Nie mamy już nic do stracenia


By Adm on 03/06/2014 in NWO

ODEZWA  IGORA  IWANOWICZA  STRIEŁKOWA

– 03.06.2014 r. 

– WAŻNE!!!

Обращение Игоря Ивановича Стрелкова 03.06.2014. ВАЖНО!!!

 3 czerwca 2014 r. 5:58 PM

 “Ludzie, którzy zginęli dzisiaj w szeregach pospolitego ruszenia (wszyscy jak jeden – to miejscowi, urodzeni w regionie donieckim) nie chcieli być bohaterami. Martwymi. I, możliwie, że nie zostaliby nimi, gdyby były u nas pod dostatkiem broń i wyposażenie, instruktorzy i chociaż elementarne zaplecze, tyły.

 

Długo milczałem na temat „pomocy Rosji”. Dlatego, że wszystko rozumiem – i niuanse „wielkiej polityki”, w porównaniu z którymi Sławiańsk – to maleńka kruszynka – plamka na obrusie Historii i ogromne ryzyko, na które powinna pójść Rosja, aby pomóc nam siłą zbrojną i masa innych czynników uwzględnionych i nieuwzględnionych.

 

NIE ROZUMIEM TYLKO JEDNEGO : DLACZEGO MOŻNA BYŁO, RYZYKUJĄC WSZYSTKIM, RATOWAĆ KILKA DZIESIĄTKÓW TYSIĘCY, SZANOWANYCH PRZEZE MNIE OSETYŃCZYKÓW – KUDARCÓW, RZUCIWSZY SIĘ IM DO POMOCY, NIE PATRZĄC NA NIC, A RÓWNOCZEŚNIE MIESIĄCAMI JUŻ „MARUDZIĆ” Z PILNĄ, NIEZBĘDNĄ POMOCĄ ROSJANOM??? KTÓRYCH TUTAJ SĄ MILIONY!!!

 Czy naprawdę w Moskwie myślą, że kilka  setek byle jak uzbrojonych rosyjskich ochotników – to jest wszystko, czego potrzeba i że tego zupełnie wystarczy? Chciało by się zobaczyć teraz w okopach w Siemienowce chociaż jednego urzędnika, „odpowiadającego” za Południowy Wschód (oni są)…

 Teraz w Krasnym Limanie ludzi rozstrzeliwuje się po prostu na ulicach. W Zielonym Klinie w najlepszym wypadku wywozi się w nieznanym kierunku, a w gorszym – rozstrzeliwuje się każdego, kto nie ma miejscowego zameldowania. I to wszystko w sytuacji, gdy nasi żołnierze z pospolitego ruszenia wszyscy już stamtąd się wycofali! Czy to za mało dla ingerencji wojskowej??? Ile trupów jeszcze potrzeba, aby podjąć decyzję? Albo ja, zamiast twardej obrony, powinienem się zająć ratowaniem ludzi? Masową ewakuacją? Ja nie będę mógł ze swoimi skromnymi siłami zrobić nawet tego.

 To wszystko, znów zaczął się atak, sądząc po strzelaninie.

 Można drukować, rozpowszechniać. Nie mamy już nic do stracenia”.

 http://rons-inform.livejournal.com/

 Tłumaczył Janusz Sielicki

3.6.2014

http://gazetawarszawska.com/2014/06/03/33688/

————————–

z elektronicznej poczty

Czemu Putin rzucił się na ratunek Osetyjczykom, a zostawił Rosjan na Wsch. Ukrainie? Może dlatego, że rozpad Ukrainy jest więcej niż pewny, samymi rozproszonymi działaniami junty, natomiast w Osetii był zmasowany ludobójczy atak z NATO-wskiego „lotniskowca” Gruzja.

Strelkow ma inne kwestie strategiczne do rozwiązania niż Putin… Straty wśród Ukraińców po obu gojowskich stronach „konfliktu” są straszne, lecz Rosja popiera na różne sposoby rozpad Ukrainy i oddzielenie części pro-rosyjskich. Zadziałała po mistrzowsku tam, gdzie było łatwo (Krym), w innych regionach proces  zajmuje czas, bo Rosja ma związane ręce w opcji siłowej, choć skrycie na pewno posyła broń, „ochotników”, specnaz i in. i specjalistów przez granicę z Donbasem, kontrolowaną przez powstańców. Myślę, że większość z nich nie weszła jeszcze do boju, czeka na odpowiedni moment ukryta w lasach, wyłapuje najemników USraelskich na wymiany w odpowiedniejszym czasie, rozpoznaje przeciwnika i wykonuje sporadyczne akcje partyzanckie (od czasu do czasu doniesienia o „nieznanych bojownikach”), albo partycypuje w akcjach specjalistycznych (np. zniszczenie śmigłowca z generałem Gwardii Narodowej na pokładzie, czy wzięcie do niewoli całego pułku Gwardii Narodowej w Lugansku).

