Dugin: Waszyngton odpowie za wszystko


Wywiad z profesorem Aleksandrem Duginem, przeprowadzony przezRonalda Laseckiego.

– – Ronald Lasecki: Panie Profesorze, jesteśmy dziś świadkami masakr popełnianych na ludności rosyjskojęzycznej na Ukrainie wobec których władze Rosji pozostają zadziwiająco bierne. Czy Pańskim zdaniem prezydent Putin zawiódł jako przywódca narodu, czy też w najbliższym czasie możemy się spodziewać aktywizacji polityki rosyjskiej?

Aleksander Gielewicz Dugin: Należy spodziewać się aktywizacji. To wszystko nie skończy się tak łatwo.

– – RL: Dotychczasowa rosyjska polityka na Ukrainie poniosła klęskę, równocześnie zaś ostatnie wydarzenia zarysowały kierunek możliwego jej uzdrowienia moralnego, które konsekwentnie wdrożone, zapewne zwiększyło by też jej skuteczność. Mam na myśli długoletnie związanie nadziei Rosji z osobą prezydenta Wiktora Janukowycza, który w dniach kryzysu okazał się być człowiekiem słabym i tchórzliwym, w okresie poprzedzającym kryzys zaś dał się poznać jako chciwy i skorumpowany.

Rosyjska Wiosna we wschodniej i południowej Ukrainie wyłoniła jednak wielu energicznych i uczciwych przywódców ludowych, którzy cieszą się autentycznym poparciem mieszkańców. Dlaczego zatem Rosja wiązała dotychczas swoje interesy na Ukrainie ze złodziejskim oligarchą, zamiast zbudować szeroki ruch ludowy z mocnymi, moralnie nieskompromitowanymi przywódcami? Czy dostrzega Pan w Rosji tendencje (i celowość) do przedefiniowania tej polityki w kierunku przeze mnie wskazanym?
Dugin-Aleksandr.jpg

AGD: W Rosji toczy się zacięta wewnętrzna walka. Putin otoczony jest przez tych, których my nazywamy „szóstą kolumną”. Nie są to jego przeciwnicy, tylko jego zwolennicy, są jednak włączeni w zachodnie sieci wpływu. Są to liberałowie, starający się zachować związki z USA. Jest to także skorumpowana elita, posiadająca konta bankowe na Zachodzie. Dokonują oni systematycznego sabotażu. Stanęli po stronie Putina przeciw jego otwartym wrogom, przeciwko piątej kolumnie. To właśnie oni nadzorowali stosunki z Ukrainą, na przykład Gelman, Pawłowski[1]. Na Kremlu wcześniej nadzorowali je Wołoszyn[2], Surkow[3] i Miedwiediew. Dziś ostro występują oni przeciwko Putinowi, po stronie zaś junty i Placu Błotnego[4].

Tymczasem jeszcze wczoraj byli przedstawicielami Kremla w Kijowie. To oni doprowadzili do sytuacji, która obecnie tam zaistniała. To wrogowie Rosji. Tłumili oni także poparcie dla rosyjskich przywódców na Ukrainie, wpływali na bieg wydarzeń za pośrednictwem skorumpowanej, oligarchicznej elity. Nie ma żadnej różnicy między Kołomojskim a Friedmanem[5]. To jedna sieć tego samego proamerykańskiego, atlantyckiego towarzystwa. Ręce i nogi Putina są związane przez szóstą kolumnę. Może on działać jedynie w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. W pozostałych okolicznościach jest blokowany.

W ostatnim jednak momencie się budzi. Mam nadzieję, że obudzi się i teraz. Dlatego, że spać dalej byłoby zbrodnią… Wszystko wówczas jednocześnie się zawali. Jego osiągnięcia są dość kruche. Szósta kolumna do dziś przenika wokół niego wszystko.

Różnica między Rosją a Zachodem (w tym także Polską) jest następująca: w Europie elita jest atlantycka i na jej czele stoją również atlantyccy przywódcy.W Rosji elita także jest atlantycka, tylko Putin jest inny. To prawdziwy Rosjanin. To szansa. To jednak tylko, niestety, szansa, nic ponadto. Także lud u nas jest świeższy i bardziej normalny. Pomimo że w latach 90-tych otrzymał silny cios. Myślę jednak, że również ludy Europy wcześniej lub później się obudzą i obalą swoją okupacyjną, proamerykańską kompradorską elitę.

Co do nowych przywódców Południowego Wschodu Ukrainy, to ma pan rację. To nowi ludzie. Nie są oligarchami i są to etniczni Ruscy. To wspaniałe. W wyjątkowych jednak okolicznościach działają bohaterowie. Tchórzliwe świnie i pozostałe skorumpowane szuje się chowają.

– – RL: Pytanie będące kontynuacją poprzedniego: na Ukrainie pojawia się wielu nowych aktorów, nie tylko politycznych jak przywódcy republik ludowych, ale również militarnych jak na przykład bliżej nieznana Ukraińska Armia Wyzwolenia Narodowego (УНОА) której bazą mają być Ukraińcy z zachodnich regionów kraju i ukraińscy emigranci pracujący w Rosji. Czy wśród tych inicjatyw dostrzega Pan jakąś osobę lub środowisko, które mogłoby zastąpić w przyszłości kijowską juntę lub choćby stanąć na czele Noworosji?

proamerykańska neonazistowska hołotaAGD: Zgadzam się, że pojawiają się nowi aktorzy. I to nie tylko pośród Ruskich na Południowym Wschodzie, ale także na Zakarpaciu i nawet na Ukrainie Zachodniej. Żyją tam przecież wspaniali ludzie, Ukraińcy, nie zaś jedynie proamerykańska neonazistowska hołota, jak ta z „Prawego Sektora”. Jeśli jednak wymienię choć jedno nazwisko, w obecnych okolicznościach, życie tego człowieka będzie zagrożone. Przecież nie tyle co po prostu istnieje junta, ile władzę przejęli tam mordercy, terroryści i maniacy.

Gdy zetrzemy ten brud z powierzchni ziemi, wtedy poznamy też twarze bohaterów. Na razie jednak mamy czas wojny. Praktycznie takiej, jak Wielka Ojczyźniana. Przecież junta nie zrobiła tego samodzielnie, są za nią Waszyngton, Bruksela. To bitwa egzystencjalna, Endkampf.

– – RL: Zwycięstwo rewolucji w Kijowie niewątpliwie bardzo skomplikowało sytuację geopolityczną w naszej części Europy. U wschodnich granic Polski powstało państwo pod wieloma względami przypominające Kosowo – rządzone przez zachodnie marionetki, ogarnięte bandytyzmem, w którym dochodzi do pogromów mniejszości narodowych, awanturniczo nastawione wobec sąsiadów i skrajnie proamerykańskie.

Nawet jeśli Noworosja oderwie się od Ukrainy, pozostanie problem awanturniczego państewka galicyjsko-wołyńsko-kijowskiego. Jaką politykę powinna Pańskim zdaniem prowadzić Rosja wobec zachodniej Ukrainy? Czy jest tam jakaś siła, której rządy, z Pańskiej perspektywy, byłyby najlepsze, lub choćby były najmniejszym złem? Czy zachodnią Ukrainę da się wpisać w projekt kontynentalny?

AGD: Całkiem niedawno myślałem, że należy pozwolić kijowskim degeneratom utworzyć ich neonazistowskie państwo w Galicji/na Wołyniu ze stolicą w Kijowie. Niech tam sobie robią, co chcą. Tak, dla Rosji, Polski, Węgier, Rumunii i Słowacji nie byłby to prezent.

Jutro Polacy, Węgrzy, RusiniTeraz jednak, po Odessie, zmieniłem swój punkt widzenia. Przecież te brudasy zamierzają wytępić mniejszości etniczne i już rozpoczęli ludobójstwo Ruskich w Odessie. Proszę spojrzeć na zdjęcia zamordowanych, zastrzelonych, zgwałconych i spalonych żywcem ludzi… Jutro Polacy, Węgrzy, Rusini i oczywiście Rosjanie znajdą się na ich miejscu także w innych częściach Ukrainy.

Jestem zdania, że obecny reżym powinien zostać starty z powierzchni ziemi i żadnej państwowości tym kanaliom pozostawiać nie należy. Na początku należałoby przeprowadzić antyterrorystyczną czystkę na całym terytorium Ukrainy, włączając w to Galicję i Wołyń, dopiero zaś później rozważać kwestię nowych przywódców. Ukraina to dziś to samo co Iczkeria pod rządami Basajewa i Dudajewa. Tu po prostu już nie ma miejsca na kompromisy. Oto teraz Kadyrow młodszy jest prawdziwym bohaterem Rosji i walczy o nasze wspólne eurazjatyckie interesy.

Podobnie na Zachodniej Ukrainie i w Kijowie pojawią się prawdziwi ludzie. I zostaną przywódcami w wielkiej wojnie. Junta, Prawy Sektor, ukraiński nacjonalizm powinny zostać wytępione aż po korzenie. O Czeczenii także mówiono, że nigdy nie stanie się krajem pokojowym i lojalnym. A jednak się stała. I pokojowym, i lojalnym. Na zachodzie Ukrainy zostawimy język. Również w samej Rosji należy popierać ukraińską kulturę i język. To bardzo dobre i ważne, to nasze słowiańskie dziedzictwo. Tymczasem trzeba wcześniej wytępić maniakalnych morderców. Należałoby także ich protektorów, choć nasze ręce nie sięgną ich od razu. Pewnego dnia jednak Waszyngton odpowie za wszystko.

– – RL: Rewolucja na Ukrainie podzieliła środowiska europejskiej „trzeciej pozycji”, część spośród których popiera Prawy Sektor, część zaś Rosję. Co jest Pańskim zdaniem metapolityczną osią tego podziału? Czy chodzi o konflikt idei nacjonalistycznej (suwerenny naród) z ideą imperialną (suwerenny władca), czy może o coś innego?

AGD: To świetne pytanie. W ukraińskim dramacie, z teoretycznego punktu widzenia, dla wszystkich konserwatywnych sił Europy i USA stały się doskonale widoczne dwa czynniki: fundamentalne przeciwieństwo między Trzecią Drogą i Czwartą Drogą; przeważająca rola geopolityki nad klasycznymi ideologiami nowoczesności. Po stronie Rosji, Putina i Eurazji stoją zwolennicy Czwartej Drogi. Po stronie „Prawego Sektora” – zwolennicy Trzeciej Drogi.

Czwarta Droga to podsumowanie analizy ideologicznej historii XX wieku z perspektywy narodowego bolszewizmu, Nowej Prawicy (A. de Benoist), syntezy prawicy z lewicą. To pełne zerwanie z faszyzmem i radykalny antyliberalizm. Przy tym zerwanie z faszyzmem następuje w najważniejszym punkcie: odrzucenia wszelkich form rasizmu, szowinizmu, eurocentryzmu. Tymczasem „Prawy Sektor” to ohydna karykatura historycznego faszyzmu, wyjaskrawiająca najbardziej odpychające jego strony.

Ci, którzy w Europie popierali „Prawy Sektor”, przestali istnieć jako siła rewolucyjna. To pożyteczni idioci i będą oni również w Europie grać tą samą prowokacyjną antyeuropejską i proamerykańską rolę, jak na Ukrainie. Rzecz nie w tym, czy jest się po stronie Kijowa czy Moskwy. Teoretycznie ukraińscy nacjonaliści mogliby okazać się innymi. I wówczas tego argumentu by nie było.

Ze swojej strony zupełnie nie odczuwam żadnej nienawiści do Ukraińców. Wielu z nich było wcześniej zwolennikami Czwartej Teorii Politycznej, Rewolucji Konserwatywnej i tradycjonalizmu. Początkowo myślałem, że możliwy jest ideologiczny sojusz także w bitwie, jak w przypadku templariuszy i islamistów. W dzień ścieramy się honorowo, nocą rozmawiamy o metafizyce. Skoro jednak tylko pogrążyli się oni w neonazistowskiej szowinistycznej rusofobicznej euforii, cały blask intelektualny uleciał z tych degeneratów w pierwszych dniach przewrotu.

Również wielu europejskich przedstawicieli Trzeciej Drogi, zobaczywszy portrety Hitlera i Szuchewycza, krzyże celtyckie i swastyki, zapomniało zupełnie o Niekischu, Imperium, Schmittcie, Guénonie i Evoli i stali się takimi samymi kanaliami. Trzeciej Drogi już nie ma, poza jej brudnymi symulakrami a’la Breivik. To pożyteczni idioci na służbie liberałów. Ścisły sojusz syjonistycznego bankiera Kołomojskiego z przywódcą ukraińskich neonazistów Jaroszem jest symbolem końca Trzeciej Drogi. Odtąd wszyscy, którzy popierają Trzecią Drogę, podczas gdy jest Czwarta, są po prostu marionetkami tych wszystkich kołomojskich bankierów i ich amerykańskich patronów.

