III Wojna Światowa?


Strona Wierni Polsce prezentuje różne opinie i różne punkty widzenia, by czytelnik miał jak najszerszy obraz dziejących się zdarzeń.

Jakie wyciągnie dla siebie wnioski jest jego osobistą sprawą.

Szeremietiew: Możemy mieć III Wojnę Światową

„Z Rosji na teren Ukrainy mogą przechodzić oddziały, najemnicy, broń – również ciężka” – ocenia były wiceminister obrony.

„Sytuacja polega na tym czy w którymś momencie ta sytuacja, którą Rosja rozgrywa umiejętnie, nie wymknie się spod kontroli i nie stanie są coś dramatycznego, ale wtedy możemy mieć również III wojnę światową” – mówił na antenie Radia Maryja Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony.

 

Analizując sytuację na Ukrainie Szeremietiew tłumaczy taktykę, którą przyjęła Rosja w czasie konfliktu ukraińskiego.

‚Rosja stosuje metodę tzw. wojny asymetrycznej. W aspekcie niesymetrycznym występują po jednej stronie wojska regularne, w tym wypadku siły Ukrainy, a z drugiej strony siły nieregularne – dawnej się to nazywało partyzantami, teraz się nazywa często terrorystami. Generalnie są to formacje, które nie są tym czym jest armia regularna. Wiele jest przykładów w świecie, że działania niesymetryczne, dają ten stronie, która je stosuje, poważne zyski. Jest to forma bardzo użyteczna, jeżeli chodzi o walkę z armią regularną. Armie regularne mają duży kłopot w zwalczaniu tego typu sił. W moim mniemaniu Rosja świadomie wybrała ten model prowadzenia działań wojennych. On jest i o tyle bezpieczny z punktu widzenia Rosji, ponieważ formalnie państwo rosyjskie nie występuje jako strona konfliktu, nie znajduje się w stanie wojny z Ukrainą. Stosując tego typu metodę nie zmusza w żaden sposób Zachodu, aby ten stanowczo reagował. Inaczej by było gdyby na Ukrainę wkroczyły formacje regularne armii rosyjskiej o one się starły z armią ukraińską” – opisuje.

Jego zdaniem dotychczasowa taktyka stosowana przez Rosję zawiodła częściowo w czasie wojnie rosyjsko-gruzińskiej w 2008, dlatego teraz Federacja zmieniła swoją strategię: „Teraz jest nowy sposób działania – realizowany na Ukrainie – widać, że on jest skuteczny. Już udało się przejąć Krym, teraz kwestia co się wydarzy na terenie Ukrainy. Tutaj wydaje się, że działania prowadzone są w sposób konsekwentny.”

Odnosząc się do reakcji Zachodu na wydarzenia na wschodzie Ukrainy Szeremietiew stwierdza: „To jest problem rządów demokratycznych, w sytuacji kiedy spotykają się z reżimem rządów totalitarnych. (…) Rzecz polega na tym, że w mechanizmie systemów demokratycznych bardzo ważną rolę odgrywają dwie rzeczy: przekonanie, ze lepiej jest rozmawiać, znaleźć kompromis niż prowadzić wojnę i żeby podjąć jakieś stanowcze działania trzeba mieć poparcie opinii publicznej. Opinia publiczna nie jest zainteresowana, żeby były jakieś dramatyczna. Politycy, chcąc zaspokoić to marzenie opinii publicznej, (…) starają się nie drażnić. (…) Demokratyczny polityk podejmie stanowczą decyzję, kiedy strona autorytarna dokona jakiegoś spektakularnego działania. Wkroczenie sił zbrojnych FR na tereny Ukrainy właśnie by takim było i prawdopodobnie zmieniłoby to podejście opinii publicznej na Zachodzie. (…) Dlatego Rosja posługuje się tymi działaniami asymetrycznymi. Tutaj sytuacja polega na tym czy w którymś momencie ta sytuacja, którą Rosja rozgrywa umiejętnie, nie wymknie się spod kontroli i nie stanie są coś dramatycznego, ale wtedy możemy mieć również III wojnę światową.”

Zdaniem byłego wiceministra obrony za militarnymi działaniami prowadzonymi przez tzw. separatystów stoi Rosja. „Żeby zestrzelić samolot muszą być określone środki lotnicze, odpowiednio przeszkoleni ludzie… To na pewno nie wzięło się znikąd, w zasadzie źródło jest jedno – źródłem musi być Rosja. (…)Z tego co słyszę to Ukraina w tej chwili nie kontroluje ponad 100 km odcinka granicznego z Rosją. A to oznacza że z Rosji na teren Ukrainy mogą przechodzić oddziały, najemnicy, broń – również ciężka.”
Radio Maryja/Stefczyk.info

Talbot – Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/110115,szeremietiew-mozemy-miec-iii-wojne-swiatowa

Reklamy

26 uwag do wpisu “III Wojna Światowa?

 1. http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/462088,wladze-w-kijowie-separatystow-jest-20-tysiecy.html

  Ilu separatystów walczy na wschodzie Ukrainy? Zdaniem władz w Kijowie, przeciw siłom rządowym walczy prawie 20 tys. ludzi, z czego połowa rebeliantów to obywatele Rosji.
  Tak twierdzi sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Andrij Parubij. Powiedział on na konferencji prasowej, że w części obwodów donieckiego i ługańskiego, kontrolowanej przez rebeliantów, jest od 15 do 20 tysięcy uzbrojonych ludzi. Prawie połowa z nich przybyła z terenu Federacji Rosyjskiej.

