Republika frajerów czy państwo represji?


Jeśli by tak postawić pytanie to odpowiedź będzie jednoznaczna i zabrzmi.

W państwie represyjnym rządzą nami frajerzy.

Że oprócz partii o propagandowej nazwie Prawo i Sprawiedliwość w tym państwie prawo przez rządzących jest w pogardzie i niełasce, a o sprawiedliwość trzeba walczyć także z tz. wymiarem sprawiedliwości, nikogo nie trzeba przekonywać.

Że rządzą nami frajerzy i nieudacznicy świadczą corocznie uchwalane budżety z niedopinającym się bilansem dochodów i wydatków, w tym także narastającym, gigantycznym już zadłużeniem państwa.

Świadczą też prowadzone przez tych frajerów rozmowy. Świadczy też fakt z jaką łatwością i częstotliwością były wspomniane rozmowy nagrywane.

Po tym jak Michnik nagrał Rewina, po tym jak publicznie demonstrował swój dyktafon z rzekomo nagraną rozmową ,,gwoździem do trumny …politycznej Andrzeja Leppera, minister sprawiedliwości Ziobro, każdy z członków rządu, każdy prominentny polityk czy osoba publiczna winna trzymać, jak to się zwykło mówić ,,mordę w kubeł”

Ale frajer zawsze pozostaje frajerem. Frajer u władzy przyłapany na frajerstwie w państwie represyjnym stosuje represje. Nagina prawo, wykorzystuje fakt sprawowania w państwie represyjnym swoje aktualnie sprawowane funkcje by manipulować, zastraszać, więzić.

Dla czego to robi?

Bo został przyłapany na swoim frajerstwie, bo odsłonił swoją dwulicowość, mierność, małostkowość. Bo dał się podsłuchać i nagrać podrzędnemu kelnerowi. Bo jego autorytet okazał się fikcją a posiadana władza jedynie narzędziem do represji.

Jeśli za kilka dni okaże się, że taki czy inny gwiazdor polityczne estrady dał się nagrać babci klozetowej to cyrk będzie na miarę i skalę tego represyjnego państwa.

Co na temat legalności podsłuchów piszą inni?

http://gps65.neon24.pl/post/110515,podsluchiwanie-poslow-i-ministrow-jest-legalne

 Podsłuchiwanie posłów i ministrów jest legalne!

Kochajmy kelnerów i biznesmenów, to jedyna ostoja praworządności w tym teoretycznym państwie!

Podsłuchy ujawnione przez tygodnik „Wprost” są legalne! Rząd nas oszukuje. Spisek kelnerów to była działalność jak najbardziej zgodna z prawem i spokojnie obronią się oni w sądzie.

W dwóch najsłynniejszych poprzednich aferach podsłuchowych ci, którzy podsłuchiwali, a zatem Renata Beger, która potajemnie nagrała posła Lipińskiego i jej zleceniodawcy, czyli dziennikarze Sekielski i Morozowski oraz władze TVN-u, oraz Adam Michnik, który potajemnie nagrał Lwa Rywina, nie ponieśli za to żadnej odpowiedzialności karnej. Bo to nagrywanie było legalne!

Wtedy to było oczywiste.

Bardzo jasno wynika to z: Ustawy o dostępie do informacji publicznej

Ujawnione rozmowy ministrów Sienkiewicza i Sikorskiego były rozmowami dotyczącymi spraw publicznych. To nie były rozmowy prywatne. Ostatecznym dowodem na to jest to, że rachunki zostały opłacone ze służbowej karty płatniczej. Te spotkania to były kolegialne posiedzenia posłów i członków rządu – rozmawiano o sprawach zawiązanych z ich funkcją publiczną, to były pertraktacje i podejmowano decyzje dotyczące publicznych spraw. Dokładnie tak samo jak w spotkaniu posłanki Beger z posłem Lipińskim. Ustawa jasno to rozstrzyga:

 

 „Art. 1. 1. Każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu i ponownemu wykorzystywaniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej ustawie.”

„Art. 3. 1. Prawo do informacji publicznej obejmuje uprawnienia do: (…) 3)  dostępu do posiedzeń kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów.”

 

W ustawie wprost są wymienione wyjątki, czyli sytuacje, w których informacja publiczna podlega utajnieniu. Nagrane rozmowy z afery podsłuchowej nie podlegają pod te sytuacje:

 

 „Art. 5. 1. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych.

1a. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa w zakresie i w czasie, w jakim udostępnienie informacji:

  1)  osłabiłoby zdolność negocjacyjną Skarbu Państwa w procesie gospodarowania jego mieniem albo zdolność negocjacyjną Rzeczypospolitej Polskiej w procesie zawierania umowy międzynarodowej lub podejmowania decyzji przez Radę Europejską lub Radę Unii Europejskiej,

  2)  utrudniłoby w sposób istotny ochronę interesów majątkowych Rzeczypospolitej Polskiej lub Skarbu Państwa w postępowaniu przed sądem, trybunałem lub innym organem orzekającym.

2. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy. (…)

3. Nie można, z zastrzeżeniem ust. 1, 1a i 2, ograniczać dostępu do informacji o sprawach rozstrzyganych w postępowaniu przed organami państwa, (…)”

 

Widać, że to działania prokuratury i ABW są nielegalne. Ścigają niewinnych ludzi. Szykanują kelnerów i biznesmenów, którzy żadnego prawa nie złamali, którzy postępowali jak najbardziej zgodnie z ustawą, wypełniali swój obywatelski obowiązek. Należy im się za to nagroda i pochwała, a nie kara.

Kochajmy kelnerów i biznesmenów, to jedyna ostoja praworządności w tym teoretycznym państwie!

 

Grzegorz GPS Świderski

 

Reklamy

56 uwag do wpisu “Republika frajerów czy państwo represji?

 1. No nie tacy oni frajerzy jak tyle lat utrzymują się przy władzy .
  Temat pod publiczkę niczego nie rozwiazuje po za biciem piany propagandowej .
  Co do partyjnych zlobow zawsze powtarzam – WON PARTIE OD RZADZENIA CALYM NARODEM W DANYM PANSTWIE .
  RZADZIC WINNI UCZCIWI BEZPARTYJNI !
  W PARTIACH POLITYCZNYCH SWIAT NIE WIDZIAL UCZCIWYCH i SPRAWIEDLIWYCH !
  W PARTIACH TO BYDLO PRZY KORYCIE lub ZLOBIE NIGDY NIE SYTE !!!

  FRAJERAMI SA CI CO SLEPO WE WSZYSTKO WIERZA i DAJA SIE ZA NOS WODZIC az
  PO CALKOWITE ZNIEWOLENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!

  BEZPARTYJNI NA START !!!

  Polubienie

 2. Powtórzę komentarz :

  W obiegu pieniądza,przez analogię do obiegu wody,za pomocą wykresu Sankey’a można wykazać jego patologiczne strumienie i podjąć debatę na temat ich ograniczania.
  Feliks Koneczny pozostawił po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS,do której to książki trzeba dopisać rozdział o wartościach NARODOWYCH!!!

  Ograniczy to walkę na slogany.

  Polubienie

 3. Tak,tak Mieczyslawie ,w Polsce wodociągi (nie tylko media) już sa w obcych rekach,ludzie przebakuja,ze w Izraelskich.
  Woda leci pieniadz tez !

  Polubienie

 4. Jedna z paulińskich widokowych kartek ma taką sentencję :
  „Podstawą szczęścia jest WOLNOŚĆ,a podstawą wolności ODWAGA.”
  Wszystko zaczyna się od UMIŁOWANIA MĄDROŚCI,a językiem matematyki coraz więcej można wyrazić kiedy rachunek uwzględnia narodowy (nie rasowy!!!) LOGOS.
  Historia pokazuje,że rasy prowadziły do zbrodniczego argumentu siły.

