LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RP


LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RP – NIE WOLNO MILCZEĆ, GDY LEJE SIĘ KREW-Stanisław Srokowski

Wrocław 09.08.2014

Sz. P. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisław Komorowski

Szanowny Panie Prezydencie, u granic Polski, na Ukrainie,  toczy się okrutna wojna. Co dnia leje się krew, giną ludzie, życie tracą nie tylko mężczyźni walczący po obu stronach frontu, ale i kobiety, starcy, dzieci. Wsie i miasta popadają w ruinę. Rozsypują się przedszkola, szkoły i szpitale. Płoną świątynie. Trupy leżą na ulicach.  Mieszkańcy  pozbawieni domów, pracy,  opieki medycznej  i żywności, szukają schronienia za granicą.  Na to nie wolno bezczynnie patrzeć. 

 Polska,  Prezydent R P,  rząd RP,  posłowie nie mogą być obojętni. Ta wojna może przekroczyć progi naszego kraju. Może się rozlać na Europę. Należy temu jak najszybciej zapobiec, przeciwstawić się zbrodniom, mordom, gwałtom, rozlewowi niewinnej krwi.  

Jestem pisarzem, piszę m.in. książki o trudnych problemach polsko-ukraińskich. Wiem, co to znaczy  wojna.  Doświadczyłem jej na własnej skórze.  Tak jak całe okaleczone moje pokolenie. Pochodzę z Kresów, z ziemi dotkniętej  straszliwym  ludobójstwem, jakiego dokonali  mordercy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii.  W  wyniku tego ludobójstwa  zostało wymordowanych ok. 200 tyś. Polaków. Ofiarami rzezi  padli też Żydzi, Ormianie, Czesi, Rosjanie, Cyganie, a także sprawiedliwi Ukraińcy, którzy nie godzili się na zabijanie.

Szanowny Panie Prezydencie,   

nie słyszę, by polskie władze  potępiły  obecne zbrodnie i zbrodniarzy na wschodzie Ukrainy. Tak samo, jak nie potępiły ludobójstwa na Kresach.  Milczenie może być uznane za przyzwolenie dla dalszej zagłady.  Polacy z  Kresów pamiętają okrutne słowa  Dmytra  Kłaczkiwskiego, dowódcy UPA-Północ, który  oznajmił: „Powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Po odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat.(…) Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi”. A Roman Szuchewycz, naczelny dowódca Ukraińskiej Powstańczej Armii, wydał rozkaz: …„należy Polaków z naszych ziem usuwać… wysyłać bojówki, które mężczyzn będą likwidować, a chaty i majątek palić”.  Dzisiaj obserwujemy  na Ukrainie likwidację całych miejscowości i słyszymy  bolesny krzyk umierających  dzieci, zabijanych na oczach milczącego świata. Słyszymy płacz matek, gdy atakują je czołgi, samoloty i armaty, gdy  padają im na głowy bomby i pociski rakietowe,  a wokół nich leżą martwe rodziny.  A świat milczy. Tak samo, jak milczał, gdy nas wyrzynały bandy UPA.

Szanowny Panie Prezydencie,

dramat dotyczy także Polaków na wschodniej Ukrainie. Zostali oni pozostawieni sami sobie, bez żadnej pomocy  i opieki polskiego  MSZ. Nie mają dokąd uciekać. Boją się przenieść do zachodnich rejonów kraju, bo nikt tam na nich nie czeka, a poza tym pamiętają przerażające rzezie UPA i nadal lękają się o swoje życie. Rzeczpospolita zaś nie oferuje im żadnej pomocy. A powinna w tej trudnej sytuacji ich ratować, oferować pomoc.   Choćby taką, jak państwo węgierskie, które dba o Węgrów na Ukrainie. Zwracam się do Pana, Szanowny Panie Prezydencie,  a za pośrednictwem Pana  do rządu polskiego z prośbą, by podjął Pan i polski rząd natychmiastowe, niezwłoczne kroki, które przyczynią się do przywrócenia pokoju za naszą wschodnią granicą.  Dość przelanej krwi, dość trupów na ulicach, dość płaczu matek i sierot błąkających się po ruinach miast  i wsi. Konflikty należy rozwiązywać w sposób pokojowy.

