Czy na Kremlu była przygotowywana zdrada NowoRosji?


Kopiuję za „dziennikiem Gajowego Maruchy”:

Zbliża się przełom w ukraińskiej wojnie domowej?

Posted by Marucha w dniu 2014-07-14 (poniedziałek)

Nagłe ustąpienie ze Słowiańska 5 lipca powstańczych oddziałów Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) wywołało wybuch euforii w głównych polskich mediach, otwarcie trzymających stronę kijowskich władz. Widziano w tym zapowiedź rychłego upadku separatystów. Wśród zwolenników zbuntowanych republik ludowych Donbasu zapanowała z kolei konsternacja i niepokój.

Rychło jednak okazało się, że manewr głównodowodzącego siłami DRL płk. Igora Striełkowa przyniósł korzystne efekty nie tylko w wymiarze militarnym, ale również politycznym. Jego pojawienie się w Doniecku przyczyniło się do wewnętrznej konsolidacji zbuntowanej republiki.

Ustąpienie ze Słowiańska miało oczywiście niekorzystny dla powstańców wydźwięk propagandowy. Utrzymująca się od 12 kwietnia, prawie przez trzy miesiące, obrona tego miasta stała się symbolem bohaterstwa i niezłomnej walki z przeważającymi siłami wroga. Propaganda DRL kreowała wizerunek „Trzystu Spartan” dzielnie zmagających się z faszystowską nawałą pod wodzą charyzmatycznego dowódcy, miasto przechrzczono na „Słowiangrad”, nawiązując do wojennej epopei Stalingradu, mówiono o nowej Twierdzy Brzeskiej.

Jego obrona nie zakończyła się jednak wiktorią, Słowiańsk padł. Mimo to wojskowi analitycy przyznają zgodnie, że od strony czysto militarnej była to uzasadniona i udana operacja. Zarówno w wymiarze taktycznym, jak i strategicznym. Świadcząca o talencie dowódczym Striełkowa.

Słowiańsk wypełnił swoją misję

Od strony taktycznej doceniono fakt, że głównodowodzący wojsk DRL wyprowadził słowiański garnizon z okrążenia niemal bez strat, zabierając ze sobą prawie całość ciężkiego uzbrojenia – z wyjątkiem części czołgów i wozów pancernych ariergardy, które uległy zniszczeniu w trakcie bojów osłaniających uchodzącą w kierunku Doniecka zmotoryzowaną kolumnę. „Zachowując zdolność bojową swoich sił, wyprowadzając je z pułapki, w którą miał zamienić się Słowiańsk, Striełkow dał republice szansę” – ocenia rosyjski lewicowy socjolog i publicysta Borys Kagarlicki. 1)

W wymiarze strategicznym rola Słowiańska jako bastionu chroniącego DRL od północy wyczerpała się w momencie, gdy miasto znalazło się w pełnym okrążeniu i jego obrona stała się skrajnie trudna wobec braku możliwości zaopatrzenia już nie tylko w broń i amunicję, ale także w żywność i wodę. Sprawę pogarszało tragiczne położenie ludności cywilnej.

„Pacyfikacyjne zgrupowanie [ukraińskie – red.] nie wchodziło w bezpośrednie starcia (ponieważ przy takich próbach za każdym razem ponosiło znaczące straty), a skoncentrowało się na metodycznym niszczeniu miasta, ostrzeliwując z ciężkiej artylerii dzielnice mieszkalne i zabijając ludność cywilną” – opisywał noworosyjski publicysta Aleksandr Rogers. 2)

Miesiące obrony Słowiańska, który skupił na sobie główne siły ukraińskiej armii, dały Donieckiej Republice Ludowej czas niezbędny dla uformowania struktur politycznych – w tym przeprowadzenia referendum niepodległościowego 11 maja – oraz zorganizowania własnych sił zbrojnych. W tym sensie Słowiańsk wypełnił swoją misję.

Powstańcy odzyskują inicjatywę

Równocześnie zmieniająca się sytuacja militarna wymagała zaangażowania sił republikańskich na nowych kierunkach – przede wszystkim na odcinku obrony zagrożonego już bezpośrednio Doniecka i w celu neutralizacji południowej grupy wojsk ukraińskich, która usiłowała przywrócić kontrolę Kijowa nad granicą z Rosją. „W sumie obecność wzmocnionego liczebnie i jakościowo oddziału Striełkowa w Słowiańsku stała się nieefektywna” – oceniał Rogers.