  Polubienie

 5. KAZDY CZLOWIEK RODZI SIE W OKRESLONEJ RASIE !
  KAZDY CZLOWIEK NIE WYBIERA SOBIE RASY i RODZICOW !
  NIKT NIE ZMUSZA CZLOWIEKA DO ZMIANY NAZWISKA,czyni to ten kto WSTYDZI SIE WLASNEJ RASY i NAZWISK RODZICOW !

  NIE JEST RASISTA TEN ,KTORY ROZPOZNAJE RASY.
  RASIE SZKODZI TEN ,KTORY JEST ZLYM CZLOWIEKIEM i CZYNI WSZELKIE ZLO !!!

  Zrozumiano ?

  Polubienie

 6. NIE zgadzam się z jednym !! PODRZĘDNY KELNER -człowiek został niesłusznie obrażony ! -raz że to ciężki zawód -dwa kelnerzy w takim lokalu TO !! mistrzowie zawodu ! – trzy ! jeżeli zrobili to z patriotycznych pobudek -to należy im się -CAŁUS w DUPĘ 🙂

  Polubienie

 7. Tak to prawda, jeśli nawet był kelnerem jakich setki i tysiące to po aferze podsłuchowej stał się kelnerem wyjątkowym .
  Uwaga, może znaleźć naśladowców..
  Może też zdarzyć się sytuacja jeszcze ciekawsza, mianowicie któryś z polityków zacznie podsłuchiwać kelnerów. Kto wie, może w taki sposób dowie się pierwszy kogo i co podsłuchali.

  Polubienie

 8. powiedzmy sobie szczerze admin to troll i spamer ,zniszczył ta strone, ciekwa jestem czy ma pan w takim razie prawa do publikacji materiałow ,artykułow i filmów znajdujacych sie na przejetej przez pana stronie ,moze niech pan wykasuje wszystko i zacznie wstawiac swoje wlasne filmiki ?

  Polubienie

 9. Sandra
  Nie ma żadnego nowego właściciela. Jest od początku ten sam. Ten który tą stronę założył i prowadzi

  Zmienił się tylko do niego stosunek dwóch panów, którym dał możność publikacji własnych artykułów na stronie, jako że założenie portalu czy strony, to albo pewien wydatek na hosing, wydatek na miejsce na serwerze, opłacenie informatyka, bądź firmy, która stronę zaprojektuje i umieści na serwerze, albo pewna umiejętność korzystania choćby z takich ofert, jakie oferuje wordpress.
  Co do praw, reguluje to regulamin wordpress jako że jedynym właścicielem publikowanych materiałów zgodnie z Term of serwice jest właściciel serwera czyli wordpress.com
  A to jest poważna firma i jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza w branży .
  Warto czasami przeczytać warunki i regulaminy nim się coś opublikuje obojętnie gdzie . Ktoś coś daje ale zawsze pod pewnymi warunkami, a my albo z tego korzystamy, albo nie. Jak w Banku. Nie ma nic za darmo.
  Nie ma też nikogo takiego, jak prezes WP

  Polubienie

 10. ADM
  Rozumiem ,że jako były członek zarządu popierajacy polityke prezesów i załozycieli stowarzyszenia WPS ,chcial pan pomóc swojemu byłemu stowarzyszeniu w promocji i zaoferował pomoc w postaci finansowania i prowadzenia strony (bo musi to robic osoba ktora sie na tym zna) ,ale jako członek zarządu a nie osoba ktora załozyla to stowarzyszenie i nim zarządza nie ma pan prawa bez zgody zarządu i w imieniu zarzadu dokonywac zmian w samej strukturze stowarzyszenia i blokowac liderow tego stowarzyszenia w wyrazaniu swoich opinii na stronie ktora dziala pod ich logiem i w ich imieniu, bo to NIE PANA STOWARZYSZENIE ,

  tekst w stylu ,cytuje ;”Zmienił się tylko do niego stosunek dwóch panów, którym dał możność publikacji własnych artykułów” jest najdelikatniej mowiac arogancki , kim pan jest ,że daje albo nie daje pan mozliwosc publikacji na stronie materiałow załozycielom i prezesom stowarzyszenia w imieniu ktorego pan załozył te strone? od kiedy to podwladny -czlonek ,dyktuje swoja polityke swoim prezesom i stawia warunki?
  to co pan robi i pisze nie ma żadnej logiki .
  i dlatego poradzilam panu ze skoro pan nie reprezentuje oficjalnego stanowiska i lini politycznej zarzadu SWPS ,to nie powinien pan wypowiadac sie w ich imieniu i pod ich szyldami .

  Polubienie

 11. Sandra
  zacznie wstawiac swoje wlasne filmiki
  Spełniając pani życzenie wstawiam wprawdzie nie własny film, ale bez naruszania praw autorskich ( patrz regulamin You Tube)

  Polubienie

 12. Sandra
  …a nie osoba ktora załozyla to stowarzyszenie

  Problem w tym, że próba założenia stowarzyszenia powstała z mojej inicjatywy, z propozycji opublikowanej jeszcze na propolonia pl . Mogło ono powstać pod szyldem czy też wsparciem propoloni.pl, ale nastąpił zgrzyt między właścicielem strony, byłym posłem z LPR panem MB. a panami Dariuszem Kosiurem i Pawłem Ziemińskim co skończyło się usunięciem obu panów z portalu propolonia. pl
  Druga próba powołania stowarzyszenia była również nie do końca udana. Była odpowiednia ilość członków założycieli ale nie obyło się bez scysji pomiędzy kandydatami do kierowania stowarzyszeniem panami PZ i WD
  Przy czym autorzy statutu stowarzyszenia panowie P. Z. i W. D., tak go ,,zręcznie ” zredagowali, że został negatywnie zaopiniowany przez wadze miasta Warszawy i na tej podstawie sąd odmówił rejestracji stowarzyszenia.
  Stowarzyszenie jako takie prawnie nie zaistniało, co więcej po pewnym czasie większa część osób ( dziesięć z piętnastu ) formalnie zgłosiło rezygnację. Ot i było po stowarzyszeniu.
  Jedynie co funkcjonowało to założona przeze mnie strona wiernipolsce.wordpress.com i pewna fikcja, że jest coś co się nazywa WPS, ze jest prezes, zastępca, zarząd. Tylko oczywiście członków nie było.

  Polubienie

 13. WROGIE PRZEJĘCIE ?? nieprawdopodobne !!! KRET ? -strona W.P.S. to MARKA ! utworzona przez !! Pana Dariusza Kosiura i Pana Pawła Ziminskiego –TO ICH WŁASNOŚĆ

  –Administrator przejął by zniszczyć PATRIOTÓW ? –czyżby odbyło się to na zasadzie ! Panowie ja też patriota ! –pozwólcie sobie pomóc ! .

  Polubienie

 14. No i przynajmniej komentarz Adm wyjaśnił wszystko co powinno być wyjaśnione wcześniej. Wyszło jak to zwykle bywa, czyli „król jest nagi”. Stowarzyszenia nie było, stronę zaś należy (i należało) traktować jako blog i tyle.
  Mniejsza z tym, selekcja naturalna jest bezwzględna – wyrzuceni za burtę niech radzą sobie sami. Po tym jak sobie poradzą, będzie widać ich jakość.
  W miarę możliwości Adm jakbyś mógł zlikwidować w motywie obce frazy przy postach typu „11 godzin ago”, „continue reading”, bo trochę to razi w ślepia.

  Polubienie

 15. Adm napisał:

  Adm
  28 Czerwiec 2014 o 15:50

  Pan Kosiur za kolejne pomówienia i za insynuacje jakoby bliżej mi było do Żyda i syjonizmu, został pozbawiony praw do publikowania na stronie https://wiernipolsce.wordpress.com.