 Szanowny Panie Prezydencie,

docierają do Polski również wrogie głosy ze strony ukraińskich posłów. Oto lider Partii Radykalnej, Ołeh Laszko, powiada, że  ziemie ukraińskie znajdują się obecnie pod  „obcą okupacją”.  I wymienia kraje,  jako okupantów:  Mołdawię, Polskę, Białoruś i Rumunię. Grozi też, że po  „oczyszczeniu” Donbasu z  „separatystów i terrorystów” walki nadal będą kontynuowane, tylko już na innych ziemiach. To złowroga groźba, a państwo polskie na nią nie reaguje. Niedawno też inny ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektora, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, Andrij Tarasenko,  w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych obecnie polskich powiatów. Polskie państwo nie może ignorować takiej postawy i zachowania ukraińskich przywódców partyjnych.   

Oczekuję od Pana i od rządu polskiego jednoznacznego i wyraźnego stanowiska w wymienionych wyżej sprawach i problemach. Milczenie w tej  dramatycznej sytuacji jest przyzwoleniem na śmierć i zagładę sąsiedniego narodu. Polacy tak okrutnie wykrwawieni w latach 1939-1945 przez trzy ludobójstwa, niemieckie, sowieckie i ukraińskie,  pragną przerwania wojny na Ukrainie. Proszę więc  liczyć się z odczuciami własnego narodu.   

                                                           Z wyrazami poważania

                                                                             Stanisław Srokowski

http://gazetaobywatelska.info/news/show/2137

Reklamy

26 uwag do wpisu “LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RP

 1. Polacy zaczęli działać.23.08.14 Ambasada Ukrainy godz.15-a ma odbyć się manifestacja „stop zabijaniu
  mieszkańców Donbasu”.

  Polubienie

 2. List S.Srokowskiego w proznie.
  S.Srokowski zyje w swiecie fantazji i nie zdaje sobie sprawy, ze na urzedzie prezydenckim w Judenlandzie (tam gdzie kiedys byla Polska) siedzi „goral” z g.Synaj i KNUR Komorowski, i do spolki ze swoimi zydowskimi pobratymcami w KNE-SEJMIE i SENACIE oraz w MINISTERSTWACH wykonuje polecenia SANHEDRYNU – rady zydowskiej, ktora ma swoje siedziby w Tel-Awiwie, Nowym Jorku, Brukseli, Londynie etc.
  Zydow nie obchodzi los Polakow, tylko ich wlasny i kalkuluja ile moga zarobic na nieszczesciach innych panstw i narodow.
  Oderwanie nie tylko Ukrainy od ZSRR bylo w planie zydow amerykanskich i mowil o tym dosc dawno i glosno polski zyd z Przemysla Z.Brzezinski (byly doradca prez.J.Cartera).
  Zydostwo to taka swinska i podla nacja, ze beda wspierac kazdego z kim beda miec interesy i korzysci dla siebie, wychodzac z zalozenia, ze pieniadz nie smierdzi i dla pieniedzy zrobia wszystko – vide: zbrodnie zydow na zydach w czasie II wojny swiatowej (getta, obozy koncentracyjne etc) oraz perfidna rola zydostwa w historii Polski (wojny, rozbiory, wspolpraca z okupantami Polski etc).
  Nie czas na pisanie listow, ale czas na zrobienie porzadku z gnojem, ktory zalega Polske przez ponad 65 lat.

  Polubienie

 3. To w czym problem aby ten gnoj z Polski wyrzucić ,doradzisz „401 autobahn” ?
  Wista wio latwo powiedzieć z Chicago.
  Polacy nad Wisla potrzebuja takich wodzow jak ty,ktory poprowadzi na Belweder i oczyści stajnie z knurow.
  L.Bubel ci pomoze i obaj znowu zatańczycie „po żydowsku”.
  Może tez Zieminski z Wami rozgromi zydostwo w Polsce (?), a z pomocą medyczna i dziennikarska dolaczy Piotr Bein.
  Jedynie nie liczcie na A.Szuberta ,ten już nie może i swój blog zamknal.

