JAKA BĘDZIE POLSKA ?


Major w stanie spoczynku, piszący pod nickiem Gutek w zamieszczonym komentarzu napisał -dajcie temat

Jaka będzie Polska

 

Łatwiej by było opisać jaka jest Polska.

I tu opinie byłyby różne i sprzeczne. Jedni pisali by, że jest źle rządzona, że jest okradana i szabrowana, że bezrobocie i zadłużenie, głodujące dzieci i pedalstwo.

Inni że mamy demokrację, rozwój i dotacje unijne. Bezpieczeństwo potwierdzone przez samego Obamę, przyjaźń z odwiecznym wrogiem czyli ze zjednoczonymi Niemcami.

Wolność, słowa i wolność emigracji za chlebem i spaniem pod londyńskim mostem

W tym układzie pisać i prorokować jaka będzie Polska jest ponad miarę przeciętnego człowieka.

Będzie w Unii Europejskiej, będzie w NATO, bo wyrwać się jej z tych podwójnych kleszczy jej nie dadzą. A reszta zależy od Polaków, od każdego z nas. Naszej pracowitości, zaradności, uporu, dbałości o to co mamy  i co winniśmy zachować dla naszych potomnych. Od tego jak wychowamy swoje dzieci i wnuki. Jak będziemy postrzegać, swoją rzeczywistość i czy będziemy w stanie ją kształtować, korzystać z nadarzających się okazji. Bedze zależała Polska od naszych wyborów, od władz samorządowych, miejskich, gminnych centralnych. Od tego czy zaczniemy żyć konstruktywnie, czy też zawsze i wszędzie będziemy narzekać, krytykować, niszczyć.

Mamy Polskę, kraj bogaty, piękny, słoneczny, mamy czym się cieszyć, co podziwiać. Mamy dostatek z pracy i biedę z lenistwa i niegospodarności, mamy ludzi uczciwych i mamy łajdaków, mamy szczęście i stany depresji. Gdyż każdy z nas jest kowalem swego losu.

Jako mały dzieciak, czepiałem się konnych sanek w niedzielę, gdy z pobliskiej wioski przyjeżdżali rolnicy do miasta do kościoła. Jako dorosły człowiek leciałem nad Alpami, a także liniami United airlines ze wschodniego wybrzeża USA do Sacramento stolicy Kalifornii

Świat się zmienia, mamy komputery i telefony komurkowe dziś, a przecież pamiętam jak bawiliśmy się z chłopakami w chowanego w zbombardowanym niemieckim bunkrze, lub w ruinach domów. Szukaliśmy potrzaskanych karabinów, hełmów, bagnetów. Straszyliśmy się niemieckimi trupami w gruzowiskach.

Jaka będzie polska?

Mam nadzieję, że będzie zamożna, że życie w niej będzie  spokojne, bez wojny i nędzy. Że nikomu nie będzie brakować chleba.

Że będzie się rozwijać i pięknieć.

 

hotel wolla port Ostróda

 

jachty

 

S1030006

S1030013

S1030012

S1030025

Stare Jabłonki

 

 

 

Barczewo.jpg2

Barczewo mała mieścina pod Olsztynem, pływalnia

Barczewo

Hotel, także pod Olsztynem

 

A Słupsk

Słupsk przypuszczam, że centrum miasta, w którym mieszka pan o nicku dyl

A 1 Słupsk

Słupsk, katedra? ,gotyk?

A 2 Słupsk

W Słupsku robią Wesela, zatem i miasto musi być wesołe

A 2 New Haven

A tak dla odmiany wygląda ulica West Ivy st w New Haven w stanie CT w USA, to jeden z najbogatszych stanów Ameryki, miasto NH to siedziba Yale Uniwersity

 

A32 New Haven

To samo miasto co powyżej czyli New Haven ( Nowe Niebo) dzielnica biznesowa

 

 

Reklamy

55 uwag do wpisu “JAKA BĘDZIE POLSKA ?

 1. Nie no BAJKA… No, ale przynajmniej będą miały na emeryturze Niemce gdzie poodpoczywać… Brakuje mnie tylko fotek z licznymi filiami banków, masońskich Świątyń dumania, hipermarketów i ..ZUS-u…
  Gdybym ktoś mnie nauczył – też poumieszczałbym tu takie „widokówki” z mego rodzinnego miasta Słupska.
  Szczególnie tę z osranymi przez gołębie nowymi ławkami na zrewitalizowanym ostatnio kosztem setek tysięcy złotych Starym (wyludniałym) Mieście…

  Polubienie

 2. No jak patrzę to wszystko szkopskie… Jałta już nie obowiązuje… Szkopy kosztem Polaków zbudowali sobie kraj wschodni – prusy… Polak nie będzie ani tu mieszkał, ani odpoczywał…

  Polubienie

 3. BRAWO !
  Jest temat ,a podobno Polski nie ma – czy to prawda ?
  Mnie poinformowano ,ze to już kolonia zydowska z polskimi niewolnikami.
  Owszem jest powie ktoś ,taki kraj nad Wisla i tak jak wyżej na fotografiach (jak na razie) pięknych.
  Jest Polska z nazwy i z „polskim rzadem” i taka jak opisana z punktu widzenia tego ,który tak a nie inaczej ja widzi.
  Ale tak bez przeciwstawiania się kontrastow i kolorow napiszcie :

  KOMU w DZISIEJSZEJ POLSCE ZYJE SIE DOBRZE i to bez uogolnien jak wyżej (leniom zle) ?

  Jest gdzie pracować i za ile ?
  Da się z tego wyzyc ?
  Ma się jakies korzyści gdy trzyma się w Polsce pieniądze w banku we większości nie polskich ?

  Pytac,pytac i odpowiadać bez propagandy ale tak po prawdzie.

  Jeżeli już przejdziemy do tego jaka winna być Polska to na początek wyjasnijcie z przewaga obcych biznesow,bankow ,miejsc pracy a polskimi parobkami ,czy na odwrot ?
  Jeżeli z religiami ,to z jakimi oraz wierzyc czy nie wierzyc „książkom swietym” ?

  Z regulowanym klimatem przez global ?
  Z wojskiem POLSKIM czy bez ?

  To tyle na początek licze na dobra dyskusje nawet z agentami .

  Polubienie

 4. Albo ktoś Pana mocno przestraszył, albo ja nic nie kumam. Takiej abstrakcji na nazwijmy już dzisiaj umownie narodowym forum jeszcze nie spotkałem. Gratuluję Panie Tadeuszu świetnego poczucia humoru.

  Polubienie

 5. dyl
  Gdybym ktoś mnie nauczył ….

  A mój profesor mawiał
  – Szkoła ma was nauczcie się uczyć, gdy już opuścicie te mury, musicie umieć się uczyć.
  Święta prawda.
  Więc choć nie byłem w Słupsku, żałuję że nie byłem, to pozwoliłem sobie dokleić trzy dodatkowe obrazki ze Słupska właśnie
  A jak chce pan też umieć wklejać obrazki to zapraszam

  jangryko

  Tu nie prusy, tylko Warmia i my Polacy mamy się tu doskonale
  Właśnie w pocie czoła i znacznym kosztem jak na emeryta remontuję żaglówkę, a mój wnuk za dwa dni kończy pierwszy rok studiów i chcę mu urządzać dzień na wodzie. Mamy ocieplenie klimatu i słoneczko i temperatura jak w raju, jak w Polsce chciałem napisać.

  Polubienie

 6. Panie Krzysztofie
  Dziękuję za gratulacje, chociaż nie bardzo wiem czego mi pan gratuluje, że mamy ładne, czyste miasta? Że Polska wygląda schludnie, że się buduje, że się ludzie bogacą, że mają coraz lepsze i droższe samochody?

  Jaka będzie Polska?
  według pana panie Krzysztofie, lub jaka jest?

