Zmiana koloru strony, inne informacje


Decyzja o zmianie koloru strony internetowej z białej z dodatkami zielonymi na czarną wynikła z jednego prozaicznego powodu. Ekran monitora emituje światło. W przypadku gdy wyświetla on strony w kolorze białym, emisja tego światła jest znacznie większa.

Każdy z nas spędza przed komputerem jakąś ilość czasu i wcześniej czy później zaczyna odczuwać skutki działania tego promieniowania.

Oczy mamy jedne i nikt nam zapasowych nie podaruje.

Kolor czarny razi, może nam się nie podobać, ale tylko na początku. Wkrótce się do niego przyzwyczaimy i stwierdzimy, że jego wybór był właściwy. Ciemny ekran nie będzie nam po prostu wysmażał oczu, nie będzie nam jak to określił jeden z komentatorów walił po oczach w takim stopniu jak dzieje się to z kolorem białym.

Inne informacje.

Unią a szczególnie unijnymi biurokratami i tuzami zatrzęsło.

Wyniki wyborów do parlamentu pokazały, że rośnie ilość osób niezadowolonych z unijnej biurokracji, z unijnych dyrektyw, z członkowstwa ich  krajów w Unii.

Ale jest też wiadomość która ich wkrótce rozweseli i zabawi.

W parlamencie zasiądzie J. K. Mike z Polski.

W Polsce unijnymi stołkami podzielili się po równo PO i PiS.

Poza PSL, SLD i partią JKM, inni obyli się smakiem porażki.

Frekwencja niska, ale zawsze znajdą się frajerzy i zwolennicy.

Na wschodzie Ukrainy jak podają media doszło do ostrych walk w Doniecku.

Niektórzy mówią o wojnie domowej na Ukrainie.

Jeśli by uznać przeprowadzone w tym regionie referendum a w następstwie powstanie Nowej Rosji, to należało by mówić nie o wojnie domowej, lecz o wojnie wyzwoleńczej.

Są zabici i ranni. W walkach użyto lotnictwa.

Król czekolady który zasiądzie na tronie prezydenckim już zapowiedział rozprawę z ,,terrorystami” na wschodzie

Reklamy

27 uwag do wpisu “Zmiana koloru strony, inne informacje

 1. Ctrl A – taki mam sposób na nienaturalny i drażniący kolor czarnego tła.

  Do właścicieli strony mam prośbę – zmieńcie programistę. Uciekną Wam czytelnicy albo efekt waszej pracy osłabnie z powodu irytującego czytelnika wyglądu strony.

  Polubienie

 2. ciemny antracyt. Antracyt niezły, ciemny jak to ciemny. Ale lepsze niż było poprzednio, bardziej eleganckie. Myślałam nad tym, dlaczego innym biały „daje po oczach” a mnie nie. Otóż, ja mam także włączone światło i mnie nie razi tak, jak tych, którzy używają komputera w ciemnościach.
  Masz, Adm, charakter. I to się liczy w dzisiejszych czasach naprawdę. No co tam, fajnie, że coś robisz. Już prawie zaczynam się cieszyć. Poza tym, cokolwiek byś nie zrobił, to i tak wszystkim nie dogodzisz. Więc rób swoje i się nie przejmuj. Oby kolor tła strony pozostał największym problemem Wiernych Polsce Suwerennej Polaków.

  Polubienie

 3. Jeszcze się taki nie narodzil co by wszystkim dogodzil.
  To gospodarz wystraja dom dla gości i własnej wygody także.
  Okazujmy sobie wzajemnie przyjazn i wdziecznosc !
  Milosc także nie zaszkodzi.

  Polubienie

 4. No to, teraz wyglądacie jakbyście byli w stanie permanentnej żałoby narodowej. Czy pomiędzy tłem białym a tłem czarnym nie ma nic pośredniego? Nie wiem czy ten wszechobecny mrok zwiększy poczytność portalu, choć może to kwestia przyzwyczajenia do starej wersji.

  Polubienie

 5. Proszę o odrobinę cierpliwości, kilka dni i być może państwo zmienicie zdanie. Rozumiem, że pewne przyzwyczajenia wpływają na ocenę tego co się ogląda , ale zapewniam, że ten wstrętny kolor czarny ma także swoje dobre strony i tak jak można doszukiwać się elegancji w czarnych i ciemnych garniturach, tak jak podziwiać czarne limuzyny, tak i ta strona w obecnym wyglądzie da się polubić.
  Dla przykładu proszę sprawdzić równie czarną stronę z linku poniżej, gdzie na 177 komentarzy nie ma ani jednego, w którym byłaby krytyka koloru strony.

