Biały konwój. Pomoc czy błazenada Putina?


Przed chwilą żydo-szczekaczka tvp info podała, że politykę Putina w sprawie Ukrainy (brak interwencji militarnej) popiera 86% mieszkańców FR.
Czyżby nasi podżegacze wojenni lepiej rozumieli sytuację, niż 120 milionów obywateli FR?

as

W oddzielnym mailu wysłanym tylku kilku adresatom E. M napisał:

W odpowiedzi na Panów dywagacje odnosnie dymisji przywódców Noworosji zwrócę uwagę na fakt, że byłoby głupio gdyby z prośbą do Putina występowali obywatele Rosji i stąd wymiana przywódców na rodowitych ludzi Donbasu.

Nowi poprosza , a Putin się zgodzi i postawi posrajmajdanowcom ultimatum nie do odrzucenia.

Specjalna wymowę dla Polaków i innych miało by wkroczenie ACz do Donbasu właśnie dzisiaj kiedy w Warszawie odbędzie się obłudna i smieszna demonstaracja siły USIzraelitów/NATO.

Podżegaczom wojennym (pchającym Rosję do wojny) brakuje wyobraźni, znajomości historii i znajomości planów NATO.

Otóż akurat dzisiaj rano w żydo-szczekaczce tvp.info jakiś generał bredził o konieczności wsparcia ukrów w walce przeciwko „rosyjskiej iwazji” na Ukrainie – choć tej inwazji jeszcze nie ma. Przypomniał „misje” NATO w Afganistanie, Iraku, Libii i stwierdził, że i one nie były członkami NATO – jak Ukraina – a NATO tam interweniowało. A żydo-usraelicki departament stanu zapowiedzieł dalsze wsparcie militarne NATO bandytom uzurpatorom jewrosrajdaniarzom.

Ponadto żydłacki biskup w katedrze polowej WP wypowiedział słowa, że wojsko musi być silne i stać na straży wolności. Ciekawe czyjej wolności „broni” WP w Afganistanie, czy wcześniej w Iraku? Gnida-kłamca-demagog biskup łgał jak najęty – powiedział, że kościół zawsze w swej historii stał po stronie wolności, biednych i uciskanych. O piętnastowiekowym terrorze, totalitaryzmie, ucisku, wyzysku, zniewalaniu, rzeziach, agresywnych wojnach „świętych”, stosach i torturach, czy o militarnych bandyckich najazadach pod pretekstem „jewangelizacji” (http://pl.wikipedia.org/wiki/Krucjata_po%C5%82abska) ten żydłacki kłamca demagog nie wspomniał.

Przypominam, że zwycięska „pomarańczowa jewrolucja” z roku 2004/5 zakończyła się w roku 2010 wielkim fiaskiem. Projewropejscy Juszczenko i Tymoszenko przegrali wybory z prorosyjskim Janukowyczem. Wystarczyło kilka lat żondóf tej projeropejskiej swołoczy, aby mieszkańcy Ukrainy większościowo wybrali sobie Janukowycza. I w ten sposób bez jednego wystrzału Ukraina zrobiła zwrot w stronę Rosji.

Przypominam też, że już po referendum krymskim władze Rosji wyraźnie i jednoznacznie nalegały na odwołanie referendów w Doniecku i Ługańsku i na zaprzestanie okupacji budynków i eskalacji napięcia. Niestety samozwańcy Donbasu nie słuchali głosu Moskwy i za następstwa samowolnych posunięć ponoszą odpowiedzialność. A nie Rosja i jej władze, które miały inną strategię.

Igor Striełkow, cokolwiek by o nim powiedzieć – był samozwańczym watażką. Dobry żołnierz, ale nadający się co najwyżej na dowódcę batalionu. Dobry taktyk, fatalny strateg – bez szerszej wyobraźni i postrzegania międzynarodowego kontekstu tego konfliktu.

Rosja chce zakończenia tej wojny i postępuje słusznie. Gdyby nie ta wojna – już dawno banderowcy i oligarchowie wzięliby się za łby. Widać to było przez kilka dni w Kijowie, gdy bandyta Kliczko oczyszał majdan, kiedy to doszło tam do kilkudniowych walk. Gdyby prawy sektor nie był w Donbasie walki na jewrosrajdanie trwałyby nadal.