  Wśród rebeliantów mają być Czeczeni a także żołnierze rosyjskich jednostek specjalnych. Parubij powoływał się na dane operacyjne. Dodał, że na opanowanych terenach rebelianci prowadzą przymusową mobilizację, a zmuszonych do walki Ukraińców wykorzystują jako żywe tarcze. Andrij Parubij podkreślił, że ukraińskie wojska prowadzą operację antyterrorystyczną tak, aby było jak najmniej ofiar wśród cywilów. Rebelianci chcą tymczasem doprowadzić do jak największej liczby ofiar.

  Tak twierdzi sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Andrij Parubi – zaznacza dziennik pl. najwyraźniej nie wierząc wymienionemu

  Polubienie

 2. Komentarz z podanej jak wyżej strony

  Bardzo mi przykro to przyznać, ale stary bojownik (którego kiedyś podziwiałem) spadł do poziomu psychodellicznej kloaki.
  W jednym tylko ma rację, grozi nam III Wojna Światowa. Reszta to brednie. To satanistyczne elity USA wpadły w obłęd mordu światowego – szatan im podpowiada, jak wymordujecie tych co do wizji nie pasują, to będzie cudownie – raj na ziemi.
  A stary dureń z objawami demencji starczej opowiada o groźnej Rosji. Chyba że go kupili albo czymś wyszantażowali.
  Cały świat już wie że światowym psychopatą są USA.
  nadużycie link skomentuj
  vortex
  ——————-
  / W moim mniemaniu Rosja świadomie wybrała ten model prowadzenia działań wojennych. //

  Znakomicie zorganizowała kijowski majdan. W dodatku za pieniądze Sorosa. Mistrzostwo świata.
  nadużycie link skomentuj
  Almanzor

  Polubienie

 3. Jeśli Tusk nie ustąpi, to przyczyni się do postawienia Polski w podobnej sytuacji jak Ukraina.
  Ten łajdak dobrze wie, co robi. Z tyłu głowy ma zakodowane: „udzielą mi bratniej pomocy, udzielą” . Nie udzielą, wejdą, żeby Polskę do końca zlikwidować. Dlatego uważam – czas najwyższy szykować się do walk w mieście, no i zabezpieczyć środki komunikacji, itd., itp. ·

  Polubienie

 4. Problem w tym, że być może czynione są starania by usunąć Tuska i wstawienie w jego miejsce Kaczyńskiego.
  Kaczyński, śladem swojego brata, chętnie powojuje z Rosją, czego zapewne oczekuje Obama, banki na Wall Street i kartele zbrojeniowe USA

  Polubione przez 1 osoba

 5. W POLSKIM PUNKCIE WIDZENIA zabrakło oceny ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNEJ STRATEGII GRUPOWEJ,która znacząco wpłynęła na jakość przemian systemowych.
  W rewolucyjnych ruchach,mających swoją historię mieliśmy do czynienia z ŻYDOBOLSZEWIZMEM.Dziś po zainstalowaniu demokracji oligarchicznej na Ukrainie mamy do czynienia z ŻYDOBANDERYZMEM,który zintensyfikował rosyjski rasizm.
  W globalnym teatrze polityki w sztuce handlowania wojną i pokojem na europejskiej scenie nie wystąpił jeszcze bohater Chiny.

  Polubienie

 6. Są i z Rosji opinie potwierdzające opinię Szeremietiewa o „cichym zaangażowaniu mieszkańców Rosji” w wojnę rusko-ruską w Donbasie. Przytaczam je i na tym poście WPS:

  Na blogu Piotra Beina (http://vz.ru/opinions/2014/6/16/691285.html ) znalazł się artykuł Nikołaja Starikowa „Chłodna głowa” wskazujący dlaczego Rosja nie może się otwarcie zaangażować w ukraiński konflikt. A pomimo tego „milczenia Putina” opłotkowicze w Słowiańsku są coraz lepiej uzbrojeni i już dwa miesiące skądś mają dostawy amunicji, coraz bardziej wyrafinowanej broni, przenośnych zestawów p-lot (zestrzelili aż 9 helikopterów), żywności, rotacji pododdziałów, itd. Chodzi o to, by nie dać USA pretekstu do otwartego zaangażowania się w konflikt ukraiński, co dla Rosji, w sytuacji aktualnej braku sojuszników, na dalszą metę byłoby katastrofą http://vz.ru/opinions/2014/6/16/691285.html . Wyraźnie z obu stron konfliktu idzie „wojna dezinformacyjna”, wypuszcza się dymy zasłaniające rzeczywistość. Obyśmy się w tych, coraz gęstszych dymach informacyjnych, po prostu nie podusili.

  Oto co, na temat przytoczonego przeze mnie „histeryzowania Dugina” o braku pomocy Putina dla Noworosji napisał aktualny premier tej nie uznanej nigdzie Republiki:

  DUGIN, ZAKOŃCZ HISTERIĘ I PRZYJEDŹ NA DONBAS POWALCZYĆ !

  Borodaj – tj. premier Republiki Donieckiej odpowiedział dzisiaj (tj. wczoraj) Duginowi żeby przyjechał na Donbas powalczyć i przestał histeryzować. Zdaniem Borodaja jest oczywiste, że Dugin nie ma pojęcia o relacjach Noworosji z Rosją. Borodaj widzi pełną zgodność Rosji i Noworosji w dążeniach politycznych oraz udzielane wsparcie. Dugin jeśli chce wspierać Noworosję niech zrobi coś konkretnego. Póki co Noworosja nie otrzymała od euroazjatów ani humanitarnej, ani materialnej ani kadrowej ani jakiejkolwiek innej pomocy

  http://actualcomment.ru/main2/1262/

  Polubienie

 7. No i jeszcze dzisiaj Igor Striełkow ponoć tak skomentował swe wczorajsze video-wystąpienie:

  Сводки от Стрелкова Игоря Ивановича 17.06.14. Игорь Иванович Стрелков комментирует свое вчерашнее заявление. „Что касается моих вчерашних заявлений, то еще раз хочу подчеркнуть: нисколько не преувеличил и не преуменьшил серьезность ситуации. Все тщательно взвесил: каждое слово, сказанное и написанное. Всерьез полагаю (и имею к тому основания), что мы имеем дело не с откровенным „сливом” Новороссии президентом РФ, а с системным саботажем на уровне олигархата и высшего чиновничества. Потому как для Путина разгром юго-востока объективно смертельно опасен и как для лидера России, и просто как для человека – он означает безвозвратное начало „пути Милошевича” („сдавшего” некогда в похожих обстоятельствах Боснию и Краину, а потом добитого в Косово и закономерно-показательно „уморенного” в Гааге). https://vk.com/strelkov_info