  Nie zam bliżej pana Dariusza Kosiura, widziałem się z nim krótko kiedyś na jakimś „słowiańskim” zebraniu pod Warszawą. Wiem, że z 4 lata temu bardzo się pokłócił z moim kolegą Wiktorem Dmuchowskim (dyrygentem pochodzącym z Białorusi) o „przywódżtwo” w WPS. (Wtedy, o ile pamiętam, strona WPS – bodajże ręką p. Dariusza – „zbanowała” Dmuchowskiego). Pamiętam także, że mój kolega z Krakowa, Artur Łoboda, który ma stronę http://www.zaprasza,net z jakichś powodów – nie chciał mi powiedzieć jakich – też zbanował p. Dariusza Kosiura z posiadanej przez siebie strony.

  Teraz identyczna historia powtórzyła się w wypadku strony redagowanej przez pana Tadeusza, którego osobiście nie znam – ale z którym, być może dzięki podobnemu wiekowi i podobnym doświadczeniom życiowym – mamy podobnie sarkastyczne poglądy nt. chociażby tej „suwerenności” (po ukraińsku „somostojatielności”) której nawet w teorii nie da się logicznie wytłumaczyć.

  Ale dopóki strona internetowa dostarcza w miarę interesującej „papki informacyjnej” do przeżucia, to warto ją odwiedzać i zabawiać innych wygłaszając swe poglądy. Zbyt rozwlekłe, od rzeczy lub agresywne wypowiedzi, z co drugim słowem „żyd międzynarodowy” warto po prostu przycinać, co sam robiłem w stosunku do komentatorów mych tekstów.

  Polubienie

 16. –Administrator przejął by zniszczyć PATRIOTÓW ?

  Nana najwyraźniej PATRIOTÓW poznaje po tekstach typu żyd międzynarodowy, żydo -system, Żydowskie gadzinówki itp

  Wiślanin
  piszemy na gotowym, opracowanym przez wordpress szablonie, ale
  popatrzę w panelu administracyjnym czy jest tam opcja która pozwoliłaby to osunąć

  Polubienie

 17. Też tak uważam,że powinna być ustalona NAGRODA OBYWATELSKA za ujawnienie nagrań niezależnie od tego jakim celom miały służyć.
  Dokumentują CYWILIZACYJNA MIESZANKĘ pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,tak nazwał ŻYDOWSKĄ twórca cywilizacyjnego podziału,polski badacz Feliks Koneczny.
  Przestrzegał przed mieszanką,która nie może być syntezą!!!

  Polubienie

 18. WordPress i jego gotowe szablony warte sa uwagi i dużo by o tym pisać ,trzyma się dobrze „na rynku” międzynarodowym – CENY,OPLATY,WYNAGRODZENIA sa pelne skali,mozna i za darmo ,tak jak wszędzie nawet w morde dostać .

  Polubienie

 19. I jeszcze jedno moje „psa pawłowa” skojarzenie „wirtualnych postaci” MSK i DK, często występujacych na portalu WPS:

  Odnośnie tekstów pana M.S. Kaźmierzaka (którego kiedyś poznałem u emerytowanego księdza proboszcza Jana Kurdybelskiego, jak to się naśmiewał nie żyjący już profesor Jerzy Przystawa „mamy spisek marksisty z rozgarniętym księdzem”), to powtarzane przez MSK nachalnie teza o wyższości, nad wszystkimi innymi cywilizacjami, CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ jakoś mi się skojarzyła, z równie nachalnie powtarzaną, na portalu WPS przez Dariusza Kosiura, tezą o PANOWANIU MIĘDZYNARODOWEGO ŻYDOSTWA.

  Stąd me skojarzenie, że CYWILIZACJA ŁACIŃSKA TO PANOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO ŻYDOSTWA. I z tym zjawiskiem, w szczególnie silnie obserwowanym w Watykanie dzisiaj, należy się liczyć.

  A jeśli chodzi o tego nieszczęsnego Karola Marksa, to autorytatywnie zapewniam pana MSK, że był/jest w ‘uczniowskim’ błędzie, pisząc „marksizm powstał z żydowstwa, a neomarksizm w żydowstwo się obraca,tylko inaczej”.

  ANTYHANDLOWE bowiem poglądy Karola Marksa to automatycznie i ANTYJUDAIZM i ANTYPAULINIZM, obie te formy religii żydowskiej polegają bowiem na HANDLU Z BOGIEM, w kościele określanym dogmatu o grzechów ODKUPIENIU.

  No i z tego procederu „grzechów odkupywania” Kościół już przez dobre 1700 lat ciągnie całkiem wymierne profity. Po prostu Kościół od czasów Soboru Nicejskiego, na którym zaakceptowano „Listy” św. Pawła, to wzór Republiki Frajerów będącej jednocześnie Państwem Represji.

  Polubienie

 20. Dla przypomnienia moje nazwisko KAZIMIERZAK,a nie KAŹMIERZAK.
  Oczywiście każdy może wierzyć w swojego mesjasza,ale pytanie o CYWILIZACJĘ wyższą od ŁACIŃSKIEJ?!
  Krótki opis i jej dobrodziejstwo z polskiego punktu widzenia?!
  HANDEL to gałąź gospodarki,który opanować można lepiej i gorzej,z zyskiem lub stratą dla gospodarki narodowej,bo taka jest!!!
  EKONOMIĘ,która nie służy krajowi w którym jest stosowana Feliks Koneczny nazwał ŻYDOWSKĄ.
  Jaką mamy?!

  Polubienie

 21. Jakby nie było dziś ZYD WSZEDZIE WLAZL i się panoszy !

  Czy WY ZYDZI naprawdę chcecie aby WAS BITO lub krzyczano za wami „BIJ ZYDA ” ???
  Tyle wiekow (kalendarz zydowski 5775) minelo i wy ciagle chcecie aby was bito i mordowano !

  Gdzie sens gdzie logika ???

  Ile was na swiecie jest ?
  Dlaczego wam ciagle wszystkiego mało ?
  Dlaczego nie potraficie wspolzyc z innymi narodami ?
  Dlaczego kradniecie ,rabujecie i zabijacie ?
  DLACZEGO FINASUJECIE REWOLUCJE i WOJNY ???

  Przeciez to kręcenie bata na wasza skore !

  ZYJCIE i DAJCIE ZYC INNYM !!!