Po drugie i nie mniej ważne: w pełni rację mieli Thiriart i wspomniany de Benoist co do wyższości geopolityki nad wszystkim pozostałym. Istnieją tylko dwie partie – atlantyści (USA, świat jednobiegunowy, światowa oligarchia) ieurazjaci (kontynentaliści, świat wielobiegunowy, różne modele ekonomiczne)… Cywilizacja Morza i cywilizacją Lądu. Seapower vs. Landpower. Rosja to Heartland. Ten, kto jest przeciwko Rosji, jest przeciwko Eurazji. Kto jest przeciwko Eurazji, ten jest za cywilizacją Morza. Jest atlantystą i instrumentem w rękach atlantystów.

Nawet jeśli nie lubicie Rosjan lub są wam obojętni, zgodnie z prawami geopolityki, powinniście być po stronie Eurazji. Tylko tędy wiedzie droga do świata wielobiegunowego. Putin – to Heartland. Wszystko to jasno widział Haushofer. Wie o tym zresztą każdy geopolityk.

Dlatego dziś nadszedł koniec Rimlandu, podwójnej tożsamości Europy, jako strefy brzegowej. Jeśli Europa chce być biegunem, chce być europejską Europą, musi być z Rosją. Żeby stać się wolną. Jeśli nie wybierze ona Rosji, będzie nią manipulowała cywilizacja Morza, i stanie się ona przedmiotem polityki amerykańskiej.

Nie ma Trzeciej Pozycji, nie ma podwójnej tożsamości geopolitycznej. To kryzys, wybór, rozdzielenie duchów. To geopolityczny i ideologiczny Sąd Ostateczny. Po prawej są eurazjaci, po lewej atlantyści. Ci zaś, którzy nie są ani zimni ani gorący, i nie chcą dokonać wyboru, ci od tej pory pozbawieni będą jakiejkolwiek podmiotowości.

Zachód to czysta cywilizacja antychrystaJest to także prawdą w odniesieniu do Polski; jeśli nie z Rosją, to z Waszyngtonem. Ale jak tu mówić wtedy o jakimkolwiek Chrystusie Europy? Naprawdę nie widzicie, że Zachód to czysta cywilizacja antychrysta? Geniusze polskiej tożsamości, w szczególności Hoene-Wroński i inni polscy mesjaniści, świetnie to rozumieli.

Tak, Polacy są inni, niż Rosjanie. I między nami było wiele nieporozumień. Często my, Rosjanie, byliśmy nie tylko nietaktowni czy też niesprawiedliwi wobec Polaków, ale też zbrodniczy. To smutne, ale tak właśnie jest. Rywalizowaliśmy jednak ze sobą niemal jak równi, i były momenty, kiedy to Polska brała nad nami górę. Polacy byli na Kremlu. Czuli się na Rusi, jak w domu. Mimo wszystko, trzeba znaleźć siły by to przezwyciężyć. Z nacjonalistami ukraińskimi się to nie udało. Niestety. To po prostu degeneraci.

Jestem przekonany, że w przypadku polskich patriotów wszystko będzie inaczej. Choć na pewno degeneratów i w Polsce nie brakuje, tak jak i w samej Rosji pełno jest nacjonalistów-degeneratów. Również bowiem w Rosji są pokraki popierające „Prawy Sektor”, jakkolwiek dziwacznie by to nie zabrzmiało. To właśnie koniec Trzeciej Drogi. Nie tylko dla Europy, ale również dla Polski i dla Rosji.

– – R.L. Gdy piszę te słowa, wiele wskazuje na to, że kijowska junta zniszczy republiki ludowe na wschodzie Ukrainy przy militarnej bierności i politycznej bezradności Moskwy, ludność rosyjskojęzyczną może zaś spotkać los Serbów w Kosowie. Czy obecne wydarzenia na Ukrainie przekreślają, Pańskim zdaniem, projekt eurazjatycki? Czy Rosja, mając na zachodzie wrogą sobie Ukrainę, miałaby w przewidywalnej przyszłości szansę na odwrócenie w jakiś sposób tej klęski? Czy jest możliwa podmiotowa politycznie Rosja, o statusie choćby regionalnego mocarstwa, bez przyjaznej sobie Ukrainy? Czy też kolejnym etapem po zwycięstwie Majdanu w Kijowie będzie „Majdan” w Moskwie i koniec władzy Putina?

AGD: Jestem przekonany, że Rosja nie odda Południowego Wschodu. Jest ku temu wiele powodów. Głównym jest ten, że odżegnując się Południowego Wschodu, Rosja utraci Krym. Zaś procesy rozpadu w samej Rosji rozpoczną się nawet wcześniej. W dzisiejszych okolicznościach, potrzebne jest nam pełne zwycięstwo i usunięcie junty, po prostu żeby zachować status samodzielnego suwerennego państwa. Putin kategorycznie tego nie chciał. Koszty będą kolosalne, jednak Waszyngton postawił nas wobec takich radykalnych okoliczności. Narzucił nam tę wojnę, i nie mamy innego wyjścia, jak ją wygrać.

Zatrzymać Rosję na Południowym Wschodzie może tylko przewrót państwowy. Putin jest realistą i nie może nie rozumieć, że pozostawienie wszystkiego takim jakie jest na Południowym Wschodzie, oznacza podpisanie na samego siebie i na swoją politykę wyroku śmierci. I ma pan rację: jeśli nie usuniemy junty i nie wygramy wojny, w kolejnym etapie szósta i piąta kolumna w samej Rosji, jednocząc się, rozpocznie realizację ukraińskiego scenariusza w Moskwie.

Putin świetnie to rozumie.

– – RL: Pytanie zupełnie poboczne: 2 lutego odbyły się w Gagauzji referenda w sprawie prawa do samookreślenia i orientacji geopolitycznej, w których zwolennicy orientacji prorosyjskiej odnieśli wyraźne zwycięstwo. Miałem okazję uczestniczyć w misji obserwacyjnej w czasie tych referendów i przekonać się na własne oczy, że władze Gagauzji znajdują się pod wyraźną i nie zawsze zamykającą się w formach zgodnych z prawem presją władz w Kiszyniowie. Na naszym portalu ukazały się też wywiady i tłumaczenia tekstów polityków gagauskich (między innymi baszkana Michaiła Formuzała), którzy wyrażają poglądy prorosyjskie, eurazjatyckie i konserwatywne kulturowo. Czy Gagauzja istnieje w jakikolwiek sposób w rosyjskiej świadomości geopolitycznej i co Pan osobiście myśli o jej przyszłości?

AGD: To delikatna kwestia. Rozumiem dążenie narodu gagauskiego do samostanowienia i jego niechęć do środowiska dzisiejszej Mołdowy, gdzie dominuje proamerykańska elita. Nie sądzę jednak, byśmy wyczerpali wszystkie argumenty w Mołdowie i że naród Mołdowy popiera jednogłośnie kurs proatlantycki. Jest raczej na odwrót. Ponadto, Rumunia, pomimo swojej atlantyckiej liberalnej elity, coraz bardziej zwraca się w stronę Rosji, zdając sobie sprawę że wartości narodowe i odrodzenie tożsamości rumuńskiej nie dadzą się pogodzić z atlantyzmem i liberalizmem.

Dlatego, popierając Gagauzów, nie śpieszyłbym się z radykalnymi krokami. Mołdowa to kraj prawosławny. Rumunia także. Jesteśmy sobie nader bliscy geopolitycznie i kulturowo. Mamy wspólne interesy na Bałkanach. Integracja Kiszyniowa z Bukaresztem, który w gruncie rzeczy wcale tego nie pragnie, nie rodziła by żadnych obaw, jeśli Rumunia wyszłaby z NATO i, co byłoby pożądane, z Unii Europejskiej. A nie jest to takie całkiem niemożliwe. Jestem tu jednak stronniczy, ponieważ szalenie lubię rumuńską filozofię, kulturę i tradycję. Dlatego jestem rumunofilem i w żadnych okolicznościach nie chciałbym zaostrzenia stosunków pomiędzy Rosją i Mołdową (oraz Rumunią).

Problemem nie jest dążenie narodów do narodowej samoistności, ale posługiwanie się tym sprawiedliwym pragnieniem dla celów atlantyckich. Gdy tylko Kiszyniów zwróci się w stronę kontynentalnej geopolityki, wówczas zarówno problem gagauski jak i naddniestrzański widziane będą w zupełnie innym świetle. Nawiasem mówiąc, w Mołdowie pojawia się obecnie wielkie zainteresowanie Czwartą Teorią Polityczną, eurazjatyzmem, wielobiegunowością.

Moje książki są przekładane i ukazują się w dużych nakładach. Czytane są również w Gagauzji. Należy poszukiwać rozwiązania eurazjatyckiego – Mołdawianie, Rumuni, Gagauzi, Rosjanie, Polacy, Węgrzy, Słowacy, Bułgarzy, Grecy, moi ukochani Serbowie – wszystkie etnosy Europy Wschodniej w składzie Bloku Kontynentalnego. Dla każdego znajdzie się miejsce. To kwitnąca złożoność.

– – RL: Dziękuję za rozmowę.

– – –
rozmowę przeprowadził i przekładu na język polski dokonał: Ronald Lasecki.

Tłumaczenie pytań na język rosyjski: Weronika Kaniszczewa).

[1] Gleb Olegowicz Pawłowski (ur. 1951) – rosyjski „technolog polityczny”, prezes Fundacji Efektywnej Polityki, odpowiadał między innymi za kampanię wyborczą Wiktora Janukowycza w 2005 roku, uważany za przedstawiciela liberalnych technokratów w rosyjskiej elicie władzy.

[2] Aleksandr Stalewicz Wołoszyn (ur. 1956) – ekonomista, liberalnych technokrata. W latach 1999-2003 stał na czele Administracji Prezydenta FR.

[3] Władysław Juriewicz Surkow (ur. 1964) – karierę zaczynał w sektorze bankowym i medialnym, od 1999 r. związany z obozem władzy. Władysław Surkow jest autorem pojęcia „suwerenna demokracja” uważanej za jeden z ważniejszych elementów doktryny politycznej Putina.

[4] Na Placu Błotnym w Moskwie zbierała się w latach 2011 i 2012 rosyjska liberalna opozycja domagająca się ustąpienia Władimira Putina.

[5] Michaił Maratowicz Friedman (ur. 1964) – rosyjski biznesmen i aferzysta, członek rady nadzorczej koncernu „Alfa-Grupp”, działacz Rosyjskiego Kongresu Żydów i donator wielu inicjatyw żydowskich. Podobnie jak Ihor Kołomojski, Friedman jest z pochodzenia urodzonym na Ukrainie Żydem.

Reklamy

52 uwagi do wpisu “Dugin: Waszyngton odpowie za wszystko

 1. Dugin:
  Jestem zdania, że obecny reżym ( kijowski- mój dopisek) powinien zostać starty z powierzchni ziemi i żadnej państwowości tym kanaliom pozostawiać nie należy. Na początku należałoby przeprowadzić antyterrorystyczną czystkę na całym terytorium Ukrainy, włączając w to Galicję i Wołyń….

  W Rosji elita także jest atlantycka, tylko Putin jest inny. To prawdziwy Rosjanin. ……

  Putin otoczony jest przez tych, których my nazywamy „szóstą kolumną”.

  Nie są to jego przeciwnicy, tylko jego zwolennicy, są jednak włączeni w zachodnie sieci wpływu. Są to liberałowie, starający się zachować związki z USA. Jest to także skorumpowana elita, posiadająca konta bankowe na Zachodzie. Dokonują oni systematycznego sabotażu. Stanęli po stronie Putina przeciw jego otwartym wrogom, przeciwko piątej kolumnie. To właśnie oni nadzorowali stosunki z Ukrainą, na przykład Gelman, Pawłowski[1]. Na Kremlu wcześniej nadzorowali je Wołoszyn[2], Surkow[3] i Miedwiediew. Dziś ostro występują oni przeciwko Putinowi, po stronie zaś junty i Placu Błotnego[4]……
  ————————–
  Kto Putinowi dobrał to otoczenie, tą szósta kolumną o której Dugin mówi że to nie jego przeciwnicy, tylko zwolennicy działający przeciwko, ale jako zwolennicy
  Kto Putinowi dobiera jednym słowem ludzi, on sam, Merkel, czy może papież Franciszek?

