Rosji potrzeba czasu nie wojny


Do E.Z.

Eugeniusz, ja już mówiłem, że system kapitalistyczny jest nieludzkim systemem organizacji politycznej i ekonomicznej. To jest system przestępczy zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. To jest aberracja ludzka. Jak można mówić o Putina zdradzie Noworosji, skoro Rosja = ok. 17 mln km kwadratowych powierzchni, a Noworosja jest wielkości województwa pomorskiego. Liczna ludności jest także nieprzystająca.

Nie może zatem Putin przekładać Noworosji nad Rosję. A teraz Rosji potrzeba jest jak najwięcej czasu. Wszak przez ostatnie 100 lat kraj ten był kilka razy niszczony, palony itd. Tymczasem takie USA już od 200 lat bomby nad sobą nie widziały. Dopiero ostatnie lata Rosja może się rozwijać, Dotąd to albo odbudowywali, albo produkowali uzbrojenie, bo wróg stał u bram.

Dzisiaj znowu stanął. USA i Zachód o tym dobrze wie i nie chce dać czasu Rosji.

Robią wszystko, aby znowu zamiast na chleb, książki Rosjanie wydawali pieniądze na bombki.

Tyle co do Twoich kolegów zdrady Putina.

Nie wolno bawić się krwią innych ludzi, bo jeśli to będziesz robił, to może przyjść czas, że i Twoją krwią sie zabawią.

Jeśli to robią, to upodobniają sie do tych, o których piszą. Są dziećmi Buraka

Zbicie samolotu na Urainie jest właśnie elementem targania Rsji za włosy. Niech czasem nie mają czasu! Niech czasem nie podwyższą pensji Rosjanom; niech czasem nie wybudują jakiejś nowej broni odstraszającej. Wszystko inne jest temu podporządkowane. A ten Waltzman  – osoba udająca prezydenta Ukrainy – nie jest w niczym innym zainteresowany jak tylko w tym, aby móc dalej zarabiać pieniądze, aby jego pobratymcy mogli spokojnie strzelać do biednych Arabów, aby w razie czego miał gdzie uciec. Nie jest on wart nawet wymieniania jego nazwiska. Przecież nie były to żadne przedstawienia teatralne w telewizji pokazujące ciała zabitych dzieci przez żołdactwo waltzmanowskie. Jak można w XXI wieku zabraniać ludziom działań w kierunku tworzenia własnej państwowości. Wszak ZSRR pokazał, że jeżeli ludzie chcą się oddzielić i chcą tworzyć swoje państwo, to proszę bardzo. Dlaczego USA nie biorą przykładu? Czy jeżeli jakiś stan USA będzie chciał się oddzielić, to Burak wyśle tam gwardię z rakietami, aby ich przymusić do bycia razem z innymi. I oni mówią, że są wolnym krajem?

Kapitalizm jest systemem faszyzmogennym.

Burak dostał przecież nagrodę pokojową Nobla.

I co?

I wysyła pokojowe bomby na głowy innych!!! – hipokryta jeden.

O tym trzeba pamiętać. Szkoda Ukraińców. Dla nich nie skończył się jeszcze wiek XX.

Oni walczą tak, jak walczyli w latach 40 z hitlerowcami. O naszych przebierańcach trudno już cokolwiek powiedzieć, bo same słowa się cisną na usta!

Z poważaniem

Adam K

Chociażby dla tego aby zwrócić uwagę na fakt, iż ten szum jest po to aby przykryć izraelskie zbrodnie w Palestynie, które mają obecnie miejsce, na niespotykaną dotychczas skalę….Piotruś paniał???

Adam K.

————————————

Nic dodać, nic ująć. Jeden z niewielu ludzi z tytułami przed nazwiskiem, który mówi mądrze, logicznie – po prostu gada do rzeczy.
Ciekawe, że A.K, choć filozof jak M. G „zdradę” Putina ocenia akurat dokładnie na odwrót niż filozof-fizyk z Zakopca.
Przypomnę też, że ja także mówiłem – Putin odpowiada za ponad 140 milionów obywateli i za Rosję, ogromny kraj i  nie może ich wystawić na szwank i pchać się do wojny, która jest pułapką zastawioną na Rosję.

as

 

—————————————

Rzymianie mieli zwyczaj mówić

– Chcesz pokoju szykuj wojnę

Kto jak kto ale mieli w tym duże doświadczenie. A że powiedzenie było trafne przetrwało po dzień dzisiejszy.

Warto przy tym wiedzieć, że tego kto chce wojny można powstrzymać tylko w jeden sposób. Pokazując mu, że dostanie mocno po łapach. Bardzo mocno…i po łbie także.

Inaczej robiąc uniki, okazując słabość, bierność, niezdecydowanie, wręcz zachęca się agresora do coraz śmielszych działań, a w konsekwencji do rozpętania wojny.

Pokój nie zależy już w tym przypadku od Rosji, od uległości jej elit. To Ameryka w chwili obecnej jest jedynym dysponentem pokoju lub wojny i wszystko wskazuje, że wybiera to drugie i prze do wojny. Nie sama, nie swoimi siłami zbrojnymi, gdyż przeciwnik, Rosja, jest zbyt potężna, pcha do wojny naród ukraiński. A Rosja jest bierna, bezradna i dzień po dniu przegrywa. Dzień po dniu jest coraz bliżej tej wojny, z Ukrainą finansowaną, dozbrajaną i szczutą przez Amerykę

Mylą się ci wszyscy, którzy przyjmują opcję, że jeśli Rosja nie da się wciągnąć do wojny to wygra, bo czas rzekomo pracuje na jej korzyść.

