Mistral, Brazylia, Ukraina


Amerykańscy kongresmeni domagają się od Francji by ta nie sprzedawała Rosji mistrali, okrętów desantowych z pokładem do lądowania helikopterów, a zamiast tego  wynajęła je, lub sprzedała dla NATO. Zapewne najlepiej by jako członek NATO kupiła je sama od siebie i dała pod komendę Amerykanów. Co byłoby logiczne, pożądane i jakby na to nie patrząc ,,w interesie” samej Francji.

http://rt.com/news/162412-france-warships-sale-russia/

W Brazyli, gdzie piłka nożna jest bardzo popularnym sportem, ostre protesty przeciw wydawaniu miliardów na urządzanie w sumie bzdurnych, kosztownych i nikomu nie potrzebnych igrzysk.

Chleba, zupy, mielonki smażonej zamiast piłki skopanej

FIFA spieprzaj do domu

The federal budget for education in 2014 is 42.200.000.000 R$, and the world cup costed 27.000.000.000 R$ to the public treasury, more than 60% the budget of education.

Federalny budżet na edukację 42.200.000.000 R$,

Koszt mistrzostw w piłce nożnej 27.000.000.000 R$ więcej niż 60%  budżetu na edukacje

Umowa o Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej została podpisana. Liderzy Rosji, Białorusi i Kazachstanu złożyli swoje podpisy pod dokumentem na spotkaniu w Astanie. To zapoczątkuje tworzenie jednego z największych rynków światowych, przekonują prezydenci.

Dokument jest bez wątpienia historyczny – z taką charakterystyką zgadza się zarówno Władimir Putin, jak i Aleksander Łukaszenko i Nursułtan Nazarbajew.

W przyszłości do unii mogą dołączyć się Armenia i Kirgistan. Stworzenie unii gospodarczej wprowadza Rosję, Białoruś i Kazachstan na nowy poziom integracji i współpracy, podkreślił w swoim wystąpieniu rosyjski prezydent:

Dziś tworzymy razem silny atrakcyjny ośrodek rozwoju gospodarczego, duży rynek regionalny, który jednoczy ponad 170 milionów osób. Nasz związek dysponuje ogromnymi zapasami surowców. Wśród państw „trójki” jest rozwinięty przemysł, baza industrialna, silny potencjał kadrowy i kulturowy. Położenie geograficzne pozwala na stworzenie transportowych szlaków logistycznych nie tylko regionalnego, ale i globalnego znaczenia.

 

Wiktor Janukowycz obwinia za śmierć Ukraińców na południowym wschodzie kraju władze w Kijowie i przywódców szeregu „państw demokratycznych”. Mówi o tym opublikowane w czwartek oświadczenie byłego prezydenta Ukrainy.

Janukowycz wezwał kijowskie władze do powstrzymania przemocy, która nie zakończyła się po przeprowadzeniu w kraju przedterminowych wyborów prezydenckich. Jego zdaniem, kontynuowanie operacji represyjnej na południowym wschodzie kraju jest „złym znakiem”.

Czytaj dalej:

http://polish.ruvr.ru/2014_05_29/Janukowycz-obwinia-Kijow-i-Zachod-o-przemoc-w-Donbasie-8463/

 

W grafiku Władimira Putina nie ma wyjazdu na zaprzysiężenie wybranego na prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Poinformował o tym sekretarz głowy rosyjskiego państwa, Dmitrij Pieskow.

Powiedział on, że Putin nie otrzymał od strony ukraińskiej zaproszenia na zaprzysiężenie, które odbędzie się 7 czerwca w Kijowie.

Pieskow dodał, że Rosja z pewnością udzieli Donieckiej Republice Ludowej pomocy humanitarnej. Dzień wcześniej lider DRL, Denis Puszylin, wysłał oficjalny wniosek z prośbą o przyjęcie republiki do składu Rosji, a także o udzielenie Donabasowi wszechstronnej pomocy.

Czytaj dalej:

http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_29/Putin-nie-zostal-zaproszony-na-zaprzysiezenie-Poroszenki-9230/

Reklamy

13 uwag do wpisu “Mistral, Brazylia, Ukraina

 1. 30 miliardów dolarów na zniszczenie Rosji. W amerykańskim Kongresie wniesiono projekt ustawy, przygotowany przez 26 polityków republikańskich, wśród których znajduje się zacięty rusofob, John McCain. Dokument o numerze 2277 jest umieszczony na oficjalnej stronie Kongresu USA i nosi nazwę „Russian Agression Prevention Act 2014″, co można przetłumaczyć jako „Akt o zapobieżeniu agresji ze strony Rosji 2014″. Oprócz wszystkich rodzajów sankcji, zwiększenia obecności wojskowej i przeprowadzania ćwiczeń wojskowych wokół granic Rosji a także zwiększenia aktywności w dziedzinie programów wymian edukacyjnych i kulturalnych prowadzonych na terytorium byłego ZSRR, przewiduje on coroczne wyasygnowanie 10 miliardów dolarów, w okresie 2015-2017, na „rozwój demokracji w Rosji”. W istocie oznacza to nic innego jak zmianę reżimu w Federacji Rosyjskiej i bezpośrednią ingerencję w sprawy wewnętrzne Rosji, pisze się na stronie Alexa Jonesa, http://www.infowars.com. Przypomnijmy, że mniej więcej właśnie na te cele, „dla wsparcia ukraińskiego narodu w osiągnięciu silniejszego rządu demokratycznego” USA wydały na Ukrainie 5 miliardów dolarów. Taką kwotę przytoczyła w swoim wywiadzie asystentka Sekretarza Stanu ds. Europy i Eurazji, Victoria Nuland. Kwota przewidziana na Rosję jest wielokrotnie większa bo wynosi 30 miliardów dolarów w ciągu 3 lat. Pieniądze zaplanowane na „demokratyzację” Rosji mają być wykorzystane na następujące cele:

  1-usprawnienie demokratycznego rządzenia, przejrzystości, odpowiedzialności, rządów prawa i działań antykorupcyjnych

  2-wzmocnienie roli demokratycznych instytucji a także politycznych organizacji i organizacji społeczeństwa obywatelskiego

  3-rozszerzenie technicznych możliwości nieocenzurowanego internetu

  4-stworzenie sprzyjających warunków dla pracy niezależnych mediów w Rosji, zwiększenie dla nich wsparcia ze strony rządu USA a także pomoc w obronie dziennikarzy i społeczeństwa obywatelskiego

  Projekt ustawy już przeszedł dwa czytania i został przekazany do Komisji ds. stosunków międzynarodowych. Jak zauważa na swoim blogu były dowódca wywiadu zabajkalskiego okręgu wojskowego, kandydat nauk politycznych, generał-major Siergiej Kanczukow, biorąc pod uwagę republikańską większość w Kongresie, przyjęcie tej ustawy jest tylko kwestią czasu. Koniecznie trzeba zauważyć, że z ostrą krytyką tego projektu ustawy wystąpił były senator republikański Ron Paul, który ostatnio, pomimo swojej politycznej przynależności, zajmuje otwarcie prorosyjskie stanowisko. Nie tak dawno wyraził on kategoryczny sprzeciw wobec wprowadzenia sankcji w stosunku do Rosji i poddał administrację Obamy ostrej krytyce.

  Za: http://3rm.info/47128-30-mlrd-na-unichtozhenie-rossii.htm

  Polubienie

 2. Dziś miałem ponownie zapytać o to czy kolor czarny jest do zaakceptowania, czy można się do niego przyzwyczaić i polubić.
  Ale ponieważ przy poprzedniej dyskusji głosów na nie była zdecydowana większość więc sądzę, że ta sprawa jest już nieaktualna. Wygrał kolor biały i taki będę się starał przywrócić, no może lekko stonowany. Może w sobotę może w niedziele kolor czarny powinien zniknąć.
  Przy okazji także zauważyłem, że miał rację ten komentator który napisał, że blogi są w kolorze białym. Istotnie tak jest, chociaż programy CAD do projektowania w większości, szczególnie jeśli pracują na nich zawodowcy, mają strony czarne
  Przykład

  także i filmowcy używają programów do edycji video już zaprojektowanych w czarnym kolorze. Z tych programów jakie ja używał jedynie Sony Vegas ma szatę szarą, inne czarną lub bardzo ciemną
  dla przykładu proszę sprawdzić

  to samo z Cyber Links, Corel Video Studio
  Także w większości czarny interfejs mają programy do projektowania muzyki i audio

  Ale przyzwyczajenia do białego są czasem silniejsze
  Np. palacze papierosów. Palą papierosy w białej bibułce. Być może w czarnej palili by mniej.
  Cygara?
  Palaczami cygar z pewnością by zatrzęsło gdyby im cygara pomalowali na biało
  Panna młoda w ślubnej, czarnej sukni? Pan młody by zdębiał.
  Zakonnica w białej sutannie?
  Pielęgniarka, czy chirurg w czarnym fartuszku przed operacją naszego wyrostka robaczkowego?
  Zgroza.

  Polubienie

 3. Alez oczywiście kolory maja swoja wymowe nawet na twarzy człowieka !
  Teraz zapewne Pan Tadzio na twarzy się rumieni ,no i oczywiście tłumaczy.
  Wiecie co mowi baletnica na krytykę ze zle tańczy ?
  Majtki jej przeszkadzają.

  Wracam do tematu ,który jest chyba na wyrost ,no bo skad USA wezmie tyle miliardow$ ?
  Zyje tu i widze ,nawet wzrosla ilość klientów do poprawek krawieckich !
  No,butow już się nie da podzelować,bo to „chinszczyzna” ale stare portki hamerykance przynoszą do reperacji w zakładzie ALTERATION mej zony i to jakie portki .
  Zreszta już dawno amerykańscy zydzi lansowali portki z dziurami dla młodych,starzy jakos do tej mody nie mogą się przyzwyczaić.

