Po co w Polsce baza NATO


NATO rozpatruje możliwość stworzenia największej bazy w Europie Wschodniej w celu przesunięcia infrastruktury szybkiego reagowania bliżej rosyjskiej granicy – podają brytyjskie media, powołując się na oświadczenie naczelnego dowódcy sił NATO w Europie generała Philipa Breedlove’a.

„Faworytem wśród miejsc stworzenia bazy jest położony nad Bałtykiem polski Szczecin” – oznajmił Breedlove.

Według niego NATO planuje rozmieścić w bazie broń, amunicję i żywność, aby w przypadku kryzysu w najkrótszym czasie zapewnić zaopatrzenie jednostek bojowych paktu.

Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_24/NATO-chce-rozmiescic-baze-wojskowa-blizej-rosyjskiej-granicy-9011/

http://rt.com/news/175292-nato-poland-supply-base/

…. aby w przypadku kryzysu w najkrótszym czasie zapewnić zaopatrzenie jednostek bojowych paktu,

Można by zapytać:

Czy przewiduje się w najbliższym czasie taki kryzys w w następstwie którego dojdzie do potrzeby zaopatrywania wojsk walczących na granicy z Rosją, lub poza tą granicą?

Czy może wręcz planuje się stworzenie takiego kryzysu i tym samym koniecznym staje się budowa wielkiej bazy zaopatrzeniowej dla planowanych operacji militarnych przeciw Rosji?

Czy w tej sytuacji Polska jako członek NATO nie będzie uczestnikiem tej operacji (co wydaje się oczywiste choćby ze względu na planowaną bazę jej środki materiałowe i ludzki) i celem odwetowych uderzeń ze strony Rosyjskiej.

Warto tu przypomnieć, że doktryna rosyjskiej obrony zatwierdzona w czasach prezydentury Miedwiediewa, zakłada prewencyjne uderzenia atomowe.

Czy zmierzamy w szybkim tempie do konfliktu nuklearnego NATO – Rosja i zagłady naszego narodu?

—————————————

Na Krymie pojawią się nowe formacje okrętowe i lądowe Floty Czarnomorskiej Rosji, a także zostaną odtworzone wcześniej zredukowane – poinformował dzisiaj dziennikarzy szef zarządu wojenno-morskiego sztabu Południowego Okręgu Wojskowego Rosji Anatolij Dołgow.

„Istnieje Federalny program celowy rozwoju systemu bazowania Floty Czarnomorskiej do 2020 roku. Ugrupowanie rosyjskich wojsk na terytorium Półwyspu Krymskiego zostanie wzmocnione. Poza tym w Sewastopolu pojawią się nowe miasteczka wojskowe i bazy ćwiczebne”.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_24/Rosja-wzmocni-ugrupowanie-wojskowe-na-Krymie-2273/

———————————-

Wydaje się, że Putin i jego otoczenie zaczynają brać na poważnie możliwość wojny z Ukrainą wspomaganą przez NATO i to już w niedalekiej przyszłości.

Miejsce katastrofy Boeinga malezyjskich linii lotniczych

Rejestratory pokładowe Boeinga-777, który uległ katastrofie, zostały przekazane do rąk ekspertów brytyjskich. W zasadzie, decyzja zostanie podjęta po wszechstronnym zbadaniu. Jednakże, można wnioskować, że Zachód już ma sprawcę tej katastrofy – nietrudno domyślić się, że ma to być Rosja.

Moskwa już znajduje się pod nie mającą żadnego precedensu presją międzynarodową. Na podstawie wątpliwych dowodów, przedstawionych przez Ukrainę, zachodni politycy i czołowe środki masowego przekazu wskazują na nią jako na źródło wszystkich problemów. W sposób najbardziej trafny tę tezę ujął premier Wielkiej Brytanii Dewid Kemeron: „Jeśli samolot zestrzelił ruch oporu, to Rosja powinna za to odpowiedzieć”. Szeroko zakrojone naciski wywierane wobec Moskwy da się porównać do oskarżeń wysuwanych pod adresem Iraku w 2002 roku i Syrii w 2013. Celem oskarżeń jest zapędzenie Rosji do kąta, poddanie jej izolacji na arenie międzynarodowej, zepchnięcie na ubocze geopolityki, zmuszenie do rezygnacji z dążenia do pełnienia równoprawnej roli w rozstrzyganiu problemów na szczeblu światowym oraz regionalnym.

