Putin wie co robi.


Prezydent Rosji prowadzi obecnie wobec Ukrainy podwójną grę.

Z jednej strony wyraża poparcie dla planu pokojowego premiera Poroszenki i poprosił Radę Federacji, by ta cofnęła dane mu prawo do interwencji, a z drugiej na granicy wciąż trwa koncentracja wojsk rosyjskich.

Nie sądzę jednak, aby Kreml miał precyzyjnie sformułowany plan. Stara się po prostu osiągnąć na Ukrainie tyle, ile może, wykorzystując spontanicznie te możliwości, które kryzys mu stwarza.

Cała akcja była typowym, nazwałbym to zbójniczym, wykorzystaniem destabilizacji w państwie ościennym. Teraz Putin nie może jednak zignorować planu Poroszenki. Musi na niego zareagować pozytywnie. Na razie jesteśmy zresztą tylko w początkowej fazie realizacji tego zamierzenia. Zresztą plan Poroszenki nie przewidywał rozmów pokojowych, tylko złożenie broni. Co więcej, do rozejmu nie wszędzie faktycznie doszło.

Polityka Kremla wobec Ukrainy jest natomiast przedłużeniem polityki wewnętrznej, realizowanym poza granicami Rosji. Putin osiągnął już kilka rzeczy. Zajął Krym, co ma znaczenie nie tylko propagandowe, pogłębił destabilizację wewnętrzną na Ukrainie i, co jest w Polsce niedoceniane, wypchnął poza granice różnych awanturników, mogących potencjalnie destabilizować sytuację także w Rosji. W Donbasie, oprócz oddziałów specjalnych i zorganizowanych grup nacjonalistów i fundamentalistów prawosławnych, pojawiło się przecież dużo młodych ludzi, którzy lubią strzelać i łatwo dają się sprowokować do agresywnych zachowań.

Grupa rządząca Rosją zawsze wyciągała wnioski z kryzysów na Ukrainie na swój własny użytek. Tuż po pomarańczowej rewolucji w prawie rosyjskim wprowadzono, np., wiele zmian ograniczających działalność partii politycznych i organizacji pozarządowych, aby osłabić aktywność obywatelską. Zaś po Majdanie Kreml zdał sobie sprawę, że młodzi sfrustrowani mężczyźni stanowią poważne zagrożenie dla władzy. Z tego punktu widzenia wysłanie rosyjskich łobuzów za granicę to posunięcie, na którym Putin nie może przegrać. Albo uda się tym bojówkarzom Ukrainę, lub jej część, wpędzić w trwały chaos, albo zginą z rąk armii ukraińskiej i nie będzie już z nimi problemu. Wręcz przeciwnie, będzie z nich można spokojnie zrobić bohaterów.

Na początku roku pojawiały się dość czarne scenariusze o tym, że prawdziwy kryzys będzie związany z Mołdawią i Gruzją, a to jest tylko preludium. Obecnie wydaje mi się, że Kreml doszedł do wniosku, iż nie jest to możliwe. Rosja płaci za kryzys jednak dość dużą cenę gospodarczą. Traci prestiż i równocześnie jest zmuszona bardzo mocno uzależniać się od Chin. Dowodem choćby niedawna, niekorzystna dla Kremla umowa gazowa. Putin oczywiście brnie w tę politykę. Wśród rosyjskich ekspertów pojawiają się też głosy, że trwała unia z Chinami może być akceptowalna, nawet jeśli odbędzie się na chińskich warunkach. Moskwa nie może jednak nie zdawać sobie sprawy z tego, czym taka unia grozi. Nie sądzę, aby teraz chciała pogłębiać tę tendencję przez dalsze podgrzewanie konfliktu.

prof. Włodzimierz Marciniak

„Nowa Konfederacja”

————————————————–

Jak na profesora tekst jest niedługi i w miarę zwięzły, ale odnoszę wrażenie, że pan profesor polityką interesuje się raczej powierzchownie.

…Putin nie może jednak zignorować planu Poroszenki…..plan Poroszenki nie przewidywał rozmów pokojowych, tylko złożenie broni….

Putin nie może zignorować planu Poroszenki, bo co ? Bo Poroszenko wypowie wojnę Rosji? A może przestanie kupować rosyjski gaz i zaczeka na dostawy gazu amerykańskiego?

…..(Rosja) traci prestiż i równocześnie jest zmuszona bardzo mocno uzależniać się od Chin. Dowodem choćby niedawna, niekorzystna dla Kremla umowa gazowa…..

Polityka destabilizacji krajów afrykańskich przez USA, na teren których ze swoimi nadwyżkami dolarowymi w ciągu ostatniego dziesięciolecia bardzo intensywnie i skutecznie wchodziły Chiny , zmusiły Pekin do zawarcia z Rosją długo negocjowanego kontraktu gazowego ( i szereg innych umów gospodarczych) Wydaje się, że to Raczej Rosja i sam Putin w tym obszarze odnotować może sporo korzyści. Jestem pewien, że obie strony, zarówno Rosja jak i Chiny doszły do wspólnego wniosku, że cena i warunki dostawy rosyjskiego gazu a być może i innych surowców jest dobra i korzystna dla obu stron. Dla gospodarki Chin stabilne i stałe dostawy surowców z Rosji, jak również duży i chłonny rosyjski rynek jest ważny i warty zachodu.

Nie widać w tym żadnego uzależnienia jednej ze stron, a jedynie obopólne trwałe korzyści. Takimi metodami raczej buduje się prestiż a nie traci.

 

…Zaś po Majdanie Kreml zdał sobie sprawę, że młodzi sfrustrowani mężczyźni stanowią poważne zagrożenie dla władzy…

Młodzi nie są zagrożeniem dla Kremla. Zagrożeniem jest bez wątpienia agentura zachodnia która od czasów rządów Gorbaczow- Jelcyn- Putin dostała wolną rękę i szerokie pole do destabilizujących działań na całym post sowieckim obszarze.

Kreml ostatnio to znacznie przykrócił.

