Dedolaryzacja świata czyli upadek „świętego Gralla”


http://spiritolibero.neon24.pl/post/109085,dedolaryzacja-swiata-czyli-upadek-swietego-gralla

Jarek Ruszkiewicz SL

Polacy patrzą na te zmagania oczywiście z perspektywy własnych doświadczeń historycznych i jest rzeczą zrozumiałą, że są uczuleni na punkcie Rosji.

Zielony papierek przez szereg dziesiecioleci był synonimem pewności i zaufania. Kto pamięta mroczne czasy Pewexów wie o czym mówię. Nawet w czasach ograniczonej prohibicji w PRL, ten który dysponował zieloną walutą mógł się urżnać już od godziny 9:00 zamiast czekać do 13:00 albo szukać meliny.
Dzięki hegemonistycznej roli, którą w wyniku II WŚ wywalczyły sobie USA  waluta ta stała się głównym środkiem płatniczym na świecie, zwłaszcza w przypadku surowców energetycznych.
Powstały na początku XX w. FED, konsorcjium banków jak najbardziej prywatnych, przejął boski przywilej kreowania czegoś z niczego. Beneficjentem a jednocześnie niewolnikiem tego spisku banksterów stał się rząd USA. Amerykanie do funkcjonowania swojego państwa potrzebowali dolarów a te pożyczał i pożycza im FED. Nie gratis oczywiście. Każda pożyczona suma obłożona jest oczywiście odpowiednim haraczem. Okazuje sie bowiem, że kolejne rządy USA to banda kretynów, która nie potrafi skonstruować odpowiedniej drukarki, żeby te zielone papierki samemu produkować. Całe szczęście, że pojawił się kiedyś taki FED i problem rozwiązał.
Zależność jest jednak wzajemna. Amerykanie, żeby utrzymać taki stan rzeczy muszą bronić pozycji dolara w świecie wszelkim siłami jak niepodległości. Po to jest właśnie najsilniejsza na świecie armia rozlokowana na całym globie z blisko tysiącem baz, z których dobrzy chłopcy wujka Sama czujnie obserwują świat i jak tylko jakiś lokalny kacyk typu Kadaffi, Milosewic czy Hussain podniesie zbyt wysoko głowę to oni, wykorzystując swój „ojcowski” autorytet szybko przywołują go do porządku. Najczęściej zabijając.
Po drugiej wojnie takich interwencji było kilkadziesiąt, no cóż świat jest duży a państw ponad 200 więc roboty nie brakuje.

O ile jednak łatwo poradzić sobie z jakimś małym państwem i „głupimi” pomysłami jego przywódcy to już jeśli przejdzie sie do wagi ciężkiej sytuacja staje się poważna. Choć tak miedzy Bogiem a prawdą to ta cudowna armia ponosi ostatnio, poczynajac od wojny w Wietnamie, same mniej lub bardziej spektakularne porażki.
Ale w sumie nie chodzi jedynie o wygrywanie wojen. Kto wie czy nie ważniejsze jest utrzymywanie terroru państwowego na poziomie globalnym i niszczenie podbijanych krajów, którym potem udziela się pożyczek na odbudowę. Oczywiście w dolarach. Ewentualnie odbudowuje sie za pieniadze napadniętego dając lukratywne kontrakty amerykańskim firmom. Wszyscy pamiętamy jakie to korzysci miały na nas spłynąć za nasz haniebny i służalczy udział w agresji na Irak. A skończyło się kompletną klapą – polski mundur został zhańbiony a profity ciagną inni. Żeby jechać i z bliska zobaczyć kraj naszego „sojusznika” musimy cały czas stać w kolejce przed wydziałem wizowym ambasady USA.