  Więc jeszcze raz proszę o cierpliwość, przynajmniej do końca tego tygodnia. Powiedzmy w piątek, jeszcze raz poproszę o opinię na temat koloru strony i wówczas postąpię w oparciu o wyrażone opinie.
  To państwo zadecydujecie o kolorze.

  Strona o której wspomniałem powyżej.
  http://dylaktadeusz.wordpress.com/zlotnictwo/

  Polubienie

 6. Gracjusz
  Podziękowania
  Nie wiedziałem, że wciśnięcie klawisza Ctrl i klawisza A zmienia kolor wyświetlanej strony.
  Sprawdziłem i okazuje się, że to działa

  Polubienie

 7. Panie Tadeuszu, kolor czarny, to jeden z moich ulubionych. Wspaniały na wiele okazji i mający wiele zastosowań. Jako tło do wyrobów oraz sztuki złotniczej, a także jako tło do ekspozycji różnych artystycznych dokonań i fantazji, jako tło dla wyobraźni projektowej – jak najbardziej.
  WPS, to jednak portal społecznościowy i to sformatowany zdecydowanie politycznie. Polityce zaś, mającej wiele kontekstów i narzędzi, towarzyszy nieodłącznie psychologia – zarówno indywidualna, jak i zbiorowa ( zwana często bardzo trafnie za Gustawem Le Bonem, autorem książki o takim właśnie tytule – „Psychologią tłumu”). Właśnie z psychologicznego punktu widzenia czarne tło jest złym wyborem.

  Polubienie

 8. Witam 🙂 ZARĄBISTA LUKSUSOWA OPRAWA :))

  Ps.potrzebny kącik !!! pod tyt.DUPERELE :)) -gdzie od czasu do czasu wrzucać będzie można – coś ! nie związane z tematami

  Polubienie

 9. Opowiadam się za białym tłem

  Nie wyobrażam sobie, że tablica w sali wykładowej może mieć inny kolor niż czarny, czy ciemno zielony. A wiem, że istnieją fatalne eksperymenty z białymi tablicami.

  Jednak czytanie z czarnych kartek zeszytu w formacie notatnika akademickiego (A4) z białym tekstem – a taką mniej więcej wielkość posiadają ekrany naszych monitorów -, jest męczące i dotyczy chyba większości z nas. Jeśli zdarzają się takie strony w internecie, nawet z ciekawymi tekstami, rzadko jest w stanie wytrwać do końca tekstu.
  Dla ludzkiego wzroku kontrast między czarnym tłem i białymi literami jest większy niż między białym tłem i czarnymi literami. Dlatego właśnie tablice są czarne, żeby ułatwić obserwację z większej odległości. Natomiast zeszyt, książka, monitor, obserwowane z mniejszej odległości nie muszą wykazywać tak dużego kontrastu.

  Dlatego opowiadam się za białym tłem.

  Świecenie białego ekranu monitora można – nawet trzeba – niwelować lampą biurkową lub/i intensywnością jasności monitora.

  Polubienie

 10. Nie musi być przecież jednolicie białe, może być jasnoszare z czarnymi literami. Niemniej wszystkie największe portale piszą czarnym na białym, zapewne nie bez powodu.

  Polubienie

 11. W jednym z pokoi w miejscowym ratuszu zauważyłem dwa lata temu, że wszystkie monitory mają czarne tło ekranów i biały tekst.
  Chyba nie bez powodów.
  Kiedy dwa lata temu rozmawiałem z wnuczkiem aby ewentualnie wybrał kierunek studiów informatyka, odpowiedział mi
  -Dziadek, wzrok, wzrok można szybko sobie załatwić.
  Siedzę przy komputerze kilka godzin dziennie i kilka razy dziennie zakraplam oczy.
  A pierwszy raz zasiadłem za kompem gdzieś tak około 1990 r w budynku high school w New Hawen w USA
  Inny student wyjaśniał mi, że ekran monitora ma to do siebie, że patrząc w niego oczy nie mrugają, powieki nie zwilżają rogówki i stąd tz. suchość oka, swędzenie powiek, podrażnienia spojówek.
  Ale tak jak napisałem głosy za i przeciw rozstrzygną w piątek, czy będzie biała czy czarna strona
  Proszę jednak pamiętać, że większości z piszących ma jeszcze kilkadziesiąt lat przed sobą z komputerem, monitorem, telewizorem, a ekrany wciąż są większe i niestety świecą nam w oczy

  Polubienie

 12. Hej hej , jeśli chodzi o mnie – jestem związany z Wupsem od początku, i choćby szczało i grzmiało, świeciło na czarno 🙂 pisało na biało 🙂 będę tutaj.

