Putin chce i nie może


 Władimir Putin osobiście nadzoruje kwestię pomocy humanitarnej dla wschodu Ukrainy.

( czyli mydlenie oczu Rosjanom – dopisek Adm)

 

Sytuacja w Doniecku i Ługańsku jest krytyczna, nie ma wody, energii elektrycznej, lekarstw, kończą się zapasy produktów spożywczych. Kijów tymczasem przekonuje wszystkich, że sytuacja jest pod kontrolą, nie ma potrzeby udzielania pomocy.

Waszyngton natomiast informuje, że próba wysłania przez Moskwę pomocy humanitarnej do Donbasu będzie traktowana jako interwencja. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji wciąż ma nadzieję, że sojusznicy operacji pacyfikacyjnej pójdą po rozum do głowy i umożliwią otwarcie korytarza humanitarnego.

Kijów, wspierany przez Stany Zjednoczone, robi wszystko, aby Donbas się wyludnił. Doniec i Ługańsk znajdują się pod ciągłym ostrzałem: na dzielnice mieszkalne spadają nie tylko „Grady”, ale również o wiele większe „Uragany”. Celowo zakłócana jest łączność. Do wszystkich okropności walk, wywołanych przez reżim Poroszenki, dochodzi groźba katastrofy ekologicznej. Armia systematycznie ostrzeliwuje największy zakład chemiczny „Stirol” w Gorłówce, w którym przechowywane są śmiertelnie niebezpieczne substancje. Zdaniem specjalistów, w przypadku wycieku z jakiegokolwiek zbiornika strefa skażenia obejmie obszar ponad 300 kilometrów na terytorium Ukrainy, Białorusi i Rosji.

Moskwa stara się przekonać Zachód o potrzebie otwarcia korytarza humanitarnego w południowo-wschodniej Ukrainie.

Jednak Stany Zjednoczone sprzeciwiają się temu.

 http://polish.ruvr.ru/2014_08_11/Troskliwy-Waszyngton-pomoc-humanitarna-dla-Ukrainy-jest-interwencja-5257/

—————————————-

Pomoc odprawiona ale nie widać jak na razie by ruszyła w drogę do Ługańska czy Doniecka

Pytanie kolejno czy dotrze do mieszkańców wymienionych miast czy wezmą ją sobie żołnierze którzy te miasta bombardują?

Konwój jedzie bez osłony żołnierzy rosyjskich zatem łatwo go będzie przejąc.  Chyba, że o to Putinowi chodzi.

 

 

Reklamy

29 uwag do wpisu “Putin chce i nie może

 1. Sprawą otwartą jest kto po zaplanowanej destabilizacji w ramach handlowania wojną i pokojem przyjdzie i zrobi porządek?!

  Polubienie

 2. Ciekawa jestem czy „żołnierze” z batalionu Azov będą chcieli przepuścić konwój z pomocą humanitarna?
  Polska postanowiła iść ramię w ramię z takimi „żołnierzami” jak w tym batalionie.Co można sądzić o takich
  „bohaterach”?

  Polubienie

 3. Blad w temacie .
  Putin może i czeka na sygnal.
  Gliniane nogi chieja się w kolanach.
  Zyrinowski „spuszczony”.
  Do 15-tego trzy dni.
  Cisza o pielgrzymkach.

  Polubienie

 4. Ostatnia szansa na uchronienie Donbasu od zdobycia i pacyfikacji. Putin wie, co robi, jak Kijów będzie protestować, to oskarży się ich o brak humanitaryzmu i ludobójcze zamiary. Świetnie to zostało rozegrane, Putin po raz kolejny ograł euroatlantyckie pachołki, i pewnie na tym się nie skończy. Okazuje się że to Rosja przestrzega praw człowieka, a głowny orędownik tych praw, tandem (USA&UE) sprzeniewierza się samemu sobie. Że też etatowy mąciwoda MG tego jeszcze nie skomentował heheh.

