie chować” – mówi jedna babcia, inna opowiada jak to przed Ruskimi trzeba było uciekać, jeszcze inną żołnierz ruski gonił za stodołą ale też uciekła… I tak oto zbierają się świadectwa, ale nie gwałtów – tylko uciekania. I chowania się w stogach siana.
  Dlatego powątpiewam w masowość tych gwałtów Armii Czerwonej (choć nie wykluczam, że tu i ówdzie miały miejsce). To tylko narracja, taka sama jak o czarnej wołdze porywającej dzieci czy komorze gazowej w Auschwitz: ktoś coś zasłyszał, a potem się rozrosło w mit. Niby wszyscy wiedzą, wszyscy na własne oczy widzieli, ale jak przychodzi do pytań co właściwie widzieli, to się okazuje że nic, bo kobiety zdążyły się schować. Baju, baju.

  Polubienie

 10. PYTANIE DO MLODYCH :

  KTO WYZWOLIL POLSKE Z POD OKUPACJI NIEMIECKIEJ w czasie IIWS ???
  USA,ANGLIA,FRANCJA i inne PANSTWA ZACHODU
  czy ZOLNIERZE ARMII CZERWONEJ ZSRR PRZY WSPOLUDZIALE ZOLNIERZY POLSKICH,ktorzy RAZEM SZIL RAMIE PRZY RAMIENIU I WYZWALALI/PRZELEWALI WLASNA KREW OD LENINO AZ PO BERLIN ??????????????

  KIEDY ZACHOD WLACZYL SIE DO DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ i DLACZEGO ?
  Zreszta ,kto te wojne przygotowal i wywolal,za czyje pieniądze ,PO CO – wiesz mlodziencze ???

  PYTAJCIE O TO ZYWYCH LUDZI SWIADKOW WOJNY a nie płatnych historykow,szmaty dziennikarskie,ZDRAJCOW i LOTROW piszących/mowiacych za pieniądze NIEPRAWDE !

  Czy wiesz młody człowieku ilu zolnierzy (których najwięcej) zginelo podczas IIWS ???

  I to jest najważniejsze a nie zydowskie holo-brednie .
  Owszem ginęli i Zydzi ale bez porównania zginelo więcej NIE-ZYDOW !!!
  Czy w Polsce Polacy budowali obozy koncentracyjne,polskie to były obozy czy Niemcow,kto „obslugiwal” te obozy ?

  Do kogo dziś naleza te obozy i kto na nich dalej ROBI „INTERES ” ???

  Pytaj kazdy młody i NIE DRWIJ Z PRAWDZIWEJ HISTORI !!!

  Prowokatorow,zdrajcow i judaszy za pysk i do poziomu a nie do pionu.

  POLSKA NALEZY DO POLAKOW !!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 11. Już kiedyś pisałem, że okolice Pieniężna są naszpikowane V kolumną przesiedleńców z Akcji Wisła. Przecież te sk********y nie rzucą hasłem „Herojam sława”, tylko posługują się symboliką AK, za którą nie będą w najmniejszym stopniu podejrzani o sabotaże. Wszystkie zaś podobne akcje idą na konto Polaków, o co dokładnie chodzi żydobanderowszczyźnie.

  Polubienie

 12. delegacja rosyjska nie przyjechała do Pieniężna.. I bardzo dobrze, do hołoty i gnomów nikt normalny nie będzie przyjeżdżać… A to że idzie ta hucpa na konto nasze to prawda… Ale cóż zrobić – żydo rząd takie durne akcje popiera, żydo sejm, żydo starości, prezydenci i polska jeszcze niestety ciemnota.

  Polubienie

 13. zaSRAszona młódź się wypowiada. Że jak Niemcy gwałcili Polki, to było w porządku – należało do programu; dziś też Słowianki są porywane z ich krajów i podstępem umieszczane w niemieckich burdelach. Ale zaSRAszona młódź nie zna ani jednej kobiety, która byłaby przez żołnierzy Armii Czerwonej zgwałcona, a mimo wszytko opowiada brednie owa zaSRAszona młódź, bo tak im „wolna europa” czy „głos ameryki” powiedział.

