Z polecenia Johna Kerrego?


Ukraina kopie sobie grób.

W dniu dzisiejszym niejako na obrzeżach wojny domowej toczącej się obecnie na Ukrainie miały miejsce dwa istotne fakty, które mogą rzutować na przyszłość nie tylko samej Ukrainy ale również Europy czy też dalej patrząc- świata.Otóż ukraiński premier Arsenij Jaceniuk na spotkaniu z rządem rozpatruje m.in. wprowadzenie całkowitego zakazu tranzytu zasobów energetycznych przez jej terytorium:

„Ukraina gotowa jest do nałożenia sankcji polegających na zakazie tranzytu przez jej terytorium, w tym lotów i dostaw gazu do Europy”- takie słowa wypowiedział dziś premier Jaceniuk na spotkaniu z rządem.

Decyzja o podjęciu sankcji zaproponowanych przez rząd ma być głosowana przez Wierchowną Radę w najbliższy wtorek.

Poza tym kijowski rząd przygotował także listę 172 rosyjskich obywateli i z innych krajów oraz 65 firm- głównie rosyjskich- które będą poddane sankcjom. Zaś samą decyzję kogo konkretnie dotkną ukraińskie sankcje gospodarcze podejmie ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Ale powróćmy do najistotniejszej, z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego niektórych krajów członkowskich UE, kwestii zakazu tranzytu gazu i ropy naftowej przez terytorium Ukrainy.

Kwestia ta najlepiej jest widoczna na tej mapie:

www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2014/08

/russian%20gas%20ban.jpg

Jak widzimy zablokowanie tranzytu rosyjskiego gazu ziemnego i ropy naftowej przez terytorium Ukrainy pozbawia dostępu do tych źródeł energii kilka krajów UE. Jednocześnie nie ma na dzisiejszy dzień możliwości przerzucenia nadwyżek rosyjskiego gazu ziemnego innymi drogami, chyba że odblokuje się dokończenie budowy gazociągu South Stream, które jak na razie jest mało prawdopodobne ze względu na wcześniejsze sankcje nałożone na Rosję przez kraje UE.

Tak więc brak gazu, który w okresie zbliżającej się zimy jest problemem bardzo istotnym, nie będzie mógł być zrekompensowany innymi drogami przesyłu.

Okazuje się więc, że kijowskie władze- nie wiadomo w jaki zakresie konsultując to z UE ?- podejmują decyzję, która będzie miała bardzo dalekosiężne konsekwencje dla kilku krajów Unii, i mniejsze lub większe, dla pozostałych jej członków.

Nie dość tego uraiński rząd w swym szaleństwie przyjął, że wprowadzenie przez niego tylko w/w sankcji wobec Rosji, spowodują w ciągu najbliższego roku stratę w ukraińskiej gospodarce rzędu 7 mld dolarów.

Dlatego też należy zapytać się: jaka jest logika wprowadzania przez ukraińskie władze sankcji wobec Rosji, które jej samej przyniosą tak kolosalne straty? Co oczywiście przy obecnym stanie gospodarczej ruiny dodatkowo wzmocnionej przez prowadzoną wojnę domową przeciwko części swych obywateli zatraca o jakiś narodowy masochizm i skrajną nieodpowiedzialność.

Czy w związku z tym można ze spokojem przyglądać się na to co tamtejsze władze w jakimś amoku czynią?

Przecież takie samobójcze odruchy dowodzą tylko jednego, że mamy doczynienia z szaleńcami.

Dlatego też nie powinno nikogo dziwić zwołanie w dniu dzisiejszym rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, na której omawiano te kwestie:

„Została szczegółowo omówiona sytuacja na wschodzie Ukrainy, w tym przybierająca na sile katastrofa humanitarna. Poza tym zostały poruszone kwestie bezpieczeństwa gospodarczego Rosji”-poinformował rzecznik biura prezydenckiego, Dmitrij Pieskow.