Moskwa wezwała do rezygnacji z wykorzystania tragedii do nieuczciwych interesów politycznych i przedstawiła własne względy co do ewentualnego rozwoju wydarzeń w niebie nad Donieckiem. Jednakże dotychczas nie otrzymała odpowiedzi na sformułowane przez nią pytania, ani też dowodów domniemanej winy powstańców, oświadczył wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej Anatolij Antonow:

Padło oświadczenie, że dane wywiadu technicznego Stanów Zjednoczonych i zdjęcia satelitarne potwierdzają fakt wystrzelenia rakiety z terenów, znajdujących się pod kontrolą powstańców. Gdzie są te dane? Dlaczego nie przedstawiono ich opinii publicznej? Czy są jeszcze dopracowywane?. Dlaczego nie są skomentowane dane briefingu ministerstwa obrony Rosji?

Przedstawiciele amerykańscy wykluczyli wszelkie prawdopodobieństwo współudziału w tym wojskowych ukraińskich, gdyż samolot leciał rzekomo poza zasięgiem rakiet. Mam więc pytanie – czy ci Amerykanie są gotowi do odpowiedzialności za to, że to tak jest? Czy wiedzą, gdzie na Ukrainie znajdują się wszystkie wyrzutnie rakietowe? Jak Amerykanie mogą skomentować rosyjskie dane obiektywnej kontroli? Czy też po prostu nie mają nic do powiedzenia?

Najbardziej niezbitymi dowodami są dane kontroli obiektywnej, mianowicie, stacji radarowych, systemów sterowania ruchem lotniczym w rejonie, zgrupowania wojsk obrony przeciwlotniczej na trasie lotu samolotu, jak też ustalenie intensywności lotów lotnictwa wojskowego Ukrainy i lotnisk – baz. Szczególnie ważne są nagrania rozmów kontrolerów lotów z załogą samolotu i zespołów obsługi wyrzutni przeciwlotniczych między sobą. Wszystko to jednoznacznie znajduje się w dyspozycji wojskowych ukraińskich. Dlaczego, jak dotychczas, nikt oprócz Rosji, nie domaga się niezwłocznego udostępnienia tych danych? – zadaje pytanie eks szef sztabu wojskowej obrony przeciwlotniczej Rosji, generał lejtnant rezerwy Aleksander Masłow. Jego zdaniem, Kijów powinien niezwłocznie udostępnić wszystkie te dane międzynarodowej opinii publicznej.

Jednakże, według dyplomatów rosyjskich, zamiast sprzyjać bezstronnemu dochodzeniu międzynarodowemu, władze kijowskie uprawiają jakąś tajną działalność, związaną z posiadaczami informacji służb dyspozytorskich Ukrainy i samymi dyspozytorami. Wszystko to można uznać za pracę w zakresie fałszowania faktów na korzyść waszyngtońskiej wersji wydarzeń, gdyż w rzeczywistości nie istnieją żadne dowody winy Rosji, – wyraża przekonanie starszy pracownik naukowy Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych Siergiej Michajłow:

Całokształt sytuacji wokół katastrofy Boeinga w sposób jak najbardziej poważny jest polityzowany. Jasne jest, że stanowisko polityczne Stanów Zjednoczonych polega na tym, że sprawcą wszystkiego jest Rosja i że Rosja musi kapitulować. Rosja powinna, jak oni sugerują, wykorzystać swoje wpływy dla wywierania nacisków wobec ruchu oporu. Na czym z kolei mają polegać te naciski? Chodzi o to, że – nazwijmy rzeczy po imieniu – ci bojownicy ruchu oporu muszą popełnić samobójstwo: złożyć broń i poddać się w ręce gwardii narodowej oraz polityków kijowskich, którzy ostatecznie stracili już równowagę psychiczną. Hasło może być tylko jedno: Rosja jest winna wszystkiego i zawsze. Jest to rutynowe podejście amerykańskie, nie wymagające żadnych dowodów. Zresztą, żadne dowody, najprawdopodobniej, w ogóle nie istnieją.