  Amerykanie mają nowoczesny sprzęt wojskowy??? a to ci nowina! czyżby chodziło o tFu-16, którym śrubki wylatywały w czasie lotu? A może o drymlajnery, co nie są zdolne do latania bo się fajczą? No co tam to USSA jeszcze świetnego ma? Może promy kosmiczne, z których odpadały kafelki izolujące? No?!? Jakie to amerykańskie cuda na kiju mieliśmy okazję oglądać? Może bomby atomowe zrzucone na cywilów już po SKOŃCZONEJ II.WOJNIE? A może „agent orendż? rozpylany nad Wietnamem i powodujący nawet dziś uszkodzenia płodów tak poważne, że rodzą się potwory? Doprawdy, lista amerykańskich sukcesów na tym polu jest ogromna! Nie było takiej dziedziny życia, w którą USSAmerykanie wsadziwszy łapska nie spowodowali by ludzkich tragedii. W Niemczech i Austrii USSAmerykanie sprzedawali tabletki na uspokojenie i zalecali je ciężarnym kobietom, na skutek tych tabletek rodziły się dzieci bez kończyn. No sukces jest, ale w którą stronę?
  GMO, niszczące naszą Matkę Ziemię to przecież też wynalazek USSAmerykanów. Randup – wypalający rośliny i stosowany jako środek „chwastobójczy” powodujący raka to też idzie na konto nowoczesności amerykańskiej.
  Może ich domy są lepsze od naszych? Takie budowle o szkielecie drewnianym obitym płytami kartonowymi czy gipsowymi? Przecież widać po każdym tornado, z czego oni mają tam te domy.
  Nawet im się zawaliły łord trejd center niczym domki z kart tylko z powodu uderzenia w nie – na samej górze! – samolotu prowadzonego przy pomocy samouczka przez jakiegoś Araba.
  No, jest to faktycznie cywilizacja specjalnego rodzaju. Kobiety śpiąc z mężem w jednym łóżku obsługują się wibratorem a małżonek śpi i chrapie. W lokówkach na głowie chodzą Amerykanki do sklepu, ale na ulice nie wyjdą ponoć nie ogoliwszy nóg.
  No, mają tam cuda, taki dysnejland, ale to dla naiwnych dzieci. Cóż bowiem ma do zaoferowania dorosłemu człowiekowi monstrualnych rozmiarów Myszka Miki? I w dodatku niemal każdy myśli, że to dziewczynka,a to chłopczyk. Same zmyły, same kłamstwa, czysta gra pozorów.
  Nawet dolce, wirujące poza granicami USSA nie mają prawa wrócić do domu, bo wówczas gospodarka im się zawali, ponieważ jest to kasa bez pokrycia. Ot, zwykli oszuści. Ale jacy zarozumiali.
  Na te fałszywe amerykańskie miody złapać się może tylko głupiec.
  Mądry człowiek wie, że Mądrość i Dobroć ma swój dom na Wschodzie.

  Wieczna Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej ! ! !

  Cześć Ich Pamięci ! ! !

  Polubienie

 14. Postsowiecki przeterminowany kotlet nie jest w stanie zmienić świata, ponieważ już dawno utracił świeżość. Politycy w swym jałowym pustostanie potrafią tylko sztucznie pompować balonik dumy i sprzedawać ojczyzne przez gazrurke. Ale jak tak bardzo dziadki kochacie martwą przeszłość, to zacytuję wam pewnego martwego od dawna człowieka: „Kto eksportuje własne surowce mineralne, ten sprzedaje ojczyznę” tow. Stalin.
  A bym zapomniał: Cześć i Chwała, Cześć!