Jak to mówią lepiej późno niż w cale.

 

Internet zawalany jest tekstami, które mało co wnoszą, ale za to mącą zdrowo w głowach i do takiego rodzaju tekstów zaliczyłbym pracę domową pana profesora

 

 

 

 

 

 

Reklamy

36 uwag do wpisu “Putin wie co robi.

 1. Nikt nie zna zamiaru CHIN !
  Możemy snuc rozne wersje ,bawic się w „profesorow”,
  Chiny sa dziś dla swiata wielkim znakiem zapytania .
  Ja się obawiam (majac w swej amerykańskiej pracy doświadczenie z Chinczykami) ,jednocześnie przestrzegam przed CHINSKIM ( w planach) FASZYZMEM i to gorszym od hitlerowskiego (oba faszyzmy powstaly za „poręczeniem” zydowskim).
  Chinski narod dopiero pokaze co potrafi.

  Rosja i Putin ma do wyboru z kim i po co isc .
  Przed kim się bronic ,przyjaznic i zawierac układy az po unie.

  Pozyjemy ,zobaczymy bez merdania w glowach roznych profesorow.

  Polubienie

 2. Ciekawa opinia o profesorach

  jak głupoty, to zaraz podpisany pod nimi profesor
  .
  nadużycie link skomentuj
  interesariusz z PL

  Polubienie

 3. Cholera !
  Prawie swiety za zycia .
  No tak ale cos mi się nie zgadza ,bo Zydzi nie uznaja ani nie maja swietych.

  Santo subito.
  Co on teraz zrobi z kobita ?

  Polubienie

 4. List otwarty Rosjanina do polskich patriotów-obrońców putinizmu:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-rosjanina-do-polskich-patriotow-obroncow-putinizmu-2012-03

  List z Rosji – kraj w oczach mieszkanki Moskwy

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-z-rosji-kraj-w-oczach-mieszkanki-moskwy-2013-03

  LIST OTWARTY REDAKCJI SS DO CZCIGODNYCH PANÓW PUTINOLOGÓW

  (do dzisiaj nie doczekałem sie merytorycznej odpowiedzi)

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/30/list-otwarty-redakcji-ss-do-czcigodnych-panow-putinologow/

  Pozdrawiam.

  Polubienie

 5. człowiek(rzekomo istota myśląca) który nie potrafi odróżnić polityki jelcynowskiej w Rosji tuż po tzw pierestrojce od obecnej polityki putinowskiej robi za użytecznego idiotę lub celowego dezinformatora a treści jego wypowiedzi i artykułów są nic nie warte.

  Polubienie

 6. „franze”, „pazie” .. co to w ogole za putinologiczne gównojady? Skąd się te trolle urwały i co zrobiły dla sprawy? Jak na moje oko, to zwykłe szumowiny opłacone szeklami przez ambasadę „rosyjską”. Innego wytłumaczenia nie ma.

  Polubienie

 7. admin
  Przybliże ci pewna historie, po śmierci Stalina w ZSRR wladze mial ująć żyd Beria wraz ze swoim nkwd, jednak zanim zmarł Stalin to zatwierdził on i zezwolił Żukowowi i Czerwonej Armii na manewry wokół Moskwy. Marszałek Żukow wraz z Marszałkiem Kulikowem(późniejszym szefem układu warszawskiego) zrobili zasadzkę na kata narodu rosyjskiego Berie i zastrzelili go wraz z 15 tysiącami Żydów z nkwd. Marszałek Kulikow wraz ze swoimi rosyjskimi oficerami w armii całe życie pracowali aby pozbyć się żydów z Rosji ze wszystkich struktur ich państwa. Kulikow zmarł w zeszłym roku, był doradcą Miedwiediewa i Putina, Putin to protegowany Marszałka Kulikowa, Putin to jego człowiek, i ty chcesz wmówić nam wszystkim tu i na swoim portalu ze Kulikow który całe swoje życie poświęcił na walke z tą zydowska zarazą w Rosji nagle oszalał i przez 10 lat służył i doradzał rzekomemu według ciebie żydowi szełomowi który ma za zadanie zniszczyć rosyjską armię którą Kulikow oczyścił z żydów??
  Czy do ciebie to dociera gównojadzie? Czy twoi „rosyjscy” znajomi zwani przez ciebie „rosyjskimi nacjonalistami” na których sie powołujesz znają chociaż historie własnego państwa? A może to jednak twoi „patrioci” odbierają szekle w ambasadzie izraela? A może to tacy nacjonaliści jak nasi których hasłem przewodnim jest „precz z komuną” i „raz sierpem raz młotem”? W Polsce również są ludzie nazywający się patriotami, nacjonalistami a służą od lat tym samym ludziom(spora cześć nieświadomie) i od lat dają się nabierać na te same sztuczki. Poprzez nieznajomość prawdziwych wydarzeń, dla zwykłych ludzi niedostępnych z wiadomych powodów, admin sieje straszny zamęt i zamiast pomagać(jak mu się to wydaje) czyni krzywdę, przede wszystkim osobom czytającym jego bzdurne opowieści o Putinie, niszczonej przez niego armii, państwie a już jego teoria o kontynuacji przez Putina polityki jelcynowskiej przekreśla całkowicie jego wiarygodność.

  Polubienie

 8. KLAMSTW (w zaparte i odwracanie kota) na dluzsza mete nie da się znieść !

  LUDZIE !

  CO SIE Z WAMI DZIEJE ?
  CZY NAJWAZNIEJSZE W ZYCIU SA PIENIADZE ???

