Cisza Putina


Poczytajmy co piszą inni.

Tłumaczenie by Google, zatem wymaga nieco intelektualnego wysiłku by zrozumieć czytany tekst

Z linku jaki załączył w komentarzu pan MG

Tajemnica zawsze staje się jasne – to jest aksjomat życia i prawo. Rosyjska propaganda centralnych mediów mające na celu tworzenie pożądanego opinii publicznej dla obecnego rządu, pracy w niektórych dziedzinach nie jest gorzej niż zachodnie, ale również czasami pojawić się błędy i nie ma próżni informacji, która staje się istotne dla laika tylko jeden news, który nie jest głośno powiedzieć – to „cisza Putina.”

Ta sytuacja jest specyficzna dla Rosji, jako cecha rosyjskiej mentalności oznacza silnego lidera w mocy, obdarzone większymi uprawnieniami, odpowiedzialnych dla całego kraju. Zachodnie media są łatwiejsze do pracy na dany temat, jak ich prezydent w swoim modelu władzy i świadomości społecznej, nie są silne postacie, i działa w interesie partii, które reprezentują. Więc kiedy Obama jest cichy, nie przeszkadzało to Amerykanom.

Rosyjska mentalność, utworzony przez wieki w ramach monarchii, w tym sensie, jest bardzo niewygodne, ponieważ za wszelkie działania lub zaniechania w końcu odpowiedzieć na pierwszą osobę w kraju. Dla stron nie da się ukryć, że okazuje się, że prezydent jest odpowiedzialny za wszystko.

Nasi przywódcy, gdy nie jest krytyczny moment w życiu kraju, widzimy jak media czasami ominąć główny temat lub próbuje załagodzić sytuację, walczących ostrzec o sukcesie naszych sportowców na uruchomienie niektórych kluczowych instalacji, podróży na Daleki Wschód i tak dalej. Ale szef rosyjskiej everyman nic się nie zmienia. Głównym tematem dla całego kraju jest jedną wiadomość, która nie jest własnością rosyjskich mediach – cisza Putina.

„Na rynku należy odpowiedzieć!” – Oburzony obywatel Rosji, nie przebierał w słowach i plusk cały swój gniew w rozległych sieciach społecznych.

Właśnie taka sytuacja pojawiła się w polu informacyjnym na tle wydarzeń na Ukrainie. Jeśli wcześniej społeczeństwo lub jakaś część niego, nie mógł zignorować lub wychodzą jakieś straszne rzeczy dzieją się na Placu Niepodległości (nie nasz mówiąc, to dużo), a następnie z każdym pociągnięciem „zamki” w słowiańskim, nawet najbardziej obojętny na politykę i osoby zaczyna widzieć wyraźnie spieszyć w poszukiwaniu odpowiedzi na jedno pytanie: „Dlaczego Putin milczy?”

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy zająć się tematem jakości władzy rosyjskiej.

Ale spójrzmy prawdzie w kolejności:

Operacja „Następca”

Po upadku ZSRR i katastrofalnych skutków w dziedzinie społecznej, gospodarczej, kulturalnej i innych sfer społeczeństwa do władzy w kraju ludzie przyszli otwarcie podjąć radykalne-liberalny, pozycja anty-narodowego, ludzi, którzy nie wahali się wzbogacić się, stawiając siebie i swoje interesy wyżej dla większości. W moich oczach rozpada Związek Radziecki, ale wielu nie rozumie, co się dzieje, nikt nie wierzył w zdradę przed końcem interesie elit.

Jelcyn klan, wyszło z wnętrzności samej partii sowieckiej nomenklatury na hasłami demokracji, wolności słowa i praw człowieka, udało się zdobyć przyczółek na czele kraju. Na tle masowego ubożenia obywateli, bezrobocie, przestępczość, a w rzeczywistości katastrofy humanitarnej, najbardziej dojrzałej niezadowolenia, które może prowadzić do kontrrewolucji i dojściu do władzy sił patriotycznych.

Klany, gangi etniczne, wzbogacić miliony ludzi na górze, aby rościć sobie własność państwa, w którym praca została zainwestowanego pokolenia, w pewnym momencie najwyraźniej uzgodnionym między sobą podziału stref wpływów i władzy. Szczególnie trudny zostały usunięte z podajnikami na stałe, podczas gdy inni uciekli z kraju.

Do tej pory nie jest jasne, w jaki sposób społeczeństwo rosyjskie z naruszeniem konstytucji i zobowiązała nielogicznie narzucone z powyższym scenariuszu?

Po tym wszystkim, nie było wyborów, nie było debaty w telewizji. To stało się nagle na noc Nowego Roku brzęk szklanki z Szampanii, kiedy Jelcyn abdykował i przekazał stery do każdego nieznanego mężczyzny. Jak mogliśmy pozwolić moc tak jawnie lekceważyć opinii milionów ludzi? Odpowiedź prawdopodobnie leży w nas samych, w naszej inercji, niechęci do działania. Esli nie robić politykę, politykę zaangażowanych w nas, i robią to w swoich własnych interesów i interesów swoich klanów. Pamiętaj o tym i podejmować właściwe wnioski na przyszłość.

