Jaka będzie Ukraina ?


Jaka będzie Ukraina po wojnie domowej?

Valentin Mândrăşescu

 

Wojna domowa na Ukrainie rozwija się z nową siłą, a nieprzejednana pozycja kijowskiej junty z każdym dniem zmniejsza szansę rozwiązania problemu za pomocą środków dyplomatycznych.

W tym kontekście nieuchronnie pojawia się pytanie, czy Ukraina ma przyszłość jako jednolite, federalne lub konfederacyjne państwowe czy siła odśrodkowa wojny domowej po prostu rozerwie państwo ukraińskie na kilka niezależnych kawałków?

Według znanego cytatu, przypisywanego Henry’emu Kissingerowi, partyzanci wygrywają, jeśli nie przegrywają. Właśnie taki scenariusz jest obecnie rozgrywany w Doniecku i Ługańsku. Ukraińska junta nie ma niezbędnych sił i środków, aby doprowadzić do końca operację. Jeśli wojsko, gwardia narodowa i zachodni najemnicy nie mogą wspólnymi siłami zająć Słowiańsk i Kramatorsk, miasta o populacji nieco ponad sto tysięcy, to prawdopodobieństwo udanego szturmu takich wielkich miastach, jak Donieck czy Ługańsk, jest prawie zerowe. Oczywiście, istnieje możliwość po prostu zrównania tych miast z ziemią przy pomocy wyrzutni rakiet i bombardowania z powietrza, ale wtedy Kijów ryzykuje konfrontację z zewnętrzną ingerencją. Wzięcie pod kontrolę i utrzymanie Ługańska i Doniecka jest absolutnie nierealnym zadaniem dla armii ukraińskiej w jej obecnym stanie. Prędzej czy później nowy prezydent Ukrainy będzie musiał negocjować z politycznym skrzydłem powstańców. Czym później rozpoczną się negocjacje, tym większa szansa, że punkty zapalne zbrojnego oporu pojawią się w innych obwodach Ukrainy. Na ostatnim zjeździe liderów Noworosji już przedstawiono projekt o wyjściu spod kontroli Kijowa 9 obwodów południowo-wschodniej części Ukrainy.

Wśród przeciwników władz w Kijowie nie ustalono konsensusu w sprawie formatu i celów przyszłych negocjacji. Niektórzy opowiadają się za federalizacją kraju, niektórzy za całkowitym oddzieleniem od Ukrainy. Jedno jest pewne: po rozlanej krwi i setkach ofiar wśród ludności cywilnej w południowo-wschodniej części Ukrainy będzie uznane za absolutnie niedopuszczalne kontynuowanie obecnego formatu jednolitej ukraińskiej państwowości.

Należy pamiętać, że Noworosja nie jest jedynym podmiotem wewnętrznych ukraińskich konfliktów, który chciałby ostro odciąć się od ksenofobicznego kijowskiego reżimu. Po oświadczeniu premiera Węgier Viktora Orbana o potrzebie pozostawienia autonomii zakarpackim Węgrom, co z radością i nadzieją zostało przyjęte wśród Węgrów, mieszkających na Ukrainie, stało się oczywiste, że Węgry również wykazują zainteresowanie przekształcaniem państwa ukraińskiego. Pojawienie się inicjatywnej grupy stworzenia autonomii narodowo-kulturalnej było logiczną kontynuacją tej polityki. W wywiadzie dla Pravda.ru, starszy pracownik naukowy Instytutu Slawistyki RAN Piotr Iskenderow wyraził przypuszczenie:

Orban rzeczywiście może liczyć na wsparcie Rosji, Węgry i Moskwa mają wspólne interesy na Ukrainie. One polegają na wspieraniu swoich rodaków, swoich mniejszości narodowych, w szczególności przedstawiciele Węgier w Parlamencie Europejskim wyraźnie ogłosili, że Rosja ma prawo do przyłączenia Krymu, a zatem Węgry mają prawo do przyłączenia Zakarpacia. Przy tym należy rozumieć, że jest to bardzo drażliwy temat, więc tutaj możemy mówić nie tyle o bezpośrednich rozmowach między Moskwą i Budapesztem odnośnie sytuacji na Ukrainie, co o określonych zakulisowych i tajnych uzgodnieniach, dotyczących wypracowania wspólnej strategii wzajemnych relacje z Brukselą i Waszyngtonem.

Jeśli to założenie jest bliskie prawdy, to Viktor Orban może mieć niepowtarzalną szansę skorzystania z zaostrzenia wojny domowej na wschodzie Ukrainy, aby „otworzyć drugi front” na Zakarpaciu. Zasoby Kijowa są już na granicy i powstanie drugiego źródła napięcia nie tylko ostro uderzy w zdolności armii ukraińskiej do skoncentrowania swoich sił na kluczowych punktach konfliktu, ale także może złamać wolę oporu władz Kijowa. Oczywiście, w ramach takiego scenariusza Noworosja i Zakarpacie będą mogły negocjować z Kijowem z pozycji siły i uzyskać bardzo szeroką autonomię w ramach nowej federalnej struktury państwa, a nawet wdrożyć model konfederacji, na przykład konfederacji Bośni i Hercegowiny.

Można powiedzieć, że w pewnym stopniu przyszłość Ukrainy zależy nie tylko od Moskwy, Waszyngtonu, Brukseli i Kijowa, ale także od Budapesztu, który podejmie decyzję, co zrobić z ryzykowną, ale atrakcyjną szansą przerysowania wyników historii XX wieku.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_06_02/Jaka-bedzie-Ukraina-po-wojnie-domowej-2520/

 