  Polubienie

 9. Zwodowano okręt podwodny B-237 Rostów nad Donem: http://www.ssbn.pl/zwodowano-okret-podwodny-b-237-rostow-nad-donem/
  Zwodowany okręt, to przyszły B-237 Rostów nad Donem, który wejdzie w skład sił podwodnych Floty Czarnomorskiej. Stępkę pod budowę jednostki położono 21 listopada 2011 r. Przekazanie okrętu odbiorcy planowane jest na przyszły rok. Docelowo w rejonie Morza Czarnego ma operować aż sześć okrętów tego typu:
  B-261 Noworosyjsk (numer stoczniowy 01670)
  B-237 Rostów nad Donem (numer stoczniowy 01671)
  B-262 Staryj Oksoł (numer stoczniowy 01672)
  B-256 Krasnodar (numer stoczniowy 01673)
  B-268 Nowogród Wielki(?) (numer stoczniowy 01674[?])
  B-? (numer stoczniowy 01675[?])
  Tym samym z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, iż już wkrótce akwen Morza Czarnego będzie w pełni kontrolowany przez rosyjską marynarkę wojenną. Trudno sobie wyobrazić wejście na Morze Czarne dużego zespołu okrętów potencjalnego nieprzyjaciela w obliczu zagrożenia ze strony tak cichych konwencjonalnych okrętów podwodnych uzbrojonych w pociski manewrujące wystrzeliwane w położeniu podwodnym.

  Polubienie

 10. oczywiście wszystko w imieniu „Polski”, dla „Polski” i po „polsku” Niech się święci demokracja :))) …..żadne tam takie wierni Polsce suwerennej, to przesąd :)))

  Polubienie

 11. Franz
  Z pamiętników Chruszczowa można dowiedzieć się jak doszło do aresztowania, osądzenia i skazania Berii.
  Chruszczow opisał to dosyć szczegółowo. Twoja wersja znacznie odbiega od wersji Chruszczowa. Chruszczow był podczas aresztowania Berii, nie sądzę by był przy tym Franz

  Polubienie

 12. A jednak manipulacja i cenzura. Gdzie jest poniższy komentarz panie Adm?

  Wysłany 27.06.2014 o 20:58
  paziem
  I tak T.Dylak doprowadził portal do poziomu klozetu, w którym królują adminy , adm-yny i inne… popłuczyny.

  Polubienie

 13. „Putin wie co robi” – według mnie Putin robi to, co mu sprawia przyjemność. Paraduje na rozmaitych uroczystościach na ulubionym przez niego Zachodzie (ostatnio w Wiedniu), i wygłasza całkiem „do rzeczy” mowy. I to wystarczy. Reszta odbywa się „sama”. „Sama” bowiem armia Pólnocnego Kaukazu w sierpniu 2008 „wjechala” – przez nie zamknięty przez Gruzinów tunel pod głównym grzbietem Kaukazu – do Gruzji. (Skąd ją Putin już osobiście odwoływał, wezwany do tego przez „prezia” Francji Sarkzy’ego); na Krymie 4 miesiące temu „same” się pojawiły ‚zielone człowieczki’ – o których pochodzeniu z doborowych jednostek FR na Krymie Putin „na wszelki wypadek” nie został powiadomiony, bo o tym nawet uczciwie powiedział w jakimś wywiadzie, którego akurat słuchałem w TVP.

  No i teraz też wszystko na Wschodniej Ukrainie odbywa się „samo”, Putin ewentualnie będzie się starał – jak go Zachód poprosi – to zastopować, zwłaszcza że „zagony SNR”, jak tak dalej pójdzie, za kilka miesięcy moga się pojawić już pod Kijowem, który podpisał Umowę Stowarzyszeniową z UE. Cytuję ża „aximią” z http://www.prawda2.info:

  POLITYCZNE SKUTKI NIE WPROWADZANIA WOJSK ROSYJSKICH DO DONBASU

  na podstawie Донбасс отбился и окреп: анализ ситуации в Новороссии по состоянию на 25 июня
  http://rusvesna.su/news/1403717892

  (tłumaczenie z automatu + moja mała korekta)

  I. Donbas staje się coraz silniejszy

  1 na Donbasie pojawiły się przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe w ilościach wystarczających do zamknięcia przestrzeni powietrznej Donbasu;

  . 2 siły lotnicze Kijowskie latają nad Donbasem na ślepo, bo powstańcy zniszczyli lub przejęli kontrolę stacji radarowych i radiolokacyjnych na terenie kontrolowanym;

  . 3 Kijowska grupa lotnictwa ponosi ciężkie straty i zmuszona jest do korzystania z czegokolwiek co może latać, w tym helikoptery z symboli O. Narodów Zjednoczonych;

  . 4 U powstańców pojawiły się systemy ciężkiej broni, zwłaszcza czołgi T-64 MLRS systemy „Grad” i armaty artylerii w ilości wystarczającej nie tylko do odstraszania, ale także w celu stopniowego przejścia do ofensywy;

  5 Po ciężkim ostrzale i zniszczeniu infrastruktury Donbasu przez huntę nastąpił znacznie zwiększony napływ ochotników i przyspieszone tworzenie nowych oddziałów, w tym tych z górników, którzy opuścili kopalnie oligarchy Achmetowa

  6. Noworosja ma władzę niepodzielone i zgodne. W tym samym czasie, władze Kijowa wykazują oznaki rozłamu i wahań;

  7. Odcinki przygraniczne są pod kontrolą powstańców.

  II . Kijów jest wyczerpany

  Kijów wykorzystuje prawie wszystkie swoje rezerwy, co spowodowało niezadowolenie wśród lojalnych mieszkańców

  . 1 Kijów cierpi ogromne straty, Kijów zmuszony jest do ukrycia tych strat przed opinią publiczną;

  . 2 rodziny poborowych blokują wyjazd z jednostek wojskowych swoich członków rodziny wysłanych na front;

  . 3. Władze Kijowa nie są w stanie planować działań nie tylko strategiczne, ale nawet na poziomie taktycznym;

  4. Wyczerpanie zapasów funkcjonalnych maszyn i urządzeń;

  5 były ujawnione fakty manipulacji zamówień na sprzęt, na przykład, dostawa kamizelek o niedostatecznym stopniu ochrony.;

  . 6 w Kijowie na początku czerwca odbyły się mitingi by najpierw zaopatrzyć żołnierzy w niezbędny sprzęt, a dopiero potem na front wschodni;