Listek figowy psevdopatriotizma

Władimir Putin doszedł do władzy na hasłach patriotycznych i potwierdzić swoje zamiary w pierwszym akapicie swojego programu, obiecał ludzie „zabić terrorystów” w różnych ciekawych miejsc. Rosja przetoczyła przez serię krwawych ataków terrorystycznych. Ludzie naturalnie wspierane taką moc.

Mimo patriotycznej retoryki władz, wojna w Czeczenii nie została doprowadzona do logicznego wniosku, jakie dowody zeznania wielu weteranów walki.

Winny w wyższych szczeblach władzy nie byli karani i skazany rebelianci ogłoszono amnestię, a dawne klany czeczeńskie i OPG etniczne weszła w nowe „elity” z Rosji. Na Kaukazie zaczął wylewać ogromne środki z budżetu, z których większość została splądrowana, a regiony zamieszkane głównie przez rosyjski etniczne i nie mają statusu podmiotów krajowych, nie otrzymały odpowiedniego finansowania. Tj. zawarte w ciężkim życiu samego polityki krajowej, jak w ZSRR, tylko bardziej brzydkie postaci – flirtuje z mniejszości etnicznych i kompletnego lekceważenia interesów większości, głównie etnicznych rosyjski, na tle upadku kraju. Konstytucja Rosji rosyjskim występuje jako ludzi, których prawa powinny być chronione jako prawa gosudartvoobrazuyuschego ludzi, rodzaj praw Niemców w Niemczech lub praw Żydów w Izraelu.

Pionu władzy, oparte na korupcji i grabieży podstawowe zasoby kraju, pojednanie oznaczało wszyscy i wszystko w środku to bardzo „zielony”. Rob dał wszystkim, którzy wbudowane w system i miał przynajmniej jakiś minimalny zasób energii w mieście lub wsi. Niektórzy potencjalni analitycy uważają, że ta decyzja była niezbędnym krokiem w celu przeprowadzenia w kraju. Mam inne zdanie na ten temat.

W dziedzinie migracji pod Władimir Putin rozpoczął w pełnym rozkwicie i zastąpienie ich rozcieńczenia rdzennej ludności Rosji nie przystosowane do środowiska kulturowego migrantów z Azji Środkowej i innych byłych republik radzieckich, co doprowadziło do niepokojów społecznych i konfliktów etnicznych.

Ponadto, etnicznej rosyjskiego, którzy uciekli z Czeczenii, nie otrzymał żadnego odszkodowania za utratę własności, a ten temat jest wciąż próbuje obejść skromnie.

Ze względu na powszechną korupcję, wielu wyemigrowało z Azji i Kaukazu mogli bezpiecznie dostać obywatelstwo rosyjskie, a etniczny Rosjanin, który chciał wrócić do domu, nie czynią żadnej pomocy i nie miały żadnych przywilejów. Rosyjski pytanie i sytuacja w Rosji rosyjskie władze ignorowane aż do dzisiaj.

W tym samym czasie nasz rząd nie wahał i nie waha się uciekać do patriotycznej retoryki o odrodzeniu Rosji, a to wszystko na tle naruszania słusznych praw większości rosyjskiej gospodarki morskiej i deklaracji w sprawie walki z korupcją. Były pewne sukcesy, ale musimy zrozumieć, że moc, bez względu na to, jak cynicznie to nie było, nie można rządzić krajem ze stałym spadkiem poziomu życia, innymi słowy, taka moc jest skazana.

Cokolwiek to było, ufając, nasi obywatele nie powinni zwracać uwagę na Kremlu lub patriotycznej retoryki niektórych polityków, i patrzeć na ich rzeczywistych działań i rezultatów, zgodnie z zasadą biblijną – „. Dla nauczą”

Uważa, że ​​patriotyzm – jest ostatnim schronieniem łajdaków. C nie mogę się zgodzić. Raczej przeciwnie. Patriotyzm – wybór odważnych i uczciwych ludzi, takich jak Igor Uzbrojeni napastnicy Paweł Gubarev chłopaków z milicji Donbasu i psevdopatriotizm – ostatnim schronieniem łajdaków kiedykolwiek udając patriotów.
Co zrobić?

Na tle bezczynności po strzelaninie Sloviansk stosowaniu bomb fosforowych i innych zakazanych broni przeciwko ludności Nowej Rosji, jak i zbrodnie przeciwko świata rosyjskiego jako całości, wzięła masowy charakter na Ukrainie, w świadomości naszego społeczeństwa stopniowo następuje zmiana jakościowa. Jesteśmy w końcu zaczynają podejrzewać, że nasz rząd – to nie jest to, co mówią o sobie z wysokich trybun.

Jesteśmy wreszcie zaczynają rozróżniać gdzie prawda i fałsz.

Wojna – jest Rubicon, kliknięcie którego powrót do przeszłości nie ma. Po słowiańskich i Kramators’k po Odessie i Mariupol zmieniliśmy. Już nie wierzę żadnych oświadczeń i obietnic, musimy działania władz.

