Nasz sojusznik USA


Sikorski: Sojusz polsko-amerykański jest nic nie warty.

– Jest szkodliwy, zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy – dodaje Sikorski w rozmowie, do której dotarł TVN24.

„Wiesz, że polsko-amerykański sojusz jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa” – oznajmia Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych w rozmowie z Jackiem Rostowskim, byłym ministrem finansów – do zapisu rozmów dotarł serwis TVN24. Dziś „Wprost” ujawnił kolejną część treści nagrań rozmów polityków. Wątek afgański poruszany w rozmowie przez Sikorskiego i Rostowskiego płynnie przechodzi w opis stosunków polsko-amerykańskich. Minister spraw zagranicznych nie ma wątpliwości, że polityka prowadzona przez premiera i szefa MON jest błędem. Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami Bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy – dodaje Sikorski w rozmowie, do której dotarł TVN24. W temacie stosunków polsko-amerykańskich wszystko jest jasne, więc rozmowa schodzi na temat mentalności Polaków. Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską ocenę. Taka murzyńskość – ocenia Sikorski. „Wprost” ujawnił dziś kolejne materiały związane z nielegalnym nagrywaniem polskich polityków. Tygodnik opublikował materiały m.in. w stacji TVN24 i na Twitterze. http://neon24-wiadomosci.neon24.pl/post/110310,sikorski-sojusz-polsko-amerykanski-jest-nic-nie-warty

———————–

I pierwszy komentarz z podanej strony

 • Nagranie i opublikowanie nagrań nazywam chirurgicznym uderzeniem
  przeciwko nierządnikom i oprawcom Polaków. Jakiekolwiek latanie po ulicy z transparentami i pokrzykiwanie Donald Faszysta nie ma sensu – szkoda zdrowia, bo skatują, upodlą, pozbawią pracy. Właśnie takie typu chirurgiczne akcje z ukrycia są najlepsze! Niech strach zarządza politycznymi bandziorami. Nie można normalnie to trzeba strachem. Oni muszą się bać! Muszą walić w portki, zanim podejmą jakieś szkodliwe działanie przeciwko narodowi.Zasada odwetu i wzajemności jest tu podstawowa. Jeśli na przykład biznesmena okradło i doprowadziło do upadku tzw. państwo (okupant) w wyniku działań przestępczych, to taki człowiek ma moralny obowiązek dokonać odwetu na oprawcach, dla dobra własnego, a przede wszystkim dla dobra innych. Być może właśnie taki biznesmen wziął sprawy w swoje ręce i wkrótce rozwali nierządników oraz przybliży aresztowanie Tuska. W ogóle uważam, że poszczególne środowiska powinny mieć własne finansowanie swoich agentów specjalnych do wykonywania zadań przeciwko oprawcom tych środowisk. Dziwne, że biznesmeni nie maja jeszcze małego plutonu agentów do zadań specjalnych. Jak ci bogacze są źle zorganizowani… tylko myślą o własnym czubku nosa i nie działają w grupie. Dziwne.

——————————–

Jak by nie było, to mi się zaczyna podobać. Po co pieprzyć  gładkie,  fałszywe dyrdymały, które określa się jako język dyplomatów, skoro można  powiedzieć wprost co się myśli i co kombinuje. Ludzie to rozszumią, właściwie ocenią i poczują się z tym znacznie lepiej niż z pudrowaniem g……na przez nasze elity. Problem jest jednak w tym, że jeśli nie Tusk , to kto? Kto się różni od niego, kto jeszcze nie siedział na tej karuzeli.

No chyba, że zdecydują się na naszego politycznego  Jego Książęca Mać, w skrócie JKM jak nic kojarzącego mi się ze starym zidiociałym Don Kichotem z Manchy ,,Nasi” wybrańcy po prostu porozmawiali sobie jak ludzie i mamy to na taśmach. W czym więc jest problem?

Reklamy

14 uwag do wpisu “Nasz sojusznik USA

 1. Miller: Oczekujemy, że premier wystąpi z inicjatywą wotum zaufania dla rządu

  Oczekujemy, że premier wystąpi z inicjatywą wotum zaufania dla rządu, aby przeciąć spekulacje, czy premier stracił zdolność do rządzenia – powiedział szef SLD Leszek Miller w związku z opublikowaniem przez „Wprost” fragmentów stenogramów z rozmów ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego. – Sejm, który do tej pory milczał w tych sprawach, musi przemówić – powiedział Miller.