To ułuda, i błąd. Czas należy zawsze wykorzystywać efektywnie, nie biernie.

Czas wykorzystują amerykanie, oni dzień po dniu coś knocą, lepiej gorzej, ale zawsze przeciw Rosji. Spychają ją do defensywy, a w defensywie się nie wygrywa.

Zwolennicy bierności Rosji dowodzą absolutnie błędnie, że dolar padnie, że kryzys na Ukrainie doprowadzi ludzi do takiego stanu, że pogonią zbrodniczą pro amerykańską klikę.

Frajerzy, powiedzcie czy w którymś z krajów byłego bloku sowieckiego ludzie popędzili pro -unijne i pro -amerykańskie kliki, które rozkradały, bądź rujnowały dobytek narodowy, wywalały ludzi na bruk, bądź wypychały za granicę na tułaczkę?

Więc domorośli eksperci i analitycy wymieńcie taki kraj, który w okresie ostatniego ćwierćwiecza, pogonił elity jakie tam wpakował zachód do rządzenia .

Może miało to miejsce w Polsce?

Na Litwie?

W Estonii?

Na Słowacji, lub na Węgrzech?

Więc nie opowiadajcie bajek że zrobią to Ukraińcy.

Bo nie zrobią. Przejdą przez kryzys, podniosą się z niego i jakoś będą ciągnęli, Jak Polacy, Czesi, Węgrzy.

Albo dadzą się wepchnąć w krwawą wyniszczającą wojnę, wyniszczającą i Ukrainę i Rosję.

I im bardziej Rosja będzie bierna, spolegliwa, defensywna tym bliżej będzie wojny.

Nad tym pracują bardzo skutecznie Amerykanie, skutecznie dzięki bierności Putina i jego ekipy.

Ale mało kto, to rozumie.

Jak nieopłacalna jest bierność, uległość, ustępliwość przekonał się były już prezydent – niemota W. Janukowycz.

Tego przypadku także większość tych którzy propagują pozycję Rosji na kolanach nie uwaględniają

Adm

Reklamy

25 uwag do wpisu “Rosji potrzeba czasu nie wojny

 1. Właśnie odsłuchałam konferencję najważniejszych władz wojskowych dla dziennikarzy z całego świata.Wojskowi posługują się danymi kosmicznymi.Okazuje się,że niebo jest obserwowane ciągle i po tym zostają zapisy (dokładne co do godziny i miejsca).W tm czasie jak leciał Boeing 777 nad wsch.Ukrainą
  (okolice Doniecka),to w bliskim odstępie czasu znajdował się jeszcze samolot z Kopenhagi(leciał do Azji) oraz samolot z Paryża (do Tajbej).Malazyjski samolot odbił o 14 km koło Doniecka i gdy chciał wrócić na miejsce to już nie zdążył.O przyczynach odejścia od trasy na 14 km dowiemy się z czarnych skrzynek.Kosmiczna aparatura uchwyciła też samolot wojskowy,który towarzyszył Boeingowi 777.Ciekawostką jest to ,że latający obiekt po tragedii zatrzymał się na 4 min.Nad miejscem dramatu.
  Dispetczer starał się nawiązać rozmowę z obiektem,ale wojskowe samoloty nie mają możliwości rozmawiać z cywilnym dispetczerem.Amerykański satelita dokładnie w czasie dramatu przelatywał nad terenem.Teraz USA powinni udostępnić swoje mapy i materiały.Pokazano również miejsca gdzie Ukraińcy
  mieli rozmieszczone „Buki”.
  Polecam konferencję:http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=610598

  Polubienie

 2. A widzieliście oblicze Putna podczas dzisiejszego wystąpienia?
  Minę miał nietęgą, niewesołą. Być może są momenty kiedy jest ostatni dzwonek by podjąć ostateczne decyzje.
  Juliusz Cezar przekroczywszy Rubikon w drodze na Rzym rzekł
  – Kości zostały rzucone.
  Taki moment wydaje się być przed Putinem i chyba Putin zaczyna zdawać sobie z tego sprawę.
  Tymczasem Obama niemal otwartym tekstem nakazuje mu wkroczyć do Doniecka i zdusić rebelię.
  Zatem Putin ma do wyboru, podporządkować się Obamie i pogrzebać się w oczach Rosjan, lub
  powiedzieć mu w stylu Hollywood i pani Nolan – Pieprz się
  I zacząć ostro dozbrajać i wspomagać separatystów. Ale najpierw, to uznać ich jako nowe suwerenne państwo mające prawo do obrony swojego terytorium i swoich obywateli.
  Ma teraz Putim nad czym się zastanawiać.
  Striełkow i Bołotny to twardziochy, Putin ……..
  ….. jaki koń jest każdy widzi

  Polubienie

 3. http://stat.multimedia.mil.ru/multimedia/video/clips/more.htm?id=5088@morfVideoAudioFile