  Szósta kolumna zwolenników, sabotażystów, posiadająca konta na Zachodzie i wszystko zwolennicy Putina

  Ale sobie dobrał towarzystwo zwolenników

  Polubienie

 2. Dugin
  Zatrzymać Rosję na Południowym Wschodzie może tylko przewrót państwowy. Putin jest realistą i nie może nie rozumieć, że pozostawienie wszystkiego takim jakie jest na Południowym Wschodzie, oznacza podpisanie na samego siebie i na swoją politykę wyroku śmierci. I ma pan rację: jeśli nie usuniemy junty i nie wygramy wojny, w kolejnym etapie szósta i piąta kolumna w samej Rosji, jednocząc się, rozpocznie realizację ukraińskiego scenariusza w Moskwie.
  —————————
  Za kilka dni zobaczymy czy Putin to rozumie

  Polubienie

 3. Kilka komentarzy z prawica.net;

  Ten Dugin, to taki nasz Korwin. Śmieszy tumani przestrasza. 🙂 Dugin ma mieszać ludziom w głowach. To jeden z elementów wojny. Im bardziej ludzie otumanieni, tym łatwiej ich podbić. 🙂

  Czytałem, dość dawno temu, że dzieła Dugina są lekturą obowiązkową na rosyjskich uczelniach. O dziełach Korwina tego powiedzieć się nie da.

  O dziełach Korwina tego powiedzieć się nie da.

  Zamiast dzieł wystarczy jeden „wolny rynek”

  Natomiast sam Dugin to taki Mackinderowsko-Bułhakowowsko-Sołżenicynowo-Konecznowski bełkot na użytek obecnej władzy. Musi czymś wytłumaczyć schodzące ze sceny I świata wielkie niegdyś imperium. Za 10-15 lat na Syberii będą Chiny, Rosjanie być może będą zmuszeni sprzedawać gaz po 100 dolarów za 1 tys. m3. Obecnie PKB Rosji jest na poziomie… Włoch, a 60% wpływów (50,2% węglowodory) budżetowych to sprzedaż surowców… Zupełnie jak jakiś Zair!

  Za 10-15 lat … panie, z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać, że Rosjanie za dolary gazu sprzedawać nie będą (w rozumieniu dolarów już nie będzie – mój dopisek)

  W Rosji elita także jest atlantycka, tylko Putin jest inny.

  bowiem biedaczek…

  …otoczony jest przez tych, których my nazywamy „szóstą kolumną”.

  Mówiąc krótko, po raz kolejny mamy do czynienia z dobrym carem-batiuszką, który jest okrutnie flekowany przez złych bojarów, podłych doradców i przewrotną dworską kamarylę.

  Polubienie

 4. Zgadzam się z analiza Admina,tym bardziej ,ze takich „pisarzy” i ich książki tłumaczone na jezyki obce wcześniej odpowiednio się szkoli i mianuje.
  Dugin to taki „podkład muzyczny” do NWO ,wiec ludzie NIE DAJCIE SIE ZWODZIC szczególnie tym,ktorzy w swych opracowaniach ,mowach ,zapewnieniach a nawet apelach nie uzywaja takich slow jak „zyd,niemiec,bolszewik”.

  Jasne to dla was PATRIOCI POLSCY ?
  Przeciez o smrodzie nie mowi się ze to sa pachnidła,choc niektórzy powiadają : tu jakos brzydko pachnie.

  Polubienie

 5. Spolegliwy
  Wiele slow wyrasta z okreslonego srodowiska. W polskim zaglebiu gorniczym mozna uslyszec wyrazenie: gornik w koplani musi byc splegliwy a nie madry. To znaczy taki na ktorym mozna polegac. Wschodnia Ukraina ma dwie szczegolne nacje wyrosle albo w kopalniach lub na stanicach kozackich. Takie spolecznosci cenia sobie nade wszystko zaufanie pomiedzy jej czlonkami. Kijowska satrapia spragniona jest wojny a zwlaszcza jej wynikow. Przeciwko separatystom wystawia nowoczesny sprzet wojenny. A co sie stanie gdy Kozacy zamiast uzywac podobnej broni i sposobu zaczna swych przeciwnikow spolegliwie obdzierac ze skory i posypywac sola. Wolni najmici szukajacy przygod nie beda rozczarowani.

  Polubienie

 6. Dugin nie byłby taki zły, gdyby nie te jego ciągoty do evoliańsko, guenowsko-benoistowskich zboczeń. Jak facet, który ma się przyczyniać do wzrostu znaczenia słowiańskiej Rosji może pożytecznie działać skoro wyżej ceni pseudointelektualne, akademickie masturbacje jakimiś wymysłami rodem z Paryża, Rzymu, czy Berlina? Chyba dlatego Putin odsunął go od siebie, by przestał mu robić wode z mózgu tym swoim bełkotem 🙂

  Polubienie

 7. Polecam, ale tylko dla uwiarygodnienia mojej powyższej opinii zaznajomienie się z jego PT4 czy jakoś tak. Chodzi o czwartą teorie (drogę) polityczną.

  Polubienie

 8. Adm, no to napisz, jak byś na miejscu Putina zrobił. Ja nie wiem, jak można być „wiernym Polsce suwerennej” i jednocześnie plwać na Wschód. Jak widać, Rosjanom Putin pasuje. To dlaczego nam miałby przeszkadzać? naszym problemem nie jest Putin, naszym problemem są nasze władze. Czy nie tu należało by przesunąć środek ciężkości naszej uwagi i naszego działania? Rosjanom ma prawo podobać się co innego, a mimo to możemy żyć w przyjaźni. Jakie to ma znaczenie, jak Rosja będzie wyglądać za parę lat? Dla nas jest ważne, jak my wyglądać będziemy. Rosjanie mają duszę, Ducha Narodu. Polacy się skundlili i dlatego na Rosjan poszczekują. Czas, byśmy i my, Polacy, odzyskali własne dusze i obudzili Ducha Narodowego w nas.

  Pozdrowienia dla Braci Rosjan!

  Polubienie

 9. „nana” co się z Toba dzieje ?
  Gdzie Admin pluje i na kogo ???

  Admin,TY ,inni,ja to co myslimy to piszemy i chyba wolno nam widzieć zlo i dobro i mierzyc je „swoja miara” i doświadczeniami.
  Ja u admina zauważam NIEUFNOSC ,która może mieć rozne podloze .
  Dam swoj przykład rodzinny.
  Urodzilem się w samym srodku IIWS,i majac tylko mglawe wspomnienia prawie 3-latka pamiętam jak przez mgle autentyczna z wojny scene na naszym podworku gdzie czerwonoarmiejcy urządzili sobie w naszej wiosce postoj w pościgu za Niemcami początkiem 1945 r. ,
  U nas akurat rozstawili sobie kuchnie polowa zaszlachtowali skads przyprowadzona krowe i ja oprawiali,gotowali,smazyli ,pichcili,zas moi Sp.rodzice bez oporu się temu przyglądali (spróbowali by się sprzeciwić !) aby tylko stodoly i stajni nie podpalili.
  Kiedy już sobie pojedli zachciało się im pic i gulac przy harmoszcze jednego z soldatow.
  Jeden z „bohatirow” tej imprezy (jak opowiadal mi ojciec gdy już ja byłem oficerem i wspominając historie i wyzwolenie rodzinnie),tenze soldat podpity (zdazyli już swoja norme dzienna wojenna spitru wypic) przystawil pepesze do ojca piersi i uslyszal „dawaj horilku”.
  Ja w tym czasie byłem jako najmłodszy na reku matki,ktora podeszla ze mna do tego zolnierza i (podobno ) cos zakrzyknela.
  Natomiast pijany bolszewik oddal serie z automatu w powietrze , na wskutek czego ojciec mój chwycil za lufe (być może,ze nawet w czasie tej serii) i tylko pchnal tego pijaczynę w piers z tym automatem a następnie wiedzac,ze seria kolejna może być oddana w jego kierunku czmychnąl za zabudowania i w otwarte pole .
  Na szczescie wśród tej grupy znalazl się oficer,ktory natychmiast zareagowal i dal rozkaz pojmać tego „bohatira” po czym odwieźć go w poleconym kierunku dla takich jak ten pijak.
  Malo tego tenze oficer przeprosil matke ucalowujac jej dlon i uspokoil pozostale nasze starsze rodzeństwo wystraszone i placzace rozdając jakies suchary.
  Ja tylko pamiętam strzaly chyba pierwszy raz w zyciu i placz nas wszystkich.
  Ojciec nie dowierzając ruskim z którymi przecież walczyl pod zaborem austraiackim (rocznik 1895) kiedy to został inwalida wlasnie postrzelony w IWS przez Rosjan pojawil się noca gdy ruscy już odjechali na Zachod.
  Dlaczego podalem ten przykład,bowiem ludzie WSZYSCY maja pewne uprzedzenia do narodow tych lub innych,takie miał tez mój ojciec ,może i takowe ma tez admin tego portalu.
  Pisze również dlatego o tym ,ze proszę pamietac,ze każdy oficer to nie szeregowiec czyli zwykly zupak ,czy jak inni nazywają trep.
  Rosyjscy oficerowie ,także niemieccy we większości byli kulturalnymi wykształconymi ludzmi,byly tez i sa bestie po dziś dzień !

  Mamy bestie naszych czasów .

  Polubienie

 10. Wojna Chin i Rosji to mokry sen neokonów. Ale tylko i wyłącznie sen. Chińczycy nigdy w życiu by nie ryzykowali swojego dziedzictwa, kultury dla jakiegoś skrawka terenu na Syberii! Rosja posiada arsenał termonuklearny. Nim jakiekolwiek Chińskie rakiety udeżyłyby w cokolwiek wartościowego na terenie Rosji, to Bejing i inne miasta byłyby w gruzach. Jeśli ktokolwiek myśli że posuneliby się do tego kroku – biorąc pod uwagę fakt że Tajwan który jest tysiąckrotnie bardziej bezbronny niż Rosja, w dodatku nie posiada broni jądrowej – nadal nie został nawiedzony przez PLA – jest po prostu oderwany od rzeczywistości.

  Polubienie

 11. Majac na uwadze sklonosci i sposoby sklocania ludzi i calych narodow przez SZMULI i SZWABOW WSZYSTKO JEST MOZLIWE w dzisiejszej CYWILIZACJI SMIERCI ,w której zycie ludzkie jest warte worka plastikowego na zwloki !

  Do tego trzeba wiedzieć ze w/w potrafią dobrze grac i udawac przyjaciol a w odpowiednim momencie wbic noz/bagnet w plecy lub podac truciznę ,także zaszczepic trucizna,odpowiednio spreparować zywnosc i napoje (przygladnij się ich korporacjom) !!!

  IM BARDZO ZALEZY ABY NARODY NIE PRODUKOWALY WLASNEJ ZYWNOSCI i LEKARSTW – I.G.FARBEN NADAL ZYJE i TRUJE !

  POLACY UPRAWIAJCIE CHOCBY NA NAJMNIEJSZYM SKRAWKU ZIEMI WLASNA ZYWNOSC !

  IDZCIE NA NIE STRUTE LAKI i LASY PO LEKI Z BOZEJ APTEKI,PIJCIE RUMIANEK,LIPE,MIETE zamiast swinstwa w każdej coli lub strutego piwska na recepturze szwabsko-szmulowej !

  Chcesz zyc ?
  Nie pij i nie jedz obcego NIC !