I wreszcie, jest zrozumienie tego, co reprezentuje nasza „elita”. A jeśli będzie kiedykolwiek, czy tylko ludzie elity wyobrażał sobie elity, pianę, pływać na początku lat 90. na powierzchnię systemu zgniłe? Elita powinna działać w interesie ludzi, a nie wbrew jego woli.

To smutne, ale prawdziwe elity Rosji, gotów umrzeć dla rosyjskiej idei, teraz strzelanie z czołgów i granatników w Slavayanske, bombardowane z powietrza, zabijając ostatnią nadzieję dla sprawiedliwego państwa. To z tego stanu i za prawo do życia na ich ziemi przez ich własne prawa walczą i umierają Novorossia milicję.

Jeśli władze nie podejmują żadnych konkretnych kroków, które pomogą milicji i cywilów, giną codziennie z rąk oprawców, ten rząd nie zasługuje na zaufanie własne przeznaczenie.

Konsekwencje takiej mocy będzie fatalny i powinni to zrozumieć. Musimy im działać w naszym interesie. Czas jest krótki. Potrzebujesz protesty, potrzebujemy wszelkiej możliwej pomocy milicji. Każdy na jego miejscu, aby zrobić wszystko, co możliwe, dla wspólnej sprawy.

Pomyłka

Nieuznawanie referendum w DNI i LC, a nawet próba prezidenta ciśnieniem Vladimira Putina na zwolenników Novorossia celu przeniesienia głosowania daje powody, by uważać, że wszystko jest już decyzję na górze bez nas. Odwiedzając Normandii i rzeczywistą rozpoznawania Poroszenko prezydenta wzmocnić tylko te domysły.

Jak pamiętamy, nawet w czasach chaosu, Jelcyn, Rosja osłabiła jego wojskowe rodacy maszyny bronił byłego Związku Radzieckiego: to było w Naddniestrzu, Osetii Południowej i Abchazji. W Górskim Karabachu w 1994 roku, Rosja interweniowała dostaw ciężkiego opancerzonego Unii Armenii, przy okazji, nie ma wspólną granicę z Rosją, w przeciwieństwie do DNI i LC.

Nigdy wcześniej Rosja nie tak jawnie ignorowana krew rodaków na terytorium byłego Związku Radzieckiego, jak jest dzisiaj …

Najwyraźniej wszystko w tym, że w ciągu 90 lat oligarchów w Rosji nie była tak wpływowa, dyktować swoje własne interesy finansowe kosztem narodowych.

Wygląda na to, że wkrótce będziemy musieli uświadomić sobie smutny fakt, że Kreml nie potrzebuje inny kraj tranzytowy na granicy Gazpromu z ideologicznych „w pomieszczeniu – rekonstruktorów” na czele.

Jeśli zastosujemy się do wszelkiego rodzaju prowokacje i dramatizations na granicy Ukrainy i Rosji, które pociągnie za sobą zamknięcie granic przez Rosję wobec Kijowa nadal represyjnych działań, będzie można dokonać rozczarowujące wniosku, że celem takiego działania jest opór i lokalizacji centrum tłumić w ramach Kremla i przez juntę.

Tajemnica zawsze staje się oczywista. I jak powiedziałem bardzo znany człowiek na świecie, który cierpiał za prawdę: „Lies wygrywa sprint, a prawda w maratonie”. Więc jeśli chcemy zbudować świat rosyjskiej, bez uszczerbku dla interesów innych narodów, zawarcie sojuszu z nami, musimy biegać w maratonie i wygrać.

Wszystkie te straszliwe zbrodnie występujące w Nowej Rosji dzisiaj na tle polityki niejasnych i trwających rozmów gazowych Kremla, a nie zachęcanie i nie zachęcając tym, że Kreml będzie interweniować i położyć kres szaleństwa. Jeśli tak, to jest to ich wybór, a nasz wybór – iść dalej do swoich cenionych celów.

Chwała bohaterom Nowej Rosji i wiecznej pamięci o zmarłych. Amen

Julia Cinelli,
Central News Agency Novorossia
Novorus.info

http://novorus.info/news/policy/23634-molchanie-putina-hitryy-plan-ili-predatelstvo-elit.html

 

Reklamy

29 uwag do wpisu “Cisza Putina

 1. Czas WP dobiega końca… Widzę, że to nie WPS ale WP, /wierni Polsce to Żydzi też są!/, a więc na tym WP nie będę się więcej wypowiadał… Mała strata…

  Polubienie

 2. ale numer! tłumaczą głupoty guglem i wymagają od czytelnika inteligencji. „mentalność Rosji ukształtowana monarchią” ??? a czymże ukształtowała się mentalność Polaków? czyżby myciem sraczy za marne dolce, na czarno, za oceanem? O ileż lepsza więc jest ta „mentalność Rosji”!

  JanGryko, nie rób tego! Kij im w nery, a Ty pisz lepiej.