Tylko kompletni ignoranci (albo agentura wpływu) pchają Rosję do wojny, na której ona nic nie skorzysta. A bez wojny może w stosunkowo krótkim czasie wygrać Ukrainę dla siebie. Bez jednego wystrzału. Bo gdy przyjdzie głód i nędza, Jewropa nic Ukrainie nie pomoże, bo jej na to nie stać. Tak jak nie pomogła Grecji, Irlandii, Portugalii, Hiszpanii czy Włochom.

Wczoraj niemiecka telawiwzornia podała, że w jewrounii nastąpiła stagnacja a nawet regres gospodarczy. W niemieckim baraku unijnym PKB spadło o 0,2 %. A to już jest kryzys. Tyle dały jewrounii sankcje wymierzone w Rosję.

Prezydent Putin to nie watażka dający się wciągnąć w wojnę, a strateg planujący na lata naprzód. I odpowiadający za ogromny kraj i ponad 140 milionów jego obywateli. I ich nie może wystawić na szwank. Nawt jeśli się to nie wszystkim podoba.

Prosiłbym ponownie zaślepionych podżegaczy wojennych aby ich banialukamii i pohukiwaniem wojennym nie zasypywali mi poczty.

as

PB pisze

zmiany w wierchuszcze nie dziwia: nowy twory, zmieniajaca sie sytuacja wewn. i zewn.

Strielkow, ale Nikolaj Wladimirowicz a nie Igor, zostal szefem sztabu armii republiki Donieck:
Начальником Главного штаба армии ДНР будет Николай Владимирович Стрелков

nie wiadomo jaka funkcje dostanie Igor, ale przetasowania moga byc „odmoskaleniem” (niedawno przesuneli Borodaja) przed przyznaniem republikom suwerennosci przez Rosje:
http://vz.ru/society/2014/8/14/700425.html
czy zsynchronizowano z konwojem humanitarnym? przeciaganki byly maskirowka, konwoj czeka pod granica kontrolowana przez powstancow = tedy szly dotad transporty uchodzcow w jedna stone a zaopatrzenie wojskowe i humanitarne w druga (bylo zniszczonych kilka autobusow z tego powodu)

Puszylin poszedl w odstawke juz w lipcu, za konszachty z Achmetowem, podobnie jak kilku innych, po przyjsciu Igora ze Slowianska do Doniecka (nieszczesne tlumaczenie zachachmecone przez MG)

dotad niema polaczenia dowodztwa sil Luganska i Doniecka, jak obiecywal Strielkow; wg dowodcow polowych oznaczaloby to, ze jeden jest madrzejszy od innych = a tu Motorola, Bies, Mozgowy swietnie dzialaja w pojedynke — i niech tak zostanie militarna roznorodnosc

co do MH17, byl wywiad z ekspertem medycyny sadowej (mam na blogach), wg ktorego dekompresja, uduszenie, zimno i uderzenie o ziemie mogly zrobic papke z narzadow wewn., ktora w kilkadziesiat minut sie zaczela rozkladac w goracu i wanjac

co do nowych paszportow – nie wszystko splonelo, skoro samolot rozsypal sie na paredziesiat km kw., a to co pokazali to bylo zebrane z kieszeni i bagazu niektorych (nie wszystkich!) trupow
wiekszosc ludzi dba o paszporty i nawet starawe wygladaja jak nowe (jestem tu wyjatkiem, bo jezdzac na dlugie wycieczki rowerowe poniewieraqjasie moje paszporty jak ja: wygiecione w kieszenich, zamokle, zapocone…), moje stare paszporty sprzed tych okresow wygladaja calkiem dobrze

pierwsi ratownicy (powstancy) pozbierali rzeczy w dobryn stanie (a co mieli zbierac spalone?) i zlozyli na skraju drogi
brak rodzin placzacych po ofiarach!? – scierwomedia pelne tego, zeby zemocjonalizowac gojow do zlosci na Putina i Rosje

MH17 nie pomieszal planow ofensywy powtanczej, bo powstancy wtedy byli jeszcze slabsi (o technike zdobyta w kotlach poludniowych) niz dzis, gdy stac ich co najwyzej na walki pozycyjne z pozycji obronnej

co do silnikow, tez potrzeba nie plotek „na oko”, tylko solidnej analizy…

usraelscy doradcy junty widzac, ze militarnie trudno wygrac z moskalami, znalazly pretekst do glebszej wojny gospodarczej (i poglebienia demonizacji Moskwy/Putina)

na koniec, prawda o 11 IX JEST dostepna w nadmiarze, tylko w scierwomediach ‚kontrowersje’ i ‚zagadki’
pozdravP

———————–

Konwój czy cyrk na kółkach?