  Polubienie

 7. Na przykładzie Ukrainy , Jugosławii, Iraku i innych, a wcześniej jeszcze faszystowskich Niemiec widać , iż dla syjonistów bazą społeczną dla ich społecznych eksperymentów na ludzkości są wszelkiej maści lokalni nacjonaliści. To oni mniej lub bardziej świadomie poprzez umieszczenie przez syjonistów w ich centrach decyzyjnych swoich ludzi realizują plany międzynarodowych syjonistów błędnie sadząc , iż realizują cele narodowe. We współczesnym świecie , gdzie każda dziedzina życia ludzkiego jest sterowana przez media, kino, teatr, muzykę , sport- całkowicie opanowane przez syjonistyczną światową sitwę , szczególną troską syjoniści objęli ludzi młodych, którym poprzez manipulację ich świadomością zaszczepiają pożądane dla nich zachowania, w tym te idące w kierunku eskalacji wśród młodych ludzi przemocy, agresji do ukierunkowania w perspektywie przyszłości tej agresji w ściśle określonym dla nich celu na przykład wywołania jak to ma miejsce na Ukrainie wyniszczającej wojny domowej, przy czym cel oficjalny syjonistów nie zawsze musi się pokrywać z zaprojektowanym przez nich wcześniej celem ukrytym tj. przygotowania obcego terytorium .pod własne zasiedlenia poprzez wygnanie z tych terytoriów ich naturalnych mieszkańców z jednoczesnym rozprawieniem się z pogromcami, którzy de facto im służyli i którzy nie rozumieją w jakiej perfidnej grze uczestniczą i komu tak naprawdę służą przecież nie narodowi, którym się- co wypowiedziane słowo- szczycą wykrzykując np. Sława Gierojom!

  Niepoślednią rolę w swoich planach stworzenia nowego światowego porządku, międzynarodowi syjoniści przywiązują do klubów sportowych i ich kibiców. Według mojej najświeższej wiedzy między innymi wynikającej z obejrzenia tego filmu /zobacz na 9:50/

  za międzynarodowym futbolem stoi międzynarodowy syjonizm, który poprzez i rękami swoich pobratymców lokalnych żydowskich oligarchów /sponsorów klubów i ich właścicieli/ świadomie rozbudza wśród młodych ludzi-kibiców fanatyzm, przemoc , agresje, wplatając w to zawłaszczone przez siebie wątki patriotyczne jak na przykład w Polsce tzw. „Wyklętych żołnierzy” po to by, gdy zajdzie taka potrzeba przekierować/przesterować wyhodowaną przez siebie i wykreowaną agresję i fanatyzm, szowinizm w oznaczonym przez nich kierunku i celu. Próbkę tego mieliśmy przed meczem Polska -Rosja na Mistrzostwach Europy w Polsce Euro 2012.

  Musimy jednak pamiętać o tym, iż był to tylko sprawdzian /poligon doświadczalny/ możliwości i gotowości wykorzystania kibiców obu stron do walki pomiędzy sobą w myśl przyświecającej światowej „elicie” NWO wyznawanej i realizowanej przez nich skompromitowanej już zasadzie rządzenia : „:skłócaj , dziel i rządź”. Prawdziwy bój do którego są „hodowani” polscy kibice jest jeszcze przed nami. Czy międzynarodowym syjonistom uda się wykorzystać polskich kibiców do walki o „wolność przeciwko Rosjanom” trudno powiedzieć. Jest jeszcze czas , by to polskim kibicom uświadomić, by umysłowo ogarnęli to, o co w tym wszystkim chodzi i jakie są prawdziwe intencje tzw. „Ruchu Narodowego” w Polsce.

  Jeśli chodzi o Ukrainę ta manipulacja się nie powiodła, chociaż na nią liczono między innymi stawiając przez międzynarodowy syjonizm na żydowskich oligarchów właścicieli południowo-wschodnich ukraińskich klubów /min. na Kołomyjskiego/, którzy mieli za zadanie wywołać wśród kibiców antyrosyjską, a raczej antyputinowską wrzawę i rebelię, która następnie miała się rozszerzyć na całą Rosję. No cóż, inicjatywa syjonistów , jak dotychczas spaliła na panewce – ich plany wzięły w łeb.

  Nie powiodła się również próba wykorzystania przez syjonistów dla swoich celów jugosłowiańskich kibiców, którzy w wywołanym tam konflikcie walczyli po stronie narodu, a nie przeciwko niemu. Szef kibiców „Czerwonej Gwiazdy ” został zamordowany przez agentów CIA.

  Polubienie

 8. Rosja , w tym osobiście prezydent Putin zdradzili – zdaniem amerykańskiego dyplomaty Hilla- plany budowy nowego porządku świata . Stąd ta obserwowana na każdym kroku wściekłość syjonistów i co raz częstsze powtarzające się w ostatnim czasie fakty demaskacji przez nich swoich długoletnich agentów poprzez rzucanie ich na pierwszą linię wojny informacyjnej , której ci agenci nie znają i się po prostu najzwyczajniej w świecie dekonspirują.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/starszy_ranga,p1795550103

  Polubienie

 9. Gutek
  KOMU w DZISIEJSZEJ POLSCE ZYJE SIE DOBRZE
  Trudne pytanie.
  A komu ma się żyć dobrze.
  Złodziejom tym z plecami
  Emerytom tak jak ja, też się żyje dobrze. Rząd płaci, ja biorę i jeszcze narzekam, że mało, że ZUS nie doliczył mi do podstawy 15 % premii jakie zawsze dostawałem. Narzekam,że w kolanie boli, albo że w plecach, albo, że zimno, albo że za gorąco.
  Emeryt śpi jak długo chce, do pracy w zatłoczonych autobusach jak w czasach odległych nie jeździ. Jedzenie, żona kupi, picie też.
  Ostatnio tak się nasz naród tu na wschodzie Polski z narodem Rosyjskim Kaliningradzkim tak zaprzyjaźnił, że że stratą dla amerykanów przestał pić Coca colę a zaczął pić kwas chlebowy.
  Krótko mówiąc nigdy w Ameryce nie doświadczyłem choćby przez moment takiego luksusu jaki mam tu w Polsce.
  Sąsiadom też się żyje dobre i dużo lepiej niż mnie bo jeszcze pracują, robią biznesy, pieniądze, brykami coraz to większymi jeżdżą. Ale są i tacy co cienko przędą. Np. złomiarze, pijaczki, lewusy.
  Jak wygląda nasza dzieciarnia? Następne pokolenie?

  Polubienie

 10. Adm, dziękuję bardzo.
  I tak dla pańskiej jak i pozostałych czytelników informacji.
  Na pierwszej zamieszczonej przez Pana fotce, na lewo od budynku ciągnie się aż do Dworca PKP kilkuset metrowa zrewitalizowana Al. Wojska Polskiego (czyli na pamiątkę wojsk wyzwoleńczych czasu IIWŚ, a którego aktualnie właściwie już nie ma), za PRL-u bardzo żywa i ludna, obecnie jako że dość szczelnie obsrana po obu stronach filiami możliwie wszystkich zachodnich banków, sieci komórkowych, itp. „życio-twórczych” oddziałów ducha komercji – niemal TRUPIA W BIAŁY DZIEŃ…
  Z kolei po prawej stronie tegoż samego zdjęcia znajduje się ul. Niedziałkowskiego, przy której przed wojną mieściła się Synagoga, spalona zresztą później przez Niemców. Dla tzw. miłośników „żydowstwa” dodam tylko, że kilka może kilkanaście lat temu, władze miasta na pamiątkę uczczenia tego historycznego wydarzenia, postanowiły wznieść mur ze szkliwionej cegły klinkierowej i w nią wpisaną tablicą pamiątkową.