  Polubienie

 12. Nana
  Nie atakuję Rosjan, ani Rosji.
  Nie mam też żadnych uprzedzeń do Rosji i Rosjan.
  Miałem spore nadzieje na to, że Putin będzie tym mężem stanu i przywódcą narodu rosyjskiego który wyprowadzi go z chaosu po Gorbaczowie i Jelcynie i będzie prowadził politykę która uczyni z Rosji kraj w pełni suwerenny i bezpieczny od knowań i agresji Waszyngtonu.
  I wszystko wskazywało na to, że właśnie takim politykiem będzie.
  Zatrzymał rozpad kraju, zrobił porządek z czeczeńskimi bandami, uporządkował sprawy gospodarcze, wszystko szło w jak najlepszym kierunku i szłoby nadal, gdyby nie polityka amerykańska Busha, Brzezińskiego, Obamy.
  W odniesieniu do tej polityki się pogubił. Co więcej wydaje się że odniesione na polu gospodarczym sukcesy pomieszały mu w głowie. Zaczął robić z siebie showmena, pupeta pajaca. Wydawał się nie dostrzegać tego co szykowali Amerykanie na Ukrainie. Albo jego administracja nie ma żadnych służb wywiadowczych, albo raporty tych służb były przez niego ignorowane.
  To on i nie kto inny odpowiedzialny jest za to co się stało i dzieje na Ukrainie.
  To że Janukowycz był terroryzowany przez Zachód to jedno, ale był też straszony przez Putina. Putin zamiast powiedzieć do Janukowycza, zduś to barachło na majdanie bo będziesz miał kłopot. Mówił mu – nie nadużywaj siły bo okrzykną cię mordercą a ja ci wówczas nie pomogę i zginiesz jak Kadafi
  W takim położeniu Janukowycz, jak się okazało tchórz i niedołęga nie był w stanie zdecydować się na żaden stanowczy krok. Gdy jednego dnia Berkut rozgonił majdan, to drugiego dnia Janukowycz zmienił ministra spraw wewnętrznych i od tej pory Berkut jedynie zbierał ciągi.
  Jak się skończyła taka polityka Janukowycza i Putina wszyscy wiemy.
  Nana, co bym zrobił na miejscu Putina?
  Pod pozorem olimpiady w Soczi ściągnął bym do Rosji kilka, kilkanaście tysięcy młodych bezrobotnych chłopaków z Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Cypru, Włoch z ofertą pracy jako murarzy, cieśli, kelnerów, służb porządkowych i ochroniarskich. Ale faktycznie przeszkolił, tak jak tych młodych banderowców z Ukrainy szkolili w Polsce i na Litwie, na bojówkarzy. Po przeszkoleniu pół roku później mielibyśmy powstania ludowe w Grecji, Hiszpanii i Portugalii, Włoszech, a jakby było tego mało to i w Irlandii.
  Jednym słowem w całej europie.
  Rosja byłaby bezpieczna i żaden z polityków czy to w Brukseli, czy Waszyngtonie nie myślałby o Ukrainie, a jedynie jak ratować własne d….y
  To samo przecież mówi Dugin, robić zachodowi kolorowe rewolucje tak jak to robi zachód.
  Ale Putin nic nie robi, a może wpadł w panikę jak Janukowycz?
  Przecież zachód też go straszy, też może mieć w Hadze sąd za Politkowską za, Czeczenię, za ,,napaść” na Gruzję

  Polubienie

 13. Zgoda Adminie i ty to widzisz tak a nie inaczej ale Putin jest wyżej i ma inny punkt widzenia.
  Przypuszczam,ze zarówno Putin jak i Obama „obaj sa w kleszczach szmuli”,obaj dobrze wiedza co ich czeka i to od tych ,którzy sa najbliżej nich ,to nie sa slepcy,to dobrzy aktorzy wiedzący kto jest ryzyserem sztuk w których przyszlo im grac role pierwszoplanowe.

  Jestesmy bohaterami ale na swoich krzesłach ,które roznia się od krzeseł prezydenckich.

  Co nie widzimy czym i jak strasza Putina i Obame choćby w malym nieposluszenstwie ?
  Malo tego – na jaki lep ich biora,nawet zony/rodziny w to mieszają.
  Nie takie to proste być prezydentem.

  Jest jednak z tego wyjście choć dość skomplikowane i niebezpieczne, a mianowicie POLACZYC SILY i CHWYCIC SMOKA OD OGONA i OD PYSKA !

  Co ty na to „analityku adminie” (przyznam,ze dobrze analizujesz) ?

  Polubienie

 14. Gutek
  przejrzyj yellow page w USA i Kanadzie i odszukaj gdzie aktualnie mieszkają córki Putina.
  I od razu będzie wiadomo o jakich sankcjach (wizowych) się jedynie mówi, a czym szachują Putina

  Polubienie

 15. Adm, ze swojego punktu widzenia masz rację. Ale co to jest ten Twój punkt widzenia? Ja bardzo dobrze rozumiem, o co Ci chodzi. Ale mam zaufanie do Putina, ponieważ to w jego rękach zbiegają się nitki. Ja nie mam nawet paro procentowej wiedzy o tym, co się naprawdę dzieje a Putin ją ma. Też nie podoba mi się, że Putin współpracuje z „oligarchami”. Ale z kim ma współpracować? Czy biedny oznacza uczciwy? Czy tylko mało zaradny? Albo wręcz głupi? Nie oszukujmy się, nie każdy jest orłem, nie każdy ma kryształowy charakter tylko dlatego, że jest biedny. W ogóle nie wiemy, jak zachowali by się obecnie biedni w momencie, gdyby biedni być przestali i nie można zagwarantować, że byłoby to mniejsze nieszczęście niż obecnie.

  Jakiś czas wahałam się, szukałam jakiegoś punktu zaczepienia to tu, to tam. W końcu musiałam się zdecydować i zdecydowałam się na to, że jestem za zjednoczeniem Słowian. Jestem za sojuszem z Rosją. Jestem za współpracą z Rosjanami. I tego będę się trzymać do czasu, aż na pewno będę wiedziała, że się mylę. A to oznacza zaufanie do Putina i jego polityki. Każdy ma prawo samodzielnie określić swoje stanowisko. Moje ja określiłam jasno i jest to moja świadoma decyzja. Teraz nie jest czas, by być niezdecydowanym, bo to oznacza wspieranie zła, panującego nad światem.

  Putin ma pod sobą setkę milionów ludzi. Każdy człowiek z innym charakterem. Każdy człowiek z innymi dążeniami, innymi celami. Każdy człowiek reagujący w zależności od okoliczności.
  W jak sposób chcesz, Szanowny Adminie, to ujednolicić i to tak, żeby Putin mógł za to ponosić odpowiedzialność? Przecież najpierw musiałby Putin mieć możliwość i zamiar wszystkich sobie w jakiś sposób podporządkować, by im następnie dać jednolitą dyrektywę i oczekiwać pożądanych efektów. Czy Ci się to z czymś kojarzy?

  Zostawiając stosunkowo dużą swobodę decyzji każdemu człowiekowi Putin naraża się na częściowe „porażki”, ale za to zyskuje podniesienie świadomości całego społeczeństwa rosyjskiego. Ludzie pozbawieni możliwości decyzji są co prawda łatwiejsi do rządzenia, ale nie rozwijają się jako ludzkie istoty i są przez to podatne na indoktrynację.

  Zobacz, Szanowny Adminie, jak to jest z dziećmi: dziecko pozostawione w kwestiach decyzji sobie samemu nabije sobie co prawda mnóstwo guzów, narobi sobie multum siniaków, łez morze wypłacze i zbuntuje się przeciw światu nie raz. Ale wyrośnie z takiego dziecka człowiek świadomy, potrafiący podejmować samodzielnie decyzje i mający w sobie siłę ponoszenia odpowiedzialności za własne czyny.

  Ja widzę, że Rosjanie są właśnie w fazie już po nabijaniu guzów i siniaków, w końcowej fazie morza łez i przejmują świadomie odpowiedzialność za siebie a co za tym idzie, i za własny kraj.

  Nie wiem, dlaczego Putin wysłał swoje córki za Zachód. Nie wiem, czy ja na jego miejscu też bym to zrobiła. Z drugiej strony, jego córki są ludźmi wolnymi i nie sądzę, żeby Putin wysyłał je tam na siłę. Jeżeli chciały by one zostać w Rosji, to by przecież zostały. Dzieci nie są własnością rodziców i rodzice nie mogą dziećmi dowolnie dysponować.
  Putin przewodząc Rosji ma przecież jakiś prestiż, ma kasę. I to jest normalne. Rosja jest bogatym krajem i jeżeli Rosjanom to nie przeszkadza, to przecież Polacy nie powinni Putinowi w portfel zaglądać, bo to nie nasza sprawa.

  Czy Putin miałby żądać od własnych córek, by te ubrane we włosiennice żyły niczym nimfy pląsające po syberyjskich gajach i żywiące się nektarem kwiatków? One są przecież kobietami, ludźmi z krwi i kości i mają swoje własne wyobrażenia o swoim własnym życiu. Jeżeli Putin kasę posiada, a przecież posiada, bo czemu by i nie? – to przecież jest jasne, że będzie on wspierał swoje własne dzieci. Jest to jego prawo jako rodzica i nie podlega to żadnej ocenie osób trzecich.

  Putin dba o to, żeby wszyscy Rosjanie mieli dostatecznie dużo jedzenia, żeby mieli mieszkania i pracę. To jest jego kredo polityczne i on to realizuje. A że przebiega to w różny sposób? A w jaki ma przebiegać? Putin nie jest w stanie zrobić wszystkiego osobiście, więc posługuje się w tym celu innymi ludźmi. I ci inni ludzie mają swoje własne cechy osobowościowe, własne doświadczenie życiowe i własny styl pracy. I na to Putin wpływu mieć nie może i mieć nie będzie.
  To, co robi Putin – tak uważam – to jest jakaś forma czekania na to, by do grupy mogli dołączyć także i ci najsłabsi. To znaczy, w marszu sprawdza się równanie do najsłabszego, ale w życiu politycznym czy gospodarczym byłaby to katastrofa dla wszystkich. Więc czekać należy, aż ci głupi nieco zmądrzeją i ci słabi nieco się wzmocnią. I to według mnie robi Putin.
  Nie jest ważne, czy ludziom za granicą się to podoba. Ważne jest jedynie, czy Rosja stanie się krajem silnym, obywatelskim monolitem potrafiącym niekoniecznie przez wojnę bronić swoich spraw.
  A ja, jeżeli zdecydowałam się obdarzyć zaufaniem Putina i jego politykę, trzymam się tego. Putinowi jest to przecież obojętne. Ale ja mam jasną linię postępowania i mogę dzięki temu jasno określać swoje własne stanowisko.

  Polubienie

 16. Kolejny raz przyklask tak dla nany jak i admina za logiczne myslenie .
  Czy stronnicze i wyreżyserowane nie wiem,poczekam na dalsze madre wywody.

  Od siebie dodam,ze nie mam zamiaru interesować się corkami Putina,tym bardziej,ze każdy jest kowalem swego losu.
  Jezeli ktoś chce się bawic w dziennikarstwo sledcze,to jego wola.

  Zyjemy w trudnych ale ciekawych czasach i skupmy się na SPRAWACH NASZYCH – POLSKICH,badzmy gotowi na odparcie wroga,ktory nasila ataki na nas.

  Dlatego ja zaopatrzyłem się jako obywatel USA w bron dla własnej obrony,wlasnie cwicze tak jak wielu Amerykanow do tarczy na wlasnej posiadlosci,w USA sa inne prawa gdy ktoś ci wtargnie na twa posiadlosc.
  Wam w Polsce chyba na to nie pozwola,chyba ,ze podrzuca wam bron aby się wzajemnie wybijać ale paly nikt nie zabrania wam mieć pod reka.

  Tak jak wcześniej pisałem do majdanu w Polsce wszystko gotowe.
  Nie poddajcie się prowokatorom,nie wychodzcie na ulice,choc jak wam od lat wpajają,ze sa wasze a ich kamienice.
  POLKO/POLAKU BADZCIE ROZSADNI,ZAGRAZA WAM WIELE !

  Polubienie

 17. Nana
  Ja z kolei już zaufania do Putina nie mam. Uważam wręcz, że sobie nie radzi, boi się , może dostał nawet rozwolnienie.
  Z Ukrainą dał się ograć jak mały dzieciak
  Ukrainę zajęli Niemcy i Amerykanie bez wojny.
  To się w głowie nie mieści.
  Nigdy w historii Rosji nie zdarzyło się coś podobnego.
  Moskwę palili Tatarzy, Litwini, Polacy, Francuzi ale nikt, nigdy bez oręża nie ograł kniaziów i carów tak jak ograli Amerykanie Putina.
  Tylko patrzeć jak szurną go z Kremla

  Donieck i Ługańsk już jako Ludowa Republika prosi o przyjęcie do FR a Pieskow Putina na to:
  Moscow in no rush to respond to Donetsk People’s Republic plea for accession (RT)

  (tłumaczenie) Moskwa nie spieszy się z odpowiedzią na prośbę Republiki Donieckiej

  Jak to ocenić?

  Polubienie

 18. Pol zartem,pol serio – drogi Adminie nie posadzaj mnie , ja przecież tez Amerykanin a
  Ukraine nie zajalem .
  Ja nie siegam po cudze ,choć i tu możesz mi „dokopać” ,ze Indian napadłem i zagarnalem ich ziemie.
  Ja zas kupiłem to (autentycznie ) po Zydzie,ktoremu za nie wyplacalnosc zajal „te wlosci” bank,zas Zyd gdzies prysnal może jest już w Polsce ?
  Musialem dużo smieci po nim wywieźć,ktore do lasu wysypywal.

  Nie piszmy,ze Ameryka,ze Amerykanie – piszmy dokładnie : ZYDZI AMERYKANSCY, NATURALIZOWANI ,STALI SIE AMERYKANAMI i ONI RZADZA AMERYKA,AMERYKANSCY GOJE SA IM PODDANI.

  Dziwi mnie tylko,ze sa w Ameryce AfrykoAmerykanie a nie używa się choćby takiego mianowania jak ZydoAmerykanie .