  Wydatki na wojny plyna od rekinow finansowych ale tez do czasu,bo kasa topnieje,zreszta już co raz mniej chętnych do wojaczki nawet za $ 300/na dzień – powod – ryzyko śmierci,juz mniej głupich,no chyba ,ze na wojne będą brac koszernych ale i tych braknie jak separatyści zaczna ich wybijać choćby klonica.

  BEDZIE POKOJ,BEDZIE DOBRZE !
  Może i Zydzi z Niemcami to w końcu zrozumieją .
  DAJ BOZE !!!

  Polubienie

 4. Gdyby nie amerykańscy kongresmeni to Mulat już dawno rozmontowałby całą zachodnią politykę zabezpieczeń przed Ruso-Sowietami. Cóż szykuje się mała wojenka, socjalistycznego a więc największego bo we francuskim wydaniu idiotyzmu, a Kongresem.

  Polubienie

 5. Unia euro-azjatycka…Zalążek czegoś nowego, czy segment globalizacji i Nowego -Porządku świata…? Astana – stolica Kazachstanu… czy to alternatywa dla świata czy lucyferiada..?

  Polubienie

 6. Między UE a Unią euro-azjatycką istnieje zasadnicza różnica.
  UE powstała wyłącznie po to, żeby stworzyć jeden wielki organizm państwowy obsługiwany przez pośrednika handlowo-finansowego dla jego wyłącznych korzyści – dlatego z państw UE (czy szerzej z Zachodu) przenosi się produkcję do biedniejszych państw Azji, Afryki, Ameryki, co skutkuje również załamaniem demografii w UE.
  Unia euro-azjatycka ma cele zdecydowanie inne, eliminacja dwustronnego opodatkowania (ograniczenie cła) oraz promocja rozwoju gospodarczego.

  Polubienie

 7. „Wśród państw „trójki” jest rozwinięty przemysł, baza industrialna, silny potencjał kadrowy i kulturowy.” No i tradycyjnie już potencjał kulturowy jako nic nieznaczący dodatek do „gazu”.

  Polubienie

 8. Caly czas drukuje i gdy tylko pojawia się fałszywe zostają wydane kolejne w „nowej szacie” a goj cieszy i niesie z powrotem do szmulowego banku, w Polsce również do szwabskiego.
  WSZYSTKO PLYNIE !

  Ci co trzymają stare dolary dajmy na to w skarpecie ,już dziś mogą je przeznaczyć na podpalke choćby cygareta.

  Tym co placa dolarami za mordowanie zostaną wykiwani a później w zbiorowych mogiłach zakopani,sprzet i wieloosobowe skrzynie na trupy gotowe ,czekaja.
  Tory kolejowe do obozow już na ukończeniu.
  Zostalo jeszcze dużo nie wybudowanych prosektoriów do pobierania narzadow do przeszczepu ale przyspiesza się ich budowę.
  Hurtownie zawalone zatruta zywnoscia,bedzie promocja, holota kupi i zezre.
  Piwsko co raz bardziej skuteczne ,hara tez,szampan ze zgniłych jabłek leżakuje.
  Stringi od dawna przeciw ciąży sa skuteczne,barchanowy chińskie takoz.
  Nie wiem tylko czy mohery nie sa toksyczne ale „wolny glo”s z Torunia i bez tego działa na mozg.

  Tylko z ks.Natankiem jest cos nie tak ,bo już mniej mowi o mamusi.

  Tak,po za tym wszystko wg.planu.
  Zbliza się „Boze Cialo”.
  Oby tylko intensywnej ulewy i grado-bicia w tym dniu nie było.
  Mury czestochowskie poprawione, w sierpniu pielgrzymki.
  Istnieja poszukiwania następnych swietych w Watykanie.
  Palestynczycy zdecydowani na wszystko.
  Ukraincy wyzynaja się za darmo.
  Rosjanie przestają pic hare szklankami.
  Polacy na Powazkach wrzeszcza bo tak kalksteiny kazali przed wyborami.
  JKM gotowy isc na Bruksele .

  Ot i mamy karuzele !

  Polubienie

 9. Il nostro Studio ha 10 anni di esperienza nel design di siti web e di prodotti di stampa. Le proposti che proponiamo sono orientate alla massimizzazione della conversione e all’aumento delle vendite. La nostra missione non e solo la sviluppo e il design: ogni nostro lavoro porta con se le precise idee che vanno trasmesse dal venditore all’acquirente. A seconda degli obbiettivi stabiliti dal cliente cambiano anche le nostre soluzioni.

  Oggi vi suggeriamo di familiarizzare con uno dei nostri servizi – e molto probabile che sara molto utile per voi: BIGLIETTI DA VISITA

  Il Studio di Design Paolo Vetlucci sara lieto di offrirvi i propri servizi in questo settore, promesse un elevato livello di professionalita nell’esecuzione del vostro ordine.

  Noi non chiediamo mai il pagamento anticipato per il nostro lavoro perche siamo sicuri che i risultati del nostro lavoro vi lasceranno assolutamente soddisfatti!

  Siamo certi che la nostra collaborazione sara estremamente efficiente. Ci vediamo presto!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s