Ewakuację znaczącego i zaprawionego w bojach słowiańskiego garnizonu trzeba uznać za formę przegrupowania sił, które otworzyło armii Donbasu nowe możliwości w wymiarze strategicznym. I na efekty tego nie trzeba było długo czekać.

Striełkow szybko zamknął pętlę okrążenia wokół lotniska w Doniecku, które cały czas, pozostając w rękach oddziałów ukraińskich, jest cierniem wbitym w terytorium DRL. Rozpoczął intensywny ostrzał artyleryjski lotniska, co ma zapewne przygotować ostateczną likwidację zgrupowanych tam jednostek przeciwnika.

Podjęta przez Striełkowa po przybyciu do Doniecka koordynacja działań z armią Ługańskiej Republiki Ludowej prawdopodobnie przyczyniła się do wielkiego sukcesu militarnego ługańczan. 11 lipca rozgromili pod Zielienopoliem kolumnę pancerną 24. brygady zmechanizowanej z galicyjskiego Jaworowa. Ostrzelana przez stanowiska rakietowe GRAD brygada została według niektórych źródeł całkowicie unicestwiona, a jej straty w zabitych i rannych mogą dochodzić nawet do 200. ludzi. 3)
Saur-Mogiła_okrążenie

Jednak największym sukcesem pierwszych dni po objęciu przez Striełkowa faktycznej roli główonodowodzącego było zamknięcie w kotle południowej grupy wojsk ukraińskich. Usiłująca odciąć Donieck od komunikacji z Rosją grupa wbiła się w terytorium republiki klinem o długości około 60 km, ale szerokim na zaledwie 7-8 km. Wojska te utknęły pod strategicznym wzgórzem Saur-Mogiła (okolice miasta Śnieżne), które było miejscem zaciętych walk także w okresie II wojny światowej. Przy dobrej pogodzie widoczność z tego wzniesienia sięga blisko 100 km, ukraińskie oddziały są więc widoczne stamtąd jak na dłoni, ich szlaki komunikacyjne podlegają ciągłemu ostrzałowi artyleryjskiemu i atakom grup dywersyjnych.

11 lipca Striełkow, według niepotwierdzonych do końca informacji, zacisnął wokół nich pierścień okrążenia. W kotle znalazła się 72. samodzielna gwardyjska krasnogrodzko-kijowska brygada zmechanizowana. 4) Według ocen strony noworosyjskiej, w sumie w trzech kotłach (oprócz południowego także lotniska w Doniecku i Ługańsku) znalazło się od trzech do czterech tysięcy żołnierzy ukraińskich. 5) Samo okrążenie sił przeciwnika to jeszcze nie zwycięstwo, bo kijowski sztab generalny z pewnością usiłował będzie odblokować te jednostki, ale świadczy o tym, że powstańcy odzyskali inicjatywę strategiczną.

W ogniu intryg

Manewr Striełkowa oprócz wymiaru ściśle militarnego ma też swoje polityczne konsekwencje. Obrósł zresztą w wiele spiskowych interpretacji. Najbardziej efektowna mówi o tym, że głównodowodzący, wyrywając się ze słowiańskiego kotła, pokrzyżował szyki tym siłom w Moskwie, które chciały doprowadzić do upadku powstania w Donbasie i szykowały kompromis z Kijowem. Wykorzystana do tej operacji miała być agentura Rinata Achmetowa we władzach Donieckiej Republiki Ludowej.

Pojawienie się w Doniecku Striełkowa niszczy te kalkulacje, ponieważ dysponując wiernymi oddziałami nie dopuści do kapitulacji. Zawód pewnych sił na Kremlu z tego powodu miał spowodować ostry atak przybyłego z Moskwy do Doniecka prokremlowskiego polityka Siergieja Kurginiana, który zarzucił Striełkowowi nieudolność i wręcz zdradę. „Striełkowa atakują za to, że nie zechciał odegrać roli kozła ofiarnego, wyznaczonej mu przez kremlowskich rozgrywających. (…) Jeśli ktoś poniósł pod Słowiańskiem strategiczną porażkę, to nie powstańcy, nie ukraińska armia, która przecież zajęła miasto, a moskiewscy politycy, których plan „kontrolowanego spławienia Noworosji” jawnie i bezspornie zawalił się” – komentował Borys Kagarlicki. 6)