No ale miało być o „dedolaryzacji”
Jak już wspomniałem wyżej, sprawa dominacji finansowej komplikuje się gdy do gry wchodzą zawodnicy wagi ciężkiej. W tym przypadku to Chiny i Rosja. Pierwszy kraj mógłby w zasadzie sam zarżnąć dolara, jest bowiem (a raczej był) najlepszym kupcem amerykanskich obligacji skarbowych. Rosja natomiast jest potęga nuklearną, jedyną której USA muszą się obawiać bo kontflikt miedzy tymi państwami zakończyłby się zniszczeniem planety Ziemia. Posiada poza tym największe na świecie zasoby surowców energetycznych.
Polacy patrzą na te zmagania oczywiście z perspektywy własnych doświadczeń historycznych i jest rzeczą zrozumiałą, że są uczuleni na punkcie Rosji. Rosja wyrządziła nam wiele krzywd. Choć te najwieksze miały miejsce po tym, jak Rosja prawosławna została zmieniona w żydobolszewickie imperium zła. Etnicznych Rosjan, chrześcijan zginęło nawet więcej niż Polaków. O tym sie jednak nie pamięta bo co nas obchodzą ofiary innych nacji?… Rusek to kacap i basta!

Nie mamy żadnego realnego wpływu na to co sie dzieje na świecie a po aneksji do UE nie mamy nawet wpływu na to co dzieje sie w Europie.
Dlatego właśnie powinniśmy spojrzeć na to co się wokół nas dzieje z globalnego punktu widzenia. A logika wydarzeń jest wbrew pozorom prosta – istnieje grupa państw tzw BRICS, która szanse swojego rozwoju i szerzej, pokoju na swiecie, upatruje w odejsciu od tego „świętego Gralla” jakim jest dolar. To jest proces, którego nie da sie już zatrzymać. Imperium usraelskie oczywiście łatwo nie odpuści i po to m.in służy rozróba na Ukrainie. Maluczkim sprzedaje się się głodne kawałki o „popieraniu wolnosci i demokracji” u naszego sąsiada. I nawet nie jest ważne, że tę „wolność i demokrację” chce się zaprowadzić przy użyciu żydobanderowskiej junty. Wszak cel uświęca srodki, nie?

W naszym najlepiej pojętym interesie (tzw PRS) jest jak najszybsze włączenie sie w nurt tych światowych przemian. Tzw świat zachodni ze swoją demoralizacją i odejściem od Boga jest już zwykłym zombi. Jeszcze kąsa i wierzga ale to już śmiertelne podrygi.
„Ale to jawny hołd Rosji!” powie jakiś wychowany na mediach Michnika/Sakiewicza tuman. Otóż nie! Jest to jedyny logiczny i korzystny dla nas kierunek. BRICS, który jest już tylko takim z nazwy bo zalicza sie do tego ruchu dużo więcej państw niż tylko Brazylia, Rosja, Chiny czy Indie. Może to będą nasi prawdziwi sojusznicy? Rosja w takiej strukturze bedzie jedynie jednym z kilku silnych państw i choćby to daje nam nadzieję na poważne traktowanie. Obecnie jesteśmy państwem kolonialnym dla Niemiec w Europie i pieskiem usraela w świecie. Na jakiś awans się nie zanosi bo niby dlaczego? Nasi „sojusznicy” nie pospieszyli nam z odsieczą w 39′ a w 45′ wygonili z defilady zwycięstwa. Po drodze oddali nas jeszcze za czapkę śliwek sowietom w Jałcie. Albo odetniemy sie od tej złej histori albo zaraz nas nie będzie. Większego wyboru nie mamy.

Polska powinna jak najszybciej zawiesić swoje członkostwo (a najlepiej zrezygnować) w UE i NATO. Ogłosić neutralność i zacząć nawiązywać zdrowe relacje z państwami, które nie idą na pasku USA. Wystąpienie z Unii to odcięcie się od całej tej biurokratycznej zarazy z Brukseli, która tak naprawdę nas krępuje i ogranicza.
NATO nas nie obroni, nie miejmy złudzeń. Co najwyżej Polska zostanie wykorzystana jako teren jakiegoś regionalnego konfliktu.