Cóż, Rosja a Zachód mają obszerne doświadczenie w zakresie kryzysów w ich stosunkach, wszystko, co ma miejsce obecnie, nie wychodzi poza ramy historycznej normy. Przy tym Rosja nie stawia przed sobą celu strategicznego polegającego na konfrontacji z Zachodem, nie zamierza też sama siebie izolować. Jej strategia jest obliczona na dłuższą perspektywę i jest zabezpieczona zasobami. Jej cele natomiast mają charakter stabilny. Kryzys wokół samolotu malezyjskiego wykazuje, że Rosja potrafi stawiać czoła wyzwaniom.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_07_24/Rosja-potrafi-stawiac-czola-wyzwaniom-3944/

Reklamy

21 uwag do wpisu “Po co w Polsce baza NATO

 1. AntyRosyjskość ma swoje racje w historycznie ugruntowanym rosyjskim rasizmie,również wykorzystanym przez ŻYDOKOMUNĘ.”Najwybitniejszą,najbardziej rzycającą sie do oczu cechą duszy rosyjskiej stanowi jej maksymalizm,który dziś nazywamy bolszewizmem” pisał Marian Zdziechowski-Wilno,10 pazdziernik 19919.Oczywiście żydowska strategia grupowa to cały proces,który nadal ewoluuje,stąd znaczenie nadreprezentacji mniejszości żydowskiej w oligarchicznej demokracji na Ukrainie.Tradycyjnie nie może się obejść bez wsparcia militarnego.Jak Izrael ma w USA,tak syjonizm w Europie Wschodniej może mieć w NATO. Był projekt polityczny JUDEOPOLONII,to może być i JUDEOUKRAINY.

  Polubienie

 2. A ten „maksymalizm” w czym się ma przejawiać ?
  Chyba nie we wielości ronda czapki zolnierskiej czy ilości odznaczen na piersi ???

  Tak jak JUDEOPOLNIA powstala wcześniej ,tak teraz choć innymi sposobami powstaje JUDEOUKRAINA i sa „zagospodarowywane” na podobnych zasadach.

  Nie można porownywac Jaruzelskiego z Janukowyczem i każdy madry człowiek nie ma wątpliwości co do roznych przestrojen.
  To samo z narodem polskim i ukraińskim, to rozniace się rasy choć z korzeni slowianskich ale zapaskudzonych obca krwia.

  KTO POLSKE WCISNAL W NATO to chyba Polak czy Polka nie ma wątpliwości ?

  Polubienie

 3. Opinia Jana Bodakowskiego o książce :
  http://www.fronda.pl/forum/wplywy-rosyjskie-na-dusze-polska-mariana-zdziechowskiego,32728.html
  Od siebie dodam za stanowiskiem M.Z.z roku 1919,Wilno10 pazdziernika,że „Maksymalizm zaś sprowadza kwestię każdą do dylematu:wszystko albo nic.A zatem w sferze moralnej -absolutna doskonałość;w sferze społecznej-absolutna szczęśliwość raju na ziemi,który każdemu człowiekowi zapewni moZność szerokiego używania wszystkich dóbr życia;wreszcie w w sferze politycznej-uniwersalizm wszelkiego władztwa nad światem.Ale,że żaden absolut nie daje się osiągnąć w bycie doczesnym ,więc z natury rzeczy maksymalizm przeistacza się w negację rzeczywistości,w ślepe,a okrutne w bezwzględności swojej niszczycielstwo we wszystkich zakresach porzadku moralnego,społecznego i państwowego.”
  Autor stwierdza,że rozmach bolszewickiego maksymalizmu oczorał i Polskę.
  Obecność Polski w NATO nie musi polegać na bezkrytycznej realizacji polityki historycznej wynikającej z ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNEJ STRATEGII GRUPOWEJ!!!
  Bardziej istotny jest problem WOJNY O PIENIĄDZ i pod tym względem oceny sytuacji i szukania optymalnej drogi wyjścia z PUŁAPKI kolejnej ekonomicznej utopii.Co tu mają do powiedzenia zwolennicy Rosji jako siły wiodącej dla stworzenia raju na ziemi?!

