Referendum na Ukrainie


Dziś,  11 maja 2014 roku we wschodniej części Ukrainy odbywa się referendum.

Z doniesień rosyjskiej stacji telewizyjnej Rosja 24 można się zorientować, że frekwencja jest bardzo wysoka a samo referendum jak do chwili obecnej przebiega bez zakłóceń.

Na You tube na razie brak jest filmów z tego wydarzenia, ale z pewnością wkrótce się pokażą

 

 

Ukraina

 

Reklamy

36 uwag do wpisu “Referendum na Ukrainie

 1. Czekamy na informacje na temat przebiegu referendum na wschodzie Ukrainy.
  Jeśli ktoś takie informacje posiada proszę o ich publikowanie w komentarzach

  Polubienie

 2. Uzbrojeni ludzie, prawdopodobnie żołnierze Gwardii Narodowej Ukrainy, zajęli budynek rady miejskiej w Krasnoarmijśku w obwodzie donieckim, gdzie rozmieszczono terytorialną komisję wyborczą ds. przeprowadzenia referendum w sprawie statusu Donbasu, blokując w ten sposób możliwość głosowania – poinformował współprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Donieckiej Republiki Ludowej Roman Liagin.

  Zgodnie z jego słowami w miejscowości Oczerekino Gwardia Narodowa również uniemożliwiła głosowanie. Ponadto pojawiły się doniesienia o możliwych zbrojnych prowokacjach w mieście Kurachowe w pobliżu Doniecka.
  Dzisiaj w Donieckiej i Ługańskiej Republikach Ludowych na wschodzie Ukrainy odbywa się referendum w sprawie statusu tych regionów. Frekwencja w obwodzie ługańskim przekroczyła 75%, a w donieckim 50%.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_11/Do-Krasnoarmijska-wkroczyla-Gwardia-Narodowa-7034/

  Polubienie

 3. g

  Pojawiły się doniesienia, że w ługańskim mieście Nowoajdar transportery opancerzone Gwardii Narodowej Ukrainy zablokowały budynek, w którym znajduje się komisja wyborcza.
  Niemniej jednak frekwencja na referendum w obwodzie ługańskim już przekroczyła 75%.
  W ukraińskich obwodach donieckim i ługańskim w niedzielę odbywa się referendum w sprawie statusu regionów. Głosowanie jest przeprowadzane podczas trwania operacji specjalnej kijowskich władz z użyciem sprzętu wojskowego i artylerii.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_11/Sluzby-bezpieczenstwa-blokuja-lokale-wyborcze-w-obwodzie-luganskim-8662/

  Polubienie

 4. Niemiecka gazeta Bild am Sonntag napisała, że w Słowiańsku ze zwolennikami federalizacji walczy 400 żołnierzy prywatnej organizacji wojskowej Academi, w przeszłości znanej jako Blackwater. Poinformował o tym rząd Niemiec niemiecki wywiad 29 kwietnia, a 8 maja Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oświadczyła, że w jej szeregach nie ma obcokrajowców.
  Wcześniej znany amerykański dziennikarz i politolog Robert Perry powiedział, że na Ukrainie Waszyngton stosuje taką samą taktykę jak w Ameryce Środkowej, Afganistanie i Syrii.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_11/Z-mieszkancami-Slowianska-walcza-amerykanscy-najemnicy-8558/

  Polubienie

 5. j

  Około 45 transporterów opancerzonych ukraińskiej Gwardii Narodowej wyjechało z obwodu charkowskiego do ługańskiego, gdzie w niedzielę odbywa się referendum w sprawie statusu regionu – poinformowała członkini Centralnej Komisji Wyborczej Lilia Gorbunowa.
  Przez miejscowość Markowka przejeżdża 25 transporterów opancerzonych, a przez Nowoajdar – 20.
  W CKW podkreślono, że pomimo działań podjętych przez kijowskie władze, w niektórych regionach frekwencja zbliża się do 70%.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_11/Okolo-45-transporterow-opancerzonych-kieruje-sie-w-strone-Luganska-2429/