  Polubienie

 3. To już kierat informacyjny na całego !
  Zreszta ,po to się to robi w sieci net aby ludzi zniechecic do czytania stron internetowych ,by pozostali przy telewizyjnych scierwo-mediach i odzialywaniu na rozum OBRAZEM/FILMEM/FOTO/VIDEO !
  Okresla się tez sposoby zycia i bycia serialami telewizyjnymi i społeczeństwa sa uksztaltowane do wszystkiego .

  Na szczęście istnieja prywatne portale choć musza korzystać z serwerow ,które sa we wiadomych rekach, portale te to bardzo dobra SZKOLA POLITYCZNA i DROGOWSKAZ PATRIOTYZMU.

  Jeżeli już mowa o „Ciszy Putina” to warto zauwazyc ,ze Prezydent Putin spedza sen z oczu (jak to nazywa „nana”) DEMONOM.

  Ja dodam,ze diably grasują szczególnie noca.

  Jest także typ ludzi,ktorzy sa aktywni po zachodzie slonca i to do rana a nie tylko do zamkniecia nocnych lokali.
  Dotyczy to tez wszelkich zlodzieji po najdrobniejszych kieszonkowych.

  „jangryko” pisze,ze dostrzega wiernych Polsce Zydow,wiec proszę wskazać takich,chetnie ich poznam.

  Ja twierdze ,ze Zyd widzi tylko swój interes w każdym działaniu ale z wiernoscia u takich „krucho”.
  Były i sa fakty,ze Zydzi dla własnego interesu sa gotowi zdradzić najbliższych !

  U SLOWIAN TEGO SIE NIE SPOTYKA .

  Polubienie

 4. Wyszło szydło z worka !

  Nieopatrznie , a moim zdaniem świadomie i celowo dwaj Panowie na tym portalu : Admin i Marek Głogoczewski „zarżnęli” w dosłownym tego słowa znaczeniu tę stronę internetową. Co nimi powodowało ? O tym oni sami wiedzą najlepiej. Ja jako były pracownik organów kontrwywiadu wojskowego powiem jedno . Moim zdaniem to nie jest przypadek z ich strony, lecz przemyślane , wyrafinowane działanie mające rozwalić „metodą od góry” WPS – tę patriotyczną polską organizację i przejąc lub zniszczyć ich tubę propagandową – tę stronę internetową. Zrobili to w momencie szczególnym , gdy ważą się losy świata popychanego do krawędzi wojny przez międzynarodowych syjonistów, a Rosja z prezydentem Władymirem Putinem i powoli cały świat usiłuje się temu – ich działaniom przeciwstawić. Tym samym wpisali się w syjonistyczne działania. Przestrzegam wszystkich przed tymi ludźmi. Im nie wolno wierzyć i zaufać. To według mnie źli ludzie. Dziwię się im , iż odwrócili się od nas , od Polski, mając dotąd nasze poparcie i poklask. Dziwię się im , iż będąc w podeszłym wieku rzucili wszystko na jedną kartę, opowiadając się po stronie naszych śmiertelnych wrogów – sił ciemności , tracąc na zawsze , nawet pośmiertnie swój wizerunek i naszą o nich pamięć . Cóż zadziałała siła wyższa ! Jaka to siła ? Wszyscy wiemy !

  Panowie wstyd ! Już nie jesteście naszymi braćmi ! Tak na prawdę okazało się , iż nigdy nimi nie byliście, udając to przed nami. Żegnam Was Panowie !

  Łódź , dnia 17 czerwca 2014 r. detektyw, komandos mgr.inż. Michał Jarzyński

  Polubienie

 5. Ma swoją historię ROSYJSKI RASIZM,który odziedziczył bolszewizm pod znaczącym wpływem żydowskich rewolucjonistów.Ten rasizm został opisany przez Mariana Zdziechowskiego w WPŁYWY ROSYJSKIE NA POLSKĄ DUSZĘ.Szkolił ten wojenny komunizm z mesjaszem Karolem Marksem swoich komandosów,detektywów ze stopniem mgr.inż.
  Znakiem czasu było zekranizowanie sztuki Lusi Ogińskiej ZMARTWYCHWSTANIE przez reżysera Bohdana Porębę aby OBRONIĆ POLSKOŚĆ.

  Polubienie

 6. A może jest odwrotnie, może to wszyscy ci którzy cieszą się z Ciszy Putina działają ręka w rękę razem z USA i ich marionetkami. Bo przecież o to chodzi by zastraszyć Rosjan tych z Rosji i wymordować Rosjan tych którzy stawiają opór na Ukrainie.
  Może to właśnie ci wszyscy chwalcy Putina, tego zauroczonego zachodnimi partniorami polityka wpisują się w działania wojującego syjonizmu?
  Przejrzyjcie na oczy.
  Nie tak dawno przecież mieliście Janukowycza za męża stanu i ,,walczącego ze światowym syjonizmem”
  Skoro tego nie widzą szkoleni w kontrwywiadzie no to musiała być to niezła szkoła.
  Pranie mózgów jednak robi swoje.