  Polubienie

 19. Adm, każde posunięcie niesie ze sobą konsekwencje. Gdyby było łatwo przyjąć Donieck i Ługańsk, to przecież by to Putin zrobił. Może w interesie Rosji jest, by te republiki zostały w Ukrainie? Kto to wie? Nie wiem, dlaczego uważasz, że Amerykanie ograli Putina. Od zawsze żydzi chcieli mieć dla siebie Krym, by się tam urządzić, mieć swoje państwo. Czy uważasz, że Putin po to Krym wziął, by żydom go oddać? W takim razie ataki Zachodu na Putina są pozorowane. Czy aż tak by musieli ludzi oszukiwać? Ja na Putina nikogo nie namawiam. Przedstawiłam tylko swoje stanowisko.

  Polubienie

 20. Kim jest Putin
  Zgaduj zgadula to jedna odpowiedz, druga to – po owocach go poznacie- a jaka jest pewnosc, ze to jego owoce? i ktos mu je przypisal? i tak w nieskonczonosc. Poniewaz, mieszkaniec kraju, swiata pragnacy wyrazac opinie o zyciu politycznym musi je na czyms bazowac wiec wnioskowanie z zalozen bardziej ogolnych o i ich czesciach daje wieksze prawdopodobienstwo aby zblizyc sie do prawdy niz idac za zwyklym chybil trafil. Wladcy zwykle przynaleza do pewnych dynastii, do ideii, ktore popieraja przez wiele kadencji, przynaleznosc do grupy panujacej i temu podobne. Idac takim tokiem rozumowania mozna zalozyc, ze Putin to ktos podobny to Gorbaczowa i Jelcyna. Za Gorbaczowa ZSRR imperium zostalo rozwalone przykladnie w nieprzykladny sposob: pewnego ranka Gorbaczew spojrzal przez okno i zobaczyl, ze imperium sie rozpadlo, skoro tak to zmieniono flage i troche wiecej. Jelcyn puscil wszystkich z torbanim z wyjatkiem kilku wybrancow, coz ubostwo nie hanbi. No i wreszcie Putin gracz nad gracze lecz kogo wygrana? ludnosc Rosji topnieje w oczach ale zolnierzy pelno. To sa ostatnie roczniki urodzone przed putinowcami. Rosja ma mniej ludnosci niz Bangladesz. Cos w tym jest albo Rosjanki nienawidza wlasnych dzieci albo Moskwa. Wszystko inne to czcze gadanie.

  Polubienie

 21. podobieństwo Putina do Gorbaczowa czy Jelcyna kończy się na przynależności do tej samej płci.
  Gorbaczowa z Jelcynem łączy to, że Gorbaczow produkuje wódkę, a Jelcyn pije wódkę.

  W Rosji problem demograficzny jest opanowany i zaczyna się więcej rodzić ludzi niż umierać. To, że Rosja ma mniej ludności niż Bangladesz nie jest żadnym argumentem, bo my z kolei mamy mniej ludności niż Rosja. I co z tego wynika? U nas mając 80. 000 – a tak! żołnierzy i – dla ułatwienia – 40 mln ludzi jeden żołnierz przypada na 500 osób. Na pewno nie jest to powód do chwały a nawet skromnego zadowolenia. Dla przypomnienia i porównania, armia polska za PRLu liczyła 800.000 czynnego żołnierza. Czyli na jednego Syna Narodu przypadało do obrony 50 osób, z czego połowa to żołnierze w rezerwie. Można się było bronić i czym się bronić. Ale oddaliśmy walkowerem.

  Zastanawiające jest, że co rusz pojawia się jakiś ktoś, kto troszczy się o Rosjan, o to czy mają co jeść, czy mają dosyć wojska albo ludności. A co tego kogoś to obchodzi? Czy nie należy zainteresować się tym, czy my, tu w Polsce, mamy dość wojska? czy u nas rodzi się wystarczająca ilość dzieci? czy nie ma u nas żebraków i głodujących?

  Ponieważ można śmiało założyć, że tym ktosiom dobro Rosji na sercu nie leży, a jest przeciwnie, widać że agentura szuka zajęcia gdzie się da.

  Polubienie

 22. Rosja wymierajacy narod
  Rosjanie nie tylko, ze wymieraja ale sa w czolowce wymierajacych narodow. Czesto w statystykach odnosnie Rosji i przyrostu naturalnego nie ma podzialu na etnicznych Rosjan i muzulmanow wiec to pozwala na dodatkowe manipulacje by ukrykc krytyczna sytuacje ludnosciowa Rosjan. Powtarzajace sie demograficzne dane odnosnie Rosji to:
  Ilosc obywateli rosyjskich w Rosji w 1991 r – 148 milionow
  Ilosc obywateli rosyjskich w Rosji w 2014 r – 142 miliony
  Prognoza obywateli rosyjskich w Rosji w 2050 r – 107 milionow
  Analizujac panstwowe dotacje na dzieci w Rosji mozna dojsc do wniosku, ze praktycznie na dziecko muzulnanskie panstwo wydaje wiecej pieniedzy niz rosyjskie.

  http://worldpopulationreview.com/countries/russia-population/

  Polubienie

 23. „Gdyby było łatwo przyjąć Donieck i Ługańsk, to przecież by to Putin zrobił. Może w interesie Rosji jest, by te republiki zostały w Ukrainie?” – gdy Putin przyłączy te oraz inne republiki wschodniej i południowej Ukrainy do Rosji to pozbawi się tym samym możliwości wpływania na pozostałą część Ukrainy, przejęcie Krymu było łatwiejsze ponieważ stacjonowały tam wojska rosyjskie więc można było łatwiej zabezpieczyć i przeprowadzić referendum po przez stosunkowo łatwe odcięcie półwyspu krymskiego od reszty Ukrainy. Przejęcie tego półwyspu było koniecznością ze względu na flotę czarnomorską tam stacjonującą, natomiast przejęcie ługańska czy doniecka nie jest już tak ważne(nie ma tam floty rosyjskiej czy wojsk lądowych) więc może poczekać, choć powiem szczerze że bez pomocy rosyjskiej te republiki się długo nie utrzymają przy życiu, a żydo-banderowski reżim w Kijowie nie uzna ich niepodległości i dalej będzie je pacyfikował.
  A co do ktosi „mających na sercu dobro Rosji” to niech pilnują własnego nosa, Rosja nie jeden raz wyszła już z opresji, więc może pozwólmy im prowadzić politykę tak jak chcą aby była prowadzona.
  „Nie wiem, dlaczego Putin wysłał swoje córki za Zachód” – żeby się przekonały na własne oczy czym zgniły zachód pachnie.
  Co do sprawy wywoływania majdanów na zachodzie to powiem szczerze że Rosja jest jeszcze na to za słaba, najlepiej gdyby zrobiliby to w porozumieniu z Chinami czy Iranem, ale prawdę mówiąc nie po to banksterzy kazali dokonać kontrolowanym przez siebie służbom specjalnym całej serii zamachów terrorystycznych na zachodzie, nie po to kazali wprowadzić swoim marionetkom politycznym ustawy typu patriot act czy NDAA ograniczające prawa obywatelskie i traktujące każdego obywatela jako potencjalnego terrorystę i dające prawo do jego aresztowania i wsadzenia do paki bez oskarżenia, sądu i wyroku, nie po to podległe im służby typu NSA prowadzą różne programy podsłuchu, nasłuchu, inwigilacji, szpiegowania, podglądania przez wszędobylskie kamery żeby jakaś banda wyrostków finansowana przez Putina albo kogokolwiek innego zrobiła im byle majdan w ich własnym ogródku. Taki majdan skończył by się tak szybko jak by się zaczął, spałowani, rozjechani czołgami, zagazowani, być może potraktowani jeszcze jakimś działem dzwiękowym albo inna bronią będącą w arsenale natowskim, aresztowani, oskarżeni o terroryzm czy działalność szpiegowską na rzecz Rosji, Chin czy Iranu, wtrąceni do Guantanamo albo bóg wie gdzie jeszcze, nie mieli by żadnych szans na zrobienie takiego bajzlu jak ci w Kijowie. A w Polsce to już w ogóle władzuchna nie musiał by nic robić, wystarczy że napuścili by na ewentualnych sponsorowanych przez Rosję majdaniarzy odmóżdżoną propagandą antyrosyjską i antykomunistyczną młodych „narodofcóf”, pisdzielców, moherowe berety, kiboli i innych krzyżaków i było by po majdaniarzach. Po prostu banksterzy obecnie trzymają kraje zachodnie w zbyt mocnym uścisku żeby organizować tam jakiekolwiek majdany, trzeba poczekać aż zachód poważnie załamie się gospodarczo wtedy wybuchnie chaos, żydo-służby będą zajęte czym innym, szanse na powodzenie takiego majdanu będą większe.

  Polubienie

 24. „podzialu na etnicznych Rosjan i muzulmanow” – nie rozumiem, to muzułmanie są narodem? Po za tym co za różnica czy Rosjanie będą w większości wyznawać islam czy prawosławie, przecież to jeden i ten sam żydzizm od abrahamiczny, ważne jest aby wspólnie wspólnie walczyli przeciwko banksterom i ich pomagierom, marionetkom politycznym i najemnikom.

  Polubienie

 25. „Ukrainę zajęli Niemcy i Amerykanie bez wojny.” – oni jej nie zajęli, im sie tylko zdaje że ją zajęli, co widać po tym że zwyczajnie nie mają kontroli nad południowo-wschodnią Ukrainą, po za tym Niemcy czy „amerykanie” to tylko użyteczni idioci, najemnicy i mięso armatnie służące banksterom w ich wojenkach czy rewolucyjkach, Ukrainę „zajęli” koczownicy przy pomocy najemników różnej maści i tylko dla siebie, społeczeństwa zachodu będą miały z tego gówno.

  Polubienie

 26. Przeczytałem wywiad Laseckiego z Duginem i zwróciłem uwagę na jedno zdanie: tegoż ostatniego:

  „Trzeciej Drogi już nie ma, poza jej brudnymi symulakrami a’la Breivik. To pożyteczni idioci na służbie liberałów. Ścisły sojusz syjonistycznego bankiera Kołomojskiego z przywódcą ukraińskich neonazistów Jaroszem jest symbolem końca Trzeciej Drogi. Odtąd wszyscy, którzy popierają Trzecią Drogę, podczas gdy jest Czwarta, są po prostu marionetkami tych wszystkich kołomojskich bankierów i ich amerykańskich patronów.”

  Moje MG pytanie – a gdzie jest Druga Droga, o której zarówno Lasecki jak i Dugin starają się nie mówić, „bo nie wypada o czymś takim mysleć”?

  Pozwolę sobie przypomnieć, że powrót, do wciąż obecnej – w postaci pomników Marksa, Lenina oraz Dzierżyńskiego i to nie tylko na Białorusi oraz wschodzie Ukrainy ale i w centrum Moskwy, nie mówiąc już o interiorze Rosji – DRUGIEJ DROGI, to jest to to, co proponował swej ojczyźnie zmarły przed 8 laty były radziecki dysydent, Aleksandr Zinowiew, autor terminu „sovok” czyli człowiek sowiecki. Ale przypuszczał on, już przed 22 laty, gdy tłumaczyłem jego artykuł dla szwajcarskiego „Revue Immobiliere” na język polski, pod tytułem „Od liberalnego komunizmu do totalnej mafii”, że niestety potrwa to wiele dekad zanim rozum powróci do Moskwy.

  A o Putinie to słyszałem opinię opinię oficerów w stanie spoczynku byłego ZSRR, którzy w trakcie Kongresu Słowiańskiego Kongresu w Mińsku w 2009 roku dali mi swoja gazetę z wielkim tytułem „PUTIN BIEDA NASZA”. Putin nie zostałby najpierw premierem, w drugiej połowie 1999 a następnie p.o. prezydentem Rosji 1.01.2000, gdyby nie byłoby nań odpowiednich „haków”. I tutaj przypomnę, że we wrześniu-październiku 1999 miały miejsce w Rosji ogromne zamachy terrorystyczne – w Wołgodońsku zginęło prawie 300 osób, Tymi zamachami ewidentnie „utorowano” drogę do prezydentury Władymira Putina,kosztem kandydatury popieranego, przed tymi zamachami przez znakomitą większość mieszkańców Rosji doświadczonego polityka Jewgenija Primakowa, który pragnął odbudowywać „drugą drogę”.