Tezę Kagarlickiego potwierdzają wydarzenia późniejszych dni, które sprawiają wrażenie jakby do przełomu w sprawie Ukrainy doszło również na Kremlu. Od ataku Kurginiana ostro odciął się wicepremier rosyjskiego rządu Dmitrij Rogozin, uznawany za czołowego przedstawiciela „partii wojny”. 11 lipca wicepremierem DRL do spraw bezpieczeństwa mianowany został przybyły z Moskwy Władimir Antiufiejew – były radziecki KGB-ista, który w latach 1992-2012 pełnił funkcję ministra bezpieczeństwa Naddniestrza. 7)

Dziwnym trafem w tych dniach w przygranicznym Krasnodonie zaczęto też obserwować wzmożony ruch powstańczych kolumn pancernych zmierzających od granicy w kierunku Ługańska, a kijowska propaganda wzmogła lamenty, że na miejsce każdego zniszczonego czołgu „separatystów” lub wyrzutni GRAD pojawiają się trzy nowe.

Gotowi do kontrnatarcia

W tej sytuacji zwierzchnik Ługańskiej Republiki Ludowej Walerij Bołotow zapowiedział 11 lipca gotowość przejścia sił powstańczych do kontrnatarcia. – Stan uzbrojenia bardzo nam się poprawił i w zasadzie gotowi jesteśmy nie tylko do odparcia ataków, ale i do zaatakowania wroga – oświadczył. Ujawnił, że siły zbrojne DRL liczą już 10 tysięcy żołnierzy (armia DRL prawdopodobnie dwa razy więcej, podczas gdy stan liczebny grupy wojsk ukraińskich w Donbasie szacowany jest na około 35 tysięcy żołnierzy). 8)

Sytuacja zaczyna się więc układać obiecująco dla powstańców. Borys Kagarlicki podkreśla jednak, że do zwycięstwa oprócz siły militarnej będą im potrzebne jeszcze dwa czynniki: wzmocnienie zaplecza społecznego i państwowego oraz przewidywane załamanie ukraińskiej gospodarki.

„Historia rewolucji dowodzi: ludowe armie, jeśli przetrwały początkowe porażki, znajdowały w sobie siły dla skutecznej obrony, a następnie przeprowadzały niszczycielskie uderzenia na swoich przeciwników. Ale zwycięstwa te kształtowały się nie tylko na polu walki. Przesłanką dla nich było pogłębienie przeobrażeń społecznych i budowa na tej podstawie efektywnej władzy państwowej. Republiki, które nie poradziły sobie z tym podwójnym zadaniem, ginęły – tak jak to się stało w Hiszpanii w 1939 r.

Oczywiście, walka w Noworosji i na Ukrainie nie sprowadza się do wydarzeń w Doniecku i Ługańsku. Kryzys gospodarczy, pogłębiany antyspołeczną polityką Kijowa, niewątpliwie przyniesie swój skutek, a szowinistyczne upojenie zakończy się dla ukraińskiego społeczeństwa gorzkim i bolesnym kacem. I czekać na to nie przyjdzie nam raczej zbyt długo. Jeśli republiki przetrwają do tego momentu, kiedy podniesie się nowa fala protestów, można liczyć na ich sukces” – przewiduje rosyjski uczony. 9)

Jacek C. Kamiński
12.07.2014 r.

Przypisy:
1) http://rabkor.ru/opinion/2014/07/09/novorossia
2) http://portal-kultura.ru/articles/obozrevatel/5045…
3) http://antifashist.com/item/ostatki-karatelej-na-y…
4) http://ruposters.ru/archives/6801
5) http://www.novorosinform.org/news/id/2593
6) http://rabkor.ru/opinion/2014/07/09/novorossia
7) http://rusvesna.su/news/1405007792
8) http://politikus.ru/events/24068-luganskie-opolche…
9) http://rabkor.ru/opinion/2014/07/09/novorossia

http://www.mysl-polska.pl
Share this:

Kilka odpowiedzi:

odp.5 Panie Błysk, a co jeśli Putin zwąchał się z Rotszyldem?,Gdzies na Wolnej Polsce przeczytałam coś takiego, no I Striełkow mówił o zdradzie Rosji…Po lekturze „Synagogi szatana” w tłumaczeniu pani Oli Gordon to ja sie mogę wszystkiego spodziewać. I jesli to prawda co napisałam, to biada tym ludzom tam w Donbasie i nam, tylko w Bogu nadzieja
maasteer powiedział/a
2014-07-14 (poniedziałek) @ 22:08:58

Ad 8 Iw

„a co jeśli Putin zwąchał się z Rotszyldem?”