  Polubienie

 15. Stalin powiedział to w jakimś kontekście, więc nie fałszuj. Poza tym, to skąd wiesz, czy faktycznie Stalin tak powiedział? czyżbyś słyszał to na własne uszy? „Postsowiecki przeterminowany kotlet”? a co to takiego? Czyżby chodziło ci o cham-burgery z padliny uzdatnianej chlorem? Nie, w ZSRR ani w Rosji czegoś takiego się nie jadło i nie je.
  Rosja nie musi sprzedawać gazu. Rosja chce sprzedawać gaz, żeby Europa mogła funkcjonować. I Rosja z każdym krajem negocjuje ceny tak, żeby dany kraj stać było na import gazu. To jest odpowiedzialna polityka na miarę świata. Parchawce kapitalistyczne z Zachodu nie zważają nigdy na nic i łupią każdy kraj bezlitośnie. Rosjanie, jako Słowianie,czują się zobowiązani wobec ludzkości.
  Zgniły i śmierdzący Zachód najpierw zrobił w Rosji rewolucję, a potem fałszował historię twierdząc, że Rewolucję Październikową zrobili sami Rosjanie. Przed I. wojną światową Rosja była dobrze rozwiniętym, bogatym krajem. Dlatego Zachód tam się pchał i sprowokował I. wojnę światową. Gdy okazało się, że Rosja nie przegra, to zrobił Zachód na tyłach Rosji rewolucję wysyłając tam z Zurichu Lenina z kasą. I z tym parszystwem Rosjanie sobie poradzili. Kraj zmodernizowali, odbudowali. A Zachód dwadzieścia lat potem wyposażył Hyclera i wywołał II. wojnę światową. I z tym Słowianie sobie dali radę. No to podstawili zdrajcę Gorbaczowa i ten oddał kraj „oligarchom”, czyli żydowskim złodziejom. A na przywódcę państwa Zachód wypromował pijaka Jelcyna. I z tym Rosjanie sobie poradzili. I są potęgą i gospodarczą i polityczną. A teraz ten sam zgniły i śmierdzący Zachód prze do III. wojny światowej. Rosja ma światłych przywódców i doskonałych polityków i obchodzi się z tym problemem bardzo umiejętnie.

  Natomiast niewdzięczne polaczki, pucujące zachodnie sracze za jałmużnę, nie mają właściwej perspektywy by ocenić Rosję i jej politykę. Z zasięgu muszli klozetowej papier dodupny w kwiatki to szczyt cywilizacji. Co więc może dziwić, że obsrywają polaczki historię nie rozumiejąc, że całe to wyprodukowane przez nich gówno spada tylko na nich samych?

  Polubienie

 16. @nana te inwektywy są zbędne, serio 😛 Na prawdę każdy tu rozumie, że wkroczenie sowietów do Polski pod koniec wojny było korzystniejsze niż pozostanie tam niemców. Jednak ta sytuacja nigdy by nie zaistniała, gdyby ci sami sowieci nie zdecydowali się na likwidacje polskiego bufora oddzielającego ich od Niemiec. Pewnie że ma się ochotę podziękować Rosjanom, ale gdy się przypomni 17 wrzesień 39 i następnie masowe wywózki, to zachodzi zjawisko zwane konsternacją 😛

  Polubienie

 17. „Jednak ta sytuacja nigdy by nie zaistniała, gdyby ci sami sowieci nie zdecydowali się na likwidacje polskiego bufora oddzielającego ich od Niemiec. Pewnie że ma się ochotę podziękować Rosjanom, ale gdy się przypomni 17 wrzesień 39 i następnie masowe wywózki, to zachodzi zjawisko zwane konsternacją :P” – że co proszę? Gdyby nie inwazja hitlerowska na Polskę po tym jak nie udało się jej wciągnąć do koalicji państw osi przeciw ZSRR to do inwazji „sowieckiej” by w ogóle nie doszło, „Sowieci” nie mieliby powodu do atakowania Polski, po prostu Stalin nie chciał aby cała Polska wpadła w ręce Hitlera bo to by było niewesołe dla ZSRR, wojska Niemieckie miały by bliżej do Moskwy i miałyby mniej roboty, to była po prostu taktyka, a po za tym „armia” polska 17 września była już w zasadzie rozbita przez Niemców, nie była w stanie stawiać już bardziej skutecznego oporu armii niemieckiej, była w prawie całkowitym i chaotycznym odwrocie Stalin dobrze o tym wiedział więc na co miał czekać. A nie wiadomo czy gdyby Niemcy zajęli całą Polskę to czy Hitler oddałby jej część zagwarantowaną paktem Ribbentrop-Mołotow, przecież mógłby uznać że skoro się tak wysilił to „sowietom” się nic nie należy.
  Po za tym ZSRR rządzone było nie przez Rosjan a przez mafię żydowsko-gruzińską która równie mocno uciskała, prześladowała, mordowała, przesiedlała Rosjan jak i Polaków czy inne narodowości zamieszkujące ZSRR, Rosjanie mieli tam gówno do powiedzenia tak jak i Polacy, byli tylko mięsem armatnim dla Stalina i jego żydo-bandy, po za tym Rosjan w czasie rewolucji „bolszewickiej”, wojny domowe i dyktatury żydo-bolszewicko-stalinowskiej zginęło najwięcej, ponieśli największa ofiarę i o tej ofierze się dziś zapomina, dodatkowo twierdząc bezczelnie że za zbrodnie bolszewizmu/stalinizmu odpowiedzialni są Rosjanie.