Na dłuższą metę, wygrają powstańcy (z ‚niewielką’ pomocą ze wschodu), bo są na swym terenie, junta im dała moralny motyw obronny, a NATO nie odważy się wejść na Wsch. Ukrainę, bo nie ma szans z siłami zbrojnymi i nowoczesną bronią rosyjską.

Żaden inny kraj nie robi tyle co Rosja na arenie dyplomatycznej, w odkłamywaniu srulołgarstw, czy w nacisku na potrzebę pomocy humanitarnej. W proces włączają się siły pokojowe paktu rosyjskiego, na razie gadaniem, ale od tego się zaczyna.

pb
————————————-
Znalazlem artykul na temat.

Alexandr Zhilin: Why Russia does not intervene militarily in Ukraine 

Autor koncentruje sie na aspekcie gospodarczym, mimo ze na wstepie zaznacza, iz zydlactwo chce interwencji od lat, by przybic Rosję. Z moich badan, wlasnie ten cel ideologiczno-polityczny jest najwazniejszy dla zydlactwa, vide — rjewoljucja bolszewicka i niemalze zniszczenie zyciowej esencji rosyjskiej, az na scene wyszedl Putin. Celem tym smierdzi w dzialalnosci neokonow od lat, a ostatnio wyrazila go bladź chazarska Timoszenko: zabic 8 mln Rosjan na Ukrainie, najlepiej bomba atomowa. Podobnie oliparcha Kolomojski, hebrajski wodz Jarosz, prezydęt Poroszenko/Waltzman, żydzina Jeceniuk i wielu in. chazarów stojacych za rytualnymi masakrami cywilow jak i wojskowych zabijanych za odmowe strzelania do ludnosci.

Autor zaklada, ze wiszace nad Ukraina chaos, bieda i wojna domowa sklonia Waltzmana do sluchania glosow rozsadku w UE i negocjacji z Rosja.
Z kazusu Polin — propaganda, rusofobia potrafia zaslepic ludziofcuf, wiec chazaria moze zatryumfowac mimo wszystko.
Wydaje sie ze najlepszym dla Rosji i znienawidzonych ludow na Wsch i Pld. Ukrainie jest jednak odlaczenie sie ich od Chazarii Kijowskiej, zanim nastapi jeszcze wieksze nieszczescie.
Opor wolnosciowcow rosnie, a przy cichym poparciu przez Rosje i in. grupy zewnetrzne, ma b. duza szanse powodzenia.  Rubikon zostal przekroczony, Kijow stracil juz serca na wschodzie i poludniu kraju. Watpliwe, ze nawet nieprawdopodobna federalizacja z otwartymi wrogami bylaby opcja. Podobnie sklociwszy Slowian (muzulmanow, katolikow i prawoslawnych), zydlactwo spedzilo ich w federacje Bosnia-Hercegowina. Teraz gdy ludy te przejrzaly, co z nimi zrobiono, chca byc na swoim. Roznica z Ukraina jest w tym, ze NATO nie smie bombardowac, a swiat zmadrzal od wojen balkanskich, potem przez zydowojny „z terrorem” i nie da sie juz nabrac na hasbare — no za wyjatkiem polactfa i ukrainstfa :(.
………….
Oto moje luzne tlumaczenie-skrot analizy :
Wg autora, Rosja musi niedopuscic do:
– wstapienia Ukrainy do NATO

– ustanowienia i wzmocnienia rezimu rosofobicznego w Kijowie, co wymaga de-nazyfikacji

– ludobojstwa na ludnosci rosyjskojezycznej na Pld.-Wsch. Ukrainie.

To trzeba osiagnac bez podwazenia gospodarki Rosji w procesie re-orientacji na Azje i bez dania USA dzwigni do wykonczenia UE gospodarczo.
Inwazja Rosji na Ukraine nie jest rozwiazaniem:
– sankcje za to pograzylyby UE gospodarczo
– wobec sankcji, Chiny i Iran moglyby wymusic nizsze ceny na dostawy z Rosji
– import do Rosji zdrozalby, a partnerzy w unii euroazjatyckiej dostaliby dzwignie przetargowa przeciw interesom Rosji

– na Rosje spadlyby problemy gospodarcze Ukrainy i denazyfikacja.