Jak już coś to raczej siedzi u niego w kieszeni albo pod butem 🙂
markglogg powiedział/a
2014-07-15 (wtorek) @ 08:01:40

Są kolejne doniesienia, potwierdzające to, co przygotował Jacek Kamiński 12 lipca. Te dobre wieści pochodzą ze Związku Republik NowoRosji (SRNR?) przekazane wczoraj wieczór dla TV Rossija24.

Otóż przewodniczący parlamentu tego (nowo) tworu, zdymisjonowany z tego stanowiska członek Wierchownej Rady Ukrainy, Oleg Cariew (z Dniepropietrowska, gdzie miał swój „mały biznes” obecnie spalony, ok. 400 robotników znalazło się bez pracy) powiedział, że w nadchodzącym tygodniu sprawa DNR i ŁNR winna się rozstrzygnąc. Jeśli odcięte obecnie, prawie 4 tysięczne zgrupowania Armii Ukrainy koło Saur-Mogiły na granicy z Rosją nie dostaną wsparcia od ukraińskich zgrupowań wojskowych, „zadomowionych” koło Słowiańska, to winny się one poddać, bo już tydzień są w okrążeniu. (Wsparcia ich z terytorium Rosji, Cariew najwyraźniej nie bierze pod uwagę.)

Pokrywało by się to częściowo z tym co przed kilkoma dniami powiedział ten „szczyl” Ronald Laskowski, że w ciągu 2 tygodni powstanie winno zacząć upadać. Z kolei Konstantin Sivkov 10 bm. ocenił „wytrzymałość” powstańców (zaopatrzenie w amunicję i paliwo) na 25 dni, czyli jeszcze przed nimi 3 tygodnie zabawy w SRNR. A ci z RAND Corp., zaaprobowani przez US Dept. of State i rząd Ukrainy zaplanowali termin zakończenia powstania jeszcze bardziej odległy, bo aż do końca sierpnia, lub nawet dłużej.

Według Cariowa, największym problemem UKR Army jest brak wykwalifikowanych kadr, piloci odmawiają latania na niskich pułapach, bojąc się zestrzelenia. Już trzecia mobilizacja na Ukrainie w ciągu ostatnich 4 miesięcy przynosi nikłe rezultaty, najlepiej to idzie w Oblasti Dniepropietrowskiej, gdzie rządził Kołomojski, podporzadkowując sobie (a w przyszlości „Kaganatowi Hazarskiemu” jak twierdzi Edward Hodos) nie tylko wladzę wykonawczą ale samorządową i sądowniczą.

(Przy okazji. W Rosji podnoszą się głosy, że wartało by przyłączyć do SRNR — czyli do ANTYOLIGARCHICZNEJ i SOCJALISTYCZNEJ NOWOROSJI — po prostu Rosję, a nie z bezmyślnym uporem się łudzić, że FR przyjmie do swego SUPEROLIGARCHICZNEGO JESTESTWA nowotwór SRNR.)

Można używać typowych tagów HTML, np. wytłuszczenie, kursywa, itp.
« Jednak ludobójstwo!
Wielki polski kontrakt w Rosji »

Blog na WordPress.com. | The Andreas09 Theme. Autor motywu: Andreas Viklund.

Reklamy

7 uwag do wpisu “Czy na Kremlu była przygotowywana zdrada NowoRosji?

 1. Z Rotszyldem?
  Nie! Jaki Rotszyld
  Putina wylansowali miejscowi , Bieriezowski, Abramow, Czubajs i inni.
  Bieriezowskiemu i Abramowowi podziękował, Czubajsa zostawił bo przecież wszystkich pogonić nie może. Tym, co go wspierają i dołków pod nim nie kopią daje wolną rękę.