  Polubienie

 4. SZUKAC NALEZY DROGI WYJSCIA Z PULAPKI LICHWY ZYDOWSKIEJ !
  Dzisiaj jej reklamy przeszkadzają ludziom normalnie patrzeć,ogladac,czytac i MYSLEC .

  Przygladnijcie się dzisiaj dokładnie reklamodawcom .
  Zauwazcie kim sa dziennikarze i ich sposób na zycie .

  Co robia wszyscy PARTYJNIACY i jak pchaja się do koryta władzy !
  Na co stać Tuska,Kaczynskiego i Komorowskiego .
  Jak glosuje się w „polskim” Sejmie,Senacie i kto w nim zasiada .
  Kim sa ludzie w medycynie i prawnictwie , co wyprawiają z gojami.
  Wreszcie czyje sa banki i dlaczego tyle ich jest w Polsce.

  O handlu nie wspominamy ,bo przecież jak bida to Polak idzie do zyda a Polka du.y nadstawia !

  Na koniec przeanalizujcie JEWROKOLCHOZ (UE) ,po co go stworzono i komu sluzy.

  NATO wszystko „zabezpieczy” !!!

  Polubienie

 5. No i ten „cholerny” Donbas .
  Jak ktoś może się semitom przeciwstawiać ?
  A może ,bo flagi izraelskie pala ,tanczac przy tym w żydowskich kapotach.
  ZSRR tez miał bazy wojskowe w Polsce i to jakie !
  NATO jakie ono jest to już się w nie jednym miejscu „zareklamowalo” .
  Choc dzisiaj to NATO nie nadaje się na to aby dalej ludzi ciemiezyc i bombardować z nieba po którym wcześniej innym zabroniono latac bo NATO to wyschnieta glina .
  Dzisiaj sa tacy co i na niebie przywala choćby w samolot bez żarcia , w którym ponoc 3 setki pasazerow miało leciec ponad osiem godzin z pustym zoladkiem.
  Jest już nawet sukces,bo jedne zwloki zostały rozpoznane przez 200-tu ekspertow międzynarodowych odpowiedniego doboru i howu .
  Poczekamy zobaczymy jakie to jeszcze szydla z wora wyjda ,jakie to kłamstwa będzie można swiatu przekazac niczym NATO zladuje w Polsce i na Ukrainie .

  Tylko czy goje nadal będą w to wierzyc , w końcu nie zbiora sie do kupy i nie rusza na klamcow ?