  Mamy do czynienia z otwartym „olaniem” Noworosji przez prezydenta FR oraz systematycznym sabotażem na poziomie oligarchii i wyższych rang urzędniczych. (…) Pogrom Noworosji oznacza bezzwrotny początek „drogi Miłoszewicza” („poddawszego” w podobnych warunkach Bośnię oraz Krainę, a następnie dobitego w Kosowie i prawnie, w sposób pokazowy, „zamorzonego” w Hadze).

  Polubienie

 8. Na tych wszystkich ujęciach video/foto widać,ze na tej wschodniej Ukrainie az bida piszczy i jak by stare babuszki nie miały piwnicznych sloikow to pewnie by i dzieci przymieraly głodem jak te w Afryce – czy tak ?

  Polubienie


 9. koczownicy tak jak 35 lat temu przykleili sie do solidarnosci i zrobili z Polaków idiotów tak samo dzis ogłupiają tych mlodych ludzi zwących sie narodowcami i prowadza ich na manowce, dosłownie w kanał, przecież to teatrzyk a tu jeden z głównych aktorów ukryty syjonista artur zawisza który nie lubi się „dotykać”:

  przecież to widać jak krowie na rowie że to aktorska gra, zawisza „nabija” sobie punkty u narodofców, zdrajca od kalksteina

  Polubienie

 10. Pod jakim hasłem protestowali tym razem narodowcy?
  Czy pod
  -Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę?
  czy pod
  -Zamienić Tuska na Buzka?
  Pokpiwam sobie i z liderów i z tych młodych ludzi, ale mimo że są bardzo niedojrzali politycznie to z tego pokolenia może jednak coś wyrosnąć.
  Jest aktywne, skore do działania i nie wydaje się być zachwycone obecnymi elitami.
  Ich stała i nagminna krytyka ze strony, tych którzy tylko siebie uważają za narodowców jest błędna i szkodzi tym młodym.

  Polubienie

 11. Komu ten cyrk potrzebny ?
  Wystarczy popatrzeć na twarze tak mundurowych jak i cywili – PRZECIEZ TO NIE SA POLACY !

  Komu i co daja takie wyreżyserowane przepychanki z osilkami w tle ???

  Czy tam w Polsce już nie ma nikogo ,kto by doradzil MLODYM jak należy ZWYCIEZAC ???

  Wystarczy JEDEN DZIEN BOJKOTU NARODOWEGO i to da więcej do myslenia wrogom naszym niż uliczna BLAZENADA !!!

  Polubienie

 12. Malo tego,
  OCZY SWIATA skieruja się wlasnie na POLSKE jak należy zwyciezac z globalistami.
  Wystarczy zrezygnować z ICH ZAOPATRZENIA i USLUG !

  Także z fundowanych nam wierzeń i religii .

  CZY TO TAKIE TRUDNE ?

  Przechodzimy na wlasna produkcje od podstawowego papu .
  Wysiadamy z ich samochodow i nie kupujemy paliwa.
  Nie korzystamy z ich wszelkich energii,chodzimy,zyjemy,spimy jak nakazuje slonce (wschod-zachod).
  Wykorzystujemy własne zasoby surowcowo-materialne.
  Dokonujemy bezgotówkowej wymiany towarów i usług miedzy sobą .

  MODLIMY SIE DO SWOJEGO BOGA !

  Zakladamy własne ośrodki informacyjne i kontaktu ,wyrzucając z domow ich chlam elektroniczny.
  Zakladamy wlasna poczte i przekaz informacji,piszemy listy ,na rozmowy spotykamy się wyrzucając wszelkie telefony .

  I co nie da się tego zrobić ?

  ZOBACZYCIE JAK ZACZNA PADAC ICH RZADY i WSZYSTKO CO ICH JEST !!!

  Polubienie

 13. Dotychczas tak było , iż wszystkie rewolucje i wojny na świecie inspirowali , finansowali syjoniści , sami pozostając w cieniu , czerpiąc z nich, ze śmierci milionów niewinnych ludzi na świecie korzyści materialne . To był ich główny biznes na którym się bogacili. Swoje zdobyte w ten sposób bogactwa ukrywają głęboko w podziemnych schronach, sądząc , iż tam ich zdobyty na ludzkości świata dorobek jest bezpieczny. Tak samo sadzą mając na uwadze własne bezpieczeństwo. Mylą się w tym względzie . Ich miejsca ewakuacji są świetnie rozpoznane, a oni sami zidentyfikowani co do jednego. Im w przypadku obustronnego ataku jądrowego nic nie pomoże , ani te schrony , a tym bardziej zgromadzone bogactwo. Wszystko to bowiem – moim zdaniem – jest celem nr. 1 na liście jądrowych celów ich przeciwników. Koncentryczny, punktowy atak jądrowy na zlokalizowany wcześniej obiekt, przy obecnej technice, zniszczy każdy obiekt, co dopiero taki schron, nawet gdyby on sięgał głębokości rowu Marjańskiego.

