Kamera czy aparat DSC-H


Stworzenie nowoczesnego miejsca pracy w przemyśle koszt nierzadko pół miliona złotych a często i więcej. Rządowe programy wsparcia dla zakładających małe biznesy to pomoc rzędu trzydziestu paru tysięcy zł.Szczęściarze, którzy załapują się na takie pieniądze najczęściej jednak nie są w stanie utrzymać swoich biznesów i to z różnych powodów. Może to być ich mała operatywność, brak doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, czy ostra konkurencja na rynku.

Są ludzie, którzy są przekonani, że bez wielkich pieniędzy nie można niczego zbudować, są tacy, którzy mając spore środki do dyspozycji tracili je w wyniku popełnianych przez siebie błędów i są też i tacy, który potrafili zbudować swoją firmę z niczego, z własnych comiesięcznych drobnych oszczędności.

Napisałem na wstępie, że stworzenie w przemyśle jednego miejsca pracy może kosztować pół miliona zł.

A czy można stworzyć sobie miejsce pracy na przykład za jedyne 10 tysięcy złotych?

Oczywiście że można. Popatrzmy na ludzi, którzy handlują na rynku.

Nie zarabiają kroci, ale też nie żebrzą. Handlują kapciami, chińskimi majtkami, ( bielizną) warzywami, grzybami. Ich miejsce pracy to zaledwie opłata targowa i wykupiony kawałek miejsca pod stolik. Stolik też ich kosztował i składane krzesełeczko także. Jaki to był koszt wyposażenia w ten warsztat?

Ale miało być o miejscu pracy za 10 tyś. zł.

Co można za to kupić, jak można urządzić swoje stanowisko pracy?

Wspomnę na moment o amerykańskim przemyśle filmowym. Ponoć w samym Los Angeles dla filmu pracuje pięć milionów ludzi. Jedna z super produkcji dała dochód 2 miliardy dolarów. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro film ten był wyświetlany na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy i we wszystkich krajach świata. Koszt wyprodukowania filmu to nierzadko kwota 150 milionów dolarów, ale są też filmy mniej kasowe za to powstające z zerowym budżetem.

Dziś film ful HD można nakręcić kamerą, której cena nie przekracza jednego tysiąca złotych. Dlaczego zatem nie zrobić sobie studia filmowego z pełnym profesjonalnym wyposażeniem wydając na ten cel 10 tyś zł. Swoje comiesięczne oszczędności z jakiegoś tam okresu .

Jaki sprzęt można za to kupić?

 

Najnowszy aparat SONY DSC-HX400V cena 1600 zł,  do niego karta pamięci 64 Gb cena 210 zł

Zaawansowany obiektyw Carl Zeiss® Sonnar T* z 50-krotnym zoomem optycznym

Niezwykle szybki procesor obrazu BIONZ X

Realistyczne obrazy o wysokiej rozdzielczości z 20,4-megapikselowego przetwornika CMOS Exmor R

Technologie Wi-Fi® i NFC zapewniające łączność przy fotografowaniu i udostępnianiu

Stabilizator obrazu Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym

Najnowszą kamerę Panasonic HC-X920EP-K. do niego podobną kartę pamięci Koszt 3300zł

Kamera HC-X920 wyposażona jest w funkcję Level Shot oraz 5 osiowe HYBRID O.I.S.+, które eliminują rozmycie obrazu w całym zakresie obiektywu. Funkcja Level Shot automatycznie wykrywa pochylenie obrazu i eliminuje je. Rejestruje czyste, ostre obrazy ze zredukowanym rozmyciem. Opis techniczny można bez problemu znaleźć w Internecie. Kamera ma wejście na dodatkowy mikrofon, wizjer i bogate oprogramowanie. Opcjonalnie do tej kamery  można  dokupić za kwotę mniej niż 1000 zł.  obiektyw do filmowania w 3D

Zarówno aparat Sony jak i kamera Panasonic mają optyczną stabilizację obrazu, tegoroczną nowość wśród kamer i aparatów na polskim rynku, która pozwala filmować nawet w marszu

No i do tego pozostałe akcesoria jak statywy blendy, lampy, mikrofony, oprogramowania do edycji i montażu filmu, co przy właściwych wyborach tychże dodatków, winno się zmieścić w kwocie 10 tys. zł

Własne studio filmowe to wyjątkowa szansa dla młodych, zdolnych, wybitnie utalentowanych ludzi z pasją. To sznsa na pracę twórczą, na pracę pod własnym kierownictwem i za dobre pieniądze. Bo jak mawiał poeta – Chcieć to móc, lub – My możemy wszystko mieć, nam się musi tylko chcieć. Wprawdzie rynków światowych nie zawojujemy, ale na kilku rynkach polskie filmy zawsze mogą zrobić furorę.