Czyli na interwencji Rosji wygralyby USA i Chiny. Rosja ‚zyskalaby’: moralne ponizenie, problemy gospodarcze i przeklenstwo na przyszlosc od Ukraincow „pod okupacja”.

Do tego dochodza wyzwania wystarczajaco ogromne bez inwazji na Ukraine:

– przechodzenie na rozliczenia miedzynarodowe i wyceny energii w rublach

– wlasny system platnosci.

– przygotowanie samowystarczalnosci i nowych partnerstw handlowych.

Wg autora, Kreml ma zapewne jeszcze inne wzgledy.

Moskwa dogadala sie z Katarem ws. utrzymania cen gazu przeciw zalewowi gazu z USA, w ramach koalicji gazowej Rosja-Iran-Katar-Wenezuela-Boliwia. Tylko 1-sze 3 kraje maja 55% swiatowych zapasow gazu.

Trudnosci naboru ochotnikow do sil republik Doniecka i Luganska nie sklaniaja Rosji do interwencji militarnej na Ukrainie.

Gospodarka Ukrainy jest skonczona, nawet MFW nie da wiecej. A to co dal, to pod warunkiem, ze junta opanuje wszystkie regiony. Glod, chlod i hiperinflacja zwroca sie przeciw juncie, usiwadomia Ukraincow, ktorzy i tak niepokochaja Rosji, ale to zadna strata — wspomna okres Janukowycza jako nierealny juz sen. Nieokielzany chaos, pelny rozpad struktur spolecznych i wojna domowa gwarantuja, ze NАТО Ukrainy nie zechce. Sprochniali politycy USA niezdolaja pojsc na sukces USA, tylko raczej wciagac beda kraj w wojne nuklearna.

W totalnym chaosie gospodarczym zniknie motywacja u robotnikow Donbasu lgnacych do pracy poki jest zaplata. Zanim wyklaruja sie dla nich problemy polityczne i gospodarcze, chwyca za bron. Junta bedzie miala silniejszy powod dogadac sie z Moskwa. Poroszenke pchnie w tym kierunku juz nowa komisja UE, potrzebujaca pokoju na Wschodzie i stabilych dostaw gazu. Poroszenko poslucha generalow Bieda i Chaos. Wszystko to da Rosji mozliwosc przeformatowania Ukrainy.

Procesy oscienne i nowe sojusze Rosji wymagaja czasu do ok. grudnia br., co wg autora zapewni wojna domowa w Donbasie i negocjacje z in. regionami przy udziale osciennym.

Takze w grudniu br. USA  musi wybrac miedzy dalszym podwazaniem swego systemu socjalnego celem druku dolara a zmniejszeniem apetyt dla ratowania sytuacji wewnetrznej. Sadzac ze znizki tempa druku dolara, sprawy wewn. sa dla USA wazniejsze niz zagraniczne.

USA zrobi wszystko, by kryzysem na Ukrainie oslabic Rosje i podporzadkowac sobie rynek UE. Kreml bedzie starac sie prprzeobraziryzys z ostrej fazy na przewlekla wojne domowa + [nierozumiem – PB] вялотекущие переговоры на фоне экономического коллапса Украины. Kreml wykorzysta zwloke dla ustanowienia warunkow przed ostrym przeciwstawieniem sie USA — odstapienie od dolara, sojusze z Chinami, Iranem i Katarem, unia euroazjatycka itd. Pelne zakonczenie kryzysu do grudnia br., moze wczesniej, zaleznie od USA. A jesli nie, to bedzie wojna — o zasoby energetyczne.

————————-

 Noworosja nalega na ochronę przez Rosję, pośle delegację do Putina

 

Reklamy

17 uwag do wpisu “Nie mamy już nic do stracenia

 1. WOJNA O PIENIĄDZ trwa.Od czasów wojen napoleońskich handluje się wojną i pokojem.Proces opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ZYDOWSKA,a językiem matematyki udokumentował Song Hongbing przedstawiając historię bankowości na przykładzie sagi rodu Mayer-Rothschild.