Kilka ciekawych komentarzy do tekstu z podanej strony

 • nil
  Czemu mają służyć ostrzał i bombardowanie obrzeży a nawet i centrów miast – Ługańska, Doniecka. Słowiańska, wjazdy ciężkiego sprzętu bojowego i ostrzał ludzi w Mariupolu? Działania takie na pewno nie przyniosą porozumienia z tamtejszą ludnością. Wojsko nie będzie w stanie utrzymać tych miast pod władzą Kijowa. Myślę, że działania władz kijowskich wobec ludności rosyjskiej na wschodzie Ukrainy mają na celu jej zastraszenie i zmuszenie do ucieczki do Rosji. To są faszystowskie metody prowadzące do wyludnienia Donbasu, takie same jak mordy Polaków na Wołyniu. Nie chce mi się wierzyć w treść niektórych filmów na YouTube, w których słyszę zdania, że Tymoszenko chce ogrodzić Rosjan w tych miastach i wytłuc ich granatami. To dla mnie niepojęte, że OBWE nakłania Kijów do kontynuowania operacji wojskowej w Donbasie. Stanowczo protestuję przeciw takim metodom władzy na Ukrainie. Żądam rzetelnej informacji w polskich mediach i stanowczych działań naszych władz zmierzających do powstrzymania ukraińskich wojsk od interwencji przeradzającej się w ludobójstwo.
 • #MirekMirek
  Może dobry czas aby ubiegać się o ziemie Lwowskie, zabrane nam w 45’tym. Teraz staje się możliwe!
 • #Sławomir AbramowskiSławomir Abramowski
  Powazne problemy z deklinacja, skladnia i rusycyzmami. Oj, cienko z tym jezykiem polskim, cienko: „nie mogą wspólnymi siłami zająć Słowiańsk i Kramatorsk” „wtedy Kijów ryzykuje konfrontację z zewnętrzną ingerencją.””Czym później rozpoczną się negocjacje”. Do roboty, lenie, uczyc sie jezyka, jak chcecie w nim prowadzic strone, albo piszcie dalej po rosyjsku.
 • #TadeuszTadeusz
  USA i UE wykorzystuje głupich i naiwnych oligarchów, faszystów, sekciarzy, banderowców do wrogiego przejęcia Ukrainy. Mają wiele metod, jedną z nich jest wszczęcie wojny domowej. Podburzanie, skłócenie i bratobójcze mordy to metody niszczenia państwa od wewnątrz. Tworząc podstępnie takie zamieszanie pojawiają się jako siła naprawcza i nieodzowny obrońca praw człowieka i demokracji. Oferują pomoc militarną i doradczą w celu ustabilizowania sytuacji dla zwaśnionych stron. W ten oto sposób banda złodziei pod pozorem niesienia pomocy łupi, grabi i zawłaszcza Ukrainę. Jak to zrozumie Naród Ukraiński to zrobi sam z nimi porządek. Nie ma nic złego co by na dobre nie wyszło.
 • #WitoldWitold
  Takich „mirków” jest w polsze na pęczki . Ot durak – duma, i duma , a czas poszdł do przodu.
 • #KrzysztofKrzysztof
  Liczę na to, że wschód ukrainy dołączy do Rosji bo tylko tak jest możliwy rozwój
 • #janjan
  jan1 polecam czytelnika glosu rosji plik pt roman dmowski a kwestia ukrainska ,, mysle ze od czasu dmowskiego niewiele sie zmienilo zdaniem dmowskiego wschodnia ukraina jest bezsprzecznie czescia rosji a kazda proba ingerencji polsk dmowski nazwal podpalaniem wlasnego domu .oczywiscie okres bolszewizmu dmowski inaczej oczeniali mozna smialo powiedziec ze zwiazek radziecki nie jest tym samym co Rosja .Byl to okres w ktorym Rosja byla pod okupacja sil zachodu.dokledniej jego elit finansowych.wyklad prof snitona pt ,,Rewolucja Bolszewicka a Wall Strett,, wyjasnia ten problem ruwniez ksiazka romana gladkowskiego ,,MYSLACYM POD ROZWAGE,, pokazuje historie w zupelnie innym swietle system totalitarny mozna narzucic kazdemu narodowi i tak bylo z rosja . wnioski dmowskiego zawarte w napisanej w 1908 r ksiazcept ,,Rosja Niemcy a sprawa Polska ,,sa dzis jak najbardziej aktualne s tej to prostej przyczyny ze Rosja jest dzis tak samo suwerenna jak przed 1917r. idac dalej Dmowski w Rosji widzial gwaranta suwerennosci Polski a nie w zachodzie obecny stan polskiej panstwowosci jej gospodarki a wlasciwiej jej braku w calej rozciaglosci te wnioski potwierdza

Reklamy

55 uwag do wpisu “Jaka będzie Ukraina ?

 1. Na portalu http://www.marucha.wordpress.com znalazł się dzisiaj podobny wpis przytaczający poglądy „czeskiego liberała” p. Vaclava Clausa. W sumie „zamydlający” istotę rzeczy.

  Ale nieco wcześniej na tym samym portalu post o najemnikach w siłach zbrojnych „USraelskiej Okrainy”, gdzie jeden z komentatorów donosi:

  Na Ukrainie w walce w Doniecku bierze udzial regularna armia izraelska. Sa to oficerowie izraelscy, przeszkoleni w Izraelu, ktorzy kiedys uciekli z Ukrainy. Poniewaz mowia biegle po ukrainsku i rosyjsku bardzo trudno ich zidentyfikowac.
  Natomiast Kijow juz obiecuje przesiedlenie ludzi z Zachodniej Ukrainy i nie wiadomo skad na miejsce tych co uciekaja do Rosji.

  https://niqnaq.wordpress.com/2014/06/09/medley-of-humorous-serious-oddments-from-south-front-truth-from-ukraine/

  No właśnie, w zaciszu Departamentu Stanu przygotowywuje się etniczne oczyszczenie południowo-wschodniej Ukrainy, tak jak to miało miejsce z Serbami w Kosowie, których około 250 tysięcy musiało uciekać z kolebki ich cywilizacji po zajęciu Kosowa przez wojska NATO dokładnie 15 lat temu. Wskazany powyżej link po angielsku sugeruje, że po wymuszeniu siła „pokoju” w Donbasie, ubytek ludności rosyjskojęzycznej zostanie zrekompensowany przez przesiedlenie ok. 250 tysięcy Ukraińców z zachodu tego (o)kraju. I to jest ponoć nawet niezbyt tajny plan USraela wymiany ludności na przedpolach… Stalingradu.

  Polubienie

 2. W kontekście zamieszczonego przez Admina tekstu Valentina Mândrăşescu negatywna krytyka polityki Rosji firmowanej przez prezydenta W.Putina (oraz negatywna krytyka W.Putina), uprawiana na stronie WPS nie tylko przez samego Admina, wydaje się być co najmniej niepoważna, bezpodstawna i bezsensowna, a przede wszystkim nie przemyślana.

  Wydaje się także, że jedynym celem takiej krytyki jest dezorientacja Czytelnika.

  Nie należy zapominać, że polityka, polityczne myślenie w interesie państwa i narodu nie jest i nie może być tym, co się komu podoba, co się lubi itp. Polityka z reguły opiera się na racjonalnych przesłankach i zawsze w politycznej analizie takimi przesłankami winniśmy się kierować.

  Rosja dysponuje dzisiaj siłą zdolną w ciągu dwóch tygodni zlikwidować żydo-banderowską Ukrainę i jej siły militarne. Krytycy Rosji i W.Putina nie potrafią jednak zdobyć się na poważniejszą refleksję i postawić sobie pytanie: jakie byłby ewentualne ludzkie koszty takiej operacji, chodzi o ilość zabitych żołnierzy i cywilów (głównie w miastach) po dwu stronach konfliktu. Tak postawione pytanie prowadzi do przyjęcia właściwej strategii polityki rosyjskiej wobec Ukrainy. Gdyby w obecnej fazie konfliktu Rosja zdecydowała się na akcję militarną nie byłaby postrzegana przez Ukraińców (głównie w części zachodnie Ukrainy) jako wyzwoliciel, a raczej wręcz przeciwnie. W konsekwencji zbrojna akcja Rosji mogłaby stać się zaczątkiem jeszcze bardziej dramatycznej rebelii stymulowanej oczywiście przez USA – warto tu mieć na uwadze Syrię.
  Czas gra na korzyść Rosji i tych obywateli Ukrainy, którzy nie chcą żydo-banderowskiej władzy, żydowskiego kapitalizmu i „demokracji” zachodniego żydo-systemu – istnieje poważna szansa, że cała Ukraina pozbędzie się żydo-bnaderowskiej władzy. W każdym razie do tego zmierza polityka Rosji.
  Polacy winni rozumieć, że ewentualny podział Ukrainy, który skutkowałby utrzymaniem się na jej zachodnim obszarze żydo-władzy będzie nadal niebezpiecznym zarzewiem konfliktu z wszelkimi możliwymi negatywnymi skutkami dla Polski i Polaków, także dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

  Polubienie

 3. „ubytek ludności rosyjskojęzycznej zostanie zrekompensowany przez przesiedlenie
  ok. 250 tysięcy Ukraińców z zachodu”

  A ubytek ukrainskiej ludnosci na zachodzie zostanie zrekompensowany
  przez wysiedlencow z polskich Ziem Zachodnich. A ich miejsca zajma…
  A po wojnie Slowianie ze wschodu zostana przesiedleni nad Labe i Sprewe.