  Polubione przez 1 osoba

 7. „Hej kto Polak na bagnety……” – ???
  Spokojnie !
  Bez raptusostwa ,tym bardziej detektywi i madrzy ludzie.
  Spokojnie tym bardziej,ze kazda barykada ma dwie strony i ZYCIE POKAZALO i POKAZUJE
  KTO ZWYCIEZY.
  Jak w innym miejscu pisałem ,nie bedac detetktywem każdy portal staram się oceniac w miare długo i spokojnie tak wiec pozwolcie na ocene tego co zaszlo w Stowarzyszeniu Wiernym Polsce Suwerennej .
  Czy znacie powiedzenie „ryba psuje się od glowy” ?
  Ano wlasnie – cos od dawna w WPS „wanialo”,no i powstal POLSKI SMROD pomieszany z obcym !

  Kto tylko tu się znalazł (wcześniej czy później) nos jego wyczuwal obce zapachy i te brzydkie polskie tez ale gdzie ludzie tam i ich zapach – nic nowego.

  Gdy jednak nie tylko w Polsce ale i w swiecie zaczynamy czuc smrod DEMONOW , a nawet siarka zajezdza jak w dawnych latach zblizajac się do Tarnobrzegu to i mamy takie a nie inne powietrze.

  Wiec zwracam się już tylko do tych ,którym POLSKA LEZY NA SERCU i MAJA O NIA DEKO DBALOSCI :

  POLACY RODACY NIE DAWAJCIE SIE SKLOCAC NIKOMU !
  A szczególnie (jak tez dawno mawiali) płatnym pacholkom Moskwy a dzisiaj przez Zydow i Niemcow oraz ich sługi – TO NASI WROGOWIE !!!

  Mnie tu tez jeden chce „dac w pysk” ,bo w wojsku sluzyl i „majora załatwil” ale niedorajda zapomnial ,ze tym „dawaniem” bardzo się odslonil i wystarczy tylko ruch reki dziadka i ze strachu wieje z tego portalu,bo mu „brak suwerenności” ,z POLAKAMI MU NIE PO DRODZE.

  Ja to się nawet ciesze gdy ludzie sami się tu bez pytania odslaniaja a tym co odsłonili się i napisali PRAWDE zawsze DZIEKUJE i mam uznanie ,także dla wroga który potrafi zdjąć kominiarke, czy przylbice i wszystko szczerze napisze.

  DZISIAJ NIKT NIE MA NIC DO UKRYCIA chyba,ze dziadek z babcia zaskórniaki gdzies tam w beczce czy skarpecie.

  Najgorsi sa FARYZEUSZE i JUDASZE ,jak oni potrafią grac role „patriotow”,obroncow,walacych w pysk bohaterow a nawet plujących jak jeden z Texasu .

  Panie i Panowie,ja zawsze zostaje nie tylko na każdym portalu gdzie mnie nie banuja i staram się ludziom przemowic,napisac do rozsądku choćby o tym ,ze „nie ma dymu bez ognia” !
  Malo tego,jako zolnierz ,choć w komandosach nie sluzylem,zawsze pozostaje do końca pola walki,bo to nie zolnierz ,który jak tchórz tam gdzie bija ucieka pelen strachu,to miernota a nie komandos.
  GDY JESTES POLSKIM ZOLNIERZEM WALCZ O POLSKE i POLAKOW DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI – PRZYSIEGALES,SLUBOWALES,TRWAJ !!!

  A wy POLACY CYWILE jak Wam jeszcze mam tlumaczyc,ze WROGOWIE NASI SA JUZ NAWET w NASZYCH NAJBLIZSZYCH RODZINACH ,w rodzinie Putina tez.

  Tadeusz czy ktoś tam jeszcze zarzuca Putinowi,ze corki gdzies tam, gdzies tam zyja i … .
  Panie Tadeuszu – dzieci nasze przychodza i odchodzą,my rodzice mamy na to tylko częściowy wpływ poczawszy od ich spłodzenia po ich smierc.

  Pozyjemy zobaczymy jak to się wszystko potoczy,kto klamal,a kto mowil,mowi PRAWDE,
  KTO CZYNI DOBRO A KTO CZYNI ZLO !

  A portal jak to portal ,to zwykla siec internetowa na tych lub innych serwerach.
  Ja tez bardzo dawno zalozylem swój portal i co ?
  Ano pstro ,ludzie nie lubia prawdy,pragna caly czas zyc w GRZECHU ,TRWAC w OSZUSTWIE,CZYNIC ZLO JEDEN DRUGIEMU a nawet dawac w pysk.

  Wiec i MY PRAWDOMOWNI LUDZIE (wierzący czy nie wierzący) takiej lub innej narodowości mamy tak postepowac i być takimi samymi SZUJAMI -bolszewikami,szmulami,szwabami,murzynami białego koloru,czy durnymi (jak nas nazywają) polaczkami i to gowniarze ze spikiem na forach i portalach ???

  NIE !

  MY, MIMO BOLU i tych uderzen w pysk idzmy dalej PO ZWYCIESTWO OPARTE NA PRAWDZIE a nie na bozku (jak mawia MG) MAMONIE !