  . 7. Na terytorium kontrolowanym przez Kijów aktywowane zostały komórki oporu: prowadzą one dystrybucję materiałów agitacyjnych za Novorosją w -Chersoniu, Charkowie i Odessie;

  8. Wschodnia granica nie jest już kontrolowana przez Ukrainę. Morale części straży granicznej Kijowie spadła do tego stopnia, że opuszczają oni granicę, w najlepszym wypadku, wycofując się głąb terytorium Ukrainy, w najgorszym ukrywają się za granicą rosyjską,

  III. Ukraińskie elity – dno

  Władze Kijowa ujawniły niekompetencję i absolutną niezdolność zarządzania krajem
  . 1 poziom życia gwałtownie spadł na Ukrainie, zamiast „Europy” – ogromny wzrost opłat za media i płatności cen towarów;

  . 2 Przyspieszenie załamania gospodarczego: zamknięcia zakładów produkcyjnych, spowolnienia rozwoju gospodarczego, wzrostu bezrobocia;

  3. Przerwanie negocjacji gazowych wskazuje, że Kijów nie ma pieniędzy – wcale.

  . 4 Stan wyjątkowy spowodował nie tylko zaprzestanie pompowania gazu ale również nadchodzące zakłóceń dostaw węgla kamiennego (z Donbasu)

  5. Budżet się wykoleił, kredytowanie zamrożone

  6. Wojna elit, wszyscy przeciwko wszystkim m.in. Poroszenko vs Kolomoyski,

  IV. Europa myśli

  . 1 Europa uznała proponowaną przez Moskwę cenę gazu dla Kijowa targach;

  . 2 system przedpłat na gaz dla UE jest akceptowany co wykazuje na świadomości elit UE głębokości problemu energetycznego; (…)

  . 5 UE niebawem dojrzeje do stanu że będzie zaakceptować niemal każdy wymóg „Gazpromu” oraz „South Stream”

  . 6 Elity UE nie wierzą w realność dostaw gazu łupkowego ze Stanów Zjednoczonych (i słusznie);

  Tak więc politycy europejscy są zmuszeni patrzeć na ukraińskie wydarzenia nie z punktu widzenia ideologii, ale z punktu widzenia gospodarki i zdrowego pragmatyzmu, który preferuje pozycję UE i Federacji Rosyjskiej. Stany Zjednoczone w takich okolicznościach znajdą się w podrzędnej.

  Wskazane trendy będą nadal rozwijać się w zaznaczonych powyżej kierunkach o ile nadal nie będą wprowadzone wojska rosyjskie do Donbasu.
  _________________
  http://www.pravoslavie.ru/foto/image5661.htm

  Polubienie

 14. No i ………. w Polsce wszystko gotowe na MOBILIZACJE !

  O czym tez chyba Putin wie.

  Ludzie kopcie w lasach ziemianki,poki jeszcze lasy polskie.

  Polubienie

 15. Komu bliżej do Żyda i syjonizmu?

  Jakże trzeba być inteligentnym i przenikliwym, żeby na podstawie fotografii W.Putina w towarzystwie Żydów
  wyprowadzić nie tyle właściwy, co pewnie pożądany wniosek, że W.Putin, jeśli nawet sam nie jest Żydem (choć kto go tam wie?), to z całą pewnością współpracuje z nimi – ze światowym żydostwem –, nie tylko w niszczeniu Rosji, ale i we wprowadzaniu wielkiej syjonistycznej idei NWO. Ten wniosek jest tylko pewnym zaczynem, z którego ma wypączkować myśl główna:

  Polacy, porzućmy wszelkie złudzenia, co do politycznej współpracy z Rosją pod przywództwem Żyda, a na pewno syjonisty W.Putina.
  Rosja to takie samo zło jak USA (wedle podpowiadaczy-komentatorów znacznie większe).

  Na tę złote myśli chce naprowadzić Czytelników strony „Wiernych Polsce” geniusz Adm, czyli T.Dylaka (nie dochodzę, czy to inicjatywa własna Adm, czy zlecona -?).
  Idąc w sukurs przemyśleniom Adm, mam nadzieję, iż wzbogacę jego polityczną wiedzę i utwierdzę w dedukcyjnym geniuszu, gdy dodam, że W.Putin w 2005r., w trakcie wizyty w Izraelu złożył A.Szaronowi propozycję przeniesienia państwa Izrael na wyznaczone terytorium Rosji. Informował o tym tygodnik Myśl Polska. W jakimś sensie realność propozycji W.Putina potwierdziło późniejsze, z 2010r., oświadczenie H.Kissingera (za Newsweek Polska), że Izrael ma przed sobą 10, góra 15 lat istnienia państwa na obecnym obszarze.

  Nie wiem tylko, ale to już nie moje zmartwienie, jak swój dedukcyjny geniusz Adm uwiarygodni wobec Czytelników w zderzeniu z twardymi, powszechnienie znanymi faktami. W końcu to rządy W.Putina powstrzymały demontaż i rozkradanie Rosji przez syjonistów, to te rządy zwalczają syjonistyczną zgniliznę w rosyjskiej kulturze, zwalczają próby syjonistycznej rewolty i terroryzm wewnątrz Rosji (Czeczenia) i w państwach sąsiadujących (Gruzja), wspierają walkę z syjonistyczną agresją w Syrii, blokują atak na Iran, znajdują się w konflikcie z USA, czyli z międzynarodowym żydostwem, na Ukrainie itd.

  Tak więc, komu bliżej jest do Żyda i do syjonizmu, W.Putinowi, który fotografuje się z Żydami, ale walczy z syjonizmem, czy Adm, który, co prawda nie ma takich fotografii, ale za to skutecznie zniszczył polską narodową stronę internetową Wierni Polsce Suwerennej, która walkę W.Putina z syjonizmem popierała?