  Polubienie

 4. Gdyby Janukowycz nie grał w ciucubabkę, a prowadził poważną pro Ukraińską politykę, gdyby był mężem stanu i twardo stąpał po ziemi, a nie jak go określał A. Dugin był dwoma babami w jednym, czy też jak ja to pisałem podwójną d…pą, to dziś tacy ludzie jak Janukowycz, Turczynow i ci wszyscy którzy robili zadymy na majdanie siedzieli by w więzieniu.
  Gdyby był mężem stanu, a nie dużym ciołkiem, to nie oddał by w swoim czasie władzy Juszczence i Timoszence lecz w ciągu dwóch kadencji rządzenia uczyni by z Ukrainy kraj zasobny i stabilny, bo jakby nie patrzeć Ukraina to b. bogaty i nieźle uprzemysłowiony ( po ZSRR) kraj, który dziś byłby krajem na prawdę bogatym, suwerennym i wolnym od wszelkiej banderowskiej swołoczy.
  Pisał pan panie Dariuszu o Janukowyczu że prowadzi politykę rozważną, że to mżą stanu, że wygrywa ( coś w każdym razie w tym stylu) Ja widziałem zupełnie co innego. I okazało się, że był taki jak postrzegał go A. Dugin i moja skromna osoba.
  Putin, doskonały gospodarz na spokojne czasy, ale w sprawie Ukrainy prowadzi katastrofalną wręcz politykę. Majdanu mogło nie być, majdan gdyby się zdarzył, mógłby choćby rosyjskimi agentami i Berkutem zostać rozpieprzony w ciągu jednej nocy, a jego miejscowi liderzy wyłapani i albo pogonieni na zachód, albo posadzeni na kilka lat za próbę obalenia konstytucyjnych władz Ukrainy.
  Od wielu już dni leje się krew Ukraińców którzy nie godzą się na banderowsko faszystowskie rządy.
  Mor w Odessie, śmierć na ulicach Słowiańska. Wie pan kto za to odpowiada?
  Wie pan oczywiście, ale ja dodam, że współwinnym jest także gaspadin Putin.
  Mógł zapobiec, nie zapobiegł.
  Ludzi, w tym polityków w szczególności nie ocenia się, według własnego życzenia jakiego byśmy chcieli widzieć w tym czy innym liderze, lecz jakim jest faktycznie, co robi, czego nie robi choćby mógł i powinien.
  Jasne, że gdyby dziś rosyjskie wojska ruszyły na Ukrainę byłyby ofiary śmiertelne, choć przypuszczam, że żołnierze ukraińscy zamiast walczyć masowo by się poddawali.
  Ale bez wkroczenia wojsk rosyjskich krew będzie się także lała, i kto wie czy nie bardziej obficie.
  Krytyka Putina dopiero się zaczyna, gdyż coraz więcej osób dostrzega w nim człowieka niezdolnego do podejmowania właściwych i szybkich decyzji . Rozlegały się wręcz głosy, że to zdrajca, lub tchórz.
  On żołnierzy na Ukrainę nie pośle.
  Zachód takich zahamowań nie ma, już są zachodni najemnicy, niby z prywatnych firm ( dotowanych jednakże przez CIA ) bo jakże inaczej.

  Polubienie

 5. Parlament Południowej Osetii przegłosował za wejściem w skład Rosyjskiej Federacji
  Panie Michale
  To kolejny kłopot dla Putina
  Przyjąć Osetyńców, czy udawać że się nie dosłyszało

  Polubienie

 6. …..właściwej strategii polityki rosyjskiej wobec Ukrainy…..
  Na podobnie zredagowane zdanie jeden z komentatorów na prawicy.net odpisał
  A prowadzą jakąś politykę?

  Jasne, że ,,prowadzi”
  przykład
  Rosja wzywa USA do podjęcia kroków w celu zapobieżenia udziału zagranicznych najemników w operacji siłowej na Ukrainie

  Moskwa przypomniała Kijowowi o niedopuszczalności zapewniania sobie bezpieczeństwa kosztem innych. Powiedział o tym w poniedziałek minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow podczas konferencji prasowej z udziałem fińskiego szefa MSZ, ErkkiegoTuomioji.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_06_09/Rosja-przypomniala-Ukrainie-o-niedopuszczalnosci-zapewniania-sobie-bezpieczenstwa-kosztem-innych-8863/

  To jest właśnie strategia Rosji!
  Papież też się modlił o pokój na Ukrainie

  Właściwie to powinni razem zacząć się modlić.

  Polubienie

 7. czy Putin do tego osadnictwa przyłoży rękę. Casus pułkownika Kwaczkowa skazanego na 13 lat łagru w 2013 roku.
  „Grupa płk. Kwaczkowa, oficera GRU aktywnego długo w wojnie w Afganistanie, wieloletniego specnazowca, autora publikacji o technice wojennej, ideowca radykalnego rosyjskiego nurtu nacjonalistycznego – wg tez oskarżenia – wymyśliła sobie, że Rosję należy ratować przed „żydo-faszystami rządzącymi w systemie putinowskiej Rosji” i odebrać im raz na zawsze władzę w drodze wywołanie powstania zbrojnego i zajęcia Moskwy.”

  Polubienie

 8. GALICJA na start !
  Hej wy na zachodzie Polski,dobrze,ze tam mało macie swoich nowych domow,poniemieckie rudery oddacie.
  Pomorze ,tu będzie gorzej ale pod szwabami może przeżyjecie do śmierci.
  Admin wiej z Olsztyna ,tam już dla ciebie nic „nima”.

  I jaki teraz macie humor ?

  Polubienie

 9. Jeśli chodzi o prezydenta Putina, to pod koniec jego pierwszej kadencji, gdy na Ukrainie zaczynala się w październiku 2004 „pomarańczowa rewolucja”, mająca za zadanie nie dopuścić do przekazania władzy nowo wybranemu prezydentowi Wiktorowi Janykowyczowi, to w sytuacji „zablokowania” Kijowa przez młodych „pomarańczowców”, do Moskwy – a ściślej tylko na lotnisko Szeremietowo – przyleciał zdający władzę prezydent Kuczma i przez godzinę konferowal tam z Putinem. O czym?

  Po powrocie do Kijowa Kuczma ogłosił, że wybór Janukowycza jest nieważny i że trzeba powtórzyć wybory. Zostawiam ten fakt bez komentarza.

  A oto co wczoraj o relacji Ukraina-Rosja napisał prezes Instytutu Narodowej Strategii, M. Renizow na ważnym portalu http://www.km.ru: http://www.km.ru/world/2014/06/09/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/742080-mremizov-esli-kiev-pobedit-yugo-vostok-oz

  cytuję:

  (…) JEŚLI SCENARIUSZ POROSZENKO ZOSTANIE ZREALIZOWANY, TO ROSJA PONIESIE WIELKĄ GEOPOLITYCZNĄ KLĘSKĘ

  (…) Scenariusz Poroszenko przedstawia sobą plan jednostronnej kapitulacji wschodnich regionów, jednostronnej kapitulacji Moskwy w tym konflikcie, w którym ona nie jest jedną ze stron, ale ma ma swoją jasną pozycję: prawo mieszkańców okręgów donieckiego i ługańskiego na samo się określenie winno być zrealizowane zgodnie z istniejącymi normami międzynarodowymi. Jednak jeśli scenariusz Poroszenko zostanie zrealizowany, Moskwa poniesie poważną klęskę geopolityczną, z daleko idącymi konsekwencjami.

  Jedna z nich – umocnienie współpracy Ukrainy z NATO, wraz z pełzającym rozmieszczeniem pozycji Paktu na jej terytoriach, w tym bezpośrednio na granicy z Rosją. No i koniec w końcu u nas jest poważna perspektywa znalezienia się w sąsiedztwie odnoszącego się do nas agresywnie państwa, prowadzącego wewnątrz swoich granic politykę antyrosyjskiego apartheidu i otwarcie antyrosyjska politykę na zewnątrzpolitycznej arenie.”

  MG – jak już pisałem, Donbas znajduje się zaledwie 300 kilometrów od Wołgogradu (d. Stalinjgradu) i przxechwycenie tego strategicznego miasta spowoduje odcięcie Rosji od całego jej obszaru między morzem Kaspijskim a Czarnym – Krym izolowany od zaplecza nie utrzyma się długo, to już doświadczenie II Wojny Światowej.