  Strach przed śmiercią , a tym bardziej przed utratą zrabowanego na ludzkości bogactwa jest u nich większy, niż u normalnych ludzi na świecie. Stąd ich desperacja i nerwowość , dotąd w historii świata niespotykana. Oni mają się czego bać. Mają więcej do stracenia, niż ludzkość na ziemi , która ma do stracenia własne życie i swój w porównaniu do nich niewielki dorobek. Im dotychczas udawało się rozgrywać wojny na swoją korzyść . Aktualnie jest dla nich diametralnie inna o wiele gorsza sytuacja jakościowa, niż dawniej to było. Dzisiaj w ewentualnej wojnie oni już nie będą stać z tyłu oraz dyrygować i kierować wojną z ukrycia . W obecnej sytuacji oni są stroną wojny i celem nr.1 ich przeciwników , czyli nas wszystkich pragnących pokoju na ziemi, w tym kilku krajów takich jak przede wszystkim Rosja i Chiny.

  Dzisiaj jedna z młodych kobiet -mieszkanek Łodzi, wiedząc o mnie , iż jestem byłym żołnierzem zadała mi pytanie następującej treści :

  Czy wiem gdzie jest jakiś schron ? Przyznam , iż to pytanie mnie zaskoczyło, zwłaszcza, iż zadane mi zostało ustami młodej dziewczyny. Odpowiedziałem jej, że wiem, lecz to miejsce obecnie znajduję się w opłakanym stanie. Nikt o nie od wielu lat nie dba . Zadane mi przez młodą osobę pytanie wywołało u mnie dodatkowe refleksje. Zdałem sobie sprawę, iż młodzi ludzie nie żyją jedynie dniem dzisiejszym –tak jak wielu z nas sadzi- że przeżywają tak samo jak my to wszystko , co wokół nich i na świecie się dzieje. To dobry znak. Pytanie to o schron skłoniło mnie jeszcze do innej refleksji, a mianowicie do zastanowienia się szerzej nad problematyką obrony cywilnej w Polsce. Niestety od wielu lat jest ona fikcją. Nie ma w Polsce ani schronów dla ludności cywilnej, nie mówiąc już o ich wyposażeniu w potrzebną żywność i medykamenty. Skądinąd wiadomo mi, iż w całej Polsce w infrastrukturze kraju są etaty i pieniądze idące na ten cel . Te pieniądze są wyrzucone w błoto. Obrona cywilna w Polsce istnieje tylko na papierze.

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/110162,czy-usa-przygotowuja-atak-nuklearny-na-rosje

  Polubienie

 14. Panie Gutek, specjalnie dla Pana to wklejam, bo lubi Pan myśleć i ma serce we właściwym miejscu

  Nauka poznaje Boga

  Teoria względności

  W 1905 roku Einstein w czasopiśmie naukowym “Annalen der Physik” opublikował trzy artykuły, których treści pozornie nie miały ze sobą nic wspólnego. Jednak przy dokładnym ich przestudiowaniu dochodzimy do wniosku, że łączyła je wspólna cecha tzn. pojmowanie świata w kategoriach mikroobiektów czyli: elektronów, atomów czy elementarnych porcji energii.

  Artykuły Einsteina charakteryzowały się niezwykłą swobodą wypowiedzi co wówczas było czymś niezwykłym. Większość ówczesnych naukowców nie zwracała uwagi na przejrzystość swych prac. W przypadku Einsteina było inaczej; jego artykuły można było czytać jak ciekawą książkę co w połączeniu z rewolucyjnymi treściami powodowało, iż cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Najważniejszy, mówiący o teorii względności artykuł ukazał się 26 września 1905 roku.

  Einstein nie powołuje się w nim na żadne źródła co sugeruje, że do swych wniosków doszedł zupełnie samodzielnie, a stało się to można by rzec przypadkowo. Jak wiemy Einstein pracował w Federalnym Biurze Patentowym w Berlinie. Pewnego razu musiał usunąć rozbieżności w zasadach działania silników i prądnic elektrycznych. Aby tego dokonać musiał przyjąć atomistyczną koncepcję elektryczności. Tak powstał “zalążek” teorii względności. Najbardziej ogólnie możemy powiedzieć, że cały problem w teorii względności polega na pogodzeniu mechaniki Newtona i teorii elektromagnetyzmu Jamesa Clerka Maxwella.

  Już w wieku 16 lat Einstein zastanawiał się nad możliwością poruszania się z prędkością światła. W teorii Newtona jest to dopuszczalne, natomiast w koncepcji Maxwella powoduje przykre konsekwencje. Jeżeli traktujemy światło jako ciąg drgań elektromagnetycznych – z regularnie powtarzającymi się grzbietami i dolinami – widzimy, że obserwator poruszający się z tą samą prędkością co światło związany byłby przez cały czas z konkretnym grzbietem lub doliną, czyli nie doświadczałby żadnych drgań. Innymi słowy dla hipotetycznego obserwatora poruszającego się wraz z promieniem światła promień ten przestawałby istnieć.

  Aby to udowodnić Einstein musiał naruszyć absolutność czasu co oznacza, że w jego mniemaniu może istnieć bardzo wiele czasów, a jego upływ zależy od ruchu i pola grawitacyjnego. Na przykład linijka poruszająca się względem obserwatora zmniejsza swą długość. Przy prędkości wynoszącej ok. 90% prędkości światła zmniejszy ona swoją długość o połowę. W miarę wzrostu prędkości jej długość będzie malała. Na “chłopski rozum” po osiągnięciu 300000 km/s jej rozmiar powinien wynosić 0, jednak teoria względności mówi nam, że wówczas jej masa stała by się nieskończenie wielka, co przeszkadzałoby w uzyskaniu tak wielkiej prędkości.