  Polubienie

 2. Dom/kahał Rothschild należy do najbogatszych na świecie, podobno mogliby kupić całą ziemię i jeszcze by im wystarczyło na wylot w kosmos. Mam propozycję – może by przyśpieszyli odlot?

  Polubienie

 3. Do stracenia mamy wiele ,choćby na początek HONOR i AUTORYTET .
  Każdy może sobie sam dokonać oceny ,co zyska a co stracil .
  Rozczulamy się nad losem innych narodow – Rosja,Ukraina ,inne państwa i narody ale co
  z POLSKA i POLAKAMI.
  Co robic z domem gdy już stodola i obora plonie ???
  Ludzie starzy na wsi wiedza,mlodzi nie zawsze ,ci w pierwszej kolejności będą ratowac swoja bryke/fure i nia wiac !
  Pozwole sobie zauwazyc,ze Zydzi to wędrowny narod i przez wieki wedruja tam ,gdzie bedzie im lepiej i jest lepiej.
  Zydzi nawet do obozow koncentracyjnych zabierali ze sobą kosztowności/zloto i nim się ratowali.
  Czym biedny Zyd mial się ratowac ?
  Czy bogaty Zyd z Ameryki przyszedł im z pomocą , a rosyjski Zyd czego dokonal ???

  Wchodzac na podworka polskie zastanowmy się co MY POLACY STRACILISMY i co jeszcze MAMY DO STRACENIA ???
  Niektórym nawet zrabowano oszczednosci w pseudobankach i kasach ,na innych w dalszym ciągu czychają złodzieje finansowi,handlowi i inni .
  Dniem i noca nachodzą nas wszelkimi reklamami,zasmiecaja ulotkami,pchaja się do naszej poczty z lichwiarskimi chwytami,agenci/pracownicy reklamowi/ubezpieczyciele lomoca/dzwonią do naszych drzwi domow i mieszkam – a my CO ?
  Powiesz/napiszesz – głupki,lemingi.baranki boze i nic wiecej ? Ulzylo,odreagowales,ublizyles,naplules,oczerniles – KOGO ,bliźniego,swojego czy obcego ???
  Ale czy wyciagnales reke jak człowiek do człowieka winien zrobić i zaradziliscie razem DRANSTWU i ZLODZIEJSTWU,BANDYCTWU ?

  Owszem,dokonales ocen własnych,wygarnales,poinformowales,odeslales na inne linki/strony.
  Baaa wysililes sie na filozoficzne stwierdzenia,na ironie ,na dziennikarska akrobacje korzystając z wyuczonych slow ,po modne dziś slangi ,po bełkot i nazewnictwo angielskie ,zwroty uniwersyteckie ,PO WSZYSTKO az na powolywanie się na Boga i wszelkie proroctwa.

  Ale nie uczyniles jednego :
  NIE STALES SIE PRZYJAZNYM – DO/DLA NIKOGO !
  BO JESTES GOJEM SAMSONEM !!!
  Czy chociaż raz stales się przyjacielski,rodzinny,serdeczny – TY ,TY WLASNIE GOJU ?

  A widzisz co potrafią ZYDZI ?
  Zauwazasz jak się jednocza we wszystkim i jak dzialaja ???

  DLACZEGO TEGO GOJE NIE POTRAFIA ????????????????

  Belkot wszelki,ze nie mamy już nic do stracenia jest tylko ODWLEKANIEM OBRONY !
  Każdy ma jeszcze cos do stracenia i wcale nie trzeba isc na smierc aby się obronić.
  Nie trzeba być „smobojca typu muzułmańskiego” ,któremu wmówiono inne niebo gdy się wysadzi jako podniebne mieso ludzkie.
  TRZEBA BYC DO KONCA CZLOWIEM ROZUMNYM i tak DZIALAC ABY RESZTKE ROZUMU SWEGO NIE STRACIC !!!

  Czy sobie pod tym względem doradzamy ???
  Na forach,w domach,w rodzinie,wsrod przyjaciol ?
  CZY DZIALAMY RAZEM ,WIDZIMY TO WSPARCIE i OSIAGNIECIA by RESZTY NIE STRACIC ???

  Niech każdy sobie to przeanalizuje i nie będzie ślimakiem w swej skorupie.