  Na drugiej fotce mamy, co zresztą słusznie zauważył „adm”, gotycki Kościół Mariacki. Jako młode dyl-ątko, jeszcze za „szatańskiej” komuny, wraz z rodzicami i siostrami, odbywałem w nim swe pierwsze kontakty z Bogiem Jedynym i pozostałą paczką tworzącą Świętą Trójcę, również nam jedyną.
  I choć uczęszczałem do owej bożnicy z musu regularnie przez kilka lat wspólnie z całą rodziną, to mimo to jakoś najlepiej wspominam lody, które były przez mych „pośredników-rodziców między Bogiem a aktem mego stworzenia”, po godzinnej nudnej mszy zawsze potem z bożej łaski obiecane.

  Z kolei na trzeciej fotce prawdopodobnie znajduje się słupski hotel, który aby przeżyć trudne czasy, po prostu dorabia sobie organizowaniem coraz rzadszych w biedniejącym społeczeństwie wesel.

  Polubienie

 11. jak ma być w Polsce dobrze skoro sam nie-rząd okrada i okłamuje obywateli – najprostszy przykład to ZUS,
  ludzie płacą kupę forsy co miesiąc wiedząc że dostaną ochłapy albo nawet nic i rządzący dobrze o tym wiedzą ale nic nie robią pogarszając cały czas sytuację. I jeszcze wmawiają nam żeby trzymać składki w ZUS a tak na prawdę to nie ma wyboru bo zarówno ZUS jak i OFE to złodzieje i o tym też wiedzą.
  System zdrowotny też leży i prosi o naprawę.
  Czy będziemy mieli kiedyś uczciwych polityków czy jesteśmy skazani na bandę agentów i karierowiczów?

  Polubienie

 12. Nie tylko Polska znalazła się w PUŁAPCE kolejnej ekonomicznej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu.Nawet Chińczycy mają problem z zadłużonym dolarem.
  Radykalizuje się wczesne myśli mesjasza Karola Marksa co konsekwentnie prowadzi do NICOŚCI i CHAOSU.Przyszłość w globalizmie,czyli w MIESZANCE CYWILIZACYJNEJ to konsekwentne dostosowanie słownika Bertranda Russella dla komunizmu.
  RZECZPOSPOLITA GLOBALIZMU będzie jednak stała na glinianych nogach. w walce nie tyle o pieniądz co o ZNAK pod którym ma dokonywać się uniwersalizacja wartości.

  Polubienie

 13. @Michał Jarzyński,
  Jeśli dobrze pamiętam, to chyba Pan zamieścił tu kiedyś na tym portalu ciekawą fotkę przedstawiającą „naszego” Radka Sikorskiego z oligarchą Rinatem Achmatowem. Zakładam, że nie wielu wtedy zwróciło uwagę, ale zdjęcie to zostało zrobione na stadionie w Doniecku, czyli tak jak klub piłkarski Szachtar – również prywatnej jego zabawki-własności.
  Co do polskich kibiców, m.in. piłkarskich, to od lat mam te same co Pan odczucia, że są oni gdzieś odgórnie sterowani przez odpowiednie, wyraźnie po „przeszkoleniu”, grupy.
  Skoro wspomniałem wyżej o Słupsku – to jeszcze przy chwilę przy nim pozostanę. A mianowicie przy okazji meczów organizowanych na stadionie słupskiego Gryfa, kibice mają w zwyczaju umieszczać flagi przedstawiające „Żołnierzy Wyklętych”, jednakże to pikuś, chcą dowalić władzom miasta (pseudo-komunistą po „nawróceniu” dawien dawno na …liberalizm), niespełna rok temu wyjątkowo rozbawiła mnie flaga-transparent z napisem : „NIE CHCEMY DRUGIEJ BIAŁORUSI”…
  Cóż, vivat kretynizm!

  Polubienie

 14. Oooooo ! To fajnie się zyje emerytom w Polsce,nawet jeszcze dorabiają jak general Glodz,choc ma 10K i widać głodem nie przymiera.
  Admin chyba tez ma „nawalone” na konto co miesiąc – czy tak ?
  Może nam zdradzi emerytalne tajemnice ???
  Jestem jeszcze jakiś emeryt/emerytka aby napisał o swym emeryckim zyciu w „polskim raju zydowskim”.
  Ostatnio to nawet jakies dopłaty emerytalne sa słane do Izraela – prawda to ?
  Ale pewnie trzeba być z rodow Davida ?

  Polubienie

 15. Zapomnialem ,przecież jest Pan Doktor Marek Glogoczowski ,na pewno emeryt lub rencista i tez dorabia jak sam pisze na uczelniach,czyzby miał mala emeryture albo duże wydatki .
  Napewno nam napisze jak mu dobrze w Polsce,no i oczywiście jaka będzie Polska.

  Zapraszam emerytki do dyskusji,nawet te z senior.pl

  Polubienie

 16. „Jan Zamoyski (1542–1605) – polski polityk, mąż stanu, kanclerz wielki koronny

  i hetman wielki … Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

  A tu zalecenia jak wychowywac.

  Verba docent, exempla trahunt – slowa ucza przyklady pociagaja

  No i stystem patriarchalny aby przywrocic autorytet ojcu jako glowy rodziny.

  Polubienie

 17. Mądry ukraiński obywatel miażdżący dziennikarską prostytutkę , służącą za pieniądze syjonistom-faszystom. Powiedział między innymi, iż on składał przysięgę na wierność Ukrainie w sojuszu ze Związkiem Radzieckim i tej przysięgi, raz złożonej, nie zamierza łamać . W pełni się z nim i w tym względzie zgadzam . Ja też składałem taką samą przysięgę i myślę tak samo, identycznie jak on. Nie jestem zdrajcą , ani , jak wielu naszych wojskowych , po 1989 r. koniunkturalistą. Nie w tym przypadku, gdzie dla mnie jako człowieka -wojaka wszystko jest jasne , gdzie leży dobro i zło i kto wróg , a kto swój.

  Polubienie

 18. Ad. dyl 10 Czerwiec 2014 o 21:22

  Nie pamiętam tej fotki i nie wiem gdzie jej szukać. Odnośnie Słupska . Z tym miastem osobiście wiążę wiele dobrych wspomnień. Tam , a szkoda , że tylko przez jeden rok / 1975 r./ służyłem w desancie morskim , a konkretnie w 11 samodzielnym batalionie czołgów pływających /za mojego pobytu PT 76/ 7 dywizji desantowej jako dowódca plutonu czołgów. Niezapomniane chwile, prowadzone z rozmachem ćwiczenia poligonowe / Drawsko Pomorskie – Zły Łęg i Wicko-desant z okrętów desantowych tzw. odeesów na plażę i atak na przeciwnika z jeziora/ …… no i te niezapomniane piękne słupskie dziewczyny , w tym roztańczone Arabeski.

  Polubienie

 19. Są i inne zmartwienia o pieniądze :
  Twoja wypowiedź została zapisana
  2014-06-11 06:37 | Mieczysław S.Kazimierzak
  Re:Skąd państwo weźmie dodatkowe 800 mln zł na armię?

  Od najlepszej pensji jest lepszy najgorszy handel.Zatem i kontynuowanie udziału w procesie handlowania wojną i pokojem może przynieść spodziewane środki.Przykład dali spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego zawierając braterstwo broni z demokratami wojennymi opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.Bezwzględne prawo silniejszego pozwala na realizację dochodowych ukrytych celów.
  Pozwoli to również na uzyskanie środków dla realizacji ustawy przyznającej ofiarom HOLOCAUST i ich potomkom stałych świadczeń pieniężnych wypłacanych z polskiego budżetu.Ciekawe jak to się ma liczbach?!