  O katastrofie – dowództwo rosyjskie
  Na stronie znalazły się materiały obiektywnej kontroli Rostowskiego Centrum Strefowego Jednolitego Systemu Organizacji Ruchu Powietrznego, mapa rozmieszczenia środków obrony powietrznej sił zbrojnych Ukrainy w rejonie Doniecka, dane statystyczne o liczbie działających stacji radiolokacyjnych wywiadu obrony powietrznej ukraińskich sił zbrojnych w rejonie katastrofy, a także materiały fotograficzne z satelitów, pokazujące dyslokację środków ogniowych obrony powietrznej w różnym czasie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/Ministerstwo-Obrony-Rosji-opublikowalo-materialy-o-Boeingu-5411/

  Polubienie

 4. Ponieważ wszystko co było na briefingu Wojsk Obrony ZSRR…, przepraszam FR, po rosyjsku i angielsku, więc do streszczenia „moherowego bereta” dodaję to co zrozumiałem pod wskazanym e-adresem:

  MG dodaje do tego co usłyszał przed chwilą w dwóch językach: Malazyjski Boeing w momencie zestrzelenia był w zasięgu aż 3 UKRAIŃSKICH baterii „Buk”, naprowadzanych 17 lipca aż 9 stacjami radarowymi (następnego dnia 18 lipca działały na tym terenie już tylko 4 takie stacje). Ten widziany (także z ziemi przez ludzi w wiosce nad którą nastąpił atak) „obiekt”, który krążył przez 4 minuty nad miejscem upadku Boeinga, to był szturmowiec Su-25, który na pewien czas może się wywindować na wys. 10 tys. metrów, czyli na wysokość na której leciał feralny Boeing 777. W momencie kiedy Boeing raptownie zwolnił, do 200 km/godz, ten Su-25 był w odległości zaledwie 3-5 kilometrów od Boeinga, Su-25 jest wyposażony w rakiety, które na odległość do 5 km trafiają w cel ze 100 % pewnościa. To mówili rosyjscy wojskowi, prosząc by Amerykanie pokazali swe zdjęcia z akurat „wiszącego” nad Donbasem satelity które, wg. władz USA dzisiaj, dokumentuje odpalenie Boeingobójczej rakiety „Buk” z terytorium zajętego przez „opłotczyków”.

  Polubienie

 5. Frajerze Dylak, że użyję pańskiego stylu – toż pieprzysz już niemiłosiernie, jakby rozum wymieszał się panu z sianem. Zaprawdę szkoda czasu na dyskusję z napoleonem od ołowianych żołnierzyków, czemu w każdym ze swych wpisów dajesz dowody. Zastanów się pan choć na moment i odpowiedz sobie na swe „nie do zbicia stwierdzenie”. Właśnie Rosja Putina jest tym krajem, który jeśli nie wypieprzył wszystkich agentów Usraela, to zrobił to z większością z tych, którym za bardzo się wydawało, że już są w ogródku. Resztę wziął za pysk i stąd ten skowyt wewnątrzrosyjski oraz to powarkiwanie i lament na zewnątrz. Pan zajmij się najlepiej grządkami i szlifowaniem łódki dla wnuczka i przestań wraz z Markiem „mobilizować” Putina do boju. To nie młócka jak Gołota z Tysonem, tylko poważna gra.Toż to komedia, tragedia, dramat, co panowie uprawiacie od dwóch miesięcy. Czyżbyście na emeryturze trafili do tej samej ochronki dla „starszych panów dwóch”?

  Polubienie

 6. Re: Artykul.
  Z niecierpliwoscia czekam, kiedy i-sra-el wystrzeli rakiety balistyczne w kierunku Rosji i USA w dokladnie tej samej chwili.
  Pewnie ktos spyta: Dlaczego i-sra-el mialby tego dokonac?
  Ano dlatego, ze zydzi juz nie maja czasu, kiedy USA finansowo dosc mocno krwawi, a Rosja dosc powaznie wziela sie za zbrojenie…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 7. A w Strefie Gazy „przerwy” w walkach nie ma i nie będzie ,nawet na dostarczenie pomocy humanitarnej bezbronnym PALESTYNCZYKOM !
  Poczytajcie co dzieje się w ratownictwie medycznym opisanym przez doktora norweskiego działającego w Palestynie i przekonajcie się o własnych odruchach ludzkich podczas tego czytania,czy aby nie stanie wam glos w gardle ?!.
  Relacje znajdziecie na stronie:
  http://www.xportal.pl

  CZY W LUDZIACH SA JESZCZE UCZUCIA LUDZKIE ???

  Polubienie

 8. Na szczęście w Polsce mamy jeszcze jako taki spokój i ludzie mogą korzystać z pełni z życia, w tym z urlopów, wypoczynku, żeglowania po mazurskich jeziorach.

  Polubienie

 9. wracamy do politycznych wydarzeń
  z e- maila

  Dnia dwudziestego drugiego lipca 2014r, pod przewodnictwem Prezydenta Federacji Rosyjskiej W. Putina odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, w trakcie, którego planowane jest rozważenie szeregu kwestii związanych z zapewnieniem suwerenności i terytorialnej integralności Federacji Rosyjskiej.
  RiaNovosti.
  _______________

  Zaplanowana jest na dużą skalę prowokacja zbrojna na Krymie, w Chersoniu i Dniepropietrowsku wiadomo, że przeszkolono duże grupy dywersyjne do działań zbrojnych na Krymie.
  Działania te mają zmierzać do szybkiego wyciągnięcia Rosji do wojny, jako bardzo pilnego ukrycia wszystkiego, co jest związane z Boeingiem 777 malezyjskich linii lotniczych zestrzelonego nad Ukrainą.
  EZ