  Polubienie

 4. A zatem problem sprowadza się nie do pojedynczego Żyda Rothschilda,lecz do żydowskiej strategii grupowej ulokowanej również w rosyjskiej oligarchicznej demokracji.
  Kevin MacDonald opisał tą strategię z amerykańskiego punktu widzenia.Nie ma autora aby zaprezentować ją z polskiego i rosyjskiego punktu widzenia.Wiadomo jaki finał miał ŻYDOBOLESZEWIZM,a jaki będzie miał ŻYDOBANDERYZM?!
  Kto wątpi w rosyjski rasizm polecam PAMIĘTNIKI Nikołaja.W.Berga „OPOLSKICH SPISKACH I POWSTANIACH 1831-1862.” – Kraków 1880 w tłumaczeniu W.Ralex.
  Z rosyjskiego,zaborczego punktu widzenia margrabia Wielopolski to był „nasz” człowiek.

  Polubienie

 5. – Stany Zjednoczone wyślą wkrótce na Ukrainę niewielką grupę doradców wojskowych.

  Według Pentagonu jest to początek długofalowego programu wsparcia ukraińskiej armii.

  Amerykańscy doradcy wojskowi udadzą się na Ukrainę, by ocenić, jakiego rodzaju reform potrzebują wojska tego kraju.

  Według Pentagonu jest to pierwszy krok do wzmocnienia współpracy militarnej obu krajów, której celem jest stworzenie efektywnej armii i instytucji wojskowych. Ma to się odbywać poprzez „szkolenia, edukację i pomoc materialną”.

  Przy okazji wizyty w Polsce prezydent Barack Obama ogłosił, że Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie pomoc wojskową o wartości 5 milionów dolarów. Ta, stosunkowo niewielka kwota, ma być przeznaczona zakup kamizelek kuloodpornych, noktowizorów oraz sprzętu do łączności. Wcześniej Amerykanie przekazali Ukraińcom gotową żywność, filtry do wody, hełmy i karimaty. Łączna wartość amerykańskiej pomocy dla Ukrainy od wybuchu konfliktu z Rosją wynosi 23 miliony dolarów

  http://neon24-wiadomosci.neon24.pl/post/109789,amerykanscy-doradcy-wespra-ukrainska-armie

  Polubienie

 6. Pamiętam, że w swoim czasie amerykanie wysłali do Wietnamu grupę doradców wojskowych.
  Co było potem ?
  Wojna wietnamska przegrana wprawdzie przez Amerykanów, ale zwycięstwo kosztowało Wietnamczyków kilka milionów zabitych i kilkanaście milionów kalek

  Straty wg. wikipedi
  Wojskowi:
  Wietnam Północny i Wietkong
  450 tys.–1 mln zabitych
  Ludność cywilna:
  65 tys. zabitych
  250 tys. rannych

  Wojskowi:
  Wietnam Południowy
  180–250 tysięcy
  Stany Zjednoczone
  58 152 zabitych
  313 tys. rannych
  2413 zaginionych
  Korea Południowa 5 tys.
  Filipiny 1 tys.
  Australia/Nowa Zelandia
  500
  Tajlandia 351,
  Ludność cywilna: do 2 mln

  Helikoptery US Navy na polu walki (1966)

  h
  Nalot B-52 na Wietnam Północny

  h

  b

  h

  Polubienie

 7. Amerykanie na Ukrainie, to wojna z Rosją i u samych granic Polski, może nawet także i na terenie Polski.
  Znajdujemy się w przededniu niewyobrażalnego koszmaru!
  I to już nie proroctwo, nie czarnowidztwo lecz ponura rzeczywistość.
  Oto mamy już pierwsze skutki wizyty Obamy w Polsce

  Polubienie

 8. Asymetryczna wojna

  Tysiac lat temu wyszkolony rycerz byl zdolny pokonac chlopa z kijem. Dwoch chlopow mialy rowne szanse przeciw rycerzowi. Trzych chlopow pewnie by pokonalo rycerza. Dzisiaj nawet dziecko z zapalka moze spowodowac niewymierne szkody materialne i w ludziach. A teraz polegajac na ograniczonej wyobrazni, ze sa pokrzydzeni ziejacy nienawiscia do swych oprawcow. Np NATO ma sile, ze rzeczywiscie moze zniszczyc zycie na ziemi. Jednoczesnie jest zarlocznym smokiem, ktory potrzebuje dla swego utrzymania ogromnych ilosci samopalnej energii, zywnosci dla swej obslugi, zaopatrzenia dla swych miast itd lista jest dluga.
  Kazdy z elementow na ktorym bazuje NATO moze stac sie bronia przeciwko Paktowi. Sabotaz przeciw infrastrukturze miejskiej moze pociagnac tragiczne skutki, rozprzestrzenianie chorob roslinnych – cale – kraje ogarniete glodem i hordy ludzi szukajacych strawy, uszkadzanie rurociagow – to samo.
  Jezeli ludzkosc sie nie obudzi to wedlug slow Einsteina IV wojna swiatowa bedzie prowadzona przy uzyciu kamieni i patykow.