  Polubienie

 2. A nie pisalem,ze psy się zagryzaja ?
  No i mamy pierwsze rundy .
  Ostatnia będzie ring na którym znajda się Tusk i Komorowski .

  Potem nastapi …….. , konsternacja i ogłoszenie wynikow.

  CHWALA BOGU !

  Polubienie

 3. Oj,oj,ten pan Piotr Tyma jest zaczadzony „ukr” i widocznie go bawi to,że Polacy nazywają ludobójstwem
  te straszne mordy Polaków.Mało powiedziane mordy,ale nikt nie umarł lekką gwałtowną śmiercią,wszystkich torturowali i nawet malutkie dzieci.Ukrom chodziło,żeby Polacy długo cierpieli powoli umierając.To jest paskudny naród,mają geny przesiąknięte zbrodnią.Kiedyś ich Ojcowie,dziadowie,a teraz już młode pokolenia.Są oczywiście przyzwoici Ukraińcy,ale siedzą cicho jak myszy pod miotłą.

  Polubienie

 4. SIKORSKI DO ROSTOWSKIEGO – PIS MOŻNA ZAJEBAĆ

  Ujawniono nowe taśmy „Wprost” z udziałem Radosława Sikorskiego (Wprost, Radio Zet, IAR, TVN24).

  Szef MSZ powiedział do Rostowskiego:

  „Ty, ja uważam, że można zajebać PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza”.

  To jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem. No tak, bo to jest skandal, kurwa.

  „Wprost” ujawnił kolejną część treści nagrań rozmów polityków. Tym razem pojawia się dialog między Radosławem Sikorskim z Jackiem Rostowskim. – Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa – powiedział szef MSZ. Sikorski tym samym przekonywał Rostowskiego, że polityka prowadzona przez premiera i szefa MON jest błędem. Tak, według nagrań, opublikowanych przez „Wprost” miał mówić Radosław Sikorski. Minister wypowiadał się o sojuszu również w innych, niewybrednych słowach.Następnie w rozmowie polityków przejawia się wątek mentalności Polaków. – Problem w Polsce jest, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę – ocenia Sikorski. – Taki sentymentalizm – odpowiada mu Rostowski. Na co szef MSZ mówi: „Taką murzyńskość”. – Jak, jak? – dopytuje Rostowski. – Murzyńskość – powtarza Sikorski.

  Dalej Sikorski mówi o polityce zagranicznej: „Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami… Bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy”.

  Sikorski: to jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem.

  Sikorski: Ty, ja uważam, że można zajebać PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza

  Rostowski: No a co innego jest dzisiaj?

  Sikorski: No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. To, co jest w materiałach prokuratorskich jest miażdżące. Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą. Tam są straszne rzeczy. Wiem, bo byłem przy tym.

  Rostowski: Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić

  Sikorski: Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone. Niech oni, najpierw będzie skarga do sądu prokuraturę. (…) No tak, bo to jest skandal, kurwa. Skandaliczne. (…) To jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem. To, co robić. (…) Wiesz na czym polegała operacja ZEN, którą Macierewicz ujawnił? To była operacja, nadzorowałem ją…

  Sikorski i Rostowski o „dealu”

  – Jeśli mam kogoś popierać na komisarza energetycznego, to w moim bezpośrednim interesie jest, żebyś był ty… – mówi Rostowski do Sikorskiego. – Trochę mniej będzie szampana, trochę więcej prosecco, ale ogólna zasada będzie ta sama. Rodzinnie, spokojnie… – to fragment rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego, z której nagrania ujawnił tygodnik „Wprost”.

  Rozmowa dotyczy między innymi Danuty Hübner z PO, której przyznano pierwsze miejsce na liście wyborczej w Warszawie.

  – To był skandaliczny pomysł z tą starą komuszką – mówi Rostowski. – Czy ona jest nam w ogóle potrzebna? – pyta Sikorski. – W ogóle – odpowiada Rostowski. Politycy rozmawiają też o – jak to określają – „dealu”. – (…):

  Proponujesz taki deal, jeśli ci pomogę być na pierwszym miejscu na liście gdzieś – mówi Sikorski. – W Warszawie – mówi Rostowski. – W Warszawie. Tego ci nie mogę obiecać. (…) Ale mogę ci obiecać, że cię poprę. Wtedy ty mi nie będziesz wadził w komisji? Deal? – pyta. – Deal – odpowiada Rostowski. – Jesteśmy po słowie – mówi Sikorski.