Otóż na dzisiejszy dzień sytuacja kształtuje się w ten sposób, że dano władzę na Ukrainie ludziom, którzy nie tylko zagrażają już własnemu społeczeństwu, ale również społeczności międzynarodowej, w tym i polskiej.

A więc mówiąc obrazowo wygląda to tak, że dano do ręki małpie karabin maszynowy i teraz czeka się spokojnie co będzie dalej.

Proszę zwrócić tylko uwagę na fakt, że my jako widzowie zajmujemy miejsce najbliżej małpy uzbrojonej w karabin maszynowy, a wiec możemy być pierwszą jej ofiarą.

Czy o taką sytuację stawiającą nas w złym miejscu chodziło tym politykom, którzy na krótkiej amerykańskiej smyczy ślepo realizują- nie licząc się z niczym i z nikim, nawet z interesem własnego narodu- politykę międzynarodową?

Chyba najwyższy już czas wyjść z amoku zaczadzenia szkodliwą dla nas propagandą i wziąć sprawy we własne ręce, bo w innym przypadku wszystkich nas czekać będzie zguba.

Pozdrawiam.

1.   www.zerohedge.com/news/2014-08-08/ukraine-prepares-impose-russian-gas-transit-ban-commit-economic-suicide

Za:  http://adnovum.neon24.pl/post/111814,ukraina-kopie-sobie-grob

——————————-

Powiedziałbym, że to nie tyle szaleństwo Jaceniuka i rządu majdaniarzy, co podporządkowanie się i ślepa realizacja poleceń płynących z Waszyngtonu, a to jest realizacja polityki śmiertelnie niebezpiecznej, gospodarczo wyniszczającej i antyhumanitarnej.

Puitin zareagował na dotychczasowe sankcje zachodu zamykając rynek rosyjski dla produktów rolnych UE i już widać że Europę mocno to dotknęło.

Jakkolwiek zareaguje na realizację groźby Jaceniuka może spotkać się z cichym poparciem Merkel i wielu innych przywódców zachodniej Europy. I tu USA możne doznać porażki

Adm

Reklamy

24 uwagi do wpisu “Z polecenia Johna Kerrego?

 1. Czy nam w odwecie za embargo na jabłka do Rosji, Kerry też każe przykręcić kurki (niby w odwecie za rosyjskie embargo?
  Idiotyczne?
  Może
  Ale idiotów i idiotyzmów w polityce nie brakuje
  Skłócić Rosję z zachodnią Europą , a najlepiej podjudzić strony do wojny to dla USA byłby złoty biznes.

  Polubienie

 2. Miał calkowita racje,choc nieco słabsze rozeznanie co do faktycznych korzeni rodowych wymienionych przez niego krajów,bowiem w nich tez prym wiodla zydowska krew i wiedzie po dziś dzien .
  ZYDZI POTRAFIA SIE WTOPIC W KAZDY NAROD i JEMU PRZEWODZIC.
  To najlepsi aktorzy swiata !

  Polubienie

 3. Czy Putin zostawi powstańców dla Poroszenki?
  Pozostaje otwartym pytanie czy Putin będzie chciał mieć w Rosji kilkanaście tysięcy uzbrojonych i rozgoryczonych powstańców. Może zostawi ich do pokazowych procesów w Kijowie? No, może rząd republik Donieckiej i Ługańskiej będzie ewakuowany ale co z innymi ludźmi i rodzinami tych osób które poparły powstańców? Nikt normalny nie wierzy w to, że gdyby Rosja udzieliła naprawdę konkretnej pomocy powstańcom ( obecnie do 20 tys. przeszkolonych wojskowo ludzi, nowoczesny sprzęt, do 100 śmigłowców bojowych) to wybuchłaby III wojna światowa.