Poniżej film testowy aparatem sony na kolory po zachodzie słońca i na możliwość filmowania z dużym powiększeniem

Film kolejny z dobrym oświetleniem pod chorwackim niebem

Trzecie video to możliwość filmowania poklatkowe kamerą Panasonic

 

Reklamy

26 uwag do wpisu “Kamera czy aparat DSC-H

 1. Admin o tworzeniu miejsc pracy INDYWIDUALNYCH,
  my może nie na przekor ale dla pewnych porownan o tworzeniu miejsc pracy w rolnictwie ,bo w przemysle jak pisze autor tematu to duże/olbrzymie koszty .

  Proszę Pnstwa !
  POLSKA ZIEMIA NA WSI LEZY ODLOGIEM !!!

  Czy wiecie dlaczego ?
  Ano dlatego,ze chlop dziś spi a jemu PRZESTALO ROSNAC !
  BO JEMU SIE JUZ NIC NIE OPLACA !!!
  A dlaczego się nie oplaca ?

  BO NIE POTRAFI BYC ROLNIKIEM i NIE UMIE HANDLOWAC !!!
  Jemu zawsze musi (nie on) KTOS jego TOWAR (w pośrednictwie )SPRZEDAC,najlepiej jak jest to ZYD ,najlepiej „spolszczony lub zniemczony” !

  Dlaczego zyd ?
  BO ZYD POTRAFI HANDLOWAC i MA NA TO ZEZWOLENIE,ktoremu to zezwolenie WLADZA (zydo-niemiecka) DA a CHLOPU ZABRONI w POLSCE !!!

  Czy sprawa jasna ?
  Nie ?
  No to idzmy dalej : gdy przestrajano Polske na nowa DEMO-KRACJE i to się udało,choc trwalo to o wiele dluzej niż planowano ,bo WRON-a (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) z gen.Jaruzelskim przeszkodzila i nie poszlo to tak jak teraz idzie na Ukrainie ale w końcu PRZESTROJONO,JEWROKOLCHOZ UCZYNIONO i chłopu polskiemu wmówiono,ze lepiej będzie jak ziemia będzie twoja odłogiem a ty za to dostaniesz doplate od/ha obys tylko (zydkom obcym i miejscowym)nie przeszkadzal w konkurencji handlowej.
  Z jewrokolchozu plynac ci będą i plyna pieniazki od szwabskiej księgowej (która w ewidencji zanotuje ile już polskiemu głupkowi spłacono za jego hektary),chlop będzie lezal przed cyfra na scianie i ogladal serial Ranczo az do momentu gdy szwabiki wejda na podwórko polskiego durnia i oswiadcza :”spieprzaj dziadu” ziemia nasza, bo już ci ja splacilismy w unijnych dopłatach !

  Ot i cala „demokratyczna prawda” .
  Celem wyjasnien będziemy przy tym temacie odpowiadać na pytania zainteresowanych.

  Chetnym do robienia stanowisk pracy w miescie tez odpowiednio odpowiemy/doradzimy, trochę tylko inaczej niż zlecono to gospodarzowi Tadziowi w Olsztynie.

  Temat w ruch !

  Polubienie

 2. Jak napisałem w samym tylko Los Angeles w produkcji , pardon, przemyśle filmowym znajduje zatrudnienie 5 milionów osób. Czy u nas w kilku miastach nie mogłoby znaleźć zatrudnienia 100 czy 200 tyś ludzi?
  Aktorów, reżyserów, scenografów, scenopisów, dekoratorów, montażystów, krawców, stolarzy itd?
  W Szczecinie, Kołobrzegu i Gdańsku bo nad morzem, w Olsztynie bo nad jeziorami, w Warszawie i w Łodzi bo są tam tradycje i metropolie, w Krakowie i w Zakopane bo góry i historia.
  To się nie opłaca, nie warto, to nie dla mnie, po co mi to – mówi wielu z rodaków, ale na szczęście nie wszyscy. Są tacy którym praca się opłaca, w każdej dziedzinie, w rolnictwie, w handlu, w drobnej wytwórczości, w sporcie, turystyce itd.
  I dla tego Polska bynajmniej nie schodzi na psy, a raczej się rozwija i pięknieje.

  Polubienie

 3. Pisze Pan o usługach, a nie o produkcji. W społeczeństwach biednych usługi nie maja racji bytu. Takie pomysłu jak Pan to Polacy maja od 25 lat – tylko ile firm usługowych może funkcjonować w mieście. Zlikwidowało się miejsca pracy warte miliardy złotych, a teraz lamentuje się, że brakuje pół miliona na stworzenie jednego miejsca pracy. Za bezmyślność Bóg kara bo to brak roztropności. Niech Pan się zastanowi, kto ma czas i ochotę oglądać filmy oglądać filmy … pomysł iście „genialny” i śmieszny. Ile cukrowni w Polsce pocięto na złom? A teraz niech pan policzy ile pieniedzy kosztowałoby „odtworzenie” tych miejsc pracy w cukrownictwie. W obecnej Polsce ich odtworzenie jest niemożliwe !!!!! Ludziom nie starcza na przetrwanie, a Pan dalej proponuje rozwój nikomu niepotrzebnych usług ?????!!!