  Polubienie

 18. Drodzy Panowie na wszystkie pytania które zadajecie znam odpowiedzi, ciekawostki historyczne przez Was przytoczone też znam, ale co to ma do rzeczy? przyczepiłem się do Twojego postrzegania jak w syndromie sztokholmskim jednego w pewnym sensie z oprawców, a Ty wysuwasz wnioski według mnie wyssane z małego palca u nogi że jestem nie wiem pro zachodni. A wręcz przeciwnie bo mam większą sympatie do Rosjan niż do Anglików czy Niemców w kontekście całego narodu ale pewne rzeczy nie są czarne ani białe jak Ty to określasz, skurwiele są wszędzie. A jak czytam tutaj niektóre komentarze że jedynie Rosja może „nas uratować” to mnie krew zalewa i te ciągłe jałowe dyskusje, niektóre może i ciekawe ale co to zmienia….pogadać w internecie sobie każdy może.

  Polubienie

 19. StudentPG
  Jak nie Rosja – to kto..? Jak cię zalewa od tych komentarzy – to odpowiedz – kto może uratować Polskę… ?…a raczej kto może poprzeć świadomych Polaków w ich wojnie z zachodnią hucpą żydowską… Jeśli wiesz to powiedz…

  Polubienie

 20. W krótkich słowach, kilka uwag:

  @nana,

  1) Cała ta historia z La Stradą jest paskudnie i celowo wyolbrzymiana. Tak na prawdę jest tylko odwracaniem uwagi od specyfiki mamonistyczno-prostytucyjnego „Systemu”, który z góra 25 lat, w Polszy aktualnie nam króluje.
  Jest to „system”, który wszelkie zdrowe, naturalne relacje międzyludzkie, wszelkie nisze, poddaje prawom „rynku”. Krótko – urynnkawia je.
  I to właściwie stanowi główną przyczynę, źródło, (z całym szacunkiem do Pani), dla której spora rzesza naszych czcigodnych „dam” uczyniła z siebie kolejny dopełniający całość, „produkt” na tymże „Rynku-frymarku”.
  Tak się składa, że zdecydowana większość pań doskonale wie w jakim celu wyjeżdża na tzw. Zachód. Jedne wyznając zasadę: „pizda nie mydło – się nie wymydli”, zwyczajnie jeździ na tzw. krótkoterminowy „ujebek”, inne zaś szukać, najlepiej obcojęzycznego, „sponsora” na resztę życia…

  2) Akurat WTC, konstrukcyjnie to była perełka architektoniczno-inżynieryjska. Z powodzeniem była by w stanie wytrzymać z kilka setek tego rodzaju samolocianych (sterowanych bezzałogowych maszyn) uderzeń. To zaś, że tak swobodnie się rozsypały – należałoby pogratulować najwyższej klasy ekspertom od kontrolowanych, i przede wszystkim bezpiecznych dla najbliższego otoczenia, wyburzeń obiektów budowlanych. Aby taki drapacz tak łatwo mógł sobie runąć, należało m.in. na początek dokonać zniszczenia jego bazy, czyli fundamentu, dalej ponacinać w znoszących się,przeciwnych kierunkach stalowy szkielet – rdzenie oraz poumieszczać z opóźnionym zapłonem, co kilka kondgnacji, ładunki wybuchowe.