  Polubienie

 6. Re: Mieczyslaw Sylwester Kazimierzak.
  Panie Mieczyslawie, prosze wziac pod uwage fakt, ze zydowski federal reserve umiejscowiony na terenie USA nie zamierza oddac Niemcom zdeponowanego zlota ok. 60 ton o ktore Niemcy od ponad 2 lat sie upominaja majac na uwadze swoje problemy ekonomiczne.
  Pewnie zapyta Pan dlaczego? Ano dlatego, aby Niemcy na wzor Kadafiego nie wprowadzili na swoim terenie parytetu zlota i nie powrocili do Marki opartej o ten parytet (srebra i zlota).
  Wniosek: Ano zydowski system kreacji (emisji) pieniadza oparty o „powietrze” sie sypie i lichwiarska miedzynarodowka nie ma konkretnej alternatywy by temu procesowi zapobiec i dlatego (lub w zwiazku z tym) na „sile” zamierzaja wywolac III wojne swiatowa obwiniajac za ten fakt Rosje jak swego rodzaju „kozla ofiarnego”..
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 7. JUDAIZM po rozejściu się z HELLENIZMEM konsekwentnie i systematycznie zwalczał PRAWO RZYMSKIE.
  Miało swój cel finansowanie dwóch zbrodniczych systemów faszyzmu i komunizmu.
  W Polsce słychać głosy rozsądku,że coś jest nie tak z tym nauczaniem ekonomii,trzeba dodać,że EKONOMII ŻYDOWSKIEJ.
  Nie zgadzam się z tezą,że KAPITAŁ NIE MA NARODOWOŚCI.Dla poprawy pozycji Polski,również w uniezależnieniu się od demokracji oligarchicznej jest jednak narzędzie :
  http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/5080/77/c/banki-jako-narzedzie-.html

  Polubienie

 8. Jak to kapital nie ma narodowości ?
  ZYDZI TO NIE NAROD ???

  Każdy zyd ma kapital !
  Co to zapomniales,ze jak bida to zyda ?

  Niczym Cesarstwo Rzymskie upadlo to wcześniej Zydzi zebrali kapital ,później z nim zaczeli wszelkie podboje !

  Co do „hele-nizmu” to ludziom trzeba tlumaczyc ,ze Napoleon umarl na Helenie.
  Hitler w Argentynie .
  Zas Putin zyje i jeszcze nie zginie !!!

  Polubienie

 9. Tyz prowda !
  Najwiekszy kapital posiadaja jednak Zydzi z roznym obywatelstwem, często podszywający się pod inny narod w którym się „zagnieździli” przyjmując inne nazwiska swojsko brzmiace.
  Najwiecej oszustow i zlodzieji jest z ich korzeni rodowych,sa mistrzami wszelkich kłamstw i przeinaczeń !
  Dzialaja także pod przykrywka międzynarodowych organizacji i to po najwyższe.

  Polubienie

 10. Polsce baza NATO, przesunięcie baz NATO z Niemiec do polski to błagalne marzenia spadkobierców Faszystowskich Niemiec od początku lat 60tych.
  Amerykańska armia jest z nazwy, dostali łupnia bambusami w Wietnamie, Korea, itd.
  Poszukajcie wspomnień nie tylko Faszystowskich generałów, Napoleon- Wyślijcie polaków Samos jera zostanie zdobyta.
  Wojnę mieliśmy w Polsce, reszta to spacerek.
  Monte Casino, aliancka błazenada.

  Polubienie

 11. Dobra podpucha by za „za nasza i wasza….” ale to już było .
  Dzisiaj podpucha jest kasa na która wielu durni się zalapuje a rodzina otrzymuje smierdzace ciało w blaszance z domieszka cegiel,kamieni i ziemi na przyblizona wage najemnika .
  NATO to dzisiaj tylko nazwa a w rzeczywistości to zbieranina chciwych i pazernych.
  Ruskie soldaty dadza im takiego lupnia,ze już więcej nie będą sie brali za wojaczke z „malowanymi generalami” wlacznie,takze ich sługusy p-rezydenci z wasami lub bez.

  BERLIN BEDZIE POWTORZONY !
  HOLOKAUST DO POTEGI !!!