  Polubienie

 9. Adm A NAJGORSZE,ŻE Polacy to tacy sami ludzie jak i Rosjanie i duży % nie życzy źle Rosjanom,że też nie ma organizacji,która dostrzegłaby to ewentualne zagrożenie i zareagowała.
  Znalazłam starą polską pieśń patriotyczną w przepięknym wykonaniu. Polecam posłuchać.

  Polubienie

 10. Wczoraj tj. 6 czerwca 2o14 r.o godzinie 17.04 został zestrzelony nad Sławiańskiem samolot rozpoznawczy An-30, który korygował ogień artylerii oraz dokonywał rozpoznawczych zdjęć terenu. Samolot upadł i spłonął w rejonie Majak / Swiatogorska. .

  http://3rm.info/47497-nad-slavyanskom-sbit-samolet-razvedchik-an-30-video.html

  Moment uderzenia pocisku w samolot rozpoznawczy An-30 i jego zapalenie oraz upadek na ziemie.

  Polubienie

 11. Wychodzi na to, że liczy się interes.. Putin kalkuluje interesownie, a nie moralnie.. Gdyby moralnie – to cały ten banderowski spisek w sekundę by rozwalił.. a jak jest ge-szeft… to krew nie ma żadnego znaczenia…. 50, ml.. krwi czy .100 litrów krwi… nie ma różnicy… Grunt to ge- szeft… Budowanie NWO – ze stolicą w Astanie…,
  A jak ktoś ma wątpliwości… to się rozczaruje i to bardzo się rozczaruje…
  Mamy światowy teatr dla durnych gojów..

  Polubienie

 12. A od kiedy to krew miała znaczenie w sprawach gdy idzie o interesy ?
  Bogaci się nie bija miedzy sobą ale biedak pojdzie na biedaka jak mu podplaca i obiecają gruszki na wierzbie.
  Jakie tam budowanie NWO,to tylko pier…. kotka za pomocą głupoty goja.
  Teatr to toteż nie jest ,raczej cyrk na szmulowych kolach,ktory daje przedstawienie przez okragla dobe.
  Portal se.pl donosi i obwieszcza o wszystkim, a nawet zacheca do postepowan – choćby dziś pisze o nastolatkach jak zdobywają pieniądze w nowojorskich parkach.
  W Polsce tez już mlodziez zbiedniala , napada i to ludzi w sile wieku ?
  Mlodzi maja cos do stracenia ?
  Chyba nie, kiedy organizują gangi i napadają w czworke na jednego !

  Co na to narod ?

  Polubienie

 13. @jangryko, Gutek

  Panowie,
  wydać rozkaz zorganizowanej armii do walki jest bardzo łatwo. Faktycznie Rosja dysponuje siłą, która w ciągu dwóch tygodni zlikwidowałaby żydo-banderowską Ukrainę i jej siły militarne. Ale, czy Panowie jesteście w stanie określić, jakie byłby ewentualne ludzkie koszty takiej operacji (ilość zabitych żołnierzy i cywilów – głównie w miastach) – a to jest właśnie kalkulacja „moralna”. Ta kalkulacja prowadzi do przyjęcia odpowiedniej strategii, której celem jest efekt polityczny – po prostu trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy po takiej akcji zbrojnej Rosja byłaby postrzegana przez Ukraińców jako wyzwoliciel, czy przeciwnie. No i pytanie kolejne: czy zbrojna akcja Rosji zakończyłaby ukraiński konflikt, czy raczej odwrotnie, byłaby początkiem jeszcze bardziej dramatycznej rebelii (stymulowanej przez USA) – warto tu zwrócić uwagę na Syrię -, ?
  Zatem, winniście Panowie przeanalizować – przeprowadzić moralna kalkulację – czy przystąpić do działań wojennych z powodu zabitych np. 500 osób ryzykując śmierć tysięcy i zniszczenie miast i ich niezbędnej dla życia ludzi infrastruktury?

  Na szczęście nie jesteście Panowie na miejscu W.Putina.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s