  Teoria próżni

  Albert Einstein przez całe swoje życie pracował nad jednolitą teorią pola, która miałaby w prosty sposób wyjaśnić budowę i działanie wszechświata. W Rosji żyje człowiek, który twierdzi, że udało mu się to, co nie udało się genialnemu uczonemu i jego następcom.

  Gennadij Iwanowicz Szypow był wykładowcą fizyki na Uniwersytecie Moskiewskim. Został stamtąd usunięty, gdyż uczył studentów elementów wymyślonej przez siebie teorii próżni, wyklętej przez oficjalną naukę. Oficjalnie mówi się, że teoria Szypowa to bzdura, ale ponieważ sprawdza się w praktyce, wykorzystuje się ją do budowy niezwykłych urządzeń, których działanie zaprzecza znanym prawom fizyki. Podobno zbudowano kilka urządzeń, których współczynnik sprawności wynosi od 300 do 500%, chociaż według znanych praw fizyki taki współczynnik nie może przekraczać 100%. Inaczej mówiąc, stworzono perpetuum mobile. Takimi urządzeniami są np. grzejniki domowe, które, pobierając 1 kilowat energii elektrycznej, produkują 4 kilowaty energii cieplnej.

  Brzmi to jak bajka o żelaznym wilku, ale te urządzenia istnieją i zostały skonstruowane na rządowe zamówienie, tak jak i latający pojazd, który sam Szypow nazywa “ziemskim UFO”. Urządzenie nie wykorzystuje sił odrzutowych, a z wyglądu przypomina latający spodek. Został zaprezentowany publicznie dwa lata temu. Pokaz sfilmowano i pokazano w moskiewskiej telewizji.

  Więc jak to jest: zwariowana, bezsensowna teoria, która sprawdza się w praktyce? Z jednej strony oficjalna nauka odwraca się od teorii próżni, z drugiej państwo od 1987 roku współfinansuje pewne projekty Szypowa, a przemysł (w tym wojskowy) stoi w kolejce do założonego przez Szypowa i jego najbliższego współpracownika Akimowa moskiewskiego Ośrodka Ryzykownych i Nietradycyjnych Technologii “Went”, prosząc o nowe rewelacyjne urządzenia. W żadnym podręczniku fizyki nikt nawet się nie zająknął o tej rewolucyjnej teorii, ale podczas wykładów, które Szypow daje na wydziałach fizyki europejskich uniwersytetów, sale pękają w szwach, a wśród słuchaczy nie brakuje utytułowanych uczonych…

  Dlaczego oficjalna nauka nie chce uznać teorii próżni? Być może dlatego, że jeśli jest prawdziwa, to jej powszechne zastosowanie może przynieść światu rewolucję technologiczną albo… zagładę.

  Siedem poziomów rzeczywistości

  Teoria próżni fizycznej Gennadija Szypowa dowodzi istnienia dotychczas nieznanych, niewidzialnych rodzajów materii i energii. Wynika z niej też, że pewnego rodzaju promieniowanie pędzi z szybkością miliardy razy większą od prędkości światła (a może po prostu rozchodzi się natychmiastowo – Einstein podejrzewał, że coś takiego może istnieć, ale buntował się przeciwko temu pomysłowi).

  Poniższy diagram przedstawiający budowę wszechświata jest kolejnym elementem teorii, który sprawia, że oficjalna nauka patrzy podejrzliwie na idee Szypowa. Rosyjski uczony odkrył najpierw w teorii, a potem potwierdził za pomocą eksperymentów istnienie niewidzialnych planów materii. I chociaż są one niewidzialne, istnieją obiektywnie, a nawet współdziałają z widzialnymi – czyli z naszą rzeczywistością. Teoria próżni zakłada, że istnieje 7 poziomów (planów) rzeczywistości:

  1. Absolutne “nic”

  2. Pierwotne pole wirowania (świadomości)

  3. Próżnia

  4. Plazma (cząstki elementarne)

  5. Gaz

  6. Ciecz

  7. Ciało stałe

  O poziomach od 7. do 4. nie będziemy tu pisać – można o nich przeczytać w każdym podręczniku do fizyki. Niezwykły świat zaczyna się od planu 3., który Szypow nazwał próżnią fizyczną. Jest to podobno przestrzeń, z której zostały wypompowane nie tylko cząstki materii, ale również wszystkie znane dzisiejszej nauce pola. A mimo to owa próżnia jest źródłem ogromnej ilości energii (patrz ramka pt. “Stała kosmologiczna”). Według teorii Szypowa, 1 cm3 zawiera energię wystarczającą do zaspokojenia dziesięcioletnich potrzeb energetycznych całej ludzkości. Współpracujący z Szypowem rosyjscy naukowcy pracują nad urządzeniem, dzięki któremu będzie można pobierać niemal nieograniczone ilości czystej energii z dowolnego miejsca na planecie czy w kosmosie. Podobno takie urządzenie będzie gotowe za kilka lat.

  Tam, gdzie myśl staje się rzeczywistością

  Drugi poziom jest jeszcze dziwniejszy – to pierwotne pole wirowania lub inaczej: pole świadomości. Jak napisał Gennadij Szypow w swojej książce pt. “Teoria próżni fizycznej”, pole to składa się z “elementarnych wirów czasoprzestrzennych przenoszących informacje.”

  To właśnie ten poziom umożliwia zachodzenie zjawisk określanych mianem magii, parapsychologii czy psychotroniki. Dzieje się tak dlatego, że owe przenoszące informację pierwotne wiry tworzą coś w rodzaju materii będącej powłoką myśli. Na tym poziomie myśl jest materialna, może istnieć samodzielnie przez jakiś czas i oddziaływać na inne obiekty materialne. Co więcej, odpowiednio ukształtowana i wzmocniona może się w tych wirach “zagnieździć”, stać się niezniszczalna, powodując zachodzenie w naszym świecie zjawisk parapsychicznych traktowanych przez oficjalną naukę z wielką podejrzliwością.