  Polubienie

 10. Hitler gdy pucował cholewki przed defiladą w Moskwie….miał przeciw sobie i swoim wojskom takie potęgi gospodarcze i militarne jak W. Brytania i Stany Zjednoczone
  W sojuszu z tymi państwami miałby całą Rosję na talerzu
  Dziś właśnie istnieje taki sojusz, łącznie z Polską.
  Gorbi, jak nazywano Gorbaczowa na zachodzie, albo Gabycz (śmietnik) jak nazywano go w kuluarach, był tym dla ZSRR czym Putin jawi się obecnie dla Rosji. Coraz więcej ludzi zaczyna to dostrzegać, jak widzę z powyższych wpisów także wśród polskich internautów..

  Polubienie

 11. jeden z autorów(Ronald Lasecki) publikujących na http://prawica.net/38549

  tak pisze

  Rosja nas nie uratuje

  Kryzys ukraiński rodzi wnioski także dla nas – Polaków. Rosja bezsilna wobec etnocydu swoich rodaków na Ukrainie tym bardziej nie może być wiarygodnym gwarantem bezpieczeństwa dla naszego kraju. Podnoszone tu i ówdzie postulaty, by Polska związała się antyzachodnim sojuszem z Rosją, są dziś nawoływaniem do geopolitycznego samobójstwa. Sojusz taki zapewne skonsolidowałby Zachód, a więc także Niemcy, wokół wrogości wobec tego rodzaju panslawistycznej osi. Na Zachodzie legitymizację mogłyby wówczas zyskać ponownie niemieckie pretensje terytorialne wobec Polski.

  W świetle wydarzeń z Jugosławii lat 90-tych (a od tego czasu również w wielu innych krajach spoza Europy – od Libii po Syrię), scenariusz z niemieckimi „zielonymi ludzikami” w mundurach jakiegoś rodzaju „Śląskiej Samoobrony”rozniecającymi w tym regionie antypolską irredentę nie jest znowu tak abstrakcyjny. Czy Rosja stanęłaby wówczas w obronie swojego ewentualnego polskiego sojusznika i interweniowałaby w naszym kraju w obronie jego terytorialnej spoistości?………

  Polubienie

 12. Administrator tego portalu -jeden z kilku, ale który ostatnio przemawia z pozycji wszechwiedzącego, gdyż podpartego szczególnymi „uprawnieniami” administracyjnymi- pan Tadeusz Dylak formułuje zarzuty m.in. pod adresem Dariusz Kosiura, że Ten rzekomo posługuje się życzeniowymi kryteriami oceny przywództwa w Rosji i na Ukrainie zamiast twardo stąpać po ziemi.

  Nie kto inny jednak niż p. Tadeusz Dylak, nie mając wglądu do rzeczywistych uwarunkowań polityczno-gospodarczych żydobanderowskiej rebelii na Ukrainie ( a szczególnie tych o charakterze strategicznym, pozaregionalnym) od pewnego czasu przyjął kurs wpisujący się w „krytykę polityki Putina”, oczywiście z troski o „obronę Słowian”. Szczególny zwrot w próbie moderowania portalu WPS przez T.Dylaka nastąpił po ukazaniu się baneru wskazującego na jednoznaczne poparcie przez większość kierownictwa WPS kierunku polityki prezydenta Putina wobec Ukrainy, a już wręcz ze zastanawiającą determinacją i intensywnością Jego działań mamy do czynienia po podpisaniu się na początku maja br. członków kierownictwa WPS i jego sympatyków w gronie osób kierujących List Otwarty do Narodu Rosyjskiego i Władz Federacji Rosyjskiej.

  Portal WPS jest, czy też był( ?), jednym z niewielu miejsc w polskiej przestrzeni medialnej, gdzie przedstawiane są otwarte dyskusje i komentarze wydarzeń politycznych, gospodarczych i społecznych dotyczące fundamentalnych dla losów Polski wydarzeń tak wewnątrzkrajowych, jak i zagranicznych – i to zarówno w wymiarze regionalnym, jak i globalnym.

  Oczywiście zarówno owe dyskusje, jak i komentarze bazują na dostępnych materiałach źródłowych i analitycznych, z tego względu nie możemy sobie rościć prawa do orzekania w sposób bezwzględny. Posługując się określoną wiedzą, dostępnym aparatem weryfikacji faktów oraz zwykłą logiką oraz historycznym wnioskowaniem z polskich doświadczeń narodowych staramy się wyznaczać racjonalny, realny kierunek naszych zachowań politycznych, tak w sferze świadomości, jak i działań praktycznych.

  Z w/w powodów kierownictwo WPS uważa, że w obecnej rzeczywistości regionalnej i geopolitycznej poparcie polityki obecnego kierownictwa Federacji Rosyjskiej, w tym prezydenta Putina, jest zachowaniem racjonalnym, służącym polskiej racji stanu i jednym z najważniejszych działań dla odzyskania podmiotowości przez naród polski w ramach suwerennego państwa.

  Postawa „antyputinowska” – co w obecnych realiach musi być odczytane jako postawa antyrosyjska i antysłowiańska, w swych skutkach popierająca w rzeczywistości agresywny i imperialny nurt żydowsko-anglosaski – jest de facto postawą antypolską.

  Polubienie

 13. Adm, ma jak każdy piszący na tej stronie, prawo do subiektywnej oceny prezydenta Putina.
  Adm, chciałby by jego negatywna ocena Putina okazała się bledną.
  Czas pokaże czy prezydent Putin okaże się mężem stanu, czego szczerze bym mu życzył, czy jedynie małym siurkiem .
  Tak jak pisałem powyżej, coraz więcej osób zaczyna oceniać jego politykę wobec tego co się dzieje na Ukrainie negatywnie .
  Mają do tego prawo, ja również. Ale w żadnym razie nie odmawiam prawa innym do ocen odmiennych..
  Co więcej cieszy mnie odmienność ocen, gdyż tylko w taki sposób dyskusja nabiera sensu.

  Polubienie

 14. Postawa „antyputinowska”, co w obecnej rzeczywistości musi być odczytane jako postawa antyrosyjska i antysłowiańska, popierająca agresywny i imperialny nurt żydowsko-anglosaski, jest de facto postawą antypolską.

  Pan Tadeusz przyjmuje taką linię polityki być może dlatego, że zbyt długo przebywał w kolebce demonkracji.;) W tej chwili w świecie można wybrać 2 bieguny -żydowski zachód, albo wschód ze strzępami, lub jak kto woli wpływami plemienia żmijowego. To co nam przyniósł żydowski zachód wiemy. Wschód walczy o być, albo nie być okrążony z każdej dostępnej strony – nawet od tej południowi -wschodniej przez przebiegłą żółtą rasę. Dlatego trudno dzisiaj precyzyjnie dociec, w jakim kierunku potoczą się losy świata. Syjonista Zbysiu Brzeziński dalej trzyma stetryczałą piąchę nad Rosją, jewropa choć po cichu, by nie rozdrażnić niedźwiedzia mu wtóruje. W każdym razie cokolwiek by się nie wydarzyło jeśli jest choć maleńkie światło w tunelu, to tym światłem jest Rosja z jej olbrzymimi zasobami narodowego patriotyzmu.

  Polubienie

 15. Postawa „antyputinowska”, co w obecnej rzeczywistości musi być odczytane jako postawa antyrosyjska i antysłowiańska, w swych skutkach popierająca w rzeczywistości agresywny i imperialny nurt żydowsko-anglosaski, jest de facto postawą antypolską.

  To bardzo poprawnie stylistycznie zbudowane zdanie.