  Krzysztof Mroz
  http://adnovum.neon24.pl/post/111843,ukraina-wojna-domowa-10-08-2014r

  Polubienie

 4. Wygląda na to,że Putin poświęcił mieszkańców Donbasu( i walczących powstańców).Donbas zniszczony,infrastruktura rozwalona,nędza i bieda.Mieszkańcy są nikomu niepotrzebni i są do likwidacji.
  Polecam reportaż z wizyty oficera-obserwatora z OBWE w Ługańsku.Ale wygląda,że OBWE jest atrapą podporządkowaną USA i UE.Przecież OBWE wie,że miasta są niszczone systematycznie.Przecież szkoły ,szpitale nie są celami wojskowymi,ale dla junty to nie ma znaczenia.Mieszkańcy pouciekali,ale sporo ludzi zostało,bo nie mają dokąd uciekać i prawdopodobnie brakuje pieniędzy na podróże.Rozżaleni proszą świat o pomoc,ale chyba nie zdają sobie sprawy,że są skazani na zagładę.

  Polubienie

 5. Na majdanie znów gorąco,prawdopodobnie część rewolucjonistów przejrzało na oczy,a może włączyły się
  światełka ostrzegawcze,że cała ta majdan-rewolta to jest kit funta kłaków niewarty.
  Odłóżmy te ich swary,bo to beznadziejna sprawa.Natomiast taki bajzel w centrum miasta jest niedopuszczalny.Motłoch zniszczył taki piękny plac i boczne ulice.Domy są okopcone,chodniki są zniszczone,ogólne wrażenie ,że panuje bezhołowie,brak gospodarza,nikt nie panuje nad bałaganem.
  Sponsorzy przewrotu „demokratycznego” czyli majdan-rewolty beznadziejnie wybrali przyszłą „elitę” Ukrainy.W szeregi „elity” trafili oligarchowie czyli szuje i geszefciarze spod ciemnej gwiazdy(uwaga! nie piszę syjońskiej gwiazdy – staję się poprawna politycznie).Najbardziej groteskową postacią w Kijowie jest mer miasta.Nie potrafi nawet sklecić zdania dłuższego niż trzy słowa.Dłuższe zdania są mieszaniną słów bez sensu i logiki.Odnosi się wrażenie,że musiał dobrze dostać po łepetynie w czasie tych pojedynków bokserskich,bo efekty są porażające.Wyobrażam sobie jego rządy w okresie zimy.Chyba będzie zapraszał zmarzniętych mieszkańców do boksowania się w celu rozgrzewki.Polecam krótki reportaż z ożywionego majdanu.https://www.youtube.com/watch?v=hvibSusxvdY

  Polubienie

 6. Polecam reportaż z Szachtjorska”Miasto widmo”.Światowe (w tym polskie)media będą zapewniać,że to sami terroryści niszczą miasta i mordują ludzi.Tak myślą przeciętni Polacy (ci co czerpią „Wiedzę) z TVN-u i tych innych rządowych mediów.Natomiast armia ukraińska niesie na swoich czołgach i artylerii miłość do krajan.Efekty miłości w reportażu.

  Polubienie

 7. ZWYCIĘSTWA PROWOKACJI mają swoją historię.Doświadczenia ŻYDOBOLSZEWIZMU wykorzystywane są przez ŻYDOBANDERYZM.

  Polubienie

 8. Nie tylko dziś BANDERA PRZESCIGUJE SIE W WYSZUKANYCH TORTURACH i MORDERSTWACH,
  we współczesnych MORDACH ZBIOROWYCH – WROGIE SILY WYKORZYSTUJA
  NIE NOZ,KOSE,TOPOR,WIDLY az po bron konwencjonalna ale nowoczesne srodki elktroniczne przy pomocy których straca się samoloty z załadowanym odpowiednim ladunkiem burzącym,,nowoczesne materialy chemiczno-niszczace a także aplikujące ci kazda chorobę az po epidemie !

  Do tego dodajcie sobie BRON KLIMATYCZNA ,w tym palenie sloncem nie tylko rosliny,drzewostan,ziemie i wszystko co na niej ale roniez niesamowite ulewy/opady deszczu,sile wiatru a w zimie mrozu.
  Wlanczajac w to bron wywolujaca trzesienia ziemi , wybuchy wulkanow – ,swiat czeka nieobliczalna zaglada.ze zmiana morz i oceanow,granic kontynentow !!!