  Polubienie

 27. gdyby Primakow nadawał się w obecnych warunkach na premiera Rosji, to by nim został. Co daje chciejstwo, wiemy wszyscy dobrze. Gdyby Primakow miał zaplecze, miał wsparcie, miał wśród ludności odpowiednią bazę, no to może i premierem by został. Ale przecież widać, że on się nie nadawał. Bo premierem nie jest.
  Sugerowanie, że Putin miał z zamachami w Rosji cokolwiek wspólnego jest ciosem poniżej pasa. Takie rzeczy należy móc udowodnić, a nie opierać się na przypuszczeniach, bo są to sprawy bardzo poważne.
  To nie Rosja nie nadaje się do „drugiej drogi”, lecz druga droga nie nadaje się do obecnych warunków geopolitycznych. A także ludzie nie są tacy sami, jak jeszcze 30 lat temu. Świat się zmienia, ludzie się zmieniają i to nie ludzi należy do okoliczności dostosowywać, lecz okoliczności do ludzi. Gdy ludzie będą inni, to i okoliczności inne będą.

  Jak to się stało, że WPS ma w czołówce
  SOLIDARNI Z PREZYDENTEM WŁADIMIREM PUTINEM
  I WŁADZAMI FEDERACJI ROSYJSKIEJ […]

  a co drugi Formowicz usiłuje podkopywać wiarygodność Putina? Przecież z takimi anty putinowskimi poglądami można punktować na innych portalach i zbierać hołdy. Co więc szukają tu ludzie, którzy szkalują Putina?
  Czyżbyśmy mieli być solidarni z Rosją bez Putina? A jest taka? Czy więc mamy solidarni z Rosją nie być? No więc z kim mielibyśmy solidarni być? z I z r a e l e m ?
  czy nasz związek ze Słowianami na polegać na tym, że są to Słowianie po jakimś przesiewie? czyli z niektórymi Słowianami się solidaryzujemy, a z innymi już nie?
  To po co zawracać głowę?
  Czy nie uczciwiej jest postawić sprawę tak, że solidaryzujemy się wyłącznie z tymi, z którymi mamy ochotę wybiórczo się solidaryzować i nie bawimy się w żadne wielkie hasła?

  I to ma być walka o wolną Polskę? zaczyna być śmiechu warte…

  Polubienie

 28. Nie dało się odbudować drugiej drogi, ponieważ była ona w całkowitej rozsypce. Druga droga zakładała podbicie świata, albo totalną przegraną, jedno albo drugie. Na skutek wciągnięcia przez USA w wyścig zbrojeń, którego nie wytrzymała stało się to drugie. A ten Primakov to mi cosik „pachnie” naszym Kwachem, co to ludzie widzieli w nim tego, który zawróci Polskę do poprzedniego systemu, albo przynajmniej częsciowo go przywróci. Jak wiemy nic takiego się nie stało, a liberalizacja została jeszcze bardziej pogłębiona.

  Polubienie

 29. „Czyżbyśmy mieli być solidarni z Rosją bez Putina? A jest taka?”
  A dlaczego miała by nie być? Coś nisko cenisz zdolności i talenty naszych sąsiadów.
  Dla przykładu ci dwaj pomagają wielu ludziom, nie biorą za to srebrników, nie handlują ojczyzną, nie kumają się z „wielkimi” tego świata. Czysta oddolna inicjatywa, tak wiem, wy czerwońce tego właśnie nienawidzicie najbardziej. Dla was po prostu musi być jakiś palant oddelegowany z centrali żeby wszystko pilnował i dyktował, jak ludzie mają swoim życiem kierować.

  Polubienie

 30. Nana
  spokojnie. Putin nie jest świętym ( w sensie wiary katolickiej) i nie jest królową W. Brytanii której ustawowo nie wolno krytykować.
  Ponadto Putin to nie Rosja, a jedynie prezydent Rosji
  Ani ja, ani markglogg pod banerem na froncie strony się nie podpisywaliśmy
  Brak we mnie wiary w Putina za jego małą aktywność, kolosalne a zbędne wydatki , brak reakcji na sankcje Obamy, robi raczej wrażenie chłopca do poszturchiwania a nie prezydenta wielkiego kraju i wielkiego narodu.
  Moje oceny nie wypływają z niechęci do niego, lecz z tego co robi i czego nie robi jako prezydent

  Polubienie

 31. Nie wiem dokładnie jak miała by wyglądać „druga droga” Primakowa, ale myślę, że tak jak „zreformowana druga droga” Jaruzelskiego i Rakowskiego, czyli cała władza w ręce żydostwa. Primakow, to czystej krwi żyd.

  Polubienie

 32. brawo nana, zdaje się, że co niektórzy aż błagają by Putin spie…ił ostatnią szanse uratowania Słowian przed zagładą.

  Putin, ma wyraźnie gdzieś beczki wody ognistej, cały czas podsuwanej Rosjanom przez globalnych czubów. Doskonale wie, że musi rozgrywać na 100 lat do przodu, a codzienne dzisiejsze tragedie zostawia nam samym. Widać to wyraźnie po Ukrainie. Taktycznie kopie po parchatych ryjach ale nie leci z workiem po cukrze i nie robi huku na daremno.

  Zdaje się że Putin już ma całą zachodnią andysyjonistyczną opozycje po swojej stronie.

  Doskonale Putin wie, że tych psycholi można pokonać tylko globalnie.

  Adeem , albo jesteś pryszczatym gimbusem albo nie wiem co…

  Polubienie

 33. Putin,to,Putin tamto ,zas Zyd z Niemka robia swoje .

  Politykierzy !
  Dawniej mawiano :
  Na polityce trzeba się znac ,no i jedni się znaja drudzy chcą się znac ale większość dajmy na to w Polsce polityke ma tam gdzie slonce nie dochodzi.

  Uspokojcie się,nie podniecajcie,odpocznijcie trochę od komputera w zdrowym miejscu a później starajcie się zauwazyc co wam LEJA lzemedia i straszaki.

  Dla przykładu Tusk ostrzega przed powodzia,Komorowski prawie jak hrabia czuje się dobrze na palacach i osiagnal to co chciał,polityka za niego interesują się jego doradcy.
  Kandydaci do jewroposlowania przebierają nozkami i doczekać się nie mogą wyborow ,zas wy tylko o Ukrainie i Putinie ,co było ,jest i będzie .

  To nie nasze problemy i nasz wpływ na to co się tam dzieje jest zerowy.
  Zajmijcie się problemami naszymi POLSKIMI,wiec podsune propozycje wlascicielom portalu :

  Dajcie ludziom zakladac na portalu własne tematy,zobaczycie jak zmieni się portal.

  Idac wzorem tu tylko „moskiewskiej dawnej PRAWDY” zbyt mocno zaczyna portal brzydko pachniec.
  Faktycznie kto pierwszy raz wchodzi na portal i widzi „czolowke portalu”, potem pyta mnie : to „lone ruskie ?” —–
  Ja odpowiadam nie ,polskie ,ale ruskich lubimy za to ,ze Zydom i Niemcom się nie poddają do konca,po pewnym czasie ich gonia.

  Na to pytajaca/pytający znowu wierci mnie : I co tym razem tyz ich pogonią ?
  Ja na to – jednych tak a drugich nie ,bo to dzisiaj trudniej ich rozpoznać ,to nie to co kiedyś bywalo.Dzis Zyd i Niemiec lepiej się maskuje,nawet wzenia się w rodziny tubylcow !
  Co to nie widzicie,ze im, tym najwyższym nawet baby (pewnie zydowki) podstawiają,co nie dziwota, bo dawnieji nie jeden krol polski tez miał kochanke zydowska – gdzie diabel nie może tam babe podsyła .
  No i tak się ten swiat kreci.

  Polubienie

 34. A ja powiem Szanownemu Państwu, że nareszcie należy zacząć podstawiać w miejsce wstydliwego obecnie słowa „proletariat” słowo „goje”, czyli potomkowie „znienawidzonego przez Boga” biblijnego Ezawa-Edoma, a w miejsce zapomnianego obecnie słowa „kosmopolityczna burżuazja” popularne na tym forum słowa ‚ponadnnarodowe żydostwo’, syjoniści, banksterzy, itp., I że należy powrócić, w kontekście takiego rozszerzenia znaczeń, do idei walki mniej bogatych, ale bardziej psycho-fizycznie sprawnych „gojów”, z hiper-burżuazją pasożytującą na głupocie (także narodowej, vide banderowcy). Bez takiego marksistowskiego zrozumienia rzeczywistosci nic pozytywnego im nie wyjdzie z międlenia frazesami o zdołowaniu, np. Polski przez przez z definicji obłąkanych chciwością Żydów i ich naśladowców.

  Technika tak ma, że glajszachtuje ludzi, jako jedyny wyznacznik ludzkiej wartości pozostawiając pieniądz. (Sławne amerykańskie „jeśli jesteś taki mądry, to pokaż mi ile masz pieniędzy”.) I jedyny system, który potrafił złamać NOWOCZESNĄ DOMINACJĘ PIENIĄDZA to był system marksistowski, całkowicie aktualny do realizacji także i w dzisiejszych czasach.(rozmawiałem na ten temat przed kilkunastu laty z moimi dobrze wykształconymi kolegami w Szwajcarii).

  Jak się nie chce tego wiedzieć to pozostaje onanizacja się tzw. „geopolityką” (vide A. Dugin) . Reżymy dzielą się na tzw, WOLNORYNKOWE (oparte na obłędzie sztucznie podsycanej chciwości handlowo-korporacyjnego Burgergesellshaft) i ORGANICZNE, z konieczności CAŁOŚCIOWE, o obżydzanej obecnej nazwie TOTALITARNE, w których każdy ma obowiązek coś robić dla tzw. KOMUNY (niem. Gemainshaft). Do powrotu do której trzeba starać się dążyć. Przecież ten pęd obecny Ukraińców ze wschodu oraz południa, tego „frontowego okraju”, do „Matiuszki Rossiji”, to nic innego jak wymarzony przez Karola Marksa powrót do przed-biblijnego, przed handlowo-Abrahamowego Matriarchatu.

  Polubienie

 35. Pieniadze w rekach głupich to bardzo niebezpieczna bron !
  Dzis za pieniądze głupcy zrobia wszystko !!!

  Jak myślicie,co się stanie gdy gotowka zniknie z obiegu, a jak widzimy global do tego pędzi ?!

  Polubienie

 36. cyt.: „Technika tak ma, że glajszachtuje ludzi, jako jedyny wyznacznik ludzkiej wartości pozostawiając pieniądz.”

  Jak to ostatnio zabawnie zauważyła matka mego znajomego:
  „dzisiaj jedna z drugim prędzej dali by sobie piczkę i jaja publicznie ogolić – niźli pozwolili cały ten szmelc odebrać…”

  ps. co zaś tyczy się zamachów przeprowadzonych pod fałszywa flaga na terenie Rosji pod koniec ubiegłego stulecia – to te wyprzedziły o kilka lat Nowy Jork.

  cyt.: „Jak to się stało, że WPS ma w czołówce
  SOLIDARNI Z PREZYDENTEM WŁADIMIREM PUTINEM
  I WŁADZAMI FEDERACJI ROSYJSKIEJ […]”

  Też chciałbym to wiedzieć…

  15 Styczeń 2014 napisałem:

  „zjudaizowana Ameryka w tym swym zacięciu, w niszczeniu komunistycznej Rosji (plus pozostałych państw UW) nie wzięła jednego pod uwagę,
  że ta planowo niszczona i upodlona,
  mogłaby w przyszłości odrodzić się już w nowej, równie prymitywnej jak USA, formie…

  Bo za taką, tak naprawdę, ukrywającą się dziś za fasadą z prawosławia, można uznać nowy twór – Rossiya,
  tylko że ten spłodzony, pośrednio przez USA – frankenstein, tak łatwo zniszczyć już nie będzie…”

  Polubienie

 37. Chichy Don – powiesc Michala Szolochowa
  Wschodnia Ukraina obecnie ma wiele wspolnego z Donem oprocz cichosci. Sto lat temu kozaczyzna z nad Donu znalazla sie w wirze historycznym gdy wojny, nie ze byly one im obce, wtargnely na jej ziemie wraz z rewolucja wykluta w bankach nowojorskich, planach niemieckich i zydowskiego wszedobylstwa. Przenoszenie duszy kozackiej to sztywnego systemu musialo byc i bylo procesem dramatycznym. Ponownie te same stepy otrzymuja i teraz doze cywilizacji z tych samych rak jak kilka pokolen wczesniej. Wraz z nia idzie GMO, kajdany z zaswiatow. Dramat sie zaczyna pod nazwa walki kultury zycia z kultura smierci.