  Jednakże w momencie konfliktu Polska – Rosja, co przy obecnej polityce i Waszyngtonu i Warszawy staje się coraz bardziej możliwe, będąc my Polacy, Słowianie po tej stronie frontu, zatem w NATO i UE, musimy identyfikować się z Polską i z naszym jaki by on nie był rządem. Inaczej każdy indywidualny przypadek, który temu będzie zaprzeczał będzie uznawany za zdradę i działanie wrogie w stosunku do Polski.

  Gdyby Polska była w sojuszu z Rosją, przeciw zachodowi, krytyka Putina, krytyka rosyjskich władz mogła by być zaliczana bez cienia wątpliwości do postawy antypolskiej.

  Myślę, że większość czytających ten komentarz zgodzi się z logiką takiego rozumowania.

  Polubienie

 16. Panie Krzysztofie, proszę jednak zauważyć, że ja nie krytykuję Putina, za to że zatrzymał rozpad Rosji, że handluje ropą i gazem z zachodem, że kazał wznowić loty bombowców strategicznych, że pozwala Rosjanom się bogacić ( niektórym może aż za bardzo)
  Nie krytykuję Putina za nic, co służy i umacnia Rosję.
  Ja go krytykuję, za naiwność, a szczególnie za wpuszczenie , na odwieczne i pradawne ziemie Rusi Amerykanów, którzy bynajmniej swoich agresywnych względem Rosji celów nie kryją.
  Wkroczenie Amerykanów na Ukrainę dla takich polityków jak Stalin, Chruszczow, Breżniew, byłoby jednoznaczne z wybuchem wojny nuklearnej.
  Dla Putina jest to jedynie powód do wezwania USA do podjęcia kroków w celu zapobieżenia udziału zagranicznych najemników w operacji siłowej na Ukrainie
  Ten facet kpi sobie z tych którzy walczą i giną w Słowiansku i kpi sobie także z narodu rosyjskiego

  Panowie czas przejrzeć na oczy.

  Polubienie

 17. „musimy identyfikować się z Polską i z naszym jaki by on nie był rządem. Inaczej każdy indywidualny przypadek, który temu będzie zaprzeczał będzie uznawany za zdradę i działanie wrogie w stosunku do Polski.”

  Tym stwierdzeniem Admin potwierdził najgorsze przeczucia, a nawet zaprzeczył samemu sobie, gdyż powstanie stowarzyszenia WPS i strony WPS zasadza się na nieidentyfikowaniu się własnie z polityką rządów pomagdalenkowych, w tym i obecnego. To, że owe rządy administrują Polską od 25 lat, to nie upoważnia do nazywania ich polskimi. Nawet to co te „rządy” starają się nazwać faktami dokonanymi, które mają rzekomo gwarancje konstytucyjne i prawno -międzynarodowe jest do podważenia i zmiany przez narodowy rząd suwerennego państwa polskiego.

  Nie nazywamy tego zdrada, a właśnie dramatyczną próba nazywania i dokumentowania zdrady narodowej dokonywanej przez rządzących Polską od 25 lat.

  No chyba, że p. Tadeusz Dylak stanął już wyraźnie i bez kamuflażu po stronie magdalenki, Brzezińskiego i Obamy? :))

  Admin T.Dylak chce namówić nas do konformizmu politycznego i legitymizacji władzy uzurpatorów w imię, albo strachu ( co jeszcze jest do wytłumaczenia ), ale co gorsza w imię antypolskiego dyktatu zewnętrznego wypływającego z przemijającej sytuacji politycznej.

  Polubienie

 18. Co to MAJDAN w Zarzadenie WPS ?
  Panie i Panowie – ZGODA BUDUJE !

  KIedy jakas Pani dostanie się do zarządu WPS ?
  Kiedy Wasze wybory ???

  Panie Tadeuszu !
  Odpocznij od kompa ,to moja serdeczna rada,daj młodym „powalczyć”,zobaczymy co potrafia .

  POZDRAWIAM !

  Polubienie

 19. Jak się z powyższych treści dowiaduje to adminow na WPS jest więcej,wiec prosba do jednego z nich :
  DAJCIE TEMAT :

  JAKA BEDZIE POLSKA ?

  Ukraine niech sobie urzadzaja ci co tam mieszkają .

  My Polacy ROBMY COS z TA CHORA POLSKA !

  Polacy jak muchy padaja nie tylko na „lepkach” ale zobaczcie jak „klapki do zabijania much” poszly w ruch .
  Idzcie do „polskich” szpitali i zobaczcie ile ludzi w danym dniu w skali Polski jest wykańczanych .

  BIJCIE NA ALARM !
  LUDZI W SZPITALACH zamiast leczyc MORDUJA !!!
  Ten zyje nadal ,kto w pore na wlasna prosbe ze szpitala ucieknie z pomocą rodziny.

  Polubienie

 20. W trakcie V Wszechsłowiańskiego Kongresu w Mińsku 1-4 lipca 2005 roku otrzymałem gazetę wydawaną przez Stowarzyszenie Oficerów b. ZSRR. Wielki tytuł w niej głosił „PUTIN – BIEDA NASZA”. Chciałbym aby ci, podobnie jak „gutek” na tym portalu odstawieni do prywatnych biznesów (byli) oficerowie nie mieli racji. A moje niezbyt pro Putin – putana poglądy podobnie jak u „adm” w znacznym stopniu pochodzą z czasów pobytu (w moim przypadku już ponad 40 lat temu) w Stanach Zjednoczonych.

  A dlaczego?

  Mój korespondent z Florydy, urodzony w USA (i tam obrzezany jako niemowlę) Dr.Ph. Bronislaw Chapinski podesłał mi cykl kolorowych zdjęć z USA z lat 1939-42. Na tych zdjęciach nie widać ANI JEDNEJ OTYŁEJ OSOBY, dzieci w to włączając – proszę w szczególności popatrzeć na pracujące na plantacji smukłe murzynki, rzecz za mojego tam pobytu 1969-72 prawie nie spotykana. A jak ta sprawa zaczyna wyglądać dzisiaj w Polsce, gdy się ogląda tysiące otyłych młodych grubasów przyjeżdżających do Zakopanego by sobie pooglądać Małsza/Stocha skoki? Coraz większe obżydzenie jak się patrzy na b. szybko „amerykanizujący się” naród polski.

  This is real Americana – thought you would enjoy this.
  Fascinating.
  These pictures were taken from color slides found at the
  Library of Congress. They are dated between 1939-1943.
  The pictures are so clear and the color is so vibrant,
  it looks as though they were taken just yesterday.
  Click below for viewing:

  http://extras.denverpost.com/archive/captured.asp

  Polubienie

 21. Szczerze powiem/napisze (to dotyczy oficerow wszystkich armii,nie tylko rosyjskiej czy polskiej ale i ameykanskiej i niemieckiej) – JAK SLUZYSZ,JESTES POTRZEBNY a jak nie to………. i wg,zasady robotniczo chłopskiej : KTO NIE Z NAMI ,TEN PRZECIWKO NAM !

  Biznesy,jakie biznesy ,może taki „majorzyna gutek” mieć w hameryce ?
  Czyzbys Panie Marku nie wiedział co nie tylko w USA ale już i w Polsce POLSKIEMU GOJOWI WOLNO ?

  Wiec proszę nie drwic z prawdziwych POLAKOW (obojętnie gdzie zyja),bo POLSKI GOJ w SILE WIEKU jest tylko koniem pociągowym a baba kobyla !!!

  Co innego mieszance i „polskie zydy” te się maja dobrze i lepiej,choc mieszance nizej stoja.