  Polubienie

 4. Z Pańskiego pomysłu skorzystali młodzi ludzie w kilkudziesięciotysięcznym mieście. Postanowili stworzyć sobie miejsca pracy kupując aparat fotograficzny, sprzęt oświetleniowy , obiektywy i obsługując fotograficznie śluby, chrzty etc. Efekt 30 firm z branży, których przychody nie przekraczają średnio 2000 złotych miesięcznie. Po odliczeniu kosztów, podatku i ZUS zostaje mniej niż zasiłek dla bezrobotnych. Rozwój usług nie jest ŻADNYM rozwiązanie. Rozwiązaniem jest rozwój przemysłu, a rozwój przemysłu nie jest możliwy bez udziału państwa i kompletnej zmiany polityki gospodarczej, fiskalnej i podatkowej.

  Polubienie

 5. Yah
  Usługi tupu video wesela to małe pieniądze, duże to filmy zarówno te tak zwane seriale lub produkcja pełnometrażowa. A to są już duże pieniądze i zatrudnienie dla dużej liczby osób. Polskie filmy można by sprzedawać na Białorusi, Rosji, Czechach, Węgrzech i jeszcze kilku innych krajach. Ale muszą być to dobre filmy. Pisałem, że amerykanie robią dużą kasę z produkcji filmowej , a my tego nie możemy, czy nie potrafimy?
  Czy na prawdę musimy być wiecznie takimi dupkami które jedynie co potrafią, to klepać biedę i narzekać?
  Tu po sąsiedzku też miałem kilku młodych, którzy już po pierwszym filmie pokazali raczej beztalencie , lub tylko brak dobrego pomysłu i scenariusza , ale chęci mieli, sprzęt też i można się spodziewać, że z czasem ucząc się na błędach odniosą sukces, a o to chodzi.

  Polubienie

 6. Proszę Pana mieliśmy świetny przemysł , wyroby eksportowane do wielu krajów. W latach 60-tych rakietami Meteor były zainteresowane Indie a teraz ….. Nie da się podnieść poziomu rozwoju kraju bez rozwoju przemysłu – państwowego przemysłu. U mnie w mieście wymyślili, że zlikwiduje się przemysł a zatrudnienie da turystyka, bo mamy takie piękne rejony. Ze mnie się śmiali jak ostrzegałem. Teraz turystyka daje zatrudnienie 400 osobom 20 zlikwidowanych firm państwowych dawało pracę 30 000 osób, przy czym była to wszystko produkcja eksportowa ( do 1989 roku). Niestety drogi Panie rozwojem usług nie spowoduje Pan rozwoju kraju. Na usługach mogą opierać się malutkie kraje typu Belgia, chociaż nawet mały Liechtenstein to zaawansowana produkcja przemysłowa. To co Pan proponuje to nie rozwój i walka z bieda tylko miotanie się ludzi, którzy muszą coś robić, żeby przeżyć. I jeszcze jedno ile taki przemysł filmowy w Polsce zatrudni osób 30 tysięcy? 100 tysięcy? Czyli w całej Polsce stworzy tyle miejsc pracy ile zlikwidowano w TRZECH średniej wielkości miastach…..

  Polubienie

 7. Brawo „Yah” !
  Wiec teraz my wchodzimy w dyskusje i pytając „stroicila przeksztalcen” na początek zadajemy pytania:
  1.Czy człowiek zyje – chlebem czy filmem ,da się ogladnac film gdy w brzuchu burczy lub zbiera się na gazy?
  2. Swietnie uzasadnia „Yah” normalana wydajna praca i produkcja czy usług (?,
  ,my zapytamy co będzie gdy nie będzie wszelkiego papu, bo szmul ze szwabem razem lub osobno zamknie hurtownie w Polsce ?
  3. Mamy surowce,mamy ziemie ,mamy sily i checi do pracy,
  dlaczego NIE PRODUKOWAC u SIEBIE ???
  4. Po co młodzi maja jezdzic za byle jaka praca do obcych za granice ,jak mogą pracować i mieszkac
  ,tworzyć rodziny,rozwijac się i wzrastać u siebie we WLASNEJ OJCZYZNIE ???
  5. CO DAJE ROZLAKA RODZIN POLSKICH ???

  To piec pytan na początek ,dalsze nastapia po odpowiedzi i wyjaśnieniu pierwszych.
  Prosimy tylko spokojnie i PO POLSKU ,bez bajerowania żydowskiego i szwargotu niemieckiego czy belkotu
  angielskiego – „my Polacy nie gesi…..” , nie parobki czy niewolnicy MY SA SAMI SWOI i
  POLSKA DO NAS NALEZALA i NALEZY „jeszcze” !