  Polubienie

 10. Bezpośredniego zagrożenia dla suwerenności i integralności terytorialnej FR obecnie nie ma – oświadczył prezydent Władimir Putin na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa FR.

  g

  Podkreślił on, że liczy na to, że inne państwa będą uwzględniać interesy narodowe Rosji i nie będą ingerować w jej sprawy wewnętrzne.
  Poza tym uznał on za niedopuszczalne wykorzystywanie wewnętrznych problemów krajów w różnych regionach do wsparcia zamachów stanu.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_07_22/Putin-bezposredniego-zagrozenia-dla-suwerenności -FR-nie-ma-8596/
  ————————-
  Co można wyczytać z twarzy Putina?
  Wszystko idzie po jego myśli, czy też na odwrót.
  Co to może oznaczać dla Polski, która jak się wydaje, udzielając wsparcia Ukrainie, może być tym samym w militarnej konfrontacji z Rosją?

  Polubienie

 11. Re: Adm..
  Byc moze rozwaza kilka wariantow zydowskiej prowokacji do rozpetania III zydowskiej wojny swiatowej, ktore juz dwie sami Rosjanie na wlasnej skorze „przerobili” zaplaciwszy za to morzem krwi…
  Komu jest potrzebna wojna? Tym, ktorzy za wszelka cene zamierzaja zwalic wine na kogos innego za swoje dokonane niegodziwosci…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 12. W „Dzienniku gajowego Maruchy” znowu znalazłem coś ciekawego, warto dla odetchnięcia poczytać:

  Na przykład to:

  USA nadal będą kupować od Rosji silniki rakietowe

  Pomimo trybu sankcji wobec rosyjskich przedsiębiorstw Rosja nadal będzie dostarczać do USA silniki rakietowe ze względów pragmatycznych – powiedział dziś wicepremier Rosji, Dmitrij Rogozin.

  Czyli business as usual…, bo kruk krukowi oka nie wykole (choć „człowiek człowiekowi wilkiem”, jak to pewien Anglik mądrze odkrył przed blisko 400 laty, akurat w okresie gdy w Anglii zabito ostatniego, na tej wyspie wilka)

  Tragedia malezyjskiego Boeinga powodem eskalacji wojny informacyjnej

  Posted by Marucha w dniu 2014-07-22 (wtorek)

  Wykorzystując nieuczciwe metody wojny informacyjnej, Zachód na tragedii malezyjskiego samolotu próbuje zdobyć polityczne punkty.

  Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał wszystkie strony konfliktu na Ukrainie do zapewnienia warunków do przeprowadzenia wszechstronnego dochodzenia w sprawie katastrofy malezyjskiego Boeinga nad obwodem donieckim. Przywódca państwa rosyjskiego wystąpił z specjalnym oświadczeniem w tej sprawie. Nikt nie powinien i nie ma prawa wykorzystywać tej tragedii do osiągnięcia egoistycznych celów politycznych – powiedział Putin.

  Tymczasem dokładnie to ma miejsce. Katastrofa Boeinga-777 jest wykorzystywana przez rusofobiczne lobby w Europie i w Stanach Zjednoczonych jako pretekst do wzmagania antyrosyjskiej histerii oraz jako wstęp do rozpoczęcia nowej zimnej wojny.

  Jest to bardzo niewygodny moment dla przeciwników geopolitycznych Kremla. Oskarżenia pod adresem Kremla zostały już głośno wypowiedziane. W konsekwencji, nie należy oczekiwać wyników bezstronnego śledztwa – nawet jeśli będzie miało ono miejsce. Eksperci zauważają, że w dzisiejszym świecie fizyczna rzeczywistość ma często wtórne znaczenie w stosunku do rzeczywistości informacyjnej – dlatego też brak broni masowego rażenia w państwie Saddama Husajna nie przeszkodził Stanom Zjednoczonym w inwazji na Irak.

  Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku malezyjskiego Boeinga: będzie winny ten, na kogo Zachód nałoży brzemię winy niezależnie od obiektywnej rzeczywistości.

  Obserwujemy bardzo duży nacisk informacyjny na zachodnie społeczeństwo. Jednak na początkowym etapie zdeklarowani rusofobowie zmuszeni są do powściągliwości. Mówi ukraiński politolog, prezydent Centrum Analiz Systemowych i Prognozowania Rostisław Iszczenko:

  Wszystkie te zarzuty mają na celu pozbawienie sił samoobrony międzynarodowego wsparcia, aby skomplikować sytuację międzynarodową Federacji Rosyjskiej. Nie mówiłbym tutaj o czyjejś konkretnej taniej popularności. Mamy do czynienia z interesami Stanów Zjednoczonych, interesami ukraińskich władz. Chciałbym zwrócić uwagę tylko na to, że w obecnej sytuacji Zachód, w tym nawet Stany Zjednoczone, mimo wszystko zachowywał się dość powściągliwie. To znaczy nie podchwycił od razu niepopartych dowodami zarzutów Kijowa, który oskarżył siły samoobrony i Federację Rosyjską, w tej samej chwili, gdy samolot jeszcze spadał.

  Amerykański publicysta Paul Craig Roberts z przerażeniem zauważa, że zachodnia prasa w całości próbuje się podporządkować polityce Waszyngtonu i, wbrew zdrowemu rozsądkowi, „wieszać psy” na Rosji. Zdaniem publicysty, chodzi o całkowicie wyreżyserowany przekaz informacji, o celowe zniekształcanie obrazu rzeczywistości.