  Jacek Rostowski przytacza także swoją rozmowę z Ewą Kopacz przy okazji rekonstrukcji rządu. – Jeden wielki plus tego odwołania będzie, że nie będę musiał tego palanta słuchać. A ty tego nie możesz powiedzieć – powiedział Rostowski do marszałek sejmu.

  Nowe fragmenty taśm zostały odczytane podczas porannej audycji w Radiu ZET oraz w programie TVN24 „Kawa na ławę”.

  Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski napisał na Twitterze:

  „Tygodnik „Wprost” kłamie, jakobym spotkał się z Jackiem Rostowskim w „Sowa & Przyjaciele”. Nigdy w życiu nie byłem w tej restauracji”. Wpis zniknął jednak z profilu ministra.

  SENSACYJNA WYPOWIEDŹ SŁAWOMIRA NOWAKA – NOWE TAŚMY „WPROST”

  „Sławomir Nowak w rozmowie z Parafianowiczem twierdzi, że PO wykupiło długi komitetu Religi za jego poparcie w wyborach 2005” – o czym są kolejne taśmy napisał Michał Majewski, dziennikarz „Wprost” na swoim Twitterze.

  Redakcja „Wprost” ujawnia, że Sławomir Nowak, były minister transportu, przyznaje w rozmowie z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem, że Platforma Obywatelska wykupiła część długów Zbigniewa Religi, ówczesnego kandydata na prezydenta.

  2 września 2005 roku prof. Religa wycofał się z kandydata na prezydenta. I zadeklarował podczas drugiej tury wyborów poparcie dla kandydata PO (wówczas kandydował Donald Tusk). Sławomir Nowak kierował w tym czasie kampanią medialną lidera PO. Ostatecznie wybory wygrał Lech Kaczyński.

  Nowak: W 2005, ja pamiętam, zdobyliśmy jego długi, żeby się wycofał. Cena była taka, że… bo mu narobił ten jego sztab długów strasznych…

  Rozmówca Nowaka: kurwa, tam był Petelicki, tam był ówczesny szef …

  Nowak: On wtedy poparł Donalda, nie? No właśnie za to, że zapłaciliśmy ich dług.

  KTO JESZCZE JEST NA TAŚMACH?

  Redaktor naczelny „Wprost” zapowiedział publikację stenogramów kolejnych nagrań. Sylwester Latkowski nie zdradza, nagrania których polityków zostaną opublikowane. Według sobotniej „Gazety Wyborczej”, chodzi o rozmowy z udziałem między innymi byłego rzecznika rządu, a obecnie sekretarza generalnego PO Pawła Grasia, szefa MSZ Radosława Sikorskiego, byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego i ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. Według „Gazety”, nie wiadomo, czego mogły dotyczyć rozmowy i kiedy zostały zarejestrowane.

  AFERA PODSŁUCHOWA

  W poprzednim numerze „Wprost” opublikowało nagrania rozmów szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza (z lipca 2013 roku) oraz byłego ministra transportu Sławomira Nowaka i byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza (z lutego tego roku).

  Prokuratura wszczęła dochodzenie w dwóch sprawach. Jedną z nich jest nielegalne nagrywanie polityków. W związku z tym w środę doszło do przeszukania w siedzibie „Wprost”, gdzie śledczy usiłowali uzyskać nośniki z nagraniami. Działania prokuratury w redakcji tygodnika krytycznie oceniło wczoraj Ministerstwo Sprawiedliwości. Szef resortu Marek Biernacki skrytykował działania śledczych, porównując nieudolną akcję we „Wprost” do „interwencji straży miejskiej”. Natomiast prokuratura, w osobie jej szefa, Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, oświadczyła, że wejście do redakcji „Wprost” nie było złamaniem prawa.

  Interwencję prokuratury i działającej na jej zlecenie ABW potępiła Naczelna Rada Adwokacka. Krytycznie o środowych wydarzeniach wypowiedziały się również Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz OBWE.

  Warto nadmienić, że działalność ABW w redakcji tygodnika „Wprost” oraz wieloletnie działanie aferowe rządzących zostały porównane przez „Washington Post” oraz inne prestiżowe amerykańskie nośniki medialne bezpośrednio do Białorusi i Ukrainy. Polska to Białoruś, Rosja i Ukraina – wieszczą amerykańskie media.

