Poroszenko- Kim są terroryści?


„Nie wiem, jak pracować z parlamentem, w którym połowa deputowanych nie głosuje za uznaniem Narodowych Republik Doniecka i Ługańska za organizacje terrorystyczne” – oświadczył prezydent Ukrainy Piotr Poroszenko podczas swojego wystąpienia na posiedzeniu Rady Najwyższej pod koniec ubiegłego tygodnia.

 

 

W związku z tym, „kierując się bezpieczeństwem narodowym” – jak to ujął – należy przeprowadzić przedterminowe wybory parlamentarne. Wcześniej, w wywiadzie dla CNN Poroszenko przerwał prowadzącą i domagał się od niej, aby zamiast słowa „separatyści” używała terminu „terroryści”. Wezwał on również Kongres Stanów Zjednczonych, aby uznał siły samoobrony oraz wszystkich, którzy je wspierają, za „terrorystów”. To znaczy, innymi słowy, całe 4 miliony mieszkańców w regionie Donbasu.

Chodzi o obywateli obwodów donieckiego i ługańskiego, którzy nie uznali przejętej siłą w lutym tego roku władzy w kraju przez radykalnych nacjonalistów i zwolenników idei współpracownika Hitlera Stepana Bandery. Mieszkańcy Donbasu wystąpili również przeciwko zamiarowi Rady Najwyższej znieść regionalny status języka rosyjskiego. Podczas odbywającego się w maju referendum 90 procent głosujących opowiedziało się za niepodległością proklamowanych na krótko przed Narodowych Republik Doniecka i Ługańska, zjednoczonych następnie w ramach Związku Republik Ludowych pod nazwą „Noworosja”.

Dla nowych władz „terrorystami”, jak widać, są wszyscy ci, którzy nie zgadzają się na życie pod sztandarami duchowych spadkobierców faszyzmu Hitlera. Rusofobia dla reżimu w Kijowie stała się faktycznie znakiem firmowym. Jeśli chodzi o Zachód, to Waszyngton i Bruksela oświadczyły po prostu, że wspierają „wszelkie działania” Poroszenki. Przy okazji, na dniach Unia Europejska „po cichu” – jak określiło to w swoim komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji – zniosła zakaz na dostawy sprzętu wojskowego oraz specjalnego wyposażenia dla Kijowa. Zakaz został wprowadzony za czasów byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, aby nie pozwolić mu na użycie siły przeciwko uzbrojonym, swoja drogą, bojownikom na Majdanie.

W ostatnich dniach Kijów stara się wykorzystywać do gry kartę ze zestrzelonym na niebie nad Ukrainą malezyjskim „Boeingiem”. Winą za to, jak wiadomo, jeszcze przed rozpoczeciem jakiegokolwiek śledztwa obarczył siły samoobrony. Kim są terroryści, i kto na Ukrainie ma prawo nazywać kogokolwiek terrorystami? Profesor Anatolij Cyganok, dyrektor Centrum Prognoz Wojskowych oraz członek Akademii Nauk Wojskowych, nazwał warunki oraz wezwania Poroszenki hipokryzją.

Z punktu widzenia prawa międzynarodowego mówienie o tym, że 4 miliony stały się nagle terrorystami, jest nonsensem. Zarówno Europa, jak i Stany Zjednoczone to rozumieją. W końcu przedstawiciele obu ogłoszonych republik jeszcze nigdy nie dopuścili się na terytorium Ukrainy aktów terrorystycznych.

Formalnie ONZ nie posiada obecnie jedynej definicji terroryzmu. Istnieje jednak projekt kompleksowej konwencji w sprawie międzynarodowego terroryzmu, prace nad którą Komisja Specjalna ONZ prowadzi od 2000 roku. W konwencji mowa między innymi o tym, że terrorystą jest ten, kto wykorzystując dowolne środki, bezprawnie i umyślnie doprowadza do śmierci lub poważnego uszkodzenia ciała innej osoby, powoduje poważne uszkodzenia własności publicznej lub prywatnej, systemowi transportu publicznego, obiektom infrastruktury, i tak dalej. Ponadto, projekt ostrzega przed stosowaniem podwójnych standardów w walce z terroryzmem.

Definicja jest klarowna i całkowicie godna uwagi. Szczególnie, że na Ukrainie podlegają pod nią ci, którzy, w terminologii amerykańskiego Departamentu Stanu oraz przywództwa Unii Europejskiej, „robią porządki we własnym kraju”. Według wspomnianego już profesora Anatolija Cyganka, w działaniach obecnego rządu na Południowym wschodzie Ukrainy można dostrzeć wymienione w projekcie ONZ elementy terroryzmu. Ataki z samolotów i wyrzutni rakiet skierowane są na obiekty infrastruktury Donbasu, a celem jest zastraszenie ludności oraz pozbawienie go prawa do własnej opinii.

W związku z tym prezydentowi Poroszence w odpowiedzi na jego wezwania należałoby zadać pytanie: kim są „terroryści”?
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_08_04/Kim-sa-terrorysci-3754/

 

 

Reklamy

10 uwag do wpisu “Poroszenko- Kim są terroryści?

 1. Skoro Poroszenko chce separatystów nazywać terrorystami,to jak można nazwać jego,który obłowił się na dzikich prywatyzacjach swego kraju?Może geszefciarzem?Może szemranym ekonomistą?Lub zwyczajnie złodziejem?