  Polubienie

 12. Żadnych baz w Polsce.
  Szwajcaria nie ma żadnych baz, nawet Niemcy Faszystowskie ich nie zajęły.
  IV rzesza rzekoma UE też próbuje naciski jak pamiętamy co zrobili z Austrią..
  Okupacja obcych została przedstawiona wczoraj tzw. Święto Wojska Polskiego.
  Towarzystwo nie przedstawiło wermachtu stacjonującego w Bydgoszczy, Szczecinie.
  Mają respekt przed publicznością, boją się, maszerowali Jankesi, Kanadyjczycy,
  armie o wątpliwym morału bojowym.
  Sowieci stali w Polsce kilkadziesiąt lat, czy ktoś widział ich w paradach wojskowych.
  Przyzwyczajcie się Polska ma zostać zmilitaryzowana, tzw. Mur przed inwazją Rosyjską.
  Popularnie nazwa brzmi, mięso armatnie przeznaczone na cele wyższe.
  Bogusław Maśliński

  Polubienie

 13. Coraz bardziej doświadczamy,że ŻYDOWSKA EWOLUCYJNA STRATEGIA GRUPOWA znalazła swojego obrońcę w natowskich strukturach.Stąd konfrontacja rasizmów żydowskiego z rosyjskim.

  Polubienie

 14. Jeszcze raz o NATO :

  Bojowosc tej niby swiatowej organizacji militarnej ma się tak jak robota z karabinem maszynowym a pala w rece zdrowego i odwaznegoo chlopa,ktory potrafi raz a dobrze przypier…lic w pulpit sterujący robota !
  Lachmyty naszprycowane prochami i obładowani jak wielbłądy zabawkami do podglądu i walki technicznej (fizyczna trudna sobie wyobrazić z takim „udzwigiem”,co najwyżej piernac),będą lezec jak zabawki elektryczne dla dzieci z wyładowanymi bateriami .

  To SCIERWO NAJEMNE z przyslonietynmi mordami na wszelkie sposoby lub umazane dla postrachu cywili,jest warte tyle co zgnila cebula i czosnek.

  Duch bojowy sil najemnych natychmiast gasnie w przypadku odcięcia im tylko zwyklej wody wtedy cala brygada lezy i kwiczy,nie pomoce Coca Cola .
  Zaopatrzenie teraz modnie nazwane LOGISTYKA
  natychmiast wojakom mordy zamyka ,
  gdy tylko LOGICZNIE ODETNIE SIE ZAOPATRZENIE,a to już nie jedna wojna „przeciwczyla” .

  Do tego dodajmy jeszcze cieplarniane warunki malowanych groźnych zolnierzykow,czyli trochę chlodku i mrozu i już po napoleonach czy szwabach szmulowskiego howu !

  GENARAL MROZ WYGRA KAZDA WOJNE !
  To tez przećwiczono w Rosji.

  Teraz sobie to „generaliki gwiazdkowe” przeanalizujcie co wam napisalo stare
  WOJSKO POLSKIE .

  APA

  Polubienie

 15. Tego co nie napisałem to przeczytałem.
  Dziesięciu Jankesów zostało odstrzelonych, oberwał generał chłopcy broniący
  godności Ukraińskiej przyłapali ich się się szwendali po ich państwie.
  Lecz pytanie jest inne, zawiozą ich w puszkach blaszanych tzw. Trumnach.
  I, i co klepną zginęli jak najemnicy , czy stałą śpiewką.
  Polegli w obronie ojczyzny.
  A czy te ćwoki wiedzą że nazwa USA to Syjonistyczna atrapa.
  Niech pisarz Blomberg im wytłumaczy.
  Maśliński

  Polubienie

 16. Są znaczace wpływy żydowskich ruchów umysłowych i politycznych,ale nie mozna generalizować.Przykładowo tak demonstrują aktorzy :

  Polubienie

 17. Ja pisuję że nie można wszystkich pakować do jednego worka.
  Swego czasu zwrócono mi uwagę gdy wspomniałem że na wszystkich cmentarzach europy leżą Żydzi w Polskich mundurach, Hylę czoło.
  Także trzeba spojrzeć że nie wszyscy Polacy pomagali NKWD czy UB.
  I tu się zgadzam.
  Cytuję Żyda, czy to jest poprawne- „W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.
  Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy.
  Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów.
  Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.„
  „Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.
  Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy” – Żydowski pisarz Artur Sandauer

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s