Prezydent za kratami.


Nicolas Sarkozy zatrzymany. Były prezydent Francji zostanie przesłuchany.

Nicolas Sarkozy został zatrzymany w związku ze sprawą dotyczącą domniemanego nadużywania wpływów. Były prezydent Francji będzie przesłuchiwany przez śledczych, którzy starają się ustalić, czy Sarkozy dążył do uzyskania informacji na temat dotyczącego go dochodzenia, oferując w zamian lukratywną posadę w Monako pewnemu urzędnikowi sądowemu.

Inny serwis donosi

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został osadzony w areszcie. To bezprecedensowy przypadek w historii V Republiki w odniesieniu do byłego przywódcy państwa. Chodzi o nadużywanie wpływów. Śledczy mogą przetrzymywać byłego prezydenta do 24 godzin, z możliwym przedłużeniem przesłuchania o kolejny dzień.

Nicolas Sarkozy spędził na przesłuchaniach 15 godzin, po czym późnym wieczorem przewieziono go do sądu, gdzie usłyszał zarzut czynnej korupcji oraz wykorzystywania wpływów związanych z najwyższym stanowiskiem w państwie.

 

Być może zaczyna panować moda na dokuczanie szefom państw. Przypomnę takie kłopoty miał Pinochet ( prezydent Chile) w Londynie, Jaruzelski w Warszawie, Berlusconi  ,,bara bara” w Rzymie i okazuje się że obecnie również Sarko w Paryżu. Co więcej już są pogłoski, które zapowiadają aresztowanie i sądzenie Erdogana  w przypadku jeśli nie uda mu się reelekcja w zbliżających się wyborach.

Wracając do Sarkoziego. Jeśli Sarkozi załatwił komuś dobrą fuchę za spore pieniądze po sąsiedzku w Monachium to i co? Krzywdy temu komuś nie wyrządził.

Ale jeśli wziął łapówę od Kadafiego w wysokości 50 milionów dolarów na swoją prywatną kampanię wyborczą, a tego prawo francuskie zabraniało to już należałoby zasądzić Sarkoziemu zwrot tych pieniędzy spadkobiercom Kadafiego, albo zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego jako darowiznę do opodatkowania.

Gorzej, że Sarkozi wysłał francuskie Mirage z poleceniem bombardowania suwerennej i niepodległej Libii. Za śmierć libijskich obywateli winien być skazany zgodnie z francuską tradycją na zgilotynowanie.

Po pierwsze, lotnictwo francuskie ma służyć obronie kraju, po drugie, to nie jego prywatne zabawki. No i jak w kodeksie Hammurabiego za śmierć, śmierć. Prezydent za wydanie rozkazu, minister obrony i kilku innych dowódców za jego przekazanie, lotników za nalot, naruszenie przestrzeni powietrznej Libii i zrzucenie bomb i rakiet.

Takie postawienie sprawy uświadomiłoby przyszłym facetom na stołkach rządowych, że nie są panami życia i śmierci, że są jedynie obywatelami równymi wobec prawa i każdy gwałt i każde morderstwo jakiego się dopuszczą będzie osądzone i ukarane.

 

Prezydent, premier, minister, to taki sam urzędnik jak burmistrz Słupska, wójt gminy, czy sołtys. Dziś urzęduje, a jutro żegna się z posadą ustępując miejsca innemu.

Sędzia ma trzymać się kodeksów i obowiązującej litery prawa, tak jak kierowca autobusu trasy i rozkładu jazdy. A jeśli się nie trzyma, to żegna się z miejscem zatrudnienia i idzie sprzedawać pietruszkę na bazarze, lub do rozładunków wagonów.

Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Tą zasadę zawsze i wszędzie trzeba egzekwować. Wszyscy jesteśmy rozliczani z efektów swojej pracy. A jeśli nas rozliczają, to my obywatele winniśmy rozliczać także tych, których opłaca państwo z naszych podatków.

Reklamy

9 uwag do wpisu “Prezydent za kratami.

 1. Tak widza moje stare oczy ale ciekawi mnie jak widza ludzie młodzi patrząc na powyższe zdjęcia ?
  Ja również ZDROWIA ZYCZE !

  Polubienie

 2. Jak już wszystkich p-rezydentow „global osadzi” i ulokuje ich na z góry przewidzianych stanowiskach nastapi zmierzch FARYZEJSTWA !

  Tylko kto będzie Papiezem ?
  Teraz jest 2 (jeden w klastorze a drugi na dworze).

  „Apo-kali-psa glosi :
  I na ten moment z komina zacznie się wydobywac bialy dym ,otworzy się okno – Rzym i swiat usłyszy te oto słowa – ZDRASTWUJTIE REBJATA ETA KANIEC SWJATA !”

  Polubienie

 3. A kto zamknie za kraty jednego z byłych Prezydentow Polski ?
  Dwaj zgineli w katastrofie smoleńskiej ale inni …… , co z nimi ?

  Polubienie

 4. A moze razem przywłaszczali sobie co tylko się dalo ?
  Dzisiaj sute imprezy prywatne urzadzaja i nadal Matke Boska w klapie marynarki nosza,czy w gumiakach po swych posiadłościach z psami hasaja.

  Ooooot demo-kracja i sprawiedliwość !
  A za kraty zlodzieji i szubrawcow !

  Nie ma na nich sily ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s