  Polubienie

 22. Szanowny Pan Tadeusz Dylak,

  tak już jest, że nie ma nic lepszego jak konkretna sytuacja polityczna, aby poznać rzeczywiste priorytety osób, które deklarują się jako działacze polityczni.
  Nasze drogi zeszły się w roku 2009, kiedy to pan nawiązał ze mną kontakt, zauważając moją publicystykę na portalu ProPolonia.pl . Ja posiadałem za sobą osiem lat doświadczeń w działalności politycznej i publicystycznej w okresie kiedy po włączeniu Polski do NATO zaawansowany proces przed akcesją ( czyli dokładniej aneksją –P.Z.) Polski do Unii Europejskiej – zapowiadał rozstrzygające zmagania o przyszłość Polski, jako kraju suwerennego, zdolnego samodzielnie określać swoje trwanie i rozwój. Postawy ludzkie w tym okresie pozwalały domyślać się z kim mamy do czynienia, oczywiście często się zdarzało, że wymagało to zaistnienia właśnie wspomnianej wyżej konkretnej okoliczności historyczno-politycznej.
  Nie zamierzam uciekać się do zbyt kronikarskich wspomnień z ostatnich kilku lat, ale zapewniam, że wiele faktów i tekstów mam zarchiwizowanych, gdyż pamięć ludzka bywa zawodna, bądź zbyt „kreatywna”. W tym momencie skonkluduję jedynie, że także w pana przypadku, panie Dylak, zaistniała taka „okoliczność historyczno-polityczna”, która odsłoniła pana rzeczywiste oblicze polityczne ( bo cech osobowościowych nie zamierzam tu poruszać ). Tą okolicznością są wydarzenia za naszą południowo-wschodnia granicą, tzn. na Ukrainie, a w zasadzie rozstrzygająca próba sił między zasadami suwerenności narodów i opartymi na nich zasadami ładu międzynarodowego ( reprezentowanymi przez Rosję, a dalej przez BRICS), a niepohamowaną uzurpacją światowego lobby finansowo-militarnego -zogniskowanego wokół żydowsko-anglosaskich, urojonych „elit”- do narzucenia narodom i państwom niewolniczej roli, bezwzględnie eksploatowanego „zasobu”.
  Pan i ja -a także wiele osób, które zaangażowały się w działania stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej oraz w różne formy aktywności wokół wartości i poglądów głoszonych przez środowisko Wiernych Polsce Suwerennej ( bo wbrew temu, co pan usiłuje zbagatelizować powstało pewne środowisko, szersze niż formalne grono członków WPS )- jesteśmy jedynie pewnymi elementami szerszego pola gry politycznej, a także określonej walki informacyjnej, walki o świadomość ludzką.
  Nie czas i nie miejsce na kronikarski opis wydarzeń. Powiem jedynie, że przez ostatnie 2 miesiące zintensyfikował pan kolportowanie wielu półprawd, przeinaczeń, pretensjonalnych pomówień, co w ostateczności wobec wywołanej reakcji sprzeciwu musiało doprowadzić do tego, co jest pana przeznaczeniem: musiał pan stać się w końcu pospolitym kagańcowym, wynajętym policjantem do pilnowania poprawności politycznej, która ma sprzyjać zwycięstwu żydowsko-anglosaskich urojonych „elit”.
  To co napisał pan ostatnio o stowarzyszeniu Wierni Polsce Suwerennej, zakłamując kontekst jego powstania i powody blokowania jego rejestracji, zgodnie z praktyką „falandyzacji” polskiego prawa, a w naszym wypadku „waltzowania prawa” ( to od nazwiska prezydent Warszawy, Gronkiewicz-Waltz, która zrobiła wszystko póki co , aby zablokować rejestrację i natchnąć swą zatrwożona, żydowską wizją kręgi „warszawskiego sądownictwa”), wszystko to jest przyznawaniem się do swej małości. Wystarczy przecież zerknąć do widniejącego na „pańskim” portalu nagłówka „materiały WPS”, aby przeczytać statut ( pod którym przecież pan osobiście się podpisywał ?!).
  Najbardziej zabawne jest jednak pańskie puszenie się i nadawanie sobie statusu „ducha sprawczego” i głównego autora strony „wiernipolsce.wordpress.com”.
  Po ostatnim policyjnym akcie wobec publicystyki D.Kosiura i spodziewam się, że już wkrótce też wobec mojej, zwolnił mnie pan z obowiązku przyzwoitości i dobrego smaku. Zauważę jedynie, że to nie „internetowy szablon wordpress.com” ( jeden z wielu dostępnych w sieci ) stanowił o przyciąganiu na stronę wiernipolsce.wordpress.com czytelników i użytkowników, a także nie ten szablon i „pańska sprawność administracyjna” , ale właśnie treść publicystyczna , polityczna konsekwencja, zachowująca możliwie nieemocjonalny, racjonalny sposób traktowania politycznych realiów współczesnego świata i Polski, nieprzerwane opowiadania się po stronie suwerennych praw narodów do samostanowienia o sobie wbrew imperialnym, przestępczym i ludobójczym skłonnościom „elit” – także tych światowych elit medialnych, którym pan de facto służy i podlizuje się ( patrz regulamin – P.Z.)
  Nie mając nic wspólnego z WPS, co pan jasno wyartykułował, oczekuję od pana, że znikną z „pańskiej strony” wszystkie materiały (statutowo, organizacyjne) WPS oraz materiały pisane i elektroniczne WPS PRODUCTION. Podam jedynie, że poza „pańska działalności administracyjną” powstało przez niecałe 5 lat funkcjonowania strony wiernipolsce.wordpress.com ( pod wspólną administracją m.in. D. Kosiura, A. Skorskiego i moim , P. Ziemińskiego) 196 materiałów filmowo-dźwiękowych sygnowanych przez WPS i WPS PRODUCTION, które w przypadku każdego oglądało lub słuchało od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników, a prócz tego wiele autorskich materiałów publicystycznych ( D.Kosiura i P. Ziemińskiego), które należą na trwałe do dorobku polskiej publicystyki narodowej ostatnich kilku lat. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że w powstaniu tych materiałów pan nie uczestniczył w żaden sposób- ani intelektualny, ani finansowy, ani sprzętowy, ani realizatorski ( za wyjątkiem czysto administracyjnym przy zamieszczaniu w sieci niektórych z tych materiałów. Jasnym zatem jest, że winien być pan wobec siebie bardziej krytyczny, a także uświadomić sobie, że nie ma pan żadnego prawa do tych materiałów ( oczywiście jeśli pan chce poruszać się w ramach praw autorskich oraz wartości intelektualnych i prawnych).
  Na koniec wobec zaistniałych okoliczności pozwolę sobie zamieścić dwa materiały: 1) to tekst napisany przeze mnie jesienią 2009r. po powołaniu do życia stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej oraz 2) treść naszej wewnętrznej korespondencji z ostatniego miesiąca, w ramach jeszcze wówczas WPS:

  1)
  List do członków założycieli i sympatyków
  Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej oraz do tych wszystkich,
  którym droga jest Polska suwerenna, zasobna i rzeczywiście sprawiedliwa
  Szanowni Państwo, Drodzy Polacy!
  Na wstępie chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym z Państwa, którzy z determinacją i przekonaniem dążyliście do powołania Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, co stało się faktem w dniu 28 listopada 2009 roku.
  Jestem osobiście szczególnie zobowiązany, gdyż to właśnie mnie powierzyliście Państwo funkcję prezesa Zarządu Głównego. Jest to dla mnie olbrzymim wyróżnieniem i dowodem zaufania, ale zarazem nakłada na mnie szczególną odpowiedzialność, gdyż chciałbym nie tylko nie zawieść zaufania Państwa, ale i przyczynić się to tego, że stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej nie będzie „malowaną” inicjatywą polityczną, ale pełnokrwistą inicjatywą polityczną Polaków, którzy postawili sobie ambitne cele i zobowiązali się do wytrwałego działania.
  Będąc realistami, co winno być stałą cechą naszych działań, należy jednak stwierdzić, że czas w jakim rozpoczynamy działalność, jest wyjątkowo trudny dla formacji politycznych takich jak nasza, które w swej nazwie i programie zamierzają być wierne Polsce suwerennej w czasie, gdy możni tego świata chcieliby właśnie pogrzebać Polskę raz na zawsze- jako realny byt polityczny, a samą zasadę suwerenności narodu i państwa uznać za niemodny relikt historii.
  Użyliśmy w nazwie – określenia „stowarzyszenie”, gdyż po pierwsze stosujemy się do obowiązującego prawa i jesteśmy za słabi żeby powoływać do życia partię, po drugie jednak czynimy tak w pełni świadomi, i wyraźnie to akcentujemy, że chodzi nam o zainicjowanie polskiego ruchu społeczno-politycznego, który oprze się pokusom partyjniactwa i partykularyzmu, a zarazem stworzy możliwie szerokim kręgom ludzi aktywnych i niepogodzonych z likwidacją polskości na wszystkich polach życia publicznego – realną propozycję działania dla dobra Polski i Polaków.
  Aby to osiągnąć musimy zerwać z bezradnością i pozorowaniem działalności narodowej i zmierzyć się zwycięsko z całą klasą polityków, wychowanych przez konformizm realnego socjalizmu, a następnie skorumpowanych przez relatywizm moralny i konsumpcyjny łańcuch pokory, które to metody zastosowali w okresie tzw. transformacji , likwidatorzy Polski, po to, aby odebrać Polakom ducha walki o należne im miejsce na politycznej, gospodarczej i kulturalnej mapie świata – w gronie narodów współtworzących , współodpowiedzialnych i szanowanych przez społeczność międzynarodową.
  Przed nami rok 2010, rok wyborczy. Odbędą się wybory do samorządów terytorialnych oraz na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Likwidatorzy Polski raz jeszcze wykorzystają te okoliczności, aby -posługując się dyspozycyjnymi i agenturalnymi formacjami politycznymi, takimi jak PO, PiS i SLD oraz konformistyczne PSL, które w różnych konfiguracjach organizacyjnych i personalnych powielają jedynie haniebny i przestępczy układ tzw. okrągłego stołu sprzed 20 lat – zmanipulować Polaków i stworzyć pozory legitymizmu politycznego, po to, aby w dalszym ciągu bezkarnie okradać Polaków, aby niszczyć resztki zdrowych struktur społecznych i oswajając Polaków z moralną nikczemnością odbierać narodowi polskiemu żywotne siły rozwoju.
  Gdy patrzymy na te szeregi bezwstydnych łajdaków i rozbuchanych w swej dotychczasowej bezkarności złoczyńców, którzy szykują się znów do kolejnego etapu grabieży majątku pokoleń Polaków w zamian za wysługiwanie się likwidatorom Polski, to musi to skłaniać do pytania: jak długo ma trwać ta bezkarna i bezczelna praktyka?! Jakie są granice obojętności narodu polskiego na proceder dewastacji państwa polskiego przez pomagdalenkowe, pookrągłostołowe , mafijne grupy polityczne?!
  Ten czas winien dobiec końca, jeśli chcemy przetrwać jako naród polski i jako niepodlegle, suwerenne i rozwijające się państwo polskie. Nie stanie się to jednak samoczynnie i bez wysiłku Polaków niepogodzonych z rolą obywateli drugiej kategorii we własnej ojczyźnie, z rolą bezwolnych wykonawców obcych koncepcji politycznych, z rolą statystów w groteskowym teatrze odgrywanym przez zdemoralizowane i przestępcze formacje polityczne, rządzące Polską od 20 lat pod dyktando zagranicznych mocodawców, którzy opłacają tutejszych najemników za odgrywanie roli demokratycznie wybranych władz – centralnych i samorządowych.
  Z tego stanu choroby w jakim od 20 lat trwa Polska mogą Ją wyrwać jedynie takie ruchy polityczne jak nasz, które zbudowane są na polskim, narodowym fundamencie i na szacunku międzynarodowym do zasad suwerenności państwa.
  Nie możemy być ruchem prawicowym, ani lewicowym, ruchem katolickim, ani ateistycznym, gdyż zarówno prawica jak i lewica polska( na wzór europejski) są poddane globalistycznej kontroli; kościół katolicki w Polsce przeżywa kryzys swojej wiarygodności zarówno teologicznej, jak i społecznej; natomiast nurty ateistyczne niemal w pełni opanowane są przez nihilistyczny konsumpcjonizm, moralny relatywizm i społeczny anarchizm.
  Musimy być polskim ruchem narodowym o słowiańskim rodowodzie, wyrosłym na fundamencie wielowiekowej kultury łacińskiej, a zarazem ruchem otwartym na pokojowe współzawodnictwo narodów, dążących do dobrobytu, ale poddanego kontroli zasad etyczno-moralnych i religijnej natury człowieka.
  Dążenie do realizacji naszych celów nie będzie łatwe zwłaszcza obecnie, kiedy świat dotknięty jest kryzysem finansowym wywołanym przez światowych spekulantów, a w innym wymiarze przez tychże samych spekulantów wikłany jest w szereg lokalnych konfliktów wojskowych zagrażających światowemu pokojowi. Światowi spekulanci finansowi chcą pełnić rolę światowych bankierów i zarazem funkcję światowych żandarmów. Gwałcą suwerenność niepodległych narodów i państw, gdyż ta jest przeszkodę do wprowadzenia zdegenerowanych, zbrodniczych zasad tzw. nowego ładu światowego (NWO), który jest krypto-totalitaryzmem i zdegenerowanym elitaryzmem, wyrosłym na fundamencie idei narodowego lub plemiennego wybraństwa.
  Łatwo zatem zauważyć, że nie ma innej drogi dla osiągnięcia pomyślności Polski, jak opowiedzenie się za ideą i programem suwerenności narodu, ale te nie mogą być zrealizowana innym sposobem niż we współpracy z tymi narodami i państwami na świecie, które mają odwagę i determinację podjąć walkę z imperialnymi i antyludzkimi dążeniami globalistów.
  Szanowni Państwo, drodzy Rodacy, w kraju i za granicą!
  Skala dewastacji Polski i ogrom zagrożeń współczesnego świata czynią jeszcze bardziej aktualną potrzebę współpracy możliwie szerokich rzesz Polaków i troski o Polskę i jej dobre imię wszędzie tam, gdzie żyjemy. Tę potrzebę jedności i życzliwości odczuwamy szczególnie w takich dniach, jak zbliżające się święta Bożego Narodzenia, które dla naszego kręgu kulturowego są świętami narodzin nadziei i miłości.
  Pozwólcie zatem że zakończę swój list życzeniami zdrowych i wesołych świąt dla wszystkich członków i sympatyków oraz ich rodzin – stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej oraz życzeniami realizacji wszystkich zamierzeń , także tych najbardziej śmiałych i ambitnych, w nowym roku 2010, a dla całej Naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków przesyłam życzenia pokoju, owocnej pracy i wszelkiej pomyślności
  Z bożą pomocą,
  Nie szczędząc sił i poświęceń
  Zwyciężymy!!!
  Prezes Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej
  Dr Paweł Ziemiński
  Łódź, 21 grudnia 2009 r.

  2)

  25.05.2014
  Witam Kolegów,

  Admin naszej strony, pan Tadeusz, umieścił na naszej stronie informację o zamiarze zmiany wizerunku oraz możliwości technicznych naszej strony. Trochę mnie zdziwiło, że my dowiadujemy się o tym zamiarze z ogólnej informacji, a nie w drodze korespondencji w naszym zamkniętym gronie.

  Potrzebę zmian na stronie WPS dostrzegliśmy już niemal rok temu, a rzeczywiście nie wprowadziliśmy tego w czyn i może dlatego pan Tadeusz nieco zniecierpliwiony zapowiedział to w trybie jak wyżej.
  Uważam jednak, że powinniśmy te zmiany omówić w trakcie bezpośredniego , wewnętrznego spotkania i przy okazji zastanowić się jak ma strona funkcjonować.

  Nie byłoby dobrze, abyśmy działali bez wspólnych uzgodnień i bez akceptacji najlepszych rozwiązań. Zaproponujmy zatem w drodze internetowego kontaktu, co uważamy za konieczne do zmiany i w jakim kierunku ma zmierzać strona, a następnie spotkajmy się bezpośrednio w Warszawie i zatwierdźmy ostateczny kształt strony oraz dalszy sposób i formułę działania.

  Pozdrawiam

  Paweł Ziemiński
  26.05.2014

  Witam,

  niestety muszę prosić o dyskrecję w naszym 3 osobowym gronie. Z tego co wypisuje pan Tadeusz o modyfikacji strony i po wcześniejszych ” putinowskich wyskokach” mam pewne podejrzenie, czy pan Tadeusz nie postanowił postawić nas przed faktem dokonanym i nieco samowolnie „sprywatyzować” naszą stronę. Nie wiem, czy przypadkiem ktoś usłużny nie zasiał w głowie pana Tadeusza pomysłu żeby przejął nad nią nieco większą kontrolę. Chciałbym się mylić, ale mam pewne złe przeczucia.