  Polubienie

 38. Coś ostatnio za dużo specjalistów od siedmiu boleści się znalazło co to zachciewa im się wypominać co ma zrobić Putin, czego jeszcze nie zrobił, gdzie rzekomo popełnił błąd, szukają jakichś bzdurnych powiązań z zachodem, na siłę wciskają go do obozu globalistów, przypisują rzeczy których nie popełnił albo na których popełnienie nie ma wystarczających i przekonywujących dowodów. To jest chyba jakiś nowy i specyficzny sposób osaczania Putina, podobnie zresztą postępowano jak bombardowano Libię, też pojawiały się brednie że Kaddafi jest żydem i na siłę go wciskano w ramiona globalistów co z prawdą miało niewiele wspólnego, w podobny sposób postępuje się z Łukaszenką też biadoli się o jego rzekomym żydostwie i bóg jeden wie jeszcze czym. Powiem szczerze że to zaczyna być pomału nudne, a nawet żałosne, my oddaliśmy kraj bez jednego wystrzału bandzie złodziei, szczycimy się tym(przynajmniej ta część społeczeństwa bardziej odmóżdżona propagandą medialną) że osiągnęliśmy „wolność i demokrację”, nic kompletnie z tym nie robimy po za gadaniem i narzekaniem i jeszcze mamy czelność wypominać innym jak powinni prowadzić politykę, co powinni zrobić, czego nie powinni robić, jak powinni postępować. Może dajmy spokój Putinowi niech prowadzi politykę po swojemu a zainteresujmy się własnym podwórkiem.
  „gdyby Primakow nadawał się w obecnych warunkach na premiera Rosji, to by nim został” – właśnie, to że facet był popularny o niczym nie świadczy, u nas też różni złodzieje byli i są popularni i co z tego, nawet gdyby został prezydentem to nie wiadomo jak by skończył i czy by sobie poradził.
  „Brak we mnie wiary w Putina za jego małą aktywność, kolosalne a zbędne wydatki , brak reakcji na sankcje Obamy, robi raczej wrażenie chłopca do poszturchiwania a nie prezydenta wielkiego kraju i wielkiego narodu.” – a kim ma być? Stalinem czy może Leninem? Obaj to krwawi rzeznicy i imperialiści, czy Putin też ma taki być?
  Co do zamachów w Rosji to skąd wiadomo że to Putin za nimi stał? A może było to robione w żeby skompromitować środowisko KGB/FSB, zwalić winę na nich, aby potem móc pozbyć się tych służb i odtworzyć je na warunkach zachodu i przy pomocy ludzi podstawionych przez zachód? Po za tym zamachy w Rosji robione są przez spółkę CIA/Mossad w celu zwalania winy za nie na władze Rosji aby potem był pretekst do pierdolenia o „dyktaturze” w Rosji oraz w celu destabilizacji samej Rosji.

  Polubienie

 39. Jesli dobrze zrozumiałem, mieszkający obecnie w USA „Gutek”, używając terminu CYWILIZACJA ŚMIERCI (ROZUMU) miał na myśli CYWILIZACJĘ PIENIĄDZA, wzorowo zrealizowaną właśnie w giga-kraju, w którym aktualnie mieszka i w którym płaci podatki, podtrzymujące nie tylko giga-armię USA, ale i „robiące na zawał” giga-banki USA, zapewniające tzw. globalizację NIE ZNAJĄCĄ LITOSCI i MILOSIERDZIA !

  Polubienie

 40. cyt. „przemex”:
  „Coś ostatnio za dużo specjalistów od siedmiu boleści się znalazło co to zachciewa im się wypominać co ma zrobić Putin, czego jeszcze nie zrobił,…”

  A oto lista, czego „FIRMIE-FSB” kontrolowanej przez Putina, udało się już dokonać pod tzw. „fałszywą flagą”… :

  1. 31\8\1999 – zamach w centrum handlowym należącym do Czeczena Umara Dżabraiłowa- Moskwa (śmierć poniosła 1 osoba, 40 zostaje rannych)

  2. 4\9\1999 – wybuch przed blokiem mieszkalnym (w większości zamieszkanym przez rosyjskich żołnierzy…) w Buknajsku – Dagestan (śmierć poniosły 64 osoby, 146 zostaje rannych)

  3. 9\9\1999 – ładunek wybuchowy niszczy budynek mieszkalny w Moskwie (śmierć poniosło 94 osób, 164 zostaje rannych)

  4. 12\9\1999 – ładunek wybuchowy niszczy budynek mieszkalny w Moskwie (śmierć poniosło 119 osób)

  5. 17\9\1999 – ładunek wybuchowy niszczy budynek mieszkalny w Wołgodońsku (śmierć poniosło 17 osób)

  6. 8\8\2000 – zamach bombowy na stację moskiewskiej kolei podziemnej (śmierć poniosło 13 osób, ponad 100 zostaje rannych)

  7. 9\5\2002 – eksplozja bomby w dagestańskim Kaspijsku, w czasie parady z okazji zakończenia drugiej wojny światowej (śmierć poniosło 43 osób, ponad 300 zostało rannych)

  8. 23\10\2002 – atak „terrorystyczny” na moskiewski teatr w Dubrowce (śmierć poniosło 130 osób-zakładników)

  9. 3\9\2004 – biesłańscy „terroryści” przejęli szkołę w Biesłanie (śmierć poniosło 339 osób)

  Tę powyższą niepełną listę dokonań „Firmy” (ze znakiem jakości szkoły Y.Andropova) można łatwo sprowadzić do jednego wspólnego mianownika:

  cyt. za M.G. :
  „Ale przypuszczał on (Aleksandr Zinowiew), już przed 22 laty, gdy tłumaczyłem jego artykuł dla szwajcarskiego „Revue Immobiliere” na język polski, pod tytułem „Od liberalnego komunizmu do totalnej mafii”, że niestety potrwa to wiele dekad zanim rozum powróci do Moskwy.”

  Polubienie

 41. „A oto lista, czego „FIRMIE-FSB” kontrolowanej przez Putina, udało się już dokonać pod tzw. „fałszywą flagą”… ” – a skąd wiesz że zrobił to Putin i „firma” FSB? Równie dobrze mógł te zamachy zaplanować i wykonać zachód przy pomocy terrorystów/dżihadystów kaukaskich kontrolowanych przez zachodnie służby specjalne w celu destabilizacji Rosji, szczególnie zamachy w Biesłanie czy na Dubrowce. Propagandowe zachodnie żydo-media zwaliły winę za te zamachy na FSB i Putina w celu jego kompromitacji i pokazania że jest „dyktatorem” i kompromitacji samego FSB, jako że żydostwo od rozpadu ZSRR dążyło do likwidacji KGB/FSB ale im nie wyszło, ostatnie zamachy w Wołgogradzie też są robotą zachodnich spec służb przy użyciu islamskich radykałów.

  Polubienie

 42. O! jest lista! i to ma być dowód? durny Polak może uważać Rosjan za równie durnych. Ale przecież nie oznacza to, że Rosjanie durni są. Oznacza to tylko, że są durni Polacy.
  Listę przedstawił. No no! i to w obronie Narodu rosyjskiego, jak widać. Czy Rosjanie poznają się na takich pełnych poświęcenia dla nich Polaków? – przypuszczam, że wątpię. Zwyczaj mordowania swoich mają żydzi. Ale na pewno nie Rosjanie. Zawodowi politycy latami całymi zgłębiają tajniki tego fachu, a tu proszę! ciach, trach i jest lista. I nawet jest wyznaczony dyżurny winny. Jakie to proste, to rządzenie światem! dać ludziom dyla i już będzie Ziemia planetą ogólnej szczęśliwości. Brrrrrr!!!!

  Polubienie

 43. @nana,

  odpowiem Tobie po „chińsku”… jeśli chcesz być szczęśliwa przez jeden dzień – upij się, jeśli chcesz być szczęśliwa przez rok – wyjdź za mąż, jeśli chcesz być szczęśliwa przez całe życie – załóż sobie ogródek…

  Począwszy od śmierci (zabójstwa) Stalina i przejęciu władzy przez wrogą mu frakcję chruszczowowską, w ZSRR jak i w całym bloku państw socjalistycznych dokonuje się stopniowa liberalizacja Systemu w kierunku, mówiąc językiem Zinowiewa, gangsteryzacji Rosji.
  Gdzie dla zachowania pozorów, z wierzchu polukrowanej w tym celu odradzającym się prawosławiem.
  Putinowi sterowanemu zza kulis, a przygotowywanemu starannie od lat, przypadło w udziale zadanie odgrywania na tzw. scenie politycznej jedynie roli komedianta. Zresztą w mediach przez lata kreowanego na krzepkiego Ojca-Wodza Narodu.
  KGB kompletnie zatraciło swój pierwotny charakter. W okresie transformacji stało się areną walk między sobą agentów o wpływy (głównie biznesowe) w nowo wyłaniającym się układzie.
  Natomiast wspomniana przeze mnie wyżej seria zamachów (były również niudane) dokonanych pod fałszywą flagą, była jedynie brutalną drogą do zagwarantowania sobie władzy.
  Nic tak nie spaja Narodu jak strach czy poczucie zagrożenia. „Chłopcy” stworzyli problem – a następnie zaproponowali błyskawiczne jego rozwiąznie. Tym sposobem przechytrzyli swoich wewnętrznych, a byłych postkagiebowskich kolegów-rywali.

  Polubienie

 44. „Począwszy od śmierci (zabójstwa) Stalina i przejęciu władzy przez wrogą mu frakcję chruszczowowską, w ZSRR jak i w całym bloku państw socjalistycznych dokonuje się stopniowa liberalizacja Systemu w kierunku, mówiąc językiem Zinowiewa, gangsteryzacji Rosji.” – a za Stalina „słoneczka narodów” to co był raj? Masowe wywózki, deportacje, przesiedlenia, prześladowania, rozstrzeliwania, czystki w wojsku, partii i innych organach władzy, niczym nie uzasadniony terror, bezsensowne poszukiwanie szpiegów i tropienie spisków na życie „słoneczka narodów” katowanie ludzi w więzieniach i obozach koncentracyjnych, wywoływanie klęsk głodu a nawet mordowanie potencjalnych konkurentów do władzy, rządy żydo-bolszewików/leninowców/stalinowców pochłonęły dziesiątki milionów istnień ludzkich włączając w to ofiary rewolucji „bolszewickiej” zrobionej za żydowskie pieniądze i wojny domowej . Takiej gangsteryzacji Rosji jak za Lenina, Trockiego, „polaka” Dierżyńskiego i innych zbrodniarzy a potem Stalina nie było nigdy wcześniej(nawet za niemieckich carów nie było aż takiego terroru) ani pózniej. Dodam jeszcze że gdyby Hitler nie był taki głupi i gdyby nie stosował terroru wobec ludności zamieszkującej podbite przez Niemców tereny ZSRR oraz gdyby traktował jeńców po ludzku to Rosjanie sami dla Hitlera z uśmiechem na twarzy wyrżnęli by żydo-bolszewików w pień a głowę Stalina zanieśli by na bagnetach do Berlina i złożyli w prezencie Hitlerowi.
  Tak że dobrze że usunięto Stalina jeżeli rzeczywiście go zabito a nie zwyczajnie zdechł i (zdestalinizowano) odżydzono (przynajmniej częściowo) aparat władzy w ZSRR, dopiero po 1956 roku Rosjanie zyskali jako taki wpływ na władzę w ZSRR, zakończył się też masowy ich ubój przez reżim żydo-stalinowski. A liberalizacja systemu zaczęła się w czasach rządów agenta banksterów Gorbaczowa.

  Polubienie

 45. Podwojne brawa dla „przemex i nana” w przewadze nad filozofia M.G. i jego studenta „dyl-a” !

  KLA,KLA,KLASZCZE (obecnie to modne nawet w kościele podczas kazania) !!!

  Teraz do Pana Marka G. po wywolaniu mnie :

  Gutek w USA został ZWOLNIONY z TAX-PODATKOW (uuuuuurrraaaaa !) ,
  bo jego emeytura miesieczna wynosi piecest czterdzieści dziewiec dolarów x 12 m-cy = 6,588.oo $/rok
  Zrozumial Pan Doktor (?) – USA/Ameryka ma litość na takimi „dorobkiewiczami” naturalizowanymi obywatelami jak ja i chwala jej za to,
  Gutek na wojny amerykańskie NIE PLACI podatkow ale tax przy zakupie towarów nawet zywnosci tak .

  Natomiast w Polsce dla mnie nie ma już takiego miłosierdzia ,bo mój stary portfel emerytalno wojskowy pozbywany jest setki jakiegoś dla mnie nierozpoznanego podatku z oficerskiej majorowskiej emerytury wynaszacej około tysiąc pięćset złotych (ponoc jeszcze polskich),
  czyli SZMULE w POLSCE miłosierdzia nade mna nie maja a przecież to tez tylko
  około trzysta $/m-c co przy przejściu na emeryture amerykanska musialem zglosic urzędnikowi i licząc dalej zyje w Ameryce za (lacznie obie emerytury polska i amerykanska)
  za osiem i pol stowy dolcow/zielonych na miesiąc na amerykańskiej niwie .