  Polubienie

 5. Ukraina wydała oświadczenie ustami Łysenko,że nie wpuszcza konwoju humanitarnego z Rosji.
  Szkoda,że nie dopowiedzieli,że chcą zguby buntowniczych mieszkańców.

  Polubienie

 6. Jak mnie wezwano do wypowiedzi, to proponuję ten oto wywiad:
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407829906

  Ситуация критическая. Требуется вмешательство России (видео)

  (Sytuacja jest krytyczna. Koniecznym jest wmieszanie się Rosji)

  ДРУЗЬ Игорь

  Русская весна

  Советник министра обороны ДНР Стрелкова Игорь Друзь о геноциде на Юго-Востоке Украины, лжи официального Киева, героях и мародерах, и о том, что ждет Россию в случае поражения Новороссии.

  Może ktoś to przetłumaczy – bardzo interesujący wywiad

  W nim: Średni wiek „opłotczyków” to 40-50 lat. Młodzi ludzie zostali przejęci przez propagandę Ukrów (tzn. amerykańską). Ukry mają pomoc wojenną z byłych krajów Paktu Warszawskiego, gdzie są magazyny z zachowaną bronią radziecką. Itd. … A media Zachodu? Toż to przecież KORPORACJA KŁAMSTWA. … (Zachód) poprzez Donbas stara się dobrać do Rosji. A jak krótka moja prognoza: ja myślę, że Noworuś wytrzyma. A te zapowiedzi Walcmana, że Noworuś padnie – to on to powtarza co kilka tygodni. Nam potrzebna szeroka pomoc wojskowa Rosji, której niestety nie ma, jest tylko pomoc moralna. A klęska Noworosji, to będzie i KLĘSKA ROSJI.

  (A ktoś, nie zdążyłem zauważyć kto, w dzienniku TVP1 powiedział dzisiaj wieczór, w imieniu „opłotczyków”, że mają oni dosyć pieniędzy i dostaw broni (oraz amunicji?) Kto to był?.)

  Polubienie

 7. Przed pójściem w ramiona Morfeusza sprawdziłam co nowego na Wschodzie Ukrainy i znalazłam na pocieszenie coś ciekawego dotyczącego Prawego Sektora(byłego).

  Polubienie

 8. O tym „propagandowym cyrku” z 252 ciężarówkami z pomocą humanitarną Czerwonego Krzyża, stojącymi na ukraińskiej granicy, jeden z komentatorów (mnie imitujących?) na http://www.km.ru napisał coś takiego:

  Владимир Сев.

  Это какой-то идиотизм и издевательство над здравым смыслом.Лавров объявил,что МЫ(надо же ОНИ ) согласились подсадить укро-пассажиров в автомобили колонны и даже поменять гос.номера на технике.Ну не долбо–изм это? Так можно лишиться не только груза ,но и техники.Сколько можно вести себя ,как гулящая профура и вашим и нашим.Такая „тонкая” игра до добра не доведет,как бы не заиграться.

  To jakiś idiotyzm i znęcanie się nad zdrowym rozsądkiem. Ławrow oznajmił, że MY (to znaczy ONI) zgodzili się na dosadzenie ukrów-pasażerów do samochodów kolumny i nawet by pozamieniać numery (rejestracyjne) ciężarówek. No czyż nie jest to już „dłubactwem”? W ten sposób można się pozbawić nie tylko ładunku ale i także ciężarówek. Jak długo można się prowadzić (to pod adresem rządu Putina) jak wiercąca się ladacznica, która chciała by (dać) i naszym i waszym. Taka „cienka” gra do niczego dobrego nie doprowadzi, jakby to nie rozgrywać.