  Polubienie

 2. Z e- maila
  Dzisiaj o godz. 7:51 PM
  dla anglojez. ciekawe texty… pogooglilem zainspirowany rozsylkami Romka nt. gazu ukradlinskiego:
  kto jest wlascicielem firmy Burisma: http://www.nakedcapitalism.com/2014/05/r-hunter-biden-declare-owns-new-ukrainian-employer-burisma-holdings.html
  stamtad detal zwiazany z masakra w Odessie:
  Bogolyubov and Kolomoisky fostered strong reputations as corporate raiders in the mid-2000s, becoming notorious for a series of hostile takeovers. Hostile takeovers Ukrainian style, that is, which often included the active involvement of Privat’s quasi-military teams. These schemes included, among others, a literal raid on the Kremenchuk steel plant in 2006, in which hundreds of hired rowdies armed with baseball bats, iron bars, gas and rubber bullet pistols and chainsaws forcibly took over the plant.
  wiecej o Burisma: https://waisworld.org/go.jsp?id=02a&o=85120

  Kolomoj wlascicielem gazu na Ukrainie: http://antac.org.ua/en/2012/08/kings-of-ukrainian-gas/
  art. (z 2012) pisze, ze Kolomoj moze nie utrzyma wlasnosci gazu — czy kto ma info o obecnym wlascicielu zloz gazu na Ukrainie?

  Kolomoj, oliparchy, masakra odesska: http://www.globalresearch.ca/oligarch-ihor-kolomoyskyi-washingtons-man-in-ukraine/5382766?print=1

  w reakcji na wypowiedz Austriaka na zebraniu OBWE, Strielkow powiedzial, ze Autriacy i Polacy fige dostana a nie Galicje, a w Kijowie bande okupacyjna pedofili, sekciarzy i in. chlamu przepedzi armia Donbasu (ktora on dowodzi, juz nie jest ministerm obrony, tyle ma roboty gonic ‚faszystow’ won za granice Donbasu)

  proponuje list otwarty do Strielkowa, zeby nie zatrzymal sie w Kijowie, tylko przeszedl Bug do Berlina, a jeszcze lepiej do Szwarcwaldu, a jeszcze lepiej do Vanqrevu
  :)))

  z kazdym dniem podgladacze w Donbasie nagrywaja coraz lepszy sprzet w konwojach na pomoc Donbasowi… czolgi to juz nic — ida chaubice jak deby! niedlugo zobaczymy chyba ‚zdobyczne’ S-500 :)))))))
  chyba jednak Strielkow nie zartuje o Kijowie…

  Babaj (ikona powstancow, Kozak z Rosji) jest na wyjezdnym po posilki z Rosji :)))
  pare tyogodni temu byla zajawka w prasie Noworosji, ze doszkalaja sie w obozach przy granicy = Babaj niedlugo bedzie z powrotem, wyczekuje nan podziemie Slowianska (jesli juz nie przybyl z kolegami na stalowych koniskach)

  z kolei Baba Vanga przewidziala juz dawno dokladnie top co sie na naszych niedowierzajacych oczach dzieje == wklejanka ponizej, tlumaczenie Sielickiego exclusiv dla Razwiedki666 :))))
  to jak, Marek, Kreml pomaga Donbasowi, czy nie? jakbys sie kolezankowal z Vanga, to bys wiedzial LOL
  p
  ===============================
  JASNOWIDZĄCA WANGA O KRYMIE, DONBASIE I STRIEŁKOWIE
  14 lipca, 17:08
  Ta przepowiednia babci Wangelii (Wangi) już od kilku miesięcy krąży po Internecie. Dla niektórych jest ona – kością w gardle i dlatego na wszelki sposób dąży się do tego, aby wzbudzić wobec niej wątpliwości, wyśmiać. Dla nas – to światło na końcu tunelu, potwierdzenie, że ostatecznie wszystko będzie w Noworosji, a w szczególności w świecie rosyjskim w ogóle – dobrze. Wróg zostanie pokonany! Zwycięstwo będzie nasze

  Pisarz Siergiej Łukjanienko zauważył: Ciekawe, w swoim czasie w przepowiedniach Wangi był czterowiersz (ros. – катрен), który wszyscy uważali za fantazję bułgarskiej babci: “Krym oderwie się od jednego brzegu i przyrośnie do drugiego”. No i rzeczywiście, jak się może Krym oderwać? Teraz zobaczyliśmy, jak …