  Klawiatury w ruch ,w czasie wolnym strugac paly.

  Polubienie

 8. APA
  Najpierw odpowiedz sobie samemu
  czy ty w Polsce szukasz chleba czy na tułaczce.
  Czy w Polsce pomnażasz dochód narodowy i płacisz podatki czy na obczyźnie.
  Czy twoje wnuki w Polsce czy w USA
  Skąd twoje przypuszczenia, że nie będzie papu, skoro mamy nadprodukcje i poniektórzy w związku z tym twierdzą, że mamy jedzenie śmieciowe bo zbyt długo leży w magazynach i na półkach sklepowych.
  Usługi czy wydajna praca?
  Wczoraj podano w TV, że nasz eksport produktów rolnych do UE sięga 16 mld euro a do Rosji 1 mld euro
  Papu nam nie zabraknie, dziś problem z tym by to papu za 1 mld wypchnąć za granicę i na tym zarobić.

  Możemy produkować tony żelaza, betonu, wycinać lasy, albo kręcić filmy nie dewastując środowiska i nie zanieczyszczając powietrza i wody, biorąc za to lepsze pieniądze.
  Zauważ, że ja nie proponowałem przestawić polskiej gospodarki na kręcenie filmów, a jedynie wskazywałem, że można mieć biznes, dochód i niezłą pracę zaczynając od kwoty 10 tyś zł.
  Za taką samą kwotę można kupić używany samochód dostawczy i otworzyć usługi transportowe, jak jeden z sąsiadów z tej samej ulicy. Dziś ma pod domem dwie BMW każda za 200 tyś zł. i kilka tirów na trasach międzynarodowych.
  APA nie żyjesz w Polsce, stąd twoja wiedza z tego co piszą w internecie, a tam polskim zwyczajem narzekania i biadolenia jak jest źle, biednie i głodno
  Wejdź na mapę Google i powędruj po Polsce, popatrz po obrazkach jakie piękne domki na obrzeżach miast ludzie sobie pobudowali, jakie czyste i zadbane są nasze miasta

  Polubienie

 9. Yah
  Pełna zgoda, tylko mimo wszystko nasz państwowy przemysł z czasów PRL ostro przegrywał konkurencję z kapitalistyczną gospodarką Niemiec, Francji i innych krajów. Widziały to elity partyjne i widział to naród.
  Że kolejne elity rozwaliły ten przemysł to też prawda, ale by go odbudować, od czegoś trzeba zacząć.
  Nie podoba ci się kręcenie filmów kup obrabiarkę CNC i zacznij produkować kolejne obrabiarki tego typu, aż w którymś momencie uruchomisz fabrykę samochodów.
  Może kilka innych osób zrobi to samo i nasza gospodarką znów będzie się liczyła w świecie.

  Obrabiarkę CNC można zbudować we własnym zakresie z dostępnych w internecie części też za kwotę nie większą jak 10 tyś zł

  h

  Polubienie

 10. Najpierw proszę odpowiedzieć na nasze pytania i nie robic za srebniki reklamodawców ,to jedno a drugie ,jeżeli to i innym „nowobogackim ” (w naszym mniemaniu OSZUSTOM) tak dobrze się powodzi ,ze ich stać na te BMW i inne zachcianki,to dlaczego wszyscy tego nie maja ,tylko jada na saksy możesz to bliżej wyjasnic,choc by KTO DZIS PRACE , JAKA i ZA ILE DOSTAJE U OBCYCH KRWIOPIJCOW ???

  To,ze my za granica mieszkamy od cwiercwiecza i tu pozostajemy wcale nie znaczy ,ze biedujemy tak jak musielibyśmy biedować we własnej OJCZYZNIE BEDAC NIEZMIENNIE GOJAMI.

  Czy dziś w Polsce GOJ PRACUJE U GOJA czy u OBCEGO KAPITALISTY ,który miał i ma szereg przywilejow od swych rzadzacych pociotków i kuzynow ,obojętnie gdzie .
  Czy masz rozeznanie jakie MAFIE SA W DZISIEJSZEJ BIUROKRACJI ???
  I proszę nam nie wmawiać,ze nie znamy realiów dla Polaka w Polsce,bo każdy z nas bywa w odwiedzinach w Polsce WIDZI i SLYSZY !
  Nie obchodzi nas ile i kto ci placi za propagandę ale ty człowieku już normalnie i to prostacko się odsłaniasz kim jesteś i co czynisz WIDAC,tylko jeszcze podaj ile ci za to placa .