  „Wot bohatiry” z plejady gwiazd „odzydzajacych” Polske !

  Jak to jest,ze ZYDZI SA SOLIDARNI i razem WSPOLDZIALAJA a POLAKOM jakos nic nie wychodzi chocby w zarejestrowaniu jakiejś organizacji NARODOWEJ POLAKOW,wokol same „zydowskie podróbki ruchow narodowych” na czele z MIESZANCAMI ?!

  Ale jakie gadane i pisane,takoz powielane każdy ma .

  Polubienie

 4. Re: moherowy beret
  Czy tez bedziecie sie upominac o zwrot KRESOW WSCHODNICH od Ukrainy (sztucznego tworu), nalezacych do dawnej RZECZPOSPOLITEJ (woj. stanislawowskie, woj. tarnopolskie, woj. lwowskie, woj. wolynskie i woj. poleskie) ?…. vide: Mapa II Rzeczpospolitej (1921-1939)

  Do Rzeczpospolitej nalezaly rowniez takie wojewodztwa, jak:
  BRACLAWSKIE, PODOLSKIE i KIJOWSKIE – vide: Mapa przedrozbiorowa Rzeczpospolitej z 1772r
  http://starenowemapy.pl/2014/03/03/mapa-polski-za-panowania-stanislawa-augusta-w-roku-1772/

  Polubienie

 5. Obywatelu majorze APA,

  Pochod na Belweder lub nawet na Jasna Gore niczego nie rozwiaze i wasza strategie majorze APA mozna o kant dupy rozbic – podejrzewam, ze wy majorze APA szukacie wrazen i lubicie nawijac suchy makaron na uszy.
  Nie trzeba znac tworczosci i dzialan narodowych R.Dmowskiego, zeby uswiadomic sobie, ze
  Polacy powinni sie zjednoczyc wokol wartosci najwyzszych: BOG HONOR OJCZYZNA PRAWDA i pisalem juz na ten temat w przeszlosci na kilkunastu grupach dyskusyjnych, ale nikt nie podejmowal ze mna dyskusji z sobie wiadomych przyczyn.
  Dzieki temu zostana ograniczone/wyeliminowane podzialy miedzy Polakami, ktore opieraja sie glownie na „autorytetach” lub „idolach” – vide: Wojtyla-Katz i watykanska spolka, E-pejs-kopat, Radio Rydzyk, ras-Putin, Margulis vel Jaruzelski, preZYDenci, preMIER(not)Y itp PROSTYTUTKI DAMSKIE i MESKIE.
  Poza tym dzieki poznaniu prawdy, Polacy stana sie SWIADOMYMI POLAKAMI i beda w stanie zbudowac silne fundamenty POLSKIEGO PANSTWA NARODOWEGO.

  Polubienie

 6. Ty caly czas „autostrada szmuloszwabska” dobrze prawisz i prowokujesz każdego – taka twoja dzialka i dola !
  Pochwal się ile za to wplynelo ci na konto i niepier….o jakims majoprze APA ,bo takiego nie było i nie ma w szeregach wojska.
  Patrz ile dzisiaj komora awansaowal i odznaczyl SZMULO-SZWABOW na trochę innych usługach niż ty miernoto „dziennikarsko-operatorska po-Moskalowa”.
  Ty wogole nie masz własnego logicznego myslenia,jestes prowadzonym TW i papuga przez swego prowadzącego starego durnia,ktory wieksza kase od ciebie ma przelewana,o czym ty niewiesz niedolego !

  Od nas wojakow trzymaj się z dala,bo co raz bardziej sobie zaskarbiasz i fryzurke możesz mieć potargana „belmondo” .
  Ty już „polakow zjednoczyłeś” poczynając od Bubla i Zieminskiego.
  Oddales im kase ?

  Polubienie

 7. Chciałoby się powiedzieć’
  „Wart Pac pałaca, a pałac Paca”… to powiedzenie kieruję do mącicieli usadowionych w /za…
  imiennie – APA,Gutek,401aoto… i innych „szmuloszwabów”.