A konwój stoi i okazuje się, co pokazała kilkakrotnie polska telewizja, że wiezie dosłownie powietrze.

Jak można było zobaczyć,  samochody tylko w niewielkim stopniu wiozą jakiś ładunek, pudełka kartonowe, gdyby je otworzyć być może także byłyby załadowane tylko w niewielkim stopniu, tak jak i same ciężarówki, może by się w nich znalazł jakiś batonik, słoneczne okulary pasta do zębów.

Konwój ,,humanitarny” w zasadzie okazał się propagandową hecą, błazenadą Putina, putinadą, dziecinadą, idiotyzmem, idiotycznym pomysłem Kremla. 

Świat się śmieje i czeka na więcej takich kremlowskich numerów. 

Adm

——————————-

z e -maila fragment

Podżegaczom wojennym (pchającym Rosję do wojny) brakuje wyobraźni, znajomości historii i znajomości planów NATO……

Jakbym słyszał Głos wolnej europy  z przed pół wieku, ale w nowej sytuacji politycznej.

Rosja musi siedzieć cicho,   bo będzie III wojna światowa, to główna teza tych nie pchających Rosji do wojny.

 

 

Reklamy

20 uwag do wpisu “Biały konwój. Pomoc czy błazenada Putina?

 1. Wyscigi na brednie ?
  No to scigajcie się doktory i z jehowskiej laski dziennikarzyny .

  My ARMIA wiemy swoje jak najemnikow za kase i prochy zalatwiac .
  Ale to nie dla cywil bandy wieści .

  Co do konwoju ,to może i dobrze,ze tak „szybko jedzie”,bo jeszcze potrzebny jest czas na dopracowanie planow w co i jak uderzyć ,także i czas wazny !

  BRAWO PUTIN ,BRAWO CZYSTEJ KRWI ROSJANIE .
  DRZYJCIE SZMULE i SZWABY !
  Zegar wam bije ,nie zapomnijcie go przestawić na jesieni .

  Bogu niech będą DZIEKI ,ze powstrzymal WARIATOW z obu stron wojny !

  BLISKIEGO WSCHODU KONIEC NADCHODZI.
  Ostateczne zniszczenie Jerozolimy !

  Polubienie

 2. No, na TV Rossija24 pokazano szczegółowy wykaz tego, co wiezie tych 280 Kamazów, łącznie z 30 tonami soli, które to tony NaCl minister spraw wewnętrznych Ukrainy Awakow zaproponował, by Putin posypał sobie nim swój… ogon.

  A 2 tysiące ton ładunku rzeczonego konwoju, podzielone na blisko 300 ciężarówek, daje średnio po 7 ton na Kamaz, który wozi towary do 15-20 ton. Czyli załadownie konwoju w istocie jest połowiczne.

  Problem pojawił się jednak nie z samym ładunkiem, ale ze sposobem jego dostarczenia do głodującego i spragnionego czystej wody – bez żadnej przesady – Ługańska.

  Jak już wcześniej pisałem, batalion „Aidar” najzupełniej otwarcie szykuje nań zasadzki, zaminowywuje lokalne drogi by wywołać kolejną prowokację i oskarżyć o nią oczywiście Rosję – która ma przecież swe wojska w Donbasie, w zeszłą noc granicę z Ukrainą przekroczyło (przejechało) aż 23 wozy pancerne, jak światu doniósł sekretarz generalny NATO Rasmussen.