  Polubienie

 20. Wspomnienia wyżej Michala J.o sluzbie wojskowej i poligonach nasuwa mi kolejne pytanie związane z tematem :
  Co z wojskiem w nowej Polsce ,dalej najemne ,może tez sprywatyzowane ?
  Dzisiejsza zbieranina najemnikow zwanych wojskiem to przecież nie wojsko ale jedna z odmian
  „bandyckich osilkow pod skrzydlami NATO” !
  Czy tacy maja milosc do Ojczyzny,do ludzi a nawet własnej rodziny ???
  Przeciez to „roboty do zabijania na odpowiedniej karmie”.
  Wraca potem to to niby człowiek/kombatant i co ?
  Przeciez to wrak psychiczny,ktoremu „juz nic nie lezy tak jak on chce” !

  Ot „obroncy” !
  Czego i kogo gdy kasiora już jest nie ta co była „na misjach”.
  Im emerycki chlebek już nie tak smakuje jak adminowi Tadziowi.
  Dla nich Polska to………. , może nawet kila i mogila.

  Polubienie

 21. Tak,tak Mieczyslawie nawet deko handlu to już jest cos .

  Wlasnie jestem po swiezej lekturze na wp.pl o nowym prezydencie P.Poroszenko władcy Ukrainy (wspoloczesnej) z dorobkiem jego 49-cio letniego zycia szacowanym na ponad miliard $ plasującym go na listach „rekinow handlowych” i mam dość ciekawe odczucia jak to zostaje się prezydentem we wspolczesnym swiecie.
  A ze temat o Polsce to ciekawi mnie majatek obecnego prezydenta B.Komorowskiego –
  – biedny on czy bogaty człowiek (tez przystojniacha) ?
  Plasuje się gdzies na jakies liscie bogatych czy biednych ?
  No ,bo premierzy na pewno sa biedniejsi choćby taki Tusk ale prezydenci narodow i państw to ponoc królowie jak choćby ten ukraiński „krol czekolady” rocznik 1965.
  Zreszta nie tylko czekolady jak wyczytałem ,no bardzo przystojny,podoba się kobietom (ma za co) i co najważniejsze zona jego wygląda mi na zydowke ,bo przecież to corka nie byle kogo.

  „Nasz” Sikorski znaczy się Radoslaw tez wiedział do kogo cholewy smalić i kto wie czy Polska nie będzie miała „krola”.

  Polubienie

 22. Gutek gdyby podał pan nazwę ulicy i miasta zamieszkania to my tu w Polsce mielibyśmy okazję zobaczyć jak pan mieszka. ( wstawię obrazek ulicy) Oczywiście bez podawania numeru domu by nie namierzyły pana służby lub znajomy z Teksasu

  Polubienie

 23. Wybacz ale nie mogę tak już wszystko o sobie publicznie.
  Zreszta za mala mam chalupe aby nia się chwalić .
  Wystarczy ze „un-e” o mnie wszystko wiedza nawet w rozmowach telefonicznych mi przeszkadzaja,szczegolnie podczas rozmow z Polska,tym bardziej gdy rozmowa zaczyna być na tematy politycznei zdrowotne.
  Za to opisze jak mieszkam .
  Maly parterowy domek oblozony na jedna czerwona cegle ,z dwoma sypialniami oraz jednym ciagiem kuchnia,jadalnia powierzchnia goscinna z kompletem wypoczynkowym.
  Do tego jedna pelna lazienka i druga pollazienka dla gości.
  Na zewnątrz carport czyli zadaszenie na samochod a za domem wzgorek z laskiem,land/dzialka 1 acr czyli nie cale 1/2 ha na miare powierzchni w Polsce.
  Swoje ujecie wody ,scieki system septic,na obrzezu działki kurnik i 11 kur.
  Do tego zona i jej maly piesek oraz moje królestwo ogrodek owocowo-warzywny.

  Sa jeszcze pytania ?
  Chetnie odpowiem.
  Tajemnic nie mam ,zyje skromnie z emerytur (o oczym już pisałem bez tajemnic w innym miejscu).
  Zdrowie mi sluzy (Bogu niech będą dzięki),do zadnych lekarzy/lapiduchow nie chodze,lecze się sam przy pomocy medycyny naturalnej siegajacej XVIII wieku,z nowoczesnej korzystam tylko z zaleceń prof.,NIEUMYWAKINA (Iwana) z Moskwy czyli już trzeci rok pije „eliksir” sporządzany z nadtlenku wodoru czyli wody utlenionej (stoswanie wewnętrzne) oraz zewnętrzne na wszystkie rany, jako najtańszy lek chemiczny i skuteczny niszczący wszelkie komórki rakowe oraz dostarczający dodatkow tlen do organizmu (rak bardzo nie znosi tlenu !),także bakterie,wirusy,grzyby i inne cholerstwa „buzuja z woda utleniona” i sa unicestwiane.

  Jestem zywym okazem doświadczalnym i polecam WODE UTLENIONA wszystkim których organizm nie bedzie w konflikcie z nadtlenkiem wodoru (wcześniej trzeba na sobie dokonać prob tzw.kropelkowych przy zazywaniu wewnętrznym ,także dożylnym).
  Sluze wiedza doswiadczalna (proby na własnym organizmie) w tym kierunku szczegolnie dla obolałych pod każdym względem staruszkow.
  „Woda utleniona ” -lek niezastąpiony i co ważne dla emerytow NAJTANSZY !

  Prosba do wszystkich o zwracanie się do mnie sposobem amerykańskim czyli po imieniu.
  POZDRAWIAM !

  Polubienie

 24. Dopóki masa będzie poddawana kontroli manipulacyjnej przez media to nie będzie Polski ani nie będzie dobrze – proszę zwrócić uwagę,że osoby zasiadające przed TV wpadają w pewien rodzaj hipnozy,a za pomocą hipnozy można zasugerować wiele rzeczy np. „normalność” pracy za 1200 zł jako „normalność” wciska się emigracje jako „normalność” wciska się zatrute jedzenie więc jak ma byc normalnie i dobrze? Patriotyzm i nacjonalizm ( jak składnik poczucia własnej tożsamości ) jest wyśmiewany lub traktowany w kategoriach rasizmu,szowinizmu Jaka ma być Polska skoro za pomocą mediów wprowadza się sztuczne podziały ( np.PO kontra PIS ) prowadzące do rozłamu zamiast reklamować historie,język wspólne dlla wszystkich Polaków składniki. Ośmieszanie,szkalowanie ludzi,którzy oddali za Polskę życie.Więc pytam jak w takim układzie ma być dobrze?

  Polubienie

 25. Kobieta
  Nie może być dobrze!…Żyjemy w kraju, w którym już nawet Admin mówi, że władza jaka by nie była to władza polska i trzeba ją z konieczności akceptować.. Za niemca byli folksdojcze, którzy podpisali folks-listę i też z ich punktu widzenia uznali to za słuszne w tamtej konfiguracji… Obecna okupacja Polski odbywa się bez czołgów i masserszmitów…. Mamy w zamian unijne procedury, normy i ustawy.. np: …ile jest dymu w dymie, i jak krzywy może być ogórek… Czy to są bomby..? Nie ! Czy to są łapanki…? Nie!… Czy ktoś traci przez to życie..? Nie!… A więc wydaje się, że można żyć… l tak ludzie przyzwyczajają się do niewoli..min. Admin… On już jest niewolnikiem, ale o tym nawet nie wie… I to jest taktyka 21 wieku…

  Polubienie

 26. Nasz tu admin to sprytny człowiek i ze swojej roli dobrze się wywiazuje.
  Ja nawet dalbym mu role blazna ,klauna,przesmiewcy ,bo nie posadzam go zdrade narodowa.
  Jest tez jeszcze jedno „ale”,które z biegiem czasu wyjdzie na swiatlo dzienne i co już na początek wyszlo kłamstwo jednego z dwóch panow :
  jeden twierdzi,ze adminow jest kilku a drugi (admin o adminie),ze jeden i „ja tu rzadze ” ,bo to a to ja i to moje zasługi – i bądź tu madry na tym Bozym swiecie .
  Z powyższymi przedmówcami zgadzam się i dodaje do RODAKOW POLAKOW me przeslanie tego tygodnia:
  NIE DAJCIE SIE NABIERAC !
  Na żadna prowokacje i kłamstwa plynace dziś zewsząd nawet z mównic ustawionych przy ołtarzach w POLSKICH WASZYCH KOSCIOLACH.