  Polubienie

 9. No właśnie. Na http://www.anna-news.info słyszałem przed chwilą „Iwana Procenkę” z Moskwy, który powiedział, że ciężarówki z „Humanitarną pomocą” na granicy Charkowszczyzny zostały przejęte przez załogi ukraińskie i pojechały… w nieznanym kierunku, zapewne by rozdawać humanitarną pomoc nie tylko oblężonej ludności Doniecka i Ługańska (Procenka ma nadzieję, że trochę tej pomocy do oblężonego Donbasu — w formie „koni trojańskich”? — jakoś dojedzie), ale i „głodującej ludności” kontrolowanej przez Kijów części Ukrainy.

  Czyli pełny cyrk z „putinowską pomocą humanitarną”. Czy przypadkiem produkty z Moskwy, które przejdą przez „ukraińskie badania” nie zostaną zarażone jakąś chorobą przed ich wwiezieniem na terytoria kontrolowane przez powstańców? U „Ukrów” — tak jak i u prowadzących ich USraków — wszystko jest możliwe, kiedyś zatruwali zarazkami ospy koce, które rozdawali, w ramach pomocy humanitarnej, amerykańskim Indianom.

  Polubienie

 10. KLAMSTWA JAKIE SA PRZEKAZYWANE PRZEZ SCIERWOMEDIA osiagnely już wszelkie szczyty !
  Wiec ostrożnie nawet z ich czytaniem .

  Dzisiaj ludzie nie tylko stali się DZIKIMI CHYTRYMI ZWIERZETAMI PAZERNYMI NA WSZYSTKO ale zatracili LOGICZNE MYSLENIE !!!

  Jeżeli POLACY tam nad Wisla po obu jej stronach nie zaczna myslec samodzielnie,nie wylacza tub info i dezinformacyjnych,nie wyrzuca/zamkna telewizorow z domu ,nadal będą wierzyc choćby i księżom ,ze na ziemi jest grzechow odpuszczenie przez kleche a nie Pana Boga to na pewno ZDURNIEJA DO KONCA i ICH SWIAT SIE ZAWALI.

  Jeżeli MLODA DURNOTA dalej będzie uznawać ZE WARTO WOJOWAC ZA KASE ,to im tacy sami ale z drugiej strony jeszcze za wieksza kase BEDA WYPROWAC FLAKI sposobem BANDERY !!!
  Dlaczego jeden z drugim,czy jedna z druga NIE POJMUJE ,ZE KAZDEMU z kazda minuta co raz bliżej do własnej śmierci ?
  Dlaczego KAZDY NIE CIESZY SIE ZYCIEM i NIE KORZYSTA Z NIEGO PO LUDZKU ???

  Polubienie

 11. Tak jak napisałem w artykule
  Pytanie kolejno czy dotrze do mieszkańców wymienionych miast czy wezmą ją sobie żołnierze którzy te miasta bombardują?
  Konwój jedzie bez osłony żołnierzy rosyjskich zatem łatwo go będzie przejąc. Chyba, że o to Putinowi chodzi.

  Więc powtórzę w nieco innej formie

  Putin dokarmi ukraińską armię wschodu ( która podobno już żarła trawę- wg TVP) walczącą z Noworosją?
  Na to wygląda!

  Polubione przez 1 osoba

 12. Prezydent Putin dokonuje kolejnego sprawdzianu czy LUDZIE SA JESZCZE LUDZMI .
  Przy tym posunieciu wyniki mogą być tylko DWA :

  Ludzie sa ludzmi
  lub
  ludzie to zarloczne bestie.

  Polubienie

 13. No i jeszcze dwie uwagi, które w nocy (po usłyszeniu, że ciężarówki z pomocą humanitarną z Moskwy jadą dalej do Donbasu, już z załogami ukraińskimi) mi do głowy przyszły.

  1. Zapewne te „załogi ukraińskie” doładują przewożone przez nie cargo mini-nadajnikami, wskazującymi „ukrowskim latającym bombom/samolotom” gdzie maja celować by zniszczyć otrzymane z Moskwy zapasy żywności oraz lekarstw, generatorów prądowych, etc. (Takie mikro-nadajniki podrzucali „wybrani przez CIA” kontrolerzy OBWE w Kosowie już od końca 1998 roku, przygotowując NATOwskie naloty na Jugosławię na początku 1999.)