  Dariusz Kosiur

  Polubienie

 16. Re: D.Kosiur,

  Czy D.Kosiur i spolka jeszcze nie wiedza czym jest parchata organizacja CHABAD-LUBAWICZ i jakie sa cele tej organizacji ?…. D.Kosiur i spolka wiedza.
  Czy D.Kosiur i spolka tez wlozyliby myce na swoje glowy, brali udzial w zydowskich imprezach i robili sobie wspolne zdjecia z rabinami z CHABAD-LUBAWICZ, jak W.Putin, A.Kwasniewski, L.Kaczynski, D.Tusk etc ?
  Czy tak uczynilby polski narodowiec za jakiego podaje sie D.Kosiur i spolka ?
  Polski narodowiec na pewno NIE, rosyjski narodowiec tez NIE, chyba ze syjonista, taki jak W.Putin, ktory wyraznie powiedzial, ze:
  „DLA ZYDOW ZROBIE WSZYSTKO”.
  (I will do everything for the Jews)
  http://www.jewishproblem.com/putin-i-will-do-everything-for-the-jews/

  Skoro zydowska zaraza wchodzi do wewnatrz jakiegos panstwa lub organizacji to ma w tym swoj cel i sa na to dowody historyczne – patrz wypowiedzi slawnych i znanych ludzi o zydach na przestrzeni ponad 2 tysiecy lat oraz przepedzenie zydow z panstw i miast Europy na przestrzeni kilkunastu wiekow.

  Kto ignoruje fakty historyczne ten budzi sie z reka w nocniku, chyba ze ignorowanie faktow historycznych ma swoj zamierzony cel i wowczas zachowanie sie D.Kosiura i spolki wskazuje, ze sa TUBA PROPAGANDOWA W.Putina i ponownie pchaja Polske i Polakow w lapy Rosji/ZSRR, o czym swiadcza kolejne fakty dotyczace m.inn.
  – umieszczania jedynie pozytywnych informacji o Putinie przez D.Kosiura i spolke, a te negatywne, D.Kosiur i spolka probuja ukryc przed Polakami, czyli D.Kosiur i spolka robia Polakow po cichu w ch*ja oraz robia z Polakow jeszcze wiekszych idiotow
  – przypominajacy TARGOWICE, a zarazem naiwny list A.Razny do W.Putina (zwolenniczki zyda Wojtyly-Katza i ulubienicy Radia Rydzyk) wzywajacej pomocy od Putina dla rzekomego „ratowania” Polski, pod ktorym D.Kosiur i spolka zlozyli swoje podpisy, zwazywszy na fakt jak sie zakonczyla ta „rosyjska pomoc” w historii Polski – robiorami, niewola, okradaniem Polski i Polakow i przymusowa rusyfikacja Polakow.

  Jesli sa takie osoby, ktore nie wierza w podane informacje to niech same doswiadcza „rosyjskiego raju” i wyjada do dzisiejszego ZSRR”bis” – Putin na was czeka !

  Polubienie

 17. Cytat: „Putin wie co robi.”

  KOMENTARZ

  Od kilkunastu miesiecy trwa wycofywanie zachodniego kapitalu z „Rosji” w zwiazku z sankcjami nalozonymi na „Rosje”.
  W pierwszym kwartale 2014r zostalo wycofane 49.3 miliardow dolarow i byla to rekordowo wysoka suma – zachodni inwestorzy wycofali w kwietniu i maju tylko 16.2 miliardow dolarow, poniewaz bank „Rosji” podniosl stope procentowa depozytow z 5.5% do 7.5% w celu powstrzymania odplywu obcego kapitalu z „Rosji”.
  Wzrost stopy procentowej do 7.5% ma z kolei ujemny wplyw na ekonomie i powoduje jej spowolnienie oraz swiadczy o wysokiej inflacji i wysokich cenach na produkty, towary, uslugi etc, a to z kolei wplywa na pogarszanie sie sytuacji materialnej wiekszosci Rosjan, ktorym rzad dokreca srube.

  Kolejna sprawa to dostarczenie przez „Rosje” 25 samolotow SU-25 dla Iraku, ktorym rzadza marionetki zainstalowane przez zydo-anglosaska mafie miedzynarodowa w Bagdadzie, poniewaz USA ociagala sie z dostarczeniem F-16.
  Samoloty te posluza do zwalczania rebeliantow na polnocy Iraku, ktorymi sa Kurdowie domagajacy sie dla siebie wlasnego panstwa i autonomii – S.Hussein tez ich zwalczal i trul gazem bojowym (gaz musztardowy i gaz paralizujacy), podobnie jak robili to wczesniej Anglicy, ktorzy krwawo tlumili powstania narodowe Kurdow w latach 1920-tych i przyczynili sie do wymazania Kurdow z listy narodow, a ich panstwa z mapy swiata.
  Kurdowie to narod posiadajacy swoja historie od ponad 7 tysiecy lat, ktorzy utracili swoje panstwo w wyniku inwazji arabskiej w VII wieku.
  Obecnie zyje ich ponad 20 milionow na obszarze, ktory jest dzisiaj czescia Iraku, Syrii, Turcji i Iranu.