  DIABLY TEGO SWIATA OPANOWUJA WSZYSTKO i maja się dobrze !
  Jednak my LUDZIE,ktorzy oparliśmy swe zycie na PRAWDZIE i UCZCIWOSCI jesteśmy dla diablow BATEM , nie damy się diablom i plemieniu zmijowemu.
  Wiec tym batem prawdy równo po grzebietach ZLOCZYNCOW !

  Czekam na dalsze glosy w dyskusji na ten temat,nie wstydzić się ujawnić waszych myśli.
  Ten temat to SPRAWDZIAN POLSKOSCI !

  Doktorzy ,magisterka na start .

  Polubienie

 27. Dzieki „kobiecie” za wspomnienia harcerskie,dzieki młodym „rap-owcom” za Ojczyzne,DZIEKI WAM WSZYSTKIM POLAKOM,ktorzy jeszcze Polski nie zapomnieli ,tej Polski ze wspomnień,jej chwalebnej bytności.
  Zas tym,dla których „Polska jest obojetna” chce przypomnieć ,ze jeszcze POLSKA BEDZIE POLSKA !
  Na nic wysiłki naszych wrogow we wprowadzaniu współczesnego niewolnictwa.

  POLACY URATUJA SWIAT !

  Jest niedobrze jak pisze „kobieta” ale nie zyc zmartwieniem – PROSZE !

  W każdej niedoli jest iskierka nadziei,jest nia myśl i intencja,jest zamiar,plan i działanie .
  Warto tez w trudnych chwilach wspomnieć o Bogu i Matce,dac dobra muzyke i spiew na ukojenie bolu i na posypanie/polanie ran eliksirem zdrowia jakim jest DOBRE LUDZKIE SLOWO i CZYN DOBREGO CZLOWIEKA !

  NIECH ZYWI NIE TRACA NADZIEI !!!

  Proszę o stara piesn w wykonaniu Fogga lub Santorki :

  „O Matce piesn …”,

  Mimo cisnących się lez przy jej muzyce i słowach (tej piesni) wspomnijmy o naszej rodzonej Matce,takze o MATCE OJCZYZNIE POLSCE,ktore chcą nam Polakom wyrwac z naszych serc
  ZLI LUDZIE,wrogowie nasi – my usmiechajmy się,BADZMY PRZYJAZNI DO SIEBIE ,KOCHAJMY SIE POLACY – BEDZIE DOBRZE !

  GLOWA DO GORY,
  BOG POMOZE !!!

  Polubienie

 28. Myślę,że rodacy zatracili „punkt odniesienia” do tego co „normalne” naturalne.Ja ostatnio wymyśliłam sobie bajkę o własnym domu ogródku,kurach,krowach itp. i co się okazuje? Nie mogę,bo UE wprowadziła swoje jakieś nakazy,które są sprzeczne z MOIMI interesami,a żeby było śmieszniej na MOIM własnym podwórku a jeszcze bardziej śmieszne,że ja UE płacę za to ( jako podatnik ) aby mi dyktowała co mi wolno a czego nie na swoim podwórku.Ich interes mnie nie interesuje tym bardziej,że jest sprzeczny z moja ideologią np. zdrowego odżywiania – osobiści ICH prawo mam w poważaniu i będę sobie wędzić mięsko a jak mi wyślą jakiegoś urzędasa to psem poszczuję – tak powinni podchodzić rodacy i nie tylko aby nie dać się zniewolić.No ale nie ma nic bardziej tragicznego jak niewolnik,który myśli,że jest wolny.

  Polubienie

 29. Pan Gutek opowiada o sobie i ja uchylę rąbka tajemnicy. Obecnie szukam rodzinnych korzeni i okazało się,że jednym z przodków był ks. Stanisław Poroszewski z którego to inicjatywy został wybudowany ( rozbudowany ) kościół . Z przekazów ustnych moim biologicznym dziadkiem ze strony taty był Leon Korzeniowski ( zginał najprawdopodobniej na Pawiaku ) Babcia ze strachu w metrykach zaznaczyła jako nn. Szukam jej rodzeństwa braci,którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim i w partyzantce Ze strony mojej matki Apostoł polska rodzina hrabiowska 😀 okazało się,że mamy SWOJE KAMIENICE w Krakowie i ziemie pod Krakowem. Rodzina ojca moich dzieci pochodzi z kresów wschodnich ( po dziś dzień istnieje nawet dwór ) rodzina,która posiada własny herb 🙂 Jednak wydaje mi się,ze prawdziwego Polaka powinna dominować przynależność narodowościowa a nie ideologia polityczna czy religia sa to sprawy drugorzędne.
  pozdrawiam

  Polubienie

 30. Wiecie państwo jaka jest różnica miedzy Polską a Ameryką?
  Miedzy Polakiem a Amerykaninem?

  Amerykanin mówi -America is the best country in the word
  Ameryka jest najlepszym krajem na świecie
  A Polak pieprzy Polski już nie ma

  Amerykan mówi – very tasty (bardzo smaczne)
  A Polska mówi – jemy zatrute jedzenie
  Amerykan mów -ekscelen
  A Polak mówi – do dupy

  Rezultat jest taki, że amerykan mówi – na pijanego polaka psy szczają
  A Polak kocha Amerykę i Amerykanów
  I ja się z tym nie godzę, uważam to za głupotę, za wyjątkowo szkodliwy nawyk.
  Moja babcia zwykła mówić – zły to ptak który kala własne gniazdo.

  Polubienie

 31. O władzy polskiej
  Jest zła?
  No to kiego diabła Polacy ją wybrali?
  Nie mogli wygrać lepszej?
  Od dwudziestu paru lat rządzą ci sami.
  A innych nie ma?
  Widocznie nie ma.
  Nie akceptować tej władzy, akceptować tą władzę?
  A co za różnica? Będzie lepiej jak nie będziemy akceptować?
  Tusk jest zły?
  A Kaczyński lepszy?
  A czy przypadkiem nie ma kogoś lepszego od tych obu?
  Ano nie ma.
  Możecie zjeździć Polskę wszerz i wzdłuż i nikogo lepszego nie znajdziecie. Tu nie narodził się żaden Łukszenko, żaden Hugo Chawez
  A może już macie kogoś ?
  To podajcie choć imię.
  Mówią niektórzy, że obecna władza to okupant
  A czy ci co tak mówią wiedzą jak wygląda okupacja?
  Przeżyli choć dzień w kraju okupowanym?
  Takim jak Palestyna, Irak, Afganistan/
  .

  Polubienie

 32. Admin
  Jaka jest różnica między Polską, a Ameryką?… Ameryka to inny kontynent.. Jak jesteś kumaty to zrozumiesz… A ponadto u nas nie było indian, a w hameryce byli.. ale już nie ma… bo łacińska cywilizacja zrobiła z nimi porządek… najpierw paciorki i whisky.. a potem krzyż i szubienica… wedle starego porządku..

  Na jakiego diabła Polacy wybrali taką władzę..?…
  Albo już straciłeś kontakt z rzeczywistością, albo uprawiasz ‚troling’..
  Po pierwsze Polacy nikogo nie wybrali ani nie wybierają obecnie…
  Mamy taką magdalenkową maszynkę, która wybiera… a Polacy biorą udział w cyrku, który zwie się – Wybory!
  Podaj jakieś pańatwo na świecie gdzie od 25 lat rządzą ci sami..?
  Nie ma takiego państwa!… A więc z czym mamy do czynienia w Polsce?.. z wyborami..?… Ty chyba kpisz..