  Polubienie

 21. @LuK,

  cyt.:

  1) „jak tak bardzo dziadki kochacie martwą przeszłość, to zacytuję wam pewnego martwego od dawna człowieka: „Kto eksportuje własne surowce mineralne, ten sprzedaje ojczyznę” tow. Stalin.”

  2) „Pewnie że ma się ochotę podziękować Rosjanom, ale gdy się przypomni 17 wrzesień 39 i następnie masowe wywózki, to zachodzi zjawisko zwane konsternacją”

  Ad 1. Tak się składa dziecko kochane, że kiedy Stalin i Dzierżyński po śmierci Lenina przechwycili władzę w Rosji Radzieckiej z rąk trockistów, tj. agentów zachodnio-europejskich bankierów i przemysłowców,
  którzy z Rosji planowali stworzyć jedynie zaplecze suwrowcowe dla gospodarek państw zachodnich oraz Japonii –
  Stalin wyszedł ze swym programem „socjalizmu-komunizmu w jednym kraju”, a już szczególnie koncepcjami kolektywizacji i industrializacji (tej opartej o własne źródła energetyczne), to z miejsca stał się WROGIEM NR 1 tzw. Zachodu,
  BA!,
  WROGIEM już nawet O ZASIĘGU ŚWIATOWYM.
  I to ten moment zwrotny w historii dziejów ZSRR – stanowi główną przyczynę wybuchu II Wojny Światowej…

  Ad 2. Dziecino, a słyszałeś może kiedyś o składanych (kilkukrotnym) przez ZSRR – Polsce i Czechosłowacji (ta np. przystała), propozycji zawiązania silnego sojuszu, bloku państw środkowo-wschodnio europejskich w przededniu wybuchu wojny…?
  „Nasi” sanacyjni politycy nawet nie chcieli słuchać, uzyskanych przez zainstalowany na Zachodzie kontrwywiad radziecki wiarygodnych (co się miało niedługo potem potwierdzić) informacji – że tzw. Zachód (czyli W.B. i Francja) nie planuje, nie zamierza nawet kiwnąć palcem w przypadku agresji Niemiec na swoich wschodnich „sojuszników”…

  Polubienie

 22. Chiny? wiele naszych przedsiębiorców współpracuje z Chinami, przenosi tam produkcje lub całkowicie ją zleca, sam założyłem małą firmę skupiającą się na imporcie z Chin bo na otworzenie produkcji tutaj mnie nie stać, ale do czego zmierzam, nasi rodacy mają kontakty, takich ludzi trzeba pozyskać, z głową na karku kontaktami i przede wszystkim z kapitałem, bo co by nie mówić o ‚żmijowym nasieniu” to fakt jest taki, że posiadają oni kase, ekipa przy korycie w sejmie także, a co nam z naszych chęci jak nie ma czym ich sfinansować.

  Kluczem według mnie do jakichkolwiek działań narodowych są przedsiębiorcy, których powinno się pozyskiwać i uświadamiać, także przedsiębiorcy na emigracji którzy chętnie by tutaj wrócili ale nie chcą użerać się z urzędnikami, systemem i ogólnie administracyjnym kurwidołkiem (proszę wybaczyć ale inaczej nazwać tego nie można). Stworzyć pewnego rodzaju stowarzyszenie polskich marek, wprowadzić całą otoczkę marketingową i znak który musiałby stać się rozpoznawalny i przede wszystkim ceniony oddający dumę z jego zakupu ale oczywiście jakość towaru musiałaby być super….pierwsze 2 firmy które przychodzą mi na myśl to Inglot i Ziaja (chyba że nie wiem czegoś co któryś z Państwa wie). Stowarzyszenie pomagające w sprawach prawnych, organizacyjnych gdyż w jego szeregach byli by ludzie ogarnięci w danych tematach, wszystko pod flagą narodowego interesu. Z takiego kapitału chciałby skorzystać każdy zwłaszcza, że moja dziewczyna była niedawno na seminarium na PG na którym pomorscy przedsiębiorcy skarżyli się, że nie są reprezentowani(wspierani) przez aktualny rząd. Ale takie gadanie czy moje czy kogokolwiek z Państwa nic nie daje dopóki nie weźmie się dupy w troki w celu realizacji
  Pozdrawiam