  Polubienie

 6. Z tego co mówi obecnie (godz. 20.30) Rossija24, w obwodzie Ługańskim głosowało ponad 79 % uprawnionych, w Donieckim ponad 71%. W niektórych miejscowościach obw. Donieckiego musiano wcześniej zakończyć głosowanie, bo budynek zajęła Nac Gwardia. W Słowiańsku będzie się głosować aż do 22.00. Strona prorządowa http://www.obozrevatel.com podaje, że według danych sondażowych Ministerstwa w Kijowie, za oddzieleniem się tych obwodów jest tylko 18 % ich populacji, a kolejki do głosowania „terroryści” ustawiają specjalnie dla telewizji. Przy okazji obozrevatel pokazał kolejkę do głosowania w Moskwie, która ponoć miała długości 1,5 km!

  A niedawno wypuszczony z więzienia w Kijowie, w zamian za złapanych sabotażystów z „alfy” tzw. Narodowy Gubernator Doniecka Paweł Gurbajew stwierdził, że „opłotkowicze” zamierzają zbudować tzw. „Nową Rosję” z obwodów rosyjskojęzycznych, przez Lenina w 1922 roku dodanych do Ukrainy.A więc i Odessa i Charków i Dniepropietrowsk, gdzie rządzi „patriota komercyjny” Igor Kołomojski.. Boć to i logiczne: Lenin dodał do Ukrainy Nową Rosję, w Kijowie i okolicach zwalono pomniki Lenina, a więc i Nowa Rosja winna zlikwidować swe związki z banderowską Ukrainą.

  Polubienie

 7. Kiedy ludzie KLAMIACY będą mieli sparaliżowane wredne pyski ?
  Jak można tak isc w zaparte i do końca klamac,przeinaczac,dezinformowac ?
  Przeciez dla tej choloty zabraknie nie tylko miejsc na ziemi ale i w piekle !

  LOTRY PRZESTANCIE KLAMAC !!!

  Polubienie

 8. Bardzo mi przykro Panie Gutku…

  Ten cały burdel jewropejski został założony w podobny majdaniarski sposób.
  Kłamstwami , ohydnymi manipulacjami , zbrodniami, przekupstwem.

  Na marusze Jowram stwierdził , że jedynym ratunkiem przed rozbiorem i likwidacja Polski jest napisanie do Rosjan by przyjęli nas do Fedracji..

  W tym koszmarnym na pozór pomyśle , jest niestety jedyna nadzieja i szansa na biologiczne przetrwanie Polaków.

  Będą nas zabijać tysiącami… dziesiątkami tysięcy ale parę milionów ludzi się uratuje.

  Polubienie

 9. Ot, i w „Rzeczypospolitej” coś sensownego zostało przytoczone. I to tłumaczy dlaczego Putin niechętnie patrzy na „opłotkowiczów” z Donbasu, którzy planuja budowę Nowej (socjalistycznej?) Rosji”:

  Cytuję za http://www.wp.pl

  Dzisiejsza Rosja swym nacjonalizmem i strukturą społeczną najbardziej przypomina faszystowskie Włochy. Putin nie wraca do ZSRR – mówi prof. Andriej Zubow, rosyjski historyk 
i religioznawca, w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. I dodaje, że prezydenta Rosji „wykończy elita”.

  – Wiele osób mówi, że idziemy z powrotem do ZSRR. To nieprawda! Cechami charakterystycznymi Związku było uspołecznienie własności (brak prywatnej), walka z religią (czyli z każdym niekomunistycznym światopoglądem), idea wyrażająca się hasłem „Proletariusze wszystkich krajów– łączcie się” i oficjalna nauka o „stopniowym obumieraniu państwa”. Nic z tego nie zostało w ideologii współczesnej Rosji – uważa prof. Zubow. I wymienia: „nie ma monopolu własności państwowej. Nikt nie walczy z religią, wręcz przeciwnie – cały czas próbuje się uczynić ją jedną z podpór systemu władzy”. – Przy czym nie tylko prawosławie, ale i islam czy buddyzm. Katolicyzm nie zalicza się do „tradycyjnie rosyjskich” religii. Ale gdyby – nie daj Boże – powiedzmy Litwa była w granicach obecnej Rosji, to bez wątpienia i on zostałby wprzęgnięty do służby. Chodzi po prostu o uczynienie religii częścią ideologii państwowej. Dlatego zawarto ścisły sojusz z Cerkwią. Państwo też nie obumiera, a wręcz przeciwnie, obowiązkiem stało się jego wzmacnianie. Państwo jest teraz ważniejsze od człowieka. To są właśnie różnice – wyjaśnia.