20 maja w Pekinie Putin podpisuje umowy handlowe z Chinami na dostawę ropy i gazu. I nie będzie tam mowy o rozliczeniach w zielonych papierkach. To jest jeden z podstawowych przyczyn bezsenności Obamy i sraczki amerykańskich służb próbujących sprowokować Rosję do interwencji na Ukrainie.
Nie na wiele to sie jednak zdaje a wręcz przysparza Rosji sukcesów medialnych, tak jakby ktoś tam w Waszyngtonie pracował dla Rosjan.
Zamiast czekać aż Putinowi szajba odbije i będzie chciał faktycznie „najechać” Polskę, czym tak usilnie i nieudolnie straszą nas, zjednoczeni nagle, Kaczory Donaldy, należałoby bezzwłocznie podpisać odpowiednie umowy sojusznicze z Chinami, Brazylią i Indiami. Wtedy może zły batiuszka Putin zostawi nas w spokoju a Polska bedzie mogła sie spokojnie rozwijać.
Tylko, że do realizacji takiego scenariusza potrzebni są POLSCY politycy. Na razie mamy jedynie kundelki podczepione pod wszelkie możliwe stolice, które mają coś do powiedzenia.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Dedolaryzacja świata czyli upadek „świętego Gralla”

 1. Eeee tam jaki to znakomity art. to normalne stwierdzenia .
  Pismakow ci u nas wielu ale kto da rade stanac przy Jankielu i grac tak jak on ?

  Z dolarem tez jest trochę inaczej niż o nim pismaki wciskają ,bo dolary sa już dwojakie ,setka taka i setka druga odpowiednio oznakowana.
  Tylko czekac,ze jedna będzie wazna a druga jak szybko nie wymienisz choćby w kantorze będziesz sobie nia mogl w piecu podpalić jak masz piec a nie ruski gaz sprzedany ci przez szmula czy szwaba .

  Z Chinczykami jak rozegrać szmul już dawno ma plany ,już powiedział: siedzcie cicho do czasu niczym ruskich „nie obstawimy” ,bo inaczej zczerwieniejecie do końca !

  Otoz dziarski autorze ty czy inny wiedz,ze polityka to nie taka sobie zwykla qwa.
  Biorac się za nia trzeba wpierw rozpoznać kto jest kto a następnie wiedzieć kto na co ma wpływ dajmy na to we Wroclawiu,w Krakowie,Lodzi w Bialymstoku czy już prawie ukraińskim Rzeszowie.
  W POLITYCE SZAFA MUSI GRAC jak w starym patefonie czyli jeden nakreca korba sprezyne a drugi szuka i dobiera plyte

  Zrozumieliscie pismaki ?

  Będzie dobrze jak stare patefony i szafy grające znajda się na smietniku i gra zacznie się na paly jak w amerykańskiego palanta ,
  Wszystkie te mocarstwa to kolosy na glinianych nogach,owszem z najnowocześniejszym uzbrojeniem ale tchorzliwa obsluga.
  Co to nie widzicie ,ze setka odpowiednio przeszkolonych ich terroryzuje ?
  ,nawet prezydenci spier……ja !
  A zolnierze ?
  Jak im nie dasz zryć,to tak jak wielbłądy padna na pustyni.
  Ot i przyszle rewolucje i wojny.

  Owszem jest niebezpieczeństwo ,bo te sqwsyny nauczyly się robic potopy,susze wiatry a nawet pierony ale tam tez ludzie obsluguja „haarpiony” i jak da za mało jednego gnoju to i ulewa czy wiatr nie wypali a jedynie snieg spadnie w Izraelu,bo im się pomieszalo dobrze ale we lbach .
  Tak to się wszystko kreci na tym poje…nym swiecie ,na dodatek tego chlop z chłopem się zabawia ,baba z baba a chłopczykom kaza się przebierac w sukienki !
  Jeszcze na dodatek od rana do wieczora pier….la w szczekaczkach o genederowcach i banderowcach zas ..uj na kaczych nogach jedzie i podsyca jak nie na Ukrainie to na walach ppowodziowych – tfffu ,jak pluje taki jeden z Texasu i lzej mu na zamulonych piersiach.

  Mnie tez zawsze ulzy choby po jednym poscie na porządnym nie szmulowskim portalu.
  Dobrego wypoczynku ZYCZE na niedziele !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s