  Z teorii próżni wynika, że wszystko we wszechświecie jest w mniejszym lub większym stopniu obdarzone świadomością. Oznacza to, że nie jest ona wynikiem istnienia materii ożywionej (np. człowieka), ale podstawą istnienia wszelkiej materii. Myślę, że zwolennicy Gai – żyjącej planety – znajdą w teorii Szypowa naukowe potwierdzenie swoich hipotez.

  Tak szybko jak myśl

  Pole świadomości ma też inną nazwę – pole torsyjne (ang. torsion – wirowanie), jako że związane jest z ruchem wirującym. Najważniejszym wynalazkiem opartym na teorii próżni jest generator torsyjny, którego twórcą jest Anatolij Akimow. Dzięki temu urządzeniu wielkości czterech paczek papierosów dowiedziano się, że pole torsyjne rozprzestrzenia się miliardy razy szybciej niż światło i przenika każdą materię, nie tracąc przy tym na intensywności. Nie wiadomo dokładnie, jak szybko się porusza, gdyż nie udało się tego zmierzyć.

  Wykorzystując własności tego pola, stworzono nowy, rewolucyjny system łączności. Z najodleglejszymi miejscami w kosmosie można połączyć się natychmiast, bez zakłóceń, a nadajnik wymaga minimalnej ilości energii. Nadajnik torsyjny znajduje się ponoć na pokładzie rosyjskiego pojazdu, który w 1998 roku poleciał na Marsa. Jeśli wszystko będzie działać prawidłowo, torsyjny nadajnik i odbiornik będą się łączyć w jednej chwili, podczas gdy sygnał konwencjonalnego nadajnika biegnie z Marsa na Ziemię około 7 – 13 minut.

  Drzewa promieniują naukowo

  Również bioterapia i radiestezja są możliwe dzięki polu świadomości. Z teorii Szypowa wynika, że pole torsyjne może wirować w prawo lub w lewo. Za pomocą generatora Akimowa wykazano, że pole prawoskrętne jest korzystne dla żywych organizmów, a lewoskrętne niekorzystne, gdyż działa nań osłabiająco. Okazało się również, że każde ciało fizyczne wytwarza pole torsyjne o charakterystycznych dla siebie właściwościach.

  Na tym właśnie opiera się działanie bioenergoterapii czy radiestezji. Szypow i jego ekipa przeprowadzili w swoim laboratorium symulacyjne badania piramid egipskich. Okazało się, że są one generatorami pola świadomości. Wewnątrz piramidy, na jednej trzeciej wysokości osi, znajduje się punkt z maksymalną koncentracją lewoskrętnego pola. W prawdziwych piramidach w tym właśnie miejscu znajdował się zazwyczaj sarkofag faraona. Wpływ lewoskrętnego pola hamuje rozkład organizmów żywych.

  Dobroczynny wpływ natury na człowieka związany jest z prawoskrętnym polem. Największymi naturalnymi jego generatorami są drzewa iglaste, zwłaszcza cedr. Bioterapeuci często twierdzą, że przytulenie się do określonego drzewa pomaga na określone dolegliwości. Jak widać, nie jest to wymysł, teoria Szypowa udowadnia to niezbicie. Moskiewscy uczeni sporządzili charakterystykę pól torsyjnych niektórych gatunków drzew, a potem nauczyli się je odtwarzać za pomocą generatora Akimowa. Uzdrawiające pole kierowano potem na dany przedmiot. Po pewnym czasie mierzono pole torsyjne tego przedmiotu i zazwyczaj okazywało się, że zostało ono zmienione i że zaczęło promieniować tak samo, jak sosnowy las. Współpracownicy Szypowa i Akimowa opracowują właśnie projekty domów ekologicznych, które będą wytwarzać uzdrawiające pole torsyjne. Wiemy już też, że najlepszym kształtem dla budynków jest kształt jaja, generujący prawoskrętne pole, a najgorszym – prostopadłościan, a w takich przecież mieszkamy. (Ciekawe, że nasi przodkowie przykrywali swoje świątynie kopułami, które emitują pole niezwykle korzystne dla żywych organizmów.)

  Jednym z najciekawszych wniosków wynikających z teorii pola świadomości jest istnienie życia po śmierci. Dusze ludzkie po uwolnieniu się z materii przenoszą się (a być może przez cały czas w pewien sposób tam są) do materialnego pola myśli – tam, gdzie myśl staje się rzeczywistością.

  Zza równań wyłania się twarz Boga

  Ostatnim, najwyższym planem jest Absolutne Nic, czyli, jak twierdzi Szypow, źródło pochodzenia całego wszechświata. Jest to plan materii, który rodzi z siebie pozostałe rodzaje materii. Nie jesteśmy w stanie – i pewnie nigdy nie będziemy – zrozumieć tego planu czy wyobrazić go sobie, choć równania Szypowa Absolutne Nic opisują.

  Z tych równań wyłania się spójny i całościowy opis wszechświata, z którego wynika, że istnienie Absolutu jest konieczne do powstania tego wszechświata. Szypow w swojej książce napisał: “Tego rodzaju przestrzeń zakłada istnienie “pierwotnej świadomości”, zdolnej do ogarnięcia Absolutnego “nic” i uporządkowania go. Na tym planie decydującą rolę odgrywa “super świadomość””.” Inaczej mówiąc, aby wszechświat mógł zaistnieć, trwać i rozwijać się, konieczne było świadome działanie Super istoty, którą wielu nazywa Bogiem.