  Jako były redaktor „The Wall Street Journal”, Paul Craig Roberts w pewnym sensie usprawiedliwia swoich kolegów, podkreślając, że „dziennikarze albo zgodzają się na każde kłamstwo albo wypadają za burtę”.

  „Niedostatek dyplomacji Putina polega na tym, że opiera się on na dobrej woli i triumfie prawdy – pisze Roberts. – Jednak Zachód nie ma dobrej woli, a Waszyngton nie jest zainteresowany triumfem prawdy, lecz w triumfie samego Waszyngtonu. Naprzeciwko Putina nie stoją rozsądni partnerzy, a ministerstwo propagandy skierowane przeciwko niemu” – podsumowuje Paul Craig Roberts.

  Władze Ukrainy znajdują się obecnie pod wpływem dużego stresu, związanego z możliwością wyjścia na jaw prawdy. Niezależnie od wojowniczej retoryki, Zachód będzie zmuszał Kijów do spotkania przy stole negocjacyjnym, uważa doniecki politolog, dyrektor Centrum Badań Eurazjatyckich Władimir Korniłow:

  Widzimy, że Zachód zdecydował się obwiniać we wszystkim Rosję. Nie zważając na nic, na jakiekolwiek dowody i świadectwa. Będzie stale oskarżać i wywierać presję na Rosję. W zasadzie cały ten konflikt wokół Ukrainy został wymyślony, aby osłabić Federację Rosyjską. Zachód, oczywiście, nie dba o Ukrainę. Oczywiste jest, że skoro konflikt został wymyślony w tym celu, to Zachód będzie wspierał ten punkt widzenia. Proszę jednak zwrócić uwagę, że potępiając Rosję i to wszystko na czym stoi, a także rosyjskie władze oraz donieckie siły samoobrony, Zachód mimo wszystko wzywa wszystkie strony konfliktu do zaprzestania rozlewu krwi.

  Według politologów, po tragedii malezyjskiego Boeinga konflikt wyszedł poza granice konfliktu narodowego i osiągnął skalę międzynarodową. Pozwala to Kijowowi na zwiększenie presji na zachodnich sponsorów, dosłownie wiążąc im ręce. W związku z tym na pytanie „kto zyskuje na katastrofie na ukraińskim niebie” może dać całkiem jasną i jednoznaczną odpowiedź, niezależnie od prób wzbudzania wątpliwości w tej sprawie.

  http://polish.ruvr.ru

  * * *

  Jako uzupełnienie powyższego artykułu zamieszczamy parę innych informacji.

  OBWE na Ukrainie: przeszkadzają nam nie siły samoobrony, a gapie i dziennikarze

  Bezpieczeństwo obserwatorów misji OBWE, którzy pracują na miejscu katastrofy Boeinga na Ukrainie, zapewniają siły samoobrony – powiedział w wywiadzie dla dziennikarzy z Zurychu zastępca szefa misji obserwatorów OBWE, Szwajcar Alexander Hug.

  Hug podkreślił, że w pracy specjalistów na miejscu katastrofy przeszkadzają nie siły samoobrony, a ciekawscy gapie i dziennikarze.
  Tymczasem media donoszą, że ratownicy zakończyli poszukiwanie ciał na miejscu katastrofy malezyjskiego samolotu. Według ostatnich danych, znalezione zostały ciała 282 ofiar. Wszystkie one znajdują się w mieście Torez w wagonach-chłodniach.

  http://polish.ruvr.ru

  Katastrofa Boeinga zbiegła się w czasie z przelotem satelity USA nad Ukrainą

  Katastrofa malezyjskiego Boeinga w obwodzie donieckim Ukrainy i monitorowanie ukraińskiego terytorium przez satelitę USA zbiegły się w czasie – powiedział dziś dowódca zarządu operacyjnego Sztabu Generalnego sił zbrojnych FR, Andriej Kartapołow.

  Zwrócił się on do USA z prośbą o przedstawienie zdjęć z tego satelity.

  Kartapołow podkreślił również, że dane z obiektywnej kontroli Ministerstwa Obrony FR świadczą o tym, że Boeing 777 po przelocie nad Donieckiem zboczył z trasy o 14 km.

  „Co było przyczyną wyjścia poza granice trasy – błąd załogi czy wykonanie poleceń ukraińskiego kontrolera lotów – będzie można się dowiedzieć dopiero po odszyfrowaniu czarnych skrzynek i rozmów służb kontrolerskich” – powiedział Kartapołow.

  http://polish.ruvr.ru

  USA nadal będą kupować od Rosji silniki rakietowe

  Pomimo trybu sankcji wobec rosyjskich przedsiębiorstw Rosja nadal będzie dostarczać do USA silniki rakietowe ze względów pragmatycznych – powiedział dziś wicepremier Rosji, Dmitrij Rogozin.

  Przypomniał on, że sprzedawane silniki do rakiet nośnych „Atlas” i „Antares” zostały opracowane wiele lat temu, ale w najbliższych latach USA nie będą mogły się bez nich obejść.