  Jeszcze co do podatkow :
  Wiesz kto i ile placi podatkow w Polsce ?
  To powiem ci ile nam zabieraja z emerytur wojskowych choć w Polsce od dawna nie mieszkamy,
  na Fundusz Zdrowia (jak go zwal tak zwal) STOWA, choć się tam nie leczymy i nie korzystamy z usług LAPIDOCHOW którzy maja za zadanie usmiercac emerytowanych gojow ,druga STOWA i więcej jest odciągana za biedna wojskowa emeryture podoficera czy oficera przyznana przed pierestrojka ze starego portfela – JAKIM PRAWEM,przeciez nawet nie wdychamy waszego strutego polskiego powietrza skraplanego z nieba , ani nie pijemy waszej strutej wody chemia z żydowskich wodociagow ?!

  Wiec zejdz człowieku na ziemie ze swego złotniczego pułapu i PRZYGLADNIJ SIE RZECZYWISTOSCI oraz doli POLSKICH EMERYTOW i RENCISTOW,takze GOJOW PRACUJACYCH NA ZYDA CZY NIEMCA z ROZNYM OBYWATELSTWEM .
  Może tez się i znajdzie ktoś na portalu z zatrudnionych obecnie GOJOW POLSKICH w tym WASZYM ZYDOWSKIM RAJU, w wieku produkcyjnym i na pelnym etacie u ZLOBA OBCEGO KAPITALISTY OSIADLEGO w POLSCE po JEJ PRZESTROJENIU NA JUDEOPOLONIE i PUBLICZNIE WYGARNIE inny swój „dobrobyt” w obecnych realiach zydo-niemieckiej niewoli i JEWROKOLCHOZU .
  Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego MLODZI POLACY MUSZA SZUKAC PRACY ZA GRANICA ???

  Może i ktoś z młodych pozostałych w Polsce się tu znajdzie i napisze PRAWDE ,chyba ze mu nie pozwola jak w SCIERWOMEDIACH od Michnika do Rydzyka !

  Dlatego jest tu na tym portalu wszystko tak cacy i kolorowo na zdjęciach .
  PRZESTANCIE KLAMAC ZYDZI,NIEMCY i MIESZANCY oraz słudzy obcym !
  (podpowiada major WP)

  TFFFFFUUUUU !!!

  Polubienie

 11. Dlaczego ostro przegrywał z Zachodem. To bajki rozpuszczane przez Solidarność. „Kiepska” polska elektronika z lat 80-tych gra lepiej niż niejeden obecny wzmacniacz za 8000 złotych. Wyprodukowane w Polsce turbiny pracują do dziś dzień w indyjskich elektrowniach… przykłady można mnożyć. Ale chociażby Pana przykład z obrabiarką – komu świadczyć usługi tokarskie? Ile takich zakładów potrzeba w powiecie? Zaręczam, że niewiele. Znajomy zainwestował właśnie w tokarkę i frezarkę numeryczna do produkcji złączek i …. głównym problemem w Polsce jest płytki rynek – ludzie by kupili ale nie mają pieniedzy. Eksport za granice, przy obecnych obciążeniach podatkowych i kosztach życia w Polsce jest nieopłacalny – Chińczycy wyprodukują taniej. Wiem, że nie można siedzieć z założonym rekami, ale problemem jest nie tyle produkcja co zbyt. Ci co mogliby kupić już mają, a ci co chleli by kupić nie maja pieniędzy. To tak jak z budownictwem w Polsce. Każdy chciałby mieć dom lub większe mieszkanie ale …. niestety nie ma na to pieniedzy. Z kolei każdy rozsądny człowiek wie, że branie kredytu nie jest żadnym rozwiązaniem. No i ostatecznie dochodzimy do konkluzji, że głównym problemem Polski jest nie brak pomysłów, maszyn etc. tylko brak pieniedzy spowodowany taka a nie inna polityka monetarna państwa.

  Polubienie

 12. @ APA

  1. Człowiek do życia i założenia rodziny potrzebuje pracy, mieszkania i takiego poziomu dochodów, żeby się zabezpieczyć na starość. Obecny system w Polsce niczego z tych rzeczy nie zapewnia , no chyba, ze jest się złodziejem okradającym innych.

  2. Podstawą jest produkcja, usługi są dla bogatych, którzy maja pieniądze a nie mają czasu. Co mnie obchodzą usługi, skoro podstawy piramidy Maslova nie ma.

  3. Mamy wszystko a nie mamy pieniędzy przez …. odpowiedzi, wrogi Polakom zapis w konstytucji.

  4.Bo lepiej młodych wypchnąć za granice i pozbyć się problemu. A zachód przyjmuje wykształconych pracowników z otwartymi rekami – w końcu ich wykształcenie na Zachodzie kosztowałoby 4-5 razy tyle co w Polsce. A tak maja młodych, wykształconych za friko. Kolejny dowód, że władze działają niezgodnie z polska racja stanu.

  5. Rozłąka rodzin – upadek rodzin – upadek Polski

  @adm

  Panie Admin , nie każdy chce być kapitalistą. Wielu ludzi chciałoby normalnie pracować 8 godzin dziennie za godną płacę, a większość stać na 10 letni samochód użytkowany kolejno 10 lat.