  Zubow tłumaczy, że w Rosji „nacjonalizm staje się ideologią i dominuje: jednoczenie ziem, narodu”. – Widać tendencję do budowy totalitarnego państwa, ale niekomunistycznego. Nie można tego porównać do hitlerowskich Niemiec, dzięki Bogu brakuje elementu rasowego w ideologii. To po prostu faszystowskie Włochy. Nacjonalistyczne i korporacyjne państwo – wskazuje.

  To i ja twierdzę ze swą znajomością historii XX wieku. Rosja dzisiaj to banderyzm typu „light”, w sumie o wieleż ciekawszy do życia niż ten typu „hard” ze Lwowa, nie daj boże aby w Polsce za kilkanaście miesięcy. I dlatego Amerykanie akurat dzisiaj zapewnili „swe elity w Europie i Moskwie”, że nie są z Rosją w stanie wojny.

  :

  Polubienie

 10. W wyniku strzelaniny w pobliżu rady miejskiej w Krasnoarmijśku w obwodzie donieckim na Ukrainie jedna osoba zginęła i jedna została ranna – poinformowała ukraińska agencja informacyjna UNN.

  Polubienie

 11. UKRAINCY !
  Zerwijcie tym bandytom chociaż kominiarki z morderczych pyskow,niech ludzie ,ich rodzice i rodzeństwo zobaczą najemnikow MORDERCOW twarz , tchórzy strzelających do bezbronnych i niewinnych ludzi !

  WSZYSCY ,KTORZY ZAKLADAJA MASKI/KOMINIARKI NA SWA TWARZ TO NIE SA ZOLNIERZE TO NAJEMNI BANDYCI !!!

  W Polsce tez im zerwijcie maski, a na forach dyskusyjnych w sieci net ich nicki .
  WSZYSCY ONI TO TCHORZE, OPLACANI ZDRAJCY TAK Z RODZIMEGO NARODU jak i PODESLANI PRZEZ SZMULI i SZWABOW !!!!!!!!!!!!!

  Ludzie domagajcie się jawnych postepowan z pelna odslona imion,nazwisk po drzewo rodowe .
  Koniec kamuflażu !

  Polubienie

 12. Czynne prawo wyborcze bez masek
  wybory jawne I posrednie powinne byc dopuszczane I niech praktyka wykaze jaki system i
  kiedy wylania rzetelniejszych przedstawicieli.

  Polubienie

 13. Według wstępnych danych, państwową niezależność proklamowanej Ługańskiej Republiki Ludowej poparło 94-98% wyborców – poinformował szef centralnej Komisji Wyborczej Aleksander Małychin.
  Podkreślił on, że dokładniejsze dane mają zostać podane o 13.00 czasu moskiewskiego po otrzymaniu informacji z problemowych terytorialnych okręgów wyborczych, a także wyników głosowania mieszkańców regionu w Moskwie, gdzie 11 maja został otwarty specjalny punkt. Jego organizatorem jest Doniecka Wspólnota i Społeczna Fundacja Międzynarodowa Słowiańskiego Piśmiennictwa i Kultury.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_12/Za-niepodlegloscia-obwodu-luganskiego-zaglosowalo-94-98-wyborcow-0656/