  Rogozin zaznaczył jednocześnie, że strona amerykańska stosując sankcje działa również pragmatycznie [he he he… – admin], jako że rosyjscy producenci silników nie zostali objęci nowymi ograniczeniami.

  http://polish.ruvr.ru/

  Polubienie

 13. Pytacie co można odczytac z twarzy Putina na takim lub innym ujęciu kamera .
  Otoz proszę Panstwa twarz człowieka nie wszystko zdradza co myśli glowa !
  Tym bardziej gdy ta glowa jest „zdalnie kierowana”,przy wspolczesnym roznym oddziaływaniu na mozg człowieka sprawdzonymi sposobami az po zastraszenie lub scisly rozkaz wydany z najwyższej góry .
  To już nie te czasy kiedy dyktator myslal samodzielnie i wydawal tylko swoje polecenia i rozkazy.
  Przyszlo nam zyc w cywilizacji śmierci ,gdzie nie wszystkie tajniki i osiagniecia DEBILNYCH NAUKOWCOW sa wykorzystywane do niszczenia ludzkości i otaczającego nas swiata az po kosmos.

  Wszyscy ludzie dobrej woli winni wlasnie obecnie przeciwstawić się MORDERCOM LUDZKOSCI,takze swiata roślinnego i zwierzęcego niezależnie na rasy i pochodzenie.

  Jest jeszcze czas aby zatrzymać LUDOBOJSTWO.

  MUSI NASTAPIC NATYCHMIASTOWA ZMIANA WSZYSTKICH OBECNYCH RZADOW W KAZDYM PANSTWIE i NARODZIE !!!
  Ponieważ obecne rzady sa w zmowie i kooperacji wyniszczania ludzkości,ktorzy chca zyc w POKOJU .

  RZADY POWIERZYC LUDZIOM PROSTYM,MADRYM i UCZCIWYM,ktorych zycie oparte jest na prawdzie i przecietnosci bytu ,absolutnie nie najbogatszym .

  Przestrojenie swiata musi nastapic przez LUDZI MLODYCH i SILNYCH ,bo to ich przyszlosc.

  Polubienie

 14. „Rosja nadal będzie dostarczać do USA silniki rakietowe”

  No i nadal razem lataja w stacjach kosmicznych. To tylko tyle
  co nam jest dane. Pewnego dnia USA i Rosja polacza swe sily by
  walczyc przeciwko gosciom z kosmosu.

  Polubienie

 15. Bezpośredniego zagrożenia dla suwerenności i integralności terytorialnej FR obecnie nie ma – oświadczył prezydent Władimir Putin na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa FR
  —————
  A co z zagrożeniem pośrednim?
  ….Bezpośredniego zagrożenia dla suwerenności i integralności terytorialnej FR obecnie nie ma…
  A jak to będzie za miesiąc, dwa, lub trzy miesiące?
  Gdy słyszymy w górach komunikat
  -Bezpośredniego zagrożenia lawinowego obecnie nie ma,- to jednocześnie wiemy, że może ono faktycznie być po kolejnych dwudziestu czterech godzinach.
  Jeszcze przed upadkiem W. Janukowycza Putin nie musiał wygłaszać takich zapewnień, co więcej nawet mu to do głowy by nie przyszło. Jeśli dziś to mówi, to znaczy, że sytuacja wcale nie jest dla niego i dla Rosji taka wesoła

  Polubienie

 16. @Adm nalezy pamietac

  „Przywiozłem wam pokój!” – obwieścił Brytyjczykom wracający z Monachium w 1938 r.
  premier Neville Chamberlain. Naprawdę wiózł tchórzliwą i haniebną zgodę na zbrodnię.”

  Polubienie

 17. W chwili obecnej nie istnieje żadne bezpośrednie zagrożenie dla suwerenności czy integralności terytorialnej Rosji. Jednak próby podważania sytuacji w kraju nie ustają. Rosjanie nie pozwolą na powtórzenie w swym kraju scenariusza, który Zachód wykorzystuje w słabych państwach, o czym jest przekonany Władimir Putin.