  A co do tycia to jedno jest NIEZAPRZECZALNE – ZRESZ TO TYJESZ,szybciej lub wolniej w zaleznosci co zresz !
  Jeżeli dzisiaj na całym swiecie zresz KURCZAKI ,ta bądź pewny,ze juz po 3 m-cach jesteś przedluzonym w zywocie KURCZAKIEM i du.a ci rosnie na potege.
  ZLOPIESZ OBECNIE PRODUKOWANE PIWA – brzucha nie uniesiesz a nogi będziesz miał jak banie ,zas we lbie kielbie !
  Kto był w USA wie jakie tu sa CIASTECZKA od zawartości w nich cukru normalnemu człowiekowi LEB WYKRECA !

  Tak wiec mogę robic dalsza wyliczanke ale zakoncze jej na SODZIE w takim opisie krótkim .
  Zaraz na początku pobytu w USA odwiedzila mnie dużo mlodsza kuzynka i z cala szczeroscia zapytala mnie po domowym obiedzie (BRON WAS BOZE PRZED AMERYKANSKIMI RESTEURACJAMI) ,
  co to sody nie macie do popicia ?
  Ona je na codzien galonami zlopala i dziś już lezy na cmentarzu w Amerykanskiej Czestochowie (jest,jest taka i dobry interes kreci !).

  Jeszcze tylko zdanie o odżywianiu się tu rodzonych amerykancow :
  Ich już kolejne pokolenie zywi się w resteuracjach roznych masci,oni nie potrafią sobie przyrzadzic zadnego posiłku (z dziadow emigrantow zrobily się „paniska i panie”),wszystke te jadki to serwowanie (szukam określenia dobitnego) SCIERWOTRUTKI !
  I to wlasnie przyszlo z zachodnim wiatrem do Polski,wiec co dziwicie się widzac tłuste du.y w Polsce i wszystko co z du..mi jest związane .
  Viwat reklamy !
  VIWAT DURNOTA LUDZKA !!!

  Polubienie

 22. Ot, i na rosyjskim portalu http://www.km.ru pojawił się tekst nt. przyszłości Wschodu Okrainy USA bez Ruskich, tak jak zdobytego przez NATO Kosowa oczyszczonego z Serbów 15 lat temu:

  Киев готовит жителям Юго-Востока участь косовских сербов

  http://www.km.ru/world/2014/06/10/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/742125-kiev-gotovit-zhitelyam-yugo-vostoka-uchas

  a wszystko to z powodu tendencji BIOLOGICZNEJ prawosławnych chrześcijan – podobnie jak animistycznych, wytępionych już amerykańskich Indian – do życia GROMADNEGO w tzw. „obszczinie” czyli wspólnocie, komunie, hamującej EKONOMICZNY INDYWIDUALIZM, czyli po prostu egoizm, tak przez Kościół Zachodu wychwalany.

  Polubienie

 23. Adm
  To nie jest mój rząd.. nie prowadzi polityki ‚mojej’ – polskiej.. To jest rząd anty-polski.. okupacyjny … rząd żydo-niemiecki, który okupuje nasz kraj i nie jest reprezentantem ludzi tu mieszkających..’oprócz żydo-niemieckiego banderyzmu…
  Npisałeś że :: musimy się identyfikować z Polską… To prawda!
  …’i z naszym jaki by on nie był rządem..’ – Admin ‚ – to twój rząd?… Czy to rząd polski..?… Hitler też miał swoją administrację w Polsce… Wówczas też byś tak napiał.

  Co z tobą człowieku się dzieje..?

  Polubienie

 24. Jasne że każdy ma prawo do własnej oceny Putina(i kogokolwiek innego) ale trzeba też umieć brać za swoje słowa odpowiedzialność i umieć przewidzieć skutki takich czy innych działań czy decyzji.
  Obecnie jest wielu różnych krytyków Putina w gorącej wodzie kąpanych chcących żeby Rosja wkroczyła i posprzątała burdel na Ukrainie(który to burdel przecież nie Rosja zrobiła) za pomocą armii, bo takie rozwiązanie być może było by najłatwiejsze ale tylko pozornie, zachód mógłby urządzić drugi Afganistan, szczególnie na zachodniej i środkowej Ukrainie u wrót Rosji, taki konflikt mógłby się przerodzić nawet w wojnę regionalną albo światową z użyciem bomb atomowych i milionami ofiar i olbrzymimi zniszczeniami, ciekawe czy wtedy różni namiętni krytycy Putina i fanatyczni zwolennicy interwencji zbrojnej wzięli by na swoje sumienie te ofiary, bo ja raczej wątpię, powiedzieli by raczej że to wina Putina i Rosji bo pewnie „zle pokierowali” operacja zbrojną.
  Po za tym Ukraina jest dużym państwem dobitym gospodarczo, zajęcie jej przez armię rosyjską(nawet w połowie) spowodowało by przerzucenie kosztów jej odbudowy, podnoszenia ze zgliszcz na Rosję co poważnie obciążyło by jej budżet i spowodowało by brak pieniędzy na inne ważne inwestycje.
  A tak w ogóle Putin nie jest jakimś imperialistą czy dyktatorem który każdorazowo realizuje swoją politykę za pomocą dywizji pancernych czy bomb atomowych, bo gdyby tak realizował swoją politykę to czym by się różnił od banksterów i ich politycznych marionetek zachodnich? Prowadzenie polityki za pomocą armii to przeszłość i świadczy raczej o nieumiejętności jej prowadzenia.

  Polubienie

 25. Jeszcze chcem dodać..
  Mam kilka wątpliwości do Putina… ale argumentacja Pana Darusza i Pawła narazie mnie przekonuje… To prawda że Putin mógł by sprawę załatwić w 5 minut… Ale skutki były by gorsze od przewidywanego efektu…
  Boleję więc nad tym, że załatwienie sprawy wymaga tylu ofiar….

  Polubienie

 26. Kiedyś przed laty zapytałem Polaka mieszkającego w USA
  – Za kim by się opowiedział gdyby wybuchła wojna pomiędzy Polską, (wówczas jeszcze rządzoną przez Jaruzelskiego) a Ameryką
  Opowiedział mi
  -Wiesz, ja tu w Ameryce mam całą swoją rodzinę, dom dzieci, w Polsce nie mam nikogo.

  Ja tu w Polsce mam swoje dzieci, wnuki, dom, jednym słowem całą rodzinę
  W konflikcie z Rosją zawsze się opowiem za Polską, niezależnie pod jakimi rządami by ona nie była.

  Polubienie

 27. przemex
  …chcących żeby Rosja wkroczyła i posprzątała burdel na Ukrainie(który to burdel przecież nie Rosja zrobiła) za pomocą armii,

  Może będę przynudzał, ale powtórzę. Nie ma potrzeby by Putin wysyłał tam swoje wojska. Wystarczy, że uzna fakty dokonane, separację Doniecka w wyniku legalnego zgodnego z prawem międzynarodowym referendum i powstania nowego tworu państwowego Nowej Rosji.
  Kolejno na prośbę rządu tego państwa udzieli mu kredytu na zakup sprzętu, w tym ręcznych wyrzutni rakietowych ziemia powietrze i ziemia ziemia. Zgodzi się na kilka lotów patrolowych nad Nową Rosją przez lotnictwo rosyjskie tak jak to czynią polscy lotnicy na prośbę Litwy.
  Ot i wszystko.
  Czy to dużo ?
  Nie sądzę.
  Pisanie, że Putin musiałby wysłać wojsko, że byłaby wojna, przelew krwi, służy w tym przypadku do usprawiedliwiania Putina i jego polityki bezczynności.
  Putin z Janukowyczem mogli bez problemu zrobić porządek na majdanie już w pierwszych godzinach jego zawiązania. Nie byłoby ofiar w Odessie, nie byłoby banerowców, nie byłoby ofiar na wschodzie Ukrainy.
  Tego nie chcecie zauważyć, czy robicie to umyślnie, bo nie sposób jest to zrozumieć, że legalnie wybrany prezydent dopuścił do takiego burdelu , a co dopiero wytłumaczyć.