  Redaktor naczelny tygodnika „Wprost” rozważa złożenie zażalenia na środowe wejście śledczych do jego redakcji. Tygodnik ma 4 dni na podjęcie decyzji w tej sprawie. Jak powiedział pełnomocnik „Wprost” mecenas Jacek Kondracki, w świetle formalnym tygodnik może wnieść zażalenie jedynie na wydane przez prokuraturę postanowienie o przeszukaniu, a nie na sposób przeprowadzenia tej czynności.

  Czekamy na publikację nagrań – mówi rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski o ujawnionych dziś fragmentach rozmów czołowych polskich polityków. Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa – Błońska zapowiedziała komunikat w związku z nowymi nagraniami.

  JAROSŁAW KACZYŃSKI

  PiS jest za wcześniejszymi wyborami

  – PiS jest zdecydowanie za wcześniejszymi wyborami – powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że wybory powinny być uczciwe, ale „mamy rząd, który jest nieuczciwy i każdy mógł to ostatnio zobaczyć i usłyszeć”. – To nieuczciwość…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ujawniono-nowe-tasmy-Wprost-z-udzialem-Radoslawa-Sikorskiego,wid,16700565,wiadomosc.html

  Polubienie

 5. ….Frajerzy, kompletni frajerzy. ….
  Sikorski

  O kim on tak szczerze i bez ogródek mówi?
  Z pewnością o wszystkich, od Wałęsy i Kwaśniewskiego po Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska.
  O całej tej euroatlantyckiej ,,marmoladzie”.
  A jako minister spr. wewnętrznych wie to najlepiej.

  Polubienie

 6. Dzis uczciwość w cenie !
  Ceny rosna również na zywnosc ,no i na „pedzidlo do bryczek”.

  Jak tam ceny w Olsztynie ,takie piękne jak jak Olsztyn na zdjęciach ?

  Tematy taśmowe zostaw do powielania scierwomediom ,bo już glowa od tego boli.

  JAKA JEST i JAKA BEDZIE POLSKA ?

  Jaki stosunek urodzen do zgonow ?
  A w kosciele to jeszcze ludzie na tace daja i ile teraz w Polsce wynosi „swietopietrze” ?

  O komunie już starczy,byla i się przemienila – Miller z Oleksym zyje ?

  Komorowski to pewno dziś gruchnie z grubej rury ,przeciez ma taka pod dachem – prawda ?
  To stary myśliwy i nie jedne ma rogi (znaczy się poro…e) w domu,dziecki tez.

  Polubienie

 7. cytuje:”Sikorski: No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. To, co jest w materiałach prokuratorskich jest miażdżące. Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą. Tam są straszne rzeczy. Wiem, bo byłem przy tym.

  Rostowski: Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić

  Sikorski: Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone. Niech oni, najpierw będzie skarga do sądu prokuraturę. (…) No tak, bo to jest skandal, kurwa. Skandaliczne. (…) To jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem. To, co robić. (…) Wiesz na czym polegała operacja ZEN, którą Macierewicz ujawnił? To była operacja, nadzorowałem ją…”

  O co chodzi z tymi materiałami prokuratorskimi ? czy PIS ma cos na sumieniu w sprawie smolenska cos naklamali? , i nie rozumiem dealu Seremeta z Tuskiem …

  Poza tym zawsze myslalam ze Sikorski ktory dzialal od zawsze w interesach amerykanskich i tak sobie zachwalal sojusz z ameryka naprawde wierzyl w jego skutecznosc ,a tu sie okazuje ze on dobrze wie ze tobullshit ,ale publicznie ma za zadanie polakow w ten bullshit wkręcać ,jest porpostu zaklamana cyniczna gnida bo świadomie działa na niekorzysc Polski i wmanewrowuje polakow w ten caly cyrk .ktory wie ze jest cyrkiem .

  Polubienie

 8. Gutek
  Masz kury więc napiszę, że na rynku jaja od młodych kurek, małe są po 50 gr, średnie po 70 gr., większe po 80 gr. a duże , ale to na prawdę duże, takie co mają w środku dwa żółtka po 1 zł.
  Jagoda leśna 1 litr po 15 zł.
  Innych cen nie znam.
  Ale nasz chleb, nasza kiełbasa, niczego takiego w Ameryce nie posmakujesz.
  Cała moja emerytura i domowa gospodarka w rękach żony, a żona moja to anioł ASP, Anioł-Stróż -Prześladowca

  Dla odmiany ciotka Tekla mówi- kto się nie leni, to ma, a kto się leni, to nie ma.
  Tak powiada przekładając pieniądze z kupki na kupkę.