  Jeśli teoria próżni jest prawdziwa, kiedyś zostanie uznana przez akademicką naukę. Już teraz pracują nad nią badacze w USA, Niemczech, Kanadzie. Podobno są opóźnieni w stosunku do Rosjan o 15 lat. Lecz nie to opóźnienie jest groźne. Oto ludzkość może dostać nową, rewolucyjną technologię, która, jak wszystkie naukowe odkrycia i wynalazki, może zostać użyta zarówno w dobrym, jak i złym celu. Problem w tym, że poziom świadomości ludzi już teraz nie dorównuje poziomowi techniki. Dziecko ma w rękach karabin maszynowy. Jeśli teoria próżni zostanie powszechnie udostępniona, dziecko dostanie laser. Może dlatego Gennadij Szypow nie współpracuje z instytucjami militarnymi, które chcą, by przy wykorzystaniu pola świadomości stworzył nowe bronie psychotroniczne.

  http://sahajayoga.pl/materialy/nauka-poznaje-boga/

  Polubienie

 15. Miałam krótką przerwę w dostępie do internetu i nie zdążyłam poszperać po wydarzeniach,Znalazłam przepytywanie pojmanego Ukraińca z armii rządowej.Konkretne przesłuchanie,ale uważam bez sensu.Przecież tu nie kawiarnia do dyskusji.Zaraz podam link.
  Ale mam rozszerzoną info dotyczącą pasażerów „transportowca puszczonego do nieba” pod Ługańskiem.Byli tam bardzo ważni woskowi generał amerykański z ochroną osobistą,wysocy oficerowie NATO z ochroną w liczbie 17 osób.Dokumenty mieli w niepalących się opakowaniach(nie spamiętałam wojskowej nazwy).Nacgwardia na chybcika przeszukała teren,ale nie wszystko znaleźli,a potem powstańcy dokładnie przeczesali miejsce tragedii i znaleźli ciekawe pakunki.Wszystko zostało przesłano do wyższych władz chyba do Rosji(ale nie jestem pewna).Stąd taki skowyt na świecie .
  Polecam przesłuchiwanie:

  Polubienie

 16. Nie będzie żadnej wojny światowej w najbliższych 2 latach. Niech M. Jarzyński, do spółki z Szeremietewem nie straszy. Natomiast bardzo prawdopodobnym jest lokalna, ograniczona wojna Ukrainy z Rosją, już w pierwszej połowie przyszłego roku. Tę wojnę, myśląc w sposób logiczny, Rosja winna przegrać. Jak to powiedział w ostatnich słowach poniższego wideo, były doradca prezydenta Putina Glaziow: Kto, stojąc przed alternatywą HAŃBA lub WOJNA, wybierze HAŃBĘ, ten będzie miał I HAŃBĘ I WOJNĘ.

  Dlaczego? Nie ingerując w Donbasie – chociażby tylko „powietrzny” sposób zabraniając, nielicznej jeszcze obecnie, ukraińskiej awiacji kontrolować niebo nad Noworosją, i rozbijając sprzęt ciężki banderowców, tak jak to zrobiono Libii przed 3 laty – Rosja okryje się hańbą impotencji, a w dodatku będzie musiała przyjąć nie dziesiątki, ale setki tysięcy uciekinierów z tych prowincji, jako że Kijów zamierza prowadzić, nakazaną mu przez USA, operację karną do końca, do zabicia względnie wypędzenia z Donbasu wszystkich opozycjonistów. A do dalekosiężnych haubic i armat opłotkiewicze, nie mając ani ciężkiego sprzętu ochronnego, ani wsparcia z powietrza, przez kilometry otwartych pól nie mogą dotrzeć, bo zostaną wybici. Kijów systematycznie niszczy całą społeczną infrastrukturę (szpitale, dworce kolejowe, przedszkola i szkoły) aby mieszkańcy nie mieli do czego wracać.
  Co więcej, zgodnie z planami USA, Ukraina jest w stanie totalnej militaryzacji, w grudniu banderowcy mieli do dyspozycji tylko 2 tysiące wyszkolonych „bojców”, w maju 20 tysięcy, w lecie będą mieli 100 tysięcy, a pod koniec roku pół miliona.(To są oficjalne plany). Przemysł w Charkowie, Dniepropietrowsku i Odessie idzie pełną parą rewitalizując porzucone wcześniej masowo czołgi i samoloty. Skąd na to pieniądze? Cytuję „Władze eurokołchozu domagają się, aby kraje członkowskie – w tym także Polska – wyasygnowały dodatkowe 2 mld euro na pomoc w walce z bezrobociem na Ukrainie. Jak zauważył Glaziow, w Gruzji po 2008 nie takie załamanie ekonomiczne ludność przetrwała, a kredyty zawsze się znajda. (W Donbasie też jest ciężki przemysł, stalownie itd., ale oprócz amunicji – te wytwórnie z zasady są pod ziemią – gdyby fabryki zaczęły robić ciężki sprzęt wojenny to od razu zostały by zbombardowane). A zatem za rok (lub krócej) faszystowska Ukraina uderzy z lądu na Krym – ma to bowiem w planie – a Rosja nie odważy się od wschodu Ukrainy zaatakować, bo USA i alianci (Polska) jej na to nie zezwolą – a zresztą czekały by ją tam straszne walki z banderowską, zasilaną z Zachodu partyzantką, znaną i w Polsce. A jak uczy historia II WŚ, Krymu bez wsparcia od lądu długo się nie da utrzymać. Przekonała się o tym najpierw Armia Czerwona w 1941, a następnie Wermacht w 1944.
  Zaś klęska Rosji w lokalnej wojnie krymskiej pociągnie klęskę tego „pozorowanego mocarstwa” na całej linii „na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą”, jak mówi słowiańskie przysłowie. Jeśli zaś chodzi o Putina, grającego rolę „chytrego cara”, to przypomina mi on komedię graną przez Ronalda Reagana, gdy byłem graduale student na UC Berkeley, a Reagan był wtedy gubernatorem Kalifornii, której własnością był mój uniwersytet. Wtedy, ponad 40 lat temu, moi amerykańscy koledzy na studiach geofizyki mówili, że „Reagan to nie kowboj, ale aktor grający rolę kowboja”. I dokładnie to samo jest z Putinem.