  Ale wyobraźmy sobie nowego gościa , czytelnika który widzi tekst w negatywie. Pół biedy jak tekst jest króciutki np . opis pod fotografią. Ale jeśli ma przed sobą parę stron, po kilku akapitach „coś” będzie go drażniło. Oczywiście, że rozpozna to coś i opuści naszą stronę na zawsze.

  Wiem coś o tym, bo już kilkadziesiąt lat składam teksty, reklamy, drukuję .

  Zawsze swoim klientom tłumaczę, że projekt reklamy powinien podobać się naszym klientom a nie zlecającemu 🙂 Trzeba tylko wiedzieć, czy nasz klient lubi czarne tło czy białe 🙂

  Polubienie

 13. W przyrodzie biale zrodlo swiatla za dnia jest na blekitnym tle a noca na czarnym tle.
  Moze kazde tlo miedzy kolorem blekitnym i czarnym jest najbardziej zblizone do tla naturalnego.
  Czy Kopernik nie tesknil za czarnymi gwiazdami na blialym tle?

  Polubienie

 14. Niezastapionym i darmowym zrodlem swiatla jest BOSKIE SLONCE !
  Pamietaja o tym ludzie ,którzy obcuja z przyroda .
  Czy wyobrazacier sobie czym jest DAR SLONCA ???

  Jednak znizajac nasze ziemskie loty faktycznie spojrzmy
  w dzień i noc naszego zycia – co widzimy chcoby niniejszej doby ?

  Także co widzimy na internetowych portalach pomijając treści zasadnicze portalu czy jako tzw.dziennikarska czolowke.

  Portal WPS jest „bezreklamowy,bezsensacyjny ,DOBRY i …. oraz ospaly” ale ma cos w sobie co przyciąga autentycznych POLAKOW i tak TRZYMAC ,oby tak jeszcze więcej młodzieży dawalo tu swój wkład .

  MLODZI NA START !
  Pokazcie się , co potraficie ,daje Wam MOC ROZRUCHU jak chociażby tu reklamowana/zamieszczana emisja.tv czyli „WPS kolo zamachowe” ,ktora oglądam i polecam innym młodym – BRAWO !

  Mam nadzieje ,ze WPS będzie się nadal rozwijać ,za co tez brawa dla ADMINISTRACJI a dla Prezesow zacheta .

  Z POZDROWIENIAMI !

  Gutek z GEORGI – USA

  Polubienie

 15. KLEJNOTY w pismach luksusowych dla kobiet -REKLAMUJE się na czarnym tle !!
  —————————– mieć albo być ——–

  Polubienie

 16. Nic nie dzieje się bez powodu. Jeśli chce się coś porządnego rozpierdaczyć, szuka się kreatywnego rozwiązania na miarę demolki stronki stopsyjonizmowi.wordpress.com. Kto nie pamięta, krótkie przypomnienie. Zmieniamy szatę graficzną w tonacji czarnej dupy ( tutaj czarne tło), wprowadzamy chaos informacyjny, porządek i logikę zastępujemy totalnym burdelem, zaciekle bronimy przegranej sprawy ( oczywiście zmiana w najlepszym interesie forumowicza), w końcu skompromitowani likwidujemy portal tworząc coś na kształt starego : wolna-polska.pl. Widać było od samego początku destrukcyjną rolę i świadomą rozpierduchę administratora/właściciela. Czy admin wiernipolsce.wordpress.com zamierza iść tą drogą.
  Jeśli tak to proszę o więcej odwagi i powiedzieć wprost – mam was wszystkich w czarnej dupie

  Polubienie

 17. Dlaczego nie przejdziecie na WordPress, tam komentarze są numerowane, oznaczone datą i dokładnym czasem, co wprowadza porządek, ułatwia odpowiedzi, a szare barwy są nie tak drażniące dla oczu ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s