  Umowa gazowa „Rosji” z Chinami zostala podpisana na 30 lat i ma przyniesc „Rosji” w przyblizeniu 400 miliardow dolarow dochodu ze sprzedazy gazu ziemnego w tym okresie czasu.
  W zamian, „Rosja” udostepni Chinom dostep do swoich sektorow: lotniczego, transportu i infrastruktury oraz obdarowala Chiny 19% udzialem w rosyjskiej firmie naftowej Roznieft.
  Gaz z „Rosji” do Chin poplynie dopiero w 2018r, a przez ten czas bedzie budowana linia przesylowa gazu ziemnego – kazda ze stron bedzie ja budowac na wlasnym terytorium.
  Cena umowna pomiedzy „Rosja” a Chinami na dostawe gazu wynosi w granicach 325-350 dolarow za tysiac metrow szesciennych i jest nizsza niz cena jaka „Rosja” zadala od Ukrainy, a ktora wynosila 385 dolarow za 1000 m3.
  Za rzadow Janukowycza, „Rosja” eferowala gaz Ukrainie po 268 dolarow za 1000 m3, aby zmienic jego decyzje odnosnie przystapienia Ukrainy do UE.
  Jako ciekawostke podam, ze Polska placila „Rosji” okolo 550 dolarow za 1000 m3 od 1996r, az do momentu, kiedy wynegocjowala nowa cene w 2012r, ktora zostala utajniona, ale jak podawaly osoby kompetentne, nowa cena jaka Polska bedzie placic za gaz z „Rosji” ma wynosic tyle samo, co placa odbiorcy zachodni, np. Niemcy placili tylko 450 dolarow za 1000 m3 i jest to dowod, jak Polska byla dymana i okradana przez 18 lat przez „Rosje”.
  Ponadto cena gazu z „Rosji” byla wyzsza niz cena gazu na rynku handlu towarami i Polska zlozyla w tej sprawie skarge do trybunalu miedzynarodowego w Sztokholmie (Szwecja).
  Kolejny przypadek rosyjskiego oszustwa i squrwysynstwa dotyczy PKN Orlen, ktory wygral przetarg z firmami rosyjskimi na kupno rafinerii w Mozejkach na Litwie.
  Aktem zemsty na PKN Orlen bylo wstrzymanie dostaw ropy naftowej do rafinerii w Mozejkach przez firme rosyjska, ktora sama zerwala kontrakt w co byl uwiklany wiceminister d/s energetyki „Rosji”, Igor Sieczyn.

  Polubienie

 18. „autostrada” ty znowu chłoniesz i zioniesz PROPAGANDA SZMULOWSKA !

  Jaki „zachodni kapital” masz na myśli ?

  Napisz ludziom wprost od siebie „swojskim jezykiem” :

  SZMULE SPIER….LAJA z ROSJI !

  Bo im nakradziona gotowa może przepasc .
  Rosja na czele z Putinem (madrzy Rosjanie a nawet jej jmieszancy) ,wiedza gdzie jest „pies pogrzebany” i dokrecaja srube moskom tym,ktorzy „starych szmat,brod i pejsów” nie nosza czyli SZMULOM OD BOZKA MAMONA jak prawi „nasz” tu MG.

  „Lubawicze” dobrze „kreca i podkrecaja” Putina ,który ma od nich nie tylko informacje „kto jest kto” a i mycke na glowe ubierze ,bo tak czyni dobry ZWIADOWCA chcąc poznac wroga od srodka.
  Czy ty ślepiec i nie widzisz,ze az TRZY GRUPY ZYDOW WALCZA O WLADZE NAD CALYM SWIATEM ?

  To tobie i innym przypomnę :

  1. ZYD KOSHER ;
  2. ZYD ATEISTA (za trylion trzysta) ;
  3, ZYD KATOLIK (z ambona i wladza w Watykanie) ;

  Nizej powielasz propagandę o HANDLU ,nic nie wzmiankując od siebie ,ze NIE ROSJA ale wszystkie SZMULKI ZNAJA SIE NA HANDLU (od 5 tys.lat) i sa w nim MISTRZAMI nad MISTRZAMI !

  To nie goje ustalają i dyktują ceny nie tylko w Rosji ale już na całym swiecie NA WSZYSTKO !!!
  Baaa,UNE wiedza jaki i gdzie towar jest hodliwi i jak na nim zarabiac maximum.

  Wszystkie skargi i bunty do szmulowskich trybunalow można sobie zachować dla potomnych.

  Kraj nad Wisla , wspolczesnie urzadzana kolonia szmulowska jest tylko trybikiem w machinie zwanej
  „hucpa” made in szmula .

  Nie wierzysz to zapytaj tu gospodarza ,który zna się nawet na handlu zlotem i tez handluje czym się da,jak wielu innych „zydopodobnych” w dzisiejszym Polin .

  Majac na uwadze temat „Putin wie co robi” trzeba jeszcze dopisać :

  PUTIN WIE CO ZYSKA a CO STRACI !

  Tak samo jak Pan Tadeusz D. , to ludzie z glowa i przyszloscia nie za miche ale ciut więcej.

  Na sprzecie zbrojnym dobrze się zarabia wie o tym nie tylko Zyd (dlatego „wysylka” samolotow i „dozbrajanie obcych”), z drugiej strony jest tzw.”huzia na jozia”.

  Jeszcze raz proszę :
  „autostrada” myśl i pisz od siebie,a nie powielaj propagandy,bo faktycznie ludzie wezma cie za propagandziste lub agenta,a ja licze,ze z ciebie będą jeszcze ludzie (jak weźmiesz sobie taka do lozka co spłodzi ci male „autostrady bezkolizyjne”),ty podobno człowiek „sexy” i jeszcze dużo możesz „zjeść chleba z cukrem polanym woda”.
  Zdrowia zycze !

  Polubienie

 19. O tym tez już wszędzie trabia majac w zanadrzu jeszcze inny plan „ubic przy tym jak najwięcej gojow robiąc to w białych rękawiczkach i za plecami durnoty ludzkiej” !

  Proszę wziasc pod uwagę otumanionych gojow w Polsce – czy nie skocza sobie nawzajem do oczu za podpuche albo w „imie wiary” ?
  Będą się lac gdzie popadnie choćby za prochy i flache .
  Nie na darmo odpowiednio edukowali młode pokolenia ,teraz tylko poprowadzić ich „na fali haju”,majdany gotowe.
  A PiS-dzielce nie zaouroczyli ciemnotę wmawiając im ,ze tylko oni Polske i swiat „naprawia” ?

  Dzis naiwnych bierze się na kazda przynete,podpuche i prowokacje !

  Polubienie

 20. Gutek, komisarzu wojenny z Przemysla….

  Czy myslisz, ze komisarzem wojennym moglby zostac zwykly Polak w panstwie zarzadzanym przez polskojezycznych zydow ?

  U ciebie z glowa jest cos nie tak, bo sam krecisz jak zyd.

  W rosyjskim rzadzie siedzi zyd na zydzie z Putinem wlacznie, a ty piszesz, ze Putin musi zakladac myce, zeby rozpracowac innych zydow ???…. To brzmi tak glupio i nielogicznie, ze tylko zyd moze cos takiego wymyslec.