  A następnie, by podobne prowokacje się nie powtórzyły, tzw. „Zachód” ma zamiar wymusić, na zawsze chętnej do takich wspólnych akcji Rosji, wprowadzenie „natowskich mirotworców” – oczywiście razem z kontyngentem rosyjskich niebieskich beretów. Który to „rosyjski kontyngent” po pewnym czasie Putin wycofa z Donbasu, tak jak to zrobił przed 13 laty w Kosowie. A USA w Donbasie wtedy będzie już miało wolną rękę, by zainstalować kolejną swą bazę, na wzór tej, największej w Europie, bazy Bondsteel w Kosowie.

  I tak dalej z „putiniadą” i odzyskiwaniu przez Rosję należnego jej miejsca w Europie przy poparciu, według „wolnych mediów”, aż 86% tejże Rosji ludności.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Rosja to nie Jugoslawia !
  Bierzcie poprawki DOKTORY na NARODOWSC i ich CECHY GENETYCZNE .

  Nawet ruska bolszewicka szmulowina w trzecim i czwartym pokoleniu nie jest w stanie zabic rosyjskiej krwi i genow ,które to w polaczeniu ZE SLOWIANSKA KRWIA sa w stanie rozbic nie jedno „zydowskie wesele” gdzie chlop z chłopem a baba z baba tańczy !!!

  SLOWIANIE GORA a szczególnie POLACY – NAD WSZELKIMI NARODAMI !!!

  Dlatego tak rasy białej SLOWIANSKIEJ SZMULE i SZWABY NIENAWIDZA,bo wiedza ,
  na co NASZA BIALA RASE SLOWIANSKA STAC .

  Do ostatniej kropli krwi NIE PODDAMY SIE !

  A gdy zjednoczymy się NIE BEDZIE DLA PLEMIENIA ZMIJOWEGO i DZIECI DIABLA
  LITOSCI i MILOSIERDZIA.

  Na sam nasz widok będą wam pekac WASZE PODLE SERCA ,a MOZGI W SEKUNDZIE DOZNAJA ZALANIA z NATYCHMIASTOWA SMIERCIA za ZLO WYRZADZONE LUDZKOSCI i SWIATU !!!

  Jeszcze macie szanse NA ZAWROCENIE ZE ZLEJ DROGI,
  Putin wam to daje.

  Polubienie

 4. Widzę że są jeszcze tacy co wierzą w Putina, ale już chyba nie ma takich naiwnych w Doniecku czy Ługańsku
  Czy pamiętacie jak to Francuz Mitterand kazał Polakom, osłom trojańskim, siedzieć cicho?
  Teraz każą siedzieć cicho Putinowi, bo inaczej grożą, że będzie trzecia wojna światowa.
  Wczoraj jeden z internautów zarymował po polsze

  Putin, Rosja ci podziękuje
  bo jesteś zwykłym ch……em

  Ponoć ten wierszyk przetłumaczył z jakiegoś noworosyjskiego blogu
  Być może że też się mieścił w 86% tejże Rosji ludności.

  Polubienie

 5. Coś dziwnego usłyszałem w trakcie dzisiejszego wieczornego dziennika TVP1. Otóż było „tradycyjne” już pokazywanie prawie pustej ciężarówki Kamaz z „pomocą humanitarną” dla Donbasu i zapewnienia rzecznika Ukr-Army Nalewajczejko z Kijowa, że w ciągu najbliższych dni, wskutek fraku formalnych papierów, ta „pomoc z Rosji” na Ukrainę nie ma prawa wjechać.

  A potem, równie tradycyjne, zapewnienia zachodnich dziennikarzy „pilotujących” tego rosyjskiego „konia – a raczej węża – trojańskiego”, że wokół granicy się kręci pełno rosyjskich transporterów wojskowych. I że przekraczają one, nielegalnie granicę, czemu oficjalna Rosja zaprzecza. I następnie pokazano migawkę nowego szefa Doniecka Zacharczenkę, który ponoć dzisiaj mówił publicznie, że właśnie granicę do Donbasu przeszło aż 1200 żołnierzy z Rosji, przygotowywanych do tej akcji w ostatnich miesiącach na terenie Rosji, wraz dość dużą ilością ciężkiego, samobieżnego sprzętu wojennego. Prawda li to, że Zacharczenko to dzisiaj powiedział?

  Bo jeśli prawda, to w istocie coś się zmieniło na froncie Donbasu i wycofanie się Striełkowa to element „gry wojennej”, bo Strielkow wciąż narzekał, że Rosja nie pomaga opłotczykom. Jeśli zaś jest to zmyślona przez „Zachód” fałszywka, to też to oznacza, że wojna o Donbas przeszła w bardziej aktywną fazę.