  Proszę dlatego Andrzeja żeby zrobił kopie z całego archiwum, a niezależnie każdy z nas nich zastanowi się nad tym co „ocalić” osobiście. Na pewno wszystkie audycje i filmy powinny być zarchiwizowane, a poza tym dokumenty programowe.

  Co wy na to?
  Dnia Wtorek, 3 Czerwca 2014 17:51 Swiat Owid napisał(a)
  Panie Dariuszu
  Nowy szablon strony nie posiada opcji umieszczania banerów na froncie strony .

  Posiada natomiast inną opcję, mianowicie możliwość tworzenia i zamieszczania ankiet, co na poprzedniej stronie było niemożliwe z braku takiego narzędzia
  td

  23:11 poniedziałek, 2014-6-2, „edward54@interia.pl” napisał(a):

  Panie Tadeuszu,
  w nowej szacie graficznej strony WPS zniknęły banery. Myślę, że należy je ponownie zainstalować, ponieważ wyrażają stanowisko polityczne WPS.
  Być może nowa grafika strony umożliwi umieszczenie banerów w poziomie obok siebie.
  Niestety, nie potrafię tego zrobić, więc z tą prośbą zwracam się do Pana.

  Darek

  04.06.2014

  Panie Tadeuszu,

  nie wiem, co powodowało Panem, że zamiast nas powiadomić o swoim zamiarze, a nawet decyzji opuszczenia szeregów WPS uczynił Pan to publicznie na stronie internetowej, której modyfikację podjął Pan tuż przed swoją decyzją.
  Może poznamy prawdziwe motywy lub obawy, które skłoniły Pana do tak zaskakującej decyzji?

  Każdy ma chwilę zwątpienia i dlatego liczę, że Pan być może przemyśli jeszcze swoją decyzję. Jeśli jest ona jednak ostateczna, to ostatnią prośbą do Pana jest powrót do dawnego kształtu naszej strony. Zapowiadał Pan modernizację w celu większej funkcjonalności strony, a w rezultacie w trakcie przez siebie przecież zainicjowanych zmian oświadczył Pan o zakończeniu współpracy, mimowolnie powodując trochę zamętu i dezorientacji czytelników strony i zwolenników WPS.

  Pozostaje wrażenie, że albo ktoś wywarł na Panu presję lub nawet uciekł się do groźby, albo Pan zwątpił w nasz zespół i jego zwartość i sensowność działania.

  Jeśli można, to proszę o kilka zdań wyjaśnienia w naszym gronie, a także w dobrze rozumianym interesie użytkowników strony raz jeszcze prośba o powrót do jej poprzedniej postaci.

  Ciągle liczę, że jeśli Pana decyzja jest nieodwołalna, to przekazanie strony powinno odbyć się w trybie naszego bezpośredniego spotkania, nawet w Pana miejscu zamieszkania. Warto chyba powiedzieć sobie nieco na pożegnanie, zwłaszcza, że wszyscy włożyliśmy w naszą współpracę dużo determinacji, pracy i to kosztem spraw prywatnych.

  Pozdrawiam

  Paweł Ziemiński

  Panie Tadeuszu,

  dziękuję za odpowiedź, choć przyznam, że zaskoczyła mnie jej treść. Nie kwestionuję, że to pan założył stronę i że wkładał pan dużo pracy w jej administrowanie. Nie mogę się jednak zgodzić, że używanie w stosunku do strony wiernipolsce.wordpress.com określenia „nasza strona” jest nadużyciem z mojej strony. Strona internetowa, jak pan świetnie wie, to oprócz jej założyciela i „właściciela” także jej treści i użytkownicy. Stron są miliardy w sieci, ale z tego jeszcze nic nie wynika. Zdumiał mnie pan tak łatwym stwierdzeniem, że to pan włożył najwięcej pracy w istniejącą stronę, gdyż musiałby pan odpowiedzieć na pytanie, czy zmierzył i wycenił pan ilość pracy i nakładów poniesionych przez nasz niewielki zespół w tworzenie i zamieszczanie materiałów publicystycznych, filmowych, dźwiękowych, które w sumie składają się na zawartość strony, co między innymi powodowało i powoduje, że właśnie na tę stronę i w określonej ilości trafiają setki czy tysiące użytkowników dziennie. Ma to swój wymiar publicystyczny, polityczny ( być może to właśnie ten rosnący wymiar był powodem pana decyzji, do końca niewyjaśnionej, a jedynie wybaczy pan- nieco obcesowo skomentowanej przez pana). Napisałem wyżej „właściciela” przypominając o tym, że strona wiernipolsce.wordpress.com ma także swój wymiar ekonomiczny( można ją np. sprzedać ?). Przypominam o tym wobec faktu, że nie wykupił pan przecież żadnych praw do materiałów tam zamieszczanych ( szczególnie audio-wizualnych materiałów studia WPS PRODUCTION, które nagrane zostały dzięki autorskim treściom publicystycznym, której autorami i wykonawcami byli i są Dariusz Kosiur i Paweł Ziemiński, dzięki sprzętowi i dzięki pracy realizatorskiej oraz montażowej Andrzeja Skorskiego). Nie wykupił pan także praw do używania logo ” Wierni Polsce Suwerennej” autorstwa duetu Andrzej Skorski-Paweł Ziemiński, nie wykupił pan także ;praw do materiału dźwiękowego zapowiadającego studio WPS PRODUCTION i Radia WPS, ani praw do znaków formowych obu konceptów realizatorskich WPS PRODUCTION i Radio WPS.itd.). M.in. z tych wymienionych powodów mam prawo używać określenia „nasza strona”, a także mieć prawo do oczekiwania, ze jeśli podejmuje się istotne decyzje, co do kształtu i treści naszej strony, to czyni się to w uzgodnieniu zespołowym.

  Wdzięczny byłbym za pana odpowiedź, a także za stanowisko Andrzeja i Darka w powyższych kwestiach.

  Pozdrawiam

  Paweł Ziemiński

  P.S. Gdyby pan nie podzielał moich wątpliowości i naszych praw do materiałów na stronie i praw z tytułu jej wypozycjonowania lub zamierzał bez uzgodnień redagować dalej stronę wiernipolsce.wordpress.com, to sugeruję- poczekam jeszcze na stanowisko kolegów- wycofanie ze strony wszystkich materiałów programowych, statutowych ( Stowarzyszenia WPS), publicystycznych ( autorów P.Ziemiński, D. Kosiur), audio-wizualnych( studia WPS PRODUCTION oraz Radia WPS ).

  05.06.2014

  Panie Tadeuszu,

  aby nie licytować się w zasługach i nakładach pracy, to proponuję, że skoro dla Pana strona nie ma wymiernej w złotówkach (?) wartości i absorbuje jedynie pana czas, natomiast ona dla pozostałego grona ma także wartość niepieniężną, choć zupełnie policzalne koszty w nią włożone z naszych kieszeni, to niech pan zrezygnuje z jej administrowania, powróci do dawnej jej postaci i pozostawi już jedynie naszej trójce ocenę sensu jej istnienia, administrowanie nią, a także ocenę jej „wymiernej” wartości.

  Co Pan na to?

  PZ

  Dnia Czwartek, 5 Czerwca 2014 14:16 Swiat Owid napisał(a)
  Panie Pawle ja już wcześniej sugerowałem byście panowie przekopiowali to co uznacie, że może być wam w przyszłości jeszcze pomocne czy potrzebne, wszystko co wiąże się z tematem stowarzyszenia WPS na stronę Podobnie z pozostałymi materiałami
  Stowarzyszenie nie udało zarejestrować , grupa Stanisława Baja odeszła, nie było nowych kandydatów ani członków.
  Pisałem, by czytelników strony w dwóch zdaniach o tym poinformować, ale panowie mieliście odmienne zdanie i ja to uszanowałem.