  Prezydent wypowiedział się na ten temat podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Waszyngton tymczasem grozi Moskwie izolacją na arenie międzynarodowej. Czy Zachód jest w stanie zrealizować swoje groźby w nowych realiach?
  Moskwa ściśle respektuje normy prawa międzynarodowego i wywiązuje się z zobowiązań wobec partnerów.
  Tym nie mniej, wobec Rosji – również wobec innych krajów – coraz częściej stosowany jest język ultimatum i sankcji. Samo pojęcie suwerenności państwowej traci swoje znaczenie. Reżimy, które komuś nie odpowiadają, kraje, realizujące niezależną politykę czy po prostu stojące na drodze czyichś interesów, poddawane są destabilizacji. W tym celu sięga się po tak zwane „kolorowe rewolucje”. A jeśli nazywamy rzeczy po imieniu – po zamachy stanu, oświadczył prezydent Rosji. W przypadku Rosji taki scenariusz nie będzie skuteczny, – wyraża przekonanie Władimir Putin.
  Jeśli powrócimy do podobnych scenariuszy, to są one absolutnie nie do przyjęcia i bezowocne. Niszczy to aktualny porządek na świecie.
  Niewątpliwie, bezpośrednie zastosowanie podobnych metod przeciwko Rosji nie powiedzie się. Środki, skuteczne w słabych krajach, krajach, które nie potrafiły w zasadzie ukształtować się jako państwa, krajach, borykających się z własnymi wewnętrznymi sprzecznościami i konfliktami, u nas nie będą działać.
  Obywatele Rosji nie pozwolą na to.
  Stosunki stolic zachodnich z Moskwą – i bez tego skomplikowane z powodu kryzysu ukraińskiego – zaostrzyły się jeszcze bardziej po katastrofie malezyjskiego Boeinga. Kijów i Waszyngton oświadczyły, że samolot został zestrzelony przez doniecki ruch oporu przy bezpośrednim udziale rosyjskich wojskowych. Nie może być tu mowy o poczytalności kijowskich władz. Jednak w tym przypadku Zachód także zachowuje się nieodpowiednio. Lekceważy udostępnione przez Rosję dane obiektywnej kontroli. Bez żadnego dochodzenia obarcza Moskwę winą za ten incydent. Zdaniem analityków, potwierdza to jedynie wersję, że katastrofa Boeinga jest prowokacją zaplanowaną przez Amerykanów. Dlaczego Stany Zjednoczone się tak zachowują, nie wymaga wyjaśnień, – uważa nadzwyczajny i pełnomocny ambasador Rosji Walerij Morozow:
  Jeśli zostanie potwierdzona wersja sugerująca, że odpowiedzialność ponosi strona rosyjska – w sposób bezpośredni czy też pośredni – to Stany Zjednoczone będą potrafiły skłonić Europę do zastosowania sztywniejszych sankcji.
  Czy Rosja znajdzie się w izolacji? Zakładam, że nie.
  Zdaniem ambasadora Morozowa niedawna wizyta Władimira Putina w krajach Ameryki Łacińskiej pokazała, że w aktualnej sytuacji wyizolowanie Rosji jest niemożliwe. Ponadto Moskwa utrzymuje ścisłe kontakty i cieszy się poparciem ze strony partnerów w ramach grupy BRICS – Brazylii, Indii, Chin i RPA. Wobec tego nie będzie całkowitej izolacji. Jednak sankcje to żadna przyjemność, podkreśla dyrektor Centrum Badań Społeczno-Politycznych Władimir Jewsiejew:
  Procesy międzynarodowe zachodzące obecnie w Afryce Północnej, na Bliskim i Środkowym Wschodzie wykazują, że okres globalnej dominacji Stanów Zjednoczonych dobiega końca. W tych warunkach USA nie będą potrafiły wyizolować Rosji, ale będą w stanie stworzyć mnóstwo problemów.
  Moskwa liczy na to, że interesy narodowe Rosji zostaną wzięte pod uwagę i że nikt nie będzie ingerować w jej spawy wewnętrzne. Tym nie mniej, wydarzenia mogą potoczyć się swoim torem. Władimir Putin podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Rosji oświadczył, że najwyższy czas na podjęcie nowych kroków w celu pomniejszania skali uzależnienia gospodarki krajowej i krajowego systemu finansowego od niestabilnych rynków globalnych i od ryzyka politycznego.
  Zachód nie tylko grozi sankcjami, lecz również pręży natowskie mięśnie w pobliżu rosyjskich granic. Moskwa w dalszym ciągu umacnia obronność kraju. Rosja nie należy do żadnych sojuszy. Zdaniem prezydenta to też w znacznej mierze stanowi rękojmię jej suwerenności. Każdy kraj, przystępujący do sojuszu, przekazuje część swej suwerenności w obce ręce. Nie zawsze służy to jego interesom narodowym.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_07_23/Zachod-Rosja-izolacja-nie-jest-mozliwa-8011/

  Polubienie

 18. Żydy chcą zamienic Kreml w żydoską centralna MELINĘ w Rosji jak "biały dom" w Waszynktonie! pisze:

  Po tym jak ten PIERDOLNIK Clintona ospermiony „biały dom” stał się AUTENTYCZNĄ najważniejszą żydo-masońką ludobujczą MELINĄ zbrodniarzy w USA to potem ci ZBOCZENCY żydo-masony globaliści na czele z tym oklapłym chu**m Brzezinskim i Reganem finansowali zydów zamieszkałych w ZSRR a potem w Rosji aby przerobic Kreml w Moskwie też na żydo-globalistyczną centralna MELINĘ ale w Rosji na wzór tej jakim jest ten ospermiony ZBRODNICZY „biały dom” w śmierdzącym śmietnikem Waszynktonie.

  Z tąd ta WŚCIEKŁA nagonka tych ZBOCZENCÓW bezkarnych ludobujców z żydowskiej centralnej MELINY „biały dom” na Rosje, gdyż krwiopijcy ŻYDY zamieszkali w Rosji prowadzący otwarty sabotaż instytucji państwa Rosji nie są w stanie OPANOWAĆ Kremla, aby RABOWAC Ruskich !

  Żydoska mafia krwio-pijczych kraluchów nie może sobie darować, że nie może obskoczyć Kremla w Moskiwe, aby tam „demokratycznie tzn. żyd-kratycznie” ustanawiać SPECJALNE przywileje prawne ale tylko dla ŻYDÓW z rosyjskim obywatelstwem, tak jak to wymataczyli w USA co jest w Ameryce Północnej na porządku dziennym, zwłaszcza w tej żydowskiej centralnej ospermionej zbrodniczej MELINIE „biały dom” w tym śmierdzącym śkwaśnizną śmietnika zaszczuszczorzonym Washingtonie DC gdzie rządzi ludobujcza MAFIA ŻYDOSKA !