  Polubienie

 17. @Michal Jarzynski

  Pierogi ruskie i barszcz ukrainski

  „Dotychczas tak było , iż wszystkie rewolucje i wojny na świecie
  inspirowali”… a gdzie jest nasza inspiracja? Dzieki internetowi
  ludzie moga wziac czynny udzial w programowaniu wlasnych antywojennych
  inspiracji. Ukraina obecnie jest jednym z osrodkow zapalnych swiatowej
  wojny. Poniewaz polskie wladze maja ciagoty prowojenne wiec tym
  bardziej kazdy musi sie dolozyc aby ich cele nie zostaly osiagniete
  kosztem Slowian. Uprawianie dobrej propagandy nie jest czyms niegodziwym
  i jezeli prowadzi to do pozytywnych skutkow wiec nalezy sie w nia wlaczyc
  a nie pozostawic ja w rekach „inspirantow”. „Inspiranci” utraca swe
  wplywy gdy sluchacze beda kierowac sie zasada: audiatur et altera pars
  – nalezy wysluchac i strony przeciwnej. Poniewaz nominalnie na Ukraine
  stronami przeciwnymi sa Rosjanie i Ukraincy to czy oni nie powinni
  rozmawac BEZPOSREDNIO miedzy soba a w Polsce nawet Polacy z Ukraincami
  na temat zazegnania tam dzialan wojennych. Przy posilku zlozonego z
  pierogow ruskich i barszczu ukrainskiego rozmowcy moga odkryc, ze
  czesto ich poglady sa uksztaltowane przez innych np. zydow, niestety
  zbyt czesto wyslugujacych sie agenturom o antyslowianskich celach.

  Polubienie

 18. Dzieki „nana” za ten wyżej wklejony wykład z którego może każdy cos dla siebie wybrać i „udoskonalić”.
  Obcowanie z natura i symbioza z nia DAJE CZLOWIEKOWI nie tylko zdrowe myslenie i zdrowie wogole całego organizmu o czym jestem całkowicie przekonany gdy zaczalem dbac o srodowisko naturalne na naszej malej posiadlosci,gdzie mogę smialo powiedzieć skierowany zostałem przez NAJWYZSZA SILE bedac już przy całkowitym wyczerpaniu sil fizycznych i psychicznych,tu w gorach APPALACHY odzyskałem sile do dalszego zycia i nie korzystam z niczego co oferuje dzisiaj ludziom medycyna uniwersytecka/szkolna a jedynie naturalna i to co podpowiadają MADRZY LUDZIE ze swych osobistych doswiadczen życiowych,dziele się tez i ja swa wiedza z innymi,ktorzy chcą być zdrowi i długo zyc.
  Dzis warto młodym ludziom poznac jaka sila jest w wodzie,powietrzy,ogniu i sloncu.
  Co nam daje drzewostan wokół nas i o niego dbalosc,co daje wlasny ogrod i praca w nim,wlasne produkty zywnosciowe ,spokoj i cisza.
  To oddzielny i dlugi temat,ktory winien znaleźć się w pewnej zakładce na kazdym portalu POLSKIM,gdzie ludzie mogli by się dzielic swa wiedza i doświadczeniami.

  Jeszcze raz SERDECZNE DZIEKI i POZDROWIENIA !
  NIECH NAJWYZSZE „FATUM” MA CIEBIE i DOBRYCH MADRYCH LUDZI W OPIECE !

  ZYJMY W POKOJU !

  Polubienie

 19. Mam pytanie,co mają robić mieszkańcy bombardowanych miast,miasteczek i wiosek?Strona kijowska(ta co ma „rację” w konflikcie) niszczy ulicę po ulicy bez względu na cywilów,ludzie uciekają,ale gdy wracają po bombach ,to zastają zgliszcza lub rozwalone domy.Przecież tam był dorobek ich życia.Znajdują pod gruzami ciała tych co nie uciekali(staruszkowie) lub znajdują ciała swoich bliskich bez głów i porozrywanych na części.W tych warunkach muszą szukać trumien i składać kawałki swoich krewnych.Pogrzeby są niemożliwe,a upały są tam prawdziwe.Przecież część mieszkańców nie ma gdzie uciekać,a ci co uciekli są skazani na wieczną tułaczkę.Jakiś czas ich przetrzymają,ale potem każą iść i urządzać się.Putin nie będzie zawracać sobie głowy,bo jest wielki i naród go kocha.Zresztą Putin jest żydem po matce,natomiast Miedwiediew jest i po ojcu i po matce(może już ma obywatelstwo izraelskie,bo mówił,że mu się należy.jest filmik na YT).No i cały Kreml jest zażydzony całkowicie i co ich może obchodzić los prawosławnych Rosjan na Donbasie?Ich nie obchodził tak samo los Rosjan co uciekali z Czeczenii.Nikt im nie pomógł w Rosji.Putin jest właściwie wrogiem Rosjan,gra rolę Rosjanina,ale tylko gra.Takie mam zdanie ,mogę oczywiście mylić się.Każdy przecież ma swoje poglądy.Polecam obejrzeć bardzo smutny film o zniszczeniach po bombardowaniu przez kijowskie wojska.W Kijowie mówią,że to nie jest prawdziwe.Czy może to rekonstrukcja historyczna?Sama nie wiem.Proszę wypowiedzieć się.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s