  Przegladalem informacje n/t odplywu kapitalu z „Rosji” za ostatnie kilkanascie lat i zauwazylem, ze w ostatnich 4 miesiacach 2012r „wyplynelo” z „Rosji” okolo 470 miliardow dolarow, glownie na konta bankowe do kilkunastu panstw swiata, w tym nawet do tzw. „tax heavens” jak Cayman Islands etc – na tych wyspach rowniez polskojezyczne zydostwo zakladalo obco-brzmiace fikcyjne spolki za pieniadze pochodzace z FOZZ, a nastepnie wykupywali polskie fabryki i zaklady za bezcen.
  Np. w banku na Cyprze okolo 27 miliardow dolarow nalezalo do obywateli „Rosji” i pewnikiem jest, ze pieniadze te nie naleza do rosyjskiej biedoty, ale do tych co przejeli gross majatku narodowego ZSRR za bezcen, jak nomenklatura komunistyczna i agenci spec sluzb.
  Chyba nie napiszesz, ze KGB/FSB nic nie wie na ten temat ?

  Gutek, tobie sie wszystko w mozgu lasuje n/t przykrecania zydom sruby przez Putina, bo gdyby tak bylo to nie byloby zydowskich miliarderow w Moskwie, ktora przewyzsza pod tym wzgledem nawet Nowy Jork.

  Podzial miedzy zydami jest pozorny i zyd zawsze pozostaje zydem, niezaleznie od koloru skory, klimatu, miejsca pobytu na kuli ziemskiej i wymieszania sie z gojami – zydowskie DNA jest niezmienne i jest to opinia naukowcow zajmujacych sie badaniami nad DNA przez ostatnie 40 lat i twoje teorie Gutek sa wyssane z palca.

  Przez sam wzglad na liczby dotyczace przesylania gazu ziemnego z „Rosji” do Polski po wyzszych cenach niz gdzie indziej, „Rosja” okradala Polske i Polakow przez 18 lat, a taki D.Kosiur i spolka pisali, ze handel z „Rosja” jest korzystny dla Polski i ci bolszewiccy propagandysci wmawiali Polakom klamstwa, zeby w nie uwierzyli bez podania jakichkolwiek liczb dotyczacych bilansu w handlu miedzy Polska a „Rosja”.

  Ty Gutek jestes tak samo zaklamany jak D.Kosiur i spolka.

  Polubienie

 21. „autostrada” tobie się wydaje ,ze mnie „podqrwisz” a to akurat na odwrot wszystko jest co piszesz, mnie faktycznie rozbawiasz i dajesz „motyw do mej tworczosci” !
  Widzialem rozna durnote na swiecie ale takie „wydanie” jak twoje jest na MIARE GLUPA,ktorego albo faktycznie rzniesz albo ,ktoś cie zle prowadzi jako tzw TW .
  Ty nawet przebijasz „bolka” co się w Polsce walesal ,ty zas wtedy jadles chleb z cukrem polany woda
  w PRL-u.
  Gdy ja zostałem wyznaczony na d-dce TGO (Terenowa Grupa Operacyjna – slyszales o takich w PRL ?),to faktycznie sam się zdziwiłem,bo przecież bezpartyjnym byłem i dopiero później dowiedziałem się dlaczego,(?), nie wiedzac ze wcześniej partyjni stchórzyli i to z kretesem przed tym co się miało dziac w planach szmulkow srulkow i mieszancow takich jak ty !
  Oni się (jak zwykle) szmulki bali,ze w terenie może im cos na glowe spaść idąc choćby chodnikiem po starym Przemyslu czy na terenie gmin.
  Duzo by trzeba o tym pisać ale na ksiazke jeszcze za wcześnie,nawet H.Pajak na to nie wpadl jako przeciez dawny partyjny.
  Co do lasowania mozgow to twój mozg „autostrada” jest bardziej poddatny niż mój,ktory z każdym dniem jak padaja postrzegolne mieszance na forach się odswieza (pamięć) i mam przed oczami film mego zycia oraz otaczajacego mnie swiata, jak to ludzie potrafią się zmieniac pod ustroje bardziej niż kameleony .
  Mnie widzisz jak do tej pory żadna partia „nie uwiodła” choć nie jeden parszywy szmulowski pysk w zyciu widziałem i miałem z nimi do czynienia .
  Zreszta nie tylko pysk partyjny,bo i wywiadowczy z WSW,co to chętnie innych oficerow zapraszali na gorzale i po pijaku chcieli poznac cie od srodka.

  „autostrada” znowu wypaliles bez prochu,pusciles baka i to smierdzacego agentura.
  Z Gutkiem nie latwa sprawa,to twardziel ,którego,zadna partyjna szuja jeszcze nie rozpracowala,choc udawala przyjaciela.

  Pisz ,pisz „radco prawny” z pod Colorado !

  Polubienie

 22. Re: Gutek,
  Okazales sie psem na uslugach komunistycznych okupantow Polski, tak samo jak byles psem podczas tlumienia niezadowolenia Czechow i Slowakow w 1968r w Czechoslowacji, ktorzy domagali sie reform systemu komunistycznego, zapoczatkowanych przez narodowych komunistow i zerwania z dyktatura Moskwy – chodzilo o wprowadzenie modelu jugoslowianskiego w Czechoslowacji.

  Model jugoslowianski powinien byc wprowadzony rowniez w Polsce i Polakom zyloby sie o wiele lepiej niz w komunistycznym PRL – Jugoslowianie mieli prawo wyjezdzac i pracowac w krajach Europy zachodniej za twarda walute i przywozili zarobione pieniadze, samochody, sprzet domowy, meble etc do Jugoslawii.
  Wyjazd Polaka z PRL na zachod w celach zarobkowych byl praktycznie niemozliwy, zeby Polak nie widzial w jakiej zyje nedzy i wiezieniu, bo przywilej wyjazdu na zachod posiadali tylko nieliczni i sami swoi, w tym nomenklatura komunistyczna i zydostwo.