  Podaj na świecie przykład takiej partii, która 8 razy z rzędu wygrywała wybory…. Takiej nie ma… A w Polsce Tfusk to robi… Co …. może Polacy go wybierali tyle razy..?… Jak w to wierzysz to masz umysł 12- letniego dziecka, a według K. Mikke i określenia naukowego to jest niestety – debilizm..

  Ty wogóle nie rozumiesz znaczenia ‚okupacja’ – albo udajesz…
  W 2 wojnie św. Okupacja polegała na operacjiwojskowej… Obecnie okupacja Polski odbywa się bez czołgów, efektu mógłby pozazdrościć Hitler..
  Ale widzę, że to ci się pomieszało.. albo rżniesz głupa…. Sorry, że tak muszę pisać…

  Jak wygląda okupacja….?.. Przyjedź do Polski….

  Myślę, że WPS powinno zainteresować się wizytą ministra .MON.. w Turcji… Po co on tam pojechał… Czy w zw. z ustawą 1060?… Czy rząd Admina coś szykuje….?

  Polubienie

 33. Na Ukrainie będącej pod rządami kijowskiej junty powstaje nowa jakość . Rodzi się ruch młodych buntowników przeciwnych wojnie przeciwko swoim współbraciom. Takich jak ten młody człowiek z filmu z każdym dniem będzie więcej . Na Ukrainie powstaje ruch antywojenny, antysyjonistyczny, który zmiecie z powierzchni ziemi faszystowską , kijowską juntę. Tak trzymać chłopaki !

  Polubienie

 34. Kolega mjr. (?) „Gutek” napisał:

  Zapomnialem ,przecież jest Pan Doktor Marek Glogoczowski ,na pewno emeryt lub rencista i tez dorabia jak sam pisze na uczelniach,czyzby miał mala emeryture albo duże wydatki .
  Napewno nam napisze jak mu dobrze w Polsce,no i oczywiście jaka będzie Polska.

  Wywołany do odpowiedzi (plut. podch. z 1964 roku, zdegradowany do szeregowca w r.1970) melduję:

  emerytura ma wynosi miesięcznie 1735 .15 zł – w tym dodatek pielęgnacyjny (od 1.01.2014) 206.76 zł
  – czyli bodajże średnia krajowa, jeśli dodać te ok. 1200 zł/rok z me byłej Uczelni (nomen omen w Słupsku) tytułem „wczasy pod gruszą”, zapomoga chorobowa, itd.

  Dawniej „dorabiałem” jako instruktor alpinizmu (ostatnio 2,5 roku temu przy wspinaczce na Mt. Cook na Nowej Zelandii), ostatnio jeszcze po ok. 400 zł/rok za wierszówki w „Przeglądzie” i „Poznaj Świat”. (Z moimi poglądami nie jestem obecnie przez redakcje pożądany, choć dawniej tego było dość sporo i jakieś z tego dofinansowania były – alpinizm jednak był, od powrotu do PRL-u w 1982 roku, dla mnie najbardziej „życiodajny”, patrz http://markglogg.eu/?page_id=2 )

  No i od otrzymania tego „dodatku pielęgnacyjnego” pół roku temu, czyli 3,5 roku przed przepisowym terminem, nareszcie, po przejściu na emeryture 6 lat temu, nie mam większych problemów finansowych – a zatem i przewlekła choroba obecnie w Polsce to dodatkowe źródło przychodu. Niewątpliwie posiadanie (wespół z bratem) góralskiej chałupy (ok. 80 m2 dzielone przez 2) wydajnie zmniejsza me obciążenia związane z zakwaterowaniem, ale też wymaga co pewien czas prac dodatkowych, np. wymiany przegniłego gontu na dachu. A ta moja niewysoka emerytura to stąd, że ja przez aż 28 lat (1969-1997) ani razu nie pracowałem na pełny etat. (No na półetatu oraz na stypendiach w 3 krajach na 2 Kontynentach w tym czasie to pracowałem, inaczej bym nie przeżył.)

  Czyli sobie nie najgorzej żyję, na żarcie mam, na dojazdy do Krakowa (oraz Gdańska), gdzie mam tak zwane „mety”, mi starcza, a transport miejski, w moim wieku, jest już za darmo. Co więcej na leczenie, w ubiegłym roku, mego chłoniaka NFZ wydał chyba ponad 20tysięcy DOLARÓW (tak, takie drogie są przeciwciała kupowane w Niemczech) – i tutaj niczym się nie odróżniam od innych, coraz liczniejszych i młodszych osób, które miały nieszczęście na tę przewlekła chorobę zapaść.

  A teraz do tematu, Jaka będzie Polska? Jak „opłotkowicze” z Donbasu nie dotrą nad Odrę – a najlepiej by było od razu do Normandii, skąd wystartowała AMERYKAŃSKA INWAZJA EUROPY LAT TEMU 70 – to BĘDZIE KOMPLETNIE DO DUPY, CZYLI BĘDZIE TAK JAK W USA już od lat blisko 240. W Berkeley napisałem na ten temat 42 lata temu nawet Meta Ph.D. Thesis – The Not-Too-Divine Comedy. Kilka kopii tej mej pracy meta-doktorskiej wciąż jeszcze posiadam http://books.google.pl/books/about/The_not_too_divine_comedy.html?id=xw5PAQAAIAAJ&redir_esc=y.

  A teraz w ultra-skrócie o co mi chodzi, powtarzam za mym wpisem na WPS „Izraelska Brygada etc”:

  Cytuję:

  Baju baju, będziesz w raju (to w odp. dla LuK). Ja, choć wychowany w bardzo katolickim (a więc i „antykomunistycznym”) Krakowie, kiedy to, już w latach 1967-68 po kilka miesięcy jeździłem autostopem po Zachodniej Europie i okolicach (Turcja, wówczas bardzo zacofana) to miałem pozytywna opinie o tymże Zachodzie: czysto (no nie w Turcji, gdzie wyjątkowo brudno) pięknie odstawione domy – choć w tzw. Youth Hostels warunki bynajmniej nie różne od tych w PRL-u. A i już wtedy samochodów na Zachodzie wydawało mi się być zbyt dużo.

  Gdy zaś w lecie 1969 – po prawie rocznym pobycie w Danii, gdzie jako asystent geofizyki pracowałem na kopenhaskim Uniwersytecie – wylądowałem w pełni lata w Nowym Yorku, to poczułem się, bez żadnej przesady, jak w… PIEKLE. Z dymami (pary wodnej) unoszącej się ze studzienek na środku ulic, z niewiarygodnym brudem miasta i jego snack-barów aż kapiących od zastygłego tłuszczu, z jego obżydliwą architekturą niespotykaną w Europie i – last but not least- z ulicą 7th Avenue zapchaną sklepami z roślinami ozdobnymi, które WSZYSTKIE OKAZAŁY SIĘ BYĆ SZTUCZNE.