  Polubienie

 23. @przemex,

  cyt.:

  „Po za tym ZSRR rządzone było nie przez Rosjan a przez mafię żydowsko-gruzińską która równie mocno uciskała, prześladowała, mordowała, przesiedlała Rosjan jak i Polaków czy inne narodowości zamieszkujące ZSRR, Rosjanie mieli tam gówno do powiedzenia tak jak i Polacy, byli tylko mięsem armatnim dla Stalina i jego żydo-bandy…”

  ależ galop donikąd…

  W Rosji Radzieckiej począwszy od śmierci Lenina oraz przechwyceniu przez Stalina, stalinowców władzy z rąk trockistów – tzw. pierwotna „narodowość” obywatela ZSRR, przysłowiowe gówno ich obchodziła…
  W tym okresie (1924-1953) „Ideą” przyświecającą, a realizowaną w ZSRR przez stalinowców -było państwo socjalistyczne w jednym kraju. Stalin i jemu podobni przez wszystkie te lata robili wiele – aby konflikty na tle etnicznym, jak to tylko było możliwe najlepiej załagodzić.

  Polubienie

 24. Ad 2. Dziecino, a słyszałeś może kiedyś o składanych (kilkukrotnym) przez ZSRR – Polsce i Czechosłowacji (ta np. przystała), propozycji zawiązania silnego sojuszu, bloku państw środkowo-wschodnio europejskich w przededniu wybuchu wojny…?

  Mieliśmy traktat pokojowy z SOJUZEM, czy to oczymś nie świadczyło? Druga sprawa, Polska będąca wtedy na smyczy zobowiązań francusko-anglosaskich NIE MOGŁA zawrzeć sojuszu z Hitlerem, było to niemożliwe. Tak więc czego obawiał się Stalin, że razem z Paryżem i Londynem go zaatakujemy? Śmieszne. Nikt jnie był w stanie zagrozić wówczas ZSRR, które posiadały więcej czołgów niż wszystkie pozostałe kraje świata razem wzięte.

  Polubienie

 25. „W tym okresie (1924-1953) „Ideą” przyświecającą, a realizowaną w ZSRR przez stalinowców -było państwo socjalistyczne w jednym kraju. Stalin i jemu podobni przez wszystkie te lata robili wiele – aby konflikty na tle etnicznym, jak to tylko było możliwe najlepiej załagodzić.”

  Stalin nie zrezygnował z rozszerzenia „komunizmu” na pozostałe kraje. W ówczesnej propagandzie („Prawda”) aż roiło się od artykułow, jak to będzie wyglądał świat, gdy czerwony sztandar zostanie zatknięty na obydwu biegunach. Tyle że w odróżnieniu od Trockiego Stalin chciał zbudować swoje imperium rozumnie, z głową, a nie po trockistowsku robiąc jakieś pospolite ruszenie rewolucjonistów, którzy „wzniecą płomień”.

  Polubienie

 26. @Luk,

  Z tym „rozszerzaniem” socjalizmu na pozostałe kraje było tak, jak przed ponad 2000 lat wcześniej z Imperium Rzymskim.
  Po prostu inne Narody widząc korzyści płynące z tego rodzaju POLITYCZNO-SPOŁECZNYCH rozwiązań – same zaczynały ZSRR najzwyczajnie w świecie – IMITOWAĆ. Analogicznie jak w przypadku Imperium Romanum, które z kolei pod swoimi skrzydłami dawało pozostałym gwarancję bezpieczeństwa.
  Dla twojej informacji, jeszcze przed wojną, rozwiąznia te w latach 30-tych, czyli w okresie tzw. sztucznie wykreowanego „zachodnio-europejskiego kryzysu ekonomicznego”, zastosowały u siebie jako pierwsze kraje skandynawskie.
  Dla przykładu, w Polsce zaraz po uzyskaniu niepodległości, chciał je realizować na naszym gruncie Rząd Lubelski I. Daszyńskiego. Jednakże krótko to trwało. Sam sobie dopowiedź – komu, jakim siłom mogło to przeszkadzać?

  cyt. „Mieliśmy traktat pokojowy z SOJUZEM, czy to oczymś nie świadczyło? ”

  Owszem świadczyło, i tak się składa, że ZSRR nic z tego brzeskiego „Sojuzu” nie złamał. Wywiad radziecki od dawien wiedział, że Niemcy planują atak na nich. Mało tego przez długi czas, atak ten popierał rząd brytyjski. I dopiero jak tym ostatnim, Hitler zerwał się ze smyczy – na kilka lat zawarli tymczasowy sojusz z pogardzanym przez siebie wcześniej …ZSRR.