  TYCH LOTROW MORDERCOW SWIAT MUSI ZATRZYMAC i OSADZIC NATYCHMIAST !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 9. MSK napisał:

  ZWYCIĘSTWA PROWOKACJI mają swoją historię.Doświadczenia ŻYDOBOLSZEWIZMU wykorzystywane są przez ŻYDOBANDERYZM.

  Niechżesz MSK wskaże mi te „komunistyczne prowokacje”.

  Bo ja mogę wskazać DZIESIĄTKI takich wojskowych prowokacji ale w wykonaniu PAŃSTWA POD „BOGIEM” ZWANYM USA: począwszy od wysadzenia w powietrze okrętu wojennego USA na redzie w Hawanie przed 115 laty by sprowokować wojnę z Hiszpanią, poprzez „naprowadzenie na niemieckie torpedy” statku pasażerskiego Lusitania, by USA weszły I Wojnę Światową w 1917, potem Pearl Harbor, Zatoka Tonkijska by rozpocząć wojnę z Wietnamem, 9-11 2001 i WTC by rozpocząć USA atak na Afganistan, Irak i tak dalej, aż do „wyładowanego trupami” Boeinga NH17 miesiąc temu by rozpocząć „pełzającą wojnę” z Rosją.

  Izraelskie kolejne prowokacje, począwszy od zatopienia statku z uciekinerami żydowskimi, w Hajfie w 1945 (?) roku to tylko imitacja tych amerykańskich.

  Polubienie

 10. Zyrinowski oglosil III WS ,zamiescil tvn24 !
  A wiec WOJNA !!!
  Pytanie :
  KIedy zasadnicze/glowne uderzenie i czym/kim ?

  Druga strona odpowiada :
  Power HAARP-a w pelnej mocy !
  Pietnasty sierpnia przed Polska i Polakami.

  Modlmy się WSZYSCY.

  Polubienie

 11. Tusk już wcześniej się wygadał
  -Nie wiadomo czy polskie dzieci 1-go września pójdą do szkoły

  Jestem pewien, że sprawę wojny omawiano w gronie liderów zachodu, a że Tusk to ,,swojak” po dziadku z wermachtu więc gadano przy nim otwarcie i bez niedomówień.
  Dla zachodnich polityków i planistów wojna to jeden z elementów polityki. Niektórym jakby ciężył zbyt długi okres pokoju w Europie

  Te słowa Tuska trzeba jednak brać poważnie.

  Jesteśmy jakby na widelcu, jeszcze jesteśmy, a za chwilę może nas nie być.

  Polubienie

 12. O ZWYCIĘSTWIE PROWOKACJI,tej bolszewickiej daje świadectwo biografia Józefa Mackiewicza.
  Kształtowanie „homo sapiens sovieticus” rozpoczęło się od przyjęcia rosyjskiego rasizmu przez ŻYDOBOLSZEWIZM.Pokładał w tym nadzieję prezydent Roosevelt,ale dwa imperia konkurują dziś w WOJNIE OPIENIĄDZ poprzez ZAKONY:SPEKULACJI (korzenie rasizm żydowski) i SIŁY (korzenie rasizm rosyjski).
  Komunizm wojenny ma swoją historię prowokacjami zapisaną,ale szczęśliwie zniknął z mapy światowych ideologii.Nie zniknęli jego miłośnicy.W sposób otwarty radykalizuje się wczesne mysli mesjasza Karola Marksa.

  Polubienie

 13. John -y maja dziś inny problem ale to Europy nie dotyczy tylko USA.
  Znowu do AfroAmerykanow strzelają ,robi się zawierucha ,godzina policyjna wprowadzona,no i posiłki dla policji trzeba sciagac .

  Inna sprawa z Iwanami w Rosji i na Ukrainie – wszędzie „się porobilo”,tak,ze nie wiadomo gdzie wiac.
  Maja Zydzi problem maja i to na całym swiecie ,bo i e-bola się rozwija „po ucieczce”,jewrope już siega !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s