Będziemy płacić?


UE domaga się od Polski 100 tys. euro dziennie za nieprzestrzeganie norm

UE domaga się od Polski 100 tys. euro dziennie za nieprzestrzeganie norm

Komisja Europejska złożyła pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z powodu tego, że kraj nie przestrzega norm określonych w dyrektywie w sprawie efektywności energetycznej budynków – podała agencja RIA Novosti, powołując się na Polskie Radio.

Jeśli trybunał pozytywnie rozpatrzy pozew Komisji Europejskiej, Polsce grozi grzywna w wysokości 96 720 euro dziennie. Podobną kwotę kraj będzie musiał płacić od dnia ogłoszenia wyroku do wejścia ustawy w życie.

Dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej budynków ma na celu zmniejszenie zużycia energii. Zgodnie z dokumentem, państwa należące do UE powinny określić i zastosować minimalne wymogi, które dotyczyłyby efektywności energetycznej budynków, aby stworzyć system certyfikowania, a także ustalić wymogi dla regularnych przeglądów systemów grzewczych i klimatyzacyjnych.

Dyrektywa powinna zostać wdrożona do 9 lipca 2012 roku. Po upływie terminu Bruksela dwukrotnie upominała Polskę, że nie zastosowała się do wymogów.

Oprócz Polski pozew zostanie złożony przeciwko Austrii, Finlandii i Belgii. Komisja wzięła pod lupę również inne kraje członkowskie Unii Europejskiej: Słowenią, Holandię, Luksemburg, Włochy i Czechy.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_11/UE-domaga-sie-od-Polski-100-tys-euro-dziennie-za-nieprzestrzeganie-norm-3949/

 

Obserwator polityczny

 

Prawica net

 

Jednodniówka

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Będziemy płacić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s