  I tak, po przejechaniu Greyhoundem przez cały tamtejszy Kontynent (kawałki Kanady Toronto, Hamilton, Vancouver wydawały mi się być bardziej estetyczne, główną aleję w Toronto ponoć projektowała ta sama pani architekt co stalinowski MDM w Warszawie) i po pobycie w Berkeley w Kalifornii przez tylko dwa miesiące jako graduate student (geofizyki oczywiście), już zrozumiałem dlaczego TRZEBA BYŁO KONIECZNIE ZROBIĆ REWOLUCJĘ BOLSZEWICKĄ – właśnie dlatego aby nie było na świecie TAK JAK W USA, WSZYSTKO SZTUCZNE, A LUDZIE PRZEDE WSZYSTKIM PRZYPOMINAJĄCY ZOMBIE. (Podobną opinię o „Zachodzie” rozgłaszał przed swoją śmiercią Aleksander Zinowiew. Twórca określenia „człowiek sowiecki” po kilkunastu latach spędzonych, podobnie jak i ja, na Zachodzie, twierdził, że nastąpi „PRZEKSZTAŁCENIE LUDZKOŚCI W ZBIOROWISKO IDIOTÓW” – co w Polsce dzisiaj dość dobrze widać.http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/174395,wielkimi-krokami-zbliza-sie-epoka-postdemokratyczna.html.)

  Nie wszyscy bowiem ludzie są w stanie odróżnić przedmioty żywe od ich SZTUCZNYCH IMITACJI – ta cecha jest charakterystyczna nie tylko dla bardzo małych dzieci, ale i dla dorosłych, kobiet w szczególności oraz biologów Laureatów Nagrody Nobla zwanych żydo-darwinistami. No i TA WARSTWA DOMINUJĄCA SYSTEMATYCZNIE, PRACĄ PODPORZĄDKOWANYCH JEJ ROBOTÓW BIO-MECHANICZNYCH, TWORZY NAM ŚWIAT ZUPEŁNIE SZTUCZNY, W KTÓRYM CORAZ SZCZELNIEJ JESTEŚMY UWIĘZIENI, odcięci od Żywej Przyrody, totalnie przez czczący Mamona „lud boży” zniewolonej i zdewastowanej. I właśnie, by wyzwolić Ludzkość od tej, zabijającej wszelkie naturalne wyższe odruchy* człowieka CYWILIZACJI PIENIĄDZA, biologicznie koniecznym się stał sabotaż wytworu ambitnego ludzkiego kretynizmu, jakim jest Rozwinięty Kapitalizm.

  (*Ponieważ tzw. „Prawdziwi Amerykanie” – mam na myśli nie tylko LuK’a ale i kilka innych występujących na WPS osób – niezbyt się orientują, co to są te „wyższe odruchy człowieka”, odruchy stojące ponad Kultem T-P-D, czyli Technika-Pieniądz-Dupa trzymana w Komforcie, to przypominam, iż jest to dążenie do wiedzy, do samo-perfekcji ruchowej oraz intelektualnej, oraz do życia w możliwie estetycznym otoczeniu, czego w USA nie uświadczysz. Chyba że będziesz prawie samotnie mieszkał w zameczku na wzgórzach Berkeley, jak Czesław Miłosz (lub jedna z mych girl-friends). I niestety taką jak super-zuniformizowanę USA, które pamiętam sprzed 42 lat, taką systematycznie staje się Wolna, do życia w świecie sztucznie wyprodukowanych urojeń, Polska. Od wyzwolonego przez protestantów, zaklętego w Biblii, żydowskiego „Pana Świata” w postaci Mamona-TPD nie ma przecież ucieczki. Po prostu będzie LUDZKOŚCI – W TYM I POLSKI – ZAGŁADA, w Piśmie Świętym przecież zapowiedziana.)

  Polubienie

 35. Podaj jakieś pańatwo na świecie gdzie od 25 lat rządzą ci sami.
  Podaję
  USA, republikanie, demokraci
  w kolejce Rosja, Putin rządzi już trzecią a faktycznie czwartą kadencję
  W. Brytania
  Hiszpania, Grecja, Niemcy
  Chiny od 1945r. ta sama partia
  W Egipcie Mubarak rządził bodaj 30 lat.
  Syria, po ojcu syn
  Korea północna dziadek, syn, wnuczek
  I mnóstwo innych krajów

  Jak wygląda okupacja….?.. Przyjedź do Polski…

  Ja nie muszę przyjeżdżać, jak to mieszkam, żyję.
  Ale jeśli ktoś ma urojenia, jeśli widzi za każdym krzakiem żyda, za każdym rogiem pluton marines, na lewo CIA a na prawo KGB, no to powinien czuć się okupowany

  Polubienie

 36. „A teraz do tematu, Jaka bedzie Polska? Jak „oplotkowicze” z Donbasu nie dotra nad Odre”..
  Chociaz zartem taki jest jeden z glownych mankamentow polskiej wspolczesnej mysli politycznej.
  Ktos ma Polske wyzwalac. Drugi „wysilek” to jeszcze tanszy – okupanci- sami upadna. Bez pracy nie
  ma kolaczy, jezeli one sa to koszty rozleniwienia beda znaczniejsze. Idea „oplotkowiczow” jest i
  uniwersalna i dojrzala by wydac owoce. Klimat w Europie jest sprzyjajacy dla wzrostu domoroslych
  „oplotkowiczow”. Oligarchowie wladzy latwo nie oddadza. I wlasnie o to chodzi, prawdziwa walka
  o wladze jest dobrodziejstwe w tym, ze pozwala wylonic ideowych zwolennikow, ktorzy po zwyciestwie
  przynajmniej przez nastepne kilka pokolen beda mogli zapewnic troche swiezego powietrza na tym padole.

  Polubienie

 37. Panie Marku G.,

  cyt. „Od wyzwolonego przez protestantów, zaklętego w Biblii, żydowskiego „Pana Świata” w postaci Mamona-TPD nie ma przecież ucieczki. Po prostu będzie LUDZKOŚCI – W TYM I POLSKI – ZAGŁADA, w Piśmie Świętym przecież zapowiedziana.)”

  chociaż mój niespełna 3,5 letni „przyrodnik” siostrzeniec ma jeszcze poważny problem z odróżnianiem „żywego od martwego”, jako że na fakt, że molestowane przez niego z upodobaniem codziennie ślimaki pochowały się w swych skorupkach-domkach stwierdził, że te przestały „DZIAŁAĆ” – to jednak kiedy ostatnio z babcią wybrał się na niedzielną mszę, to z nudów dmuchając zaczął gasić palące się SZTUCZNYM światłem świeczki… czym wprawił w osłupienie „pingwina” a rozbawił zebranych parafian.

  Jak powiada mjr sPyryt – „do młodych świat należy…”.
  Będzie dobrze.

  Polubienie

 38. No chyba ze te swieczki ciagle będą zapalac od dolu po prezydentow i to na roznych świecznikach także w oknach informując ,ze tu mieszkają „nasi”.

  Polubienie

 39. Panie Tadeuszu Dylak !
  Dzieki za informacje dotyczące twego członkostwa z WPS i proszę jeszcze o informacje czyj to portal i kto za niego ponosi wszelka odpowiedzialność.

  Teraz Podziekowanie dla Pana dr. Marka Glogoczowskiego za szczerość wypowiedzi wyżej o swym losie emeryta i tu uwaga dla wszystkich BADZMY SZCZERZY .
  Akuarat zagłębiam się w podanych linkach.

  Do wszystkich czytelnikow i zabieraajcych tu glos :

  POZNAJMY SIE i PODAJMY SOBIE RECE ,
  ZABIEGAJMY o POKOJOWE WSPOLISTNIENIE (nie pisze o walce o pokoj,poniewaz pokoj rodzi się we wzajemnym zrozumieniu ),BADZMY DOBRYMI LUDZMI,ZAWSZE i WSZEDZIE !

  POZDRAWIAM WSZYSTKICH MILUJACYCH POKOJ LUDZI DOBREJ WOLI !!!

  Polubienie

 40. Wracajac do tematu zamieszczonego na moja prosbe oraz do dolnej/końcowej treści postu wyzej M.G. wtrace własne spostrzeżenia po 25 latach pobytu w USA o ludności zamieszkującej Ameryke (mnie trudno nazywać ja Amerykaninami/Amerykanami/Amerykankami,bo to przecież zbiorowisko ludzkie z całego swiata i ich kolejne pokolenia w tym Polacy).