  Polubienie

 2. Ani separatyści,jak i tez terrorystami nie sa ludzie napadnieci przez kogo kolwiek w tym przez tych co sprawują władze i rzady .
  Spoleczenstwo,narod napadnięty, broniący się jest zmuszony do OBRONY PARTYZANCKIEJ !
  On jest na własnym terenie,na własnych posiadłościach,ktore sa swietoscia NIENARUSZALNA przez nikogo !
  Jakim prawem bombarduje się niewinnych ludzi ?
  Jeżeli wladza chce wylapac tych,ktorzy się na nia zamachnęli obojętnie w jaki sposób ma do tego organa silowe,scigania,policje,prokurature,sady a nie lotnictwo ,wojska ladowe ,czy morskie .
  Jeżeli już w/w organa silowe od porządku publicznego nie daja sobie rady z iloscia bandytow i mordercow ,którzy zagrazaja pokojowi narodu i państwa wtedy wprowadza się WOJSKO ale bez drastycznych sposobow walki, a tym bardziej ostrzalu artyleryjskiego,lotniczego,rakietowego,czy innego zmasowanego !!!

  Wiec „krolu czekolady” na co zezwalasz ,czy ciebie bandyci,zlodzieje napadli ,a może niedostrzegles wcześniej zamachu stanu i ustanowienie samozwańczej władzy ???
  Kto ciebie ,jak i na jakiej podstawie wybral na prezydenta ?
  Czy rząd samozwańczy to nie terroryści ???
  Kto i po co wszczal wojne domowa na Ukrainie a teraz dokonuje przymusowego naboru do wojska celem walk bratobójczych ???
  Kto zezwolil i po co na uzycie obcych najemnikow do mordowania miejscowej ludności Ukrainy ?

  Pyta cie swiat Poroszenko !

  Dajac za przykład stan wyjątkowy w Polsce w roku 1981 nazwany niefortunnie i mylnie stanem wojennym Wojsko Polskie nie bombardowalo ludnsci cywilnej ,nie uzylo zmasowanej broni do atakow na niewinnych ludzi czy zatrudnilo najemnikow obcych, a tylko ZWINELO PROWODYROW REWOLUCJI i INTERNOWALO ICH dając posmakować odosobnienie i opieke z zapewnionym wiktem.
  Dlaczego tego nie przeprowadzono na Ukrainie ,tylko rozpętano MASAKRE NIEWINNYCH LUDZI i NISZCZENIE ICH DOBYTKU ???

  Wiec pytamy ;
  KIM SA ?
  SEPARATYSCI ,TERRORYSCI,PARTYZANCI ???
  Czy ludzie zaczna się w tym orientować ?

  Czy ty potrafisz być prezydentem Poroszenko ,czy aktorem teatru lalek w scenariuszu i rezyseri global – masonow ???

  Polubienie

 3. USA w swoich zbrodniczych planach podboju świata zawsze stawia na element przestępczy,chciwy i z bagażem przestępstw na karku.Taki wybraniec wykonuje każde polecenie mocodawców,bo oni go ochronią przed wymiarem prawa.Ten pomysł mordowania mieszkańców Donbasu,to zakwitł w głowach Białego Domu.Przecież na Donbasie są ogromne pokłady gazu łupkowego i miasta i ludność są zbędne.Bombarduje się piękne miasta i miasteczka,które raczej nie będą odbudowane.USA myślą,że w ten sposób przygotują pola łupkowe do eksploatacji.Ludność ich nie interesuje.Oni są obrońcami praw człowieka tylko w gębie.Są zakłamani do szpiku kości,to leży w ich genach od czasów gdy mordowali Indian(rdzennych mieszkańców Ameryki).Obecnie Polska włączyła się do wojny jako najbardziej agresywne państwo NATO.Społeczeństwo Rosji obserwuje to i w ten sposób opinia o Polakach jako największych wrogach Rosji utrwali się na długie dziesięciolecia.

  Polubienie

 4. Nie zla glowa pod tym beretem,wiec prosimy o więcej, a szczegolnie wiadomości o tym jaka ludność przewaza w Doniecku – sa tam jakies rekiny na 2 nogach ?
  Duzo tam szmulkow i szwabikow zagniezdzilo się ostatnimi czasy,gdzie można o tym poczytać ?

  Polubienie

 5. W Doniecku są też Polacy(było ich kiedyś przed wojną około 700).Teraz są w opłakanym stanie.
  Powstańcy traktują ich podejrzliwie,że może popierają ukrów jak władza”polska” i cieszą się,gdy giną
  powstańcy.Natomiast jeżeli zostają w mieście i przychodzą wojska ukraińskie,to podejrzewają Polaków o sprzyjanie powstańcom i mają kłopoty.Polska powiesiła na ten temat „laskę prezesa” (potocznie olała sprawę).Polska przecież wybrała swoją drogę i pomaga banderowcom.Po majdanie przyjmowano rannych i leczono w najlepszych szpitalach Polski.Polacy z Doniecka boją się jechać na Zachód Ukrainy,bo pamiętają co tam działo się 70 lat wstecz.Caritas też ma kłopoty z pomocą,bo tam teraz trudno szukać katolickich parafii,bo jak inaczej można odszukać Polaków.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s