  Polubienie

 19. Ciekawy komentarz z http://marucha.wordpress.com/2014/07/22/tragedia-malezyjskiego-boeinga-powodem-eskalacji-wojny-informacyjnej/

  @58 jowram powiedział/a
  2014-07-23 (środa) @ 18:42:07

  Postęp w raporcie o rozkładających się ciałach

  Teraz mówi się, że holenderski lekarz, który był na miejscu następnego dnia złożył zeznanie, że ciała w samolocie były w stanie rozkładu i martwe na wiele dni przed katastrofą, co zgadza się z opinią dowódcy wojskowego i dowody tam są co do tego, że były również torturowane przed katastrofą. Ale przekład z holenderskiego jest bardzo zły i pracuję nad drugim potwierdzeniem.

  Meksykańska prasa opublikowała bardzo szczegółowy artykuł na temat martwych ciał, pokazując je jako załadowane w pociągu w specjalnych workach, I CO WAŻNIEJSZE, JAK BARDZO CUCHNĘŁY, bo każdy na miejscu dusił się od fetoru, łącznie z krzepkimi wojskowymi typami i lekarzami. To było nierealne, nigdy nie widziałem czegoś takiego jak te ciała w żadnej katastrofie. W żaden sposób ten rodzaj rozkładu nie mógłby się rozpocząć w tak krótkim czasie, chyba że ciała były faktycznie martwe na długo przed zestrzeleniem.

  Jest niezwykle ważne, by ponownie narzucić rzeczywistość z tym, że ciała były zgniłe, bo to dowodzi ponad wszelką wątpliwość, że TO NIE BYŁ LOT MH17, NIE MA ŻADNEGO MOŻLIWEGO SPOSOBU NIEZALEŻNIE OD WYMYŚLANYCH HISTORII. Nie dbam o to, co kręcą masmedia, same zgniłe ciała pokazują iż wszystko inne nie ma znaczenia. Nie istnieje tu żaden złoty środek.

  Polubienie

 20. Dzięki koledze PB dotarła do mnie zawierająca polskie podpisy TEZA Miłośników Pokoju „niech Rosja zostawi Donbas swemu losowi”

  oraz tej Propagandy Czynu „nie róbmy nic” interesująca ANTYTEZA, niestety bez ruchomych obrazków i bez tłumaczenia (tłumokom) na polski.

  SYNTEZĘ każdy (nie-tłumok) może sobie dośpiewać.

  Polubienie

 21. Mój znajomy z Akademii Problemów Geopolitycznych Konstantin Sivkov 10 lipca przewidywał, że jeżeli powstańcy nie dostaną pomocy, to za 25 dni powstanie w Donbasie upadnie. (Przypominam tzw. Zachód wymaga od Rosji, aby „opłotczyków” zabrała do siebie i nie wtrącała się w sprawy NATOwskiej Ukrainy.).

  Obym się mylił, ale „czarny scenariusz” Sivkova moze w ciągu nadchodzącego tygodnia zostać zrealizowany. Patrz ostatnie wiadomości z „Dziennika gajowego Maruchy”:

  Nowotfór powiedział/a
  2014-07-28 (poniedziałek) @ 12:30:40
  Niestety, mam potwierdzenie z niezależnych źródeł, Szachtarsk i Torez właściwie pod kontrolą junty, z tego co wiem obrońcy dali się zaskoczyć, zupełnie nie spodziewali się ataku na tym odcinku. Niejasna sytuacja ze wzgórzem Saur-Mogiła, banderowcy obwieszczają zdobycie, powstańcy zaprzeczają, ale ustał ostrzał pozycji junty ze wzgórza, zauważono też nie niepokojony konwój z zaopatrzeniem dla zamkniętych dotąd w kotle banderowców. A jak można było nawet z ukraińskich informacji wywnioskować te brygady goniły resztkami i ich likwidacja to była kwestia najwyżej dwóch, trzech dni. Źle to wygląda. Udany poranny kontratak pod Ługańskiem pozwoli przerzucić dodatkowe siły pod Szachtarsk. Jeśli uda się odzyskać miasto, to siły banderowców zajmujące Torez znajda się z odsłoniętymi tyłami. Mam nadzieję, że mimo wszystko powstańcy utrzymają Saur-Mogiłę. Utrata tego wzgórza to katastrofa. Atak też na Debalcewo jasno wskazuje, że junta dąży do zajęcia terenu katastrofy MH17, co wyraźnie wskazuje, że ma coś do ukrycia. Jednak Rosja musi zwiększyć dostawy dla powstańców. Kontrolują ładny kawał granicy, więc taka kapanina jest dla mnie niezrozumiała. Potrzebna jest przede wszystkim lekka broń przeciwpancerna, drony zwiadowcze, noktowizory, sprzęt łączności, artyleria lufowa (GRADy nie nadają się do precyzyjnego ognia) i oczywiście czołgi i pojazdy opancerzone. Zaczyna brakować amunicji i granatów ręcznych. To wszystko Rosja może łatwo powstańcom dostarczyć. Nie może też utrudniać dojazdu ochotnikom, a z tego co do mnie dotarło jest różnie. Zdarzają się szykany, zupełny skandal. Mam nadzieję, że jutro o tej porze wiadomości będą lepsze i kryzys zostanie zażegnany.

  http://marucha.wordpress.com/2014/07/28/ukraina-na-progu-chaosu/#comments

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s