  Ale jeszcze bardziej dziwna jest następująca przepowiednia, którą uważano za całkowicie bezmyślną i niezrozumiałą. A spróbujcie zrozumieć ją teraz! “Krym oderwie się od jednego brzegu i przyrośnie do drugiego … W krainie podziemnych dziur i gór, utworzonych ręka ludzką wszystko się zatrzęsie, od tego wiele runie na Zachodzie, a wiele podniesie się na Wschodzie. I przyjdzie Strzelec i będzie stać dwadzieścia i trzy lata, a to, co stało dwadzieścia i trzy lata – zostanie starte w proszek … “.

  Oto jakie dziwne rzeczy odkrywa się, jeśli uważnie czyta się Wangę! ИА „Русские Новости” spojrzały świeżym okiem i znalazły jeszcze ciekawsze momenty. 543.4 “Krym oderwie się od jednego brzegu i przyrośnie do drugiego … W krainie podziemnych dziur i gór, utworzonych ręka ludzką wszystko się zatrzęsie, od tego wiele runie na Zachodzie, a wiele podniesie się na Wschodzie. I przyjdzie Strzelec i będzie stać dwadzieścia i trzy lata, a to, co stało dwadzieścia i trzy lata – zostanie starte w proszek … “.

  Rozszyfrowanie: “W krainie podziemnych dziur i gór, utworzonych ręka ludzką” – (wyrobiska w kopalniach i hałdy na ich terenie) – oczywiście, jest to ziemia Doniecka, Strzelec – Igor Striełkow – lider obrony Noworosji “… i będzie stać dwadzieścia i trzy lata – to przepowiednia przyszłości, ale druga część – “a to, co stało dwadzieścia i trzy lata – zostanie starte w proszek … “., – to oczywiście … Państwo Ukraina po upadku ZSRR, które istniało 23 lata. A na czterowiersz 544 Siergiej Lukjanienko wcale nie zwrócił uwagi, a przecież jest on również trafny! A mianowicie: Wpierw podaję treść oryginalną w j. ros.: “Будет клич, будет порох, будет тьма, будет кролик, но всё развеется и ветром унесено будет…”. Tłumaczenie na j. polski nie oddaje w pełni treści przepowiedni: „Będzie krzyk, będzie proch, będzie ciemność, będzie królik, ale wszystko się rozwieje i wiatr uniesie… Rozszyfrowanie zatem podaję w języku rosyjskim: клич — Кличко – Kliczko, порох – Порошенко – Poroszenko (jeszcze jako nastolatek zdobył przydomek Порох – proch), кролик – królik — przezwisko Яценюка – Jaceniuka, тьма – Тимошенко – Tymoszenko.

  Zainteresowani mogą się przekonać – kupić lub znaleźć wydanie: „Wanga. Przepowiednie i proroctwa”, tom 4, Moskwa, 1999 r., Wydawnictwo “TP”. Na koniec przytaczamy jeszcze jedną z jej przepowiedni: “Nie ma siły, która mogłaby złamać Rosję. Rosja będzie się rozwijać, wzrastać i umacniać się. Wszystko się roztopi jak lód, tylko jedno pozostanie nienaruszone – chwała Włodzimierza (ros. – Владимира) i chwała Rosji. Zbyt wiele złożono na ofiarę. Nikt nie zdoła powstrzymać Rosji. Wszystko ona zmiecie ze swojej drogi i nie tylko się uchroni, ale stanie się władcą świata. “

  http://euromedia24.ru/?p=2453&l=ru% 2F

  Na dodatek do tego chce się przytoczyć wyłapaną w Internecie prostą “przepowiednię” jednej z mieszkanek Noworosji:

  “Zapamiętajcie ukrofaszyści! Jesienią będziemy kuć (dziobać) Lwów, Jebano-Frankowsk, Tarnopol, Równe. Zmienimy nazwy na m. Striełkow, m. Mozgowoj, m. Bołotow, m. Motorolla.
  Ci, co pozostaną przy życiu, powinni znać rosyjskie słowa: НЕ БЕЙТЕ, КУШАТЬ, ХОЛОДНО, РАБОТАТЬ, ПАРАША КАПУТ. (pol. – NIE BIJCIE, JEŚĆ, ZIMNO, PRACOWAĆ, PARASZA KAPUT (Poroszenko kaput).
  Kijów oczyszczony. Sąd i wyroki również będą.
  Młodzi banderlodzy powinni się nauczyć nowych haseł do wykrzykiwania: «БАНДЕРЛЯКУ – НА ГИЛЯКУ!», «ПУТИН ПРИДЭ – ПОРЯДОК НАВИДЭ!”. (z ukr. na pol. – „Banderowców – na gałęzie!” , “Putin przyjdzie – porządek zaprowadzi!”.
  Wkrótce będziemy pytać, skakać obowiązkowo!
  Telefon mamy trzeba znać na pamięć.”