  Polubienie

 8. Mamo!, jak się mają sprawy w kraju
  stepów i hałd (w kopalniach węgla)
  Słyszałem, że przyszli wrogowie na naszą
  ziemię i chcą wszystkich pozabijać w pośpiechu.

  Polubienie

 9. Stanisław Srokowski jest literatem i używa swojej broni kiedy zawodzi sumienie.Jednocześnie zwrócił uwagę na polską mniejszość narodową na Ukrainie,która nie ma nawet duchowego wsparcia,ŻYDOBANDERYZM może okazać różne swoje oblicza.Nie można zapominać o ŻYBOLSZEWIŹMIE i dośwaidczenia polskich wołyniaków w wyniku kolaboracji zbolszewikowanych Żydów z sowietami.Żydowska przewrotność godna CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,którą jako następstwo wybraństwa opisał polski badacz Feliks Koneczny.

  Polubienie

 10. W Monachium „załatwiono” grob S.Bandery – wiadomości podaja scierwo-media z dość ciekawym opisem .
  Widzimy wiec ,ze (jak podaje wyżej dyskutant) ZYDOBANDERYZM „może okazac rozne swe oblicza”.
  Maski ludziom spadają – teatr zywych trwa .

  Polubienie

 11. @APA.
  Spadają maski i bohaterowie teatru polityki indentyfikują się ze stronnictwami:RUSKIM,PRUSKIM i ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIM.

  Polubienie

 12. Każdy spektakl teatralny ma swój koniec .
  Każdy cyrk po turnusie zwija swoje namioty i laduje się na wozy z zamiarem wyjazdu.

  Zbliza się kolejne ZNISZCZENIE JEROZOLIMY.

  Szykujcie opal na zime.
  Sol będzie niepotrzebna .
  Umyc się będzie można w sniegu.

  Polubienie

 13. Zniszczenie Jerozolimy to realny dramatyczny scenariusz.Dlatego ziemią obiecaną okazuje się być nie tylko Polska,ale i Ukraina.

  Polubienie

 14. Z wszystkich obiecanek najpewniejsza jest ziemia grobowa lub piec kremacyjny !

  NIECH SZMULOSTWO i SZWABSTWO
  O tym pamietaja ,ze już wkrotce na ziemi
  raju nie doznają !

  Na nic ziemia obiecana,
  na nic swoje plany,
  GDY BOG SIE ROZGNIEWA
  BEDZIESZ POKONANY !

  Polubienie

 15. Jest jeszcze RASIZM ROSYJSKI …
  i z „nim” wiążemy nadzieję, podobnie jak w 1914r.w przeciwieństwie do p. Kazimerzaka
  który jest(prawdopodobne), ukrytym filosemitą i rusofobem jednocześnie.Woooot!

  Polubienie

 16. Marian Zdziechowski opisując rasizm rosyjski i przyjęcie jego do działania przez ŻYDOBOLSZEWIZM podkreślił :
  „Zwalczając maksymalizm rosyjski nie zwalczam Rosji”.Wilno10 października 1919 roku
  Nie mam co ukrywać,popieram ten punkt widzenia w aktualnej konfrontacji z ŻYDOBANDERYZMEM,który zbliżył do siebie antypolskich kolaborantów z lat 1939-45..

  Polubienie

 17. Zydobolszewizm ,hitlerowski opłacany SZWABIZM,francuzki zaboslimaczyzm angielski snobizm oraz gojowska slepa wiara chcą UNICESTWIC SWIAT !!!

  Na ratunek ZMIERZA BOG STWORZYCIEL TEGO SWIATA i WSZYSTKIEGO ,
  DRZYJCIE LOTRY WASZA GODZINA KONCA WYBIJA !!!

  Polubienie

 18. @APA
  Lepiej być ateistą niż chrześcijaninem to zasada rabinistycznego judaizmu.Dzięki niej zakorzenia się CYWILIZACYJNA MIESZANKA pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  WOJNA O PIENIĄDZ wymaga szczególnej analizy,aby nie podcinać gałęzi na której się siedzi.Nie ma takiej analizy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s