  I jeszcze jedno po co prywatyzowano huty i cementownie skoro planowano budowę autostrad. Nie taniej byłoby budować korzystając z produkcji państwowych hut i państwowych cementowni. Wtedy na budowie zarobiliby Polacy, a tak państwo wspiera i tak bogata zagranicę. To tak jak z pomysłem PiS na mieszkania dla młodych – płacić odsetki od kredytów. Komu? Odsetki zagranicznym bankom z naszych podatków. To w głowach im nie zaświtało, żeby stworzyć polski bank kredytujący młode małżeństwa

  Polubienie

 13. Sluszne wylozenie „Yah-a”,co mogą zrozumieć glodni/biedni ale nie tacy „syci” jak gospodarz tego portalu.
  Po co komu to udawadnianie – bieda jest bieda ,a bogactwo bogactwem !
  Zreszta po co się przekomarzać gdyż wiadomo,ze co innego czuje bogacz a co innego biedny.
  Tylko proszę tu nie wyjezdzac z tym : „Czemus biedny,bos glupi.”.

  Zbliza się czas wyrównywania wszystkich rachunkow,biedni tez je wystawia bogatym i rozlicza !
  W tym wyspowiadają nawet duchownych.

  Polubienie

 14. @ APA

  Niestety wolny rynek wyplenił coś co się nazywa empatią. Jak można cieszyć się bogactwem skoro ludzie klepią biedę i żyją w niepewności. Nie należę ani do biednych , ani do bogatych ale żeby związać koniec z końcem muszę pracować więcej niż moi rodzice. Musze myśleć o sobie na starość, o dzieciach ( żeby nie wepchnąć je w łapy banksterów nie jest lekko i gdy sobie pomyślę, ze są inni w jeszcze gorszej sytuacji …. Człowiek harujący za minimalną od rana do wieczora jest zbyt zmęczony by wpaść na pomysł na życie i nie stać go na zgromadzenie rezerwy finansowej na początek. A nawet gdyby zaczął legalnie to niezależnie od przychodów, którę mogą wynosić 200 złotych czeka go obowiązkowy wydatek prawie 1000 złotych – ZUS. 30 lat temu, pomimo sztucznie wywołanego kryzysu, żyliśmy normalnie jak ludzie cywilizowanym kraju. Teraz w miarę normalnie żyję na Zachodzie , a my trafiliśmy w połowę XIX wieku w imię balcerowiczowskiej idei wolnego rynku. Zawsze myślałem , że państwo wymyślono dla ochrony interesów ludzi zamieszkujących jegoi terytorium Państwo pod tytułem III RP wymyślono po to ,żeby chronić idee wolnego rynku kosztem ludzi

  Polubienie

 15. APA
  Ot narzekacz.
  Ma emeryturę majora a ta jak wiem jest około 1000 zł większa od mojej rzemieślniczej a i emeryturę amerykańską posiada i wciąż psioczy, narzeka i biadoli.
  Obejrzyj jeszcze raz wideo z jeziora i popatrz jakie tam trzydziestolatki z brzuchami. Mój wnuczek jeszcze szczupły i synowie także w miarę bo pod moim okiem fizycznie też każę pracować, ale coraz więcej ludzi z nadwagą. Nie bierze się to z biedy. Pamiętam mój rocznik w wieku 18 lat miał średnio po 20 kg niedowagi. Dziś tego nie ma, dziś raczej zdarza się nadwaga, choć młodzi się trzymają poprzez sport, ruch, rozrywki.
  APA trochę więcej optymizmu
  Ja propagandy nie sieję i nikt mi za wpisy nie płaci.
  Polska jest naszą matką, o matce mówić źle nie wolno

  Polubienie

 16. Powiem tylko tyle. Miałem taki czas młodości, gdzie i bawiłem się i tańczyłem i było cacy. I nie, nie wszystko przepijałem jak się to mówi o polskiej młodzieży – choć większość jest takiej. Robiłem i filmy, i teledyski, i wiele innych nagrań ku sobie i innych. Tworzyłem (komponowałem) muzykę ale także występowałem jako dj. Robiłem i pozowałem do zdjęć fotografom z krwi i kości. Wiem tylko jedno. Na tym w Polsce nic się nie zarabia oprócz zainteresowania innych ludzi. Dzięki którym koniec końców poznałem gościa, przez którego poznałem gościa który załatwił mi pracę w dość sporym staaaarym zakładzie (prawie dwieście lat). Pracuję tam poprzez firmę, która wynajęta przez firmę, która wynajęta przez firmę, która wynajęta przez trzecią rękę zakładu – firmę, zatrudnia mnie, płacąc 1280 zł na rękę na umowie o pracę. Jak chcę – a nie mam innego wyjścia mogę pracować na czarno za 1900 zł. I zarabiając 1900 wiem oficjalnie od swojego prezesa, że zarabia na mnie (on jeden pomijając resztę) 300-500 zł na miesiąc. Inni też muszą zarobić. Nie wiem czemu tak jest. Mam 28 lat, technika z trzech kierunków. Jestem tam zatrudniony od trzech. Realnie, nie na papierze jestem specjalistą elektromechanikiem i także automatykiem który doskonale radzi sobie (mówiąc na prawdę z dystansnem) z zagadnieniami przemysłowymi. Czemu k**wa tak jest? Przejść pracować pod zakład nie mogę. Nie ma przyjęć. Jest za to zapotrzebowanie na firmy. M.in. na mnie. hę? co powiecie specjaliści?