  Centralna Agencja Informacyjna Noworosji
  Novorus.info
  Tłumaczył Janusz Sielicki 15.7.2014 r.
  ======================

  Polubienie

 3. 15.07.14 Енакиево: колонна ополченцев идёт на помощь Донецку. Новости Украины, Донецк, Луганск

  Polubienie

 4. Szukając na google nazwy „Saur Mogiła” znalazłem nawet obrazek ilustrujący ambicje „opłotczyków” Donbasu:

  null

  Polubienie

 5. null

  Znowu coś przepisuję z „gajówki leśniczego Maruchy”:

  Naoczny świadek o ukraińskich okrucieństwach w Sławiańsku: Trzyletni chłopiec przybity do tablicy ogłoszeń

  Posted by Marucha w dniu 2014-07-16 (środa)

  Preambuła:
  Biorąc pod uwagę kontrowersje, jakie to zeznanie świadka już wygenerowało (i nadal będzie generować), zasługuje ono na gruntowny przegląd z punktu widzenia przepisów prawnych i dowodowych. Taka recenzja zostanie przygotowana i dostarczona w ciągu najbliższych kilku dni.

  Na razie mogę zaoferować własne doświadczenie zawodowe, jako adwokata na sali sądowej z ośmioma latami doświadczenia przed sądami wszystkich instancji prowincji Ontario oraz przed wieloma trybunałami i ciałami administracyjnymi, a także profesjonalną opinię pediatry sądowego z dwudziestoletnim doświadczeniem w badaniu zbrodni przeciwko dzieciom (która, mam nadzieję, zostanie rozszerzona). Uważamy, że to świadectwo jest prawdziwe, autentyczne i jest wielce prawdopodobnym, że zostałoby przyjęte jako prawda w postępowaniu sądowym.

  Galina Pyszniak, świadek okrucieństw popełnionych w Sławiańsku przez ukraińskich “antyterrorystycznych” żołnierzy

  Rozważając to świadectwo, proszę pamiętać, że zeznania naocznego świadka są uważane za bezpośredni dowód, który, jeśli jest wiarygodny, nie wymaga w ogóle żadnych dowodów potwierdzających, aby doprowadzić do skazania. Dalsze rozważania mogą być oparte na następujących przesłankach:

  1. Preambuła do transkryptu pierwszego wywiadu z Galiną Pyszniak.

  Nie ma takiego komentarza, który mógłbym napisać w tym momencie, nie wybuchając niecenzuralnym jadem i nienawiścią wobec ukraińskich nazistów, którzy popełnili te nieludzkie, przerażające zbrodnie. Ale muszę to skomentować, szybko, bo wiem, że wielu spróbuje zakwestionować to świadectwo. Teraz pozwólcie, że zwrócę się do niedowiarków pośród was: moje osiem lat doświadczenia na sali sądowej jednoznacznie wskazują, że to zeznanie świadka jest prawdziwe i autentyczne. I, co więcej, nie mam wątpliwości, że znani mi byli sędziowie Sądu Najwyższego Kanady oraz sędziowie Sądu Apelacyjnego w Ontario, których znam osobiście, uznaliby je za prawdziwe.