  2. Ukrowscy „konwojenci” dostarczanej z Moskwy ‚pomocy humanitarnej’ otrzymali za zadanie nawiązanie kontaktów z dowódcami obrońców Donbasu wraz z „cichymi propozycjami” intratnej zdrady tychże obrońców w decydującym momencie walki. (Ta metodę zastosowali Amerykanie w 2003 w Iraku, wysyłając tam setki młodych „wolontariuszy” którzy jako „żywe tarcze” chcieli bronić Bagdadu. Oczywiście ci „wolontariusze” byli chętnie widziani i goszczeni przez oficerów irackiej armii. A tu nagle, w decydującym momencie walki o lotnisko w Bagdadzie, okazało się, że doborowa iracka Gwardia Narodowa dostała, ni z tąd ni z owąd, rozkaz odwrotu…

  Polubienie

 14. Jest i dalszy ciąg „Odyseii 280 Kamazów z pomocą humanitarną od Putina”. Wczoraj ponoć min. Ławrow uzgodnił z Kijowem, że przejadą do Donbasu, od strony charkowszczyzny, z ukraińską eskortą, dziś rano minister spraw wewnętrznych Ukrainy Avakov stwierdził że nic z tego. Ciężarówki ponoć jadą dalej na południe w kierunku Rostowa (to mówiło Polskie Radio), ale TV Rossija24 bynajmniej, w pół godziny później, tego nie potwierdziła.

  A oto co na ten temat napisała dzisiaj po południu strona http://www.km.ru:

  Министр внутренних дел Украины Арсен Аваков в грубой форме заявил об отказе киевских властей пропустить колонну российских грузовиков с гуманитарной помощью через территорию Харьковской области.

  «Никакой путинский «гуманитарный конвой» не будет пропущен через территорию Харьковской области. Провокация циничного агрессора на нашей территории не допустима. Это офи» (орфография и пунктуация сохранены – прим. KM.RU), – написал Аваков на своей странице в Facebook.

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2014/08/13/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/747212-ukraina-ne-propustit-gumanitarnuyu-pomosh

  Mój korespondent z Witebska dodał do tej informacji:

  Аваков грубой форме оскорбил Путина (сказал, чтобы тот насыпал себе соли на …).
  (Awakow w grubej formie obśmiał Putina, powiedział, aby ten sobie nasypal soli na … )

  Do tego komentator km.ru dodał:

  Комбат.

  Боже мой,когда же остановится эта вакханалия унижения россии путиным. Когда же россияне поймут что нет патриотов в кремле.НЕТ И НЕ БЫЛО.

  (Mój boże, kiedy się skończy to nachalne poniżanie Rosji Putinem. kiedyż wreszcie Rosjanie zrozumią, że w Kremlu nie ma patriotów. NIE MA I NIE BYŁO.)

  A jeszcze jeden znajomy z Moskwy mi napisał:

  Проблема есть. Славянский мир расколот. Идет раскол русского мира и здесь враги будут делать все, чтобы утопить Новороссию в крови.

  (Mamy rozwalanie Słowiańskiego Świata i teraz wrogowie będą robić wszystko, aby utopić Noworosją we krwi)

  Wot i mamy „XXI AMERYKAŃSKI WIEK”!

  A „Amerykanizm to Czwarta Wielka Religia Zachodu” jak twierdzi czciciel Starego Testamentu, komputerowiec David Gelertner, którego 20 lat temu chciał zabić „unabomber” Ted Kaczynski z mojego Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

  Polubienie

 15. Tak czy owak to propagandowo jest to wydarzenie niezwykłe,że strona bioraca udział w wojnie prowadzi akcję humanitarną.Rozumiem,że z darów będą korzystać i ukraińscy wojownicy spod znaku ŻYDOBANDERYZMU..