  Co do wartości strony.
  Przez pięć lat jakie dała dochody?
  Bo wartość czegokolwiek mierzy się w złotówkach.
  Jakie co miesiąc miałem z niej profity?
  W złotówkach?
  Na jaki dochód mogę liczyć za miesiąc kwiecień?

  Ale na te pytania proszę mi odpowiedzieć konkretnie

  Albo darujmy sobie dalszą korespondencję
  RD

  Panie Tadeuszu, nie rozumiem Pana irytacji, przecież zmiana strony, to Pana arbitralna? i bez wspólnego uzgodnienia – decyzja. Nie o to chodzi, czy umiemy sobie poradzić, czy nie, bo sądzę, że to nie przekracza naszych możliwości, chodzi tylko o ten „bałagan”, który pan spowodował, a zatem pan go powinien posprzątać na pożegnanie i bez urazy.
  Propozycja złożona jest aktualna: proszę przywrócić stary kształt strony i zrezygnować z administracji i z dalszego zajmowania się stroną.

  PZ

  Dnia Czwartek, 5 Czerwca 2014 15:05 Swiat Owid napisał(a)
  powróci do dawnej jej postaci ..l.

  Myśli pan że mam czas na grzebaniu się w kilkuset szablonach wordpress by powrócić do jej starego wyglądu.
  Zrobiłem wam dziś stronę na adres wiernipolscesuwerennej. com gratis i jedynie to chyba tylko w tym problem, że nie umiecie sobie poradzić z administracją i zarządzaniem stroną. Ale tego trzeba się albo nauczyć, albo zatrudnić informatyka
  macie panowie też czynną całkiem niezłą stronę jaką założyłem na streemo
  Czego więcej chcecie?
  Żebym jak durny kolejne lata obsługiwał nieistniejące stowarzyszenie.
  Zabierzcie panowie co wasze i na tym koniec

  Marianowi Brudzyńskiemu też się wydawało, że jego propolonia.pl warta jest tysiące, jak chciał ją sprzedać, to wyszło że z braku chętnych stronę zlikwidował by nie płacić dalej za domenę. Takie to są warte strony niehandlowe
  td

  Dnia Czwartek, 5 Czerwca 2014 16:39 Swiat Owid napisał(a)
  Z administracji jakiej strony mam zrezygnować?
  td

  No z wiernipolsce.wordpress.com , która jest dla pana „niezyskowna” i „niehandlowa” i obarcza pana nadmiernymi obowiązkami. Tylko najpierw niech pan wróci jej stare oblicze, bo to pan sam zadał sobie trud bez sensu, skoro równolegle podjął pan decyzję o rezygnacji z przynależności do WPS.

  PZ

  Na tym panie Dylak ostatecznie kończę publikowanie na „pańskiej „stronie Wierni Polsce, pozostawiając sobie jedynie prawo do reagowania na pomówienia lub jawne kłamstwa.

  Paweł Ziemiński
  Prezes Stowarzyszenia
  Wierni Polsce Suwerennej
  ( ciągle istniejącego i legalnego wobec art. 12 konstytucji RP )

  Polubienie

 23. Sloganowo ujmując dużo w tym prawdy,co jest efektem żydowskiej ewolucyjnej strategii grupowej.
  Za sprawą marksizmu mieliśmy do czynienia z HOMO SAPIENS SOVIETUKUS.
  Przy znaczącym udziale radykalizacji jego wczesnych myśli kreuje się HOMO LIBERALUS IDIOTICUS.
  CHAOS i NICOŚĆ to myśli przewodnie neomarksistów.
  Prawdą jest i to,że brakuje z prawdziwego zdarzenia kapelanów CYWILIZACJI GRECKO-RZYMASKIEJ.
  O jednym z nich księdzu kanoniku Janowi J.Kurdybelskiemu wspomniał marksista Marek Głogoczowski.

  Polubienie

 24. i tak oto ADM niszczy na naszych oczach jeden z najlepszych niezależnych blogów internetowych który był dla wielu(zwłaszcza dla mnie) źródłem niedostępnych w życiu codziennym informacji. Adm zamiast przemyśleń i trafnych spostrzeżeń panów Kosiura i Ziemińskiego podarował nam dezinformatora admina, cywilizowanego Mieczysława Kazimierzaka oraz „odchylenia” markglogga, do tej śmietanki dołączy zagubiony amerykański hamburger zwany marsem który w każdym widzi żyda(czy w sobie również?) i mamy kabaret. Jaki masz w tym cel, czego się boisz, dokąd zmierzasz panie adm???

  Polubienie

 25. Nie mając nic wspólnego z WPS, co pan jasno wyartykułował, oczekuję od pana, że znikną z „pańskiej strony” wszystkie materiały (statutowo, organizacyjne) WPS oraz materiały pisane i elektroniczne WPS PRODUCTION.

  Zgodnie z oczekiwaniami pana Pawła Zieminskiego, które jasno wyłożył w swoim komentarzu powyżej

  wszystkie materiały (statutowo, organizacyjne) WPS oraz materiały pisane i elektroniczne WPS PRODUCTION.
  zostaną usunięte w najbliższych dwóch trzech dniach ( to wystarczający czas by je skopiować jeśli uważa pan to za wskazane)

  Polubienie

 26. cytuję za Mietkiem S. Kazimierzakiem :

  ” Jedna z paulińskich widokowych kartek ma taką sentencję :
  „Podstawą szczęścia jest WOLNOŚĆ,a podstawą wolności ODWAGA.” ”

  A gdzie w tej paulińskiej głoszonej doktrynie Pan Miecio dopatrzył się „ODWAGI”?
  Czyżby pańskim zdaniem, jedyna droga do „WOLNOŚCI”, miała prowadzić przez akt dobrowolnego przybicia się do krzyża? I to w dodatku za nie swoje grzechy…
  Przecież to czysty kretynizm.
  Swoją drogą, to nie przypadek, że mnisi by móc jakoś odreagować głoszony bełkot dla durni, w wolnych chwilach upajali się ważonym przez siebie uprzednio piwem.

  A tak przy okazji, nawiązując do powyższego „spermowego” wątku, również nie jest przypadkiem, że największy burdel w północnych Niemczech (Hamburg), mieści się na dzielnicy Saint Pauli…
  I tak jak dziwki w burdelach łakną spermy – tak i klechy potrzebują stale „grzesznej” ludzkości, aby mogli z niej wcale nieźle żyć…

  Polubienie

 27. jangryko
  Wypisuj takie obelgi jak wyżej, aż trafi ci się ktoś, kto ci tego nie przepuści, zaskarży do sądu i bekniesz zasądzony na rzecz sierocińca czy czerwonego krzyża na kilka, kilkanaście tysięcy złotych.
  \Wówczas może nieco zmądrzejesz,.

  Polubienie

 28. @dyl
  Umiłowanie mądrości religia katolicka odziedziczyła po starożytnych Grekach,a po rozprowadzeniu tej kultury przez prawo rzymskie ewoluowała CYWILIZACJA ŁACIŃSKA.
  Kto nie pojmuje TRAGEDII GRECKIEJ ten nie zrozumie DRAMATU ODKUPIENIA.Zatem dyskusja o cywilizacjach wg podziału jakiego dokonał Feliks Koneczny jest jak ze ślepym o kolorach.
  Polski punkt widzenia na sytuację najgorszą to kiedy do BIZANCJUM rosyjskiego zbliżyło się pruskie,a katalizatorem antypolonizmu była CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.
  Chętnie się zapoznam z podziałem cywilizacyjnym ze wskazaniem tego,którego wartości „dyl” preferuje?!