  KOCHAJMY SIE,SZANUJMY SIE i LICZMY także tak JAK ZYDZI .
  Wiele u DOBRYCH ZYDOW można podpatrzeć,wiele się nauczyć ,wiele zrozumieć ale ZLYCH ZYDOW jak i INNE NARODOWSCI,ktore czynia ZLO odsuwajmy od siebie,
  SZCZERZMY SIE FARYZEUSZY i JUDASZY,CENMY LUDZI z DOBRYM SERCEM ,
  OMIJAJMY PYSZALKOW !!!
  KOCHAJMY SIE JAK PRZYSTALO NA NASZYCH PRZODKOW SLOWIAN u których w domu mogl się pozywic zarówno dziad narodowy jak i kupiecki ZYD,drzwi tych domow były zawsze otwarte a na stole lezal bochen chleba ,przy drzwiach stało wiadro wody zdrowej ze studni.

  KOCHAJCIE SIE,SZANUJCIE SIE WSZYSCY LUDZIE a BEDZIE DOBRZE NA TYM BOZYM SWIECIE,ZAPANUJE POKOJ,LAD i PORZADEK LUDZKIEJ CYWILIZACJI !

  To PROSBA MOJA.

  mjr.w st.spocz.Augustyn Pyryt
  USA wtorek 17 czerwiec 2014r.

  Polubienie

 8. No ciekawe. Na blogu Piotra Beina (http://vz.ru/opinions/2014/6/16/691285.html ) znalazł się artykuł Nikołaja Starikowa „Chłodna głowa” wskazujący dlaczego Rosja nie może się otwarcie zaangażować w ukraiński konflikt. A pomimo tego „milczenia Putina” opłotkowicze w Słowiańsku są coraz lepiej uzbrojeni i już dwa miesiące skądś mają dostawy amunicji, coraz bardziej wyrafinowanej broni, przenośnych zestawów p-lot (zestrzelili aż 9 helikopterów), żywności, rotacji pododdziałów, itd. Chodzi o to, by nie dać USA pretekstu do otwartego zaangażowania się w konflikt ukraiński, co dla Rosji, w sytuacji aktualnej braku sojuszników, na dalszą metę byłoby katastrofą http://vz.ru/opinions/2014/6/16/691285.html . Wyraźnie z obu stron konfliktu idzie „wojna dezinformacyjna”, wypuszcza się dymy zasłaniające rzeczywistość. Obyśmy się w tych, coraz gęstszych dymach informacyjnych, po prostu nie podusili.

  Oto co, na temat przytoczonego przeze mnie „histeryzowania Dugina”o braku pomocy Putina dla Noworosji napisał aktualny premier tej nie uznanej nigdzie Republiki:

  DUGIN, ZAKOŃCZ HISTERIĘ I PRZYJEDŹ NA DONBAS POWALCZYĆ !

  Borodaj – tj. premier Republiki Donieckiej odpowiedział dzisiaj (tj. wczoraj) Duginowi żeby przyjechał na Donbas powalczyć i przestał histeryzować. Zdaniem Borodaja jest oczywiste, że Dugin nie ma pojęcia o relacjach Noworosji z Rosją. Borodaj widzi pełną zgodność Rosji i Noworosji w dążeniach politycznych oraz udzielane wsparcie. Dugin jeśli chce wspierać Noworosję niech zrobi coś konkretnego. Póki co Noworosja nie otrzymała od euroazjatów ani humanitarnej, ani materialnej ani kadrowej ani jakiejkolwiek innej pomocy

  http://actualcomment.ru/main2/1262/

  Polubienie

 9. markglogg, z jakich korzystamy źródeł, takie przytaczamy informacje. Dla niektórych Rosja to Putin, Putin to Rosja, a wszelkie krytyczne źródła (rosyjskich patriotów) tłumaczące, że jest „troszku” inaczej, są zbywane milczeniem albo nazywane „żydowskimi fałszywkami”. Ci ludzie wykształcili w swoich głowach alternatywną rzeczywistość, w której bezgranicznie i bez względu na wszystko ufają putinowi (koczownikowi, podobnie jak miedwiediew) i uważają go za nadczłowieka, supermana naszych czasów. Dlatego starannie selekcjonują informacje aby przypadkiem nie nadepnąć swemu panu na odcisk. Osobiście przestałem takie osoby brać na poważnie.

  Polubienie

 10. No i słusznie Tadeusz uczyniles ,jak chwalić to NASZYCH – prawda ?

  Tylko cholera,ktorzy to sa „nasi” ?
  Na stare lata to i stary się myli a młodzi maja wszystko w du…e.

  Jak tam zloto w Polsce ?
  Idzie w gore ,bo u mnie spada .
  Za to ceny zywnosci ida w gore .
  Przykład .
  Byłem w niedziele na farmie ,która pewna rodzina prowadzi od 1840 roku i kupiłem galon mleka prosto od krowy za $ osiem a oselke masla (prawie kilogram) za $ dwanaście.

  Wyglada na to,ze ida cięższe czasy.
  Ciekawe po ile maslo w Rosji ?
  Putin na chudzinę wygląda.