  Polubienie

 17. I od razu dodam, że proszę nie mydlić oczu tylko pisać konkretnie. I bez tekstów w stylu – jesteś za cienki itp – a to z tego względu, że grałem muzykę we wszystkich większych miastach jak np. Katowice, Częstochowa, Cieszyn, Mikołów, Sosnowiec, Będzin, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i wiele innych mniejszych. Tak samo jak filmy w których byłem współtwórcą. Czemu nie można normalnie żyć. Czemu nie ma kogoś kto rozp****li wiejską i wszystkich tych którzy tym kierują z karabinu. Czy już wszyscy są tacy słabi i zastraszeni że się boją rzucić chodnikiem w urzędy? W pojedynkę mam się bić z całym ustrojem?
  Co do sukcesów czy nie-sukcesów przykład – POLSKI wykonawca Skalpel – kierunek jazz, w Polsce nikt nie chciał nawet ruszyć jego partytur, mimo tego, że w żadnym innym kraju nie ma takich wymagan co do przedstawienia zdolnosci, nut etc., bo ciagle za malo. 23 podejścia do wydania płyty. Nic. Null. Wyjechał do tej zawszonej Anglii, i tam wydawnictwo – znane jeśli wy nie wiecie – o nazwie Ninja Tunes, po uslyszeniu jednego tylko utworu zdecydowalo sie na cala plyte. Jak przerwać porażkę Polski? Granaty? Bo wybory nic nie dają. I sam już chcę się zabić z tej żałości. Ale jestem katolem i tego zrobić nie mogę. Mam serdecznie dość i serce mi się kraja. Moi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o ten kraj, o nasz kraj i co? Aż mi niedobrze jak na to patrze. A sam mogę jedynie pójść do więzienia po pierwszej próbie przywrócenia normalności. Co. Mam stworzyć podziemną armię? Lać ich krwią? Ich, tych decydentów? Skąd mam mieć czym walczyć? Przy takiej inwi i kontro?

  Polubienie

 18. re: Adm (10 Sierpień 2014 o 12:55) – cytat:
  „Są tacy którym praca się opłaca, w każdej dziedzinie, w rolnictwie, w handlu, w drobnej wytwórczości, w sporcie, turystyce itd. I dla tego Polska bynajmniej nie schodzi na psy, a raczej się rozwija i pięknieje.”

  Komentarz
  Dlaczego ty „Adm” ludziom w glowie macisz ?
  Napisz, ze majatek panstwowy: zaklady, sklepy, firmy handlowe i turystyczne, ziemie po PGR-ach, kolka rolnicze i sprzet etc byly przejmowane przez nomenklature komunistyczna i agentow spec sluzb, juz od 1988r za psi grosz, a reszte majatku panstwowego przejeli obcy inwestorzy za smiesznie niskie ceny, poniewaz zyd Balcerowicz doprowadzal je najpierw do upadku, a pozniej je sprzedawal swoim zydowskim pobratymcom z Izraela, USA, Niemiec, Francji, Wloch etc.
  Przypomnij ludziom o aferze FOZZ, w ktora byli zamieszani polskojezyczni zydzi z kregow wladzy i agenci spec sluzb, ktorzy rejestrowali fikcyjne firmy na wyspach Cayman i za polskie pieniadze pochodzace z FOZZ wykupywali polskie fabryki i zaklady dla siebie, ale pod fikcyjna nazwa, jakoby zagraniczna.
  Ja pisalem na poczatku lat 1990-tych na grupach dyskusyjnych w j.polskim, ze zyd Balcerowicz i spolka wyniszczaja z premedytacja polski przemysl i rolnictwo, i powinii byc rozstrzelani przez pluton egzekucyjny.
  Rzad, ktory troszczy sie o narod i panstwo nigdy nie dopusci do wyprzedazy fabryk, zakladow, ziemi etc, poniewaz to stanowi podstawe bytu narodu i panstwa.
  A skoro przez ostatnie 24 lata kontraktowych rzadow (UD/UW, AWS, KLD, RUCH STU, SLD, PSL, PO, PiS) doszlo do wyprzedazy ponad 80% polskiego majatku narodowego w obce rece, to takie dzialania sa ZDRADA STANU i osoby odpowiedzialne (rzady, partie, poslowie, senatorowie, ministrowie etc) powinni byc wybici jak muchy.

