Czy południowy wschód Ukrainy będzie kontynuowany w Bretanii?


Christine Buten, francuski polityk i była minister rządu Sarkozy’ego w wywiadzie dla Głosu Rosji powiedziała o nowym międzynarodowym ruchu europejskim „Siła Życia”, który ma zapobiec powtórzeniu się Majdanu we Francji.

Pani ruch „Siła Życia” staje się jednym z najważniejszych trendów współczesnej sceny politycznej we Francji… Jaki jest jego cel?

Uważamy, że Europa jest fundamentalną częścią światowej cywilizacji. W 2050 roku na świecie będzie żyć 9 miliardów ludzi. Konieczne jest, aby u różnych narodów pojawiło się poczucie solidarności, przy czym każdy naród powinien być uznany w całej swej wrodzonej tożsamości. W moim światopoglądzie jestem głęboko europejskim człowiekiem. Ale ta Europa, w której dzisiaj żyjemy, nam, Europejczykom, już nie odpowiada. Ten świat stał się zbyt technokratyczny, obsesyjny na punkcie pieniędzy i zapomniał o wartościach, na których powstaje jego historia.

Dlatego nasz ruch „Siła Życia” przedstawia chrześcijańskie wartości, na których wychowały się także nasze narody i właściwie sama Europa. Zaś obecna Europa przeobraża się w zepsutą, wątpiącą we wszystko wspólnotę. Sama wartość człowieka stała się bardzo względna. Jesteśmy przeciwko temu! Pragniemy stworzyć fundament nowej Europy, związany z jej historycznym dziedzictwem.

Jak pani ocenia sytuację na Ukrainie oraz politykę francuskiego rządu?

Nasz ruch polityczny uważa, że sytuacja na Ukrainie jest bardzo złożona. Przy czym jest to związane z polityką ingerencji z zewnątrz, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych, co doprowadziło do uruchomienia procesu rozpadu regionu, graniczącego i z Europą, i z Rosją. Pragniemy wyjaśnić kwestie polityczne. Co do władzy, to jest jasne, że mamy do czynienia z ekstremistami, którzy weszli do rządu, nie mającymi żadnej prawomocności. Dopóki istnieje ten paroksyzm przemocy, żadne negocjacje z nimi nie są możliwe. Z radością odnieśliśmy się do przeprowadzonego w zeszłą niedzielę referendum. Uważamy, że Europa, niestety, jest niczym więcej, jak marionetką w polityce siłowej, która teraz ma miejsce między Stanami Zjednoczonymi, działającymi w większości za kulisami, a Rosją. Jesteśmy przekonani, że w interesie samej Europy jest pilna potrzeba pogodzenia się z Rosją. Z Rosją mamy wspólną przeszłość, wspólne interesy, wiele wspólnego w tych wartościach kulturowych, które uważamy za kamień węgielny.

Czy NATO szkodzi europejskim interesom na naszym kontynencie?

Dla mnie zwrot Francji w stronę NATO był dużym zaskoczeniem. Moim zdaniem dzisiaj konieczne jest ustanowienie dyplomatycznej, gospodarczej i obronnej unii z Rosją. NATO tutaj w ogóle nie powinno mieć prawa głosu. Oni mają tylko jeden cel – wbić się klinem w nasz kontynent, w nasz wspólny z Rosją dom.

W świetle ostatnich wydarzeń, co pani myśli o dążeniu pani rodzinnej prowincji Bretanii do samostanowienia i żądaniu utworzenia bretońskiego parlamentu?

Wydaje mi się, że Bretania przygotowuje coś zadziwiającego dla nas wszystkich! Prezydent Hollande zaproponował projekty reform dotyczące rozszerzenia historycznych regionów Francji i likwidacji lokalnych urzędów administracji centralnej. Myślę, że Francuzi z radością zgodzą się na cięcia w nadbudowie. Ale o ile wiem, Bretończycy już zorganizowali się i wkrótce wysuną plan pełnej autonomii regionu od reszty Francji. Jeszcze nie nadszedł ten moment. Ale wierzę, że większość Francuzów, a nawet politycznych ruchów, po prostu nie wie, co dzieje się w Bretanii. Myślę, że jeśli wszystko dojdzie do skutku, nastąpi potężny wstrząs. To będzie oznaczać pełną autonomię dużego regionu i rozpad francuskiego narodu!
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_05_16/Czy-poludniowy-wschod-Ukrainy-bedzie-kontynuowany-w-Bretanii-6020/

Reklamy

5 uwag do wpisu “Czy południowy wschód Ukrainy będzie kontynuowany w Bretanii?