  Wkrótce zobaczymy w TV co nad Dońcem „piszczy”: mówi się w mediach, że Poroszenko z Putinem w najbliższych tygodniach zamierzają się spotkać w towarzystwie tow. Barroso, być może nawet w… Mińsku, przeklętym przez UE i USA.

  Polubienie

 6. Wysłuchałem całych „vesti” na TV Rossija24, także przeglądnęłem http://www.rusvesna.su oraz http://www.novorus.info . Nic o „rewelacji” szefa DNR Zacharczenki nie ma. Czyli jest to tak zwana „obyknawienna fałszywka” zachodniej ZJEDNOCZONEJ KORPORACJI KŁAMSTWA. Kłamstwa w którym obowiązkowo przyszło żyć Wolnym Polakom po upadku PRL-u. Do tego kłamstwa należy też, zapewne, te sondażowe 86% poparcia dla „polityki bez jajec” przezia Putina. Którego „pomoc humanitarna” będzie zapewne stać impotentnie na granicy Ukrainy aż do 24 sierpnia (bieżącego roku, mam nadzieję).

  Polubienie

 7. Słuchałam przemówienia Zacharczenki,ale nagranie było bardzo słabe.Nie dosłuchałam się konkretnie tego ,że jest ta pomoc od Putina.Teraz Motorola,Mozgowoj i kilku innych komandirów leją ukrów,którzy zostawiają sporo prezentów(broń i amunicję).Część tych rzeczy musi przejść naprawy,ale są sztuki jak do boju(np.trafił się Grad załadowany nawet).

  Polubienie

 8. Znalazłam wyjaśnienie Zacharczenki,bo zrobiło się zamieszanie w mediach (kłamliwych).Oni tak chcą słyszeć to na co czeka Usrael,że maja zwidy słuchowe.Polecam materiał:

  Polubienie

 9. Szokująca prawda o polskiej armii

  Ludzie piszą – „Służę w wojsku blisko 25 lat, byłem na misji w Iraku i Afganistanie i takiego picu i bajeru to nawet za komuny nie było. Powiem szczerze – mamy na 100 tyś. armię tylko 20 tyś. żołnierzy pod bronią – ponieważ 80 tyś. przerzuca się papierami i większość z nich nie trzymała broni w ręku od lat. 7 lat temu mieliśmy blisko 500 tyś. armię w tym 50 tyś. urzędników wojskowych- więc pod bronią było 450 tyś, ale minister Klich generałom kazał zrobić reformę więc zrobili: – zwolnili 300 tyś. żołnierzy służby zasadniczej do domu i blisko 100 tyś. zawodowych z jednostek bojowych. – zwiększyli 3 krotnie urzędników wojskowych, którzy przerzucają się papierami np: kiedyś była logistyka jednostek wojskowych więc równolegle powołano wielotysięczny Inspektorat Wsparcia, który dubluje logistykę, a żeby było mało powołano Wojskowe Oddziały Gospodarcze które również dublują logistykę – tym sposobem dziesiątki generałów i tysiące pułkowników siedzą nad papierami i przybiją pieczątki logistyce jednostek.

  – Stworzono tysiące etatów tak niezbędnych wojsku jak: psycholodzy, pedagodzy, księża, wychowawcy, socjolodzy itp – zwiększono ilość etatów generalskich – mamy ich więcej niż armia USA, a nawet więcej niż 20 mln. armia Chin !!! – pozostawiono dla picu 20 tyś. żołnierzy z jednostek liniowych – którzy w kółko jeżdżą na misje – niektórzy byli po kilka razy, i ci ludzie nie będą w stanie obronić 1 województwa, a co dopiero całego kraju. Obecnie w telewizji – zauważyliście -pokazuje się świetny sprzęt – OK, tylko zwróćcie uwagę, że nie pokażą Wam ich ilości – a jest tego po kilkanaście/ kilkadziesiąt egzemplarzy na całą Polskę. W picu jesteśmy mistrzami świata tylko 20 tysięczną armią ludzi pod bronią i świetnym sprzętem, ale w śmiesznych ilościach po kilkadziesiąt sztuk nie obronimy się przed Białorusią i Ukrainą o Rosji nie mówię (ich jedna ze 100 dywizji liczy więcej żołnierzy i sprzętu niż nasze 20 tyś. wojsko). Przypominam w naszej 100 tyś. armii , 80 tyś. biurokratów wojskowych nie potrafi walczyć chyba, że z kwitami! Jak się zainteresujecie, to dowiecie się, że identyczna sytuacja była tuż przed rozbiorami Polski.” Islamiści pokazują teraz swoje oblicze w Iraku i nie tylko tam – Totenkopf oraz Einsatzgruppen pod egidą USA i Anglików osiągnęli swój cel, wyszkolili super zbrodniarzy nad którymi stracili kontrolę. To są fakty. Autor: Darek
  Autor: Darek