  Co do Sojuszu Polski z Niemcami, to był ostatnio taki, co to ostatnio napisał nawet na ten temat książkę. Ale żeby coś takiego wypichcić – to po prostu trzeba cholernie zmuszać się do niewidzenia oczywistych dokumentów III Rzeszy, i jej długiej listy planów względem nas Polaków i nie tylko.

  Polubienie

 27. Co do Sojuszu Polski z Niemcami, to był ostatnio taki, co to ostatnio napisał nawet na ten temat książkę.”
  No i dywagowanie na temat wspólnego z nazistami marszu na Moskwę.
  Taka forma dyskusji niezobowiązująca…uważam że (ten „autor”), to podobnej maści
  szaleniec i prowokator (nie brak ci ich), jak „artysta w Gdańsku? tworzacy dzieła” obrazające
  dobre imie i pamięć zolnierzy Armii Czerwonej, .ścierwo…
  Ogólnie w polskojęzycznych mediach syf i błoto.Oni, polskojęzyczni
  terminowali prawdopodobnie u min. propadandy III Rzeszy…

  Polubienie

 28. Z całym szacunkiem – demokracja to taki ustrój gdzie głos idioty liczy się na równi z głosem profesora.I tak to należy przyjmować.

  Polubienie

 29. Profesorow/doktorow/magistrow pod dostatkim ale jaki z nich pożytek kiedy zydowski kupiec za dyche ich kupuje ?!
  No i trochę pomowia,pooisza udając,ze dzialaja i zycie im niezle plynie .

  Ale co z prostaczkami,kto nimi znowu pokieruje Walesa ?
  Ten ma „zdolności i przebicie” ale już z rozrusznikiem serca i z kijkami.
  Jest tam jeszcze w Polsce jakiś „walesa” co to jak go podszkoli będzie „za i przeciw” ,pewnie i komunistow w skarpetkach pogoni ?

  MLODZI i WYKSZTALCENI !

  Dyplomy zobowiazuyja nie tylko do pisania i mowienia(a jakze ) a czyny gdzie , biznesik z Chinkami ?
  Jeden taki „polak” w Australi już zrobil biznes i „Polske walczaca” (wlasny portal),
  wzial sobie Chinke (ponoc za zone), Chinke uwolniono a on dalej w kiciu za…….. i odwage siedzi nadal,nie pomogla obca krew (ponoc szwabska).

  Jakzes Polak trzymaj i działaj z Polakami a nie mieszańcami !

  Polubienie

 30. Czerniachowski, Czerniachowski… Moje pisanie pod tym tematem nie było jakimś postulatem obalania „czerwonych” pomników, już raczej doszukiwaniem się prawdy historycznej. Ale jeśli tego typu symbole chcą zniszczyć, wrecz domagają się tego siły antypolskie, to niech już ten Iwan Daniłowicz zostanie, gdzie stoi. Przynajmniej po śmierci zasłuży się dla Polski – będzie wq****ał judaistów.

  Polubienie

 31. Mlodzi !
  Prawdy historycznej szukajcie u madrych ludzi,ktorzy ta prawde PRZEZYLI ,widzieli ja na własne oczy ,DOSWIADCZYLI !!!
  To prosba .

  Polubienie

 32. Polityczny PR (pijar) wokół odeskiej tragedii

  http://3rm.info/46569-politicheskiy-piar-vokrug-odesskoy-tragedii.html

  Dzisiaj, 6.5.2014, 14:47

  Dwulicowość i bezczelność polityków ukraińskich nie ma granicy

  Do Odessy za punktami politycznymi zaczęły ciągnąć kandydaci na Prezydenta Ukrainy i inni politykierzy.