  Polubienie

 11. Re@Michał_Jarzyński Szanowny Panie! BINGO! W okresie PRL-u gdy był Pan oficerem kontrwywiadu z takimi jak Marek Głogoczowski toczył Pan bój! Marek w tym okresie czynem wspierał USA a konkretnie działania CIA, zajmując się przemytem przez zieloną granicę. Musiał uciekać przed grożącym wiezieniem (tzw. proces kulturystów itd). O zgodę na powrót do Polski prosił gen. Wojciecha Jaruzelskiego (o list żelazny). Od tego czasu buduje nową rzeczywistość………

  Polubienie

 12. Mj.J napisał:

  Panowie Tadeusz i Marek Głogoczowski wstyd ! Już nie jesteście naszymi braćmi ! Tak na prawdę okazało się , iż nigdy nimi nie byliście, udając to przed nami. Żegnam Was Panowie !

  Łódź , dnia 17 czerwca 2014 r. detektyw, komandos mgr.inż. Michał Jarzyński

  MG – Autor akurat się wpisał w życzenia z okazji mych 72 urodzin! To chyba „palec boży” w którego istnienie nie wierzę!

  Polubienie

 13. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO JUBILACIE !

  Jestem o miesiąc starszy wiec proszę skoczyć po piwo ZYWIECKIE ,ostatecznie może być OKOCIM ,a ja tym czasem zarymuje:

  ZDROWIA SZCZESCIA,POMYSLNOSCI oraz WSZELKIEJ RADOSCI !
  STO LAT ZYCIA BEZ UKRYCIA,WROGOW SOLIDNEGO BICIA.
  A GDY SETKA TOBIE STUKNIE w ZAKOPANYM BOMBA GRUCHNIE,
  WSZYSCY O TYM SIE DOWIEDZA,w GLOGOCZOWSKIM DUCHY SIEDZA !

  DOBRE DUSZKI ,MILOSIERNE ,
  SWYM ZASADOM ZAWSZE WIERNE,
  EWANGIELIE MAREK PISZE ,
  W ZAKOPANYM MA ZACISZE.

  DBA O GORY ,LAS POWIETRZE,
  NIE KOLYSZE SIE NA WIETRZE,
  ALPINISTA DOSWIADZCZONY,
  NIE LEKA SIE TYCH Z AMBONY !

  Dedykuje z glebi polskiego serca
  „Appalachian Country Living”
  17.VI.2014r

  stary zolnierz Gutek

  Polubienie

 14. Rosjanie rozgrywaja mistrzowsko..i podziwiam ich opanowanie.
  Oni graja o cala Ukraine..nie o jakas jej czesc niezalweznie jaka duza..o CALA! Dlatego tak zalezy nielegalnej Juncie na zamianie konfliktu wewnetrzengo na konflikt Rosja Ukraina….
  Utrzymanie konfliktu wewnatrz Ukrainy do rozegrania przez samych Ukraincow wykancza Junte i jej mocodawcow..i dlatego takei coraz gwaltowniejsze reakcje i prowokacje. Czas dziala przeciwko Juncie./..i kosztuje krocie. DO tego czasu to najdrozsza kolorowa rewolucja oliparchacka:-)))
  Ukraina juz jest nakrutem,,od 20 lat nei pokazal azadnego przyrostu gospodarczego..zadnego wrecz przeciwnie zapasc…zadluzenie siegnelo zenitu i nie moze byc splacone, brak wplywow ze Wschodu kladzie calu budzet na lopatki….Kraj pozbawiony gazu, srodkow,nie wywiazujacy sie z podpisanych umow gospodarczych..z biernym spoleczenstwem zmieniajcym szybko poglady i front….
  Jeszcze pare tygodni i beda normalni ludzie polowac na Banderowcow- jak na kuropatwy…..

  Polubienie

 15. Bog pomaga tym, co sami sobie pomagaja

  Opuszczony Donieck otrzymuje pierwsza pomoc
  od rownych sobie a nawet i od oligarchow
  – chcieli nie chcieli ale tak wychodzi.

  Osetia Poludniowa jest pierwszym krajem, ktory
  rozpoznal suwerennosc Republiki Luganskiej.
  Tylko patrzec a Kijow bedzie walczyc przeciwko
  Zjednoczonej Republice Luganska i Osetii Poludniowej!

  Za Kijowem stoi NATO i oligarchowie a Donieck zdany jest
  na wlasne sily. Kto szuka ten znajdzie. Na Ukraine
  w okregu poltawskim nastapil wybuch na magistrali
  gazociagowej. Nie wiadomo kto za tym stoi ale
  jest pewne, ze Ukraina, NATO i rosyjscy oligarchowie
  doznaja gwaltownej przemiany materi w brzuchu.
  Otoz to, oligarchowie nadziewaja sie ruskimi pierogami
  a w Slowiansku za ich przyzwoleniem Rosjanie i Ukraincy
  umieraja. A co sie stanie z NATO i jego cala Europa
  gdy sabotazyszci z Europy Wschodniej odetna doplyw energii
  i surowcow z Rosji na Zachod. Kiedys Hiszpania wydobywala
  srebro w Boliwii a po drodze angielscy piraci je lupili.
  Teraz oligarchowie wydobywaja mineraly i paliwo a
  wdzieczne woly robocze utrudnia ich wywoz.