  2. Preambuła do transkryptu drugiego wywiadu z Galiną Pyszniak.

  To jest zeznanie naocznego świadka i jako takie jest uważane za bezpośredni dowód, który po zaakceptowaniu przez sąd, będzie wystarczającym do stwierdzenia odpowiedzialności karnej w przypadku braku jakiejkolwiek innej potwierdzającej dokumentacji, wideo lub dźwiękowej. Moim zdaniem (i zdaniem innych) to świadectwo będzie można uznać za autentyczne i wiarygodne, jeśli zostałoby przedstawione w sądzie. Wszystkie niedowiarki powinny rozważyć ograniczenia własnych umysłów, które, podobnie jak mój własny, odmawiają akceptacji przerażającej rzeczywistości zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, popełnianych przez siły ukraińskie w Noworosji. Pisałem już na ten temat tutaj, w odniesieniu do świadectwa Fiodora Berezina w sprawie ukraińskich okrucieństw w miejscowości Saurowka. Moja preambuła do pierwszego wywiadu udzielonego przez Galinę Pyszniak może również być pomocna.

  3. Komentarz czytelnika i odpowiedź na tenże komentarz (drugi wywiad).

  4. Następny komentarz czytelnika (drugi wywiad) oraz

  5. Obszerne omówienie raportu Fiodora Berezina w sprawie ukraińskich okrucieństw w Saurowce.

  Wideo: pierwszy wywiad z Galiną Pyszniak (ukraińskie okrucieństwa w Sławiańsku) z angielskimi napisami

  Napisy do filmu wykonane przez Marcela Sardo (@ marcelsardo)

  Przetłumaczone z rosyjskiego [na angielski] przez Gleba Bazova i @3xxRu / korekta – Ghayur Bangash (@Gbabeuf).

  Transkrypt pierwszego wywiadu:

  Galina: Moja mama powiedziała mi [uwaga: mówi w języku ukraińskim]: „Ach, Moskale naprawdę wyprali ci mózg!” A ja powiedziałam…
  Reporter: Twoja mama tak ci powiedziała?
  Galina: Tak, moja rodzona matka! Powiedziała do mnie: „Jesteś terrorystką, zabiję cię!”
  Reporter: Galina, matka czworga dzieci, przybyła do Rosji ze Sławiańska, ale urodziła się na zachodniej Ukrainie. Dziś mówi o tym z bólem. Jej krewni znienawidzili ją, kiedy okazało się, że jej mąż wyjechał przyłączając się do bojowników. Niemniej jednak, nie boi się przekleństw krewnych. O wiele bardziej obawia się żołnierzy Gwardii Narodowej, którzy zniszczyli ich dom i wpisali Galinę, wraz z mężem i dziećmi, na listę egzekucji.
  Galina: Dokonują egzekucji przez rozstrzelanie, ale, przynajmniej, jeśli robią to przez rozstrzelanie, to nie jest tak okrutne… Jest taka rodzina bojownika, żona została wraz z chłopcem w wieku trzech lat. Ukrzyżowali chłopca na tablicy ogłoszeń i pokroili go nożem. I zmusili matkę, by na to patrzyła aż – [zaczyna płakać]… to jest coś, co widziałam osobiście, na własne oczy. Widziałam to… kiedy to dziecko umierało. A następnie przywiązali matkę do czołgu i ciągali ją za sobą wokół placu. A potem powiedzieli: „ukaraliśmy terrorystów.”

  Wideo: drugi wywiad z Galiną Pyszniak (ukraińskie okrucieństwa w Sławiańsku) z angielskimi napisami.

  Napisy do filmu wykonane przez Marcela Sardo (@ marcelsardo), przetłumaczone z rosyjskiego [na angielski] przez Gleba Bazova.

  Prowadzący program TV: Minął już tydzień od czasu, kiedy siły Kijowa weszły do Sławiańska po tym, jak bojownicy wycofali się z miasta. I ta historia, opowiedziana nam przez mieszkankę obozu dla uchodźców w regionie Rostowa, dotyczy również tego czasu [po kapitulacji Sławiańska].

  Mówiła o publicznej egzekucji. Kobieta powiedziała, że ​​ma na imię Galina, przybyła ze Sławiańska, jest matką czworga dzieci i pochodzi z zachodniej Ukrainy. Niezadowolenie jej krewnych wynika z faktu, że jej mąż wyjechał wstępując w szeregi bojowników.

  Nasza rozmowa z Galiną pozostawiła w nas skomplikowane uczucia. Teraz będziecie Państwo mieli okazję poznać ich przyczyny. Umysł nie chce zrozumieć, jak coś takiego może być możliwe, w naszych czasach, w centrum Europy. Serce nie chce przyznać, że coś takiego może być rzeczywiste. A drugiej strony, to jest jej historia. (…)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s