  JAKA RASA ,TAKIE MYSLENIE i SPOSOB NA ZYCIE !

  Nie będę wiec wszystkich tu opisywal i dawal swoje opinie ale wspomnę tylko o 2 rasach wiodących Stany Zjednoczone w PRZEPASC to jest Zydzi i Niemcy.
  Przez nich wlasnie Ameryka została „wydojona prawie do krwi,z jej wymion może już tylko pocieknac krew”,ta krowa zdycha.
  Dlatego to nie przypadek,ze w obecnych latach „zafundowano sobie” czarnoskórego prezydenta i na samym starcie „obdarzono go”pokojowa nagroda Nobla.

  Mieszkam już w kolejnym piatym Stanie (NY,NJ,PA,FL obecnie GA) i przez te 25 lat uczyłem się od nowa zyc wykonując przed pojsciem na emeryture tylko prace fizyczne ,nisko płatne o co nie mam do nikogo pretensji,takze o mala emeryture.
  W jednym zdaniu napisze ,ze jeszcze w USA da się zyc na miare spokojnie i zdrowo jeżeli dokona się właściwego wyboru MIEJSCA i określonego/wybranego dla siebie adresu zamieszkania -ten wybor NALEZY DO CIEBIE .
  Jest ogromna roznica zycia i bytu w roznych Stanach USA i tu radze wszystkim Polakom tu zamieszkałym to przemyslec i dokonać wyboru szczególnie na emeryturze,bo koszty zycia sa diametralnie rozne.
  Tu każdemu mogę sluzyc doradztwem bezinteresownym,takze interesownym sprzedajac dom na Florydzie w Jacksonwille gdzie mieszkałem 10 lat.

  Dlaczego o tym pisze,poniewaz każdy z nas inaczej i na swój swój sposób odebral lub odbiera Ameryke w czasie tu pobytu i zycia.

  To samo będzie dotyczyc przyszłej odrodzonej Polski .

  TAK,TAK ! POLSKA SIE ODRODZI ,a jaka będzie zdecydują ludzie młodzi,silni i zdrowi.
  My staruszkowie możemy im wiele doardzic ale NIE PRZESZKADZAJMY !
  Wystarczy,ze czynia to nasi wrogowie.

  Jest tylko jeden problem – KTO MA PRZEJAC i JAK w POLSCE WLADZE/RZADY ?!
  Tu madre glowy musza popracować aby odbylo się to bez rozlewu krwi.

  POWODZENIA MLODZI !

  Polubienie

 41. Zyczylem powodzenia młodym ale żaden z nich (może tu nie zagladaja) nie powiedział zwykłego tak potrzebnego dziś słowa „dziekuje”.
  Nie znalazłem tez wpisu w tym temacie PREZESOW WPS (wstydzcie się Panowie,nie macie wizji Polski odradzającej się ?!).
  Od razu pojawil się temat jaka będzie Rosja co dla mnie ma pewna wymowe,doznalem odczucia,ze chcecie Prezesi Polske „sprzedac ruskim” albo Bialorusinom ?

  Licze,ze zabierzecie glos na temat losow Polski i Polakow,przeciez blizsza koszula cialu niz marynarka – prawda ?

  Rozmawiajac po za forum ze znajomymi na temat Polski zauwazylem zbyt mala troske o jej los,jakoby jakiś zanik patriotyzmu albo wyjałowienia z niego. ?

  Wiem,ze na emigracji rozne ma się odczucia,takze „zaniki pamięci” ale co jest ciekawe ,to to,ze wielu naszych znajomych,przyjaciol ( moich i zony) już naturalizowanych wieloletnich obywateli USA powrocilo do Polski chcąc zamieszkac w nowym „zydowskim raju” .
  I co się okazuje ,natychmiast rozchorowali się !
  Zaczelo ich wszystko bolec ,poddali się masazom,czestym wizytom u wspaniałych dziś lekarzy,profesorow ,których gabinety sa wyposażone w najdoskonajsza aparaturę medyczna klasy swiatowej i co ?
  Ano zle z ich zdrowiem i co raz gorzej – najczestsze rozpoznania ,watroba,nerka,serce.kregoslup,stawy kolanowe,biodra itd.,itp. – diagnostyka,zabiegi,masaze i operacje .

  Wiec pozwole sobie zapytać znawcow :
  CO SIE W POLSCE Z MEDYCYNA DZIEJE ?

  O odżywianiu się w dalszych postach.
  Także o przejętych wodociągach w Polsce przez obcych ze wspaniałymi filtrami i srodkami do „uzdadniania wody” .
  Co będzie z Polakami w Polsce ???
  Dorzucilem podtemat.
  Smialo,smialo do dyskusji – nie bac się wizji narodowej !

  ZDROWKA ZYCZE !!!

  Polubienie

 42. Nie wiele jest firm polskich w Polsce – obcy kapitalista zwolniony jest z płacenia podatków przez 10 lat potem zmienia nazwę firmy i dalej hula.Natomiast rodzimy mieszkaniec jest gnębiony przez aparat państwowy.Ktoś tu ostatnio pytał o formę okupacji naszego kraju i nas.

  Polubienie

 43. a jeszcze aby było śmieszniej okupanci ustalili stawkę minimalną ( 300 euro ) i za taką kwotę większość zasuwa niczym bydło robocze na swoim ale nie dla siebie na umowach śmieciowych praktycznie bez żadnych praw – czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

  Polubienie

 44. I co dalej ?
  RADZ KOBIETO I TY MEZCZYZNO – jeżeli potraficie cos ZARADZIC .

  Stwierdzac to za mało aby zlo zniszczyć .

  KTO MA POLSKE DLA POLAKOW STWORZYC – ZYDZI,NIEMCY,ROSJANIE czy
  mieszanina narodowa zwana „hamerykanami” – ???

  Nie ma młodych i silnych aby OKUPANTOW z POLSKI POGONIC ??????????????

  Ja za stary i sam aby tego dokonać ale jakby za mna poszlo chociaż 20-tu staruszkow to jeszcze Belweder byśmy opanowali i porządki w nim zrobili starymi miotłami.

  Polska ma prezydenta w Belwederze czy rezydenta ?

  Polubienie

 45. „RADZ KOBIETO I TY MEZCZYZNO – jeżeli potraficie cos ZARADZIC”

  Za rada swietego JPII, ktory calowal sw Koran, kobieto i ty mezczyzno:
  wszystkie wyznania maja w sobie przynajmniej czesc prawdy, polacz sie
  z bracmi muzulmanami, zwlaszcza radykalnymi. Ciekawe co ambona na to
  powie? Nawet pod islamska okupacja Slowianie mieliby wieksza szanse
  na biologiczne odrodzenie niz pod dzisiejsza.

  Polubienie

 46. Tydzien mija i nikt nie kwapi się do odpowiedzi na powyższe pytania.

  NIEMOC POLSKA a może ………. i
  PELNA NIEWOLA POLAKOW ???

  Gospodarzu portalu/Adminie dawaj dalsze zdjęcia Polski obecnej.

  Palac Kultury i Nauki w Warszawie ,dar Moskwy istnieje jeszcze czy już wyburzony ?
  Przeciez to był (bo chyba już nie jest) polski WTC ,przewyzszaja go zapewne globalistyczne budowle wspanialej gospodarki unijnej i jej wlasciciele.

  Adminie nie zaniedbuj obowiazkow i roli gospodarza.
  To prosba.

  Polubienie

 47. Brak odpowiedzi na to pytanie -nikt nie wie jaka będzie Polska.

  W takim razie – co z Polakami się stanie ?
  Kto zostanie przy zyciu i jak będą zyc ?

  Może ktoś z rodow żydowskich i niemieckich na napisze/powie ???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s