  Polubienie

 16. Mieczysław S. Kazimierzak
  To wg.Pana , rzezimieszki powinni korzystać??????????!!Ukry z upainy? Heh!
  „Strona biorąca udział w wojnie”…Drogi Panie może dość bzdur!!No chyba że Miałeś
  na myśli świat euroatlantycki – zgoda! Tyle że, „on i”za pomoc humanitarną uważają „bombki”
  i tymi „darami ” b..chętnie „obdarowaliby” – Noworosję.

  Polubienie

 17. Dwa dni temu, na poście „Putin chce i nie może” przekopiowałem taki oto komentarz:

  markglogg
  12 Sierpień 2014 o 19:23

  (…) proponuję ten oto wywiad:
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1407829906

  Ситуация критическая. Требуется вмешательство России (видео)

  (Sytuacja jest krytyczna. Koniecznym jest wmieszanie się Rosji)

  Dziś wieczór 14 sierpnia, słuchając Rossija24, zorientowałem się, że PUTIN JEDNAK MOŻE.

  Ponieważ doradca ministra obrony DNR Striełkowa, Igor Druź w nim twierdził, że koniecznym jest jest „wmieszanie się Rosji”, to jego żądanie najwyraźniej zostało uwzględnione. Rossija24 przed chwilą doniosła, że minister obrony DNR Igor Striełkow został zdymisjonowany. A kilka godzin wcześniej podał się do dymisji – ponoć ze względu na zły stan zdrowia – przewodniczący DNR Borodaj, podobnie jak zrobił to jego kolega, przewodniczący ŁNR Bołotow, bodajże dwa dni wcześniej. I jeszcze wcześniej to samo zrobił przewodniczący Parlamentu DNR Puszylin.

  Czyli w zasadzie prawie wszyscy przywódcy DNR i ŁNR podali się – lub zostali podani (Striełkow) – do dymisji. Nie widzę żadnego innego wytłumaczenia takiej nagłej wymiany ekip które stworzyły „Ludowy Dombas” (Noworosję) jak wynik pożądanego przez Igora Druzia WMIESZANIA SIĘ ROSJI. Oczywiście „wmieszania się” uzgodnionego na najwyższym światowym szczeblu miedzy Johnem Kerry i Siergiejem Ławrowem.

  Mam nadzieję, że ewentualni czytelnicy tego tekstu już dostrzegli, co z tego „wmieszania się na najwyższym światowym szczeblu” w losy Noworosji wkrótce wyniknie. Oczywiście wyniknie upragniony „wojenny pokój”, nie tylko w Donbasie, ale już w najbliższych tygodniach także i w Rosyjskiej Republice Naddniestrza, którą czeka podobna wymiana komunistycznych władz rządzących tam od lat 20. A potem zapewne podobne „adjustacje rządzących elit” i w Moskwie i na Krymie, okupowanym obecnie przez RUS Army, nipostrzeżenie mutującą w UKR – a następnie w US Army…

  Polubienie

 18. Nie zauważyliście nawet o zwycięstwie partyzantów w Siemionowce w dn.13/14.08.14r.
  Ukry pozostawiali sporo prezentów dla powstańców,a potem będą wrzeszczeć w „naszych”
  mediach,że dostali z Rosji.Wśród prezentów są : sprzęt,amunicja,dokumenty sztabowe,nawet
  załadowany w dobrym stanie Grad.Polecam ciekawy reportaż „scena po bitwie”.Robi ponure
  wrażenie,ale tak to już jest po bitwie.Za chwilę podam link.

  Polubienie

 19. Napisano:

  politykę Putina w sprawie Ukrainy (brak interwencji militarnej) popiera 86% mieszkańców FR.

  W kontekście tej wiadomości warto przypomnieć, że zaledwie trzy miesiące temu, 11 maja 2014 roku, ponad 80 % mieszkańców Donbasu (obłasti donieckiej i ługańskiej) wypowiedziało się za oddzieleniem ich obwodów od Ukrainy i ich przyłączeniem do Rosji.