  Pokazowymi stały się wizyty Tymoszenko, Poroszenko, Kliczko…

  Przed ich przyjazdem całe miasto już wiedziało, że zwolenników federalizacji bili przebrani w ubrania cywilne żołnierze batalionów specjalnych MSW Ukrainy „Wostok” (Wschód) i „Sztorm”, rozlokowanych w Dniepropietrowsku i Odessie. Pozdrowienie, można powiedzieć, od Awakowa (To jest bardzo ciekawe! Czyż nie dlatego milicja odeska otrzymała rozkaz wycofać swoje pododdziały w czasie potyczek?).

  Jak podawano wcześniej w ukraińskich SMI (skrót: środkach masowej informacji – od.tłum.), właśnie te bataliony zostały niedawno skompletowane z przeszkolonych aktywistów organizacji nacjonalistycznych i były finansowane z „sakiewki” Majdanu Kołomojskiego i kandydata na Prezydenta Poroszenki.

  Ten sam Poroszenko po przybyciu do miasta odwiedził poszkodowanych w szpitalu, oddał krew i obwinił w tragedii… kierownictwo milicji Odessy, które jeszcze wczoraj otrzymało rozkaz od Awakowa nie mieszać się do wydarzeń!

  I jeszcze Poroszenko powiedział: „Mieszkańcy Odessy nie pozwolili zniesławić miasto. Cześć i pamięć dla tych, kto trzymał i trzyma w rękach ukraińską flagę”.

  Gdzie służą ci „mieszkańcy Odessy” i za czyje pieniądze zostali skompletowani – to już wiemy! Dziękujemy za wszystko, Piotrze Aleksiejewiczu (chodzi o Poroszenkę – od tłum.), żeby Pan się udławił cukierkiem swojej fabryki!

  Wiadomo, że u polityków ukraińskich jest swoja prawda…

  Tymoszenko odwiedziła poszkodowanych ukraińskich patriotów, podziękowała im za to, że „zwyciężyli dywersantów”!. Natychmiast z miejsca pani Tymoszenko powiedziała: „Odeska tragedia jest częścią planu Rosji i rosyjskich służb specjalnych dotyczącego destabilizacji i rozłamu Ukrainy”.

  Kliczko powiedział, że wśród ofiar pożaru w Domu Związków Zawodowych nie ma ani jednego mieszkańca Odessy i większość nie ma obywatelstwa ukraińskiego” i że „we wszystkim jest winna milicja”!.

  Góra absurdu pomnożona przez marazm!

  Oto ona, ta polityczna walka przedwyborcza, oparta na krwi ludzi!

  A przecież Ukraińcy w to wierzą…

  I będą spośród tych klaunów dokonywać wyboru…

  Tłumaczył Janusz Sielicki
  6.5.2014

  Polubienie

 33. „we wszystkim jest winna milicja”! – dobrze panu(juncie kijowskiej) z pieskiem(milicją w Odessie), jak się zesra to powie na psa.
  Po za tym nie dziwię się tępemu odbitemu móżdżkowi Kliczce, tak długo się przecież boksował że mu mózg odbili i teraz biedaczyna nie ma czym myśleć.

  Polubienie

 34. krzyk, ten link

  http://polonocentryzm.pl/?p=645

  się nie otwiera, jest pod nim co innego. Jako osoba przezorna skopiowałam sobie na szybko, ale tylko część i reszty mi brak. Strona znikła praktycznie w ciągu godziny.Podobała mi się wypowiedź osoby o nicku „Toporzeł”, nawet chciałam mu nieśmiało przyklasnąć, ale strony już nie ma. Czy jest pod innym adresem? proszę uprzejmie o odpowiedź – o ile to możliwe.

  Polubienie

 35. Dyl, bardzo dziękuję! Choć z komputerem mam do czynienia tak ze 25 lat, to jednak nie wiem, co to znaczy (I.P. – ?). czy to jakiś numer identyfikacyjny? Co do mojej osoby, to jestem nikim, to znaczy, nigdzie nie przynależę i nie mam żadnych politycznych powiązań, ani tym bardziej ambicji. Choć naturalnie grono znajomych mam znaczne.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s