  Malo tego w Polsce biora sobie jeszcze z tej „wysokiej pensyjki ” bez mojej zgody jakies ubezpieczalnie ,z których przecież nie korzystam,no bo i jak,do Polski leczyc się nie jezdze ,sa tez jeszcze inne jakies zawile potracenia i zostaje niewiele ponad tysiączek i co mam isc do Tuska z pytaniem i pytac : JAK Z TEGO ZYC plemierze w dodatku gdzie w Polsce czy Ameryce ?
  W USA mam wybor placic ubezpieczenie zdrowotne czy nie,wiec wybrałem nie,no bo i z czego ?
  Postanowilem nie chorować,nie badac się a zyc ,po co mam rozpieszczać lapiduchow amerykańskich,zas polskich nie dopadnę ,bo za daleko .

  Nawet jak już emigrantom polskim polacza emerytury ( już taka robota idzie po cichu) to i tak moje obie wypracowane emerytury (polska wojskowa i amerykanska robotnicza fizyczna) nie dadza pulapu do obowiazku opłacania podatkow/tax obowiązujących w USA takie starowiny jak ja ,zas w Polsce zdzierają skore z każdego co mi wiadomo ale ponoc po uzyskaniu 75 lat dodatek pielęgnacyjny jako ochlap rzucają staruszkom.

  GDZIE i JAK ZYC – OT FILOZOFIA !

  FILOZOFIA ZYCIA GOJA .

  Co do banków zgadza się – wszędzie jedni i ci sami – STARA LICHWA MA SIE DOBRZE !

  Z cywilizacja śmierci to jeszcze prostsza sprawa –
  MASZ PIENIADZE i SIEDZISZ CICHO TO ZYJESZ,
  NIE MASZ PIENIEDZY TO DO PIACHU lub KREMACJI !
  Pomoze ci w tym nie tylko rząd, wladza ,ubezpieczalnie, szpital,hospicja,domy opieki/starcow,przyjaciele a nawet wlasna rodzina .

  Sa pytania ?
  Odpowiem na kazde doityczace mnie i mych pogladow na swiat i ludzi.
  Bywa,ze do bolu jestem szczery i żadne tajemnice mnie już nie obowiazuja.
  Raz kozie smierc .

  SZMULOSZWABIA MA SIE DOBRZE !
  Ale niech zywi nie traca lez i nadziei !!!

  Alleluja i do przodu jak mawiają „rydzowniki”.
  Najlepszym lekarstwem jest uśmiech nawet ten przez lzy !

  Polubienie

 46. Zlota jesien
  Na emereturze to najlepszy czas a zwlaszcza w Ameryce, a jeszcze lepszy dla tych ktorzy sie nie urodzili w USA. Jedzenie jest bardzo tanie, klimat sprzyjajacy, latwy dostep do kawaleczka ziemi i domu z utwardzonego papieru. Oczywiscie trzeba myslec po staroswiecku bo wspolczesne zalecenia na zycie to wczesniejsza smierc z nadwagi! Stany sa w absolutnej czolowce pod wzgedem otylosci. Na emeryturze jezeli troche zdrowia zostalo to ten czas mozna wykorzystac np na wytwarzanie zdrowej zywnosc, ktorej w sklepie nie uswiadczysz. Na dodatek internet jest kopalnia zlota dla tych co szukaja: co, gdzie i jak. Nie miejsce w komentarzach na rozwleklosc, gwoli przykladu: witamina D (hormon) jest jednym z elementow dla zachowania zdrowia. Grzyb sziitake rosnie najlepiej na klodach/polanach z bialego debu. To drzewo w Ameryce jest tak popularne niemal jak sosna w Polsce. Jak wiele innych grzybow wysuszonych na sloncu z „kapeluszem” do gory gromadzi ogromne ilosci tej witaminy, ktora utrzymuje sie w nim do roku. Man get real trzeba pociagnac cos mocniejszego 🙂

  Polubienie

 47. Godny przeczytania tekst: http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/107506,lachy-pomoga-putinowi-ale-tylko-w-chrystusie

  Szczególnie fragment:

  „Te przerażone miny Merkel, Hollande’a czy Camerona, nie wspominając już politruków EU czy NATO, nie wynikają ze strachu przed Putinem, Majdanem czy Rosją. Osobnicy ci są przerażeni sytuacją na ich własnym zapleczu – boją się głosów własnych kolegów czy nawet sąsiadów z klatki schodowej. Jakby nisko nie oceniać społeczeństw zachodnich, różnią się one pozytywnie w stosunku do Polski, że tam obnażone kłamstwo czy oszustwo nie może być zbywane bezczelnością polityków, tam muszą oni odejść w niesławie. A EU to banda złodziei i oszustów, którzy mianują siebie samych na przeróżne stanowiska, tworzą prawa, których nie chce żaden naród w Europie – nawet Niemcy. Merkel i podobni zauważają, że zbrodnie ustawodawstwa EU, przez gigantyczne oszustwo EURO, gangsterskie systemy bankowe, które od dawna nie są już bankami, ale systemami lichwy stygmatyzującej ludzi niespłacalnym długiem, mogą mieć swoje odbicie w Rosji, a dołączenie głosu słusznego protestu Francuza, który wykrzyczy, że jest w sojuszu z Putinem, a nie z Hollande’m – tego na Zachodzie nikt nie zniesie i ten cyrk padnie jak domek z kart. Nawet do Polaków dociera świadomość, że to nie KGB-owcy od Putina zakuwali w kajdany bezbronne Francuzki protestujcie przeciw ideologii gender, ale demokratyczna francuska policja. I odwrotnie, to Putin pokazał, że Pussy Riot mają swe miejsce w więzieniu, a mohery w cerkwi, zaś na zachodzie jest dziś przeciwnie, co jest coraz wyraźniej artykułowane. Francja, Pierwsza Córa Kościoła, zaczyna ukazywać ośrodkom władzy na zachodzie, że w jej granicach jest budowane państwo alternatywne, państwo Francuzów, a Putin jest idolem antyhomseksulnych demonstrantów, a ci demonstranci liczeni w milionach są naturalnymi sojusznikami Rosji walczącej. A tak zaczyna być i w innych krajach.

  Istnieje przeogromny strach na zachodzie i w USA oraz IZRAELU, że nagle narody zachodnie zaczną widzieć w Rosji prostą moralność chrześcijańską czy normalnego sąsiada, używającego normalnej wymiany walutowej, gdzie pieniądz służy do wymiany dóbr, a nie do zniewalania człowieka. Np. w Finlandii, czołowi politycy rozważają podjęcie unii z Rosją, gdzie Finlandia miałaby być Hong Kongiem Rosji w Europie. Finlandia jest w EU, przyjęła EURO i ta waluta okradania narodów z ich własności zniszczyła także gospodarkę fińską. Finowie jako naród mający najmniejszy odsetek żydów w swych elitach, mieli najmniej tej trucizny – porównując z innymi krajami europejskimi – i najszybciej otrzeźwieli. Bo Finowie jako mieszkający u siebie – a bez żydów – myślą po fińsku, a nie po żydowsku – nie są wiec zatruci koszerem i w przypadku problemu we własnym domu są jego jedynym włodarzem: nie uciekają do sąsiada, aby tam pracować przy zmywaku, ale robią porządki we własnym obejściu według własnych zamysłów.

  I takie fińskie przebudzenie – lada chwila – nastąpi w innych narodach: Grecy, Duńczycy, Hiszpanie, Niemcy czy Francuzi zaczną myśleć po swojemu, a nie po żydowsku, jako ta ma miejsce obecnie, a co doprowadziło Europę na skraj przepaści demograficzno-gospodarczej czy do możliwości wojny jądrowej z Moskwą. Głosy te będą podobne do głosów Finów, to niewątpliwe. Ważne jest, aby i Lechici znaleźli swe miejsce w kontaktach z Rosją, z Rosjanami i bez pośredników – BEZ ŻYDÓW, aby były to kontakty polsko – rosyjskie, a nie też i żydowskie. W Polsce takie fińskie przebudzenie jest niezbędnie potrzebne, ale – bądźmy tego świadomi – ze względu na zatrucie polskich umysłów potwornym, wielowiekowym zażydzeniem będzie to bardzo trudne.”

  Polubienie

 48. dyl, ogródek mam, sad też, mąż ze stażem zdecydowanie dłuższym niż rok, a alkoholu nie piję co najmniej od lat dwudziestu pięciu – ani kropli, bo nie widzę potrzeby trucia się. Ale dzięki za rady. Jak widzę, kłócić się nie chcesz, to powiem Ci, że wszystko, co napisałeś to są Twoje domysły. Nie poparte niczym, bo i czym? To, co krąży po internecie to przecież śmieć. Chcesz – wierzysz, nie chcesz – nie wierzysz. Ot i cała sztuka zabawy w politykę. Normalny człowiek wie, że w internecie na jakimś forum można ostatecznie wymienić się spostrzeżeniami, jakimiś wnioskami, ale prawdą absolutną to nie jest i nie będzie. Masz prawo uważać, że dokonałeś epokowego odkrycia ale też masz obowiązek przyjąć, że być może się mylisz. Poczuciem zagrożenia można spajać „naród” taki jak amerykański. Ale w żadnym razie Słowian. Nas bowiem łączy coś znacznie głębszego i takie tanie chwyty na nas nie działają. Za zastraszanie co najwyżej można u nas dostać po mordzie. Ale mało który Słowianin będzie miał pełne gacie ze strachu. Mamy w sobie gen waleczności, nie jesteśmy zlepkiem ludzi przypadkowych jak ci w USSA, z których na siłę robi się „naród”.
  Słowianin ma pokorę wobec życia i pogardę dla śmierci. Jak chcesz w takiej sytuacji go zastraszyć? To dobre dla prostaków, ale nie ludzi posiadających duszę i świadomych Ducha Narodowego czy Plemiennego.

  Pozdrowienia dla Braci Rosjan i wszystkich Słowian!

  Polubienie

 49. „Chutor1” masz racje ,co do zycia goja emeryta w USA,tego,ktory samodzielnie potrafi myslec.
  Znam wielu emerytow Polakow i polakow w USA ,mogę z nimi i z innymi także w Polsce dyskutować bez końca o zyciu emerytalnym starych spracowanych LUDZI (nie dotyczy MIESZANCOW,ci wiedza wszystko „najlepiej”).

  Co pragne przekazac tym postem na niedziele dzisiejsza ,to to,ze – ze do zycia trzeba podchodzić z OPTYMIZMEM !

  CIESZ SIE CZLOWIEKU TYM CO MASZ/POSIADASZ i co ważne :
  NIE WRACAJ (nawet myślami) do tego CO MIALES .

  Wiedz,ze nawet we własnym zdrowiu/sile będziesz już miał go co raz mniej i to z każdym dniem/noca,tygodniem,miesiacem,rokiem,zarowno ty stary jak i ty młody , w sile wieku !

  Zastanow się już dziś nad koncowka swego zycia ,zycia bliskich ci osob ,gdzie i jaki to będzie koniec .
  Ale nie myśl o śmierci nawet gdy jesteś śmiertelnie chory,ta sama przyjdzie lub przy pomocy innych i JEJ NIE UNIKNIESZ !!!

  Sa tylko dwie/dwa „MUSY” – zjeś/napić i oproznic się
  oraz UMRZEC .

  Czlowiek istota rozumna , takze majaca trudności z mysleniem, ma zawsze WYBOR :

  zyc i być człowiekiem dobrym lub złym,
  mieć i konczyc się jak SMIEC/PROCH !

  WYBIERAJ ZYCIE – POKOJ lub SMIERC ,
  ZYJ JAK CZLOWIEK a nie BYDLE,choc i bydlo bywa rozumne,potafi się bronic przed niewola i smiercia,ma instynkty samozachowawcze.

  NIGDY NIE BADZ ZAROZUMIALCEM i BALWOCHWALCA,NIE MYSL,ZE JESTES NAJLEPSZYM,NIEOMYLNYM ,”WYBRANCEM lub IDEALEM/AUTORTETEM ,jesteś
  TAKI a NIE INNY.

  NIECH KAZDY CIESZY SIE ZYCIEM i DAJE ZYC INNYM !!!

  Dotyczy to także ZYDOW i NIEMCOW (ilu wśród nich pyszalkow ?),
  dotyczy WSZYSTKIE NARODY.

  LUDZIE POSKROMCIE PYCHE i WSZELKIE APETYTY oraz PAZERNOSC ,
  PROSZE WAS !

  ODLOZCIE WSZELKA BRON i WALKE NIA z INNYMI ,
  ZYJCIE W POKOJU,NIGDY NIE JEST ZA POZNO !!!

  Dotyczy to zarówno biednych i bogatych/super bogatych,partyjnych i bezpartyjnych,wyksztalconych i prostych,
  DOTYCZY LUDZI (nie ma nadludzi) !

  Amen

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s