  To była podstawowa przyczyna, że takie „watażki” jak Igor Styriełkow, Bołotow i inni rozpoczęli walkę o Niepodległość Donbasu (od opanowanej przez banderowców reszty Ukrainy). Dziś zapewne większość donieckich entuzjastów Noworosji sprzed 3 miesięcy żałuje swej ówczesnej decyzji.

  Zaś sławna „baba Jaga” z Krymu – w której przepowiednie deklaruje się wierzyć Piotr Bein – twierdzi obecnie, że za kilka, a najpóźniej kilkanaście miesięcy, większość rosyjskich entuzjastów obecnej „bezczynności Putina w sprawie Donbasu” będzie przeklinała swą obecną naiwność.

  Bo jest taka zasada demokracji, o której mnie powiadomono 32 lata temu w Departamencie Epistemologii Genetycznej Jeana Piageta w Genewie: WIĘKSZOŚĆ Z DEFINICJI JEST W BŁĘDZIE.

  A teraz szczegóły tych przygotowań do PONIŻENIA ROSJI i PEŁZAJĄCEJ Z NIĄ WOJNY:

  Przecież to już dziś 15 sierpnia, sekretarz generalny NATO Rasmussen (ja mialem duński Fremdenpass aż przez 9 lat) autorytatywnie oznajmił, ze wczoraj w nocy pojazdy pancerne z Rosji wdarły się na teren Ukrainy (NATO ma, z tego wynika, na swych satelitach takie „super-oczki” do widzenia w nocy i przez mgłę w podczerwieni). A jak NATO to stwierdziło to i reżym w Kijowie oraz w Warszawie w to oczywiście uwierzył. I będzie wojna niezależnie od tego czy większość ruskich chce tego czy też nie.

  Co więcej. Przed chwilą otrzymałem od ruskich „anty-globalistów” taki e-przekaz:

  Инна Зеленова
  15 августа г. 17:55
  Батальон «Айдар» получил приказ на уничтожение гуманитарного конвоя России
  http://vognebroda.net/batalonu-aydar-prikazano-unichtozhit-gumanitarnyy-konvoy-rossii

  Боевики намерены заминировать некоторые участки дорог в Луганской области, где планируется прохождение 280 грузовиков.
  По данным ополченцев, диверсанты из „Айдара” планируют уничтожить как можно больше автомобилей и груза и обвинить в террористической деятельности силы ополчения. Видео атаки на автоколонну хотят получить в Киеве, чтобы использовать как доказательство вины ополченцев в терроризме и убийствах сотрудников российского МЧС и международного Красного Креста.
  #Донбасс #ЛНР #Киев #хунта

  Czyli po polsku:

  Batalion „Ajdar” otrzymał rozkaz zniszczenia konwoju humanitarnego

  Bojownicy zamierzają zaminować niektóre odcinki dróg w obwodzie Ługańskim gdzie mają się przemieszczać 280 ciężarówek. Według danych oplotczyków, dywersanci z „Ajdara” planują zniszczenie możliwie największej ilości samochodów i ładunków i zamierzają obwinić o tę terrorystyczną działalność siły separatystów („oplotczyków”). Video z atakiem na autokolumnę chcą otrzymać w Kijowie aby wykorzystać je jako dowód winy oplotczyków ich terroryzmu i zabójstw rosyjskiego Min. Spraw Nadzwyczajnych i międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

  I zapewne z tego powodu (uzgodniony tydzień temu przez Ławrowa z Johnem Kerry) konwój Czerwonego Krzyża stoi przed ukraińską granica juz dzień drugi i podejrzewam, że będzie tak tkwił w bezczyności aż do 24 sierpnia, święta Wyzwolenia się Ukrainy z „kajdanów” ZSRR . Oczywiscie dostarczając światu dowodu, że Wielka Rosja trzesie d… przed jakimś jej „okrajem” czyli Ukrainą.

  MG

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s