  Ty Gutek jestes obludny i lamentujesz jak zyd.

  Polubienie

 23. ZAMILCZ DURNIU !
  Już sam z sobą rozmawiasz a właścicielowi portalu placa za obelgi !!!
  Nie potrafisz nawet rozpoznać, JAK KAZDY DURNY POLAK – KTO JEST KTO i CZYM HANDLUJE !!!!!!!!!!!!

  Nastawiaja WAS SZMULE i SZWABY JEDNYCH NA DRUGICH a ty jesteś tego MODELEM # 1 !
  Zejdz ludziom SPRAWIEDLIWYM i PRAWYM z oczu BYDLECA PADLINO !

  Już wszystkich odstraszyles z portalu a smrod za toba ciagnie się wszędzie.
  Czy ty masz chociaż jeden przebłysk CZLOWIECZENSTWA DURNOTO BOLSZEWICKIEGO NAJAZDU ???

  To już najduch szwabski ma więcej godności od ciebie PROSTAKU z pod Bialegostoku .
  Pochwal się jakie sa twe osiagniecia BEZIMIENNY „polaku” po ZZYDZENIU ?

  Chcesz jeszcze mnie odstraszyć z tego portalu ale się przeliczyles ,bo takich MIESZANCOW rozpoznaje na odleglosc i będę tu tak długo jak zechce,az ostatniego POLAKA RUSZY SUMIENIE i PRZESTANIE SIE BAC ZNAJDOW SZMULOSZWABSKICH i ICH SLUGUSOW ZA MICHE ,BRYKE i KICHE !!!

  SPADAJ DURNY OSZCZERCO (wszystkich i wszystkiego) !!!
  A jak znowu zawitasz ,to inna wiazeczke „kwiatow polskich” dostaniesz od ZOLNIERZA POLSKIEGO
  w parszywy ryj SZMULOWSKI pięknisiu .

  Masz piękne za nadobne .

  Polubienie

 24. Teraz już spokojniej i jezykiem emeryta Pyryta zaapeluje jeszcze raz DO RODAKOW POLAKOW co nie zaprzedali się w NIEWOLE ZYDOWSKO- NIEMIECKA chociażby za prace u nich :

  Może nie zaczne jak klecha „bracia i sostry” (za tace) ale najprościej (za darmochę) aby być zrozumianym przez każdego tak „napasionego” na dzień dzisiejszy jak tego placzacego w kacie niedorajdę lub miłosiernych co to SZMULOM nadstawiają nie tylko już drugi policzek ale i wlasna „”poranna rozglosnie w łazience”.

  Wpierw pytanie :

  Czy już nauczyliście się rozpoznawać najbliższych i wasze otoczenie ?

  Tak jak od lat pisze , powtorze kolejny raz – BIORA WAS NA PARTIE „polskie” i ich obiecanki a faktycznie KLAMSTWA i FARYZEJSTWO !
  Może już wiecie jakie sa one „polskie” poznaliście ich faryzejskie pyski czlonkow i wodzow
  i co ,dalej im zawierzycie swoj los i byt ?

  Dalej pojdziecie na nich glosowac ,bo tak jak mi kuzynka oswiadczyla telefonicznie : to powiedz na kogo dziś glosowac ?

  Ty lub inna i inny NIE WIESZ,ZE NA LISTACH WYBORCZYCH OD DAWNA NIE MA POLAKOW ?
  Ze ty wzywana jesteś do wyborow aby im dac bilet do rządzenia toba i wszystkim co masz ?

  PO CO LEZIESZ POLAKU/POLKO NA WSZELKIE NIE POLSKIE WYBORY ????????????????????????
  DLACZEGO DAJESZ RZADZIC SOBA PARTYJNYM SZUJOM,KLAMCOM i ZLODZIEJOM ?????

  POKAZ MI Z NAZWISKA CHOCIAZ JEDNEGO PARTYJNIAKA,KTORY ZROBIL COKOLWIEK ABY W POLSCE WSZYSTKIM LUDZIOM ZYLO SIE LEPIEJ a NIE GORZEJ !!!???
  ZEBY NIE SZUKALI POLACY PRACY PO ZA POLSKA ?

  ZEBY PRACOWALI U SWOICH RODAKOW/u SIEBIE,WE WLASNEJ OJCZYZNIE i PIENIDZE NIESLI DO POLSKICH BANKOW,KUPOWALI WSZYSTKO W POLSKICH SKLEPACH i wszystko było polskie az po biskupow POLSKICH !
  CZY TY W KONCU ZROZUMIALAS/les CO Z POLSKA i POLAKAMI ZROBIONO.
  JAK NAS UBEZWLASNOWOLNIONO,ZNIEWOLONO ?

  JAK WCISNIETO CIE DO JEWROKOLCHOZU (UE) i MASZ BYC TYLKO W NIEWOLI i SLUCHAC ICH PSIEJ TUBY i PROCEDUR az po uśmiercanie medyczne CIEBIE GOJU lub GOJKO ???

  Dzis biora cie na zlob,ktory już był przy władzy ,na, NA FARYZEJSJKA (tak jak kazda partia) PiS
  wiec pytam cie – CZY NIE WIESZ KIM jest PRZYWODCA i jego przydupasy Kaczynskimi się zwacy ?
  Jednemu już załatwili Wawel gdy spelnil swoje zadania jakie mu postawili czyniąc go wcześniej
  p-rezydentem a drugiego czeka jeszcze „inna zaplata jak dokończy dziela” !

  Aby nie rozwijać postu w artykul czy felieton, jeszcze tylko te zdania :

  GDY SLUGA WYKONA DLA PANA ROBOTE DOSTAJE ZAPLATE i „WIECZNY URLOP ” !!!
  To znane od zarania dziejow ludzkich .

  Polubienie

 25. Pingback: Żydo-system IIIRP wystraszył się portalu Wierni Polsce Suwerennej – zachodnią demokrację przeraża wolne słowo | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s