  Валерий Болотов сказал, ….
  По его словам, Южная Осетия стала первой страной,
  которая признала независимость Луганской Республики.

  На магистральном газопроводе в Полтавской области Украины
  произошел взрыв

  http://rusvesna.su/

  Polubienie

 16. @markglogg
  17 Czerwiec 2014 o 12:19
  Happy Birthday to You
  STO LAT, STO LAT!
  Piotr Bein

  PS: Panie Detektywie Jarzyński: Marek Głogoczowski, Tadek Dylak to swoje chłopy, czasem bzdetę wypuszczą, zrobią błąd… tak jak my!

  Polubienie

 17. Czemu geniusze WPS wybrali ten tekst? Jest mnóstwo innych na tenże temat. Namozoliłem się przetłumaczyć (nie góglami broń Boże!) jeden z lepszych:
  https://piotrbein.wordpress.com/2014/06/17/an-thinking-why-russia-does-not-intervene-militarily-in-ukraine-myslenie-bez-emocji-czemu-rosja-nie-miesza-sie-wojskowo-na-ukrainie/
  Z obserwacji wydarzeń w Donbasie wnioskuję, że autor ma rację:
  – ofiary cywilne przerażają, ale straszniejsze byłyby następstwa otwartej wojskowej interwencji Rosji
  – toteż Rosja cichcem wojskowo wspiera powstańców, tj. opołczeńców — to na chwałę mego przyjaciela Opolczyka, który jako najbardziej doświadczony w info-wojnie Polak, jest w razwiedce płk. Striełkowa 🙂 – Striełkow jeszcze 1-2 tyg. temu mówił optymistycznie, odwrotnie do wczorajszego grobowego oświadczenia:
  http://piotrbein.wordpress.com/2014/06/16/breakng-insurgent-commander-and-defence-minister-of-donetsk-republic-strielkov-putin-has-failed-to-defend-russians-wo-military-help-donbass-insurrection-will-fall-dowodca-powstania-donbaskiego/
  – co najmniej 100 km granicy stoi otworem od tygodni, trwają akcje podjazdowe opołczeńców, np. ostatnio:
  http://piotrbein.wordpress.com/2014/06/17/insurgents-attacked-alekseyevski-border-guard-camp-dozens-soldiers-wounded/
  – ‚czekiści’ (Serbowie, których nienawidzi żydoNATO, coś jak nasi Żołnierze Wyklęci) ogłosili, że jadą do Donbasu ochraniać transporty humanitarne pieluch i mleczka dla niemowląt :)))))))
  – coraz więcej samolotów (wiertoljoty już się nie odważą latać) i ciężkiego sprzętu „ukrów” (poniżający termin na siły ukraińskie) spada, upada lub wpada w ręce opołczeńców, więc muszą mieć coraz więcej sprzętu p-lot itp. nadchodzącego w „pomocy humanitarnej”
  – władze republik samozwańczych w Donbasie snują coraz śmielsze plany, oficjalnie ogłaszają owarcie granicy z Rosją do 2015, natychmiastowe założenie armii (szukają pilotów, czołgistów, rakietników, artylerzystów…)
  – itd. itp. w litanii tytułów na moich blogach
  Grypa666.wordpress.com
  i
  PiotrBein.wordpress.com

  Polubienie

 18. Polecam znaleziony na YT filmik o zdobycznym czołgu władz kijowskich,którego dowódca nie chciał poddać się „terrorystom” po utracie urządzeń celowniczych zniszczonych przez snajpera ,ale czołgiści i owszem,bo nie chcieli umierać.Więc dowódca zastrzelił jednego czy dwóch i jeden(czy dwóch) poddało się,a sam dowódca(bardzo ideowy) wysadził się dla wolnej Ukrainy.W ten tragiczny sposób miejscowym separatystom zwiększył się tabor czołgów.

  Polubienie

 19. Polecam niezbyt miły dla oka i ucha filmik,ale obowiązkowo należy przesłuchać,nawet jeżeli ktoś słabo zna rosyjski lub nawet nie zna.Otóż treść w kilku słowach:wypowiada się szef kontrwywiadu Gromow,mówi o powołaniu formacji SMIERSZ(smert wragam-śmierć wrogom).Do takich formacji wchodzą specjaliści,którzy tropią nieprzyjaciela i do niewoli nie biorą.W drugiej połowie filmu wzięty do niewoli młodzik z nacgwarji,jest przesłuchiwany(na kolanach),słownictwo-uszy więdną.Każą mu telefonować do chorej matki i opowiedzieć gdzie jest i co robił.Matka płacze i rozpacza.Potem jakaś kobieta rozmawia z matką i każe jej przyjechać po syna do Ługańska,potem jeszcze Gromowow rozmawia z kimś z nacgwardji.Film w pewnym stopniu okrutny.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s