  Polubienie

 28. Kolejny kwiatek

  Lavrov: Russia won’t sanction Ukraine if Kiev signs association agreement with EU
  Russia doesn’t see any obstacles to Ukraine signing the economic part of the EU association agreement, said Russian FM Sergey Lavrov.

  Jednym słowem niech UE bierze Ukrainę.
  Rosja nie ma nic przeciwko temu

  Popierajcie Putina i jego politykę, bo dobrze robi dla UE

  Polubienie

 29. Media przyznaja, ze Putin jest wielki

  Jak wlasciciele srodkow propagandy chca zniszczyc polityka
  to zaczynaja od tego, ze o nim milcza. Jezeli to nie pomaga
  to moga zaczac go oczerniac, w zaleznosci od potrzeb
  inne srodki nie sa wykluczone. NATO i spolka robia wszystko
  by Putina przywolac do porzadku lecz bezskutecznie i media
  wyjasniaja, ze Putin to wielki szachista i krol Slowian
  z latwosci ogra Obame. Jedynie trzeba troche zaczekac bo taka
  doskonalosc cos tam planuje i medytuje. Temu podobnymi
  wiadomosciami zalane sa szpalty i ekrany. Tylko czekac
  a dowiemy sie, ze Putin ochronil swiat od wojny nuklearnej
  za drobna cene kilku milionow Rosjan, ktorym brakowalo
  sprytu by sie przeniesc na Kamczatke. Istnieje i druga
  mozliwosc: Putin odkrywa, ze w Rosji jest zbyt goraco
  wiec szukal azylu np. w Kanadzie tam gdzie juz jego
  dziatwa bytuje. Oczywiscie media nie sa zaskoczone,
  juz donosza, ze Putin to nieudolny i mieczak. Tylko patrzec
  a jego zastepca zostanie wykreowany i nim wsciekly tlum
  wywali wrota Kremla prasa doniesie: prezydent odlecial,
  niech zyje prezydent (nowy).

  Polubienie

 30. Paziem
  Administrator tego portalu -jeden z kilku…

  Proszę nie wprowadzać internautów w błąd.
  Administrator tej strony jest tylko jeden, ten który tą stronę założył i prowadził od początku, który ją ustawiał, nadawał kształt i wygląd. Inne osoby przez niego zaproszone do pisania na stronie mają status jedynie autorów bądź redaktorów.
  Status każdej z zaproszonych osób nadawał administrator.

  Polubienie

 31. jangryko
  To nie jest twój rząd……

  Jeśli chodzi o mnie to zapewniam, nie głosowałem nigdy na PO, PiS, SLD,. Palikota, czy PSL, ale przyznaję, głosowałem na Samoobronę, która jak wiesz razem z LPR i PiS w pewnym okresie tworzyła koalicję rządową.
  Zatem nie ja wybrałem ten rząd który obecnie rządzi. Ale wybrali go Polacy, jedni głosując inni olewając głosowanie.
  Czy mam winić Tuska, czy tych którzy dopuścili do jego wyboru głosując bądź nie głosując. Jeśli naród Polski nie umie wyłonić z pośród siebie narodowych elit, liderów, polityków myślących racją i interesem narodu i państwa to co mi pozostało jak uznać ten rząd.
  Jeśli ktoś nie uznaje, a płaci podatki, na sute pensje i apanaże, diety poselskie i wielotysięczne tysięczne odprawy, a jeszcze wierzy w różne amber goldy to jakby się nie zaklinał i tak wspiera ten rząd, te elitami i tą obecnie niemiłościwie panującą nam zgraję

  Polubienie

 32. Ot, dr Piotr Bein podesłał mi interesujący tekst przemówienia jaki wczoraj w Bundestagu wyglosiła pani Sara Wagenknecht z partii Die Linke (Lewica, skadinąd bardzo przystojna i z gracją osoba, chciało by sie takie widzieć w polskim Sejmie a nie niezbyt estetyczną pano-panią A. Grodzką z polskiej „Lewicy” nie mającej nic do zademonstrowania oprócz liberalnej głupoty.) Pani Wagenknecht „wywalila” pani kanclerz Merkel wszystko to, na temat czego my tu sobie, na marginesie (tak) polskiej polityki biadolimy: że Ukraina stała się kolonią miliarderów bezlitośnie łupiących jej obywateli, że Merkel popiera wojowniczego Obamę, który chce zorganizować długotrwała wojnę domową w centrum Europy, że Niemcy znowu zostały wpuszczone w przygotowywanie w Europie zawieruchy wojennej na gigantyczną skalę.

  Czy jakiś poseł/posłanka w polskim Sejmie odważył(a) by się wywalić polskiemu prezydentowi (i premierowi) coś podobnego?

  http://rusvesna.su/news/1402396401

  A tak przy okazji. Wg Piotra Beina nasz „Opolczyk” ze Sztutgartu (Andrzej Szubert) ponoć już jest w Doniecku/Słowiańsku by walczyć tam z żydobanderowską, totalnie zamerykanizowaną ANTYSŁOWIAŃSZCZYZNĄ rodem ze Lwowa i okolic.

  Polubienie

 33. Doradca Putina: Musimy uderzyć w Ukrainę. Kijów zbroi pół miliona faszystów

  1 godz. 35 minut temu

  Doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Siergiej Głazjew proponuje władzom na Kremlu atak na ukraińską armię, „by nie okrzepła, nie zaprowadziła porządku w Donbasie i nie odebrała Krymu”.
  Zastosujmy taktykę USA, które zaczęły uderzenie na Libię od zamknięcia przestrzeni powietrznej nad jej terytorium i bombardowania libijskiego sprzętu wojskowego, artylerii i lotnictwa. Mamy czas, by zrobić to na Ukrainie. Za pół roku takiej możliwości nie będzie – mówił w Moskwie Głazjew. Jego zdaniem, władze w Kijowie mobilizują „faszystów” do walki z Rosją.

  Ekonomista Siergiej Głazjew jest sekretarzem unii celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Doradza Władimirowi Putinowi w sprawach integracji gospodarczej na przestrzeni postradzieckiej. Po referendum na Krymie Głazjew trafił na listę osób, wobec których USA wprowadziły sankcje wizowe.

  Doradca Putina: Musimy uderzyć w Ukrainę (Agencja TVN/x-news)

  Agencja TVN/-x-news

  http://cyklista.wordpress.com/2014/06/10/doradca-putina-proponuje-uderzenie-na-wojska-kijowskie-wg-amerykanskiego-modelu-libijskiego-polegajacego-na-zamknieciu-przestrzeni-powietrznej-i-zniszczeniu-banderowskiej-armii/

  Polubienie

 34. Jeszcze jest doradcą? No to jutro prawdopodobnie nim nie będzie.
  Jak Putin ma uderzyć na prozachodnią władzę w Kijowie skoro jego, Putina córki mieszkają na zachodzie, a tam o wypadek śmiertelny nie trudno.

  Polubienie

 35. Admin napisał:

  Jednakże w momencie konfliktu Polska – Rosja, co przy obecnej polityce i Waszyngtonu i Warszawy staje się coraz bardziej możliwe, będąc my Polacy, Słowianie po tej stronie frontu, zatem w NATO i UE, musimy identyfikować się z Polską i z naszym jaki by on nie był rządem. Inaczej każdy indywidualny przypadek, który temu będzie zaprzeczał będzie uznawany za zdradę i działanie wrogie w stosunku do Polski.

  W konflikcie z Rosją zawsze się opowiem za Polską, niezależnie pod jakimi rządami by ona nie była.