  Ostatnio byłem w kościele z okazji pierwszej komunii św. mojego najmłodszego wnuczka. Widziałem na tacy, a właściwie w koszyku po 10 zł, po 20 zł, ale też i po 50 zł.
  Było dużo ludzi, ale więcej z aparatami foto. niż z książeczką do nabożeństwa. A właściwie to już chyba tych książeczek nikt nie ma.

  Polubienie

 9. Dzieki za odpowiedz i „realia z judelandu”.
  Dla mnie cena jajek nie gra roli a ich jakość/zawartość .
  Moje kury na indiańskiej ziemi zbierają sobie robaczki i wszystkie organiczne/naturalne mikroelementy na polanie i w lesie.
  Wartosc takich jajek jest nieporownywalna do sprzedawanych u was jaj (w USA tez) od drobiarzy,ktorzy karmia swoje kury „PEDZIDLEM z zawartoscia TRUCIZN/TOKSYN „.
  Wiec ci którzy decydują się na wprowadzanie takich jaj do swych jadlospisow winni z góry zakladac chodzenie/latanie po lapiduchach i niechybna smierc „na raczysko” !

  GDZIE SIE PODZIALY KURY PRZYDOMOWE NA POLSKIEJ WSI ?
  GDZIE i u kogo sa POLSKIE KROWY MLECZNE ?
  CZY RODZINA ROLNICZA NA POLSKIEJ WSI HODUJE chociaż jedna SWINKE czy WIEPRZA dla siebie na uboj ?
  Czy WY POLACY JECIE ZIEMNIAKI ORGANICZNE czy PRZEMYSLOWE NAFASZEROWANE CHEMIA !
  CZY JEST W POLSCE POLSKIE NATURALNE MASLO i SERY oraz inne PRZETWORY MLECZNE ORGANICZNE ???

  Ile macie w „judeolandzie” obecnie supermarketow z trucizna zbudowanych wam przez naszych wrogow aby WAS WSZYSTKICH WYTRUC ,po drodze zarabiając na was w przychodniach lekarskich,szpitalach,aptekach należących JUZ W CALOSCI DO NASZYCH WROGOW !!!!!!!!!!!!!!

  A GDZIE SA POLSKIE,FABRYKI i INNE ZAKLADY ,kopalnie,huty,stocznie i wszelka przetworczosc/wytworczosc POLSKA ???

  Wstaliscie już,obudziliscie się ,marzenia o zachodniej demokracji prysły,DOSTRZEGLISCIE RZECZYWISTOSC ???

  A jaka jest UMIERALNOSC POLAKOW w POLSCE – wyliczyl ktoś ?

  Wiec może ja zaczne : zabito mi w domu starcow najstarszego brata w Polsce ,psychotropami załatwiono dwie siostry,ktore „ubezwłasnowolnione” czekaja po 80-tce na smierc bez swiadomosci rzeczywistości (wcześniej zasłuchane w radio zakonnika i modlące się bezustannie),zostalo jeszcze dwoje rodzeństwa,ktorym ja otwarłem oczy ,przestali ganiac po doktorach,inaczej się odzywiac i ZYJA .
  Ja najmłodszy ostrzegam ROZUMNYCH !

  WSZYSTKICH POLAKOW bez WYJATKU zawiadamiam – ZYJEMY w CYWILIZACJI SMIERCI !!!

  Polubienie

 10. Wam dalej w glowie „interesy ukraińsko-żydowsko-rosyjskie” ?
  Co tam Polska – „polska to nienormalność” !
  Tematy o Polsce i Polakach na plan dalszy.

  Polubienie

 11. A nasz sojusznik USA (zgodnie z tematem) ma się dobrze,znaczy się madrzy ludzie,bo głupcy jak to glubcy maja za swoje .
  Ostanio zauwaza się co raz mniej produktów z Chin ,na towarach zauwaza się co raz więcej napis „made in USA”,których jakość/trwalosc do chinszczyzny jest nieporownywalna.

  Zauwaza się mniej chętnych na kontrakty do wojska,mlodziez amerykanska nie chce ginac za zydowskie interesy.

  Będzie dobrze ,jak w calym swiecie ludzie odloza bron.

  Pytanie tylko na czym Zydzi będą zarabiać ?
  Handel narody biora w swoje rece ,
  jak pod tym względem w Polsce ?

  Tadeuszu – jak handelek zlotem ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s