  Polubienie

 14. Ukraińskie wojska dzisiaj rano rozpoczęły ostrzał artyleryjski Słowiańska. Na obrzeżach miasta w rejonie punktu kontroli w kierunku wioski Andriejewka słychać wybuchy pocisków artyleryjskich.
  Po raz ostatni ukraińska armia ostrzeliwała Słowiańsk ubiegłej nocy. Obecnie miasto jest otoczone przez pododdziały, podporządkowujące się Kijowowi. Podczas swoich ataków na miasto używały one już lotnictwa i sprzętu opancerzonego.
  W Moskwie działania Kijowa zostały zakwalifikowane jako akcja pacyfikacyjna, która de facto niszczy nadzieję na realizację genewskich porozumień w zakresie deeskalacji sytuacji na Ukrainie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_12/Ukrainska-armia-prowadzi-ostrzal-artyleryjski-Slowianska-1248/

  Polubienie

 15. Prezydent Rosji Władimir Putin sformułuje swój stosunek do referendów w sprawie statusu obwodów donieckiego i ługańskiego po podsumowaniu ich wyników – poinformował rzecznik prasowy przywódcy państwa Dmitrij Pieskow w wywiadzie dla gazety „Kommersant”.
  Podkreślił on, że trudno prognozować, jaka będzie decyzja prezydenta. Co się tyczy rekomendacji Putina dla zwolenników federalizacji w sprawie przeniesienia referendów na późniejszy okres, to rzecznik podkreślił, że nawet biorąc pod uwagę autorytet prezydenta, pójść za tą radą było trudno.
  „Biorąc pod uwagę prowadzenie działań zbrojnych mieszkańcy Donbasu muszą działać zgodnie ze swoim planem i uwzględniając realną sytuację” – podkreślił Pieskow.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_12/Putin-opowie-sie-ws-referendow-na-Ukrainie-po-podsumowaniu-ich-wynikow-0423/

  Polubienie

 16. Aby zrozumieć POWODY dla których obywatele BYŁEJ tzw. „ukrainy” powstałej po 1991 roku zorganizowali referendum 11 maja 2014 roku w Donbasie oraz wschodnich regionach, masowo NIE chcieli być częścią składową NAZISTOWSKO-banderowskiej ukrainy też wyjaśnia poniższy autentyczny film dokumentalny ze Lwowa z marca 2014 roku.

  Młody obywatel urodzony po 1991 roku na „ukrainie” ale WYHODOWANY na ukraińskij nazistowskiej ideologii, teraz cyngiel nazistowskiej ukraińskiej partii „Prawy Sektor” w swoim publicznym wystąpieniu w marcu 2014 roku w czasie „uroczystości” odsłaniania kolejnego POMNIKA na cześc MORDERCY stefana bandery we Lwowie wygłasza „gorące przemówienie”.

  Nazistowska ukraińska atmosfera polityczna w „po majdanowym” Kijowie po zamachu stanu na Janukowicza przypomina NIENAWISTNĄ atmosferę nazistowską wygenerowaną przez Jacyniuka, Turczynowa z nazistowskiej parti „Batkiwszczina” lub nazisty Dimitro Jarosza z „Prawym Sektorem” wzorujących się na III Rzeszy Niemieckiej Adolfa Hitlera i rządzącej wtedy nazistowskiej NSDAP.

  To nie są żarty tylko realna obecna tzw. „ukraina” NAZISTOWSKA w pełnym tego słowa znaczeniu popierana w pełnym wymiarze przez oficjalne władze USA, oficjalna władze UE oraz „elite polityczną” gangstersko-mafijnej III RP tuskowo/komorowej o ZGROZO !

  Młody nazista ukraiński w marcu 2014r. we Lwowie NAWOŁUJE w oficjalnym publicznym swoim przemówieniu do usunięcia lub ZLIKWIDOWANIA wszystkich „nie ukrainców” a zwłaszcza Żydów na nazistowskiej „po majdanowej” ukrainskiej republice oligarchiczno-nazistowskiej pod przywódctwem Dimitro Jarosza i Jacyniuka:

  Polubienie

 17. W związku z ustanowieniem Republiki Donieckiej jeden z liderów- obrońców tego obwodu, a konkretnie głównodowodzący siłami zbrojnymi w rejonie Słowiańska Igor Striełkow rozkazał wprowadzić w regionie reżim kontrterorrystycznej operacji /KTO/. Swoim rozkazem podporządkował również sobie wszystkie zdyslokowane na terytorium republiki wojskowe ugrupowania, siłowe struktury i organy bezpieczeństwa, milicji, pogranicznej służby, prokuratury i inne struktury. Wszystkim zwierzchnikom tych struktur rozkazał wypełniać jedynie jego rozkazy i zarządzenia. W ramach KTO wszyscy bojownicy ukraińskich, nacjonalistycznych ugrupowań / „Narodowa Gwardia”, „Prawy Sektor”, „batalion Liaszko”, batalion Donbas” i inne/ podlegają przechwyceniu i rozbrojeniu , a w wypadku sprzeciwu – zlikwidowaniu na miejscu.

  http://ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%8C-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B2%D0%B2%D1%91%D0%BB-%D0%B2-%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%86%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B5-%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%BC-%D0%BA%D1%82%D0%BE/

  Polubienie

 18. Oddziały samoobrony Słowiańska w kontrataku z 120 mm samochodowej instalacji „Nona” ostrzelali obóz ukraińskich sił zbrojnych znajdujący się rejonie zakładu pasz w rejonie Słowiańska , skąd kijowska Gwardia Narodowa wykonywała ataki na pozycje w Krestiszczach, Byłbasowkie, Rybchoze i Kombikormie zabijając bezbronnych mieszkańców.

  „Nona „ to 120 mm samobieżna armata , haubica i miotacz min, będąca na wyposażeniu oddziałów specjalnych :

  Polubienie

 19. To miedzy innymi przyczynek „prezydenta uciekiniera” ,który chcąc ratować wlasna du.e zostawia jako zwierzcnik sil zbrojnych armie wrogowi przed ,którym ucieka a wrog te armie wykorzystuje do wlasnych celów i niszczy/zabija BEZBRONNA TUBYLCZA LUDNOSC !

  Zastanawiajacym jest jednak i to co stało się z rdzennymi zolnierzami Ukrainy,ktorzy wcześniej służyli prezydentowi „uciekinierowi” ?

  KIM FAKTYCZNIE SA MORDERCY NA UKRAINIE w mundurach i bez ???

  Jeszcze raz ponawiam apel do WSZYSTKICH NARODOW :
  ODSLANIAJCIE TWARZE i NAZWISKA MORDERCOW/ZLOCZYNCOW !
  Niech inni wiedza,ze zostaną rozpoznani i osadzeni .

  MLODZIEZY SWIATA !

  NIE IDZCIE NA PLATNE WOJNY ,BRONCIE WLASNEGO NARODU i OJCZYZNY !!!

  Czy to Ukrainiec zabija obecnie Ukrainca na Ukrainie lub Rosjanin Rosjanina ?

  Polubienie

 20. Choć obaj z „adm” widzieliśmy „czarno” zachowanie się rosyjskiej „putinowskiej wierchuszki” na klęczkach przed Zachodem (tj Sraczem po czesku, czyli miejscem, w którym siedzi tzw. „Pan Świata”, po hebrajsku Bóg), to najwyraźniej lud wschodnio-południowego ‚okraja’ Ukrainy nie zamienił się jeszcze w stado baranów. To znaczy w osobniki podobne do polskich potulnych lemingów przez SŁUGI BOŻE (głównie w formie „liberalnych”, prozachodnich polityków, także w Rosji) prowadzonych na rzeź pod nazwą MFW, Bank Światowy, Chabad Lubawicz, Nowy Izrael i tym podobne potworki Nowego Światowego Porządku. Obecnie na odwrót, w przypływie nie uzasadnionego optymizmu, ja zaczynam sobie zgadywać kiedy padnie Kijów i kiedy, za mojego jeszcze życia, totalnie skorumpowane USA skurczą się do lokalnej, zaoceanicznej potęgi, wciąż przodującej w budowie właśnie Globalnego Sracza, po angielsku Holy See.