  Polubienie

 29. Panie Mieczysławie, bardzo krótko.
  Będzie to każda, która nie „zalatuje” mnie nekrofilią. Która nie fetyszyzuje martwych rzeczy mających niejako podnieść prestiż społeczny. Nie wzmacnia dziecięcego egoizmu. Która stawia dobro wspólne ponad dobro jednostek.
  Prościej napisać już nie potrafię.

  Polubienie

 30. REPUBLIKI FRAJEROW PRZESTANA ISTNIEC !

  PASO-ZYDY BEDA MIALY ODCIETA KARME !

  LUDZIE,NARODY SWIATA BEDA PONOWNIE ZYLY W ZGODZIE WEDLUG WLASNEGO UZNANIA
  i NA SWOICH ODWIECZNYCH TERYTORIACH !!!

  BOG TAK CHCE bez WYBRANSTWA .
  Inne „bogi” pojda w zapomnienie.

  Polubienie

 31. NAUKA KOSCIOLA wyplywa z najwyższej góry.
  Jest ona taka jaka ustanowila dana religia i wierzenia.
  Pojmowanie Boga nie może być nikomu narzucane sila.
  PRAWDZIWA WIARA wyplywa z SERCA i ROZUMU CZLOWIEKA.

  CZLOWIEK DOBRY MA SWIATYNIE BOGA W SOBIE !

  Cala reszzta to wymysl i pojmowanie ludzkie

  BOG DAL CI ZYCIE i WOLNA WOLE !!!

  Wybieraj za kim/za czym pojsc – ZA DOBREM czy ZA ZLEM ?

  Polubienie

 32. Panie Mieczysławie, na „miłość boską”, litości, odpuść mnie tego…
  cyt.
  „To dobra wizytówka dla :
  SPOŁECZNA NAUKA KOŚCIOŁA,jest taka :
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicka_nauka_spo%C5%82eczna
  Były i są konkurencyjne,zatem można wybrać.”

  Tyle, że ja już dawno dokonałem wyboru… Niżej zaś cytuję interesujący fragment z zamieszczonego przez Pana linku:

  „” Jan Paweł II, który został papieżem w 1978, kontynuował idee swego poprzednika, rozbudowując katolicką doktrynę społeczną. Szczególnie ważna była encyklika Laborem exercens z 1981 roku.

  „Rzeczą najważniejszą wydaje się to, ażeby człowiek pracujący poza swym ojczystym krajem, czy to jako stały emigrant, czy też w charakterze pracownika sezonowego, nie był w zakresie uprawnień związanych z pracą upośledzany w stosunku do innych ludzi pracy w danym społeczeństwie. Emigracja za pracą nie może w żaden sposób stawać się okazją do wyzysku finansowego lub społecznego. O stosunku do pracownika — imigranta muszą decydować te same kryteria, co w stosunku do każdego innego pracownika w tym społeczeństwie. Wartość pracy musi być mierzona tą samą miarą, a nie względem na odmienną narodowość, religię czy rasę. Tym bardziej nie może być wyzyskiwana sytuacja przymusowa, w której znajduje się emigrant. Wszystkie te okoliczności muszą stanowczo ustąpić — oczywiście przy uwzględnieniu szczegółowych kwalifikacji — wobec podstawowej wartości pracy, która związana jest z godnością ludzkiej osoby. Trzeba przypomnieć tu raz jeszcze podstawową zasadę: hierarchia wartości, głęboki sens samej pracy domaga się, by kapitał służył pracy, a nie praca kapitałowi.”[30] „”

  Z tego co pamiętam, to Pan Marek Głogoczowski kiedyś napisał, że po przeczytaniu tejże encykliki, poczuł się jakby ktoś wbił mu nóż w plecy…
  Z kolei dziś, patrząc z perspektywy ponad 30 lat jakie minęły od jej napisania, trzeba przyznać, że „nasz” papież (wybrany głosami niemieckich i anglosaskich kardynałów) doskonale przewidział skutki Nowej Ewangelizacji „szatańskiego” przez blisko pół wieku NASZEGO kraju.
  Stąd najwyraźniej ten apel w postaci encykliki do państw Zachodu, przymierzających się do kolonizacji środkowo-wschodniej Europy, o wyrozumiałość dla nowo do ich krajów przybyłych białych najemnych niewolników, pardon, pracowników.

  Polubienie

 33. Tyle, że mówiąc ulubionym przez Pana językiem bezwzględnej matematyki,
  w socjalistycznej, marksistowskiej Polsce, perfidnie ujarzmionej przez „rasizm” komunistycznej Rosji, powojenny wyż demograficzny lat 50 – tych XX wieku, czyli pokolenie moich rodziców, o dziwo, zdołało bez udziału większej „niezbędnej” do życia mamony, „wyprodukować” kolejny wyż przełomu lat 70 i 80 – tych.

  Przez ładnych parę lat, w latach 80 – tych, w „zniewolonej” Polsce rok rocznie na świat wykluwało się ponad 700 tysięcy dzieci.
  Obecnie w „wolnej”, katolickiej Polsce, jest ich coś ponad 200 tysięcy…

  I ten fakt HISTORYCZNY UTOPIĄ NIE JEST…

  Polubienie

 34. Ten szczegół wyższości materii nad duchem ma ten powód,że dzieci porodziły się na emigracji bądź to politycznej,bądź ekonomicznej,ale co najważniejsze to jak już podkreślamy doświadczamy CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.innymi słowy jak w tytule piosenki „KOCHAĆ JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ”.
  Znakiem czasu było zekranizowanie sztuki Lisi Ogińskiej ZMARTWYCHWSTANIE.

  Polubienie

 35. @dyl
  Może dla poprawienia demografii zostanie zrealizowany :
  List do Premiera
  Szanowny Panie Premierze,

  wyrażam swoje poparcie dla sprowadzania polskich rodzin, które pozostały na terenie byłych republik radzieckich. Na skutek perturbacji historycznych znalazły się one poza granicami Ojczyzny. Mamy moralny i patriotyczny obowiązek zająć się ich losem.

  Wszystkie prognozy wskazują na to, że nasz kraj się stopniowo wyludnia. Powodem tego jest nie tylko zmniejszająca się liczba urodzeń, ale i emigracja naszych rodaków na zachód. Wg szacunków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce będzie brakować w przyszłości obywateli w wieku produkcyjnym. Polska będzie musiała sprostać wyzwaniom jakie niesie mądra polityka imigracyjna.

  Dlatego zwracam się do Pana z apelem o podjęcie wszelkich kroków, które pomogą w sprowadzaniu polskich rodzin ze wschodu. Mój list jest wyrazem troski o przyszłość naszego narodu i poparcia dla tych działań.

  Z poważaniem,
  [Imię i nazwisko]

  Polubienie

 36. W czym problem ?
  „Sprowadzi się ” inne rasy do Polski i będą rodzic !
  W Afryce przyrost naturalny nie maleje dzieciatek pod dostatkiem .
  „Polski Betlehem” czeka ,szopki/stajenki gotowe ,zyd i osiol znajdzie się – jasełka sa grane.

  Polubienie

 37. Kiedy analizowano sytuację na Ukrainie nie było odniesienia do mniejszości polskiej tam zamieszkującej.Zderzenie rasizmu żydowskiego z rosyjskim może stworzyć etniczne zagrożenie dla Polaków tam mieszkających.Rozumiem materializm mesjasza Karola Marksa,ale trochę empatii.

  Polubienie

 38. To stanowisko jest po drodze komunistycznej idei i budowy raju na ziemi.
  Są jednak ludzie,którzy czują się Ukraińcami i to nawet z artystyczną duszą.Wspominam zaprzyjaźnioną malarkę,Tatianę z Równego.Miała w swojej biografii rolę nauczania j.polskiego w ukraińskiej szkole z dużą ilością chętnych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s