  http://dziennikpolski.com.pl/uncategorized/szokujaca-prawda-o-polskiej-armii/

  Polubienie

 10. Ciekawa jestem jakiej narodowości są ci „nasi” generałowie?Już odpowiadam:z bujnymi pejsami do ramion.Przecież musieli swoich ulokować na intratne i bezpieczne posady.Gdyby jakaś zawierucha,to uciekną przy pierwszej okazji,bo tacy „generałowie” nie są do boju,ale tylko do boju z papierkami.A ten niedorobiony(chyba palcem robiony) Klich przeprowadził reformę w armii na polecenie sanhedrynu szykującego Polskę do rozbioru.

  Polubienie

 11. Znalazłam rano ciekawy reportaż z oczyszczania Miusińska ze smiecia banderowskiego.
  W trakcie rozmowy z mieszkańcem dowiadujemy się,że pochowali oni polskiego najemnika.
  Natomiast oddział Motoroli zniszczył w tym miasteczku Grad,który czynił niesamowite spustoszenia
  i zabijał cywilów.Ani dobre kaski,ani kamizelki nie pomogły,gdy wkroczyli chłopcy Motoroli i
  pół żartem,pół serio oczyszczali miasto.

  Polubienie

 12. My ARMIA wiemy swoje jak najemnikow za kase i prochy zalatwiac .

  Odnoszę wrażenia że APA jest/był/będzie, żołnierzem Armii Zbawienia,
  podobnie jak „kilku” tu piszących.

  Polubienie

 13. O konwoju białym z czerwonymi flagami wiemy już prawie wszystko i plan z nim zaczyna stawac się jasny jak biel tych Kamazow z odpowiednio dobranymi kierowcami w krótkich portkach .

  Szkoda młodych ludzi,ze gina,starych i durnych tez nie brakuje .
  Za to zmowa SZMULOSZWABSTWA zasluguje na potępienie !

  Zobaczcie co potrafi człowiek by utrzymać się w siodle na ,którym jedzie ,galopuje ,pędzi.

  Polubienie

 14. Każdy stołek jest obsadzony przez żydomasona , w każdym państwie , na każdym poziomie, Putin- Wowa Szełomow , pedofil, kryminalista jest na pasku sanhedrynu , jego gęba służy tylko jako tuba okupacyjnej szajki żydomasonów udających Rosjan , psychopatów , zboczeńsów i złodziei.

  Polubione przez 1 osoba

 15. Te oczywistości PORANNAROSA powinny być od dawien dawna oczywiste dla każdego. I takie by były gdyby nie kremlowskie dupowłazy, pierwotniaki intelektualne pokroju beinów schubertów i tym podobnych pajaców. bein to dla mnie nie dość że żydowski kundel, to jeszcze skończony debil, niegodny splunięcia kłamca, awanturnik, oszczerca. Pospolity cham. I sugeruję unikać bełkotu tego człowieka, dla własnego psychicznego zdrowia.

  Polubienie

 16. Ty nie rob krzyku ucz się rosyjskiego przyda ci się .
  Co do konwoju,to bieda z nim, kamazy na wode nie chodza,kto i za co ma je zatankować ,w dodatku po której stronie granicy .
  Ci od czerwonego krzyza mysla rodzinnie !
  Z czegos trzeba zyc ,nawet Walesa o tym wie jak za jego czasów bywalo.
  Forse tez trzeba umiec brac solidarnie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s