  Braki w historycznej wiedzy mogą wyznaczać taki lub inny stosunek do Rosji, ale nie on jest najistotniejszy w tych wypowiedziach. Nie potrafię traktować poważnie osoby, która popiera obecny okupacyjny żydo-system władzy będącej wykonawcą syjonistycznej polityki USA, Wlk.Brytanii i Izraela – polityki szkodliwej dla Państwa Polskiego, dla Polaków i dla Słowian w każdym jej aspekcie. Nie potrafię poważnie traktować osoby, która powyższymi wypowiedziami potwierdziła fakt przejścia do syjonistycznego obozu wrogów Polski.

  Niestety, strona WPS utraciła swój narodowy charakter.

  Wypowiedzi Admina są diametralnie sprzeczne z żywotnymi interesami narodu i państwa polskiego oraz z poglądami prezentowanymi przez Stowarzyszenie WPS, które ukształtowało polityczny, narodowy, wizerunek tej strony.

  Fakt, że spotykamy się z dywersją w tak małym gronie osób współtworzących stronę WPS jest przykry, ale z drugiej strony świadczy o sile przekazu naszych treści politycznych, zdobywających sobie nowych Czytelników. Musiało to poważnie zaniepokoić żydo-władzę i stąd przypuszczalne jej agenturalne działania w niszczeniu wizerunku i treści strony WPS. Nie mamy także wystarczającej pewności, czy podpisujący komentarze Adm jest tym samym Adminem, co wcześniej.

  Wymownym sygnałem agenturalnych działań jest nie tylko likwidacja trzech banerów dotyczących poparcia polityki Rosji, rosyjskiej polityki względem żydo-banderowszczyzny na Ukrainie i polityki prezydenta Baszszara al-Asada, ale także usunięcie trzeciego członu nazwy WPS – zniknęło słowo „Suwerennej” w nazwie strony.

  Polubienie

 36. Dziwne myślenie – opowiadać się przeciwko którejś ze stron? Miałabym mordować czy zdradzać swojego własnego rodaka nawet gdy ideologie inne? Cóż ze mnie byłby za człowiek? W takiej sytuacji to chyba trzeba by było rozliczyć osoby,które spowodowały konflikt wszak płacę im za myślenie aby do konfliktów zwłaszcza zbrojnych nie doszło.
  Czytając to wszystko dochodzę do wniosku,ze pakt Ribbentrop-Mołotow aktualny ze wschodu wejdą Rosjanie,a z zachodu „wojska stabilizujące” i tyle będzie z naszej Polski.

  Polubienie

 37. Jak Putin ma uderzyć na prozachodnią władzę w Kijowie skoro jego, Putina córki mieszkają na zachodzie, a tam o wypadek śmiertelny nie trudno.

  Proszę o podanie wiarygodnego źródła tej informacji. Nie może to być źródło postaci: Jedna baba drugiej babie tylko coś, co pozwoli ją pozytywnie zweryfikować.
  A propos tajemniczych wypadków; Opieka CIA nie zapewniła bezpieczeństwa synom Ryszarda Kuklińskiego – powiem więcej – wszystko wskazuje na to, że mogła to być „mokra” robota „opiekunów”, by potem cała winą sugerować na rosyjski wywiad, a w ten sposób zaoszczędzić na wydatkach bankruta na utrzymanie niepotrzebnego balastu, do czego była zabowiązana

  Polubienie

 38. CREDO :
  Smutek mnie ogarnal z powodu tego co zaczyna się dziac w Stowarzyszeniu Wiernych Polsce Suwerennej.
  DOKONAJCIE WIEC BEZWZGLEDNEJ LUSTRACJI w SWOICH SZEREGACH PANOWIE
  (pan nie widze w zarządzie,szkoda ze ich nie przyjeliscie czy nie wybraliście).

  Jak powiadają powszechnie „ryba psuje się od glowy”,także i to „jaki d-ca takie i wojsko”.

  Co do portalu internetowego to każdy jego wlasciciel winien wiedzieć komu powierza administrowanie.
  Każdy administrator podlega „swemu panu”.

  Proszę jednak nie zapominać,ze członkowie maja glos i wybierają zarząd a ten prezesa i zastepce.
  Proponuje wiec wam niezwłoczne wybory ,wcześniej policzenie czlonkow i swoich zasobow finansowych.

  W końcu przestańmy udawac,ze cos robimy, a potem dziwimy się ,ze szmule czy szwaby sa lepsi lub pokolenie po bolszewikach.

  Wyglada na to,ze „w Polsce bez Zyda i Niemca ani rusz !”

  Polubienie

 39. Ostatni już z mojej strony wpis polemizujący z p.Tadeuszem Dylakiem,

  Powyżej Dariusz Kosiur opisał krótko sedno sprawy, czyli samowolę i zdeterminowaną próbę przekierowania strony WPS przez jednego z administratorów, T.Dylaka, na zupełnie inne tory polityczne i programowe. Wystarczy przecież skonfrontować ostatnie wpisy autorstwa Tadeusza Dylaka z zawartością chociażby nagłówkowych działów na niniejszej stronie.

  Pan T.Dylak musi mieć tego świadomość -nawet jeśli to, co czyni, robi niezupełnie z własnej, nieprzymuszonej woli.

  W kwestii administrowania stroną, to nie ja, a właśnie Tadeusz Dylak usiłuje dezinformować użytkowników, pisząc, że jedynie on był administratorem, a grono 4 osób oprócz niego mających uprawnienia do zamieszczania i usuwania tekstów, filmów, nagrań, grafiki, a także usuwania komentarzy sprzecznych z zasadami merytoryczności lub dobrego wychowania – to jedynie narzędzia autorów zaproszonych do „pracy” przez T.Dylaka. Jest to nie tylko nieprawda, gdyż były do narzędzia właściwe administratorom, a poza tym wynikały z zasad przyjętych w gronie współtwórców Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej i zarazem współtwórców strony internetowej WPS. Za wyjątkiem dr Marka Głogoczowskiego zachodzi tu pełna tożsamość obu statusów. Dodatkowo zachodziła tu także określona procedura organizacyjna wewnątrz stowarzyszenia oraz, co warto podkreślić, zasady dobrze pojętego koleżeństwa i solidarności zespołowej.

  Pan T. Dylak swoimi ostatnimi działaniami i oświadczeniami złamał wszystkie z przyjętych zasad, a także, co gorsza próbuje dokonać destrukcji programu i celów politycznych stowarzyszenia WPS oraz zdezorientować użytkowników portalu Wierni Polsce Suwerennej.

  W jakim celu i czym motywowany działa p. Tadeusz Dylak czas pokaże, ale skutek jego działań jest widoczny już teraz.

  prezes Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

  Paweł Ziemiński

  Polubienie

 40. Pewnie czarna szata graficzna była symboliczna zapowiedzią tych zmian. Nie wierzę, że pan Tadeusz chciałby sprzeniewierzyć dorobek ostatnich lat prowadzenia tej strony. Bóg jeden wie, co jest przyczyną radykalnych zmian poglądów admina zwłaszcza w kwestii uznania kliki pookrągłostołowej do sprawowania władzy w Polsce. W każdym razie szanowni czytelnicy zapraszam Was do kopiowania i rozpowszechniania w wirtualnej niszy wpisów klasycznego działania reżimowej agentury na wolność słów i myśli w III RP. która w sposób widoczny objawia się na tej stronie.

  Polubienie

 41. Przeleciałam po wszystkich komentarzach,ale nigdzie nie znalazłam o prawdziwej przyczynie dużych konfliktów .To są wojny o bogactwa naturalne.Tak było z Irakiem,bo chodziło o ropę.USA zagarnęło złoża w Iraku.Libia,też chodziło o złoża ropy.A tu nikomu przez gardło nie przechodzi,że tu znajduje się gaz łupkowy.Amerykańskie koncerny mają już dzierżawę na 50 lat na 5 województw z możliwością przedłużenia.Mieszkańcy będą spłacani
  przez koncerny(za dom ,mieszkanie) i będą musieli opuścić to miejsce.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s