  Slusznie pisze „YAH”, ze nie ma polskiego zaplecza przemyslowego ani finansowego i nic z tego dobrego nie wynika dla Polakow, a za 1200 zl/m to nie jest zycie, ale WEGETACJA, jak pisze „RuRu z GOP’u” i ja przynaje mu racje.

  Turystyka to biznes sezonowy i zbyt maly, zeby dac zatrudnienie setkom tysiecy ludzi, ktorzy bezpowrotnie stracili prace w przemysle. Poza tym co z tego, ze las czy jezioro ladnie wyglada, kiedy Polacy nie maja co do garnka wlozyc ?

  Temat zapasci gospodarczej Polski poruszalem rowniez na POLSKIM FORUM NARODOWYM ponad 5 lat temu w temacie pt. „Eurowybory i co dalej ?” na stronie:
  http://forum.suwerennosc com/viewforum.php?f=35
  (Uwaga: wstaw brakujaca kropke przed „com”, zeby wejsc na strone)

  Dzisiejsza Polska znajduje sie w gorszym polozeniu ekonomicznym niz 5 lat temu i swiatowy kryzys ekonomiczny zapoczatkowany krachem na gieldach swiatowych na jesieni 2008r potrwa kolejne kilka lat, poniewaz ja nie widze takich mozliwosci, ze sytuacja bedzie lepsza od obecnej, ktora juz jest zla.
  Istnieje rowniez zagrozenie wywolania kolejnej wojny swiatowej na wielka skale przez miedzynarodowe zydostwo i zastanawiam sie jaki pozytek beda mieli Polacy z lasow i jezior, kiedy zostana napromieniowane przez wybuchajace bomby atomowe.

  Przypomne co pisal Z.Lipinski w „Mysl Polska” Nr 1-2-3 , 4-11.01.2009r i 18.01.2009r
  Zakończenie „Operacji Polska”
  Stało się. Sejm 5 grudnia (2008), a za nim Senat uchwalili ustawę zezwalającą na likwidację przemysłu stoczniowego w Polsce. Jedynej potężnej gałęzi gospodarki, prócz Stoczni Gdańskiej, pozostającej w polskich rękach. Jeśli spodziewane veto Prezydenta RP zostanie również obalone, Polska pozostanie bez własnego przemysłu w ogóle. Resztki kopalni i elektrowni zostaną też odstąpione kapitałowi zagranicznemu, przygotowania ku czemu są już znacznie zaawansowane.
  http://www.soirp.iap.pl/index.html?id=32033&site_id=65814

  Wniosek z tego, ze Polska zamieni sie w Euroregion, a Polacy beda parobkami u zydow i Niemcow.

  Polubienie

 19. RuRu z GOP’u
  mój wnuczek dwa lata temu podczas wakacji poszedł szukać roboty
  pierwszego dnia znalazł za 900 zł, nie przyjął
  drugiego dnia, po 10 minutach znalazł robotę w sklepie osiedlowym (10 minut drogi od domu) za 1200
  Przyjął pracę i pracował dwa miesiące. Dostawał po 1300 na rękę a na koniec szef dał mu premię 100zł i pół-litra
  Studniarz który wiercił mi studnię na działce podgadywał go rok później, także w okresie wakacji proponując mu 100 dniówki.
  Tenże studniarz wiercił studnię mniej niż 8 godzin z dojazdem, zatrudniał trzech ludzi, wziął za robotę 2800 zł.
  Ile zarobił studniarz na czysto?

  Jak przyjdzie hydraulik do domu to za godzinę liczy 100 zł
  Znajomy złomiarz zarabia zapewne 40 do 100 zł , ale czasem może tylko 20 zł, to jest jednak złomiarz

  jest masa ludzi którzy zarabiają całkiem przyzwoicie i po 10 000 miesięcznie i masa takich co zarabiają jak ten złomiarz, albo RuRu z GOP’u.
  Od nich samych to tylko zależy

  Polubienie

 20. Czyli trzeba mieć glowe zydowska do zarobkow adminie ?
  Zydzi maja glowe do interesow !
  „Autostrada” dobrze prawi i przepisuje,powiela a co najważniejsze pokazuje gdzie jest pies pogrzebany,swego czasu robil nawet filmy,calkiem,calkiem.
  Kolejne oklaski dla „autostrady”.
  Dla admina – taka prawda gdzie się zgina .

  Polubienie

 21. re: APA
  Ja nie jestem EM, ale cenie go za to, ze pokazal Polakom w swoich filmach dokumentalnych kto ich zalatwil „od tylca”.
  Material EM znajdowal sie na stronie: KRONIKANARODOWA.COM , ale teraz nie mam do niej dostepu.
  Czy mozesz sprawdzic od siebie czy dziala ta strona ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s