 1. Christine Buten, francuski polityk i była minister rządu Sarkozy’ego w wywiadzie dla Głosu Rosji powiedziała o nowym międzynarodowym ruchu europejskim „Siła Życia”, który ma zapobiec powtórzeniu się Majdanu we Francji.

  Właśnie, „ma zapobiec powtórzeniu się Majdanu we Francji„. Żydzi we Francji, w której Narodowy Front rośnie w siłę, czują pismo nosem. Boją się utraty władzy, którą zdobyli w wyniku żydowskiej rewolty w 1968r. Prezydent Ch. de Gaulle oddał władzę w kwietniu 1969r. i tak skończyła się francuska Francja.

  https://wiernipolsce.wordpress.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=imgedit-preview&_ajax_nonce=c98f242efc&postid=12467&rand=12507

  Tak był witany prezydent de Gaulle w Polsce w 1967r. Witały go tłumy na całej trasie przejazdu – spontanicznie, a przejazd odbywał się po godzinie 16. Który z żydowskich przywódców Zachodu jest dzisiaj tak witany?
  Tak mógłby dzisiaj być witany tylko prezydent W.Putin, gdyby odwiedził Polskę – jeśli zrobi porządek z żydo-banderowcami na Ukrainie i pogoni syjonistyczną zgniliznę.

  Polubienie

 2. Nie żydzi są głównym problemem Francji. Raczej muzułmańska nawałnica, która bierze Europe w kleszcze od wschodu i zachodu. Francja ze względu na swoje położenie i zaszłości geopolityczne może być pierwsza, Rosja będzie następna.

  Polubienie

 3. „Tak mógłby dzisiaj być witany tylko prezydent W.Putin, gdyby odwiedził Polskę – jeśli zrobi porządek z żydo-banderowcami na Ukrainie i pogoni syjonistyczną zgniliznę.”

  Z tym witaniem wodzow jest zawsze klopot po czasie, JPII byl witany, niektorzy zaluja, Obama w Berlinie byl witany jak dar z nieba i co itd. Putina maluje sie jako kogos kto robi porzadek z oligarchami zydowskimi a w tym samym czasie 100 000 zydow z Izraela wraca do Rosji, Putin obronca Slowian? a do Moskwy wprowadza sie 2 miliony muzulmanow. Multi-kulti cala geba i trzeba by Putin nalozyl sobie burke bo mu brak owlosienia. Tylko brakuje aby Putin wkroczyl do wschodniej Ukrainy by bronic Rosjan a przy okazji by ich rozbroic dla zapenienia pokoju(oligarchom). Czlowiek musi sie dobrze napracowac by odrzucic plewy i zostac z kilku ziarnami prawdy.

  Polubienie

 4. Francuzi to przecież zabojady i slimakolykacze ,co się można po nich spodziewać ?
  Ten narod jest podobny do…… (wstawcie sobie co chcecie) ,tam nawet prezydenci się ….. i blaznia .Sam Napoleon „umarl na Helenie”.

  Jeżeli chodzi o Ukraincow to zaciekli i msciwi jak Litwini niekiedy nawet w tym przewyzszaja Zydow !
  Wschodnia Ukraina jest bardziej „lagodna” ,dlatego Putin „ich glaszcze” ale Ukraincow pogoni razem ze szmulami w odpowiednim czasie ,chyba,ze……. ale nie będę gdybal.

  Wazne ,ze wszelkie zlo się już odbija bez zwloki !.

  GLOWA DO GORY RODACY POLACY ,MY SIE NIE DAMY ZBAJEROWAC .
  Ino niech tylko dzieci zapytają : „ociec prac ? ”
  I już pralka pojdzie w ruch !

  Polubienie

 5. co za bzdurny artykuł ,to sie wpisuje w europe regionów ,podział państw nie jest dobry bo to projekt lewackiej uni jewropejskiej

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s