  Polubienie

 21. W odniesieniu do wcześniejszych rozpowszechnionych w mediach informacji o wprowadzeniu w Słowiańsku reżimu KTO Igor Striełkow w wydanym oświadczeniu zaprzeczył tym informacjom.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1574800&cid=9

  W toczącej się wojnie , w tym w wojnie informacyjnej należy liczyć się z co raz większą ilością tego typu informacji fałszywych wprowadzonych do obiegu informacyjnego.ze wszelkimi oznaczeniami autentyczności.

  Polubienie

 22. Możliwym jest w USA i to niespodziewanie,ze powstaną w Ameryce zamiast stanow REGIONY z wyodrebiona wladza , a nawet banki inne niz dotychczasowe.
  Nastapi ROZPAD USA i KANADY,byc może wchlonieta zostanie czesc Meksyku.

  „Orkiestra już stroi instrumenty przed koncertem” zauwazaja to baczni obserwatorzy w tym ja mieszkając w USA cwierc wieku.
  Co ciekawe nikt tego nie ogłasza „w proroctwach” ani na filmach proroczych , wręcz odwrotnie belkoczac o polnocnej uni amerykańskiej i wspólnej walucie,a przecież wiadomo ,ze zydostwo zawsze wszystko robi na odwrot nawet mowi i pisze.
  Texas i inne Stany gotowe do samodzielności !

  Czyli Stworca tego swiata splata szmulom i szwabom „figla”,pomiesza im wszystkie szyki ,zresztą już to czyni dając swiatu Putina i testuje banderowcow.

  Daj BOZE aby TWOJ PLAN ZOSTAL PRZEZ MADRYCH LUDZI WYKONANY !

  Wy tam w EUROPIE winniscie mieć własne plany ,Azja już ma i spokojnie je realizuje .
  Amerykanie zyc będą gorzej z WAMI w EUROPIE.
  Nie strasze ale daje pod rozwagę i w postach pisze co należy czynic aby ZYC .

  Polubienie

 23. Przede wszystkim LUDZIE obojętnie jakiej narodowości NIE SKACZCIE SOBIE DO OCZU,
  NIE ZABIJAJCIE SIE WZAJEMNIE ,ZOBACZCIE KTO WAMI KIERUJE – DOBRO CZY ZLO !

  SLUZCIE DOBRU,
  CZYNCIE DOBRO !

  AGRESJA RODZI AGRESJE,
  ZLO MA LUSTRZANE ODBICIE – to FAKTY UDOWODNIONE.
  HOLOKAUST WYNIKA ZE ZLA ,ZA PODLE CZYNY .

  Zrozumcie to w końcu LUDZIE a nade wszystko ZYDZI i NIEMCY !!!

  Polubienie

 24. Na ludowego gubernatora obwodu ługańskiego Walerija Bołotowa dokonano zamachu. Jak poinformowało jego biuro prasowe, polityk doznał rany postrzałowej.
  Bołotow stracił dużo krwi, lecz na czas został przewieziony do szpitala, obecnie jego życiu nic nie grozi.
  Otoczenie gubernatora uważa, że zamach na Bołotowa stanowi odpowiedź Kijowa na referendum ludowe. W niedzielę w obwodzie ługańskim i donieckim odbył się plebiscyt w sprawie niepodległości. Oddzielenie się od Ukrainy poparło ponad 90% wyborców.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_13/Zamach-na-przywodce-obwodu-luganskiego-2322/

  Polubienie

 25. Premier Węgier Viktor Orbán, przemawiając w parlamencie, oświadczył, że mieszkającym na Zakarpaciu Węgrom powinna zostać przyznana autonomia i prawo do podwójnego obywatelstwa.
  Zgodnie z jego słowami, obecnie na terytorium Ukrainy mieszka około 200 tys. Węgrów. Rząd Węgier spodziewa się, że wspólnota narodowa ich kraju na Ukrainie otrzyma wszystkie prawa społeczności narodowej i możliwość samorządności.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_13/Wegry-domagaja-sie-autonomii-i-podwojnego-obywatelstwa-dla-zakarpackich-Wegrow-9505/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s